Porovnanie štvorcov v porovnaní s Wixom: Ktorý nástroj na tvorbu webových stránok si vybrať?

Čo si možno uvedomíte, hneď po rozhodnutí začať svoj prvý web, je to, že výber správneho tvorcu webových stránok je dôležitejší a náročnejší, ako ste si pôvodne mysleli..


Keďže je k dispozícii toľko možností, z ktorých väčšina pravdepodobne na prvý pohľad vyzerá rovnako, je ťažké vedieť, ktorú zvoliť. Nechcete si zvoliť ten nesprávny, strácate čas vytvorením svojho webu a nakoniec zistíte, že musíte zmeniť iného tvorcu webových stránok. Nezabudnite teda vyhradiť čas, aby ste starostlivo zvážili všetky svoje možnosti.

Ak sa snažíte vybrať medzi Wixom a Squarespace, ste na správnom mieste. Vieme, že skúmanie a porovnávanie vašich možností môže byť dosť zdĺhavé a časovo náročné, takže sme pre vás urobili tvrdú prácu..

Porovnanie štvorca a Wixu

V tomto príspevku nájdete, čo potrebujete vedieť o Squarespace a Wix, aby ste sa mohli rozhodnúť. Začnite od začiatku alebo preskočte na sekcie, ktoré sú pre vás najrelevantnejšie.

1. Všeobecný prehľad štvorcov a Wixov

Predstavujeme vám, čo vám môže každý tvorca webových stránok ponúknuť a čo vám nemôže ponúknuť. Tu je rýchle porovnanie výhod a nevýhod pre programy Squarespace a Wix:

Tvorca webových stránok v štvorci

PROSZÁPORY
Veľmi profesionálne, vysoko kvalitné šablóny

Pokročilá platforma pre blogovanie

K dispozícii sú dobré plány elektronického obchodu

Vstavaný analytický panel

Citlivé návrhy na optimalizáciu pre mobilné zariadenia

Nie je k dispozícii žiadna bezplatná verzia

Prispôsobenie nie je také jednoduché, ako niektorí iní tvorcovia webových stránok

Nízky počet dostupných šablón

Iba jedna úroveň navigácie

Chýba integrácia s PayPal – iba pruhom

Wix Tvorca webových stránok

PROSZÁPORY
Jednoduché a intuitívne rozhranie

Nie sú potrebné žiadne technické alebo konštrukčné znalosti

Veľké množstvo profesionálne navrhnutých šablón, z ktorých si môžete vybrať

Samostatné zobrazenie mobilnej optimalizácie

Rozsiahly trh aplikácií pre ďalšie funkcie

Z vybratej šablóny sa nedá prepnúť

Žiadny prístup k zdrojovému kódu

Obmedzené možnosti blogovacích platforiem

Zlá funkčnosť elektronického obchodu

Aká je najlepšia časť štvorca a Wix?

Používanie programu Squarespace má mnoho skvelých výhod, ako sú jeho plány elektronického obchodu a pokročilá platforma pre blogovanie, takže je ťažké vymyslieť len jeden dôvod, prečo by ste ho mali používať. Ak ste ju však museli zúžiť na svoju najlepšiu funkciu, je tu jedna, ktorá vyniká: moderné šablóny služby Squarespace.

Väčšina ľudí súhlasí s tým, že výber vysokokvalitných šablón šablón spoločnosti Squarespace je hlavnou súčasťou toho, prečo si ju vybrali pred ostatnými tvorcami webových stránok, pretože si môžete vytvoriť krásny, profesionálny a pohotový web bez akýchkoľvek technických znalostí alebo znalostí o dizajne..

Vzory šablón spoločnosti Wix sú tiež vynikajúcou funkciou, ale najlepšou súčasťou Wix je to, že sa dajú ľahko používať. Je to jednoduchý tvorca webových stránok typu drag and drop, ktorý je ľahšie prispôsobiteľný ako program Squarespace. Na jeho použitie nepotrebujete žiadne technické ani konštrukčné znalosti..

Ako teda viete, ktoré silné stránky sú lepšie? Štvorcový alebo Wixov? To všetko záleží na tom, čo hľadáte v nástroji na tvorbu webových stránok.

Napríklad ľudia, ktorí začínajú vytvárať webové stránky a chcú niečo, čo je jednoduché a ľahko použiteľné, uprednostňujú Wix. A jednotlivci, ktorí chcú, aby profesionálny web spustil malý internetový obchod, majú tendenciu uprednostňovať Squarespace.

Ako ľahké je použitie štvorca a Wix?

