Štvorcový priestor vs. WordPress: Ktorý z nich by ste si mali zvoliť?

Výber nástroja na tvorbu webových stránok je dosť náročná úloha a porovnanie nástroja na tvorbu webových stránok v programe Squarespace a softvéru WordPress s vlastným hosťovaním (WordPress.org) zvyšuje výber nástroja na tvorbu webových stránok ďalšiu úroveň zložitosti, či už ide o hostiteľa alebo hostiteľa..


Hosťovaný tvorca webových stránok je taký, v ktorom spoločnosť prevádzkuje vaše stránky na svojich počítačoch; webhosting s vlastným hosťovaním poskytuje softvér na zostavenie vašich webových stránok, ale musíte sa postarať o nájdenie služby webhostingu, aby ste mohli spustiť svoje webové stránky za vás..

Táto komplikácia rozširuje obvyklé otázky, ktoré sa pýtajú na svoj web – čo od neho chcete a koľko času a úsilia ste ochotní investovať do realizácie tohto sna – a predstavuje úplne nový súbor.

Teraz je viac ako kedykoľvek predtým dôležité byť so sebou čestný o tom, ako zložitý je váš web, aký praktický môže byť jeho vznik a údržba, aký je váš rozpočet a či sa môžete držať tejto sumy dolára..

Naša recenzia Squarespace verzus WordPress.org vás prevedie týmto rozhodovacím procesom zdôrazňovaním podobností a rozdielov medzi hosťovaným serverom Squarespace a hostiteľom WordPress.org. Ukazuje vám, čo je pre každý produkt najlepšie.

Vaše odpovede na otázky vám pomôžu pri výbere najlepšieho staviteľa webových stránok pre vysnívanú webovú stránku.

Toto nie je hra čísel

Existujú dva kľúčové dôvody, prečo pri pohľade na čísla pre program Squarespace a WordPress.org pri výbere medzi nimi skutočne nepomôže. Po prvé, Squarespace je produkt na tvorbu webových stránok, ktorý vám umožňuje vytvárať krásne vyzerajúce webové stránky.

WordPress.org je primárne systém na správu obsahu, ktorý vám síce umožňuje vytvárať veľmi atraktívne webové stránky, ale tiež vám umožňuje efektívne a efektívne spravovať veľké množstvo údajov..

Program Squarespace a WordPress.org tak môžu uspokojiť rôzne potreby. Po druhé, čísla WordPress.org vyhodia všetkých ostatných preč.

Squarespace má na internete cez 700,00 webových stránok (v čase písania); to sa premieta do 0,2% všetkých webových stránok a 0,4% z 10 000 najčastejších webových stránok, ako to určuje spoločnosť Quantcast.

Zaujímavé je, že všetky tieto webové stránky platili predplatné, pretože program Squarespace nemá bezplatný program. Naopak, WordPress.org má okolo 17 miliónov webových stránok pre približne 5% celého internetu.

Z celkového počtu 10 000 webových stránok bolo asi 27% vytvorených pomocou WordPress.org, a to hlavne v oblasti obchodu a technológie. WordPress.org má zďaleka najviac stránok akéhokoľvek systému na správu obsahu.

Popularita našich tvorcov webových stránok:

Čísla sú zaujímavé a ukazujú, že ohromujúci počet ľudí a firiem používa WordPress.org a slušný počet ľudí si vytvoril svoje webové stránky pomocou služby Squarespace. To je všetko.

Vytvorenie krásnej webovej stránky

Koľko výberu šablóny potrebujete?

Prejdeme rovno k počtu dostupných šablón:

 • Squarespace: 52 (celkom)
 • WordPress.org: tisíce

Len na číslach vyhráva WordPress.org hands-down. Šablóny WordPress.org, nazývané témy, boli vyvinuté zamestnancami spoločnosti, vývojármi tretích strán a nezávislými návrhármi, ktorí odovzdávajú svoje šablóny na web WordPress.org..

