Squarespace vs. WordPress: Który wybrać?

Wybór konstruktora witryny jest dość trudnym zadaniem, a porównanie konstruktora witryny Squarespace i oprogramowania WordPress (WordPress.org) jeszcze bardziej komplikuje wybór narzędzia do tworzenia witryn, odpowiednio hostowanego lub hostowanego.


Hostowany konstruktor witryn to taki, w którym firma prowadzi witrynę na swoich komputerach; samodzielny program do tworzenia witryn zapewnia oprogramowanie do budowy witryny, ale musisz dbać o znalezienie usługi hostingu, aby uruchomić witrynę dla siebie.

Ta komplikacja rozszerza zwykłe pytania, które należy zadać sobie na temat swojej witryny – czego chcesz od niej oraz ile czasu i wysiłku chcesz zainwestować w realizację tego marzenia – i wprowadza zupełnie nowy zestaw.

Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, ważne jest, aby być szczerym wobec siebie, jak skomplikowana ma być twoja strona internetowa, jak możesz być praktyczny w jej tworzeniu i utrzymaniu, jaki jest naprawdę budżet i czy możesz trzymać się tej kwoty w dolarach.

Nasza recenzja Squarespace kontra WordPress.org przeprowadzi cię przez ten proces decyzyjny, podkreślając podobieństwa i różnice między hostowanym Squarespace a WordPress.org hostowanym przez Ciebie, pokazując, w czym każdy produkt jest najlepszy.

Po drodze odpowiedzi na pytania pomogą Ci wybrać najlepszego kreatora stron internetowych dla wymarzonej witryny.

To nie jest gra liczbowa

Są dwa kluczowe powody, dla których patrzenie na liczby dla Squarespace i WordPress.org tak naprawdę nie pomaga w wyborze między nimi. Po pierwsze, Squarespace to produkt do tworzenia stron internetowych, który pozwala tworzyć pięknie wyglądające strony internetowe.

WordPress.org to przede wszystkim system zarządzania treścią, który choć nadal możesz tworzyć niezwykle atrakcyjne strony internetowe, pozwala również skutecznie i wydajnie zarządzać dużymi ilościami danych.

Squarespace i WordPress.org mogą zaspokoić różne potrzeby. Po drugie, liczby WordPress.org zaskakują wszystkich innych.

Squarespace ma nieco ponad 700,00 stron internetowych w Internecie (w momencie pisania); przekłada się to na 0,2% wszystkich stron internetowych i 0,4% z 10 000 najlepszych stron internetowych zgodnie z ustaleniami Quantcast.

Interesujące jest tutaj to, że wszystkie te witryny mają płatne subskrypcje, ponieważ Squarespace nie ma bezpłatnego abonamentu. Z kolei WordPress.org ma około 17 milionów stron internetowych dla około 5% całego Internetu.

Spośród 10 000 najlepszych witryn około 27% zostało utworzonych za pomocą WordPress.org, a są to głównie dziedziny biznesu i technologii. Jak dotąd WordPress.org ma najwięcej stron z dowolnego systemu zarządzania treścią.

Nasza popularność w tworzeniu witryn internetowych:

Liczby są interesujące i pokazują, że oszałamiająca liczba osób i firm korzysta z WordPress.org, a znaczna liczba osób zbudowała swoje witryny przy użyciu Squarespace. Otóż ​​to.

Tworzenie pięknej strony internetowej

Ile potrzebujesz szablonu??

Przejdźmy od razu do liczby dostępnych szablonów:

 • Squarespace: 52 (łącznie)
 • WordPress.org: tysiące

W samych liczbach WordPress.org wygrywa bez żadnych ograniczeń. Szablony WordPress.org, zwane motywami, zostały opracowane przez pracowników firmy, zewnętrznych programistów i niezależnych projektantów, którzy przesyłają swoje szablony na stronę WordPress.org.

Niektóre podstawowe motywy są bezpłatne, a wiele z nich ma dołączoną cenę, zwykle od 50 do 100 USD. Koszt może obejmować dodatkowe funkcje, wsparcie programisty lub aktualizacje. Istnieją motywy WordPress.org dla każdego rodzaju biznesu, branży i indywidualnych potrzeb.