Tvorca webových stránok v štvorci vám umožňuje vytvoriť profesionálne vyzerajúci web bez akýchkoľvek technických znalostí, ale nie je to najjednoduchší nástroj na tvorbu webových stránok. Hlavným problémom je, že aj keď nepotrebujete vedieť, ako kódovať, ak ich šablóny práve používate, budete musieť vedieť, ako kódovať, ak chcete čokoľvek prispôsobiť..

Samozrejme, sú tu návody pre začiatočníkov, ktorí vám môžu pomôcť, ale ak si vaše webové stránky vyžadujú veľa prispôsobenia a ak sa stále snažíte používať priestor Squarespace aj po bezplatnej skúšobnej verzii, pravdepodobne je lepšie prejsť na niečo jednoduchšie, napríklad Wix.

Tvorca webových stránok Wix je jedným z najjednoduchších online programov na vytvorenie webovej stránky a je neuveriteľne ľahký na používanie. Získanie základov netrvá dlho, takže budete môcť vytvoriť profesionálne vyzerajúci web v žiadnom momente. Na používanie jednoduchého rozhrania drag and drop nepotrebujete žiadne technické znalosti.

Ak chcete niečo trochu vyspelejšie, môžete uprednostniť Squarespace. Ale z hľadiska jednoduchosti použitia je Wix jednoznačne lepšou možnosťou.

Kto by mal používať štvorcový priestor a Wix?

Štvorcový priestor je vynikajúcou voľbou pre komerčné podniky, malé aj veľké súkromné ​​webové stránky a malé podniky, ktoré chcú internetový obchod. Je to užitočné najmä pre stránky udalostí, reštaurácie a kreatívy (napr. Fotografov, umelcov, dizajnérov, hudobníkov atď.). Platforma blogov je známa tým, že je druhá najlepšia služba WordPress, takže je tiež skvelou voľbou pre blogerov. Nie je to pre stredné alebo veľké podniky, ktoré hľadajú vysoko prispôsobiteľnú platformu.

Wix je vynikajúcou voľbou pre začiatočníkov, živnostníkov a malé firmy. Je to užitočné najmä pre kreatívy, ktoré chcú vytvoriť online portfólio, fandov a malé podniky, ktoré internetový obchod nepotrebujú. Samozrejme môžete stále používať Wix na vytvorenie internetového obchodu, ale z toho nebudete mať toľko, ako by ste mali v programe Squarespace, ktorý má pokročilejšie plány elektronického obchodu..

Ako škálovateľné sú štvorce a Wix?

Všetky plány programu Squarespace zahŕňajú neobmedzenú šírku pásma a úložisko. Ak chcete predávať digitálne produkty (napr. Elektronické knihy, zvukové súbory atď.), Limit veľkosti súboru je 300 MB, pričom zvukové súbory sú obmedzené na 160 MB a nahrávanie súborov je obmedzené na 20 MB. Vaša webová stránka je obmedzená na 20 stránok v osobnom pláne alebo na 1000 strán vo všetkých ostatných plánoch. Ak plánujete na svoje webové stránky pridať veľké množstvo informácií, spoločnosť Squarespace odporúča namiesto stránok použiť blog.

Na rozdiel od služby Squarespace Wix nezahŕňa neobmedzené úložisko, pretože najväčšiu sumu, ktorú ponúka v rámci plánu elektronického obchodu a plánu VIP, ponúka 20 GB; zahŕňa však neobmedzené stránky všetkých prémiových plánov. Zahŕňa tiež neobmedzenú šírku pásma, ale iba pre neobmedzený plán a VIP plán.

Aký druh povesti majú štvorce a Wix?

Programy Squarespace a Wix majú dobrú povesť a väčšinou pozitívne recenzie v podnikateľskej komunite a medzi používateľmi, sú však dobre známe rôznymi vecami. Zatiaľ čo spoločnosť Squarespace získala povesť ohromujúcich návrhov a krivky učenia, ktoré používatelia zažívajú na začiatku, spoločnosť Wix si získala reputáciu za to, že vaše dáta sú bezpečné a neuveriteľne ľahko použiteľné..

Do Squarespace a Wix máte záruku vrátenia peňazí?

Vyskúšajte 14-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu skôr, ako sa rozhodnete pre plán, pretože spoločnosť Squarespace nemá záruku vrátenia peňazí. Predpokladajú, že bezplatná skúšobná verzia vám poskytne dostatok času na vyskúšanie a rozhodnutie, či ju chcete ďalej používať alebo nie.

Na rozdiel od spoločnosti Squarespace má spoločnosť Wix záruku vrátenia peňazí pre všetky prémiové plány. Ak sa obávate, že nemáte dostatok času na to, aby ste si ho najskôr vyskúšali, môže byť lepšou možnosťou Wix, pretože vo Free Plan Wix nie je časový limit. Ak ste sa však rozhodli používať program Squarespace, nezabudnite čo najlepšie využiť bezplatnú skúšobnú verziu.

