7 vynikajúcich cieľov marketingu v oblasti sociálnych médií, o ktoré sa treba usilovať

Prvým krokom akejkoľvek marketingovej stratégie vrátane marketingu sociálnych médií je definovanie vašich cieľov. Čo očakávate zo svojej marketingovej stratégie v oblasti sociálnych médií? Každé podnikanie sa bude líšiť, ale tu sú niektoré ciele, ktoré spoločnosti bežne usilujú.


Poznámka: Môžete si zvoliť viac ako jeden cieľ marketingová stratégia sociálnych médií. Kľúčom je zistiť, aký cieľ sa snažíte dosiahnuť pri každej spustenej kampani v sociálnych médiách.

CIEĽ 1: Budovanie povedomia o značke medzi vašimi zákazníkmi

Prvým cieľom marketingu sociálnych médií je jednoducho informovať vašich ideálnych zákazníkov o tom, že vaša značka existuje. Na sociálnych sieťach existuje nespočetné množstvo spôsobov, ako to urobiť. Tu je niekoľko spôsobov založených na najlepších sociálnych sieťach. Neskôr v kroku 2 budeme diskutovať o ďalších taktikách a ďalších sociálnych sieťach.

na cvrlikání, môžete komunikovať s kýmkoľvek, bez ohľadu na to, či vás sledujú. Preto môžete nájsť svojich ideálnych zákazníkov a začať s nimi konverzovať tak, že im budete posielať verejné správy pomocou ich @ užívateľského mena. Môžu byť spojené s podnikaním alebo jednoducho len zábavné. Svoju značku si všimnete buď.

Marketingová stratégia sociálnych médií

Reklamy Twitter môžete tiež použiť na to, aby ste svoj obsah, produkty a služby dostali pred svojich ideálnych zákazníkov.

na Facebook, môžete komunikovať so svojimi ideálnymi zákazníkmi tak, že sa stanete fanúšikom svojej stránky a budete komentovať svoje príspevky pomocou svojej Facebookovej stránky.

V tomto okamihu by ste nechceli inzerovať svoje produkty alebo služby, ale jednoducho prispievali k hodnotným konverzáciám. Môžete tiež použiť osobné profily známych členov vašej spoločnosti, aby ste sa pripojili k skupinám, v ktorých sa angažujú vaši ideálni zákazníci, a začali s nimi pracovať. Nakoniec môžete tiež pomocou reklám Facebook získať svoj obsah, produkty a služby pred ideálnymi zákazníkmi.

Ako inzerovať na LinkedIn

na LinkedIn, môžete komunikovať so svojimi ideálnymi zákazníkmi tak, že použijete osobné profily priamym kontaktom s nimi, prostredníctvom prémiových účtov a InMails alebo ich zapojením do skupín LinkedIn. Reklamy LinkedIn môžete tiež použiť na to, aby ste svoj obsah, produkty a služby dostali pred svojich ideálnych zákazníkov.

Ako vidíte, budovanie povedomia o vašej značke pred ideálnym zákazníkom sa dá ľahko dosiahnuť pomocou sociálnych médií. A vzhľadom na to, že vaši zákazníci sú podniky, ktoré sa už venujú sociálnym médiám a snažia sa získať povedomie pred svojimi ideálnymi zákazníkmi, nebudete mať problém ich nájsť a získať si povedomie pre seba..

CIEĽ 2: Vytvorenie značky ako vedúceho myslenia vo vašom odbore

Ďalším cieľom, ktorý prekračuje rámec budovania povedomia o vašej značke, je etablovanie značky ako lídra vo vašom odbore. Povedzme, že váš značkový softvér sociálnych médií. Vaša značka by chcela byť uznaná ako líder v oblasti sociálnych médií. Za týmto účelom by ste chceli vytvoriť hodnotný obsah v rôznych formátoch.

V závislosti od konkrétneho odvetvia a ideálnych zákazníkov môžu tieto formáty zahŕňať blogové príspevky, elektronické knihy, biele knihy, videá, webové semináre, podcasty, nástroje, vzdelávacie programy a dokonca aj certifikácie. Cieľom všetkého tohto obsahu by bolo preukázať znalosti a odborné znalosti vašej značky vo vašom odbore.

Zdroje marketingu obsahu pre sociálne médiá

Vytvorenie všetkého obsahu je samozrejme jedna vec. Ďalším je zaistiť, aby sa obsah dostal k ideálnemu zákazníkovi. Tam vstupujú do hry sociálne médiá. Siete sociálnych médií zohrávajú obrovskú úlohu pri zabezpečovaní toho, aby ste mohli osloviť svojich ideálnych zákazníkov pomocou hodnotného obsahu, ktorý vás zavedie ako vodcu myšlienky.

väčšina stratégie distribúcie obsahu sociálnych médií zahŕňajú kombináciu organického zdieľania obsahu so sieťou značky a tiež vytváranie cielených reklám, ktoré zaisťujú, že sa obsah dostane k ideálnym zákazníkom značky. V závislosti od typu obsahu sa môže tento obsah použiť aj ako spôsob, ktorý nielen posilní váš štatút myšlienkového lídra vo vašom odbore, ale tiež pomôže vygenerovať potenciálnych zákazníkov..

