Jak spustit internetový obchod

Přemýšleli jste o spuštění vlastního internetového obchodu? Očekává se, že online prodej zasáhne 1,5 bilionu dolarů do roku 2018. Věc, která drží mnoho lidí zpět, je však nejistota ohledně toho, jak vytvořit a udržovat online trh.


Nastavení internetového obchodu je levnější a jednodušší, než si myslíte. Pokud máte produkt, který chcete prodat, pak je online obchod skvělým způsobem, jak vyzkoušet prodej tohoto a dalších položek a zjistit, jaká je poptávka.

Ačkoli můžete prodávat položky na webech, jako jsou Amazon, Ebay a Etsy, nastavení vlastního internetového obchodu vám umožní mít úplnou kontrolu nad brandingem a stavět na provozu v průběhu času namísto rizika ztráty pravidelných zákazníků konkurentům také na těchto stránkách.

Chcete-li nastavit a spustit úspěšný internetový obchod, měli byste nejprve zvážit několik věcí.

Začínáme s internetovým obchodem

Contents

VYHLEDÁVÁNÍ ZISKOVÉHO PRODUKTU

Vzhledem k tomu, že vaším cílem bude pravděpodobně vydělat peníze, musíte nejprve najít produkt, který bude pro vás výhodné prodat. To znamená, že si musíte vybrat produkty, které jsou jak žádané, tak které mají přiměřenou marži zisku mezi cenou, kterou můžete koupit / vyrobit, a cenou, kterou bude trh nést.

Výběr výklenku pro váš online obchod

Jedním z nejtěžších rozhodnutí, kterému budete čelit, je to, co chcete pro svůj internetový obchod. Je důležité vybrat mezeru, která je dostatečně úzká, aby vám pomohla prodat vaši značku, ale dostatečně široká, aby vám umožnila rozšířit se o další příslušenství / produkty.

Výběr segmentu produktu, který souvisí s vášní nebo zájmem

Pokud nesnášíte vaření, není pravděpodobné, že prodej kuchyňského příslušenství není nejlepší volbou pro váš internetový obchod. Na druhou stranu, pokud máte rádi všechno vaření, pak prodej nejlepších hrnců a pánví na trhu vám poskytne vynikající výchozí místo, ze kterého se můžete rozšířit na kuchyňské pomůcky a dokonce i koření a koření..

Sbíráme mezeru, kde můžete přidat hodnotu

Jednou z klíčových součástí vymezení výklenku pro váš internetový obchod je výběr toho, kde můžete přidat hodnotu. Jak Andrew Youderian uvádí ve svém článku o eCommerce Fuel, pokud se pokusíte konkurovat Amazonu v oblasti stanovování cen, vyřadíte se z podnikání.

Místo toho se musíte ujistit, že máte něco cennějšího než Amazon, který můžete zákazníkovi nabídnout. Řešení? Odpovězte na dotazy zákazníků a vychovávejte zákazníka s vynikajícím obsahem. Nejprve musíte pochopit problém, kterému váš zákazník čelí, nabídnout způsob, jak tento problém vyřešit, a objednávky budou následovat.

Výběr tržního výklenku, který má prostor pro růst

Nezaměřujte se pouze na jednu nebo dvě velké vstupenky, které vám zajistí vysokou návratnost zisku. To je skvělé, když nový zákazník navštíví váš web, ale jak se chystáte prodat své stávající zákaznické základně?

Hledejte trh, který má příslušenství a doplňky, které můžete vytvořit, abyste získali tyto následné prodeje. Jedním příkladem by mohlo být fotografické vybavení. Počáteční nákup špičkové kamery DSLR je velký a pokud jej prodáte, přinese vám velké zisky. Svůj online prodej však můžete dále rozšířit nabídkou příslušenství pro fotoaparáty. Můžete prodávat čočky, bleskové přílohy, řemínky, tašky, stativy atd.

Cílení na správný typ zákazníků

Je důležité, abyste určili primární typ zákazníka, na kterého chcete cílit. To jsou lidé, kterým můžete přidat do svého života přidanou hodnotu. Jedním z příkladů by byl modelář v oboru fúze. Mohl by být ochoten utratit peníze za organizaci dílů svého modelu, za vynikající nový nátěr nebo dokonce za knihy a informace, které mu pomohou zlepšit jeho koníček. Klíčem k úspěchu je najít zákaznickou základnu, která je nadšeně nadšená.

Zákazníci mohou zahrnovat:

 • Fandové
 • Majitelé podniků
 • Profesionálové

Budete také chtít vzít v úvahu všechny aspekty této zákaznické základny, jako je pohlaví, disponibilní příjem a věk. Mají dost peněz navíc na to, aby investovali do toho, co ve svém internetovém obchodě prodáváte?

Nalezení správných produktů k prodeji

Jakmile zúžíte svou vášeň, musíte rozeznat, které produkty se mají prodávat. Andrew Youderian navrhuje hledat produkt, který vám umožní přidat hodnotu. To se míní jednoduše tak, že je to něco, co lidé potřebují a nějakým způsobem jim pomohou nebo nějakým způsobem zlepší svůj život.

Ve čtyřhodinovém pracovním týdnu Tim Ferriss, doporučuje vybrat produkt s cenou od 100 do 200 USD. Důvodem, proč se jedná o ideální rozsah, je to, že je dostatečně velký na to, aby marže byly správné, ale aby vám stále poskytovaly hodnotu.

Musíte také zvážit skutečnost, že ve výše uvedeném cenovém rozmezí prodáte více položek. Čím vyšší je položka, tím nižší je konverzní poměr. Většina lidí je ochotna utratit 100 – 150 $ online. Youderian kromě toho zdůrazňuje, že položky s vyšší cenou uvádějí kuchyňský spotřebič ve výši 1 000 USD, často mají nižší ziskové rozpětí.

Můžete tedy vydělat 30 $ za tento gadget 100 $, ale pouze 100 $ na zařízení 1000 $. To znamená, že položka 100 $ vám poskytne 30% ziskové rozpětí a budete prodávat více z nich, ale zařízení 1000 $ vám poskytne pouze 10% zisk a budete prodávat méně.

Je také důležité pokusit se najít produkt, který všichni ostatní již neprodávají. Hledejte jedinečné produkty, které nikdo jiný nenabízí, a alespoň na chvíli zatknete trh. Jedním ze způsobů, jak objevit produkty k prodeji, je účast na obchodních výstavách ve vaší specializované oblasti.

Vyhodnocení poptávky po vašich produktech

Než uděláte konečné rozhodnutí o produktech, které chcete prodat, proveďte důkladné vyhledávání online konkurentů. Kdo prodává stejné nebo podobné produkty? Můžete účinně konkurovat této společnosti? Pokud jsou snadno rozpoznatelné jméno a mají nejlepší hodnocení ve vyhledávačích, může být skutečný problém, jak si všimnete vašeho internetového obchodu..

Vyhodnocení poptávky po produktu

Udělejte si čas na ověření, zda existuje přiměřený objem tržního požadavku na produkt, který chcete prodat.

Pokud se rozhodujete mezi několika produkty, proveďte následující úkoly:

 • Otestujte název produktu z hlediska zájmu o klíčová slova. Které produkty získají více vyhledávání? Mnoho vyhledávání názvu produktu může naznačovat velký zájem.
 • Zkontrolujte weby na sociálních sítích a zjistěte, zda v produktu nejsou nějaké příspěvky a kolikrát se tyto příspěvky líbí a sdílejí.
 • Podívejte se na Trendy Google a podívejte se, zda téma trenduje nahoru nebo dolů nebo zůstává stabilní.

Ověření zeměpisné poptávky

Nyní, když jste se podívali na trendy klíčových slov a nasycení a víte, že lidé skutečně hledají produkt, který chcete nabídnout, vykopejte trochu hlouběji a zjistěte, kdo přesně jsou tito lidé. Produkt bude občas populárnější v jedné zeměpisné oblasti než v jiné. Pokud například prodáváte škrabku na čelní sklo, bude se lépe prodávat tam, kde je zima prodloužená sezóna.

Je důležité zajistit, aby největší poptávka po vašem produktu byla v oblasti, kam můžete snadno poslat. Pokud jsou náklady na přepravu příliš neúnosné, může to zabít váš prodej.

Pomocí trendů Google můžete zjistit, které země hledají klíčová slova související s vaším produktem a která města mají nejvyšší počet vyhledávání (to může pomoci s dodacími údaji).

Ověření sociálních médií

Rovněž budete chtít znovu zkontrolovat ověření sociálních médií a zjistit, jak moc se tam váš produkt dostane. Budete se chtít podívat na tržní a produktové zájmy na několika platformách sociálních médií a zjistit, jak populární je toto téma, ale jestli lidé sdílejí informace o vašem produktu.

Můžete použít weby jako Topsy a zjistit, kolik tweetů je denně. Řekněme například, že budete prodávat určitý typ objektivu fotoaparátu zaměřeného na fotografy volně žijících živočichů. Můžete hledat výrazy jako „fotoaparát“, „divoká zvěř“ a „venkovní“, abyste viděli, co je trendem.

Hodnocení potenciálních konkurentů

Začněte tříděním různých typů konkurence, s níž se při prodeji tohoto produktu setkáte. Vraťme se k příkladu objektivu speciální kamery. Také budete soutěžit s lidmi, kteří prodávají čočky pro jiné typy fotografií, v některých případech i jiné koníčky atd..