Nech získali nejaké ceny?

Spoločnosť Squarespace získala v roku 2015 ocenenie Innovation By Design Awards za webdizajnérske ocenenie a mnohými bola menovaná ako jedna z najlepších spoločností, pre ktorú v roku 2015 pracovala v NYC. Získala tiež štyri ocenenia na 18. výročnom udeľovaní cien Webby Awards v nasledujúcich kategóriách: Web Services & Aplikácie, najlepší vizuálny dizajn – estetické webové stránky, webové služby & Aplikácie (People’s Voice), Najlepšia domovská / uvítacia stránka (Voice’s People).

2. Dostupné vzory a šablóny

Tu je rýchly prehľad Funkcie a šablóny projektu Squarespace:

 • Viac ako 40 šablón a viac ako 20 rozložení titulných strán
 • Citlivé návrhy na optimalizáciu pre mobilné zariadenia
 • Kedykoľvek môžete prepnúť na inú šablónu a pracovať na viacerých dizajnoch súčasne

Galéria šablón vzorky štvorcov

Šablóny služby Squarespace sú nielen krásne, profesionálne vyzerajúce a reagujúce, ale sú tiež prispôsobené konkrétnym potrebám. K dispozícii sú tri rôzne typy: šablóny webových stránok, šablóny obchodov a rozloženia titulných strán.

Webové šablóny spoločnosti Squarespace sa zameriavajú v prvom rade na predstavenie vašej firmy alebo nápadu a po druhé na predstavenie vašich produktov. Šablóny obchodov sú špeciálne navrhnuté pre internetové obchody, ale môžete si tiež vybrať zo šablón webových stránok, ak máte obchodný plán. Ak pracujete na pláne titulných strán, môžete si vybrať z viac ako 20 rozložení navrhnutých špeciálne pre titulné strany.

Tu je rýchly prehľad Funkcie a šablóny spoločnosti Wix:

 • Viac ako 510 šablón z čoho vyberať
 • Šablóny nereagujú, ale Wix má samostatnú stránku pre mobilné úpravy
 • Keď vyberiete šablónu, nemôžete prepnúť na inú šablónu

Vzorová galéria šablón Wix

Wix ponúka širokú škálu profesionálne vyzerajúcich šablón pre rôzne odvetvia priemyslu. Kategórie a podkategórie vám pomôžu nájsť ten pravý. Ak napríklad kliknete na kategóriu Firma, potom si môžete vybrať z nasledujúcich podkategórií: Poradenstvo & Koučing, Služby & Údržba, reklama & Marketing, automobilový priemysel & Automobily, nehnuteľnosti, financie & Právo, technológia & Aplikácie a Domáce zvieratá & zver.

Čo je pre vás lepšie?

Čo je lepšie? Vzory a šablóny námestia alebo priestor Wixov?

Poďme ich porovnať. Po prvé, Wix má k dispozícii oveľa viac šablón ako Squarespace, takže môžete mať väčšiu šancu nájsť perfektnú šablónu s Wix. Aj keď nie je toľko možností, úžasné šablóny spoločnosti Squarespace je ťažké ignorovať. Zatiaľ čo Wix vyhráva z hľadiska množstva, Squarespace vyhráva z hľadiska kvality.

Po druhé, môžete mať responzívne návrhy, ktoré sú automaticky optimalizované pre mobil, ak používate priestor Squarespace, zatiaľ čo nemôžete, ak používate Wix, aj keď môžete použiť samostatnú stránku pre mobilnú úpravu Wix. Opýtajte sa sami seba na toto: Chcete tráviť menej času optimalizáciou pre mobilné zariadenia alebo chcete pokročilé možnosti úprav pre mobilné zariadenia, ktoré vám poskytujú väčšiu kontrolu nad tým, čo vidia vaši zákazníci??

Po tretie, program Squarespace vám umožňuje meniť šablóny, takže môžete experimentovať a zistiť, ktorá z nich funguje najlepšie. Wix to však neumožňuje. Bohužiaľ, ak zmeníte šablóny na Wix, stratíte všetok svoj obsah a budete musieť začať znova.

Wix aj Squarespace majú svoje výhody, ale ak hľadáte najlepšie vysoko kvalitné dizajnové funkcie a šablóny, ktoré vyniknú z davu, mali by ste použiť Squarespace..

