7 Vynikajících cílů v oblasti marketingu sociálních médií, o které je třeba usilovat

Prvním krokem jakékoli marketingové strategie, včetně marketingu sociálních médií, je definování vašich cílů. Co očekáváte z vaší marketingové strategie sociálních médií? Každé podnikání se bude lišit, ale zde jsou některé cíle, o které se společnosti obvykle snaží.


Poznámka: Můžete si vybrat více než jeden cíl marketingová strategie sociálních médií. Klíčem je zjistit, jakého cíle se snažíte dosáhnout u každé spuštěné kampaně na sociálních médiích.

CÍL 1: Budování povědomí o značce mezi vašimi zákazníky

Prvním cílem marketingu sociálních médií je jednoduše informovat vaše ideální zákazníky o tom, že vaše značka existuje. Na sociálních médiích existuje nespočet způsobů, jak to udělat. Zde je několik způsobů založených na nejlepších sociálních sítích. Později si v kroku 2 probereme další taktiku a další sociální sítě.

Na Cvrlikání, můžete komunikovat s kýmkoli, bez ohledu na to, zda vás sledují. Proto můžete najít své ideální zákazníky a zahájit s nimi konverzaci zasláním veřejných zpráv pomocí jejich uživatelského jména @username. Mohou mít vztah k podnikání nebo prostě jen pro zábavu. Buď si všimnete vaší značky.

Marketingová strategie sociálních médií

Reklamy Twitter můžete také použít k tomu, abyste svůj obsah, produkty a služby dostali před své ideální zákazníky.

Na Facebook, můžete komunikovat se svými ideálními zákazníky tím, že se stanete fanouškem své stránky a komentujete své příspěvky pomocí své Facebookové stránky.

V tuto chvíli byste nechtěli inzerovat své produkty nebo služby, ale jednoduše přispěli k cenným konverzacím. Můžete také použít osobní profily známých členů vaší společnosti, abyste se připojili ke skupinám, ve kterých se vaši ideální zákazníci angažují a začali s nimi spolupracovat. Nakonec můžete také pomocí reklam Facebook získat svůj obsah, produkty a služby před svými ideálními zákazníky.

Jak inzerovat na LinkedIn

Na LinkedIn, můžete komunikovat se svými ideálními zákazníky pomocí osobních profilů přímým připojením k nim, prostřednictvím prémiových účtů a InMailů, nebo jejich zapojením do skupin LinkedIn. Reklamy LinkedIn můžete také použít k tomu, abyste svůj obsah, produkty a služby dostali před své ideální zákazníky.

Jak vidíte, budování povědomí o vaší značce před ideálním zákazníkem lze snadno realizovat prostřednictvím sociálních médií. A vzhledem k tomu, že vaši zákazníci jsou podniky, které se již na sociálních médiích pokoušejí získat povědomí o sobě před svými ideálními zákazníky, nebudete mít problémy s jejich hledáním a budováním povědomí pro sebe..

CÍL 2: Stanovení značky jako vůdce myšlení ve vašem oboru

Dalším cílem, který jde o krok dále než budování povědomí o vaší značce, je vytvoření značky jako vůdce myšlenek ve vašem oboru. Řekněme, že váš software značky sociálních médií. Vaše značka by chtěla být uznána jako vůdce myšlenek v odvětví sociálních médií. Chcete-li to provést, měli byste vytvořit cenný obsah v různých formátech.

V závislosti na konkrétním odvětví a ideálních zákaznících mohou tyto formáty zahrnovat blogové příspěvky, e-knihy, bílé knihy, videa, webináře, podcasty, nástroje, vzdělávací programy a dokonce i certifikace. Cílem veškerého tohoto obsahu by bylo ukázat znalosti a odbornost vaší značky ve vašem oboru.

Zdroje marketingu obsahu pro sociální média

Vytvoření veškerého obsahu je samozřejmě jedna věc. Dalším úkolem je zajistit, aby se obsah dostal k ideálnímu zákazníkovi. Tam přichází do hry sociální média. Sítě sociálních médií hrají obrovskou roli při zajišťování toho, abyste mohli oslovit své ideální zákazníky pomocí hodnotného obsahu, který vás zavede jako vůdce myšlenek.

Většina strategie distribuce obsahu sociálních médií zahrnují směs organického sdílení obsahu se sítí značky a také vytváření cílených reklam, které zajistí, že se obsah dostane k ideálním zákazníkům značky. V závislosti na typu obsahu může být tento obsah použit také jako způsob, jak nejen posílit váš status myšlenkového vůdce ve vašem oboru, ale také vám pomůže generovat potenciální zákazníky.