Kolik konkurentů je online? Je trh tak plný, že budete mít z davu jen těžký čas? Existuje jen tolik zákazníků, kteří obcházejí, takže pokud dostupnost převyšuje tržní poptávku, nebudete pravděpodobně úspěšní.

Zde přicházejí do hry tyto jedinečné produkty. Co můžete nabídnout, že nikdo jiný nenabízí online? Jak to můžete nabídnout způsobem, který přidává hodnotu?

Nalezení zdrojů produktů k prodeji

Jakmile se rozhodnete, které výrobky chcete prodávat v internetovém obchodě, musíte nastavit nejlepší způsob, jak si tyto produkty koupit. Máte několik možností.

 • Dropshippers: S touto metodou počkáte, až si zákazník objedná produkt, a poté zadáte objednávku u velkoobchodníka, který poté položku pošle přímo zákazníkovi..
 • Velkoobjemové velkoobchodníci: Některé velkoobchodní společnosti vyžadují obrovské objednávky, aby vám poskytly slušný cenový zlom na produktu. Někteří velkoobchodníci však nabízejí lehké hromadné možnosti, takže si můžete zakoupit menší množství produktu (řekněme jeden případ) a znovu jej prodat za účelem zisku.

Jednou z věcí, na kterou je třeba pamatovat jak u zasílatelů, tak u velkoobjemových velkoprodejců, je to, že by neměli mít nastaven vlastní internetový obchod, nebo budete nuceni soutěžit s nižšími cenami, které mohou nabídnout přímým prodejem. Vaše nejlepší sázka je vyzkoušet nejprve výrobce produktu. Vypouštějí loď? Budou prodávat lehký objem? Jakmile najdete výrobce produktu, který se vám líbí, udělá jednu nebo obě tyto věci, pak jste na cestě k nalezení produktů, které potřebujete prodat v internetovém obchodě..

PLÁNOVÁNÍ OBCHODNÍHO OBCHODU

Začněte plánovat své podnikání v oblasti elektronického obchodu

I když je lákavé skočit nejprve do nohou, protože je to „jen“ internetový obchod, pokud chcete skutečně uspět, musíte si naplánovat své podnikání v oblasti elektronického obchodu. Když si to uvědomíte „V roce 2014 bylo v online nákupních vozících opuštěno 4 biliony dolarů,“ je snadné pochopit, proč musíte jít s akčním plánem.

Vytvoření obchodního plánu pro elektronický obchod

NOLO právní stránka vysvětluje, že mít podnikatelský plán je důležité, protože je základním kamenem budovy. Může to pomoci vašemu podnikání být strukturálně zdravé. Small Business Administration (SBA) nabízí Průvodce podnikatelským plánem které vám pomohou rychle napsat vlastní podnikatelský plán.

Vytváření marketingové strategie eCommerce

Propagace vašeho internetového obchodu je trochu jiná než propagace kamenného obchodu. Před slavnostním otevřením se ujistěte, že máte solidní marketingovou strategii elektronického obchodování. Budete muset učinit některá zásadní rozhodnutí, například:

 • Kdo je vaše cílová demografická skupina?
 • Na kterých platformách sociálních médií chcete být nejlépe přítomni a jak na nich dosáhnete cílové demografické skupiny?
 • Jaký je váš rozpočet na reklamu a kde je nejlepším místem, kde ho můžete použít k nasměrování zákazníků na váš web?
 • Jak převedete návštěvníky stránek na zákazníky?

Jedním z hlavních směrů v podnikání je, že je mnohem jednodušší prodat stávajícím zákazníkům o 20% více, než oslovit nového zákazníka. Zamyslete se tedy nad dalšími potřebami, které můžete splnit s růstem vaší firmy a získáte věrnou zákaznickou základnu.

Zkoumání vaší potenciální konkurence

Pokud chcete být online obchodem pro lidi, musíte mít pevné pochopení nejen toho, kdo je konkurence, ale co dělají. Měli byste používat nástroje jako:

 • SEOBook – Porovnejte, jak vaši konkurenti pojmenovávají své stránky, jaké meta informace používají a fráze, které jsou podobné.
 • Google AdWords – Pomocí tohoto nástroje můžete zjistit, kolik provozu získají určitá klíčová slova. I když klíčová slova jsou pouze součástí rovnice, tyto informace vám mohou pomoci rozhodnout, jaký typ produktů nebo obsahu chcete na svůj web přidat, aby přilákali návštěvníky.
 • SpyFu – Jedná se o placenou službu, ale informace, které získáte, jsou cenné. Můžete snadno zjistit, co vaše konkurence ve službě AdWords používá. Můžete dokonce vidět, které z nich byly úspěšné a které nebyly. Toto je v podstatě způsob, jak se poučit z toho, co vaši konkurenti dělají dobře, a co pro ně nefunguje.

Kromě používání nástrojů si věnujte čas prostudování toho, jak jsou rozloženy webové stránky konkurentů, jaký obsah mají a jaké speciální funkce, které nabízejí návštěvníkům, jako je zpravodaj nebo kupóny..

Identifikace vašich cílových zákazníků

Jednou z klíčových složek úspěšného marketingu pro zákazníky je zjistit, kdo jsou vaši cíloví zákazníci. Než začnete s výzkumem, měli byste si vybrat konkrétní demografii, na kterou chcete zacílit.

Výběr konkrétní demografie k cílení

Znalost cílového zákazníka vám umožní nejen přizpůsobit marketing, ale dokonce i přizpůsobit produkty, které si vyberete v obchodě. To je místo, kde se vytváření uživatelských personas může opravdu hodit.

V podstatě si vytvoříte profil ideálního zákazníka pro váš obchod. Odpovězte na otázky, jako je věk, kde daná osoba žije, jaké jsou její zájmy, pokud je vdaná, zda má děti, a dokonce i důvody, proč by mohla koupit váš produkt..

Budete chtít definovat demografické i psychologické informace. Demografické informace zahrnují:

 • Rod
 • Stáří
 • Umístění
 • Vzdělávání
 • Stav
 • Roční příjem
 • Popis práce

Psychologické informace zahrnují:

 • Koníčky
 • Zájmy
 • Morálka a hodnoty
 • Chování
 • Životní styl

Měli byste také zohlednit všechny stávající zákazníky, které máte nebo očekáváte a jak spadají do výše uvedených popisů.

Vytvoření profilu zákazníka

Váš zákaznický profil nebo uživatelská osoba je vzorem toho, jak vypadá váš ideální zákazník. Jakmile shromáždíte výše uvedené informace, napište krátký životopis pro svého nápaditého uživatele. Napište to jako bio. Můžete dokonce pojmenovat svého zesměšňovaného, ​​aby byl osobní.

Až budete mít svou uživatelskou osobu vytvořenou, budete chtít tyto informace použít ve všech aspektech spuštění internetového obchodu. Je váš nápad uživatel pracující maminka? Potom pravděpodobně navštíví váš web večer nebo o víkendu. To znamená, že byste měli spouštět speciální slevy nebo akce v době, která je pro ni vhodná.

Je-li určitým věkem, mějte na paměti při vytváření velikosti písma vašeho obsahu. Uživatelskou osobnost můžete použít na vše, co se týká chování nákupního košíku a dosáhnout co nejvyšší míry konverze. Čím lépe pochopíte svého typického zákazníka, tím lépe můžete upřesnit své cíle a najít úspěch.

Definování mezeru na trhu

Když začínáte poprvé, přijít na to, jak cílený výklenek ušetří, vám ušetří spoustu času a peněz. Neztrácejte finanční prostředky na reklamu tím, že reklamy rozdáváte lidem, kteří se na váš cílový trh nehodí.

Když začínáte poprvé, může být trochu obtížné určit, kdo jsou vaši cíloví zákazníci. Jedním ze způsobů, jak identifikovat cílové vyhlídky, je průzkum konkurentů, jak je uvedeno výše. Například použijte Quantcast získat informace o tom, jaké typy lidí navštěvují webové stránky vašich konkurentů. Toto jsou vynikající informace pro určení cílové demografické skupiny.

Tyto informace se mohou změnit poté, co svůj obchod skutečně uvedete do provozu. Další demografická data můžete shromáždit tak, že provedete ankety svých zákazníků a studujete statistiky webové analýzy pomocí nástrojů na ovládacím panelu vašeho webu, jako jsou Webalizer a AWStats..

Vytváření strategie značky

Vaše strategie budování značky definuje váš obchod se zákazníky. Poté, co jste prozkoumali své konkurenty a zjistili jste cílovou demografickou skupinu, budete také chtít prozkoumat obecné informace o této demografické skupině. Můžete použít nástroje jako Compete.com a Nielson abychom určili, na čem se toto cílové publikum nejvíce zajímá.

Nastavení eBusiness od sebe

Je důležité, abyste své podnikání odlišili od všech ostatních podobných. Jaká jsou slova, která popisují vaše podnikání jako celek? Pokuste se najít slova, která vaši konkurenti nepoužívají, ale budou hovořit s vaší cílovou demografickou skupinou.