3. Ceny

Tu je rýchly prehľad rôznych plánov dostupných v programoch Squarespace a Wix:

Prehľad plánov štvorcov a Wixov

Squarespace:

 • Žiadna bezplatná verzia (iba 14-dňová bezplatná skúšobná verzia)
 • Plán titulnej strany
 • Webové stránky – osobný plán a podnikateľský plán
 • Internetové obchody – základný plán elektronického obchodu a plán rozšíreného elektronického obchodu

Wix:

 • Plán zadarmo
 • Prémiové plány – Pripojte plán domény, plán kombinovaných reklám, neobmedzený plán, plán elektronického obchodu, plán VIP

Cena štvorcového priestoru

Pri stanovovaní cien je potrebné zvážiť skôr, ako sa rozhodnete, preto sa bližšie pozrieme na každý plán.

Všetky plány.

Všetky plány spoločnosti Squarespace zahŕňajú neobmedzenú šírku pásma a úložisko, bezplatnú vlastnú doménu (s ročným nákupom), web optimalizovaný pre mobilné zariadenia, výkonnú analýzu webových stránok a nepretržitú zákaznícku podporu.

Plán titulnej strany. Od $ 3 / mesiac.

Plán titulnej strany spoločnosti Squarespace je ideálny pre tých, ktorí chcú iba jednoduchú domovskú stránku. Obsahuje jednu stránku s prispôsobiteľným rozložením, dvoch prispievateľov (vrátane vlastníka stránok), vstavaný dizajn pre mobilné zariadenia a bezplatnú vlastnú doménu na jeden rok.

Podrobnosti o pláne štvorcového priestoru

Osobný plán. 12 dolárov mesačne alebo 16 dolárov mesačne.

Osobný plán spoločnosti Squarespace je vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí chcú malý web a potrebujú viac, ako môže ponúknuť plán titulných strán. Týmto plánom môžete pridať 20 stránok, galérií a blogov. Máte prístup k šablónam webových stránok aj k rozloženiu titulných stránok. Môžete tiež prijímať dary a predávať výrobky bez obmedzenia s 3% predajným transakčným poplatkom.

Podnikateľský plán. 18 dolárov mesačne alebo 26 dolárov mesačne.

Ak sa chcete v prvom rade zamerať na svoj nápad alebo podnikanie a po druhé na predstavenie vašich výrobkov, potom je pre vás podnikateľský plán spoločnosti Squarespace. Pre podniky je to lepšie ako pre osobný plán, ale je to jednoduchšie ako pre plány elektronického obchodu. Môžete pridať neobmedzené stránky, galérie a blogy a mať prispievateľov. Môžete tiež predávať produkty bez obmedzenia s 2% predajným transakčným poplatkom, ako aj mať prístup k vývojárskej platforme, kreditu Google AdWords vo výške 100 USD a profesionálnemu e-mailu zadarmo od spoločnosti Google..

Podrobnosti obchodného plánu v štvorci

Základný plán elektronického obchodu. 26 dolárov mesačne alebo 30 dolárov mesačne.

Základný plán elektronického obchodu spoločnosti Squarespace zahŕňa všetko v obchodnom pláne, okrem neho, zahŕňa výkonnú obchodnú analýzu, tlač štítkov prostredníctvom služby Shipstation, integrované účtovníctvo prostredníctvom spoločnosti Xero a žiadne transakčné poplatky. Poskytuje tiež prístup k pokročilým možnostiam zásob, objednávok, daní a zliav. Tento plán je skvelou voľbou pre tých, ktorí plánujú rozšíriť svoje podnikanie.

Pokročilý plán elektronického obchodu. 40 dolárov mesačne ročne alebo 46 dolárov mesačne.

V prípade väčších internetových obchodov možno budete chcieť upgradovať na tento plán. Okrem všetkého, čo je obsiahnuté v základnom pláne elektronického obchodu spoločnosti Squarespace, obsahuje plán rozšíreného elektronického obchodu opomenuté automatické obnovenie pokladnice a dopravu dopravcu v reálnom čase..

Cena spoločnosti Wix

Pozrime sa bližšie na každý z plánov Wix.

Podrobnosti cenových plánov Wix

Všetky plány.

Všetky plány spoločnosti Wix zahŕňajú neobmedzené stránky a prístup do aplikácie Mobile Editor. Všetky prémiové plány spoločnosti Wix zahŕňajú Google Analytics, bezplatný hosting, prémiovú podporu, pripojenie k doméne, prispôsobené favicon a úpravy mobilných zariadení..

Plán zadarmo.

Bezplatný plán spoločnosti Wix je vynikajúcou voľbou, ak si chcete vyskúšať službu Wix pred pokračovaním alebo ak chcete iba osobný web, ale nie toľko, ak chcete profesionálny obchodný web, pretože spoločnosť Wix na vašom webe zobrazuje reklamy na značku a vaša adresa URL je tiež Wix značkou. Máte neobmedzený počet stránok a plný prístup do editora a šablón Wix, ale úložný limit je 500 MB a limit šírky pásma je 1 GB.

