7 izcili sociālo mediju mārketinga mērķi, uz kuriem tiekties

Pirmais solis jebkurai mārketinga stratēģijai, ieskaitot sociālo mediju mārketingu, ir savu mērķu noteikšana. Ko jūs sagaidāt, lai izietu no savas sociālo mediju mārketinga stratēģijas? Katrs bizness atšķirsies, taču šeit ir daži mērķi, uz kuriem uzņēmumi parasti tiecas.


Piezīme. Savam mērķim varat izvēlēties vairāk nekā vienu mērķi sociālo mediju mārketinga stratēģija. Galvenais ir noteikt, kādu mērķi jūs cenšaties sasniegt ar katru uzsākto sociālo mediju kampaņu.

1. MĒRĶIS: Zīmola izpratnes veidošana jūsu klientu vidū

Sociālo mediju mārketinga pirmais mērķis ir vienkārši paziņot ideālajiem klientiem, ka jūsu zīmols pastāv. Sociālajos medijos ir neskaitāmas iespējas, kā to izdarīt. Šeit ir daži veidi, kas balstīti uz labākajiem sociālajiem tīkliem. Vairāk taktiku un citus sociālos tīklus mēs apspriedīsim vēlāk, 2. solī.

Ieslēgts Twitter, jūs varat sazināties ar jebkuru, neatkarīgi no tā, vai viņi seko jums. Tādēļ jūs varat atrast savus ideālos klientus un sākt sarunas ar viņiem, nosūtot viņiem publiskas ziņas, izmantojot viņu @lietotājvārdu. Tie var būt saistīti ar uzņēmējdarbību vai vienkārši jautri. Jebkurā gadījumā jūsu zīmols tiks pamanīts.

Sociālo mediju mārketinga stratēģija

Varat arī izmantot čivināt reklāmas, lai iegūtu savu saturu, produktus un pakalpojumus savu ideālo klientu priekšā.

Ieslēgts Facebook, jūs varat sazināties ar saviem ideālajiem klientiem, kļūstot par viņu lapas fanu un komentējot viņu ziņas, izmantojot jūsu Facebook lapu.

Šajā brīdī jūs nevēlētos reklamēt savus produktus vai pakalpojumus, bet vienkārši piedalāties vērtīgās sarunās. Varat arī izmantot pazīstamu jūsu uzņēmuma locekļu personiskos profilus, lai pievienotos grupām, kurās iesaistās jūsu ideālie klienti, un tur sāktu iesaistīties. Visbeidzot, jūs varat arī izmantot Facebook reklāmas, lai iegūtu savu saturu, produktus un pakalpojumus savu ideālo klientu priekšā.

Kā reklamēties LinkedIn

Ieslēgts LinkedIn, jūs varat sazināties ar saviem ideālajiem klientiem, izmantojot personiskos profilus, tieši sazinoties ar viņiem, izmantojot Premium kontus un InMails, vai arī iesaistoties ar viņiem LinkedIn grupās. Varat arī izmantot LinkedIn reklāmas, lai iegūtu savu saturu, produktus un pakalpojumus savu ideālo klientu priekšā.

Kā redzat, izpratnes veidošana par savu zīmolu ideālā klienta priekšā ir viegli izdarāma, izmantojot sociālos medijus. Un, ņemot vērā to, ka jūsu klienti ir uzņēmumi, kuri jau darbojas sociālajos plašsaziņas līdzekļos, cenšoties radīt izpratni par saviem ideālajiem klientiem, jums nebūs grūti atrast viņus un veidot izpratni par sevi.

2. MĒRĶIS: Izveidot savu zīmolu kā domājošu vadītāju savā nozarē

Vēl viens mērķis, kas pārsniedz vienu soli ārpus sava zīmola atpazīstamības palielināšanas, ir jūsu zīmola nostiprināšana kā domas līderim jūsu nozarē. Pieņemsim, ka jūsu zīmola sociālo mediju programmatūra. Jūsu zīmols vēlas tikt atzīts par domu līderi sociālo mediju nozarē. Lai to izdarītu, jūs vēlaties izveidot vērtīgu saturu dažādos formātos.