Pokud například ve svém výzkumu zjistíte, že váš cílový zákazník je pracující mámou, může hledat pomoc, aby zůstala na vrcholu všeho, co musí udělat. Mohli byste použít slova jako „užitečné“ a „šetřící čas“, abyste přilákali toto cílové publikum.

Znát své cílové zákazníky

Nyní byste měli mít docela dobrý nápad, kdo jsou vaši cíloví zákazníci. Vykopejte ještě hlouběji kolem této uživatelské osoby a zjistěte, co přesně tato osoba chce, když navštíví váš internetový obchod. Co ona hledá?

Může existovat více úrovní věcí, které tento zákazník nejvíce potřebuje. Postupem času, jak lépe poznáte svou zákaznickou základnu, si pravděpodobně vytvoříte další personas, takže nejlépe víte, jak oslovit každý typ zákazníka.

Rozlišování vaší značky

Jaká je vaše osobnost jako vlastníka internetového obchodu? To by se mělo projevit ve vašem postoji, o vašich stránkách, a to i jakýmkoli způsobem, který vrátíte světu jako celku. Některé společnosti se hrdí na to, že jsou šetrné k životnímu prostředí. Co vás a vaši značku odlišuje? Jak to dokážete, zůstane věrné vašemu prohlášení o poslání.

Budete chtít kopat ještě hlouběji uvnitř své značky. Pokud například slibujete službu šetřící čas, co to znamená? Znamená to, že objednávka je zabalena a odeslána do hodiny po přijetí? Co budete muset udělat, abyste zajistili, že k tomu dojde? Kolik zaměstnanců budete potřebovat najmout, nebo to zvládnete sami?

To může také změnit v tom, zda dáte přepravu do rukou výrobce (dropshipping), nebo si s ní zacházíte sami, abyste se ujistili, že se produkt okamžitě dostane ven.

Přizpůsobení vaší značky

Obrázek dvou různých e-mailů přistávajících v doručené poště. Jeden e-mail říká:

“Hej, Jane.” Chtěl jsem ti nechat linku a děkuji ti za vaši poslední objednávku ABC Widget. Protože jste milovali ABC Widget, také jsem vás chtěl informovat, že XYZ Widget je zítra v prodeji až do půlnoci. Díky za to, že jste loajální zákazníci. “

Druhý e-mail říká:

„XYZ Widgety jsou v prodeji až zítra do půlnoci. Pojďte si koupit. “

Na který e-mail budete lépe reagovat? Musíte přizpůsobit svou značku, aby vyhovovala potřebám vašich zákazníků. To zahrnuje uživatelský dojem na vašem webu, e-maily, které posíláte, a dokonce i marketing sociálních médií. Dokonce i vaše poslání by mělo být přizpůsobeno potřebám vašich zákazníků.

Při vytváření prohlášení o poslání mějte na paměti toto cílové publikum. Jaký problém řešíte? Jak souvisí vaše značka? Jak můžete tuto značku přilákat do myslí zákazníka?

Vývoj jedinečného prodejního návrhu

Jedinečný prodejní návrh (USP) vám může pomoci odlišit se od konkurence. Právě díky tomu je vaše značka jedinečná. Chcete-li vytvořit USP, musíte se úzce zaměřit na své zákazníky nebo ideální zákazníky a na to, co chtějí.

To znamená, že můžete ostatní zklamat. Na tom však nezáleží, pokud jste si vybrali aktivní cílové publikum a vy jim dobře rozumíte. Mezi těmito zákazníky budete rozvíjet loajální sledování. Silný USP:

 • Splňuje vysokou potřebu
 • Ukazuje, že znáte své cílové publikum
 • Lze shrnout do věty nebo dvou

Pokud chcete mít na paměti v přeplněné tržiště online světa, vaše značka prostě musí nějakým způsobem vyniknout.

Ceny vašich produktů pro váš internetový obchod

Vyvažování spočívá v tom, jak stanovit cenu produktů pro váš internetový obchod, abyste dosáhli zisku a přitom stále přitahovali zákazníky. Služba Shopify nabízí následující vzorec, který vám pomůže zjistit, jak oceňovat produkty pro internetový obchod:

„Maloobchodní cena = [(náklady na položku) ÷ (100 – procentuální vyjádření)] x 100“

Takže, jen abych vám dal nápad. Pokud chcete dosáhnout 60% zisku u položky, která vás stojí za nákup 20,00 $, bude vzorec vypadat takto:

Maloobchodní cena = [(20,00 $) ÷ (100 – 60)] x 100
Maloobchodní cena = [20,00 ÷ 40)] x 100
Maloobchodní cena = (0,50 $) x 100
Maloobchodní cena = 50,00 $

Takže položka, která vás stojí 20,00 $, se prodá za 50,00 $. Budete také muset zjistit, zda chcete použít pouze výrobce doporučenou maloobchodní cenu, nebo pokud potřebujete provést nějaký pohyb produktu jeho slevou.

Klíčem k úspěchu je zajistit zisk i po uhrazení jakýchkoli režijních nákladů, jako jsou poplatky za webhosting a náklady na zaměstnance.

Stanovení vašich ziskových marží

Jak již bylo zmíněno, neměli byste se snažit konkurovat cenám na Amazonu. Amazon bude oceňovat položky se ztrátou pouze proto, aby provozoval menší obchody mimo obchod. Mají k tomu finance a velikost, aby toho snadno dosáhli, ale pokud se pokusíte podcenit své výrobky, rychle přestanete podnikat.

Proto je důležité znát vaše marže. Je důležité, abyste znali své marže, abyste mohli dostatečně nízkou cenu, abyste byli konkurenceschopní, ale přesto se ujistěte, že vyděláváte malý zisk.

Znalost vašeho USP

USP je zkratka pro jedinečný prodejní návrh. Jaký je váš jedinečný faktor, který udržuje zákazníky vracet se znovu a znovu? Některé USP zahrnují:

 • Dobrý zákaznický servis
 • Doprava zdarma
 • Položky nejsou k dispozici jinde
 • Smysl pro charitu

Ať už je váš USP jakýkoli, je důležité zjistit, jak se od konkurence odlišíte.

Nabízet pobídky

Dalším důvodem, proč je tak důležité pochopit vaše marže, je to, že pak můžete zjistit, jaké pobídky nabídnout svým zákazníkům.

Umožní vám váš zisk zajistit dopravu zdarma? Měli byste nabídnout polovinu? Možná budete chtít poskytnout vedoucího ztráty. Toto je prostě produkt, který ztratíte prodejem peněz za nízkou cenu v naději, že se prodají i vaše další položky, které změní zisk..

Nabídka diverzifikace produktu

Pokud jste si udělali domácí úkoly a důkladně rozumíte poptávce na trhu a cílovému zákazníkovi, budete snadno schopni diverzifikovat nabízené produkty a prodávat další položky. Můžete také jednoduše nabídnout více možností pro produkty, které již prodáváte.

Dobrým příkladem by bylo tričko s dlouhým rukávem. Možná začnete prodávat v malém, středním a velkém a černém provedení. Zde můžete rychle diverzifikovat přidáním dětských velikostí, plus velikostí a různých barevných možností.

Nastavení časové osy projektu

Mnoho věcí může ovlivnit, jak dlouho trvá, než bude váš internetový obchod spuštěn. Pokud používáte platformu, která je připravena jít, například Shopify, časová osa může jít rychleji. Pokud však chcete svůj internetový obchod přizpůsobit a vlastně hostit, nastavení webu může trvat podstatně déle.

Budete chtít stavět včas:

 • Před spuštěním obchodu dokončete testování a ujistěte se, že vše funguje správně.
 • Neočekávané problémy, na které narazíte, mohou zpoždění spuštění.
 • Předběžné propagační akce.

Je lepší plánovat více času, než si myslíte, že budete potřebovat. Je mnohem lepší spustit trochu dříve než pozdě.

Odhad nákladů na zahájení podnikání v oblasti elektronického obchodování

Podle Podnikatel, základní internetový obchod založený na šablonách může běžet již za 250 USD měsíčně, ale řešení all-in-one, které je zcela přizpůsobeno, může stát nahoru 500 000 USD ročně. Je zřejmé, že mezi nimi je mnoho úrovní. Mezi náklady, které vám vzniknou, patří:

 • Poplatky za registraci doménového jména a hostování
 • Náklady na webový design
 • Přizpůsobení softwaru eCommerce
 • Nákup prvotního produktu
 • Náklady na cestování na veletrhy nebo na setkání s výrobci
 • Náklady na reklamu
 • Šestiměsíční finanční prostředky na placení zaměstnanců a jakékoli režijní náklady

Některé poplatky můžete ušetřit začátkem malých a rostoucích s růstem vaší firmy. Například při prvním otevření není třeba platit za drahý systém platební brány. Místo toho můžete snadno využít PayPal nebo Google Pay.

Poté, jak se objem vašeho prodeje zvyšuje, má smysl platit poplatky za zpracování plateb kreditní kartou, protože vám to ušetří poplatky za zpracování, můžete je přidat do svého obchodního plánu.

Financování vašeho elektronického obchodu

I když začnete s nejzákladnějším internetovým obchodem, jaký si lze představit, budete mít nějaké poplatky. Existuje několik způsobů, jak můžete financovat své podnikání.