Pripojiť plán domény. 4 $ mesačne na 2 roky, 4,50 $ mesačne alebo 7 dolárov mesačne.

Plán domény Connect je najzákladnejším prémiovým plánom spoločnosti Wix. Rozdiel medzi týmto plánom a plánom zadarmo je v tom, že tento vám umožňuje preniesť vašu súčasnú doménu do siete Wix.

Kombinovaný plán. 8 dolárov mesačne na 2 roky, 8,50 dolárov mesačne alebo 12 dolárov mesačne.

Wix odporúča Combo plán skôr pre osobné projekty ako pre podniky. Zahŕňa všetko v pláne pripojenia domény, šírku pásma 2 GB, úložisko 3 GB a bezplatnú doménu na jeden rok. Odstráni tiež reklamy Wix.

Neobmedzený plán. 11,50 dolárov mesačne na 2 roky, 12,50 dolárov mesačne alebo 16 dolárov mesačne.

Podľa Wix je plán Neobmedzený ideálny pre podnikateľov a živnostníkov, ktorí nepotrebujú internetový obchod. Okrem všetkého, čo obsahuje plán Combo, obsahuje 10 GB úložného priestoru a neobmedzenú šírku pásma. Zahŕňa tiež dve skvelé obchodné aplikácie: aplikáciu Form Builder (hodnota 48 USD) a aplikáciu Booster stránok (hodnota 60 USD).

Plán elektronického obchodu. 15 dolárov mesačne na 2 roky, 16,50 dolárov mesačne alebo 20 dolárov mesačne.

Plán elektronického obchodu spoločnosti Wix zahŕňa všetko v pláne Unlimited, ako aj šírku pásma 10 GB, úložisko 20 GB a internetový obchod. Toto je najlepší plán pre malé podniky.

VIP plán. 23 dolárov mesačne na 2 roky, 24,50 dolárov mesačne alebo 30 dolárov mesačne.

Toto je konečný plán. VIP plán spoločnosti Wix zahŕňa všetko v pláne elektronického obchodu, ako aj neobmedzenú šírku pásma, 20 e-mailových kampaní za mesiac a profesionálnu kontrolu stránok..

Čo je pre vás lepšie?

Ktorý z nich ponúka lepšie plány? Štvorcový priestor alebo Wix?

Odpoveď na túto otázku sa bude líšiť v závislosti od toho, čo konkrétne chcete so svojím webom robiť. Porovnajme však najdôležitejšie body.

Po prvé, zrejmý rozdiel je v tom, že Wix má plán zadarmo a priestor Squarespace nie; To však nevyhnutne neznamená, že Wix je lepšia možnosť. Ak váš web nie je určený iba na osobné použitie, program zadarmo spoločnosti Wix nie je vynikajúcou voľbou, pretože jeho reklamy na značku sa budú odchyľovať od vášho profesionálneho firemného webu. Na druhej strane je priestor bez reklám ad-free.

Po druhé, existuje skutočný cenový rozdiel. Ak hľadáte najlacnejšiu možnosť, potom sa môže Wix javiť ako najlepšia voľba. Ale aj keď služba Squarespace stojí viac, prichádza s vynikajúcimi funkciami, ktoré sa oplatia navyše.

Ak napríklad porovnáme obchodný plán spoločnosti Squarespace (18 dolárov mesačne ročne) s VIP plánom spoločnosti Wix (24,50 dolárov mesačne ročne), plán spoločnosti Squarespace je skutočne lacnejší a zahŕňa aj ďalšie výhody.

Po tretie, program Squarespace vám ponúka väčšiu šírku pásma a úložisko ako Wix. Aj keď všetky plány spoločnosti Squarespace zahŕňajú neobmedzenú šírku pásma a úložisko, spoločnosť Wix ponúka iba neobmedzenú šírku pásma a iba v rámci neobmedzeného plánu a plánu VIP. Toto nemusí byť najlepšia voľba, ak plánujete rozšíriť svoje podnikanie.

Na základe týchto bodov sa zdá, že Squarespace je lepšou voľbou, ak chcete profesionálny obchodný web s potenciálom rastu. Ale opäť to všetko záleží na tom, čo potrebujete. Napríklad, môžete uprednostniť Wixa, ak potrebujete iba jednoduchý plán pre osobný projekt a nepotrebujete neobmedzenú šírku pásma a úložisko.

Či už si vyberiete Wix alebo Squarespace, je lepšie zistiť skôr, či sa k tomu chcete zaviazať, alebo nie, potom sa držte. Je to nákladovo efektívnejšie týmto spôsobom.