Niektórzy recenzenci ostrzegają, że często brakuje jakości darmowych szablonów, a ich twórcy nie mają motywacji, aby aktualizować je lub naprawiać w nich błędy. Wyższe płatne motywy są jednak w pełni profesjonalne, wyrafinowane i należą do najlepiej wyglądających witryn, jakie kiedykolwiek zobaczysz.

Pięćdziesiąt dwa szablony Squarespace są podzielone na dwie grupy. Dwadzieścia sześć szablonów jest dostępnych dla zwykłych stron internetowych, a dwadzieścia sześć dla stron tytułowych. Strony tytułowe to pojedyncze strony, których można używać do stron docelowych, stronicowych stron lub blogów.

Wszystkie szablony zostały stworzone przez zespół Squarespace i są zaprojektowane z myślą o wrażeniach wizualnych, więc musisz mieć własne soczyste zdjęcia, aby zaimportować je lub przygotować się na zakup zdjęć. Recenzenci zachwycają się wysoką jakością i wyrafinowanym wyglądem szablonów Squarespace.

Wydobywając w tobie projektanta

Być może nie możesz znaleźć motywu lub szablonu, który mówi do ciebie całkowicie i chcesz zmienić niektóre z nich. WordPress.org jest platformą typu open source, co oznacza, że ​​ich kody są otwarte dla wszystkich do używania i dostosowywania. To powiedziawszy, to głównie twórcy motywów i narzędzi, którzy z tego korzystają.

W zależności od wybranego motywu możesz szybko zmieniać standardowe funkcje, czcionki, kolory i inne elementy za pomocą zaawansowanych opcji stylizacji. Bardziej zaawansowane dostosowywanie motywów wymaga co najmniej podstawowej wiedzy na temat kodowania HTML i modyfikacji CSS.

Squarespace jest znacznie bardziej ograniczony w opcjach dostosowywania. Istnieje potężny edytor stylów, który pozwala zmieniać czcionki, kolory, krycie obrazu, obrazy tła i niektóre inne elementy bez konieczności znajomości odrobiny kodowania. Jeśli wiesz trochę o kodowaniu, funkcja programisty Squarespace pozwala edytować CSS w celu dalszego dostosowania witryny.

Dobrze wygląda na telefonach komórkowych

Większość przeglądanych obecnie witryn odbywa się na urządzeniach mobilnych, najczęściej telefonach komórkowych. Doświadczeni twórcy stron internetowych tworzą wygląd swojej strony internetowej odpowiedni dla tych urządzeń. Squarespace robi to automatycznie, ponieważ wszystkie ich szablony reagują na urządzenia mobilne.

Niektóre motywy WordPress.org oferują widok przyjazny dla urządzeń mobilnych, podczas gdy inne wymagają użycia wtyczki, aby zapewnić prawidłowe działanie witryny na urządzeniu mobilnym. Być może pytasz, czy powinieneś się tym martwić, więc pamiętaj, że Google w swoich wynikach wyszukiwania preferuje witryny dostosowane do urządzeń mobilnych w przypadku wyszukiwań przeprowadzanych z urządzeń mobilnych.

Nasze ujęcie:

To naprawdę sprowadza się do kontroli kontra wygody. Zarówno WordPress.org, jak i Squarespace tworzą piękne strony internetowe; wszystko zależy od tego, ile czasu i wysiłku chcesz włożyć w to, i jak zdeterminowany jesteś, aby Twoja strona wyglądała dokładnie tak, jak ją sobie wyobrażasz.

Tysiące motywów WordPress i otwarte dostosowywanie zapewniają, że możesz mieć stronę swoich marzeń, jeśli chcesz na nią popracować lub zapłacić komuś innemu.

Dla porównania, ograniczona liczba motywów i funkcji dostosowywania Squarespace drastycznie ogranicza opcje projektowania, ale możesz mieć dobrze wyglądającą stronę internetową uruchomioną samodzielnie, nie wiedząc nic o kodowaniu.

Krzywa uczenia się

Berło

Zarówno w Squarespace, jak i WordPress dostęp do strony internetowej w celu jej tworzenia i zarządzania jest z poziomu pulpitu nawigacyjnego. Główną różnicą jest to, jak wygląda każdy pulpit. Deska rozdzielcza Squarespace jest czysta i elegancka, odzwierciedlając bazę użytkowników nie znających się na technologii. Wszystko jest dostępne z tego jednego miejsca.

