REAL Scoop o vytvorení profesionálne vyzerajúcej webovej stránky

Máte približne sedem sekúnd, aby ste presvedčili návštevníka, že stojí za to zostať na vašom webe. Ak máte problém s odskakovaním premávky, či už sa vám to páči alebo nie, pravdepodobne je čas sa nachladiť a dôkladne sa pozrieť na svoj web, pretože SOMETHING spôsobuje, že vaši návštevníci idú po kopcoch hneď po pristátí.


Je to vaša kópia? Je to vaša grafika? Je to celkový dizajn? Sú to všetky tri? Existuje len jeden spôsob, ako to zistiť.

Krok späť a dobre sa pozrite, aby ste mohli znova nakloniť stupnice vo svoj prospech. Naozaj chcete skutočne stratiť konkurenciu? Ak nie, čítajte ďalej.

Základy webového dizajnu

Nepríjemná pravda je, že váš web je priamym odrazom kvality podnikania, služby alebo jednotlivca, ktorého predstavuje. Základný dizajn vášho webu môže okamžite tipovať návštevníkovi, či ho vytvoril amatér alebo profesionál.

Písma, návrh rozloženia obsahu a dokonca aj farebné schémy môžu kričať, že váš najnovší web vytvoril váš švagor, ktorý má dobré skúsenosti s tvorbou webových stránok Blogspot. Ak chcete svoju profesionálnu prítomnosť v digitálnom priestore zaujať, tu je niekoľko základných osvedčených postupov, na ktoré sa chcete zamerať.

Udržujte rozloženie jednoduché

Na stránku nemusíte zasekávať čo najviac stĺpcov alebo rámov. Vyzerá to neohrabane a príťažlivo. Jednoduché rozloženie pravdepodobne získa odpoveď a nebude vyžadovať, aby si návštevníci prezerali celú stranu, aby si prezerali celú stránku. Dobrým základným návrhom je rozloženie v troch stĺpcoch. Návštevníci môžu ľahko naskenovať a rýchlo nájsť, čo hľadajú na vašom webe.

Využívajte ľahko čitateľné písma

Jednou z charakteristík stránky, ktorá vyzerá profesionálne, je ľahké porozumieť. Keď určíte dobrú farbu textu, pozrite sa na svoj fonty a veľkosti písma. Skontrolujte svoje stránky na rôznych zariadeniach. Je dôležité použiť písmo, ktoré bude zobrazovať to isté pre najbežnejšie používané platformy.

Vaši návštevníci by si mali vychutnať zážitok zo sledovania vašich stránok prostredníctvom mobilných zariadení, rovnako ako na počítači. Dobré písmo, ktoré sa má použiť, je akékoľvek veľké písmo (tie s malými značkami na koncoch písmen) pre väčší text, napríklad nadpis. Bezpatkové fonty (bez malých značiek) sú jedny z najjednoduchších na čítanie fontov na akomkoľvek displeji.

Používajte vhodné veľkosti grafiky

Aj keď je dôležité používať tú najlepšiu grafiku, ktorá vyhovuje vášmu obsahu, mali by ste ju tiež udržiavať malú, aby ste ju mohli rýchlo a bezpečne načítať. Pamätajte, že čím väčší je obrázok, tým je stránka pomalšia.

Zamerajte sa na konzistentnosť značky

Branding je charakteristickým znakom profesionálnej webovej stránky. Uistite sa, že vaše logo a slogan sú jasne viditeľné na každej stránke. Toto je základný základný krok, ktorým sa návštevníci oboznámia s vašou značkou a odkazom.

Zahrňte jasné výrazy

Uistite sa, že váš web obsahuje zásady ochrany osobných údajov, zmluvné podmienky a tiež akékoľvek ďalšie špeciálne upozornenia, o ktorých si myslíte, že by sa ich návštevníci mohli zaujímať. S informáciami o návštevníkoch buďte čo najtransparentnejší, aj keď vôbec nerobíte nič.