Atkarībā no jūsu konkrētās nozares un ideālajiem klientiem šajos formātos var ietilpt emuāru ziņas, e-grāmatas, baltās grāmatas, videoklipi, tīmekļa semināri, aplādes, rīki, izglītības programmas un pat sertifikāti. Visa šī satura mērķis būtu parādīt jūsu zīmola zināšanas un kompetenci savā nozarē.

Sociālo mediju satura mārketinga resursi

Protams, visa šī satura izveidošana ir viena lieta. Pārliecinieties, ka saturs sasniedz jūsu ideālo klientu. Šajā vietā tiek spēlēti sociālie mediji. Sociālo mediju tīkliem ir liela loma, pārliecinoties, ka varat sasniegt savus ideālos klientus ar vērtīgu saturu, kas jūs veido kā domu vadītāju.

Lielākā daļa sociālo mediju satura izplatīšanas stratēģijas jāietver sajaukšanās ar satura organisku kopīgošanu ar zīmola tīklu, kā arī mērķtiecīgu reklāmu izveidošanu, kas nodrošina, ka saturs sasniedz zīmola ideālos klientus. Atkarībā no satura veida saturu var izmantot arī kā veidu, kā ne tikai uzlabot savu kā domu līdera statusu nozarē, bet arī palīdzēt radīt potenciālos pirkumus..

Piemēram, ne tikai atdodiet baltu papīru. Lieciet savam ideālajam klientam apmaiņā pret to norādīt savu e-pasta adresi, saistot visas sociālā medija mārketinga reklāmas par šo balto papīru ar galveno lapu, kas paredzēta tieši šim baltajam papīram..

Vadošā paaudze sociālo mediju mārketingam

Ja esat izveidojis lielisku saturu, tas ir izdevīgs gan jums, gan jūsu jaunajam potenciālajam klientam.

3. MĒRĶIS: Trafika ģenerēšana uz jūsu vietni

Neatkarīgi no tā, ko dara jūsu bizness, jūs, visticamāk, nevarat to izdarīt bez trafika uz jūsu vietni. Sociālo mediju mārketings ir lielisks veids, kā panākt piesaistiet trafiku uz jūsu vietni. Iesācējiem gandrīz katrs sociālais tīkls ļauj vismaz vienu vietu, kur var pievienot saiti savai vietnei, ja ne vairāk. Personīgie profili, biznesa lapas – gandrīz visi tie piedāvā vismaz vienu vietnes saites lauku. Daži piedāvājuma lauki, kas acīmredzami nav saistīti ar vietņu saitēm, taču tos var izmantot.

Pēc saitēm jūsu profilos jums ir statusa atjauninājumi ar saitēm atpakaļ uz jūsu saturu vai pašreizējām akcijām un sociālo mediju reklāmas kampaņām ar saitēm atpakaļ uz jūsu saturu vai pašreizējām akcijām..

Tad, ja jums patiešām paveicas, jūs atradīsit atbilstošas ​​diskusijas, kurās cilvēki uzdod jautājumus, uz kuriem var atbildēt, izmantojot saiti uz jūsu vietni. Protams, dažreiz jūs, iespējams, nesaņemat saiti, bet, ja jums ir viegli atpazīstams zīmols, pietiekoši labs ir tikai pieminēšana. Vai arī jums var paveiksies un no lietotājiem iegūsit kādu lielisku vārdu mutvārdu mārketingu!

Vārds mutē Twitter

Ir svarīgi meklēt šādus pieminēšanas veidus un pateikt pateicību, kad vien iespējams, lai cilvēki vēlētos turpināt izplatīt vārdu par jūsu uzņēmumu.

4. MĒRĶIS: radīt potenciālos pirkumus jūsu pārdošanas komandai

Sākumā sociālo mediju mārketings bija saistīts ar auditorijas veidošanu un iesaistīšanās veicināšanu. Bet tad uzņēmumi sāk runāt par IA. Viņi vēlējās redzēt skaitļus, kurus viņi varētu izmantot, lai sociālo mediju mārketinga aktivitātes būtu pielīdzināmas dolāra vērtībai.