Například nedávejte jen bílý papír zdarma. Udělejte ze svého ideálního zákazníka výměnu za svou e-mailovou adresu propojením jakékoli propagace marketingu v sociálních médiích pro tuto bílou knihu se vstupní stránkou vytvořenou speciálně pro tuto bílou knihu.

Vedoucí generace pro marketing sociálních médií

Pokud jste vytvořili skvělý obsah, je to výhodné pro vás i pro vaše nové vedení.

CÍL 3: Generování provozu na vašich webových stránkách

Bez ohledu na to, co vaše firma dělá, nejspíš to nemůžete udělat bez provozu na vašem webu. Sociální média marketing je skvělý způsob, jak nakonec řídit provoz na vašich webových stránkách. Pro začátek téměř každá sociální síť umožňuje alespoň jedno místo, kam můžete přidat odkaz na svůj web, pokud ne více. Osobní profily, obchodní stránky – téměř všechny nabízejí alespoň jedno pole odkazu na webové stránky. Některá pole nabídky, která zjevně nejsou odkazem na webové stránky, ale lze pro ně použít.

Po odkazech ve vašich profilech získáte aktualizace stavu s odkazy zpět na váš obsah nebo aktuální propagační kampaně a reklamní kampaně na sociální média s odkazy zpět na váš obsah nebo aktuální propagační akce.

Pokud máte opravdu štěstí, najdete relevantní diskuse, kde lidé kladou otázky, na které lze odpovědět odkazem zpět na váš web. Samozřejmě, někdy nemusíte dostat odkaz, ale pokud máte snadno rozpoznatelnou značku, stačí zmínka je dost dobrá. Nebo byste mohli mít štěstí a získat od vašich uživatelů skvělý marketing z úst!

Ústní slovo na Twitteru

Je důležité hledat tyto druhy zmínek a poděkovat, pokud je to možné, aby lidé chtěli dál šířit slovo o vaší firmě.

CÍL 4: Generování potenciálních zákazníků pro váš prodejní tým

Zprvu byl marketing sociálních médií především o budování publika a povzbuzení angažovanosti. Ale pak podniky začínají mluvit o návratnosti investic. Chtěli vidět čísla, která by mohli použít k tomu, aby marketingové aktivity v sociálních médiích odpovídaly hodnotě dolaru.

Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je nastavit generaci potenciálních zákazníků jako cíl. Pokud pro svůj prodejní tým můžete vytvořit vedoucí ze sociálních médií, může váš prodejní tým nakonec sledovat, že pokud se z prodeje stane prodej, budete vědět, zda váš marketing v sociálních médiích generuje návratnost investic.

Jak jsme již zmínili, část cíle, kterým je vybudování značky jako vůdce myšlenek ve vašem oboru, může být také sloučena do vedoucí generace vytvořením hodnotného obsahu, do kterého se lidé mohou sdílet sdílením svých informací s vámi. Určité sítě sociálních médií však šly dále, aby pomohly značkám dosáhnout vedoucí generace.

Facebook má například mobilní formulář pro generování potenciálních zákazníků, který mohou značky použít k zachycení potenciálních zákazníků od mobilních uživatelů aplikace Facebook. Uživatel začne klepnutím na reklamu.

Inzerce BMW USA na mobilu Facebook
BMW USA vede generační formulář na Facebooku Mobile

Poté své informace sdílejí se značkou, aniž by museli opustit aplikaci Facebook.

Twitter má podobnou možnost reklamy, ale je k dispozici pro uživatele stolních počítačů i mobilních uživatelů.

Twitter reklama pro získání informací o uživateli

Jedním kliknutím na tlačítko výzvy k akci umožní uživateli Twitter zadat jméno a e-mailovou adresu spojenou s účtem Twitter, ke kterému jsou aktuálně přihlášeni, aniž by museli opustit Twitter. Obě možnosti z Facebooku a Twitteru by vám měly pomoci převést sociální reklamy na potenciální zákazníky, protože máte menší šanci je ztratit mezi kliknutím z reklamy na vstupní stránku..

CÍL 5: Převod provozu ze sociálních médií na prodej na vašem webu

V typických cestách se většina podniků pokusí převést provoz z marketingu sociálních médií na potenciální zákazníky, a pak je převést na potenciální zákazníky. To však neznamená, že provoz sociálních médií nelze převést přímo do prodeje. Je to jen otázka typu provozu sociálních médií, který se snažíte převést.

