Kā izvēlēties e-komercijas nišu

Joprojām ir vieta jauniem e-komercijas tirgotājiem. Saskaņā ar Statista teikto, elektroniskā komercija ir nozare, kas ir USD 1,2 triljoni. Darba sākšana ar e-komerciju nozīmē izvēlēties nišu, kurā varat aizrauties, bet kurai ir arī iespēja gūt peļņu. Ir svarīgi izvēlēties nišu, lai jūs zināt, uz kuriem klientiem vērsties.


Pieejami tūkstošiem produktu, kurus varat pārdot tiešsaistē. Jaunajiem uzņēmējiem dažreiz ir grūti zināt, kur sākt atlases procesu.

Atlasiet pareizo e-komercijas nišu

Aplūkojiet tirgus pieprasījumu

Viens veids, kā izvēlēties e-komercijas nišu, ir redzēt tirgus pieprasījumu pēc šī produkta. Pieņemsim, ka jūs atradāt produktu, kas, jūsuprāt, ir interesants un unikāls. Ir daži veidi, kā noteikt, vai varētu būt nepieciešams šis produkts.

Ir daži pamata produktu veidi, kurus varat pārdot. Viņi parasti ietilpst šādās kategorijās:

 • E-grāmatas un rokasgrāmatas
 • Produkti, kas atrisina problēmu
 • Patēriņa preces (tās ir preces, kuras cilvēki patērē, un tās jāpapildina)
 • Jaunuma preces

Kad esat izvēlējies kādu no šīm kategorijām, jūs nākamais vēlēsities izpētīt, vai produkts atbilst kādai precei aktuālas tēmas Google tīklā.

Google tendences

Apskatiet, kādas tēmas ir populāras Google tīklā, un noskaidrojiet, vai apskatītie produkti atbilst kādai no šīm tēmām.
Piemēram, divi populārākie meklēšanas vaicājumi Google tīklā 2015. gada 14. decembrī bija šādi:

 • Kima Kardašjana
 • Džastins Bībers.

Vai jūsu produkts var kaut kādā veidā piesaistīties šīm slavenībām vai mūzikai? Ja nē, pārejiet uz leju tendencēm, redzot, vai kaut kas atbilst cilvēku pašreizējai interesei.

Sociālo mediju tendences

Saskaņā ar Pew Research Center datiem, Tagad sociālos tīklus izmanto 65% pieaugušo. Sekojot tendencēm tādās vietnēs kā Twitter un Facebook, varat arī daudz pastāstīt par neapmierinātajām vajadzībām un tiešsaistes potenciālo pircēju interesēm.
Piemēram, dažas tēmas, kas decembrī bija populāras Twitter, bija:

 • Patrioti
 • Ziemassvētki
 • Sporta centrs

Papildus pieteikšanās Twitter un tikai kreisās sānjoslas skatīšanai, lai redzētu tendences, varat izmantot tādas vietnes kā Tendenču karte sadalīt to, ko runā cilvēki dažādās pasaules vietās.

Facebook vietnē tendenciozu tēmu atklāšana ir tikpat vienkārša kā pierakstīšanās savā kontā un mājas lapas labajā sānjoslā ieskatīšanās. Trīs galvenās tēmas tiks uzvilktas, un jūs varat apskatīt vairāk, noklikšķinot uz lejupvērstās bultiņas. Piemēram, šīs tēmas bija populāras 2015. gada 14. decembrī:

 • Pārskata gads
 • Prezidenta vēlēšanas
 • Instagram vīri

Lai arī tēmas ir plašas, tās, iespējams, sniegs jums priekšstatu par to, kas šobrīd interesē cilvēkus, un tādējādi ir laba vieta, kur sākt domu gājienu par produktu, kuru jūs varētu vēlēties pārdot tiešsaistē.