Prvky dobrého webdizajnu

Existujú veľmi základné faktory, ktoré majú všetky profesionálne vyzerajúce webové stránky spoločné, a je to oveľa viac než len čistý dizajn a dobrá grafika. Výsledkom používania osvedčených postupov pri návrhu bude stránka vytvorená tak, aby potešila návštevníkov aj vyhľadávacie nástroje.

Zamerajte sa na navigáciu

Keď navrhujete navigáciu, udržiavajte ju čistú a priamu. Hlavnou vecou, ​​ktorú budú vaši používatelia od navigácie chcieť, je rámec, ktorý im povie, kde sú, a poskytuje im ľahkú možnosť návratu na domovskú stránku. Položte navigačnú ponuku na spoločné miesto, napríklad blízko horného alebo bočného panela.

Zdieľajte kontaktné informácie

Čím viac spôsobov, ako môžete ukázať používateľom, že sa s vami môžu spojiť, tým väčšie pohodlie majú pri interakcii s vašou spoločnosťou alebo organizáciou online. Pridajte svoju fyzickú adresu, ak ste s ňou súviseli. Pre vašich návštevníkov je tiež užitočné mať vyplnený kontaktný formulár.

Maximalizujte informácie o päte

Päta je skvelým miestom na umiestňovanie odkazov a ďalších užitočných informácií pre používateľov. Pätu môžete použiť aj na prvky návrhu, ktoré nemusia mať miesto v rozložení vyššie na stránke. Mnoho spoločností vložilo svoje fyzické kontaktné informácie do časti päty.

Použite vhodné tlačidlá pre tlačidlá

Oči vašich používateľov sa rýchlo naučia dizajn tlačidiel vašich stránok a budú ich hľadať ako akčnú položku vo vašom návrhu. Uistite sa, že všetky tlačidlá používané na navigáciu sú konzistentné na celom vašom webe.

Povedzte, kto ste

Vytvorte informačnú a pútavú stránku „O mne“. Zobraziť nadšenie. Nedávajte iba suché fakty. Toto je miesto, kde môžete povedať, kto ste a aké je poslanie vašej spoločnosti alebo organizácie. Obrázky zúčastnených ľudí poskytnú tejto stránke ešte viac osobnosť.

Objavte medzeru

Prázdne miesta nemusia byť biele. Je to v podstate iba základný „priestor na dýchanie“ na stránke. Je to oblasť, kde nie je žiadny text, obrázky ani grafika. Toto sa často vyskytuje na profesionálne vyvinutých stránkach s plochým dizajnom.

Amazonova stránka je dobrým príkladom toho, ako to funguje. Každá stránka obsahuje veľké množstvo informácií, ktoré sa dajú sprostredkovať, ale žiadna z nich nie je ohromujúca z dôvodu inteligentného využívania medzier.

Uľahčite vyhľadávanie informácií

Vracajúci sa návštevníci môžu chcieť nájsť informácie, ktoré videli predtým. Uľahčite im to pomocou funkcie vyhľadávania. Použite plynulé vyhľadávacie pole, ktoré zapadá do vášho návrhu. Najbežnejšia poloha je v pravom hornom rohu stránky.

Najlepšie postupy pre návrh webových stránok pre skvelú webovú stránku

Nie je žiadnym tajomstvom, že prvky dizajnu sa v priebehu rokov vyvíjali, ale jedna vec je istá: S jednoduchým dizajnom stránok sa nemôžete pokaziť. Profesionálny webový design nie je len o jazdcoch alebo o najnovších zvončekoch a píšťalkách. To sa scvrkáva, aby sa uľahčila navigácia a schopnosť reagovať na web aj na jeho prvky.

Zamerajte sa na konzistentnosť stránky

Vaše rozloženie by malo zostať na celom vašom webe rovnaké. Nerozhodujte rozloženie stránky svojim používateľom. Na stránkach s výzvou na akciu je vhodné prejsť z troch stĺpcov do jedného stĺpca, ale uistite sa, že navigácia, päty a ďalšie prvky zostávajú konzistentné, takže používatelia sa na stránke nikdy nebudú cítiť „prilepení“..