Facebook reklama na nábytek

Pokud je vaším cílem převést provoz v sociálních médiích na prodej, určitě se budete chtít zaměřit na sociální sítě, které umožňují přesměrování reklam – konkrétně Facebook a Twitter. Přesměrování reklam vám umožní vytvářet reklamy lidem, kteří již navštívili vaše stránky produktů a služeb. Tyto reklamy v podstatě připomínají lidem vaše produkty a služby a doufejme, že je znovu dostatečně zapojíte, aby se z nich stali kupující..

Byla tato reklama na Facebooku první věcí, která uživatele přivedla na váš web? Ne. Ale byla to věc, která je přiměla koupit? Pokud to byla poslední kampaň, na kterou klikli před nákupem, pak ve skutečnosti ano.

Přesměrování reklam není jediný způsob, jak jít. Facebook také nabízí majitelům stránek ve vybraných kategoriích možnost nastavení obchodů na svých stránkách, aby mohli na své stránce prodávat fyzické produkty. Jedinou cenou pro značku je poplatek za zpracování kreditní karty.

Nastavení obchodu na stránce Facebook

Pokud kartu Shop nemáte, můžete také propagovat své produkty a služby přidáním příspěvku o nich v horní části zdi na Facebooku nebo profilu na Twitteru. Nebo je uveďte na titulní fotografii. Spousta možných způsobů, jak přimět návštěvníky z vašeho sociálního profilu, aby se zajímali o nákup na vašem webu.

CÍL 6: Správa otázek před prodejem a zákaznická podpora po prodeji

Někdy se nejedná vždy o prodej, ale spíše o to, jak zažít. Marketing sociálních médií může pomoci značce vytvořit skvělá zkušenost pro své zákazníky. Zejména podniky B2B budou chtít být připraveny odpovídat na otázky před a po prodeji pro své zákazníky, protože jejich zákazníci jsou podniky, které jsou již zvyklé řešit zákaznickou podporu na sociálních médiích.

Nejen to, ale podniky očekávají téměř okamžitou reakci. To je důvod, proč pomocí marketingu sociálních médií vytvořit skvělý zákaznický zážitek po celou cestu zákazníka a dále, je cílem, který by se měl každý podnik snažit dosáhnout.

Interakce zákaznického servisu Toyota na Facebooku

Velkým klíčem je uvědomit si, že předprodejní a poprodejní podpora bude možná muset probíhat na více sociálních sítích. Opět bude vše záviset na vašem odvětví, odvětví vašich zákazníků a na sociálních platformách, které jsou nejpohodlnější používat.

V některých případech může být pro vaši značku logické vytvořit samostatný účet speciálně pro dotazy týkající se podpory. Ale bez ohledu na to, zda to uděláte, je nezbytné, abyste byli kdekoli a kdykoli hledáni na dotazy a připomínky. Na Facebooku mohou být v návštěvnických příspěvcích ke zdi nebo komentovat vaše poslední příspěvky. Na Twitteru mohou být ve tweetu s uvedením vašeho uživatelského jména nebo s uvedením vašeho produktu. V jiných sítích se mohou nacházet ve vláknu nebo skupině komentářů o vaší značce nebo produktu. Proto je další cíl tak důležitý.

CÍL 7: Poslech pro správu pověst značky

Téměř každá značka, ať už jste B2B nebo B2C, by měla používat sociální média pro poslech a řízení reputace. Není to tak, že lidé o vás budou pořád mluvit špatnými věcmi. Ve skutečnosti mnoho značek vydělává na dobrých věcech, které o nich jejich publikum ze sociálních médií říká, a používá je jako sociální důkaz k prodeji svých produktů a služeb..

Na druhé straně můžete být také na konci bičování sociálních médií. Pokud k tomu dojde, může nebo nemusí být v příspěvku výslovně uvedena ani označena. Ale pokud je to veřejné, budete chtít poslouchat, abyste mohli pozitivně reagovat.

Správa reputace značky na Twitteru

Stejně jako zástupce zákaznického servisu s rozhněvaným zákazníkem uvnitř obchodu bude vaší snahou šířit situaci. Potvrďte problém, omluvte se a nabídněte, aby se věci napravily. I když nemůžete dotyčné osobě pomoci, právě jste prokázali vynikající dovednosti v oblasti služeb zákazníkům, a to může jít dlouhou cestu s potenciálními budoucími zákazníky, kteří mohou situaci také sledovat. Nebo můžete zase špatnou zkušenost zákazníka změnit na dobrou.

Pokud s marketingem sociálních médií můžete dosáhnout i jednoho z těchto cílů, určitě cítíte výhody, které sociální média mohou přinést vašemu podnikání.!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map