4. Popularita

Ak chcete určiť popularitu Wix a Squarespace, pozrime sa na čísla:

Prehľad webových stránok Squarespace a Wix

Squarespace:

 • Squarespace bola založená v roku 2003
 • Hosťuje viac ako 500 000 stránok
 • Má viac ako 1 milión platiacich zákazníkov

Wix:

 • Spoločnosť Wix bola založená v roku 2006
 • Má vyše 87 miliónov používateľov
 • Má 2,12 milióna platiacich zákazníkov

Je tiež dôležité zvážiť, čo si používatelia myslia o Wixe a Squarespace, takže tu je prehľad najbežnejších bodov, ktoré vyzdvihujú:

Squarespace a Wix Recenzie

Squarespace:

 • Užívali ste si mocný editor Squarespace na vytváranie atraktívnych a komplexných webových stránok
 • Ocenilo sa, ako sa okamžite odovzdávajú obrázky na mieru a ako majú vývojári prístup k CSS a HTML
 • Bolo pre vás jednoduchšie používať s predchádzajúcimi skúsenosťami, ale nie je to pre začiatočníkov
 • Dali väčšinou kladné hodnotenie, ale nie dokonalé z dôvodu zlých služieb zákazníkom a príliš veľkého počtu závad
 • Odporúča sa ostatným hlavne kvôli týmto funkciám: výkonné nástroje elektronického obchodu, nepotrebujete žiadne znalosti kódovania, krásny dizajn a šablóny, flexibilné a prispôsobiteľné – pre akýkoľvek typ alebo veľkosť firmy

Wix:

 • Miloval neuveriteľne ľahko použiteľný editor drag and drop
 • Užite si vytváranie atraktívnych webových stránok bez znalosti kódovania
 • Vychutnali sme si vynikajúcu zákaznícku podporu, možnosti dizajnu a funkcie spracovania platieb
 • Kritici považovali za užívateľsky prívetivé, že ho označili za zábavné
 • Sťažnosti boli zriedkavé až do zmeny nového editora, ktorý je pomalý a frustrujúci

Čo je pre vás lepšie?

Popularita nevyhnutne neznamená, že je niečo lepšie, ale môže vám to pomôcť pri rozhodovaní. Nezabudnite, že čísla nemusia byť presné, pretože sa neustále menia. Nezabudnite tiež na to, že medzi obrovských 87 miliónov používateľov spoločnosti Wix patria tí, ktorí sa zaregistrovali do bezplatného plánu, a tí, ktorí ho aktívne nevyužívajú.

Wix aj Squarespace získali od začiatku pomerne veľkú popularitu a pozitívnu spätnú väzbu. Aj keď sú sťažnosti zriedkavé, je dôležité zvážiť negatívnu spätnú väzbu, pretože sa môžete stretnúť s rovnakými problémami, aké majú ostatní.

Medzi hlavné problémy, ktoré ľudia mali v súvislosti s programom Squarespace, patrí to, že nie sú priateľské pre začiatočníkov a podpora zákazníkov nie je najlepšia. Tieto dva problémy nespôsobujú začiatočníkom veľa sebadôvery, pretože sa môžu ocitnúť v ťažkostiach s používaním priestoru Squarespace a nevedia nájsť pomoc, ktorú potrebujú, keď ju potrebujú..

Hlavné problémy, ktoré ľudia mali s Wixom, sa týkajú zmeny nového editora, ktorý používatelia označili za pomalý a frustrujúci, na rozdiel od starého editora. Napriek tomu, že k tomu boli kritickí aj odborníci, veria, že spoločnosť Wix tieto problémy vyrieši.

Na základe týchto bodov, ako aj z pozitívnej spätnej väzby od používateľov sa zdá, že Squarespace je obľúbenejší u tých, ktorí už majú nejaké technické skúsenosti a nepotrebujú veľa pomoci, zatiaľ čo Wix sa zdá byť obľúbenejší u tých, ktorí chcú jednoduchšiu a jednoduchšia platforma.

Takže, ak ste začiatočník, pravdepodobne budete radšej používať Wix s ľahko použiteľným rozhraním. A ak máte skúsenosti s kódovaním alebo s inými skúsenosťami s vytváraním webových stránok, pravdepodobne budete radšej využívať priestor Squarespace s jeho pokročilejšími možnosťami.