WordPress.org oferuje mniej dopracowany pulpit nawigacyjny, ale wszystko, co możesz zrobić z witryną, w tym zmiana kodowania, jest dostępne z tego miejsca.

Przeciągnij i upuść

Przeciąganie i upuszczanie to najprostszy sposób na zbudowanie strony internetowej. W ten sposób możesz umieszczać pola tekstowe, obrazy, wideo, grafikę i tak dalej. Jednak niektóre szablony są bardziej restrykcyjne niż inne w kwestii miejsca, w którym można umieścić te elementy.

Wszystkie szablony Squarespace mają tę funkcję przeciągania i upuszczania, dzięki czemu możesz bawić się układem, o ile szablon pozwala.

W WordPress.org wszystko zależy od motywu, którego używasz; Ogólnie rzecz biorąc, WordPress.org nie jest narzędziem do tworzenia witryn typu „przeciągnij i upuść”. Niektóre motywy premium mają funkcję przeciągnij i upuść, ale płacisz za tę wygodę.

Ale to jest WordPress, więc przechodzisz do wtyczek, aby rozwiązać problem. Dostępnych jest wiele wtyczek do tworzenia stron z funkcją przeciągania i upuszczania oraz recenzje mieszanych sukcesów. Zazwyczaj nadal trzeba za nie płacić, ale są one niezależne od tematu.

WYSIWYG co?

„To, co widzisz”, to co dostajesz „edytor wizualny” to taki, w którym natychmiast widzisz wynik wszelkich zmian, które wprowadzasz w tekście, obrazach, grafice lub w dowolnym innym elemencie strony internetowej. W ten sposób zobaczysz, jak będzie wyświetlana opublikowana strona internetowa i możesz w razie potrzeby dostosować zmiany.

Squarespace ma edytor WYSIWYG, dzięki czemu możesz z przyjemnością wprowadzać zmiany w treści i zmieniać je, wszystkie na tym samym ekranie.

W WordPress jest trochę inaczej. Aby zobaczyć dokonane zmiany, kliknij przycisk Podgląd i przejdź do innego ekranu, aby wyświetlić zmienioną stronę internetową. Następnie powracasz do ekranu edycji, aby skorygować zmiany, powtarzając to w razie potrzeby.

Konserwacja

Zarówno Squarespace, jak i WordPress.org stale aktualizują swoje platformy, aby zwiększyć bezpieczeństwo, naprawić błędy, a w przypadku Squarespace poprawić wydajność. Różnica między nimi polega na tym, jak bardzo jesteś tego świadomy.

Squarespace robi to wszystko za kulisami i nie musisz się o nic martwić – wszystkie wprowadzane przez nich zmiany są wstępnie testowane i automatycznie wprowadzane do systemu Squarespace.

WordPress.org jest równie sumienny w dokonywaniu takich zmian, ale masz tu pewne zaangażowanie. Na pulpicie nawigacyjnym pojawia się komunikat, gdy zmiany są gotowe do użycia, a następnie kliknij przycisk, aby je zainstalować.

Ale to dopiero początek. Twój motyw i wszystkie wtyczki również muszą zostać zaktualizowane w celu wprowadzenia tych zmian, a twórcy tych (szczególnie jeśli byliby wolni) mogą tego nie zrobić, abyś mógł być tam sam. Niezastosowanie tych zmian może narazić witrynę na problemy z bezpieczeństwem lub wydajnością.

Nasze ujęcie:

Squarespace to łatwiejszy w obsłudze kreator stron internetowych z małą krzywą uczenia się; przeciąganie i upuszczanie naprawdę robi różnicę. Chociaż możliwe jest szybkie utworzenie podstawowej strony internetowej w WordPress.org, z pewnością nie będzie miała tego samego współczynnika efektu.

Funkcje każdego z nich

Patrząc na zestawy funkcji Squarespace i WordPress.org podkreśla ich pochodzenie. Squarespace został zaprojektowany od podstaw jako bogata w funkcje cyfrowa platforma wydawnicza, obejmująca większość wszystkiego, co każdy może chcieć zrobić na stronie internetowej.