Bestselleri

Lai gan jūs nevēlaties kopēt citu darītos darbus, meklējot bestselleru sarakstus, varat iegūt labu priekšstatu par produktu veidiem, kurus cilvēki pērk..

 • Amazon ir viena no labākajām e-komercijas platformām visā pasaulē. Dodieties uz Amazon.com, noklikšķiniet uz Kategorijas un izvēlieties vienu. Tagad dodieties uz kategorijas lapas augšdaļu un noklikšķiniet uz cilnes “Vislabākie pārdevēji”, lai redzētu karstākos produktus..
 • Ebay ir vēl viena vieta, kur meklēt populārākos produktus. Vienkārši dodieties uz vietni Ebay.com, virziet kursoru virs cilnes “Šodien” un pēc tam noklikšķiniet uz “Mūsdienu tendenču kolekcija”. Tas parādīs priekšmetus, kuriem šobrīd veicas labi.
 • Ja domājat par roku darbu vai amatnieku izstrādājumu pārdošanu, Etsy ir laba vieta, kur redzēt, kas notiek labi, un kas ne. Tieši dodieties uz vietni https://www.etsy.com/market/best_selling_items, lai uzzinātu, kas šodien ir karsts.

Kas ir konkurence?

Kamēr jūs šajās vietnēs veicat pētījumus, veltiet laiku, lai izpētītu savu konkurenci. Ja kādā no šīm vietnēm noklikšķināt uz lietotājvārda, varat redzēt visu pārdevēja piedāvāto produktu sarakstu.

Piemēram, pieņemsim, ka pamanāt, ka cita persona pārdod produktu jūsu īsajā pārdodamo preču sarakstā. Paskatīsimies, ka tā ir makšķere un spole. Jūs noklikšķiniet uz šī lietotāja vārda un redzat, ka viņš pārdod arī tādus piederumus kā makšķerēšanas aukla un lures. Varbūt viņš arī pārdod preču kastes, kuru mērķauditorija ir tā pati grupa.

Jūs varat daudz iemācīties, izpētot, kā darbojas jūsu konkurence. Jūs varat uzzināt, kur reklamēties un pat kādus papildu produktus jūs varētu pārdot.

Uzziniet savu izvēlēto nišu

Kad esat domājis produktu vai divus, varat iestatīt savu nišu. Izmantojiet iepriekš minēto piemēru un sakām, ka par savu nišas apgabalu esat izvēlējies makšķerēšanas piederumus.

Nākamie soļi

Kad esat izvēlējies nišu, kādi ir jūsu nākamie soļi?

 • Kādi produkti ir pieejami? Tas, ka jums patīk produkts, nenozīmē, ka jūs varēsit atrast vietu, kur to ātri pasūtīt un glabāt krājumā. Jums ir arī jāapskata izmaksas un, ja jūs varat pārdot preci par salīdzināmu cenu citiem tiešsaistes mazumtirgotājiem.
 • Kuriem produktiem ir vislielākā peļņas norma? Viens veids, kā sašaurināt iespējamo pārdodamo priekšmetu sarakstu, ir izpētīt, par kādu cenu jūs tos varat iegādāties, par kādu cenu tie parasti tiek iegādāti tiešsaistē un kāda ir jūsu kopējā peļņas norma. Jo augstāka peļņas norma, jo labāk jūsu bizness teorētiski darīs.
 • Vai piegādātājs piedāvā kravas piegādes iespējas? Ja prece ir liela, tas var ietaupīt naudu, jo tā vietā, lai prece tiktu jums nosūtīta un pēc tam nosūtīta pircējam, jūs izlaidīsit posmu pasta procesā, tādējādi samazinot izmaksas.
 • Vai ir atlaide, ja jūs pērkat vairumā? Ja esat pārliecināts, ka preci varat pārdot, pirkšana vairumā var samazināt ražošanas izmaksas. Parasti, jo vairāk preces var iegādāties vienā reizē, jo labāku cenu par šo produktu iegūsit.

