Jak si vybrat výklenek pro elektronický obchod

Stále existuje prostor pro nové obchodníky s elektronickým obchodem. Podle Statisty, elektronický obchod je průmysl 1,2 bilionu dolarů. Začínáme s eCommerce znamená vybrat mezeru, kterou můžete být vášniví, ale která má také možnost obrátit zisk. Je důležité vybrat mezeru, abyste věděli, na které zákazníky mají být zacíleni.


Existují tisíce produktů, které můžete prodávat online. Noví podnikatelé mají někdy těžké vědět, kde začít ve výběrovém řízení.

Vyberte správné místo pro elektronický obchod

Podívejte se na poptávku na trhu

Jedním ze způsobů, jak si vybrat výklenek elektronického obchodu, je vidět tržní poptávku po tomto produktu. Řekněme, že najdete produkt, o kterém si myslíte, že je zajímavý a jedinečný. Existuje několik způsobů, jak zjistit, zda je pro tento produkt potřeba.

Existuje několik základních typů produktů, které můžete prodat. Mají tendenci spadat do těchto kategorií:

 • Ebooks and Manuals
 • Produkty, které řeší problém
 • Spotřební zboží (jedná se o položky, které lidé používají a musí se doplňovat)
 • Novinkové položky

Jakmile vyberete položku z jedné z těchto kategorií, budete se chtít podívat na to, zda produkt vyhovuje trendy na Googlu.

Trendy Google

Podívejte se, která témata jsou na Googlu trendy a zjistěte, zda se produkty, které zvažujete, shodují s jedním z těchto témat.
Například dvě nejpopulárnější vyhledávání na Googlu pro 14. prosince 2015 byla:

 • Kim Kardashian
 • Justin Bieber.

Může váš produkt nějakým způsobem přilákat tyto celebrity nebo hudbu? Pokud ne, pokračujte v trendech a zjistěte, zda něco vyhovuje zájmu, který lidé v současné době mají.

Trendy v sociálních médiích

Podle Pew Research Center, 65% dospělých nyní používá sociální sítě. Pokud sledujete trendy na webech, jako jsou Twitter a Facebook, můžete také hodně říci o jakýchkoli nesplněných potřebách a zájmech online zákazníků..
Například v prosinci byla na Twitteru některá témata:

 • Vlastenci
 • Vánoce
 • Sportovní centrum

Kromě přihlášení na Twitter a při pohledu na levý postranní panel můžete zjistit, co je trendem, můžete také používat weby, jako je Mapa trendů rozebrat, o čem lidé mluví v různých částech světa.

Na Facebooku je objevování trendových témat stejně snadné jako přihlášení k vašemu účtu a prohlížení na pravém postranním panelu na domovské stránce. Tři hlavní témata se vytáhnou nahoru a další informace zobrazíte kliknutím na šipku dolů. Tato témata například trvala 14. prosince 2015:

 • Rok v přehledu
 • Prezidentské volby
 • Instagram manželé

I když jsou témata široká, mohou vám poskytnout představu o tom, co lidé v současné době zajímají, a tak je dobrým místem pro zahájení brainstormingu u produktu, který byste mohli chtít prodat online..

Nejlepší prodejci

I když nechcete kopírovat to, co dělají ostatní, můžete získat dobrou představu o druzích produktů, které lidé kupují, hledáním seznamů bestsellerů.

 • Amazon je jednou z nejlepších platforem elektronického obchodování po celém světě. Přejděte na Amazon.com, klikněte na Kategorie a vyberte jednu. Nyní přejděte na začátek stránky kategorie a klikněte na kartu s názvem „Nejprodávanější“, abyste zjistili, jaké jsou nejžhavější produkty.
 • Ebay je dalším místem, kde hledat horké trendy. Stačí přejít na stránku Ebay.com, umístit ukazatel myši na kartu „Dnes“ a poté kliknout na „Dnešní kolekce trendů“. Ukáže vám položky, které si v tuto chvíli vedou dobře.
 • Pokud uvažujete o prodeji ručně vyráběných nebo řemeslných výrobků, je Etsy dobrým místem k vidění toho, co se vede dobře a co není. Přejděte přímo na adresu https://www.etsy.com/market/best_selling_items a zjistěte, co je dnes horké.

