29 Čo je potrebné zvážiť pred vytvorením skvelej webovej stránky

Je to zložité, ale nie komplikované. Ako je to možné zhrnúť, čo sa týka vytvárania webovej stránky? Vďaka technológiám a inováciám sa technické aspekty tvorby webových stránok zjednodušili. Prekážkou je stále plánovanie.


Nové webové stránky sa pred uvedením na trh často komplikujú. Stavitelia k tomu pristupujú a myslia si, že musia byť pre všetkých ľudí všetko. To nie je tak. Ľudia chcú menej, nie viac. Pred vytvorením webovej stránky je potrebné zvážiť 29 vecí.

Dozviete sa budúcnosť webdizajnu od odborníkov

Contents

1. Účel vašej webovej stránky

Zmiešavacie a porovnávacie účely spôsobujú viac škody ako úžitku. Víťazné webové stránky sa vytvárajú a predávajú s jedinečným zameraním.
Nechaj to jednoduché. Vyberte si z troch strategických možností:

 • 1. Predávame produkty a služby. Webové stránky elektronického obchodu môžu generovať príjmy a zisky, ale na ich vytvorenie a prevádzku je často potrebný veľký rozpočet.
 • 2. Generovanie potenciálnych zákazníkov. Tento typ webovej stránky môžete vyvíjať a predávať za menej peňazí. Nepreceňujte to, čo budete potrebovať na výrobu kvalifikovaných a sledovateľných potenciálnych zákazníkov.
 • 3. Vytvorte poverovacie listiny. Stavba je najlacnejšia. Použite jeden na budovanie povedomia, ale nezabudnite, že ho nemôžete použiť na predaj vecí alebo generovanie potenciálnych zákazníkov.

2. Definovanie cieľového publika

Existuje iba jeden spôsob, ako vytvoriť úspešný web alebo blog. Musíte byť najlepší v tom, čo robíte vo svojom existujúcom odvetví.
Ak na svojom trhu nie ste najlepší na svete, zaujmite k jeho definícii užší prístup. V akom výklenku ste lepšie (alebo by ste sa mohli stať lepšími) ako ktorýkoľvek iný konkurent?
Ak chcete nájsť túto medzeru, položte tieto tri otázky:

 • 1. Má váš trh urgentnú bolesť alebo iracionálnu vášeň?
 • 2. Existuje dôkaz, že sa snažia vyriešiť túto bolesť alebo vášeň?
 • 3. Máte na to jedinečné riešenie?

Kladné odpovede na všetky tri otázky znamenajú, že ste definované vaše cieľové publikum.

3. Prieskum vašich konkurentov

Skôr než začnete s týmto úsilím, nezabudnite pochopiť, prečo je to nevyhnutné. Chceš konkurenčný výskum takže môžete robiť to, čo vaši konkurenti nerobia.
Cieľový trh ste definovali v predchádzajúcom kroku. Je na čase zistiť, ako ich iné webové stránky priťahujú. Použite tieto nástroje.

 • Alexa: Táto služba vám pomôže analyzovať návštevnosť v obchode elektronického obchodu vášho konkurenta. Alexa vám dá svoje globálne hodnotenie prevádzky a prehľad o publiku. Za niektoré z jeho pokročilých prehľadov zaplatíte.
 • Kniha SEO: Nástroj na porovnávanie podobnosti stránok: Pomocou tejto služby môžete porovnávať názvy stránok svojich konkurentov, meta informácie a bežné frázy.
 • Nástroj pre návrh kľúčových slov Google AdWords: Túto službu nevynechajte. Používa sa na analýzu kľúčových slov a množstva návštevnosti generovanej týmito kľúčovými slovami. Môžete ho použiť na odhad, koľko vaša konkurencia platí za kliknutie na reklamy.
 • DomainTools: Whois: Všetko, čo potrebujete, je webová adresa konkurenta. Dostanete komplexný záznam o tejto doméne.
 • SpyFu: Táto platená služba vám umožní zistiť, ktoré služby AdWords a kľúčové slová fungujú pre vašich konkurentov. Môžete sa vyhnúť chybám, ktoré urobili. Je to ako keby vás všetci vaši konkurenti testovali na trhu za 79 dolárov mesačne.

