17 bezplatných nástrojov na testovanie rýchlosti webových stránok na zlepšenie výkonnosti vašich stránok

Ako webmaster je možno najdôležitejšou statou, ktorú stretnete, ktorá odráža netrpezlivosť priemerného používateľa internetu: čas načítania vašich webových stránok. Všetko, čo dostanete, je menej ako pár sekúnd.


V skutočnosti, ak načítanie ktorejkoľvek z vašich webových stránok trvá dlhšie ako tri sekundy, pravdepodobne stratíte podnikanie, pretože väčšina ľudí jednoducho stlačí tlačidlo Späť alebo zatvorí kartu.

Keďže na vaše stránky vytvára negatívny dojem, mnohí z týchto používateľov sa pravdepodobne nebudú vracať.

Rýchlosť webových stránok má tiež významný vplyv na hodnotenie vyhľadávacieho nástroja na vašom webe. Spoločnosť Google používa ako jeden zo svojich parametrov hodnotenia časy načítania webovej stránky. (Viac informácií nájdete v slovách spoločnosti Google tu.)

Ak načítanie stránok trvá dlhšie, ako je obvyklé, gigant vyhľadávacieho nástroja ohodnotí rýchlejšie webové stránky pred webom. A ako pravdepodobne viete, znamená to, že nemáte úžitok z online prítomnosti, ktorú ste tak ťažko dokázali zistiť!

Preto je celkový výkon a schopnosť vášho webu rýchlo vykresľovať, a to nielen z hľadiska jeho použiteľnosti, ale aj z hľadiska úspechu. Aj keď to nezabúdate, je dobré používať nástroje na testovanie rýchlosti, aby ste získali lepšiu predstavu o všetkých problémoch s rýchlosťou stránok, ktoré by ste mohli mať..

Nástroje na testovanie vás informujú o rýchlosti vašich stránok a poskytnú podrobné údaje a správy o tom, ako môžete tieto problémy skutočne vyriešiť. Sakra, sú zadarmo, tak prečo nie?

1. Google PageSpeed ​​Insights

Vyvinuté spoločnosťou Google, Štatistiky PageSpeed je bezplatný nástroj, ktorý vám umožňuje analyzovať výkonnosť vašich stránok na stolných aj mobilných zariadeniach. Hodnotí vašu stránku so skóre v rozmedzí 0 až 100 bodov. Vyššie skóre, najlepšie nad 85, znamená, že stránka má vynikajúcu výkonnosť.

Čokoľvek nižšie ako to však znamená, že existuje priestor na zlepšenie. Hoci funkcia PageSpeed ​​Insights v skutočnosti neposkytuje presný čas načítania stránky, generuje približne 30 rôznych návrhov týkajúcich sa toho, ako môžete túto stránku zrýchliť..

2. WebPagetest

Ďalší bezplatný online nástroj, WebPagetest vám umožňuje spustiť jednoduché testy na určenie presného času načítania vašich webových stránok. Prispôsobenejší test však môžete vykonať aj nakonfigurovaním pokročilých nastavení, v ktorých nájdete možnosti blokovania obsahu, blokovania videa, viacstupňových transakcií a ďalšie..

Po spustení testu vyberte možnosť Rýchlosť stránky a dostanete celkovú známku a kompletný kontrolný zoznam niekoľkých návrhov na zvýšenie rýchlosti vašich stránok. Ďalšou funkciou, ktorú treba spomenúť, je možnosť vybrať si pred začatím testu viac umiestnení a rôzne prehliadače.

3. GTmetrix

s GTmetrix, svojim návštevníkom môžete poskytnúť efektívnejšiu, rýchlejšiu a celkovo lepšiu používateľskú skúsenosť. Bezplatný online nástroj vám nielen ukazuje rýchlosť vašich webových stránok, ale analyzuje aj rôzne spôsoby, ako zvýšiť rýchlosť a výkonnosť vašich stránok. Môžete tiež získať hodnotenie YSlow svojich stránok.

Môžete si zaregistrovať bezplatný účet, aby ste získali prístup k niektorým funkciám nástroja, ktoré sú dostatočné pre väčšinu vašich požiadaviek na rýchle testovanie. Jednou z vynikajúcich funkcií je možnosť sledovať históriu vašich prehľadov až pre päť rôznych webových stránok. Aby ste však získali prístup k pokročilým funkciám, musíte platiť. Platené plány začínajú na 15 USD mesačne, čo je výhodná vzhľadom na dosiahnuté výsledky.

4. Pingdom

Pingdom je vynikajúca služba na monitorovanie webových stránok, sietí a serverov, ktorá umožňuje používateľom spúšťať bezplatné testy rýchlosti. Zobrazuje čas načítania vášho webu a poskytuje vám početné správy, napríklad stupne výkonnosti, založené na rôznych dôležitých faktoroch a rozpis doby trvania, ktorú každý objekt na vašej stránke (napríklad knižnice jazyka JavaScript, obrázky a šablóny štýlov) naložiť.