Niektoré základné témy sú zadarmo, zatiaľ čo mnohé majú priradenú cenu, zvyčajne medzi 50 – 100 $. Náklady môžu pokrývať ďalšie funkcie, podporu od vývojárov alebo aktualizácie. Existujú témy WordPress.org pre všetky typy podnikania, priemyslu a osobnej potreby.

Niektorí recenzenti upozorňujú, že kvalita bezplatných šablón často chýba, a vývojári týchto programov nemajú motiváciu ich aktualizovať ani opravovať chyby v nich. Vyššie platené témy sú však úplne profesionálne, sofistikované a patria medzi najlepšie vyzerajúce webové stránky, ktoré uvidíte.

Šesťdesiatdva šablón štvorca je rozdelených do dvoch skupín. K dispozícii je dvadsaťšesť šablón pre bežné webové stránky a dvadsaťšesť pre titulné stránky. Krycie stránky sú jednotlivé stránky, ktoré je možné použiť na vstupné stránky alebo jednostránkové weby alebo blogy.

Všetky šablóny boli vytvorené tímom Squarespace a sú navrhnuté pre vizuálny zážitok, takže musíte mať svoje vlastné atraktívne fotografie, ktoré do nich importujete, alebo musíte byť pripravené kúpiť si obrázky. Recenzenti nadchnú vysoko kvalitný a sofistikovaný vzhľad šablón spoločnosti Squarespace.

Prineste so sebou návrhára

Možno nenájdete tému alebo šablónu, ktorá s vami hovorí úplne a chce ich niektoré zmeniť. WordPress.org je platforma s otvoreným zdrojovým kódom, čo znamená, že ich kódy sú prístupné všetkým používateľom a prispôsobiteľné. Toto však využívajú hlavne vývojári tém a nástrojov.

V závislosti od toho, ktoré motív vyberiete, môžete rýchlo zmeniť štandardné funkcie, písma, farby a ďalšie prvky pomocou rozšírených možností stylingu. Pokročilejšie prispôsobenie témy vyžaduje minimálne základné znalosti o kódovaní HTML a úprave CSS.

Štvorcový priestor je omnoho obmedzenejší vo svojich možnostiach prispôsobenia. K dispozícii je výkonný editor stylingu, ktorý vám umožňuje meniť písma, farby, nepriehľadnosť obrázkov, obrázky na pozadí a niektoré ďalšie prvky bez toho, aby ste museli poznať zápis kódovania. Ak viete niečo o kódovaní, funkcia vývojára spoločnosti Squarespace vám umožňuje upravovať CSS tak, aby vaše webové stránky mohli ďalej upravovať.

Vyzerá dobre na mobilných telefónoch

Väčšina webových stránok, ktoré sa dnes prezerajú, sa vykonáva na mobilnom zariadení, najčastejšie mobilnom telefóne. Dôvtipní tvorcovia webových stránok vytvoria vzhľad svojich webových stránok vhodných pre tieto zariadenia. Funkcia Squarespace to robí automaticky za vás, pretože všetky ich šablóny reagujú na mobil.

Niektoré témy WordPress.org ponúkajú zobrazenie priateľské k mobilným zariadeniam, zatiaľ čo u iných musíte použiť doplnok na zabezpečenie toho, aby vaše webové stránky správne fungovali na mobilnom zariadení. Možno sa vás pýtame, či by ste sa toho mali obávať, takže si uvedomte, že spoločnosť Google vo výsledkoch vyhľadávania uprednostňuje webové stránky vhodné pre mobilné zariadenia pre vyhľadávanie uskutočňované z mobilných zariadení.

Náš pohľad:

Je to naozaj príde na kontrolu verzus pohodlie. WordPress.org aj Squarespace vytvárajú krásne webové stránky; všetko záleží na tom, koľko času a úsilia chcete vynaložiť a ako ste odhodlaní, aby vaše webové stránky vyzerali presne, ako si to predstavujete.

Tisíce motívov WordPress a otvorené prispôsobenie zaisťujú, že môžete mať webové stránky svojich snov, ak ste za to ochotní pracovať alebo zaplatiť niekomu inému.