Co je soutěž??

Když jste na těchto stránkách provádějící výzkum, věnujte čas studiu své konkurence. Pokud kliknete na uživatelské jméno na kterémkoli z těchto webů, zobrazí se vám kompletní seznam produktů, které prodejce nabízí.

Řekněme například, že si všimnete, že jiná osoba prodává produkt z vašeho krátkého seznamu položek k prodeji. Uvidíme, že se jedná o rybářský prut a naviják. Kliknete na jméno tohoto uživatele a zjistíte, že také prodává příslušenství, jako je rybářská šňůra a návnady. Možná také prodává krabičky na nářadí a zacílí na stejnou skupinu.

Hodně se můžete naučit studováním toho, co vaše konkurence dělá. Dozvíte se, kde inzerovat a jaké další produkty byste mohli prodat.

Naučte se své vybrané místo

Jakmile máte na mysli produkt nebo dva, můžete si nastavit výklenek. Použijme výše uvedený příklad a řekneme, že jste si vybrali rybářské potřeby jako svou výklenkovou oblast.

Další kroky

Jakmile si vyberete výklenek, jaké jsou vaše další kroky?

 • Jaké produkty jsou k dispozici? To, že se vám líbí produkt, neznamená, že si budete moci najít místo, kde si jej můžete rychle objednat a udržet jej na skladě. Musíte se také podívat na cenu a pokud můžete položku prodat za srovnatelnou cenu jiným maloobchodníkům online.
 • Které produkty mají největší ziskové rozpětí? Jedním ze způsobů, jak zúžit seznam možných položek k prodeji, je podívat se na to, za jakou cenu si je můžete koupit, za jakou cenu snadno půjdou online a jaká je vaše celková zisková marže. Čím vyšší je ziskové rozpětí, tím lepší bude vaše firma teoreticky.
 • Poskytuje dodavatel možnosti dopravy? Pokud je položka velká, můžete tak ušetřit peníze, protože místo toho, aby vám byla zásilka zaslána a poté zaslána kupujícímu, vynecháte krok v poštovném procesu, čímž se sníží náklady.
 • Existuje sleva, pokud nakupujete hromadně? Pokud jste si jisti, můžete položku prodat, hromadný nákup může snížit výrobní náklady. Obvykle čím více položky můžete zakoupit najednou, tím lepší cenu získáte za tento produkt.

Sezónní úvahy

Je produkt, který se prodává v určitých ročních obdobích lépe než jindy? Jedním příkladem jsou ošklivé vánoční svetry. Nejlepší se budou prodávat od listopadu do ledna. Zbytek roku se prodej propadne.

Pokud plánujete prodat sezónní položku, vytvořte si plán zálohování toho, co budete prodávat během pomalých měsíců nebo jak se zvýšíte během sezónního prodeje příští rok..

Můžete se dostat za tento produkt?

Než uděláte konečné rozhodnutí o prodeji produktu, zeptejte se sami sebe, zda je to něco, co můžete pozadu. Myslíte si, že to přidává hodnotu životům druhých? Pokud tomu tak není, bude pro vás obtížné jej prodat, když musíte produkt postavit.

Potenciál pro přidanou hodnotu produktu

Domníváte se, že je produkt dobře vyroben a má dobrou hodnotu za peníze? Myslíte si, že to vylepšuje život vašich zákazníků, i když jen malým způsobem??

Používáte produkt sami? Osobní reference jsou mocné. Jedním z příkladů jsou zástupci společností MLM, jako jsou éterické oleje Young Living. Používají oleje samotné a nadávají jim. Tato vášeň prosvítá a ostatní chtějí produkt vyzkoušet. Pokud chcete produkt prodat, musíte se ujistit, že jste jej ochotni použít sami, a víte, jak to funguje a proč je tam nejlepší z potenciálních produktů..