4. Preskúmanie stratégie speňažovania

Je výnos jednou z mier úspechu vašich webových stránok? Zvážte jednu z týchto troch stratégií:

 • 1. Členská stránka. Návštevníci sa zaregistrujú, aby získali prístup k vášmu obsahu. Kupujú konkrétne výrobky alebo služby.
 • 2. Predplatné alebo paywall. Návštevníci platia opakujúci sa poplatok, ktorý im umožňuje prístup ku všetkému obsahu až do uplynutia platnosti predplatného.
 • 3. Predaj obsahu. Musí mať hodnotu a musí byť relevantný. Na svojom webe môžete stále predávať výrobky, aj keď nemáte vlastné. Staňte sa pridruženou spoločnosťou pre produkty inej značky. Za každý uskutočnený predaj získate províziu. Ak práve začínate speňažovať svoje webové stránky, táto možnosť je pre vás to pravé. Je ľahké nájsť pridružené programy. Spustite vyhľadávanie s ústrednou témou vášho webu a za ním nasledujú slová „affiliate program“.

5. Nastavenie rozpočtu

Nastavenie realistického rozpočtu začína tým, že máte predstavu o tom, čo chcete, aby web urobil. Pozrite sa na tri základné oblasti:

 • dizajn. Koľko prispôsobení chcete? Bude fungovať štandardná téma WordPress? Potrebujete vlastný dizajn od základov? Kľúčovou hybnou silou rozpočtu tu bude pravdepodobne potreba grafiky.
 • obsah. Koľko jedinečného obsahu budete potrebovať? Obsah je copywriting.
 • funkčnosť. Položte si tieto otázky, aby ste určili náklady na fungovanie vašej webovej stránky:

Potrebujete viac ako základný kontaktný formulár?
Chcete ponúknuť súbory na stiahnutie?
Chcete sledovať potenciálnych zákazníkov z formulárov?
Budete potrebovať elektronický obchod, a ak áno, aký typ platobných možností?
Chcete optimalizovať svoje stránky pre vyhľadávače (SEO)?
Budete potrebovať W3C alebo iný súlad?

Pridajte tento riadok s rozpočtovými položkami z týchto troch oblastí do tohto dodatočného zoznamu základných komponentov webovej stránky a nákladov:

 • Názov domény – 10 USD ročne
 • Hosting – 10 až 100 dolárov ročne (v závislosti od prevádzky a hostiteľských služieb)
 • Plánovanie webu, návrh a vývoj – 60 hodín a viac
 • Pokračovanie v údržbe webových stránok – 500 dolárov ročne a viac
 • Marketing vašich webových stránok online – 750 dolárov mesačne a vyššie

Celková suma týchto nákladov vám poskytne všeobecnú predstavu o tom, aké budú náklady na vytvorenie a údržbu vášho webu. Budete mať svoj rozpočet.

6. Registrácia domény

Získanie názvu domény zahŕňa registráciu názvu v organizácii s názvom ICANN. Používate na to registrátora doménových mien. Zaplatíte im registračný poplatok, ktorý za toto meno stojí približne 10 až 35 dolárov.
Registrátor, ktorého vyberiete, je vecou osobného výberu. Požiadajte ľudí, ktorých poznáte, o odporúčania. Uistite sa, že sú akreditované spoločnosťou ICANN.

Registrátori zarábajú peniaze spoplatňovaním služieb s pridanou hodnotou. Nájdite si čas, aby ste pochopili, čo sa ponúka. Renomovaní registrátori:

 • Nikdy neskrývajte poplatky.
 • Umožní vám priamy prístup k svojim záznamom whois, zámkom registrátorov a autorizačným kódom.
 • Poskytnite celkové nastavenia DNS, ako sú záznamy o názvoch hostiteľov, výmenníky pošty a menné servery.
 • Ponúknite bezplatnú službu ochrany osobných údajov e-mailom.
 • Nikdy nepredávajte svoje údaje tretej strane.
 • Sú prístupné telefonicky pre prípad technických problémov.

7. Webhosting

Webhosting považujte za vysielanie svojich webových stránok. Ak vaša hostingová služba nerobí dobrú prácu, skúsenosť sa na vás prejaví. Môže to dokonca znamenať stratu príjmu. Pred niekoľkými rokmi sa webová stránka Amazonu znížila o 40 minút kvôli problémom s webhostingom. Odhaduje sa, že za stratené tržby stoja viac ako 4,7 milióna dolárov.
Žiadna hostingová spoločnosť nemôže zaručiť 100% dostupnosť, ale mala by ponúknuť v priemere najmenej 99% dostupnosti.