V porovnaní s tým obmedzený počet tém a funkcií prispôsobenia spoločnosti Squarespace drasticky obmedzuje možnosti dizajnu, ale svoj pekne vyzerajúci web môžete nechať spustiť a spustiť sám, bez toho, aby ste vedeli niečo o kódovaní..

Krivka učenia

Rozhranie

V prostredí Squarespace aj WordPress je prístup k vašim webovým stránkam na ich vytváranie a udržiavanie z hlavného panela. Hlavný rozdiel spočíva v tom, ako vyzerá každý informačný panel. Prístrojová doska spoločnosti Squarespace je čistá a elegantná, odráža jej používateľskú základňu netradičných zdatných ľudí. Všetko je prístupné z tohto jedného miesta.

WordPress.org ponúka menej prepracovaný informačný panel, ale všetko, čo môžete na svojich webových stránkach urobiť, vrátane zmeny kódovania, je odtiaľ k dispozícii.

Drag and drop

Presúvanie myšou je najjednoduchší spôsob, ako vytvoriť webovú stránku. Týmto spôsobom môžete umiestniť políčka pre text, obrázky, video, grafiku atď. Niektoré šablóny sú však reštriktívnejšie ako iné, pokiaľ ide o umiestnenie týchto prvkov.

Všetky šablóny programu Squarespace majú túto funkciu presunutia myšou, takže sa môžete pohrávať s rozložením, pokiaľ to šablóna umožňuje.

S WordPress.org to všetko závisí od témy, ktorú používate; Vo všeobecnosti WordPress.org nie je tvorcom webových stránok typu drag and drop. Niektoré prémiové motívy majú funkciu drag and drop, ale za toto pohodlie platíte.

Ale toto je WordPress, a preto sa pri riešení problému obraciate na pluginy. K dispozícii je výber doplnkov na tvorbu stránok drag and drop, s recenziami zmiešaného úspechu. Zvyčajne za ne musíte platiť, ale sú nezávislé od témy.

WYSIWYG čo?

„To, čo vidíte, je to, čo dostanete“ vizuálny editor ”, v ktorom okamžite uvidíte výsledok akýchkoľvek zmien vo vašom texte, obrázkoch, grafike alebo akomkoľvek inom prvku vašej webovej stránky. Týmto spôsobom uvidíte, ako sa bude publikovaná webová stránka zobrazovať, av prípade potreby môžete upraviť svoje zmeny.

Program Squarespace má editor WYSIWYG, takže môžete šťastne vykonávať zmeny vo svojom obsahu a revidovať ich, a to všetko na rovnakej obrazovke..

S WordPress je to trochu iné. Ak chcete vidieť vykonané zmeny, musíte kliknúť na tlačidlo Náhľad a prejsť na inú obrazovku, aby ste si pozreli zmenenú webovú stránku. Potom sa vrátite na obrazovku úprav, aby ste prehodnotili svoje zmeny a podľa potreby to zopakovali.

údržba

Squarespace aj WordPress.org neustále aktualizujú svoje platformy, aby zvýšili bezpečnosť, opravili chyby a v prípade Squarespace zlepšili výkon. Rozdiel medzi nimi je v tom, koľko toho viete.

Squarespace to všetko robí v zákulisí a nemusíte sa o nič starať – všetky zmeny, ktoré vykonajú, sú vopred otestované a automaticky vložené do systému Squarespace..

WordPress.org je pri vykonávaní takýchto zmien rovnako svedomitý, ale tu sa do toho nejako zapájate. Keď sú zmeny pripravené na použitie, na informačný panel sa zobrazí správa a kliknutím na tlačidlo ich nainštalujete.

Ale to je len začiatok. Vaša téma a všetky vaše doplnky musia byť tiež aktualizované kvôli týmto zmenám a vývojári týchto programov (najmä ak boli bezplatní) to nemusia urobiť za vás, aby ste tam mohli byť sami. Nerealizovanie týchto zmien môže vystaviť vaše webové stránky problémom s bezpečnosťou alebo výkonom.

Náš pohľad:

Squarespace je ľahšie použiteľný nástroj na tvorbu webových stránok s malou krivkou učenia; drag and drop skutočne robí zmenu. Aj keď je možné v službe WordPress.org rýchlo vytvoriť základný web, určite nebude mať rovnaký faktor wow.