Viens no veidiem, kā to izdarīt, ir izvirzīt svina ģenerēšanu kā mērķi. Ja jūs varat ģenerēt potenciālo klientu no sociālajiem medijiem savai pārdošanas komandai, jūsu pārdošanas komanda galu galā var izsekot šo potenciālo pircēju tā, ka, ja potenciālais pirkums pārvēršas pārdošanā, jūs zināt, vai jūsu sociālo mediju mārketings rada IA.

Kā mēs jau minējām iepriekš, daļu no mērķa izveidot savu zīmolu kā domājošu vadītāju savā nozarē var apvienot arī svina paaudzē, izveidojot vērtīgu saturu, ko cilvēki var iegūt, daloties ar jums savā informācijā. Bet daži sociālo mediju tīkli ir gājuši tālāk, lai palīdzētu zīmoliem sasniegt potenciālo pircēju paaudzi.

Piemēram, pakalpojumā Facebook ir mobilajiem pircējiem paredzēta paaudzes veidlapa, kuru zīmoli var izmantot, lai piesaistītu potenciālos pirkumus no lietotnes Facebook mobilajiem lietotājiem. Lietotājs sāk, pieskaroties reklāmai.

BMW USA reklāma Facebook mobilajā telefonā
BMW ASV vadošās paaudzes veidlapa mobilajā Facebook

Tad viņi dalās savā informācijā ar zīmolu, neatstājot lietotni Facebook.

Twitter ir līdzīga reklāmas opcija, taču viņu rīcībā ir gan galddatoru, gan mobilo ierīču lietotāji.

Twitter reklāmā tiek iegūta informācija par lietotājiem

Viens klikšķis uz aicinājuma uz darbību pogas ļaus Twitter lietotājam iesniegt vārdu un e-pasta adresi, kas saistīta ar Twitter kontu, kurā viņi šobrīd ir pieteikušies, neizejot no Twitter. Abām Facebook un Twitter iespējām vajadzētu palīdzēt pārveidot sociālās reklāmas potenciālajos pirkumos, jo jums ir mazāka iespēja tos zaudēt starp klikšķi no reklāmas uz galveno lapu..

5. MĒRĶIS: Sociālo mediju trafika pārvēršana pārdošanas apjomos jūsu vietnē

Parastās piltuvēs vairums uzņēmumu mēģinās to izdarīt pārvērst trafiku no sociālo mediju mārketinga potenciālajos pirkumos, un pēc tam konvertējiet šos potenciālos pirkumus. Bet tas ne vienmēr nozīmē, ka sociālo mediju trafiku nevar tieši pārveidot par pārdošanu. Tas ir tikai jautājums par to, kāda veida sociālo mediju trafiku jūs mēģināt konvertēt.

Facebook reklāma mēbelēm

Ja jūsu mērķis ir pārveidot sociālo mediju trafiku par pārdošanu, jūs noteikti vēlēsities pievērsties sociālajiem tīkliem, kas ļauj atkārtot reklāmu izvietošanu – īpaši Facebook un Twitter. Reklāmu atkārtota marķēšana ļaus jums izveidot reklāmas cilvēkiem, kuri jau ir apmeklējuši jūsu produktu un pakalpojumu lapas. Būtībā šīs reklāmas atgādinās cilvēkiem par jūsu produktiem un pakalpojumiem un, cerams, pietiekami iesaistīs viņus, lai viņi kļūtu par pircējiem.

Vai šī Facebook reklāma bija pirmā lieta, kas personu noveda pie jūsu vietnes? Nē. Bet vai tā bija lieta, kas viņus lika pirkt? Ja tā bija pēdējā kampaņa, uz kuras viņi noklikšķināja pirms pirkuma, tad faktiski – jā.

Reklāmas atkārtota atlasīšana nav arī vienīgais veids, kā to sasniegt. Facebook piedāvā arī lapu īpašniekiem atsevišķās kategorijās iespēju ierīkot veikalus savās lapās, lai viņi varētu pārdot fiziskus produktus savā lapā. Vienīgās zīmola izmaksas ir kredītkartes apstrādes maksa.