Váš poskytovateľ webhostingu by mal byť schopný škálovať, aby sa prispôsobil rastu návštevnosti. Môžete začať so zdieľaným serverom a po získaní trakcie prejsť na dedikované servery.

Ak máte technické problémy, potrebujete rýchlu reakciu a podporu. Vyhľadajte najlepšieho poskytovateľa webhostingu, ktorý ponúka nepretržitú dostupnosť. Vykonajte kontrolu na pozadí. Pozrite sa na spätnú väzbu od zákazníkov. Opýtajte sa, ak nerozumiete ničomu v rámci vašej dohody o úrovni služieb.

Za čo si zaplatíš, to aj dostaneš. Najlacnejší poskytovateľ webhostingu nemusí byť tou najlepšou voľbou.

8. Používanie systémov na správu obsahu s otvoreným zdrojom (CMS)

Niektoré z najväčších webových stránok na svete fungujú na systémoch správy obsahu. Je to počítačová aplikácia, ktorá umožňuje publikovanie a údržbu obsahu z centrálneho rozhrania.
Hlavným účelom vašej webovej stránky je zistiť, či potrebujete redakčný systém. Prispeje tím na web? Systémy CMS umožňujú spoluprácu a správu pracovných postupov. Tu sú prvé 4 najpopulárnejšie hodnotené spoločnosťou Google.

 • WordPress. Takmer štvrtina všetkých webových stránok na internete beží na tomto CMS. Program WordPress CMS môže používať takmer každý web. Témy s otvoreným zdrojom uľahčujú integráciu ďalších funkcií. Existuje mnoho doplnkov na rozšírenie funkcií.
 • joomla. Táto platforma CMS s otvoreným zdrojom je založená na PHP a na ukladanie obsahu využíva databázu MySQL. Podobne ako WordPress existujú tisíce šablón na prispôsobené použitie.
 • Magento. Táto platforma najlepšie funguje pre webové stránky elektronického obchodu. Magento používa databázy Zend PHP a MySQL. Mnoho tvorcov webových stránok používa Magento, pretože vytvára stránky pre mobilné zariadenia.
 • Drupal. Tento CMS je flexibilný a preferovaný ľuďmi, ktorí chcú vlastné webové stránky. Je dostatočne bezpečný a spoľahlivý pre Biely dom a NASA. Nevýhodou je, že nie je tak užívateľsky prívetivý ako WordPress alebo Joomla.

9. Preskúmanie tvorcov hostených webových stránok

Na trhu existuje veľa tvorcov webových stránok. Rozhodovanie môže byť ohromujúce. Zamerajte svoje hodnotenie na to, ktorý z nich je najvhodnejší pre vaše potreby na základe:

 • Aký vzhľad, dojem a funkcie chcete.
 • Koľko času, úsilia a peňazí máte.
 • Či už experimentujete alebo chcete niečo trvalé.

Tu je niekoľko najlepších tipov na tvorbu webových stránok:

Ak chcete vytvoriť bezplatnú webovú stránku, choďte na prekvapivo. Pozoruhodne vytvára krásne a jednoduché stránky. Ak chcete odstrániť reklamu, inovujte na platenú verziu. Vytvorte si bezplatne webovú stránku založenú na blogu na stránkach WordPress. V obidvoch prípadoch sa na vašom webe použije subdoména. Je to nízka cena za inak bezplatné stránky.

Ak práve začínate predávať na svojom webe, zvoľte Weebly alebo SquareSpace. Weebly je lacnejší, ale šablóny nie sú dobre navrhnuté. Štvorcový priestor stojí viac, ale šablóny evokujú sofistikovanosť a luxus.

Ak máte vážne problémy s internetovým obchodom, preskúmajte službu Shopify. Je škálovateľná a podporuje rast.

10. Vlastný webový dizajn verzus šablóny webových stránok

Vlastná webová stránka je vyvinutá od začiatku. Vaše jedinečné špecifikácie určujú architektúru informácií, grafiku, funkcie a administratívne prostredie. Máte zavedené pokyny pre branding, ktoré odrážajú, kto ste ako spoločnosť? Prispôsobené riešenie je pre vás.