Napríklad nedávajte iba biely papier zadarmo. Urobte zo svojho ideálneho zákazníka výmenou za svoju e-mailovú adresu prepojením propagácie marketingu v sociálnych médiách pre túto bielu knihu so vstupnou stránkou vytvorenou špeciálne pre túto bielu knihu..

Vedúca generácia pre marketing sociálnych médií

Ak ste vytvorili vynikajúci obsah, je to výhodné pre vás aj pre vaše nové vedenie.

CIEĽ 3: Generovanie prevádzky na vašich webových stránkach

Bez ohľadu na to, čo robí vaša firma, pravdepodobne to nemôžete urobiť bez návštevnosti vašich webových stránok. Marketing sociálnych médií je v konečnom dôsledku vynikajúci spôsob zvýšiť návštevnosť vašich webových stránok. Pre začiatočníkov umožňuje takmer každá sociálna sieť aspoň jedno miesto, na ktoré môžete pridať odkaz na svoj web, ak nie viac. Osobné profily, obchodné stránky – takmer všetky ponúkajú aspoň jedno pole prepojenia webových stránok. Niektoré ponúkajú polia, ktoré zjavne nie sú odkazmi na webové stránky, ale môžu sa pre ne použiť.

Po odkazoch v profiloch získate aktualizácie stavu s odkazmi späť na váš obsah alebo na aktuálne propagačné akcie a reklamné kampane na sociálne médiá s odkazmi na váš obsah alebo aktuálne propagácie..

Ak máte skutočne šťastie, nájdete relevantné diskusie, na ktorých sa ľudia pýtajú na otázky, na ktoré je možné odpovedať pomocou odkazu späť na váš web. Samozrejme, niekedy nemusíte získať odkaz, ale ak máte ľahko rozpoznateľnú značku, stačí zmienka dosť dobrá. Alebo by ste mohli mať šťastie a získať od používateľov skvelý marketing z úst!

Ústne slovo na Twitteri

Je dôležité hľadať tieto druhy zmienok a podľa možnosti poďakovať, aby ľudia chceli naďalej šíriť slovo o vašej firme..

CIEĽ 4: Generovanie potenciálnych zákazníkov pre váš predajný tím

Spočiatku bol marketing sociálnych médií predovšetkým o budovaní publika a povzbudzovaní angažovanosti. Ale potom, podniky začínajú hovoriť NI. Chceli vidieť čísla, ktoré by mohli použiť na to, aby sa marketingové aktivity sociálnych médií rovnali hodnote dolára.

Jedným zo spôsobov, ako to dosiahnuť, je stanoviť cieľovú generáciu. Ak dokážete pre svoj obchodný tím vygenerovať potenciálnu pozíciu zo sociálnych médií, váš predajný tím môže v konečnom dôsledku sledovať tento potenciálny výsledok, takže ak sa z potenciálneho zákazníka zmení predaj, budete vedieť, či marketing sociálnych médií generuje NI..

Ako sme už uviedli, súčasťou cieľa, ktorým je vybudovanie značky ako lídra vo vašom odbore, môže byť aj zlúčenie do vedúcej generácie vytvorením hodnotného obsahu, do ktorého sa ľudia môžu zdieľať zdieľaním svojich informácií s vami. Niektoré siete sociálnych médií však zašli ďalej, aby pomohli značkám dosiahnuť vedúcu generáciu.

Napríklad Facebook má mobilnú formu generovania potenciálov, ktorú môžu značky použiť na zachytenie potenciálnych zákazníkov od mobilných používateľov aplikácie Facebook. Používateľ začne kliknutím na reklamu.

Inzercia BMW USA na mobilnom Facebooku
Formulár o vedúcej generácii BMW USA na mobilnej Facebook

Potom zdieľajú svoje informácie so značkou bez opustenia aplikácie Facebook.

Twitter má podobnú možnosť reklamy, ale je k dispozícii pre používateľov počítačov aj mobilných používateľov.

Twitter reklama na získanie informácií o používateľoch

Jedným kliknutím na tlačidlo výzvy na akciu umožníte užívateľovi Twitter odoslať meno a e-mailovú adresu spojenú s účtom Twitter, do ktorého sú aktuálne prihlásení bez toho, aby museli opustiť Twitter. Obe možnosti z Facebooku a Twitteru by vám mali pomôcť previesť sociálne reklamy na potenciálnych zákazníkov, pretože medzi kliknutiami z reklamy a cieľovými stránkami ich stratíte..

CIEĽ 5: Konverzia prenosu zo sociálnych médií na predaj na vašom webe

V typických zúženiach sa väčšina firiem pokúsi previesť prevádzku z marketingu sociálnych médií na potenciálnych zákazníkov, a potom ich previesť na predaj. Neznamená to však, že prevádzka sociálnych médií nemôžete previesť priamo na predaj. Je to len záležitosť typu prenosu sociálnych médií, ktorý sa snažíte previesť.