Vyvážte použitie farieb

Je rovnako dôležité upraviť farby v rozložení, ako aj zvoliť doplnkovú paletu farieb.

Usporiadajte svoj obsah do kategórií

Kategórie sú skvelé pre ľudí aj pre vyhľadávače. So svojím obsahom zostaňte čo najviac organizovaní. Je tiež dobré umiestniť navigačný prvok do bočného panela, takže návštevník, ktorý chce vidieť iba určitú kategóriu produktov alebo informácií, tak môže urobiť jediným kliknutím.

Zabezpečte, aby boli vaše stránky prístupné pre všetkých

Uistite sa, že optimalizujete svoj web pre všetkých svojich návštevníkov. Mal by podporovať funkcie pre ľudí so zdravotným postihnutím a mal by obsahovať funkcie zobrazujúce najnovšie obrázky s vysokým rozlíšením.

Jar pre certifikát SSL

Ak zhromažďujete informácie o platbe, získajte pre svoj web certifikát SSL. Je to krátky proces a pomáha chrániť vašich návštevníkov pri uskutočňovaní transakcie na vašom webe. Požiadať niekoho, aby vložil informácie o svojej kreditnej karte v nezabezpečenom prostredí, je neprofesionálne a rozhodne to nepatrí do oblasti dobrých webových postupov..

Trendy webového dizajnu

Pretože existuje toľko rôznych platforiem na vytvorenie webovej stránky, spektrum návrhov sa skutočne otvorilo. Ploché a poloploštné návrhy sa stávajú bežnejšie na profesionálnych stránkach, ako aj na weboch s obmedzeným zavedením, pretože tieto typy návrhov pomáhajú uspokojiť rastúci dopyt po responzívnych webových stránkach, ktoré sa prispôsobujú akémukoľvek typu zariadenia, na ktorom sa stránka zobrazuje..

Tu je niekoľko dôležitých vecí:

Plochý dizajn sa načíta najrýchlejšie zo všetkých

Mnoho veľkých spoločností prešlo na ploché a poloplošné vzory, pretože sa načítajú rýchlejšie. Plochý dizajn je presne taký, ako to vyzerá Vyzerá byt, bez akýchkoľvek trojrozmerných prvkov.

Ďalšími charakteristickými znakmi plochého dizajnu sú ostré hrany s minimálnym alebo žiadnym zatienením. Stránky s rýchlym načítaním budú nielen profesionálne vyzerať, ale tiež udržia vašich návštevníkov na stránke, kým nedokončia požadovanú akciu.

Uistite sa, že vaše stránky reagujú

Toto nemôžete prehliadnuť. Pri určovaní toho, kde sa webová lokalita radí, Google teraz penalizuje stránky, ktoré nie sú vhodné pre mobilné zariadenia. Takže, ak sa chcete dobre umiestniť, musíte ísť na mobil. Je bezpodmienečne potrebné zabezpečiť, aby sa dizajn, ktorý používate, zobrazoval správne, v závislosti od zariadenia používaného na prístup na vaše stránky.

Na navigáciu použite karty

Videli ste Pinterest? Svoje kolíky zakladá na konštrukčnom prvku, ktorý sa bežne nazýva karty. Používanie kariet s vysokokvalitnými obrázkami v navigácii vytvára profesionálnu a čistú stránku, ktorá zaujme návštevníkov.

To je zvlášť atraktívne pre stránky produktov alebo služieb alebo ak máte veľa článkov alebo obsahu, ktoré chcete usporiadať. Použite pútavé obrázky a na karte budete mať priestor na napísanie názvu a prípadne aj trochu textu, ktorý láka kliknutie.