Sezonas apsvērumi

Vai produkts tiek pārdots labāk noteiktos gada periodos nekā citreiz? Viens piemērs ir neglīti Ziemassvētku džemperi. Vislabāk tās pārdos no novembra līdz janvārim. Pārējā gada laikā pārdošanas apjomi samazināsies.

Ja plānojat pārdot sezonālu preci, izveidojiet rezerves plānu tam, ko jūs pārdosit lēnajos mēnešos vai kā jūs nākamgad plānojat sezonālo izpārdošanu..

Vai jūs varat atrast aiz šī produkta??

Pirms pieņemat galīgo lēmumu pārdot produktu, pajautājiet sev, vai tas ir kaut kas tāds, par ko jūs varat atpalikt. Vai jūs domājat, ka tas pievienoto vērtību dod citu cilvēku dzīvei? Ja nē, tad jums būs grūti to pārdot, kad jums būs jāmaina produkts.

Produkta pievienotās vērtības potenciāls

Vai jūs ticat, ka produkts ir labi izgatavots un par labu naudu? Vai jūs domājat, ka tas padara jūsu klientu dzīvi labāku, pat ja tikai nelielā veidā??

Vai jūs pats lietojat produktu? Personīgās atsauksmes ir spēcīgas. Viens piemērs tam ir MLM uzņēmumu pārstāvji, piemēram, Young Living ēteriskās eļļas. Viņi paši izmanto eļļas un zvēru pie viņiem. Šī aizraušanās spīd cauri, un citi vēlas izmēģināt produktu. Ja vēlaties pārdot produktu, jums jāpārliecinās, vai vēlaties to izmantot pats, un jūs saprotat, kā tas darbojas un kāpēc tas ir labākais no potenciālajiem produktiem, kas pastāv.

Saskaņā ar Uzņēmēju žurnāls, atsauksmes darbojas tāpēc, ka viņi:

 • Veidojiet uzticību
 • Vai nav surogātpastu
 • Palīdziet pārvarēt šaubas

Potenciāls atkārtotai pārdošanai

Vai produkts ir tāds, kuru cilvēki pārkārtos, vai arī tas ir produkts, kuru viņi pērk vienu reizi un nekad vairs?
Produkti, ko cilvēki vienreiz pērk:

 • Dārga instrumentu kaste
 • Jaunuma preces
 • Sīkrīki

Produkti, ko cilvēki pasūta vairāk un vairāk:

 • Pārtikas produkti
 • Skaistumkopšanas produkti
 • Apģērbs

Produkts, ko viņi mīl un ko var nolietot vai nolietot, ir tas, kuru viņi, iespējams, pārkārtos. Tomēr ne vienmēr izslēdziet citus produktus. Jums arī jāpārbauda, ​​vai cilvēkiem ir iespējas pasūtīt preci citiem ģimenes locekļiem vai dāvanu pasniegšanu.

Izaugsme un mērogojamība

Ja jūs kādreiz esat runājis ar investoru vai skatījies NBC Shark Tank, tad jūs, iespējams, esat dzirdējis vārdu “mērogojamība”. Īsumā tas nozīmē tikai to, vai preces pārdošanas apjomus var ātri palielināt, vai arī tas ir produkts, kas lielākos tirgos samazinās.

Produkta piemērs, kura mērogs nav labs, varētu būt automašīnu novietošanas pakalpojums, kas paredzēts vietējiem liela mēroga restorāniem. Šis ir tirgus, kurā jums patiešām ir jābūt kontaktam, lai labi lietotos restorānos. Konkurence ir liela. To nav viegli aizvest uz citiem tirgiem, kur jums, iespējams, nav tādu pašu kontaktu. Arī citos tirgos ir liela konkurence.