5. Hlavné vlastnosti a podpora zákazníkov

Tu je rýchly prehľad, ktorý vám dá predstavu o rozdieloch medzi hlavnými funkciami Squarespace a Wix:

Tvorcovia webových stránok Hlavné funkcie

SquarespaceWIX
 • Moderné šablóny
 • Editor štýlov
 • Vstavané mobilné webové stránky
 • Prepínanie šablón
 • Prispôsobiteľné rozloženia obsahu
 • Správca obrázkov
 • Zahrnuté CDN
 • Citlivý snímač obrázkov
 • Integrácia Getty Images
 • Obrázok SEO
 • Bloky galérie
 • Video v galérii
 • Zvukové zbierky
 • Sociálne prepojené
 • Jednoduché importovanie
 • Vlastný editor WYSIWYG
 • Automaticky reagujúce vzory
 • Úpravy na celú obrazovku
 • Zhromažďovanie údajov o používateľoch
 • Kontrola webu
 • Intuitívny editor drag and drop
 • Prispôsobené pre mobilné zariadenia
 • Hosting zadarmo
 • Vlastná doména
 • Viac ako 500 šablón vyrobených v dizajne
 • Viac ako 40 jedinečných galérií
 • Parallax 3D efekty
 • Neobmedzené webové stránky
 • Kód na vloženie HTML
 • Aplikácie Facebooku
 • Prispôsobená poštová schránka Google
 • Súkromné ​​a chránené webové stránky

Porovnanie funkcií Wix a Squarespace a zákazníckej podpory

SquarespaceWIX
Nastavenie – Získanie webovej stránky služby Squarespace je jednoduché. Stačí pridať svoje meno a e-mailovú adresu.Nastavenie – Získanie webovej stránky Wix je tiež jednoduché. Môžete použiť svoju e-mailovú adresu alebo sociálny účet (Facebook alebo Google).
Názov vlastnej domény – všetky plány zahŕňajú bezplatnú vlastnú doménu pre prvý rok.Názov vlastnej domény – k dispozícii iba s prémiovými programami.
Zabezpečenie webových stránok – kompatibilné s PCI a SSL. Všetky údaje sú uložené na zabezpečených serveroch spoločnosti Squarespace.Zabezpečenie webových stránok – kompatibilné s PCI a SSL. Webové stránky sú uložené na zabezpečených serveroch spoločnosti Wix. Certifikácia TRUSTe. Je v súlade s rámcom bezpečného prístavu EÚ a USA a Švajčiarska.
Mobilná optimalizácia – šablóny automaticky reagujú a fungujú na akomkoľvek mobilnom zariadení.Optimalizácia pre mobilné zariadenia – Nie je automaticky optimalizovaná pre mobilné zariadenia, má však vyhradenú stránku pre úpravy mobilných zariadení.
SEO – priateľské k SEO. Značkovanie a XHTML sú k dispozícii. Môžete prispôsobiť webovú adresu každej stránky.SEO – Obmedzené SEO. Môžete optimalizovať názvy stránok, meta popisy a alt značky.
Integrácia brány – iba pruh platobnej brány.Integrácia brány – PayPal, WebMoney, Skrill, Authorize.Net, PayU Latam (iba Latinská Amerika) alebo možnosť platby offline.
Integrácia sociálnych médií – integruje sa so širokou škálou možností sociálnych médií.Integrácia sociálnych médií – má sociálny bar a rôzne aplikácie.
Elektronický obchod – všetky plány zahŕňajú internetový obchod a umožňujú vám predávať neobmedzený počet produktov. Plány webových stránok majú predajné transakčné poplatky, ale plány elektronického obchodu ich neobsahujú.Elektronický obchod – plán elektronického obchodu obsahuje internetový obchod; Ak však chcete predávať online, neodporúčame vám používať Wix. Hlavným problémom je, že existuje iba jedna možnosť paušálnej sadzby za dopravu. Ak stále chcete používať Wix, vyskúšajte doplnkovú aplikáciu, ako je Ecwid, aby ste zvýšili funkčnosť.
Blog – Platforma blogov je pomerne komplexná. Môžete naplánovať príspevky a importovať obsah blogov z služieb Blogger, Tumblr, Squarespace 5 a WordPress.Blog – Platforma blogov je základná a nie je priateľská k SEO. Môžete naplánovať príspevky, ale nemôžete importovať obsah blogu.
Webhosting – všetky plány zahŕňajú plne spravovaný cloud hosting.Webhosting – Wix tiež hostuje na svojich serveroch.
Aplikácie a widgety – užitočné bloky pre veci ako OpenTable a BandsInTown. Pre všetko, čo nie je zahrnuté, môžete svoj kód pridať. Môžete tiež použiť doplnkové funkcie, ako sú widgety galérie a widgety sociálnych médií..Aplikácie a miniaplikácie – Trh Wix App obsahuje viac ako 260 aplikácií a miniaplikácií.
Hĺbka plavby – iba jedna úroveň hĺbky.Hĺbka navigácie – maximálne dve úrovne.
Speňaženie – pridajte reklamy Google AdSense, AdWords, Predohry alebo bannerové reklamy.Speňaženie – pridajte Google AdSense, bannerové reklamy alebo pridružené odkazy.
Nástroj Newsletter – Musíte sa pripojiť k účtu MailChimp.Nástroj na odber bulletinu – Môžete použiť program Wix’s ShoutOut.
Kontaktný formulár – K dispozícii je prispôsobiteľný nástroj na tvorbu kontaktných formulárov.Kontaktný formulár – K dispozícii je jednoduchý nástroj na vytváranie kontaktných formulárov.
Fórum – Fórum Muut môžete pridať pomocou kódu HTML.Fórum – Môžete použiť aplikáciu.
HTML editor – dostupný blok editora HTML kódu.Editor HTML – Môžete použiť aplikáciu.
Ochrana heslom – Každú stránku webovej stránky môžete chrániť samostatným heslom.Ochrana heslom – Každú stránku webovej stránky môžete chrániť aj samostatným heslom.
Úložný priestor – neobmedzený pre všetky plány.Úložný priestor – 500 MB až 20 GB, v závislosti od plánu, na ktorom práve pracujete.
Štatistiky návštevníkov – použite aplikáciu Squarespace Analytics alebo nastavte Google Analytics.Štatistika návštevníkov – aplikácia Web-Stats je k dispozícii v Free Plan. Google Analytics je k dispozícii v prémiových plánoch.
Viacero jazykov – Do editora môžete zadať všetky jazyky, ale rozhranie je iba v angličtine.Viac jazykov – Text webových stránok je možné zadať vo všetkých jazykoch kompatibilných s UTF8. Editor je k dispozícii v 15 jazykoch.
Zákaznícka podpora – žiadna telefonická podpora. E-mailová podpora je k dispozícii s hodinovým obratom. Živý chat je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni, niekedy však existujú dlhé fronty. Rozsiahla vedomostná základňa, návody, videonávody a Q&K dispozícii je aj časť. Raz za mesiac sa v New Yorku konajú workshopy typu one-on-one.Zákaznícka podpora – Podpora živého chatu nie je k dispozícii. K dispozícii je rozsiahla vedomostná základňa, návody, videonávody, fóra a 24/7 centrum pomoci. Telefonická podpora je k dispozícii od pondelka do piatka od 6:00 do 17:00 tichomorského štandardného času. VIP plán umožňuje prístup k VIP tímu, ktorý vám odpovie na vaše hovory.