Pokud máte produkt, který vyvíjíte, můžete pomocí Crowdfunding přijít s penězi na vývoj původního produktu a uvedení svého obchodu na místo. Několik dalších nápadů, jak získat dostatek peněz:

 • Hostujte řadu fundraiserů online i off. Prodávejte produkty, založte si účet GoFundMe atd.
 • Požádejte přátele a rodinu, aby investovali procento budoucích zisků. Vždy však udržujte většinovou kontrolu nad svým podnikáním.
 • Vyhledejte andělské investory.
 • Vezměte si malou podnikatelskou půjčku.
 • Nejprve platte měsíčně za svůj eCommerce web, dokud si nebudete moci dovolit vyvinout svou vlastní hostitelskou platformu.

Někdy je opravdu nejlepší začít menší a ponechat prostor pro růst. V prvních dnech nového podnikání je důležitější mít dostatek peněžních toků, aby vaše firma mohla růst, než začít s velkým.

ZALOŽENÍ OBCHODNÍ PODMÍNKY

Před spuštěním internetového obchodu je důležité chránit sebe i svůj osobní majetek.

Zadání obchodního jména

Budete si muset vybrat právní strukturu svého podnikání. Klíčem je zde vybrat, jaká bude vaše společnost, takže pokud vás někdo napadne na právní úrovni, nebudete osobně odpovědný za jakékoli škody, které musíte zaplatit.

Můžete vytvořit S Corp nebo LLC. Nejchytřejší věc, kterou musíte udělat, je mluvit s právníkem o nejlepší struktuře pro vaše podnikání. Papírování k založení společnosti může být komplikované.

I když se můžete potenciálně zaregistrovat u svého státu sami, bude vám to trvat mnoho hodin, než porozumíte papírování a následným dokumentacím, které jsou vyžadovány každý rok. Může být nákladově efektivnější jít do práce a najmout si profesionála, který tuto práci zvládne za vás.

Budete také muset vybrat název, pod kterým chcete podnikat, nebo „podnikání jako“ (DBA). Když přihlašujete svou společnost, státní tajemník obvykle zkontroluje databázi, aby se ujistil, že pod tímto jménem již nepodniká žádná další firma.

Získání identifikačního čísla zaměstnavatele (nebo „DIČ“)

Protože dodavatelům nechcete přidělit své vlastní číslo sociálního zabezpečení, budete se také chtít zaregistrovat pro daňové identifikační číslo vaší firmy nebo identifikační číslo zaměstnavatele (EIN). Můžeš zaregistrujte se online prostřednictvím interního úřadu pro příjmy pro toto číslo.

Žádost o obchodní licence a povolení

Jaké licence a povolení budete potřebovat pro své podnikání, se liší v závislosti na tom, kde žijete. Budete se muset obrátit na státní i okresní úředníky, abyste zjistili, co potřebujete. Mezi typické věci patří:

Povolení k potravinám, pokud provozujete potravinářský podnik (mohou existovat i jiné aspekty týkající se potravin)
Maloobchodní licence, která vám umožní vybrat daň z obratu pro váš stát

Klíčem je zajistit, abyste dodržovali všechna pravidla pro vaše odvětví a vybírat daně, které váš stát vyžaduje, abyste je vybrali.

Otevření účtu obchodní banky

Právní přiblížení doporučuje, abyste svůj obchodní bankovní účet a osobní účty oddělili. Existuje mnoho důvodů, proč tak učinit, ale hlavním důvodem je to, že udržuje vaše finanční prostředky průhledné pro daňové účely a pokud dojde k auditu, podívají se nejprve na váš obchodní účet namísto vašeho osobního účtu. To může ušetřit spoustu nadšení a nedorozumění.

Hledejte banku, která nabízí některé specifické funkce, které budete nyní nebo v budoucnu potřebovat pro své online podnikání, například:

 • Přímé vklady
 • Elektronická platba faktury
 • Možnosti zpracování kreditních karet

Dávejte pozor na poplatky, protože se mohou rychle sčítat, zejména když právě začínáte. Vždy si přečtěte drobný tisk a ujistěte se, že rozumíte struktuře poplatků jakéhokoli otevřeného obchodního účtu.

Otevření obchodního účtu pro přijímání plateb kreditními kartami

Jak je uvedeno výše, měli byste hledat buď banku, nebo samostatnou společnost, která vám umožní zpracovávat platby kreditní kartou. Obchodní účet vám dává tuto schopnost pro vaše podnikání. Existuje několik způsobů, jak můžete přijímat kreditní karty online, včetně PayPal, když právě začínáte s plnohodnotným obchodním účtem, jakmile uděláte objem, díky němuž se vyplatí sám za sebe v úsporách poplatků.

Budete chtít vyhnout se přeplatku sledováním skrytých poplatků. Prvním krokem je pečlivé čtení měsíčních výpisů.

Mezi poplatky, které budete chtít požádat a hledat ve svých prohlášeních, patří:

 • Nekvalifikované diskontní poplatky
 • Výměnné diferenciální poplatky
 • Měsíční minimální poplatky (pokud nenarazíte na určitou částku transakce)
 • Poplatky za posouzení PCI
 • Čtvrtletní poplatky
 • Instalační poplatky
 • Poplatky za předčasné ukončení (mnoho procesorů má požadovanou délku smlouvy)

Kontrola flexibility pro zpracování více prodejních transakcí

Další věcí, kterou se budete chtít zeptat, než si vyberete společnost zpracovávající kreditní karty, je to, jak si s tím poradí, pokud se váš prodej náhle rozběhne. Mají schopnost snadno zpracovat více transakcí? Jaká je struktura poplatků? Poplatky klesají, pokud máte vyšší tržby?

Výběr obchodníka s dobrou pověstí

Nakonec si budete chtít vybrat obchodníka s vynikající pověstí. Přečtěte si recenze online a informujte se u Better Business Bureau ve státě, ve kterém má společnost sídlo. Některé červené vlajky byste měli věnovat pozornost:

 • Špatný zákaznický servis (to může také způsobit, že vypadáte špatně svým zákazníkům)
 • Neplacení nebo pozdní platby
 • Příliš mnoho skrytých poplatků
 • Vadné vybavení

Vezměte na vědomí, kdo jiný používá stejnou společnost pro zpracování transakcí, a neváhejte se na tyto společnosti obrátit a zeptejte se, zda jsou s touto službou spokojeni..

NASTAVENÍ OBCHODU ONLINE

Nyní, když máte své plánování na místě, je čas se pustit do práce na založení elektronického obchodu. Kroky, které budete muset podniknout, jsou uvedeny níže.

Registrace domény

Jakmile si vyberete výklenek a zaznamenáte své jméno, budete muset najít doménové jméno, které není převzato, což také umožní zákazníkům snadno si zapamatovat cestu na váš web. Není to tak snadné jako dříve. Možná budete muset utratit trochu peněz na nákup prémiového doménového jména nebo na nákup od někoho, kdo má vždy práva na tuto doménu.

Očekávejte, že zaplatíte minimálně 15,00 USD ročně za tečku com. Více než pravděpodobné však budete muset platit mnohem více za prémiové jméno, které bude snadno zapamatovatelné a ve vyhledávačích bude dobře hodnoceno..

Porozumění názvům domén

Webové stránky skutečně žijí na IP adresách nebo serverech. IP adresa je číslo která označuje, kde je daná webová stránka umístěna. Pro lidi by však bylo těžké si čísla pamatovat. Místo toho registrátoři doménových jmen nabízejí snadnější zapamatování jmen složených ze slov (a příležitostně čísel). Takže místo toho, abyste si museli pamatovat, zadejte „54.239.25.200“, stačí si pamatovat, že zadáte „amazon.com“.

Kromě .com jsou k dispozici různá rozšíření, ale protože je výchozí tečka com, je pro většinu lidí snazší zapamatovat si.

Důležitost výběru správného názvu domény

Výběr názvu domény je podobný jako pojmenování cihel a malty. Chcete něco, co je snadno zapamatovatelné, předvede, o čem je vaše značka, a kterou nikdo jiný nepoužívá. A .com je nejpamátnější typ jména, ale ve Spojených státech .biz je solidní druhá volba. V jiných zemích můžete chtít použít konkrétní umístění, například .co.uk.

Pokud je to možné, vyhledejte doménové jméno s oblíbenými klíčovými slovy. Pokud tedy zkoumáte trendy a zjistíte, že výraz „argonový olejový kondicionér“ je hledaným výrazem a můžete chytit doménové jméno „argonoilconditioner.com“, jedná se o chytrý tah.

Některé nedávné studie to však naznačují domény přesné shody (EMD) nejsou tak účinné jako v minulosti, takže nemusíte utrácet peníze, abyste je jen zajistili. Pokud si ho můžete vzít za rozumnou cenu, udělejte to. Pokud je to 10 000 $, možná budete chtít myslet dvakrát.

Název domény, který je těžko zapamatovatelný, příliš mnoho času nebo příliš neobvyklý, bude pro návštěvníky vašeho webu obtížný. Pokud návštěvník webu váš web nezaloží do záložek, možná ho už nikdy nenajde, protože si nebude moci jméno pamatovat.

Jednou z klíčových výhod při nákupu EMD je to, že již může přijímat provoz jen kvůli frázi klíčového slova v názvu. Proveďte průzkum a zjistěte, zda stojí za to koupit si název domény nebo ne. Pamatujte však, že veškerý provoz na světě vám nepomůže, pokud se nejedná o cílený provoz.