To tiež umožňuje spúšťať testy z viacerých miest a sledovať históriu výkonnosti, čo je užitočné. Ak však chcete monitorovať výkon, uptime a rýchlosť vašich stránok 24 hodín denne, 7 dní v týždni, musíte si kúpiť mesačný program, začínajúci na 13,95 dolárov mesačne.

5. Zobraziť pomaly

Zobraziť pomaly, webová verzia serverovej aplikácie s otvoreným zdrojovým kódom, ktorá prechádza rovnakým menom a časom sleduje množstvo metrík výkonnosti webových stránok. Po pridaní adresy URL softvér verejne monitoruje vaše stránky pravidelným zaznamenávaním výsledkov zo štyroch najpopulárnejších nástrojov na testovanie rýchlosti, medzi ktoré patria Dynatrace, YSlow, WebPagetest a PageSpeed ​​Insights..

Výsledky sú v grafoch, ktoré vám pomôžu pochopiť, ako rôzne zmeny na vašom webe ovplyvňujú jeho výkonnosť. Ak chcete používať tento nástroj, musíte sa zaregistrovať. Ak chcete, aby si vaše merania zachovali súkromie, musíte si nástroj stiahnuť a nainštalovať na svoje vlastné servery.

6. Neustar

Zatiaľ čo iné nástroje poskytujú viac miest, z ktorých si môžete vybrať pred začatím testu, NeuStar má trochu odlišný prístup. Po zadaní adresy URL nástroj otestuje rýchlosť vášho webu súčasne na štyroch rôznych miestach. Umožní vám to zistiť presný čas načítania vašich stránok na miestach, ako je napríklad San Francisco; Washington DC; Dublin; a Singapur.

Príslušné časy načítania sú v grafe, takže musíte identifikovať súbory, ktoré musíte optimalizovať, aby ste zlepšili časy načítania svojich stránok. Máte tiež možnosť exportovať svoje výsledky do PDF, ktoré si môžete neskôr stiahnuť a zobraziť.

7. Dopad zaťaženia

Dopad zaťaženia je bezplatný online nástroj na testovanie výkonu a testovanie záťaže pre vaše mobilné aplikácie, webové aplikácie a webové stránky. Poskytuje dostatočné údaje o schopnosti vašich stránok zvládnuť návštevnosť webových stránok. V grafe môže tiež zobrazovať rôzne metriky, ako napríklad „požiadavka za sekundu“ a „doba načítania typu obsahu“.

Môžete dokonca spustiť testy až z 10 rôznych miest súčasne a na požiadanie môžete pridať ďalšie miesta. Aj keď máte prístup k väčšine funkcií pomocou bezplatnej skúšobnej verzie, musíte si predplatiť jeden z prémiových plánov, ak chcete niečo pokročilejšie. Plány začínajú na 89 $ mesačne.

8. YSlow

Vyvinuté spoločnosťou Yahoo, YSlow je bezplatný doplnok pre váš prehliadač. Je k dispozícii pre rôzne populárne prehliadače, ako napríklad Opera, Firefox, Chrome a Safari. Nástroj analyzuje každú navštívenú webovú stránku takmer okamžite. Aj keď vám neposkytuje presný čas načítania stránky, poskytuje vám až 20 rôznych stupňov výkonnosti na základe pravidiel spoločnosti Yahoo pre vysokovýkonné webové stránky..

To však nie je všetko. Zobrazuje tiež štatistické údaje o stránke, sumarizuje súčasti stránky, poskytuje nástroje na analýzu výkonnosti a ponúka rôzne návrhy a tipy, ktoré vám pomôžu zlepšiť výkon a rýchlosť stránok..

9. Analyzátor webových stránok

Možno jeden z najstarších nástrojov na testovanie rýchlosti (jeho prvá verzia bola vydaná v roku 2003)., Analyzátor webových stránok môžu používateľom pomôcť zlepšiť výkonnosť ich stránok. Po zadaní adresy URL vám výkonný nástroj poskytne popisnú analýzu vašej stránky vypočítaním a súčtom všetkých prvkov webovej stránky..

Tento nástroj berie tieto vlastnosti do úvahy a potom ponúka cenné rady o tom, ako zlepšiť časy načítania vašich stránok. Do svojich odporúčaní tiež začleňuje najlepšie techniky a postupy optimalizácie stránok.

10. Bodovanie

PageScoring je ďalším jednoduchým nástrojom, ktorý načíta zadanú adresu URL a poskytuje podrobné zobrazenie trvania každého načítania obsahu. Ukáže nielen celkový čas, ale aj niekoľko ďalších procesov prenosu, ktoré sa vyskytnú, keď niekto požiada web prostredníctvom webového prehľadávača, vrátane času sťahovania, vyhľadávania domény, veľkosti stránky, času pripojenia a ďalších.

PageScoring je jedným z najúčinnejších nástrojov, pokiaľ ide o meranie výkonnosti vašich stránok v reálnom čase, pretože používateľom poskytuje jednoduchý a zrozumiteľný prehľad výkonnosti s minimalistickým dizajnom.