Na nasadenie riešení potrebných na nasadenie je potrebných niekoľko mesiacov. To nemusí byť realizovateľné, ak chcete začať ihneď, alebo ak máte obmedzený rozpočet. Šablóna môže ponúknuť dobrú alternatívu.

Ak práve začínate, pravdepodobne nebudete potrebovať určité časti webu. Pre-postavený alebo šablóny založené stránky je skvelá voľba. Na rozdiel od svojich vlastných náprotivkov, šablóny obsahujú iba základné funkcie. Je možné určité prispôsobenie.

Ak si ceníte vplyv silnej online identity, vaša značka ťaží z vlastného webdizajnu. Prispôsobenie vlastných rozmerov môže byť nákladné. Väčšina šablón sa dá ľahko škálovať.

11. Čistý dizajn

Odvážne a čisté vzory upútajú pozornosť a uľahčujú prehliadanie používateľov. Tučné písmo. Preplnené webové stránky umožňujú používateľom odskočiť skôr, ako dostanete príležitosť povedať im, o čom ste všetci. Jednoduchý čistý dizajn tiež pomáha správne veci vyniknúť.

Čistý dizajn sa riadi jednoduchým princípom: menej znamená viac. Nepoužívajte príliš veľa informácií prezentovaných rôznymi spôsobmi. Povedzte, čo musíte povedať – ale povedzte to dobre.

 • Využite medzeru. Zamerajte sa na kľúčové prvky a odstráňte zvyšok. Prázdne miesto uľahčuje prehľadávanie obsahu používateľom.
 • Zhromaždite všetky svoje nápady do jednej alebo dvoch grafických prvkov na stránku. Obrázky musia mať silný vizuálny vplyv, či už ide o farbu alebo správu, ktorú odosielajú.
 • Hrajte s kontrastmi. Môže vám pomôcť poukázať na informácie. Ak používate čistý priestor pre čistý dizajn, pridajte kontrast.

12. Výber farebnej schémy

Existuje už vaša značka? Už máte svoj farebná schéma. Ak to tak nie je, máte viac možností.
Farba ovplyvňuje psychológiu. Pomocou tohto sprievodcu sa môžete rozhodnúť, ktorá hlavná farba pre vás bude pracovať.

Potom postupujte podľa pravidla 60-30-10. Funguje pre interiérových a módnych návrhárov a rovnako dobre pre webdizajn. Vyberte tri rôzne farby a použite ich v pomeroch 60%, 30% a 10%.

 • 60% bude primárnou farbou vášho webu a nastaví tón.
 • 30% by malo kontrastovať so 60%, aby sa vytvoril výrazný efekt.
 • 10% je vaša prízvuková farba. Dopĺňa buď základnú alebo sekundárnu farbu.

Nechajte 60% alebo 30% neutrálnu farbu. Takto získate najväčší počet možností výberu pre ďalšie dve farby.

13. Rozvíjanie identity značky

Rozmýšľať o identita značky ako súbor hodnôt a nápadov, ktoré majú ľudia spájať s vašimi webovými stránkami. Dizajn vám pomôže vyjadriť tieto myšlienky.

Kvalita vášho obsahu odráža vašu značku. Investujte do dobrej grafiky a fotografie. Nepreceňujte dobré písanie.

Odrážajú písma osobnosť vašej značky? Vyberte najviac tri štýly písma. Stanú sa spojenými s vašou značkou.

Vaša identita nie je okamžitá vec. Časom sa vyvíja. Ale akonáhle bude na svojom mieste, nechcete sa od neho unášať. Vytvorte sprievodcu štýlmi, ktorý bude sledovať všetky vaše rozhodnutia o farbách a dizajne. Vždy, keď vytvoríte nový obsah, odkazujte naň.

14. Web typografia

Väčšina informácií nájdených na webe je text, preto je dôležité porozumieť ich prezentácii.
Za typografiou je celá veda. Najmä pre webové stránky. Písma sa správajú na obrazovkách iným spôsobom ako na papieri. Prečítajte si o tom viac tu.

Tu sú nejaké osvedčené postupy pre typografiu:

 • Pre titulky používajte rovnaké vyváženie písiem serif a sans-serif.
 • V tele kópie používajte viac bezpatkových fontov.
 • Riadky textu obmedzte na 84 znakov.
 • Použite responzívnu typografiu.