Výběr webhostingové služby

Až budete mít doménové jméno, chcete-li si vytvořit vlastní výkladní skříň, spíše než používat službu jako Shopify nebo Facebook Stores, musíte najít hostitelskou společnost, kde bude váš web sídlit. Náklady a funkce se mohou lišit. U online obchodu se ujistěte, že hostitelská společnost nabízí minimálně:

 • SSL schopnost
 • Neomezená šířka pásma (nikdy není zcela neomezená, ale je to dobré místo pro start)
 • Vynikající zákaznický servis a nepřetržitá technická podpora
 • Při přidávání produktů a obsahu je na vašem webu dostatek prostoru pro růst

Než uděláte konečné rozhodnutí o hostitelské službě, nezapomeňte si důkladně zkontrolovat online recenze. Někteří požadují platbu rok předem a poslední věcí, kterou chcete udělat, je zaplatit roční poplatky za hostování, aby se zjistilo, že hostitelská společnost je nespolehlivá. Pokud hostitel nabízí bezplatnou zkušební verzi, využijte výhod před provedením závazku.

Výběr platformy elektronického obchodu

Dalším krokem je výběr nákupního košíku pro váš internetový obchod. Udělejte si čas a vyberte platformu, o které si myslíte, že můžete růst. Pokud je vaším snem mít mega-obchod, pak je řešení hostované sami pravděpodobně lepší než řešení hostované.

 • Hostovaná řešení eCommerce – Několik z nich již bylo zmíněno, například Nakupujte. Některé další patří Volúze a BigCommerce. Hostované řešení je hostováno na webu poskytovatele softwaru a používá jeho platformu. Možnosti přizpůsobení jsou omezené, ale většinu lze trochu upravit.
 • Nákupní vozíky s vlastním hostitelem – Vlastní hostitel vám umožňuje nainstalovat software podle vašeho výběru na svůj vlastní server. Může se jednat o software elektronického obchodování s otevřeným zdrojovým kódem nebo to může být něco, co jste vytvořili speciálně pro váš internetový obchod. Levnější z těchto dvou možností je vzít software s otevřeným zdrojovým kódem a přizpůsobit jej vašim potřebám. Většina nákupních vozíků s otevřeným zdrojovým kódem má vývojáře pracující na tématech a zásuvných modulech, které rozšíří možnosti.

Výběr platební brány

Výběr možností platební brány je jedním z nejobtížnějších rozhodnutí, které mnoho majitelů internetového obchodu učiní. Nejlepší věc je podívat se na některé z nejlepších bran a zjistit, jaké funkce jsou k dispozici a které se nejsnadněji integrují do vámi zvoleného nákupního košíku. Zde jsou některé z nejpopulárnějších možností:

 • PayPal
 • Náměstí
 • Proužek

K dispozici je také mnoho dalších možností, včetně místních a národních obchodních účtů, které budou integrovány do online objednávkového systému. Klíčem je zjistit, který vám nabídne nejlepší poplatky za zpracování na základě objemu podnikání, které dnes podnikáte. Později se můžete kdykoli přesunout do jiné společnosti, pokud to má větší smysl pro vaše podnikání a náklady na zpracování vaší kreditní karty.

Různé platformy elektronického obchodování se integrují do různých platebních bran. Například kvůli omezením s aplikacemi Square to není snadné integrovat mnoho míst. Na druhé straně má PayPal mnoho vývojářů třetích stran a vyvinula aplikace, které umožňují integraci s téměř každou platební bránou tam.

Zvažování poskytovatele platebních služeb typu vše v jednom

Pokud chcete zjednodušit své účetnictví a kolik zdrojů plateb musíte držet krok, vyhledejte poskytovatele platebních služeb typu vše v jednom.

Vše v jednom poskytovateli vám umožní:

 • Procesní transakce
 • Spusťte přehledy
 • Nastavení detekce podvodů
 • Proces se vrací
 • Stáhněte si daňové informace

Výběr poskytovatele, který udělá vše, vám také poskytne určitou flexibilitu, jak váš internetový obchod roste, aniž byste museli přesouvat zpracování transakcí znovu, než přesunete zpracování transakcí..

Porovnání poplatků poskytovatelů platebních služeb

Poplatky za zpracování mohou rychle sníst vaše zisky. Je důležité, abyste před registrací na účet obchodníka plně pochopili veškeré poplatky.

 • Za transakční poplatek: Některé společnosti účtují poplatek za transakci za každou zpracovanou objednávku. Obvykle se jedná o paušální poplatek nižší než 1,00 USD. To se však může lišit.
 • Procento prodeje: Většina společností obchodního účtu účtuje poplatek na základě prodejní ceny položky. To může být kolem 2,99%, pokud nevykonáváte velmi vysoký objem podnikání, ale máte tendenci snižovat objem svého prodeje.
 • Poplatky za účet: Některé společnosti účtují roční, čtvrtletní nebo měsíční poplatek pouze za zachování svého účtu. Hledejte firmy, které vám neúčtují poplatek, pokud provádíte několik prodejů.

Například Authorize.net účtuje měsíční poplatek ve výši přibližně 25 USD plus transakční poplatky ve výši 2,9% + 0,30 $. Můžete si však vzít peníze z 5 zemí v 6 různých měnách a přijímají všechny hlavní kreditní karty a mobilní platby.

Na druhou stranu společnost Beanstream neúčtuje žádný měsíční poplatek a transakční poplatek 2,25 až 2,65%. Je k dispozici pouze pro tři země ve 2 různých měnách.

Najdete kompletní graf, který nastiňuje poplatky a procenta na FormStack. Na první pohled můžete porovnat, které brány mají funkce, které potřebujete, s nejnižšími náklady.

STAVBA ONLINE OBCHODU

Jakmile si vyberete software, který chcete použít, je čas se pustit do co největšího přizpůsobení obchodu. I když vás v tuto chvíli možná unaví rozhodování, pečlivé zvážení několika věcí pomůže vašemu webu být přitažlivější a uživatelsky přívětivější pro zákazníky..

Výběr správného tématu pro váš internetový obchod

Podle Časopis, máte asi 15 sekund na to, abyste zaujali návštěvníka webu, který přistane na vaší stránce. Někteří by mohli argumentovat, že máte ještě méně času než to, ale i když máte celých 15 sekund, pamatujte, že je to velmi krátké okno, které udělá skvělý první dojem.

Chcete-li udělat skvělý první dojem, budete potřebovat:

 • Jasná navigační struktura. Čtenář by měl vidět, jak se rychle dostat z bodu A do bodu B..
 • Napište úžasný obsah, který zaujme čtenáře.
 • Přehledný pohled, který přitahuje oči tam, kam chcete. Pokud například chcete své návštěvníky webu přivést k položkám s odbavením, co je první, co uvidí při přistání na domovskou stránku? Je to odbavení nebo odkaz na ně?

Při výběru motivu mějte na paměti všechny tyto věci. Poskytne vám přehlednou a snadno navigovatelnou stránku, kterou hledáte?

Přizpůsobení vzhledu vašeho obchodu

Pokud váš obchod vypadá stejně jako každý jiný obchod, bude těžké si značku založit. Kromě přidání loga a jedinečného roztočení do celkového vzhledu obchodu byste také měli zvážit barvy, které používáte, a jak se spojují s vaším celkovým image značky..

Podle KISSmetrics, barva zvyšuje rozpoznávání vaší značky až o 80% a může vést k důvěře spotřebitelů.

Budete také chtít přidat funkce, které mají smysl pro vaše místo. Pokud například prodáváte oblečení, budete muset přidat možnosti pro výběr velikosti. Na druhou stranu, pokud prodáváte kuchyňské nádobí, možnosti barev a velikosti jsou pravděpodobně omezené, takže tuto funkci nemusíte potřebovat.

Návrh informační architektury webových stránek elektronického obchodování (IA)

I když informační architektura může znít trochu jako navigace na webu, existují některé zásadní rozdíly. Zatímco tyto dva spolu souvisí, architektura webu je jeho kostrou. Architektura zahrnuje kosti webu a to, jak všechny prvky spolupracují při poskytování informací koncovému uživateli.

IA může zahrnovat prvky jako:

 • Inventář obsahu
 • Standardizovaný styl pojmenování nebo redakce
 • Jak jsou věci seskupeny dohromady

Posouzení dopadů je životně důležité, protože při růstu vašeho webu budete stavět na této základní struktuře. Dobrá struktura vás může udělat nebo zlomit, když narazíte na růstové vrcholy.

Vytváření úžasných produktů

Můžete si vytvořit nejúžasnější internetový obchod vůbec, ale pokud zákazník nevidí jasně položku, kterou prodáváte, můžete ukončit nedostatek prodeje a ukázat se za ni.

Pokud jde o přidávání obrázků produktu, máte několik základních možností:

 • Používejte obrázky poskytnuté výrobcem (pokud máte k tomu oprávnění). Mnoho výrobců najímá profesionální fotografy, aby vytvořili krásné fotografie svých produktů. Nevýhodou je, že ostatní lidé prodávající produkt budou pravděpodobně mít na svých stránkách stejný obraz.
 • Najměte si profesionálního fotografa. Dalo by se potenciálně najmout profesionála, aby fotil produkty. To však může být nákladné, zejména na začátku, kdy můžete mít omezený rozpočet.
 • Vyfoťte sami. To může být náročné. Pro většinu položek budete potřebovat bílé nebo černé pozadí. Světelná skříňka se může hodit. Jeden si můžete koupit velmi levně na webech jako Amazon pro menší předměty. Je také chytré investovat do dobré DSLR kamery pro nejlepší rozlišení.