Produkta, kam ir laba mērogojamība, piemērs būtu bērnu pārnēsāšana, kas ietaupa mammas mugurā. Iespējams, ka produkts šobrīd tiek pārdots dažos vietējos veikaliņos. Tomēr ar pareizajiem savienojumiem un darbu tas ir priekšmets, kas varētu viegli pievērsties jauno māmiņu masām, kas tur atrodas. To var pārdot vairākos tirgos visā pasaulē un tiešsaistē.

Vai prece, kuru skatāt, ir pielāgojama?

 • Vai tai ir masveida pievilcība??
 • Vai tas noderētu gan tiešsaistē, gan ķieģeļu un javas pārdošanā?
 • Vai jums ir iespējas to mainīt, pielāgot, pievienot tam līdzīgus produktus?

Protams, ir daudz papildu faktoru, kas iedziļinās mērogojamības izdomāšanā, taču tie ir pamati, kuriem vajadzētu palīdzēt jums izlemt starp produktiem, kurus jūs varētu apsvērt.

Piegādātāju meklēšana

Kad esat izlēmis par produktu, jums ir vairākas iespējas, kā to iegādāties:

 • Izgatavojiet produktu pats (tas vēlāk var ietekmēt mērogojamību)
 • Maksājiet kādam, lai tas jums ražotu produktu
 • Atrodiet piegādātāju, kurš jau ražo produktu un ir gatavs to pārdot vairumtirdzniecībā

Izstādes

Viens no veidiem, kā atrast piegādātājus, ir apmeklēt izstādes jūsu nišas apgabalā. Tātad, izmantosim vēlreiz šo zvejas iespēju piemēru. Jūs apmeklētu makšķerēšanas piederumu vairumtirdzniecības izstādi. Atrodoties šovā, jūs veicat piezīmes, uzdodat jautājumus un meklējat unikālus produktus, ko pārdot.

Jums vajadzētu savākt:

 • Kontaktinformācija
 • Uzņēmuma spēja izpildīt lielus pasūtījumus
 • Informācija par kravas nosūtīšanu

Lielākā daļa cilvēku izstādēs ir trešo pušu pārdevēji. Ja iespējams, izlaidiet piegādātājus un pasūtiet tieši no uzņēmuma, lai samazinātu izmaksas. Tieši šeit nonāk vairumtirdzniecība.

Vairumtirgotāju meklēšana

Vairumtirgotāju atrašana var būt sarežģītāka, nekā jūs varētu domāt. Daudzi vairumtirgotāji, kas parādīsies jūsu Google meklējumos, nemaz nav vairumtirgotāji. Viņu cenas nav tādā līmenī, kas ļaus jums gūt saprātīgu peļņu.

Shopify ir jauks vietējo un ārvalstu piegādātāju saraksts. Šī ir piemērota vieta, kur sākt, taču varat arī iegādāties dažus produktus un pārbaudīt iepakojumu, lai iegūtu informāciju par ražotāju. Sazinieties ar šiem ražotājiem tieši pa e-pastu, gliemežu pastu vai tālruni un jautājiet par vairumtirdzniecības kontiem.

Kādi ir jūsu nišas tirgi?

Tagad, kad esat izvēlējies produktu un atradisit šī produkta piegādi, pirms tērējat naudu, pasūtot krājumus, jums jāpārliecinās, vai jūsu nišai ir atšķirīgi tirgi.

Analizējiet, kur varat reklamēt un pārdot savu produktu

Kad jūs pētījāt produktu un savu konkurenci, jūs, iespējams, jau nācāt klajā ar to vietu sarakstu, kuras tika pārdotas konkursā, un zināt, ka varat konkurēt ar kājām līdz kājām ar konkurenci šajā tirgū..

