5 alternatív WordPress, ktoré musíte vyskúšať

WordPress je nepochybne jedným z najpoužívanejších systémov na správu obsahu na svete. Je populárny, výkonný a flexibilný, ale kľúčovou otázkou je – je to ten správny tvorca webových stránok pre vás?


WordPress nemusí byť pre každého. Ak máte pocit, že WordPress nie je váš šálka čaju, potom nemá zmysel ho používať.

WordPress Alternatívne možnosti

Ak čítate tento príspevok, hádame, že hľadáte nejaké alternatívy k WordPress.

Nájdeme teda 5 obľúbených alternatív k WordPress. Ak však chcete skúsiť viac, 000webhost navrhuje ďalšie alternatívy WordPress.

1. joomla

Ovládací panel Joomla

Nebolo by zlé, keby sme povedali, že Joomla je jedným z najväčších súperov WP. Po WordPress má najväčší trhový podiel na webovej stránke. Komunita Joomla je celkom aktívna, pretože existuje viac ako 8 000 rozšírení Joomla.

Je to bezplatná platforma CMS, ktorá bola spustená v roku 2003. Je primárne určená pre webovú aplikáciu. Joomla je napísaná v PHP a používa OOP (Object-Oriented Programming).

Ak hovoríme o funkciách, vytváranie blogov na serveri Joomla je mimoriadne jednoduché. Stačí skopírovať a prilepiť svoj obsah na platformu a stlačiť tlačidlo „zverejniť“.

Keď už hovoríme o flexibilite, neexistuje žiadny limit, ako chcete prispôsobiť svoje stránky na Joomla. Od integrácie sociálnych sietí až po zložité platobné brány je implementácia rôznych funkcií v Joomle pomerne jednoduchá.

2. Drupal

Drupalova správa

Drupal je jednou z najlepších alternatív k WordPress. Rovnako ako WordPress je to bezplatný systém na správu obsahu s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý vám umožňuje ľahko vytvárať krásne, flexibilné a profesionálne webové stránky.

Je pomerne jednoduchý na používanie, nemalo by trvať dlho, kým sa nováčik naučí funkčnosť tejto platformy.

Ak však hovoríme o bezpečnosti, Drupal je o krok pred WordPress. Táto platforma má z hľadiska bezpečnosti mimoriadne úžasné výsledky. Má organizovaný proces overovania, vyšetrovania a publikovania rôznych bezpečnostných problémov.
Parametre výkonu a zabezpečenia môžete ľahko udržiavať priamo z administračnej konzoly.

Okrem toho má Drupal rozsiahlu aktívnu komunitu, v ktorej nájdete viac ako 16 000 bezplatných modulov, ktoré môžete použiť na podporu pri riešení rôznych problémov, ako sú napríklad zálohovanie databázy, CRM, pridanie určitej funkcie na váš web, integrácia sociálnych médií, SEO atď..

Keď už hovoríme o témach a šablónach, Drupal má obrovskú komunitu dizajnérov a vývojárov, ktorí vytvárajú citlivé šablóny bohaté na funkcie. Nájdete mnohých poskytovateľov tretích strán ponúkajúcich responzívne témy a doplnky. Okrem toho boli všetky jeho témy navrhnuté s ohľadom na rôzne aspekty SEO.

Okrem toho je spravovanie obsahu Joomly hračkou. Poskytuje vám veľa možností na správu rôznych úrovní povolení bez prepínania kariet.

Ďalšou vecou, ​​ktorá z neho robí najlepšiu alternatívu k WordPress, je jeho škálovateľnosť, môžete začať dvoma stránkami a rásť do roku 2000 bez toho, aby ste vykonali jednu zmenu..

Myslíme si, že by sme tu nemali zabúdať na to, že niektoré webové stránky s vysokou návštevnosťou ako Nascar, Grammys a Biely dom si vybrali spoločnosť Drupal..