W przeciwieństwie do tego WordPress.org wyewoluowało z bardzo udanej aplikacji do blogowania i otworzyło swój kod źródłowy dla publiczności, zachęcając programistów do pisania wtyczek potrzebnych do jego ewolucji w dowolnym narzędziu do tworzenia stron internetowych.

Elastyczność narzędzi

Różnica w filozofii między Squarespace a WordPress.org wynika z elastyczności narzędzi do budowania stron internetowych.

Squarespace zapewnia duży wybór własnych aplikacji i widżetów, które budują, testują i instalują. Są to narzędzia, których używasz do dostosowywania swojej witryny i działają one dobrze – ale są to jedyne narzędzia, których możesz użyć.

WordPress.org udostępnia również niektóre podstawowe narzędzia, ale poza nimi są dziesiątki tysięcy wtyczek (darmowych i odpłatnych) dostępnych do budowy Twojej witryny. Może się to wydawać nieograniczoną swobodą, ale uwaga: nie wszystkie wtyczki dobrze się ze sobą łączą, a konflikt między nimi lub z Twoim motywem może zająć sporo czasu, aby zrozumieć.

Hosting i bezpieczeństwo

To tutaj różnica między hostowanym a hostowanym jest najbardziej widoczna.

Squarespace obsługuje twoją stronę internetową, co wymaga upewnienia się, że działa ona na ich serwerach i dba o bezpieczeństwo zarówno fizyczne, jak i cyfrowe. Squarespace zapewnia, że ​​ich szablony są zgodne z najnowszymi standardami internetowymi, że twoja strona nie zostaje zhakowana, i zarządza swoją platformą, dzięki czemu wszystkie strony są rozmieszczone w całej sieci serwerów.

WordPress.org odpowiada za znalezienie usługi hostingowej dla Twojej witryny. Musisz założyć konto hostingowe przed pobraniem oprogramowania WordPress.org.

Większość dostawców hostingu ma przycisk instalacji WordPress 1-kliknięciem, który ułatwia to. Aby uzyskać porady dotyczące wyboru najlepszej usługi hostingowej dla Ciebie, sprawdź nasze recenzje takich dostawców.

Domena niestandardowa

Nie musisz mieć niestandardowej nazwy domeny, jeśli wybierzesz Squarespace jako narzędzie do tworzenia witryn, ponieważ masz opcję posiadania subdomeny typu Yoursitename.squarespace.com.

Jeśli jednak masz problem z zaprojektowaniem niesamowitej witryny, powinieneś rozważyć domenę niestandardową, która jest bezpłatna z rocznym planem Squarespace.

Twoja usługa hostingowa WordPress oczekuje, że będziesz mieć własną nazwę domeny, ale może oferować zniżkę, a nawet bezpłatną nazwę domeny przy niektórych planach.

SEO

Po raz kolejny WordPress zapewnia poważną funkcjonalność dzięki zastosowaniu wtyczek, tym razem w zakresie optymalizacji pod kątem wyszukiwarek. Jeśli pozycjonowanie jest priorytetem dla Twojej firmy, rozważ najbardziej zaawansowane opcje, które przypominają Ci o słowach kluczowych, na które celujesz, i upewnij się, że Twoje strony są tak zoptymalizowane.

Funkcje SEO Squarespace są bardziej podstawowe. Pozwalają zoptymalizować wszystkie podstawowe informacje o całej witrynie i każdej stronie, dzięki czemu są łatwo indeksowane przez wyszukiwarki. Przydatnym dodatkiem jest to, że Squarespace automatycznie tworzy mapę witryny do przesłania do Google.

e-commerce

Różnica między ofertami WordPress i Squarespace w zakresie e-commerce może sprowadzać się do tego, czy widzisz siebie u steru ogromnego megastore, czy bardziej skromnego przedsiębiorstwa prowadzącego sklep narożny.

Jeśli marzysz o własnym hipermarkecie internetowym z niezliczonymi odmianami niezliczonych produktów, wszystkie uporządkowane, oznakowane i gotowe do wysyłki do wszystkich zakątków świata, WordPress ma wtyczki, które mogą to dla Ciebie zrobić.