15. Funkcie a funkčnosť

Môžete to zmeniť na zoznam 10 najlepších. Uistite sa, že váš web robí tieto veci:

 • 1. Citlivý. Displej musí kompenzovať veľkosť obrazovky.
 • 2. Jednoduché použitie. Nenechajte sa chytrej navigácie. Uľahčite to a je to zrejmé.
 • 3. Pravidelne aktualizujte obsah. Jeden jednoduchý spôsob, ako to dosiahnuť, je pomocou blogu.
 • 4. Najdôležitejšie prvky každej stránky udržiavajte nad posúvačom.
 • 5. Použite olovené magnety. Chcete e-mailovú adresu, preto za to dajte návštevníkom niečo.
 • 6. Optimalizujte rýchlosť. Vaši návštevníci nebudú čakať na načítanie pomalých stránok. Spoločnosť Google vás bude penalizovať aj nižším hodnotením.
 • 7. Pomocou CMS ušetrite čas a rýchlejšie vytvárajte obsah.
 • 8. Využite výhody analytiky. Používanie údajov o vašom webe je jediný spôsob, ako ho môžete vylepšiť.
 • 9. Sprievodte svojich návštevníkov. Nepredpokladajte, že vedia, čo majú robiť. Ak chcete, aby na ne klikli alebo sa posúvali, dajte im vedieť.
 • 10. Integrovať sociálne médiá. Tieto stránky sú rovnako výkonné ako Google. Nemôžete si dovoliť ich nezahrnúť na svoj web.

16. Štruktúra stránky

štruktúra vašej webovej stránky pomáha návštevníkom podniknúť kroky pri kúpe produktov alebo služieb, ktoré ponúkate. Uľahčite im to. Urobíte to tak, že vytvoríte jasnú štruktúru stránok, ktorá sa ľahko naviguje. Sleduje hierarchiu obsahu a pre návštevníkov je prirodzená a intuitívna.

Tu je niekoľko osvedčených postupov, ktoré treba mať na pamäti:

 • Čím bližšie ste na domovskú stránku, tým všeobecnejšie by témy mali byť. Hlavové časti vášho webu by mali maľovať široký obraz. Pomocou nich môžete začať konverzáciu a prilákať návštevníkov.
 • Sekcie hlavy by mali zodpovedať vašim primárnym ponukám, produktom a službám.
 • Začnite označovaním častí. Snažte sa ich vylepšiť v priebehu vývoja vašich stránok. Test a zmena na podporu prirodzeného toku. Vykonajte prieskum kľúčových slov pre optimálne štítky.
 • Pomocou analýzy z vyhľadávania na webe zistite, čo ľudia hľadajú. Sprístupnite tieto položky tak, aby ich používatelia nemuseli hľadať.
 • Neprekrývajte obsah. Redundancia poškodzuje používateľské prostredie. Vyhľadávacie nástroje vám za to potrestajú.
 • Názvy častí a tok stránok by mali byť jasné a pre všetkých zmysel. Nie iba ty.

17. Navigácia a použiteľnosť

Je to kritické. návrh navigácie na webe má veľký vplyv na úspech alebo neúspech. Ovplyvňuje hodnotenie prevádzky a vyhľadávačov. Ovplyvňuje konverzie a užívateľskú prívetivosť.

 • Používajte štandardnú vertikálnu alebo horizontálnu navigáciu. Pre divákov je to už známe. Nechcete ich zamieňať.
 • Nenechajte sa zblázniť rozbaľovacími ponukami. Najlepšie pomáhajú používateľom pri výbere z veľkého zoznamu.
 • Nepreťažujte navigáciu na svojej domovskej stránke. Je to mätúce pre návštevníkov a bolí to vaše SEO.
 • Namiesto tlačidiel používajte textové odkazy. Sú priaznivejšie pre vyhľadávanie a načítavajú sa rýchlejšie.

18. responzívny webový dizajn

Toto je jedna z najdôležitejších vecí, ktoré musíte na svojom webe zahrnúť.

Citlivý webdizajn umožňuje zmeniť rozloženie webových stránok pre obrazovku, ktorá ho používa. Na obrazovke počítača sa zobrazuje veľa stĺpcov. S mobilným zariadením to tak nie je. Citlivý dizajn to napraví.

Citlivý dizajn je vhodný pre vašich návštevníkov a je vhodný pre vás. Vďaka tomu je Google rovnako ako vy lepší. Google dáva webom postaveným na podpore viacerých zariadení vyššie poradie.