Funkcie každého

Pri pohľade na súpravy funkcií Squarespace a WordPress.org sa zdôrazňuje ich pôvod. Štvorcový priestor bol od základu navrhnutý ako platforma pre digitálne publikovanie bohatá na funkcie, ktorá pokrýva väčšinu všetkého, čo by niekto mohol robiť na webovej stránke..

Naproti tomu WordPress.org sa vyvinula z veľmi úspešnej aplikácie na vytváranie blogov a otvorila svoj zdrojový kód pre verejnosť, čím povzbudila vývojárov, aby písali doplnky potrebné na jeho vývoj pre tvorcu webových stránok, ktorý potrebujete..

Flexibilita nástrojov

Rozdiel vo filozofii medzi programami Squarespace a WordPress.org sa prejavuje vo flexibilite nástrojov na vytváranie webových stránok.

Program Squarespace poskytuje dobrý výber interných aplikácií a widgetov, ktoré zostavujú, testujú a inštalujú. Toto sú nástroje, ktoré používate na prispôsobenie svojich webových stránok, a fungujú dobre – sú to však jediné nástroje, ktoré môžete použiť.

WordPress.org vám tiež sprístupňuje niektoré základné nástroje, ale okrem toho sú tu k dispozícii desiatky tisíc doplnkov (zadarmo a za poplatok) na zostavenie vašich webových stránok. Môže to vyzerať ako neobmedzená sloboda, ale dajte si pozor: nie všetky doplnky sa hrajú pekne spolu a konflikt medzi nimi alebo s vašou témou môže chvíľu trvať, kým prídete na to.

Hosting a bezpečnosť

Tu je najzreteľnejší rozdiel medzi hostiteľom a hostiteľom.

Squarespace je hostiteľom vašej webovej stránky, ktorá spočíva v tom, že sa spúšťa na ich serveroch a starajú sa o bezpečnosť, fyzickú aj digitálnu. Štvorcový priestor zaisťuje, že ich šablóny sú aktuálne podľa najnovších webových štandardov, že váš web nie je napadnutý hackermi a spravuje ich platformu, takže všetky webové stránky sú rozložené po celej serverovej sieti..

S WordPress.org ste zodpovedný za nájdenie webhostingovej služby pre vaše stránky. Pred stiahnutím softvéru WordPress.org sa musíte zaregistrovať na webhostingový účet.

Väčšina poskytovateľov webhostingov má pre WordPress inštalačné tlačidlo na jedno kliknutie, ktoré to uľahčuje. Informácie o výbere najlepších služieb webhostingu pre vás nájdete v našich recenziách týchto poskytovateľov.

Vlastná doména

Ak si ako tvorca webových stránok vyberiete Squarespace, nemusíte mať vlastný názov domény, pretože máte možnosť mať subdoménu typu Yoursitename.squarespace.com..

Ak ste sa však dostali do problémov s navrhovaním úžasných webových stránok, mali by ste zvážiť vlastnú doménu, ktorá je bezplatná s ročným plánom Squarespace..

Vaša webhostingová služba WordPress bude od vás očakávať, že budete mať svoje vlastné doménové meno, ale s určitými plánmi môžu ponúkať zľavu alebo dokonca bezplatné doménové meno..

SEO

WordPress opäť poskytuje seriózne funkcie pomocou doplnkov, tentoraz v oblasti optimalizácie vyhľadávacích nástrojov. Ak je SEO prioritou pre vaše podnikanie, zvážte najpokročilejšie možnosti, ktoré vám pripomínajú kľúčové slová, na ktoré zacieľujete, a zaistite, aby boli vaše stránky tak optimalizované..

SEO funkcie spoločnosti Squarespace sú základnejšie. Umožňujú vám optimalizovať všetky základy pre váš celkový web a každú stránku, takže ich vyhľadávacie nástroje ľahko indexujú. Užitočným doplnkom je, že program Squarespace automaticky vytvorí súbor Sitemap, ktorý sa odošle spoločnosti Google.

e-Commerce

Rozdiel medzi ponukami WordPress a Squarespace v elektronickom obchode by mohol prísť k tomu, či sa ocitnete v čele obrovského megastore alebo skromnejšieho podniku v rohovom obchode..