Facebook reklama na nábytok

Ak je vaším cieľom prevádzať prenos sociálnych médií na predaj, určite sa budete chcieť zamerať na sociálne siete, ktoré umožňujú presmerovanie reklám – konkrétne Facebook a Twitter. Zacielenie reklám vám umožní vytvárať reklamy ľuďom, ktorí už navštívili vaše stránky produktov a služieb. Tieto reklamy v podstate pripomínajú ľuďom vaše produkty a služby a dúfajme, že ich znova dostatočne zapoja, aby z nich urobili kupujúcich..

Bola to Facebooková reklama prvou vecou, ​​ktorá človeka priviedla na váš web? Ale bola to vec, ktorá ich prinútila kúpiť? Ak to bola posledná kampaň, na ktorú klikli pred nákupom, potom v skutočnosti áno.

Ani presmerovanie reklám nie je jediný spôsob, ako ísť. Facebook tiež ponúka vlastníkom stránok vo vybraných kategóriách možnosť nastavenia obchodov na svojich stránkach, aby mohli na svojej stránke predávať fyzické produkty. Jedinou cenou pre značku je poplatok za spracovanie kreditnej karty.

Založenie obchodu na stránke Facebook

Ak nemáte kartu Obchod, môžete propagovať svoje produkty a služby tak, že o nich pridáte príspevok na vrchu svojej steny na Facebooku alebo profil na Twitteri. Alebo ich môžete uviesť na titulnej fotografii. Veľa možných spôsobov, ako priviesť návštevníkov z vášho sociálneho profilu, aby sa zaujímali o nákup na vašom webe.

CIEĽ 6: Správa otázok pred predajom a podpora po predaji zákazníkom

Niekedy to nie je vždy o predaji, ale skôr o zážitku. Sociálny mediálny marketing môže pomôcť pri vytváraní značky skvelá skúsenosť pre svojich zákazníkov. Najmä podniky B2B budú chcieť byť pripravené odpovedať na otázky pred a po predaji svojim zákazníkom, pretože ich zákazníci sú už zvyknutí vybavovať podporu zákazníkov na sociálnych sieťach..

Nielen to, ale podniky očakávajú takmer okamžitú reakciu. Preto je pomocou marketingu sociálnych médií možné dosiahnuť skvelú skúsenosť so zákazníkom počas celej cesty zákazníka i mimo nej, čo by sa mal každý podnik snažiť dosiahnuť.

Interakcia zákazníckeho servisu Toyota na Facebooku

Veľkým kľúčom je uvedomenie si, že predpredajná a popredajná podpora sa pravdepodobne bude musieť uskutočniť na viacerých sociálnych sieťach. Opäť bude všetko závisieť od vášho odvetvia, odvetvia vašich zákazníkov a sociálnych platforiem, ktoré používajú najpohodlnejšie.

V niektorých prípadoch môže byť pre vašu značku logické vytvoriť si samostatný účet špeciálne pre otázky týkajúce sa podpory. Ale bez ohľadu na to, či tak robíte, je nevyhnutné, aby ste kedykoľvek a kdekoľvek hľadali otázky a komentáre. Na Facebooku môžu byť v príspevkoch návštevníkov k vašej stene alebo komentovať vaše posledné príspevky. Na Twitteri môžu byť v tweetoch, v ktorých je uvedené vaše používateľské meno alebo iba váš produkt. V iných sieťach by mohli byť súčasťou vlákna alebo skupiny týkajúcej sa vašej značky alebo produktu. Preto je ďalší cieľ taký dôležitý.

CIEĽ 7: Počúvanie správy povesti značky

Takmer každá značka, či už ste B2B alebo B2C, by mala používať sociálne médiá na počúvanie a riadenie reputácie. Nie je to tak, že ľudia o vás budú vždy hovoriť zlé veci. V skutočnosti veľa značiek zarába na dobrej veci, o ktorej hovorí ich publikum v sociálnych médiách, a používa tieto veci ako sociálny dôkaz na predaj svojich výrobkov a služieb..

Na druhej strane by ste mohli byť aj na konci bičovania sociálnych médií. Ak k tomu dôjde, môžete alebo nemusíte byť v príspevku výslovne uvedení alebo označení. Ak je to však verejné, budete chcieť počúvať, aby ste mohli pozitívne reagovať.

Správa reputácie značky na Twitteri

Rovnako ako zástupca oddelenia služieb zákazníkom s nahnevaným zákazníkom vo vnútri obchodu, vašou úlohou bude pokúsiť sa rozptýliť situáciu. Uznať problém, ospravedlniť sa a ponúknuť, aby sa veci napravili. Aj keď nemôžete dotknutej osobe pomôcť, práve ste preukázali vynikajúce zručnosti v oblasti služieb zákazníkom a to môže viesť dlhá cesta s potenciálnymi budúcimi zákazníkmi, ktorí môžu situáciu monitorovať. Alebo môžete zlú skúsenosť zákazníka znova zmeniť na dobrú.

Ak s marketingom sociálnych médií dosiahnete aj jeden z týchto cieľov, určite cítite výhody, ktoré môžu sociálne médiá pre vaše podnikanie priniesť!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map