19. Výzva na akciu

výzva na akciu (CTA) je tlačidlo alebo odkaz na vašom webe. Núti potenciálnych zákazníkov stať sa vedúcimi. Ľudia to privedú k obsahu, ktorý chcú vidieť.
CTA by mali byť:

 • Vizuálne. Pútavá ponuka využíva grafiku.
 • Stručná. Nechajte ho na viac ako päť slov.
 • Akcie zamerané. Začnite so slovesom.
 • V kontrastnej farbe. Nech je vyniknúť.
 • Dostatočne veľká, aby bola viditeľná z diaľky. Je potrebné upozorniť.
 • Ľahko pochopiteľné a jasné. Čo získa návštevník, ak klikne na vaše CTA?

20. Výkon a rýchlosť

Vysoká rýchlosť načítania stránky zvyšuje zapojenie návštevníkov. Zvyšuje retenciu a zvyšuje predaj. Okamžitá reakcia na webové stránky vedie k vyšším mieram konverzie. Jednosekundové oneskorenie pri načítaní stránky znižuje spokojnosť zákazníkov o 16%.
Tu sú veci, ktoré môžete urobiť pre optimalizáciu výkonu a zvýšenie rýchlosti:

 • všetky obrázky so správnym formátom, veľkosťou a kompresiou.
 • Optimalizujte kód CSS. Menej riadkov kódu znamená menej spracovateľských cyklov. Zvyšuje efektívne doručovanie súborov webových stránok do požadujúcich prehliadačov.
 • Používajte čo najmenej doplnkov. Znižujú výkon.
 • Optimalizácia databáz.
 • Využite výhody ukladania webových stránok do medzipamäte so softvérom, ak váš poskytovateľ neponúka ukladanie do vyrovnávacej pamäte na strane servera.
 • Použite siete na doručovanie obsahu (CDN). Zvýši to výkon a hodnotenie vašej stránky.

21. Blog na mieste

Blog prináša na vaše webové stránky viac návštevníkov. Každý príspevok blogu je inou indexovanou stránkou na vašom webe. Je to ďalšia príležitosť ukázať sa vo vyhľadávačoch.

Blogy sú obľúbenou vecou na sociálnych médiách. To je pre vás viac expozície.
Váš blog pomáha etablovať vás alebo vašu spoločnosť ako autoritu. Užitočný obsah priťahuje viac zákazníkov.

22. Pôvodný obsah

Vytvára sa pôvodný obsah je časovo náročné a drahé. Zvyknite si na to sťažovať, ale nikdy neprestávajte. Tu je dôvod.

Vyhľadávače hodnotia vaše webové stránky podľa relevantnosti obsahu vloženého na vaše stránky. Preto je veľmi dôležité umiestniť na svoje webové stránky originálny obsah. Ak neaktualizujete svoj obsah, stratia používatelia o váš web záujem. Pravidelne menite alebo vylepšujte svoj obsah. Pavúky vyhľadávacieho nástroja budú prehľadávať váš obsah častejšie. Výsledky vyhľadávania sa zlepší.

23. Optimalizácia vyhľadávacích nástrojov (SEO)

Google a ďalšie vyhľadávacie nástroje nezverejňujú svoje algoritmy. Nie je možné presne vedieť ako optimalizovať svoje webové stránky pre nich. Napriek tomu tu sú veci, ktoré môžete urobiť pre zvýšenie viditeľnosti.

 • Na svojich stránkach používajte jedinečný, kvalitný a relevantný obsah.
 • Skontrolujte svoje metadáta. Uistite sa, že súvisí s vašimi kľúčovými slovami.
 • Zahrňte kľúčové slová do adries URL svojej stránky.
 • Vyhnite sa duplicite obsahu. Google zníži vaše hodnotenie.
 • Nikdy neprestávajte pridávať nový obsah.

24. Integrácia sociálnych médií

Sociálne médiá a vaše webové stránky by mali spolupracovať pri propagácii vašej značky online.

Pomocou tlačidiel zdieľania v sociálnych sieťach môžete svoj obsah zdieľať. Pomôžu vám zvýšiť informovanosť o vašom obsahu. Zlepšuje to aj používateľské prostredie. Návštevníci sa chcú podeliť.