Podle Podnikatelský časopis, reference fungují, protože:

 • Budujte důvěru
 • Nejsou spam
 • Pomozte překonat pochybnosti

Potenciál pro opakovaný prodej

Je to produkt, který lidé přeskupí, nebo je to produkt, který kupují jednou a nikdy znovu?
Produkty, které lidé kupují jednou:

 • Drahé nářadí
 • Novinkové položky
 • Gadgety

Produkty, které lidé objednávají znovu a znovu:

 • Potravinářské výrobky
 • Kosmetické výrobky
 • Oblečení

Produkt, který milují a který může být spotřebován nebo bude opotřebován, je ten, který bude pravděpodobně znovu uspořádán. Nevylučujte však nutně jiné produkty. Musíte se také podívat na to, zda existuje možnost, aby si lidé objednali položku pro jiné členy rodiny nebo darovali.

Růst a škálovatelnost

Pokud jste někdy mluvili s investorem nebo sledovali Shark Tank společnosti NBC, pravděpodobně jste slyšeli slovo „škálovatelnost“. Stručně řečeno, to prostě znamená, zda lze prodej položky rychle zvýšit nebo je to produkt, který na větších trzích klesá..

Příkladem produktu, který se nebude dobře škálovat, může být parkovací služba zaměřená na místní restaurace ve velkém měřítku. To je trh, kde musíte mít kontakt, abyste se dostali do dobrého stavu s restauracemi. Existuje velká konkurence. Nelze jej snadno přenést na jiné trhy, kde možná nemáte stejné kontakty. Vysoká konkurence existuje i na jiných trzích.

Příkladem produktu, který má dobrou škálovatelnost, je dětský nosič, který šetří záda matky. Možná je produkt v současné době prodáván v několika místních buticích. Se správnými souvislostmi a prací je to však věc, která by se mohla snadno přitáhnout k masám nových matek venku. Může být prodáván na různých trzích po celém světě a online.

Je položka, na kterou se díváte, škálovatelná?

 • Má masovou přitažlivost?
 • Přeneslo by se to dobře na online i na prodej cihel a malty?
 • Máte možnost to změnit, upravit, přidat k němu podobné produkty?

Samozřejmě existuje spousta dalších faktorů, které se zabývají škálovatelností, ale to jsou základy, které by vám měly pomoci při rozhodování mezi produkty, které byste mohli zvažovat.

Hledání dodavatelů

Jakmile se rozhodnete pro produkt, máte několik možností, jak jej získat:

 • Vytvořte si produkt sami (to může mít dopad na škálovatelnost později)
 • Zaplaťte někomu, kdo vám produkt vyrobí
 • Najděte dodavatele, který již tento produkt vyrábí a má připraveno k velkoobchodnímu prodeji

Veletrhy

Jedním ze způsobů, jak najít dodavatele, je navštívit veletrhy ve vaší specializované oblasti. Použijme tedy znovu příklad rybolovné zásoby. Zúčastnili byste se veletrhu velkoobchodních rybářských potřeb. Na výstavě si píšete poznámky, klást otázky a hledáte jedinečné produkty k prodeji.

Měli byste sbírat:

 • Kontaktní informace
 • Schopnost společnosti plnit velké zakázky
 • Informace o lodní dopravě

Většina lidí na veletrzích jsou prodejci třetích stran. Pokud je to možné, přeskočte dodavatele a objednávejte přímo od společnosti, abyste snížili náklady. Tam přichází velkoobchod.

Hledání velkoobchodníků

Hledání velkoobchodníků může být náročnější, než si myslíte. Mnoho velkoobchodníků, kteří se objeví ve vašich vyhledáváních Google, není velkoobchodníky. Jejich ceny nejsou na úrovni, která vám umožní dosáhnout přiměřeného zisku.

Shopify má pěkný seznam domácích i zahraničních dodavatelů. To je dobré místo, kde začít, ale můžete si také zakoupit několik produktů a zkontrolovat informace o výrobcích na obalu. Kontaktujte tyto výrobce přímo e-mailem, šnekovou poštou nebo telefonem a informujte se o velkoobchodních účtech.