Ak snívate o tom, že budete mať svoj vlastný online hypermarket, doplnené nespočetnými množstvami nespočetných produktov, ktoré sú všetky prehľadne usporiadané a označené a pripravené na odoslanie do všetkých kútov sveta, potom má WordPress doplnky, ktoré vám to dokážu urobiť za vás.

Začnite výberom témy, ktorá je špeciálne navrhnutá pre elektronický obchod, a choďte odtiaľ, vyzdvihnite pridružený marketing, správu zásob, fakturačné a dodacie doplnky a ľubovoľného procesora platieb, ktorý si želáte..

Ak chcete nastaviť obchod v službe Squarespace, jednoducho presuňte prvok Product Block na svoju webovú stránku Squarespace. Nákupný košík spoločnosti Squarespace je plne integrovaný do webovej stránky, čo sa týka vzhľadu a funkčnosti; zákazníci zostanú na vašom webe počas procesu platby, takže môžete ovládať celý svoj nákupný zážitok.

Obchodné plány s nižšími nákladmi však obmedzujú počet produktov, ktoré môžete predať vo vašom obchode, a Stripe môžete použiť iba ako svojho poskytovateľa platobných služieb..

Platforma pre blogovanie

Aj keď môžete vytvárať atraktívne a funkčné blogy na platformách WordPress a Squarespace, WordPress začal život ako veľmi dobre prehodnotená a široko používaná platforma blogov..

Program Squarespace je schopný ponúkať všetky štandardné bloky obsahu blogov (obrázok, video, text, zvuk atď.) A má podporu podcastu, podporu značiek a kategórií. Môžete tiež importovať svoj existujúci blog do služby Squarespace.Avšak, WordPress vyhráva hands-down so svojimi mnohými funkciami blogovania a navyše má všetky druhy doplnkov, ktoré ich rozširujú a pridávajú mnoho ďalších nových..

Obsahový management

Opäť platí, že tu je vynikajúca oblasť WordPress.org, pretože jej pôvod bol v správe obsahu. Ak pracujete s veľkým množstvom obsahu, revidujete obsah ako súčasť tímu alebo potrebujete udržiavať web spolu s ďalšími ľuďmi, potom je pre vás WordPress.org tou najlepšou voľbou..

Program Squarespace ponúka rovnaké funkcie správy obsahu ako ktorýkoľvek iný bežný tvorca webových stránok, ale nie je navrhnutý na spracovanie veľkého množstva informácií..

Doplnky a aplikácie

Opäť pôjdete podľa čísel, pre doplnky a aplikácie:

Squarespace: 0         WordPress.org: desiatky tisíc

Squarespace nie je open-source riešenie, takže za ich šablóny a nástroje je zodpovedný iba vlastný vývojový tím Squarespace. Nevýhodou je, že môžete použiť iba to, čo vám dávajú; Nevýhodou je, že všetky nástroje sú vysoko kvalitné, dobre testované a budú fungovať na platforme Squarespace. Nemusíte sa starať o konflikty alebo pády.

Ako platforma s otvoreným zdrojovým kódom má WordPress.org knižnicu s odkazmi na doslova desiatky tisíc aplikácií všetkého druhu. Okrem toho môžete písať a implementovať svoje vlastné, dokonca ich predávať (alebo rozdávať) prostredníctvom svojich stránok.

Nevýhodou je, že pravdepodobne existuje aspoň jedna, ak nie oveľa viac aplikácia pre čokoľvek, o čom si snívate, a to je aj nevýhoda. Je ľahké sa nechať uniesť a vytvoriť webovú stránku plnú zvončekov a píšťaliek, ktoré môžu zhoršiť jej výkon.

Ďalšou nevýhodou je, že kvalita týchto nástrojov je často neznáma, hoci prečítanie ich používateľských recenzií im pomôže.