Pridajte iba sociálne siete, na ktorých vám záleží. Zvýšite pravdepodobnosť zdieľania obsahu. Umiestnite tlačidlá sociálneho zdieľania na hornú, dolnú alebo pozdĺž bočných strán.

Väčšina používateľov dáva prednosť prihláseniu na web so sociálnym prihlásením. Zvýšíte počet konverzií a udržanie registrácie webových stránok. Skracuje sa tým proces registrácie. To zvyšuje mieru konverzácie.

25. Účinná bezpečnosť stránok

Elektronickí zlodeji sú neviditeľní a rýchli. Chcú informácie o zákazníkovi a informácie o kreditnej karte. Máte zákonnú povinnosť chrániť tieto údaje pred krádežou. Musíte nahlásiť porušenie zabezpečenia svojich stránok.

 • Zostaňte v obraze s hackerskými hrozbami.
 • Udržiavajte riadenie prístupu a zabezpečenie siete čo najprísnejšie.
 • Nainštalujte firewall webovej aplikácie a skryte stránky správcu z vyhľadávacích nástrojov.
 • Na prenos osobných údajov používateľov použite šifrovaný protokol SSL.

26. Sledovanie a analýza

Ako vaši návštevníci používajú váš web? Jediným spôsobom, ako to zistiť, je sledovať ich a analyzovať údaje.

Google Analytics je štandard v nástrojoch na webovú analýzu pre podniky všetkých veľkostí. Najlepšie zo všetkého je, že je zadarmo. Google Analytics je jedným z najrobustnejších a najúčinnejších dostupných analytických nástrojov. Pomôže vám to pochopiť, čo vaši návštevníci robia na vašom webe.

Ďalšie platené nástroje, ako napríklad CrazyEgg, ponúkajú viac informácií. To, čo používate nad rámec služby Google Analytics, bude závisieť od vášho rozpočtu.

27. Komplexný mapa stránok

Toto nie je pre vašich divákov. Komplexný súbor Sitemap je však pre niekoho rovnako dôležitý.
Súbory Sitemap poskytujú vyhľadávacím nástrojom cenné informácie. Nepomôže vám to pri hodnotení, ale vyhľadávacím nástrojom bude vedieť, čo má byť na prvom mieste.

Vaša webová stránka musí obsahovať Mapa stránok XML ak je váš web nový a chcete, aby vás vyhľadávacie nástroje objavili.

28. Pútavé obrázky

Používanie nesprávnych obrázkov môže znížiť čitateľnosť. Ako obrázky a text fungujú ako partnerstvo:

 • Umiestnite obrázok nad nadpis. Môže zvýšiť čitateľnosť článku až o 10%.
 • Ľudia čítajú titulky pod obrázkami v priemere o 300% viac, ako je kópia tela.
 • Obrázky bez jasného významu sú stratou miesta. Uistite sa, že to osloví vaše cieľové publikum. Obrázky musia podčiarknuť najdôležitejší aspekt vašej témy.
 • Zrejmé fotografie fotografií sú pre návštevníkov webu veľkým obratom.
 • Štúdie ukazujú, že diváci webových stránok nemajú radi davy. Nemajú tiež radi tváre zväčšené nad skutočnú veľkosť.

29. Údržba webových stránok

Pravidelne udržiavate svoje auto. Vaša webová stránka to tiež potrebuje. Čas na plánovanie údržby je skôr, ako začnete. Vytvorte kontrolný zoznam, ktorý obsahuje:

 • Pravidelné zálohovanie.
 • Aktualizácie softvéru, najmä ak používate riešenie CMS.
 • Skontrolujte nefunkčné odkazy.
 • Opravte formuláre tak, ako by mali.
 • Skontrolujte a vyriešte problémy s e-mailmi odoslanými z webového servera.
 • Odstráňte spamové účty a komentáre.
 • Skontrolujte rýchlosť načítania webovej stránky.
 • Skontrolujte viditeľnosť svojho vyhľadávania.

Urobte si čas, aby ste to urobili správne

Samozrejme, že chcete, aby bol váš web funkčný čo najskôr! Zdá sa, že všetko toto plánovanie len spomaľuje veci. Je to pravda. Každá z týchto 29 vecí, ktorú je potrebné zvážiť, predstavuje týždne alebo dokonca mesiace plánovania.

Je čas dobre strávený. Považujte to za základ vášho webu. Veľké veci sú postavené na pevnom základe.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map