Když přidáváte obrázky svých produktů, zkuste se na položku podívat, jako by jste byli zákazníkem. Co byste chtěli vědět o produktu? Z jakých úhlů byste chtěli vidět položku? Jaké podrobnosti jsou pro spotřebitele důležité?

Psaní přesvědčivého popisu produktu

Vaším cílem s produktem by mělo být zachytit zájem zákazníka a zároveň mu poskytnout dostatek podrobností, aby věděla, zda si chce produkt koupit. Pokud pro své popisy můžete vytvořit jedinečný hlas, pravděpodobně dojde ke zvýšení prodejních konverzí.

Řekněme například, že prodáváte kuchyňské utěrky. Stačí popsat vlákna, velikost, barvu a dobu rychlého schnutí na straně mikrovlákna, jako každý jiný web.

Nebo si můžete vytvořit příběh o domácím kuchařovi, který používá ručníky, protože miluje různé barvy, šetří čas díky rychlejšímu sušení mikrovlákna atd. Vidíte, jak je člověk přesvědčivější a osobnější než ten druhý?

I když nemusíte vytvářet fiktivní příběh pro každou položku, měli byste ji popsat tak, aby si ji čtenář mohl pomocí této položky představit. Zkuste vyvolat představivost návštěvníka webu.

Optimalizace eCommerce Site Navigation

Pokud jde o navigaci na webu, nestačí mít pouze strukturu a tlačítka, která lze snadno najít. Musíte také zvážit, jak uživatelé přejdou ke konkrétním produktům, které chtějí najít. To se stává ještě důležitějším, čím více produktů na svém webu máte.

Podle Smashing Magazine, klíčem je zajistit, aby zákazníci našli produkty, které chtějí koupit. Budete tedy muset zvážit vše od toho, jak uspořádat kategorie, po nejlepší způsob, jak přimět zákazníky k vyhledávání a co jim tyto výsledky vyhledávání na vašem webu vrátí.

To znamená, že budete muset mít silné nadřazené kategorie. Měli byste také přidat filtry, které uživateli umožní zúžit vyhledávání například „co je nového“, „nejoblíbenější“ a „nejnižší cena“.

Navrhování toku elektronických obchodů

průměrná míra opuštění nákupního košíku je 68,95%. Pokud to chcete vylepšit a přeměnit návštěvníky stránek na zákazníky, kteří zadávají objednávku, budete chtít přemýšlet o toku nákupního košíku.

Zákazník by měl mít možnost jasně vidět, jak se má objednávat, od okamžiku, kdy do nákupního košíku přidá první položku do dokončení objednávky..

 • Umístěte tlačítka na nákupním košíku a tlačítka pokladny na jasná místa.
 • Usnadněte si rezervaci – donutte uživatele, aby se zaregistrovali k pokladně. Poskytněte také možnost checkout hosta.
 • Nainstalujte software, který odešle nabídku druhé šance, pokud uživatel opustí nákupní košík.

Čím snazší je provedení pokladny, tím vyšší bude váš konverzní poměr.

Stránky podrobností o stavebních produktech

Podrobnosti o produktu pomohou uživatelům zcela porozumět tomu, co kupují, a měli by snížit návratnost. Budete chtít zahrnout informace jako:

 • Záruky
 • Velikosti
 • Materiál použitý k výrobě produktu
 • Technické specifikace

Čím podrobněji můžete být, tím snáze bude pro vaše zákazníky určovat, zda jsou položky tím, co hledají. Obvykle je však nejlepší nepřehledávat stránky položek podrobnostmi. Místo toho zadejte odkaz, na který může zákazník kliknout, a objeví se další informace. Nebo umístěte informace pod obrázky a popisné informace.

Přinést zákazníkům, aby důvěřovali vašemu eCommerce obchodu

Existuje důvod, proč většina spotřebitelů nakupuje od značek, které uznávají. Je to proto, že tyto značky si vybudovaly pověst a zákazník ví, že této značce může důvěřovat, že dodá kvalitní produkt a dodá to, co je slibováno..

Pokud ještě toto jméno nemáte, musíte poskytnout více informací než web, který je má. Budete chtít zahrnout informace, například kolik objednávek jste již splnili, jasné kontaktní údaje a emblémy, které prokazují, že jste ověřeným prodejcem nebo maloobchodníkem pro konkrétní značky, které jsou známy.

Zahrnutí informací o členství pro všechny organizace, do kterých patříte, je také způsobem budování důvěry a loajality.

Konfigurace zabezpečení webu eCommerce

Vaši zákazníci vám věří s osobními údaji. Nejrychlejší způsob, jak zabít důvěru, kterou do vás vkládají, je nechat web eCommerce otevřený hackerům. Je životně důležité, abyste investovali do zabezpečení a zůstali na špičce nových bezpečnostních hrozeb po celý život vašeho obchodu.

 • První věc, kterou byste měli udělat, je začít s bezpečnou konfigurací webového serveru. SSL například zašifruje citlivé informace a přidá další vrstvu ochrany.
 • Přidejte firewall na svůj server nebo se ujistěte, že váš server nainstaloval firewall pro ochranu. Většina nákupních vozíků má pluginy brány firewall, které můžete nainstalovat.
 • Budete také chtít nainstalovat software, který vyhledává hrozby, viry a pokusy o hackování.

Budete chtít analyzovat zabezpečení svého webu pomocí základní bezpečnostní analyzátor jako je ta od společnosti Microsoft. Pokud si nejste jisti, jak zabezpečit svůj web, měli byste investovat do zabezpečení tím, že najmete online bezpečnostního specialistu.

Dodržování standardů zabezpečení dat PCI

Rada bezpečnostních standardů PCI stanovil některé standardy zabezpečení pro weby elektronického obchodu, aby majitelům obchodů pomohl pochopit nejlepší způsob, jak udržet citlivé informace v bezpečí.

Tento web nabízí nástroje, které vám pomohou zajistit, aby váš web byl bezpečný a informace o zákaznících, včetně dokumentů, které vysvětlují, jak zabezpečit váš web, a nástroje, které vám pomohou posoudit zabezpečení vašeho webu, a vymyslet způsoby, jak vyřešit jakékoli slabiny zabezpečení..

PŘÍPRAVA NA UVEDENÍ WEBOVÉHO OBCHODU

Až budete mít vše nastaveno, bude před provedením obchodu několik předběžných kontrol a úkolů, které chcete splnit. Pokud se o tyto věci postaráte předem, budete se moci plně soustředit na vynikající zákaznický servis a rychlé plnění objednávek.

Nastavení monitorování webu

Sledování webu vás upozorní, pokud váš server spadne nebo pokud se na vašem webu vyskytnou jiné problémy. Poslední věcí, kterou chcete, je utratit těžce vydělané peníze za reklamu, zvýšit návštěvnost vašeho webu, pouze aby si návštěvník uvědomil, že web nefunguje..

Budete také chtít nastavit analytiku, abyste mohli sledovat, jak vaše stránky celkově vedou, odkud pochází provoz a která klíčová slova mají nejlepší výkon..

Vytvoření informačního bulletinu

Ne každý, kdo přijde na váš web, si při první návštěvě něco koupí. Pokud je však můžete nalákat, aby se přihlásili k odběru novinek, najednou máte způsob, jak udržet otevřené komunikační linky. Můžete je také přesvědčit, aby se vrátili na váš web tím, že jim ukážou nové položky, co je v prodeji nebo nabízejí slevu.

Nastavení na sociálních médiích

46% spotřebitelů kteří jsou online, před nákupem se obracejí na sociální média. Je důležité, abyste si vytvořili přítomnost na sociálních médiích a aby se rozezněly zvuky ještě dříve, než spustíte internetový obchod. Minimálně byste se měli účastnit dvou největších hráčů Twitteru a Facebooku.

Měli byste se však také podívat na cílovou demografickou skupinu a na které další platformy sociálních médií by se vám mohlo hodit. Pokud například chcete prodávat mladé lidi, zkuste Instagram. Pokud chcete na své stránky přitáhnout ženy, podívejte se na Pinterest.

Vytvoření plánu zálohování webu

Bez ohledu na to, kolik bezpečnostních opatření jste zavedli nebo jak dobře se připravujete, někdy se stane nemyslitelné a váš web klesne, nebo to hackeři převezmou. Ujistěte se, že máte plán, který automaticky zálohuje vaše důležité databázové soubory.

Je také chytré mít více záloh. Většina webhostingových společností vytváří úplnou zálohu webu, která vám umožní přetočit váš web na předchozí datum o týden nebo dva v minulosti. Budete také chtít ponechat záložní soubory celého webu na externím pevném disku.

Nakonec pokračujte a nainstalujte software, který pro vás pravidelně vytváří zálohy. Většina obsahových platforem obsahuje zásuvné moduly, které můžete nainstalovat a které vám na pozadí pomohou. Zálohu nastavíte pouze tak dlouho, jak často chcete dokončit.