Zálohy a export

Hosťovaný verzus vlastný hosting sa vracia do hry vo veciach zálohovania a exportu vašich webových stránok. Program Squarespace pravidelne zálohuje vaše webové stránky, a to v reálnom čase, ako aj pravidelne.

Program Squarespace tiež poskytuje nástroje na exportovanie svojich stránok a túto možnosť neposkytujú všetci tvorcovia webových stránok. Nie všetko sa dá exportovať; napríklad stránky produktov, stránky albumov, textové, zvukové a obrazové bloky sa nestretnú.

S programom WordPress zálohy a export závisia výlučne od pravidiel vašej webovej hostiteľskej služby. Mnoho poskytovateľov webhostingu ponúka obmedzené služby zálohovania, ale pripomíname vám, že je bezpečnejšie považovať svoju zodpovednosť za zálohovanie svojich webových stránok sami..

Štatistika webových stránok

Vstavané do programu Squarespace sú analytické nástroje, ktoré poskytujú štatistiky v reálnom čase o vašej hodinovej, dennej, týždennej a mesačnej premávke vrátane použitia ľuďmi s mobilnými zariadeniami. Môžete tiež vložiť Google Analytics, aby sa obrázok doplnil informáciami o návštevníkoch webových stránok.

Na webe WordPress je tiež k dispozícii veľké množstvo doplnkov pre štatistiku webových stránok takmer všetkého, čo by ste mohli vedieť..

Náš pohľad:

Program Squarespace má dobre zaoblenú a solídnu sadu funkcií, ktoré pokrývajú väčšinu všetkého, čo potrebuje bežná webová stránka. Ak hľadáte pre svoj web všetky druhy funkcií a otcov, potom je stránka WordPress pomocou doplnkov skutočnou Aladinovou jaskyňou pokladov..

A náklady na toto všetko

Náklady spojené s uvedením a prevádzkou vašich webových stránok sú hra s číslami, v ktorej musíte byť veľmi dobre vedomí svojho rozpočtu a usilovne sa držať svojho rozpočtu. Začneme s možnosťou ľahkej správy.

Náklady na štvorcový priestor

Program Squarespace má na výber päť rôznych plánov, tri pre osobné webové stránky a dva plány elektronického obchodu. Neexistuje žiadny bezplatný plán, ale služba Squarespace ponúka bezplatnú 14-dňovú skúšobnú verziu, takže môžete trénovať vytváranie jednej stránky v režime offline. Ak chcete svoj web uviesť na trh, musíte sa zaregistrovať pre plán.

V čase písania sa tieto plány pohybujú od jednostránkového webu za 7 dolárov mesačne až po neobmedzené stránky za 26 dolárov mesačne za mesačné predplatné. Získate viac funkcií s drahšími plánmi.

Dva konkrétne plány elektronického obchodu sa týkajú základného obchodu a zavedeného obchodu, aj keď môžete predávať výrobky vo všetkých základných zásadách, ale v tých najzákladnejších.

Ak platíte vopred za ročné predplatné, znížia sa mesačné náklady a dostanete bezplatnú vlastnú doménu. Nezabudnite, že do týchto nákladov je zahrnutý aj hosting – váš mesačný poplatok to všetko pokrýva.

Cena stránky WordPress

Šli sme do podrobností s programom Squarespace, aby sme zdôraznili porovnanie so stránkou WordPress. Náklady na redakčný systém WordPress sú 0 dolárov. To je správne; je to zadarmo – ale to je len softvér.