Zacznij od wybrania motywu zaprojektowanego specjalnie dla handlu elektronicznego i stamtąd, wybierz marketing afiliacyjny, zarządzanie zapasami, fakturowanie i wysyłkę wtyczek oraz dowolny procesor płatności, który chcesz.

Aby założyć sklep w Squarespace, po prostu przeciągnij i upuść element Product Block na swojej stronie Squarespace. Koszyk Squarespace jest w pełni zintegrowany ze stroną internetową, zarówno pod względem wyglądu, jak i funkcjonalności; klienci pozostają w Twojej witrynie podczas procesu realizacji transakcji, dzięki czemu możesz kontrolować ich zakupy.

Jednak tańsze biznesplany ograniczają liczbę produktów, które możesz sprzedawać w swoim sklepie, i możesz używać Stripe tylko jako dostawcy usług płatniczych.

Platforma blogowa

Chociaż możesz tworzyć atrakcyjne i funkcjonalne blogi zarówno na WordPress, jak i Squarespace, WordPress zaczął życie jako bardzo dobrze sprawdzona i szeroko stosowana platforma blogowa.

Squarespace radzi sobie dobrze, oferując wszystkie standardowe bloki treści do blogowania (obraz, wideo, tekst, audio itp.) I obsługuje podcast, a także obsługuje tagi i kategorie. Możesz również zaimportować istniejącego bloga do Squarespace, jednak WordPress wygrywa bez trudu dzięki licznym funkcjom blogowania, a także ma wiele wtyczek, które je rozszerzają i dodają wiele nowych.

Zarządzanie zawartością

Po raz kolejny WordPress.org przoduje, ponieważ jego źródłem było zarządzanie treścią. Jeśli masz do czynienia z dużą ilością treści, poprawiasz zawartość w zespole lub potrzebujesz utrzymywać witrynę wraz z innymi ludźmi, WordPress.org jest najlepszym wyborem dla Ciebie.

Squarespace oferuje taką samą funkcjonalność zarządzania treścią jak każdy inny zwykły kreator stron internetowych, ale nie został zaprojektowany do obsługi dużej ilości informacji.

Wtyczki i aplikacje

Znów liczby, tym razem dla wtyczek i aplikacji:

Squarespace: 0         WordPress.org: dziesiątki tysięcy

Squarespace nie jest rozwiązaniem typu open source, więc tylko własny zespół programistów Squarespace jest odpowiedzialny za ich szablony i narzędzia. Minusem jest to, że możesz używać tylko tego, co ci dają; zaletą jest to, że wszystkie narzędzia są wysokiej jakości, dobrze przetestowane i będą działać na platformie Squarespace. Nie musisz się martwić o konflikty lub awarie.

Jako platforma typu open source WordPress.org ma bibliotekę z linkami do dosłownie dziesiątek tysięcy różnego rodzaju aplikacji. Ponadto możesz pisać i wdrażać własne, a nawet sprzedawać je (lub rozdawać) za pośrednictwem ich witryny.

Plusem jest to, że prawdopodobnie jest co najmniej jedna, jeśli nie więcej, aplikacja do wszystkiego, o czym możesz marzyć, i to też jest wada. Łatwo jest dać się ponieść emocjom i zbudować witrynę pełną dzwonków i gwizdków, które mogą obniżyć jej wydajność.

Kolejnym minusem jest to, że jakość tych narzędzi jest często nieznana, chociaż pomocne będzie przeczytanie ich opinii.

Kopie zapasowe i eksportowanie

Hostowane kontra samodzielne hostowanie wraca do gry w kwestii tworzenia kopii zapasowych i eksportowania witryny. Squarespace regularnie tworzy kopie zapasowe Twojej witryny, zarówno w czasie rzeczywistym, jak i okresowo.

Squarespace zapewnia również narzędzia do eksportowania witryny, i nie wszyscy twórcy stron internetowych oferują tę opcję. Nie wszystko można wyeksportować; na przykład strony produktów, strony albumów, bloki tekstowe, audio i wideo się nie pojawiają.

Dzięki WordPress tworzenie kopii zapasowych i eksportowanie zależą wyłącznie od zasad Twojej usługi hostingowej. Wielu dostawców usług hostingowych oferuje ograniczone usługi tworzenia kopii zapasowych, ale przypominamy, że bezpieczniej jest rozważyć samodzielne tworzenie kopii zapasowej witryny.