3. šesťboký

šesťboký

Umbraco je ďalšia populárna platforma CMS, ktorá bola spustená v roku 2004. V krátkom čase sa stala populárnou voľbou pre tisíce používateľov po celom svete. V súčasnosti má viac ako 85 000 inštalácií.

Táto platforma je postavená na technológii Microsoft.Net a väčšinou ju uprednostňujú veľké organizácie.

Spoločnosť Umbraco je hrdá na to, že je mimoriadne užívateľsky prívetivá a rýchla. Dokonca aj používatelia, ktorí nie sú vývojármi a nie sú dizajnérmi, ho môžu použiť na vytvorenie profesionálnej webovej stránky bez pomoci.

Okrem toho je to platforma priateľská k SEO, čo znamená, že na svoje webové stránky môžete ľahko implementovať rôzne nástroje na zvýšenie SEO a zlepšenie rebríčka vyhľadávacích nástrojov..

Rovnako ako mnoho populárnych CMS platforiem, Umbraco má aktívnu komunitu vývojárov, ktorí sú vždy pripravení odpovedať na rôzne otázky nováčikov..

Okrem toho má Umbraco rozsiahly systém podpory. Má knižnicu viac ako 100 videonávodov, ktoré môžete sledovať a nájsť rýchle riešenia rôznych problémov.

Ak ste ochotní minúť nejaké peniaze, Umbraco tiež vyplatila prémiovú podporu.

Niektoré z populárnych používateľov Umbraco sú asp.net a wired.co.uk.

4. Textpattern

správca textpattern

Textpattern je populárna blogovacia platforma vydaná v roku 2003. Podporuje rýchlu, ale štandardnú inštaláciu. Podobne ako iná platforma CMS budete požiadaní o uvedenie podrobností o povereniach svojej databázy a vytvorení konfiguračného súboru a pridaní podrobností o používateľovi. A ste pripravení ju použiť.

Textpattern prichádza s najmodernejším editorom, vďaka ktorému je editácia rôznych funkcií pomerne jednoduchá. Používatelia môžu upravovať text, obrázky článkov, kategórie jediným kliknutím.

Okrem toho má aj niekoľko skvelých funkcií, vrátane možnosti zapnutia / vypnutia prepínania komentárov, stavu príspevku atď.

Ak však hovoríme o inštalácii doplnkov, je to úplne odlišné od inštalácie WordPress. Podobne ako v prípade WordPress, ani tu nemáte možnosť nainštalovať doplnok z ponuky. Ak chcete nainštalovať doplnok, musíte skopírovať a vložiť kód doplnku do Textpattern.

Pre začiatočníkov to môže byť trochu zložité, ale zároveň sa z neho môžu dozvedieť viac.

5. stredná

Stredná snímka obrazovky

Hoci je to celkom iné ako WordPress, pretože to nie je úplná platforma CMS, je to populárna online publikačná platforma pre milióny amatérskych a profesionálnych blogerov z celého sveta..

Pôvodne bolo spustené médium Medium, ktoré spája ľudí s nápadmi, ktoré sú pre nich dôležité. Postupom času sa však z neho stala užívateľsky prívetivá platforma pre vydavateľov.

Médium je platforma s úplnou odozvou, vďaka ktorej bude váš blog vyzerať krásne na všetkých veľkostiach a zariadeniach obrazovky. Podobne ako WordPress sa tu nemusíte starať o doplnky a témy, pretože žiadne neexistujú.

Najlepšia časť média je, že umožňuje používateľom používať vlastnú doménu pre vydavateľa, čo znamená, že bez problémov môžete svoje médium na médiu bez problémov zvládnuť..
Namiesto pripomienok má médium In-line poznámky a odpovede.

Zabalenie

Hoci WP je najčastejšou platformou CMS, stále je veľa ľudí ochotných poznať jej alternatívy. Dúfam, že tento článok vám ponúka niečo vzrušujúce a užitočné.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map