Čo ešte musíte minúť:

 • Webhostingová služba: mesačné alebo ročné plány
 • Názov domény: ročné náklady; Niektoré služby webhostingu to poskytujú zadarmo s ročným plánom
 • Téma WordPress: zadarmo alebo za poplatok
 • Doplnky: zadarmo alebo za poplatok
 • Doplnky SEO: dôležité, ak je pozícia vo vyhľadávačoch kľúčom pre vaše podnikanie
 • Váš čas: s tým súvisí hodnota $, ak vykonávate prácu sami, najmä ak
 • existuje krivka učenia
 • Služby na vývoj webových stránok WordPress: poplatok za prenájom niekoho, kto uvedie váš web do prevádzky (voliteľné)
 • Údržba: váš čas alebo $$, aby ste držali krok s aktualizáciami, opravami problémov atď

Náš pohľad:

Všetko záleží na tom, ako sa na to pozeráte a ako technicky zdatní ste pri vytváraní a udržiavaní webových stránok. Každý mesiac sa vypláca známa suma v dolároch pomocou programu Squarespace alebo nízky mesačný poplatok za hosťovanie a váš vlastný čas, ak si sami môžete opraviť svoje webové stránky WordPress..

Na druhej strane, ak máte pocit, že vám chýbajú všetky technické zručnosti, ktoré potrebujete, a niekedy vás niekto môže najať, v službe Squarespace je každý mesiac neznáme množstvo stránok WordPress alebo predvídateľné finančné prostriedky..

Vysoko atraktívne webové stránky

CMS Squarespace aj WordPress majú vysoko profilovaných používateľov s profesionálne navrhnutými webovými stránkami a mnoho používateľov, ktorí si navrhli svoje vlastné.

Webové stránky Squarespace

Oficiálna webová stránka spoločnosti Dixie Chicks.
http://www.dixiechicks.com/

Mysli si, že káva používa ich webové stránky ako vzdelávacie stránky aj ako obchod.
http://www.thinkcoffee.com/

Metal and honey je blog, ktorý vo svojich príspevkoch používa krásne fotografie.
http://www.metalandhoney.com/

Webové stránky WordPress

Ringling Bros a Barnum a Bailey Circus používajú širokú škálu rôznych prvkov stránky.
https://www.ringling.com/

TechCrunch je technologický blog.
http://techcrunch.com/

Cutest Paw je webová stránka s fotografiami pre domáce zvieratá.
http://www.cutestpaw.com/

Pomôžte, keď ju potrebujete

Je nevyhnutné, že bez ohľadu na to, aké ľahké je použitie nástroja na tvorbu webových stránok, budete niekedy potrebovať pomoc. Ak potrebujete problémy s WordPress.org a Squarespace, existuje pomoc, keď ich potrebujete, ale rôznymi spôsobmi.

Squarespace má centralizovaný tím podpory zákazníkov so sídlom v Spojených štátoch. Dostanete sa k nim prostredníctvom e-mailu 24 hodín denne, 7 dní v týždni alebo prostredníctvom živého chatu od 15:00 do 20:00. EST – neexistuje telefonická podpora. Squarespace sa zaväzuje odpovedať na e-mailové otázky do jednej hodiny od ich prijatia.

Tím podpory tímu Squarespace tiež zostavil rozsiahlu databázu podrobných video návodov, článkov a snímok obrazovky, ktoré vám pomôžu. Vo fóre komunity môžete požiadať o pomoc aj ostatných používateľov programu Squarespace.

S webom WordPress je vaša zákaznícka podpora obrovskou komunitou ostatných používateľov WordPress.org, pretože samotná WordPress.org neposkytuje podporu akéhokoľvek druhu.

To znamená, že existuje obrovské množstvo článkov, videí, často kladených otázok, fór, usmernení atď. Je to (časovo náročné) hľadať vhodné miesto na nájdenie užitočnej odpovede na vašu otázku.

Poskytovatelia hostingu sa tiež zaoberajú problémami s webovým hostingom, možno aj vývojári, ktorí majú problémy s doplnkami alebo témou, alebo podpora vášho webu WordPress, ak ste si najali niekoho, kto sa o vaše webové stránky postará. Podpora je tam; ide len o nájdenie správnej osoby v pravý čas.

Náš pohľad:

Ste si istí, že to zvládnete sami, alebo by ste radšej mali zákaznícku podporu na konci telefónu / e-mailu / live chatu??

Odporúčaní používatelia

Už ste pochopili rozdiely medzi hosťovanými a vlastnými hostiteľmi webových stránok.
Obaja tvorcovia webových stránok tvrdia, že ich produkty môže ktokoľvek ľahko používať.