Obsah, ktorý získa remeslo

Profesionálny web nezmení obsah. Namiesto toho je každé slovo na stránke určené na určitý účel. Neexistuje výplň. Chmýří. A určite tu nie sú žiadne plniace slová pre kľúčové slová! Profesionálne vyzerajúca stránka môže prenášať súbory informácií bez preťaženia informáciami. Zhodnotte každý blok obsahu na svojich stránkach. Uistite sa, že to slúži účelu.

Využite obrázky hrdinov naplno

Profesionálne vyzerajúca stránka povie návštevníka bez akýchkoľvek pochybností o tom, o čom je vlastne stránka. Jedným zo spôsobov, ako to ľahko dosiahnuť, je použitie obrázkov hrdinov nad záhybom stránky s textovými prekrytiami, ktoré vysvetľujú základné základy toho, o čom je váš web..

Nezabudnite na video

Videá sa rýchlo stávajú hrdinským obrazom 2.0. Použitie videa nad záhybom, na ktorom ste tradične umiestnili hviezdny obrázok, je vynikajúcim spôsobom, ako okamžite upútať pozornosť návštevníkov – a udržať si ju.

Podľa štúdie Psychology Today môže ľudský mozog spracovávať informácie z videa 60 000-krát rýchlejšie ako čítanie textu. Hlavnou vecou pri začleňovaní videa na svoju domovskú stránku je to, aby vyzeralo, akoby to bola plynulá súčasť zvyšku dizajnu webu. Ak hľadáte vplyv a trvalý spôsob, ako urobiť úžasný prvý dojem, použite video.

Využite silu videa

Presvedčivá štúdia spoločnosti Inc. zistila, že viac ako 90 percent zákazníkov B2B používalo online video na rozhodovanie o kúpe. Pridanie videa do interiéru Webové stránky a príspevky do blogov o produktoch a službách sú strategickou metodológiou, ktorá funguje plošne. Ale nezastavujte sa tam. Pridajte možnosť pre návštevníkov zdieľať tieto videá s ostatnými za ďalší kop.

Bežné chyby webdizajnu

Možno ste zaplatili špičkový dolár za profesionála, ktorý vyvinul vaše webové stránky. Bohužiaľ, niekoľko bežných chýb v dizajne môže pretiahnuť celý vzhľad vašich webových stránok nadol. Tu je niekoľko významných páchateľov, ktorých treba pamätať.

Preťaženie informáciami na stránkach

Vaša domovská stránka nemusí povedať všetko, čo robíte naraz. V skutočnosti je stránka s každým centrom obrazovky zaseknutým obrázkami a textom charakteristickým znakom amatérky. Ak poskytnete príliš veľa informácií, stane sa to obrovským a je pravdepodobné, že váš návštevník odíde.

Je smutné tvrdiť, že veľa stránok produktu sa toho stáva obeťou. Načítanie obrovskej stránky produktu trvá roky a návštevníci odídu, ak čakajú viac ako niekoľko sekúnd, kým sa informácie zobrazia. Štúdia, ktorú vydala spoločnosť Shopify, zistila, že obchody s tony produktov pritiahli pozornosť návštevníkov na dlhšiu dobu, ale skutočný predaj bol podstatne nižší. Rýchle načítanie stránok usporiadaných podľa kategórie je oveľa užitočnejšie, pretože umožňuje návštevníkom vašich stránok nájsť požadované informácie, než stránky naplnené okrajom obsahu..

Frustrujúca navigácia

Boli ste už niekedy na webe, kde boli kontaktné informácie alebo odkazy na sociálne médiá takmer neviditeľné, pretože boli skryté v dolnom rohu stránky? Profesionálne vyzerajúca stránka podporuje zapojenie a je transparentná v zásadách ochrany osobných údajov, zmluvných podmienkach a spôsoboch kontaktu. Je nevyhnutné, aby ste to vzali do úvahy pri vytváraní ponúk pre svoje stránky.