Veikala izveidošana Facebook lapā

Ja jums nav cilnes Veikals, varat arī reklamēt savus produktus un pakalpojumus, piespraužot ziņu par tiem savas sienas augšpusē Facebook vai profilu Twitter. Vai arī iekļaujiet tos savā vāka fotoattēlā. Daudz iespēju, kā piesaistīt jūsu sociālā profila apmeklētājus ieinteresēt pirkumu veikšanā jūsu vietnē.

6. MĒRĶIS: Jautājumu pārvaldīšana pirms pārdošanas un klientu atbalsts pēc pārdošanas

Dažreiz tas ne vienmēr ir saistīts ar pārdošanas veikšanu, bet drīzāk – ar pieredzi. Sociālo mediju mārketings var palīdzēt zīmolam izveidot lieliska pieredze saviem klientiem. Īpaši B2B uzņēmumi vēlas būt gatavi atbildēt uz jautājumiem pirms un pēc pārdošanas klientiem, jo ​​viņu klienti ir uzņēmumi, kuri jau ir pieraduši rīkoties ar klientu atbalstu sociālajos medijos.

Ne tikai tas, bet arī uzņēmumi sagaida gandrīz tūlītēju atbildi. Tāpēc sociālo mediju mārketinga izmantošana, lai radītu lielisku klientu pieredzi visā klienta ceļojumā un ārpus tā, ir mērķis, kas jācenšas sasniegt katram uzņēmumam.

Toyota klientu apkalpošanas mijiedarbība vietnē Facebook

Lielā atslēga ir apziņa, ka pirmspārdošanas un pēcpārdošanas atbalstam, iespējams, būs jānotiek vairākos sociālajos tīklos. Atkal tas viss būs atkarīgs no jūsu nozares, jūsu klientu nozares un sociālajām platformām, kuras viņi visērtāk izmanto.

Dažos gadījumos jūsu zīmolam var būt jēga izveidot atsevišķu kontu atbalsta pieprasījumiem. Bet neatkarīgi no tā, vai jūs to darāt, jebkurā vietā ir jāmeklē jautājumi un komentāri. Facebook vietnē viņi var atrasties apmeklētāju ziņās pie jūsu sienas vai komentāros par jūsu jaunākajām ziņām. Twitter tīklā tie varētu būt tvītos, kuros minēts jūsu lietotājvārds vai vienkārši pieminēts jūsu produkts. Citos tīklos tie var būt komentāru pavedienā vai grupā par jūsu zīmolu vai produktu. Tāpēc nākamais mērķis ir tik svarīgs.

7. MĒRĶIS: zīmola reputācijas pārvaldības klausīšanās

Gandrīz katram zīmolam neatkarīgi no tā, vai esat B2B vai B2C, klausīšanās un reputācijas vadība. Nav tā, ka cilvēki vienmēr runā par tevi slikti. Faktiski daudzi zīmoli gūst labumu no labām lietām, ko par viņiem saka viņu sociālo mediju auditorija, un izmanto šīs lietas kā sociālo pierādījumu, lai pārdotu savus produktus un pakalpojumus.

Tiešsaistes pusē jūs varētu atrasties arī sociālā medija, kas plūst, saņēmējā galā. Kad tas notiks, jūs, iespējams, netiksit pieminēts vai atzīmēts amatā. Bet, ja tā ir publiska, jūs vēlēsities klausīties, lai jūs varētu sniegt pozitīvu atbildi.

Zīmola reputācijas pārvaldība vietnē Twitter

Tāpat kā klientu apkalpošanas pārstāvis darītu ar dusmīgu klientu veikalā, jūsu uzdevums būs mēģināt izkliedēt situāciju. Atzīstiet problēmu, atvainojieties un piedāvājiet visu sakārtot. Pat ja jūs nevarat palīdzēt attiecīgajai personai, jūs tikko esat nodemonstrējis lieliskas klientu apkalpošanas prasmes, un tas var aizgūt ļoti daudz ar potenciālajiem nākamajiem klientiem, kuri, iespējams, arī uzrauga situāciju. Vai arī jūs atkal varat pārvērst labu klienta slikto pieredzi par labu.

Ja ar savu sociālo mediju mārketingu varat sasniegt kaut vienu no šiem mērķiem, tad noteikti jūtat priekšrocības, ko sociālie mediji var sniegt jūsu biznesam.!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map