Jaké jsou trhy pro vaše nika?

Nyní, když jste si vybrali produkt a našli jeho dodávku, než utratíte peníze za objednání inventáře, měli byste se ujistit, že na vašem výklenku existují odlišné trhy.

Analyzujte, kde můžete propagovat a prodávat svůj produkt

Když jste studovali produkt a vaši konkurenci, pravděpodobně jste již přišli se seznamem míst, která konkurence prodávala, a víte, že můžete jít se špičkou s konkurencí na tomto trhu..

Nyní, pokud chcete vyniknout kolem konkurence, musíte najít další. ECommerce považujte za úsilí zaměřené na více fór:

 • Vytvořte na svém webu systém nákupního košíku.
 • Mít přítomnost na sociálních médiích.
 • Promluvte si s dalšími majiteli elektronického obchodu o tom, jak zákazníkům nabídnout speciální nabídky v informačním bulletinu.
 • E-mail uživatelům opuštěných nákupních vozíků. Kissmetrics to odhaduje 54% nakupujících kteří opustí nákupní košík, ale poté jim bude nabídnuta sleva, prodej dokončí. Tato forma následných opatření a kontaktů je něco, co můžete snadno zautomatizovat a udělat něco lepšího než vaše konkurence.

Jaký problém produkt řeší??

Jedna věc, kterou byste měli přijít na to, pokud ještě nemáte, je problém, který tento produkt řeší pro lidi. V případě rybářského prutu a navijáku řekněme, že ten, pro který jste se rozhodli prodat, nyní umožňuje basovému rybáři vrhat se dále a přesněji než kdokoli jiný na trhu..

Nyní víte nejen koho propagovat (basové rybáře), ale také víte, jaký přínos nabízí prut a naviják, takže víte, jak propagovat tuto demografickou skupinu.

Jak vás zákazníci najdou?

Můžete si vytvořit nejkrásnější web, jaký kdy viděl, nabídnout slevy a dělat správné věci, ale pokud zákazníci nevědí, jak vás najít, ztratili byste své úsilí.

Kromě toho, že máte web, musíte se ujistit, že váš web:

 • Hodí se ve vyhledávání vyhledávačů
 • Je mobilní přátelský. Remarkety to odhaduje 70% zákazníků v určitém okamžiku proveďte nákup na smartphonu. Vaše e-maily a váš web by měly být mobilní.
 • Má příchozí odkazy. Toho je dosaženo, když se do své komunity zapojíte do online komunity.
 • Staňte se vůdcem myšlenek. Takže byste se připojili k fórům pro basové rybáře. Buďte však opatrní, abyste nebyli spamem. Nepropagujte pouze svůj produkt na fórech, ale nabízte radu, která má smysl nastavit se jako autorita.
 • Přidejte hodnotný obsah. Hosting blogu na vašem webu je skvělý nápad. Umožňuje přidat užitečná témata, na která můžete lidi odkazovat, jako přidanou hodnotu (za předpokladu, že fórum umožňuje odkazy).

Budete také muset využít chytrou reklamu na sociálních médiích, v bulletinech zaměřených na demografii trhu a dokonce i rozdáváním vizitek, které uvádějí adresu vašeho webu, když se osobně setkáte s místním rybářem.

Vyplňování otvorů na trhu, které jste si vybrali

Nyní, když jste si vybrali svůj výklenek a začali prodávat produkt, pravděpodobně lépe pochopíte svůj vybraný výklenek.

Podívejte se na otázky, na které se vaši cílení uživatelé kladou ve fórech nebo na vašem blogu. Co potřebují, aby to nebylo splněno? Můžete najít nebo vyrobit produkt vyřešit tento problém?

Nalezení výklenku, o který se zajímáte, znamená, že začnete stále více porozumět potřebám svých zákazníků, které je třeba vyřešit. Výběr správného výklenku znamená, že vaše podnikání bude v průběhu času růst, když přidáváte další produkty a objevujete nové způsoby propagace těchto produktů.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map