6. Záver a odporúčania

Ak ste si tento príspevok prečítali od začiatku do konca, pravdepodobne sa už viac prikláňate k Wix alebo Squarespace, ale tu sú naše konečné odporúčania:

Odporúčame program Squarespace pre ľudí, ktorí chcú vytvárať úžasné webové stránky, ktoré si nevyžadujú veľa prispôsobenia, najmä pre portfóliá, stránky udalostí, umelcov, dizajnérov a malé podniky. Plány elektronického obchodu sú dosť drahé, ale ak chcete jednoduchý, lacný a profesionálne vyzerajúci web, potom je plánom titulnej strany alebo osobným plánom skvelá voľba..

Odporúčame Wix pre ľudí, ktorí chcú vytvoriť svoju prvú webovú stránku, ale nemajú technické ani konštrukčné znalosti. Vyberte Wix, ak chcete, aby bol tvorca webových stránok taký jednoduchý na používanie, že je zábavnejší ako frustrujúci. Ak hľadáte niečo pokročilejšie alebo viac nástrojov elektronického obchodu, vyskúšajte program Squarespace alebo vyskúšajte ďalšie možnosti.

Ako však neustále hovoríme, výber nástroja na tvorbu webových stránok je dôležitým rozhodnutím a všetko závisí od vašich konkrétnych potrieb. Použite tento príspevok ako sprievodcu, ale neberte za to len naše slovo. Možno vás bude zaujímať aj naše porovnanie nástroja na tvorbu webových stránok spoločnosti Squarespace a softvéru WordPress.

Dôrazne odporúčame vyskúšať bezplatnú skúšobnú verziu služby Squarespace a bezplatný plán spoločnosti Wix a až potom sa rozhodnúť. Preskúmajte, experimentujte a zistite, ktorý je pre vás ten pravý.

Dúfame, že vám tento príspevok pomohol a prajeme veľa šťastia pri vytváraní webových stránok!

Uprednostňujete Wix alebo Squarespace? Máte nejaké ďalšie dôvody na výber jedného z druhého? Radi by sme ich počuli, preto ich zdieľajte v komentároch nižšie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map