Tagad, ja vēlaties izcelties garām konkursam, jums jāatrod papildus. Domājiet par e-komerciju kā vairāku forumu centieniem:

 • Izveidojiet iepirkumu grozu sistēmu savā vietnē.
 • Esiet klāt sociālajos medijos.
 • Runājiet ar citiem e-komercijas īpašniekiem par īpašo piedāvājumu piedāvāšanu viens otra klientiem biļetenā.
 • Pamestu iepirkšanās ratiņu e-pasta lietotāji. Kissmetrics lēš, ka 54% pircēju kuri pamet iepirkumu grozu, bet pēc tam viņiem tiek piedāvāta atlaide, pārdošana tiks pabeigta. Šāda veida uzraudzība un informēšana ir kaut kas tāds, ko jūs varat viegli automatizēt un darīt mazliet labāk nekā jūsu konkurence.

Kādu problēmu izstrādājums atrisina?

Viena lieta, kas jums vajadzētu izdomāt, ja jūs to vēl neesat izdarījis, ir tā, kādu problēmu produkts risina cilvēkiem. Makšķerēšanas stieņa un ruļļa gadījumā pieņemsim, ka tas, kuru esat izvēlējies pārdot, ļauj basmakšķerniekam metīties tālāk un precīzāk nekā jebkurš cits tirgū.

Tagad jūs zināt ne tikai to, ko reklamēt (basajiem zvejniekiem), bet arī zināt, kādu labumu piedāvā stienis un spole, tāpēc jūs zināt, kā reklamēt šo demogrāfisko.

Kā klienti jūs atradīs?

Varat izveidot visskaistāko vietni, kādu jebkad redzējis, piedāvāt atlaides un darīt visas pareizās lietas, taču, ja klienti nezina, kā jūs atrast, jūs būsiet iztērējis pūles..

Papildus tam, ka jums ir vietne, jums jāpārliecinās arī par jūsu vietni:

 • Labi ieņem meklētājprogrammu meklēšanu
 • Ir draudzīgs mobilajām ierīcēm. Remarkety lēš, ka vairāk 70% klientu kādā brīdī veiciet pirkumu viedtālrunī. Jūsu e-pastiem un vietnei jābūt mobilai lietošanai draudzīgai.
 • Ir ienākošās saites. Tie tiek sasniegti, kad jūs iesaistāties tiešsaistes kopienā savas nišas labā.
 • Kļūsti par domu vadītāju. Tātad, jūs pievienotos forumiem par zvejnieku basu. Tomēr esiet piesardzīgs, lai nebūtu surogātpasts. Ne tikai reklamējiet savu produktu forumos, bet arī sniedziet padomus, kādēļ ir jēga sevi iestatīt kā autoritāti.
 • Pievienojiet vērtīgu saturu. Emuāra mitināšana jūsu vietnē ir lieliska ideja. Tas ļauj jums pievienot noderīgas tēmas, kuras varat norādīt cilvēkiem kā pievienoto vērtību (pieņemot, ka forums atļauj saites).

Jums būs jāizmanto arī kāda vieda reklāma sociālajos plašsaziņas līdzekļos, biļetenos, kuru mērķauditorija ir jūsu tirgus demogrāfija, un pat izsniedzot vizītkartes, kurās norādīta jūsu vietnes adrese, personīgi tiekoties ar vietējo zvejnieku..

Caurumu aizpildīšana tirgū, kuru esat izvēlējies

Tagad, kad esat izvēlējies savu nišu un sācis pārdot produktu, jūs, iespējams, daudz labāk saprotat savu izvēlēto nišu.

Apskatiet jautājumus, kurus jūsu mērķa lietotāji uzdod forumos vai jūsu emuārā. Kas viņiem vajadzīgs, lai tie netiktu izpildīti? Vai jūs varat atrast vai likt produktam atrisināt šo problēmu??

Atrodot aizraujošu nišu, nozīmē, ka jūs arvien vairāk un vairāk sapratīsit klientu vajadzības, kuras ir jāatrisina. Pareiza nišas izvēle nozīmē, ka jūsu bizness laika gaitā pieaugs, pievienojot vairāk produktu un atklājot jaunus veidus, kā reklamēt šos produktus.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map