11. DareBoost

DareBoost je relatívne nový nástroj a ponúka viac ako 100 rôznych kontrolných bodov pri analýze rýchlosti vašich stránok. Potom hodnotí vaše stránky so skóre v rozsahu od 0 do 100. Tento nástroj môžete použiť na testovanie výkonnosti svojich stránok na stolných aj mobilných zariadeniach a zistí problémy s kvalitou a časom načítania až z 10 rôznych miest (v závislosti od toho, kde sa nachádzajú) vyber ty).

Výsledky sú v správe, ktorú si určené priority rozdelia. Svoj prehľad môžete dokonca exportovať do formátu PDF a porovnať výkonnosť svojich stránok s ostatnými. Tento nástroj okrem poskytovania odporúčaní na zlepšenie rýchlosti vašich stránok ponúka aj kvalitu kódu, prístupnosť a poradenstvo SEO.

12. Optimalizácia optimálneho počtu strán

Vyvinuté a udržiavané Patrickom Sextonom, Optimalizácia rôznych stránok umožňuje používateľom testovať webové stránky na bežné problémy s rýchlosťou. Prehľady poskytnutej adresy URL sú rozdelené do piatich rôznych častí vrátane „použitých služieb“, „diagramu zdrojov“, „nájdených problémov s rýchlosťou stránky“ a „použitia jazyka JavaScript“.

Tento nástroj vysvetľuje, čo môžete na svojom webe vyriešiť pomocou grafickejšieho prístupu, ale zahŕňa aj dokumentáciu o tom, ako môžete optimalizovať svoj web, s informačnými tutoriálmi o využívaní vyrovnávacej pamäte prehliadača, odložení kritickej cesty vykreslenia a ďalších.

13. OctaGate SiteTimer

Toto je jednoduchý, ale užitočný nástroj, ktorý umožňuje jednotlivým používateľom alebo vlastníkom webových stránok sledovať trvanie stiahnutia jednej (alebo viacerých) stránok vašich stránok. Po zadaní adresy URL, ktorú chcete otestovať, sa výsledky zobrazia v stĺpcovom grafe, ktorý obsahuje všetky položky na stránke a obsahuje cenné informácie, ako sú časy začiatku sťahovania a ich trvanie..

Ak chcete objaviť pomaly sa načítajúce objekty stránky, OctaGate SiteTimer vám ich pomôže ľahko identifikovať. Potom môžete tieto konkrétne objekty optimalizovať a zvýšiť tak rýchlosť svojich stránok.

14. KeyCDN

KeyCDN je ľahký a neuveriteľne rýchly testovací nástroj, ktorý poskytuje podrobné informácie o výkonnosti vašich stránok. Môžete si vybrať z 10 rôznych miest po celom svete a tiež sa môžete rozhodnúť zverejniť svoje výsledky. Tento nástroj poskytuje aj vizuálny náhľad webovej stránky a rozpis vodopádu, ktorý vám umožňuje rýchlo zobraziť časy načítania, požiadavky PPTP, ako aj celú veľkosť webovej stránky..

15. Dotcom monitor

s dotcom-Monitor, pred spustením testu rýchlosti si môžete vybrať zo siedmich rôznych webových prehliadačov a 23 rôznych miest. Čo je na tomto nástroji jedinečné, je to, že vám umožňuje vykonávať všetky geografické testy súčasne. To zasa šetrí váš čas, pretože väčšina ostatných nástrojov vám umožní spustiť test jednotlivo pre každé miesto.

Zistenia testu sú v správe, ktorú stránka rozdeľuje na päť rôznych častí, vrátane „výkonnosti“, „chýb“, „zhrnutia“, „hostiteľa“ a „grafu vodopádov“.

16. WebToolHub

Jeden z najzákladnejších nástrojov na testovanie rýchlosti, WebToolHub umožňuje skontrolovať problémy s načítaním stránok a poskytuje cenné informácie, ako je priemerná rýchlosť, veľkosť stránky, rýchlosť sťahovania a doba načítania v tabuľkovom formáte.

17. Zoomph

s Zoomph, môžete analyzovať svoje stránky z hľadiska viac ako 400 bežných príčin pomalého načítania zadarmo. Naskenuje vašu webovú stránku a predstaví údaje týkajúce sa jej výkonnosti. Ak však chcete získať prístup k ďalším funkciám, ako je monitorovanie a podávanie správ, musíte sa zaregistrovať na skúšobný účet.

Nad tebou

Ako vidíte, existuje celý rad online nástrojov na testovanie rýchlosti, z ktorých si môžete vybrať, pričom každý z nich má svoju vlastnú sadu funkcií. Pravidelné testovanie vašich stránok vám môže výrazne pomôcť pri riešení problémov s rýchlosťou, ktorým môžete čeliť. Musíte sa však uistiť, že vždy používate správne nástroje!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me