Ochrana informací o zákaznících

Pokud si chcete vybudovat důvěru se svými zákazníky, musíte zavést zabezpečení a zásady na ochranu soukromých informací, které s vámi zákazníci sdílejí. Tyto zásady byste také měli zveřejnit, aby vaši zákazníci mohli vidět, co děláte s jejich informacemi a kroky, které jste podnikli pro zvýšení bezpečnosti na svém webu..

Výběr přepravní strategie

Může být obtížné znát nejlepší přepravní řešení pro vaše podnikání. Musíte zjistit hmotnost produktů, které přepravujete, kde se nachází většina vašich zákazníků, jak vyřídit spěšné objednávky a jaké budou náklady.

Můžete najít ceny pro některé z hlavních přepravních společností online, včetně USPS, FedEx a UPS. Pokud právě začínáte, možná budete chtít udělat nějaké srovnávací nákupy, abyste zjistili, který přepravce nabídne nejlepší cenu. Můžete použít web, například iShip.com zjistit, který by byl nejrychlejší, nejlevnější nebo nejlepší způsob odeslání vašich objednávek.

Rozhodování o klíčových ukazatelích výkonnosti vašeho obchodu (KPI)

Výběr správných klíčových ukazatelů výkonu (KPI) pro váš obchod je něco, co byste měli mít na svém místě před spuštěním. Vaše KPI by však měly být také plynulé, protože se mohou v průběhu času měnit. Vzhledem k tomu, že jste již pro své podnikání stanovili určité cíle a poslání, měly by se tyto cíle vázat na vaše KPI.

Pokud je například vaším cílem zvýšit prodej, měli byste se podívat na denní konverzní kurzy, denní prodejní čísla a statistiky provozu.

Dokončení propagace a strategie spuštění

Než se připravíte na spuštění, budete se chtít také setkat s marketingovým týmem. Jak se vám podaří dostat se k vašemu slavnostnímu otevření? Toto je doba, kdy byste měli být schopni řídit na svém webu hodně provozu, sestavit seznam adres a snad získat nějaké věrné zákazníky..

Propagační akce by měly zahrnovat minimálně:

 • Tiskové zprávy pro online a místní média
 • Strana, kde zvete klíčové vlivy (lze uspořádat online)
 • Dárky nebo speciální slevy v den konání akce
 • Online chaty, na které přicházejí odborníci a mluví se svými zákazníky, čímž zvyšují návštěvnost vašeho webu prostřednictvím chatovací platformy. Například, pokud prodáváte golfové vybavení, možná budete mít profesionálního golfového hráče mluvit o tom, jak zlepšit své sledování.

Při plánování spouštěcí strategie zkuste myslet mimo krabici. Všechno, co můžete udělat, aby vás vyčnívalo z konkurence, je dobrá věc.

ŘÍZENÍ DOPRAVY DO VAŠEHO NOVÉHO ONLINE OBCHODU

Dokonce ani ten nejkrásnější internetový obchod není moc užitečný, pokud vaši zákazníci nevědí, kde vás najdete. Pokud chcete být úspěšní, musíte do svého obchodu zajet co největší provoz.

Oslovte Bloggers a Press

Kdo jsou klíčové vlivy ve vaší nika oblasti? BuzzSumo je fantastický nástroj, který vám pomůže identifikovat nejvíce mluvené blogery v rámci klíčového slova nebo fráze. Stačí zadat téma a zjistit, co se objeví. Nejvlivnější bloggové jsou ti, se kterými se chcete spojit.

Zahoďte jim řádek a zeptejte se, zda by se zajímali o rozhovor, článek nebo sdílení výkřiku pro sebe.

Zašlete svůj obchod do Reddit

Reddit je platforma, kterou lidé používají k nalezení obsahu, který je zajímá. Jeden z pokyny nabídka stránek není jen očividně vlastní propagace. Zde se může hodit blog týkající se vašeho obchodu. Napište pouze téma, které nějak souvisí s vaším internetovým obchodem, odkazujte zpět na produkt nebo dva, které mají smysl v rozsahu článku, a poté zveřejněte užitečné informace z článku společnosti Reddit, aby propagovaly obsah a doufejme, že zase budete řídit nějaký provoz do vašeho online obchodu.

Vytvoření tabule na Pinterestu

Dvě třetiny z těch, kdo se zaregistrují na Pinterest, jsou ženy. Pokud je vaší cílovou demografickou skupinou ženy nebo dokonce částečně ženy, je chytré vytvořit tabulku na Pinterestu. Musíte však také pochopit dynamiku Pinterestu, abyste mohli skutečně pochopit, jak se tam může prodávat.

Pro většinu večírek jsou ti, kdo navštěvují Pinterest, vychytralí parta. Pokud je chcete oslovit a povzbudit je ke sdílení vašich pinů, budete se chtít na svůj web vrátit zpět ke svému obsahu. Prodej nádobí? Nabídka receptu. Oblečení? Vytvořte špendlík, který vám představí perfektní oblečení na noc ve městě.

Využití srovnávacích nákupních motorů

Porovnání nákupních motorů (CSE) se stalo stále populárnější mezi zákazníky, kteří je používají k nalezení nejlepší ceny za konkrétní položku. Jsou také způsobem, jak můžete získat více prodejů pro svůj internetový obchod.

V zásadě se zaregistrujete a platíte za kliknutí, když někdo přijde do vašeho obchodu přes VVN. Toto je však extrémně cílená reklama. Osoba, která klikne na tento odkaz, již vyhledala produkt, který prodáváte, a hledá místo, které má dobrou cenu, kde si ji může koupit. Míra konverzace bude pravděpodobně mnohem vyšší než u běžného provozu z vyhledávačů.

Spuštění blogu

Jak již bylo zmíněno, blog vám může pomoci poskytnout obsah, který můžete sdílet na webech, jako jsou Reddit, StumbleUpon, a dokonce na které budou odkazovat jiní bloggeri. Články na svém blogu můžete také použít jako přidanou hodnotu pro své stálé zákazníky, když je vzděláváte v široké škále témat souvisejících s vašimi produkty a výklenkem.

V ideálním případě by měl být blog součástí vašeho webu, takže když lidé přijdou číst článek, jsou již na vašem webu a mohou snadno proklikat, aby mohli nakupovat nebo nakupovat konkrétní položky..

Oslovení pro uživatele Instagram Power

Od září 2015 měl Instagram asi 400 milionů aktivních uživatelů měsíčně. Z těchto uživatelů jsou někteří známí jako „energetičtí uživatelé“. To jsou uživatelé, kteří mají masivní sledování a pravidelně zveřejňují fotografie. Klíčem ke spojení s výkonným uživatelem je zveřejnit fotku, která se k nim nějakým způsobem vztahuje, a zmíní je v komentářích. I když tato technika nenajde vždy úspěch, stojí za to časovou investici. Pokud váš obchod zmíní pouze jeden uživatel, může to zvýšit vaši expozici.

Stejně jako většina sítí sociálních médií je klíčem přidat něco hodnotného a to zaujme zájem následovníků mocného uživatele.

Tweeting na Twitteru

Existují více než 1,3 miliardy registrovaných uživatelů na Twitteru. Alespoň část těchto uživatelů se bude zajímat o to, co musíte nabídnout. Pokud jde o marketing na Twitteru, dostanete zpět to, co do něj vložíte. Pokud chcete, aby vás lidé sledovali, opakovali a sdíleli váš obsah, budete muset laskavost vrátit. Také se ujistěte, že pípáte věci, které si zaslouží sdílení a že nejste vždy samo propagující.

Poutavé čtenáře na Facebooku

Facebook má kolem 1 miliarda aktivních uživatelů denně. Jednou z jedinečných věcí na Facebooku je, že si můžete vytvořit samostatnou stránku pro svou firmu, aniž byste museli vytvářet samostatný účet. Facebook také nabízí vysoce cílenou reklamu, kde můžete specifikovat vše od typů zájmů, které by lidé, kteří uvidí vaši reklamu, měli mít, až po věkové rozmezí.

Sdílení přátel a rodiny

Pokud jste si to ještě neuvědomili, máte již ve svém vnitřním kruhu docela silný marketingový tým. Vaše rodina a přátelé pravděpodobně budou chtít vidět úspěch vašeho internetového obchodu. Neváhejte je požádat o sdílení informací o vašem obchodě s těmi, které znají.

KONEČNĚ SPOUŠTĚTE ONLINE OBCHOD

Strávili jste měsíce přípravou na spuštění vašeho internetového obchodu, propagovali jste ho všem, které znáte, a dali vám slovo. Až dorazí datum zahájení, budete stále muset pracovat na některých dalších úkolech, aby obchod fungoval hladce.

Správa zásob

Jednou z klíčových výhod internetového obchodu je, že sledování zásob je automatizované. Na první pohled uvidíte, které položky mají malou zásobu a co máte příliš mnoho. Je však také důležité pochopit, jak dlouho trvá získání dané položky od dodavatelů. Pokud například objednáte některé položky ze zahraničí, může jejich přijetí trvat mnoho týdnů.

Postupem času byste měli mít možnost vidět některé vzory prodeje a vědět, že když se dostanete na určitý počet produktů, které potřebujete k nové objednávce.