Pri výbere medzi redakčným systémom Squarespace a WordPress CMS je však potrebné zvážiť aj niekoľko ďalších dôležitých otázok.

Šablóny námestia sú ťažké na fotografie a grafiku. Kategórie šablón, ktoré prezentuje Squarespace, zahŕňajú hudobníkov, reštaurácie a svadby, všetky vizuálne intenzívne.

Ak plánujete vytvorenie webovej stránky založenej na texte, obmedzený výber šablón spoločnosti Squarespace nie je pre vás tým najlepším riešením a pamätajte, že existuje obmedzené prispôsobenie. WordPress.org má oveľa širšiu škálu rozloženia a návrhov šablón.

Váš výber sa môže znížiť na to, akú kontrolu nad svojím webom chcete. Kontrola nad návrhom; kontrola nad tým, kto ho hostí; kontrolu nad tým, ako veľký je a čo do neho môžete vložiť. V tomto prípade je WordPress.org správna cesta.

Ak je pre vás problém viac pohodlia – zostavte web rýchlo a ľahko a už sa s tým už nemusíte báť – potom si vyberiete Squarespace..

Ak máte pochybnosti o svojej dizajnovej schopnosti alebo naopak, viete, že máte príliš veľa nápadov a je potrebné sa oprieť o miesto, štruktúra Squarespace vám bude vyhovovať.

Ak máte radosť zo slobody a viete, že sa môžete držať svojho rozpočtu a nechcete s doplnkami ísť cez palubu, WordPress.org je vaše ihrisko.

Kľúčové rozdiely

Ak ste stále roztrhaní medzi programom Squarespace a WordPress.org, tu je zhrnutie základných rozdielov medzi kladmi a zápormi medzi dvoma tvorcami webových stránok..

Squarespace

 • Paušálna cena
 • Všetko v jednom; všetko je postarané
 • Súdržné a kontrolované
 • Drag and drop
 • Obmedzená funkčnosť
 • Obmedzená prispôsobiteľnosť
 • Obmedzený výber šablón zameraných na vizuálny dizajn
 • Nejde o kódovanie
 • 24/7 podpora
 • Predvídateľné náklady

WordPress CMS

 • Softvér je bezplatný; hosting stojí peniaze a všetko mimo toho zadarmo alebo za poplatok
 • Mix-and-match plug-iny; stavebné bloky
 • Krivka učenia
 • Znalosť kódovania je vážnou devízou
 • Náklady nie sú nevyhnutne predvídateľné
 • Rozsiahla funkčnosť prostredníctvom doplnkov
 • Úplne prispôsobiteľné prostredníctvom otvoreného zdrojového kódu
 • Presúvanie závisí od témy alebo doplnku
 • Podpora rovesníkov; môže byť ťažké nájsť odpovede, ktoré potrebujete

Váš výber

V súčasnosti sa môžete trápiť nadšením zo slobody a kontroly, ktorú vám poskytuje WordPress.org pri vytváraní vašich webových stránok, a ste pripravení prevziať všetky zodpovednosti, ktoré so sebou prináša používanie WordPress.org. Alebo si môžete byť viac než istí, že pohodlie a predvídateľnosť sú pre vás a máte radi všetky funkcie priestoru Squarespace.

Alebo možno ste niekde uprostred. Vy viete, že nie ste osobou WordPress.org, ale stále si nie ste istí, v akom priestore Squarespace vám s tým môžeme pomôcť. Prečítajte si našu porovnávaciu recenziu na stránkach Wix vs. Squarespace alebo Wix vs. Weebly, dvoch ďalších veľmi populárnych hostovaných webových tvorcov, ktorí vám ponúkajú najviac rovnakých funkcií a funkcií ako Squarespace, ale sú trochu odlišné, každý svojím vlastným spôsobom.

Ak ste používateľom služby Squarespace alebo WordPress CMS, radi by sme sa od vás dozvedeli o vašich zážitkoch. Alebo možno máte otázky alebo myšlienky týkajúce sa hostiteľov verzus webhostingov, ktorých by ste chceli prevádzkovať sami. Pošlite ich do.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map