Jedným zo spôsobov, ako začleniť čistú navigáciu, keď máte v ponuke veľa možností, je použitie hamburgerovej ponuky. Tento typ zásobníkov ponuky sa klikne, a potom sa otvorí, aby sa odhalili možnosti navigácie. Je to mimoriadne čisté, rýchle načítanie a ľahko použiteľné pre návštevníkov z rôznych zariadení vrátane stolných počítačov, tabletov a mobilných telefónov..

Príliš veľa alebo príliš málo farieb

Pamätáte si na prvé dni webdizajnu, keď bolo bežné bežať na webe, ktorý používal všetky farby hex kódu, ktoré tam boli? Keď tento výstrelok vybledol, farebnými schémami sa stala norma, na ktorú sa treba odvolávať, a niektoré z nich neboli dobre premyslené. Napríklad, na chvíľu bolo trendom navrhovať stránky s svetlošedým textom na bielom pozadí.

Potom sa ukázalo, že to nebol dobrý dizajn, pretože bolo nemožné čítať na monitore počítača a ešte horšie na mobilnej obrazovke. Použite obmedzenú paletu hex farieb a použite jednu až tri kontrastné kombinácie pre ostrý vzhľad, ktorý je elegantný, nie hýčovitý..

Nízka kvalita obrázkov

Jedna vec, ktorá sa rovná všetkým profesionálnym webovým stránkam, je, že používajú obrázky vysokej kvality. Je dôležité, aby vaše obrázky zostali ostré a nestratili sa v pixeloch. Jednofarebné a biele pozadie má tendenciu predvádzať väčšinu produktov v najlepšom svetle. Ak sa rozhodnete použiť obrázky hrdinov, uistite sa, že používate obrázok s vyšším rozlíšením, ktorý je vhodný pre miesto, ktoré bude vyplniť.

Duch blog

Profesionálna stránka je aktuálna. Ak sa rozhodnete pre blog, musíte ho pravidelne aktualizovať. Obsah by sa mal zamerať na vaše výrobky a veci, ktoré ovplyvňujú vaše odvetvie. Môžete tiež propagovať svoj zoznam adries a špeciálne ponuky.

Ak zistíte, že čas na pravidelnú aktualizáciu blogu je výzvou, použite talent vo vašej spoločnosti alebo zadajte úlohu externe. Blog, ktorý sa náhle stratí, vyzerá veľmi neprofesionálne.

Vyskakovacie okná

Ak je to možné, vyhnite sa automaticky otváraným oknom. Väčšina ľudí ich nemá rada. V skutočnosti ich mnohí považujú za úplne nepríjemné. Je lepšie dať návštevníkom možnosť kliknúť na reklamu alebo sa pripojiť k zoznamu e-mailov v prvku dizajnu na bočnom paneli namiesto toho, aby sa pri načítaní stránky zaseklo kontextové pole pred ich tvárami..

Bannerové reklamy

Ak vaše stránky obsahujú bannerové reklamy, je čas ich dať preč. Štúdia spoločnosti Solve Media zistila, že weboví surferi s väčšou pravdepodobnosťou prežijú haváriu lietadla alebo získajú cenu v lotérii Mega Millions, než kliknú na bannerovú reklamu. Čím viac reklamných pruhov má vaša stránka, tým menej profesionálne vyzerá.

Pamätajte, že váš web je prvým spôsobom, ako vás veľa ľudí „stretne“, a spoznať a dôverovať vašej značke. Uistite sa, že vaše stránky používajú osvedčené postupy: ľahkú navigáciu, plynulé reklamy a videá, vysokokvalitné obrázky a jedinečný obsah.

Aktualizujte svoje stránky a nepripájajte sa k jedinému nápadu na dizajn. Keď sa technológia pre prvky webového dizajnu posunie vpred, pohybujte sa s ňou, aby ste zostali pred krivkou, aby vaše webové stránky slúžili ako príklad správneho dizajnu webu..

Aký neprofesionálny prvok ste na webe videli?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map