Pokud používáte společnosti, které upouštějí loď, budete se muset koordinovat se svými systémy, abyste se ujistili, že neprodáváte zboží, které již přestaly nabízet nebo které je na konci na skladě. Nejhorší způsob, jak začít svou pověst vlastníka internetového obchodu, je přimět zákazníky, aby čekali na své objednávky.

Manipulace s plněním a přepravou

Kromě plynulého fungování online systému budete chtít mít jistotu, že máte zavedené procesy pro rychlé plnění objednávek a jejich expedici.

 • Pokud přepravujete předměty, které ukládáte ve skladu (nebo prozatím jen ve své volné místnosti), budete si jisti, že vytvoříte katalogizační systém, který vám umožní snadno najít tuto položku. Přemýšlejte o tom, jak jsou knihy uspořádány v knihovně, a zjistěte, jaký systém čísel nebo písmen můžete vytvořit a který bude fungovat pro nabízené produkty. Ujistěte se, že jste toto číslo zahrnuli do systému nákupního košíku a zajistili bezpečné umístění.
 • Nyní jste se pravděpodobně rozhodli, jaké přepravní služby budete používat pro svůj internetový obchod. Nezapomeňte, že budete muset mít na ruce spotřební materiál, jako jsou krabice, obaly, balicí pásky a bublinkové fólie.
 • Vždy dvakrát zkontrolujte, zda byla objednávka správně vyplněna a zda je vše v objednávce.
 • Ke každé objednávce budete chtít zahrnout fakturu, aby zákazník na první pohled viděl, že všechny položky byly odeslány.

Řešení problémů se zákazníky

Reklama z úst je silnou silou. Lidé o vás budou šířit dobré i špatné. Jeden nešťastný zákazník může říct dalším deseti, nebo v případě sociálních médií, tisíce dalších. Když je zákazník nešťastný:

 • Odpovězte okamžitě po obdržení stížnosti.
 • Odstraňte problém. Vyměňte poškozené nebo nepracovní předměty, zajistěte vrácení poštovného nebo nabídněte výměnu.
 • Pamatujte na poslání svého webu. Je vaším úkolem pouze vydělávat peníze? I když jsou peníze důležité, pravděpodobně se budete chtít dostat do svého podnikání z mnoha jiných důvodů. Jak vaše služby zákazníkům odpovídají vašim cílům?

Pokud můžete vyřešit problém, můžete získat věrného zákazníka na celý život.

Zpracování výměn a vracení produktů

Pokud položka dorazí k zákazníkovi poškozenému během procesu expedice, budete muset za něj podat stížnost velkoobchodníkovi, který poskytl službu zasílání zásilek. Nebo pokud položka jednoduše nefunguje nebo je nějakým způsobem vadná, měl by být výrobce šťastný, že ji bezplatně vymění. To znamená, že se postará o vrácení poškozeného produktu a nic nestojí zákazníkovi.

Na druhou stranu, pokud byla položka poškozena při přepravě, jakékoli pojištění, které jste na položce měli, by mělo pokrýt vaše náklady na výměnu této položky. Samozřejmě budete muset podat žádost o vrácení peněz a před přijetím platby může dojít ke zpoždění. Neměli byste však nutit zákazníka, aby počkal, než vyměníte položku.

Optimalizace eStore pro zvýšení konverzí

Po spuštění obchodu byste měli mít možnost jasně vidět některé vzory. Budete chtít provést několik testů rozdělení A / B, abyste zjistili, zda je provoz trychtýřů vstupních stránek efektivnější prostřednictvím nákupního košíku a dokončeného prodeje..

Můžete testovat cokoli, co si lze představit, sledováním analytik a testováním A / B. Vyzkoušejte různá barevná tlačítka, dopravu zdarma nebo sníženou dopravu a dokonce i různé popisy nebo jiné funkce.

Některé další věci, které můžete udělat pro optimalizaci vašeho eStore, jsou:

 • Pohled na vaše stránky jako zákazníka. Co vás přitahuje? Co je složité nebo matoucí?
 • Zkontrolujte, zda jsou ceny jasně označeny.
 • Přidejte recenze a posudky a vytvořte pocit důvěry.
 • Využijte speciální nabídky pro segmenty registrovaných uživatelů

Pomocí Google Analytics a statistik vašich stránek se můžete dozvědět mnoho o tom, co nefunguje při přeměně návštěvníků na zákazníky a podle toho provádět změny..

MARKETING POČÍTAČOVÉHO ECOMMERCE SITE

Jakmile spustíte svůj internetový obchod, budete muset pravidelně pokračovat v marketingovém úsilí, jinak riskujete, že pomalu ztratíte. Některé z věcí, které budete chtít pravidelně dělat, jsou:

Přidělení marketingového rozpočtu

Ať už jste měli investory, vzali si půjčku nebo využili úsporu, váš počáteční marketingový rozpočet na spuštění se rychle vyčerpá. Pokud chcete i nadále oslovovat nové zákazníky, je důležité alokovat určité procento vašich zisků na marketing.

Dobrým pravidlem je utrácet 20% vašich zisků z reklamy.

Musíte se také rozhodnout, jaké jsou vaše cíle. Zaměřujete se například na generování potenciálních zákazníků nebo na zvýšení prodeje současným zákazníkům? Pak se podívejte, které reklamní kanály byly nejefektivnější k dosažení těchto cílů, a přidělte na tyto místa více finančních prostředků než ostatní.

Zahájení reklamní kampaně

Jako u většiny částí provozování internetového obchodu je prvním krokem zjistit, jaký je váš cíl pro reklamní kampaň. Co chcete dosáhnout?

Dále budete chtít přemýšlet o cílové demografické skupině, kterou chcete pomocí kampaně oslovit. To vám řekne, kde byste měli zahájit reklamní kampaň a jaké platformy sociálních médií by nejlépe vyhovovaly vašim cílům.

Nakonec sestavíte kampaň na platformách podle vašeho výběru a měli byste otestovat účinnost reklamy. Možná budete chtít provést úpravy, abyste z reklamního rozpočtu využili co nejvíce.

Práce na eCommerce SEO

Nyní, když jste spustili svůj web, by váš další cíl měl být ohodnocen vyšší než kterýkoli z vašich konkurentů ve vyhledávačích. Optify provedl nějaký výzkum, který ukázal, že v žebříčku číslo jedna pro dané klíčové slovo byla míra prokliku dvojnásobná oproti druhé pozici.

Bude třeba pokračovat ve výzkumu klíčových slov i analýze konkurentů, jak je uvedeno v horní části této příručky. Když nejste hodnoceni stejně jako konkurenti, prostudujte si jejich stránku a zjistěte proč. Často se jedná o to, kdo má v těchto dnech lepší obsah, takže váš blog s tím může pomoci a také jak podrobné jsou popisy produktů..

Opravte všechny problémy, například překlepy nebo gramatické chyby. Stručně řečeno, udělejte ze své stránky absolutně nejlepší to, co může být.

Pokračujte v marketingu sociálních médií

S marketingem sociálních médií rozvíjíte vztahy se svými následovníky. Je důležité rozvíjet hlas a styl. Rovněž budete chtít sdílet určité procento věcí jen pro zábavu a ne se záměrem uskutečnit prodej. Následovníci ocení smysl pro humor nebo užitečné informace a budou je sdílet s ostatními.

Nastavení e-mailového marketingu

Rozhodněte se o plánu pro e-mailový marketing. Jak často chcete předplatitelům zasílat informační bulletin? A co kupóny a speciální nabídky? Jak můžete oslovit ty, aniž by to vypadalo, že jim jen prodáváte?

Zvažte napsat ebook nebo průvodce a nabídnout je výměnou za přihlášení k odběru novinek. To může návštěvníkům stránek motivovat k registraci.

Nastavení partnerského programu

Chcete nabídnout affiliate program ostatním? To může být vynikající způsob, jak získat jedinečný produkt na více webech.

 • Ujistěte se, že máte dostatek zásob k plnění objednávek.
 • Vyberte kompenzační strukturu, která vám umožní vydělat ještě dost zisku na pokrytí režijních nákladů.

Pokud používáte web, jako je Shopify, můžete snadno integrovat přidružený program. Pokud provádíte vlastní hostování, musíte prozkoumat možnosti, které vám umožní implementovat ID sledování affiliate partnera, abyste mohli řádně připsat přidruženému subjektu, který vám poslal doporučení..

Budování věrnostního programu

Chcete povzbudit zákazníky, aby od vás znovu a znovu objednávali? Implementujte věrnostní program, který odměňuje zákazníky za objednání určitého množství produktu nebo určitého počtu případů. Můžete je odměnit hotovostí, slevou nebo dokonce malými dárky, ze kterých si mohou vybrat. Některé weby, které to efektivně provádějí, zahrnují Sephora, Kohl’s (Kohl’s Cash) a Old Navy.

Přemýšlejte o tom, jaké odměny zajistí, aby se vaše cílová zákaznická základna vracela znovu a znovu.

Závěr

Provozování vlastního internetového obchodu vám dává šanci stát se vlastníkem firmy, aniž byste museli investovat tolik peněz předem, kolik byste museli do kamenného obchodu. Pokud plánujete správně a zůstanete na vrcholu trendů a marketingu, měli byste být schopni vybudovat velmi úspěšné podnikání v oblasti elektronického obchodování.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map