Statystyki strony internetowej

Wbudowane w Squarespace są analizy, które dostarczają statystyk w czasie rzeczywistym na temat godzinowego, dziennego, tygodniowego i miesięcznego ruchu, w tym korzystania z urządzeń mobilnych. Możesz także wstawić Google Analytics, aby zaokrąglić zdjęcie informacjami o odwiedzających witrynę.

Dzięki witrynie WordPress istnieje wiele wtyczek do statystyk witryny prawie wszystkiego, co możesz chcieć wiedzieć.

Nasze ujęcie:

Squarespace ma dobrze zaokrąglony i solidny zestaw funkcji, które pokrywają większość wszystkiego, czego potrzebuje zwykła strona internetowa. Jeśli szukasz różnych funkcji i tatusiów dla swojej witryny, to witryna WordPress, dzięki wtyczkom, jest prawdziwą jaskinią skarbów Aladyna.

I koszt tego wszystkiego

Kosztem uruchomienia witryny jest gra liczbowa, w której musisz być bardzo świadomym swojego budżetu i pilnie go przestrzegać. Zaczniemy od łatwej w zarządzaniu opcji.

Koszt witryny Squarespace

Squarespace ma pięć różnych planów do wyboru, trzy dla osobistych stron internetowych i dwa plany e-commerce. Nie ma bezpłatnego planu, ale Squarespace oferuje bezpłatny 14-dniowy okres próbny, dzięki czemu możesz poćwiczyć tworzenie jednej strony w trybie offline. Aby uruchomić swoją witrynę internetową, musisz zarejestrować się w celu uzyskania planu.

W momencie pisania tego tekstu plany wahają się od strony jednostronicowej za 7 USD miesięcznie do nieograniczonej liczby stron za 26 USD miesięcznie, z abonamentem miesięcznym. Z droższymi planami zyskujesz więcej funkcji.

Dwa konkretne plany handlu elektronicznego dotyczą sklepu podstawowego i sklepu o bardziej ugruntowanej pozycji, chociaż możesz sprzedawać produkty we wszystkich oprócz najbardziej podstawowego planu osobistego.

Jeśli zapłacisz z góry za roczną subskrypcję, miesięczne koszty spadną i otrzymasz bezpłatną domenę niestandardową. Nie zapominaj, że hosting obejmuje te koszty – miesięczna opłata pokrywa to wszystko.

Koszt witryny WordPress

Zagłębiliśmy się szczegółowo w Squarespace, aby podkreślić porównanie z witryną WordPress. Koszt WordPress CMS wynosi 0 USD. Zgadza się; jest darmowy – ale dotyczy tylko oprogramowania.

Oto co jeszcze musisz wydać:

 • Usługa hostingu: plany miesięczne lub roczne
 • Nazwa domeny: koszt roczny; niektóre usługi hostingowe dają to za darmo z abonamentem rocznym
 • Motyw WordPress: darmowy lub za opłatą
 • Wtyczki: bezpłatne lub za opłatą
 • Wtyczki SEO: ważne, jeśli wysokie miejsce w wyszukiwarkach ma kluczowe znaczenie dla Twojej firmy
 • Twój czas: wiąże się z tym wartość $, jeśli wykonujesz pracę samodzielnie, zwłaszcza jeśli
 • jest krzywa uczenia się
 • Usługi tworzenia witryn WordPress: opłata za zatrudnienie kogoś, kto uruchomi witrynę (opcjonalnie)
 • Konserwacja: Twój czas lub $$, aby nadążać za aktualizacjami, rozwiązywać problemy itp

Nasze ujęcie:

Wszystko zależy od tego, jak na to spojrzysz i od tego, jak jesteś biegły w budowaniu i utrzymywaniu stron internetowych. Co miesiąc wypłacana jest znana kwota w dolarach za pomocą Squarespace lub niska miesięczna opłata za hosting i własny czas, jeśli możesz samodzielnie zredagować witrynę WordPress.

Z drugiej strony, jeśli czujesz, że brakuje ci wszystkich umiejętności technicznych, których potrzebujesz, a czasem możesz kogoś zatrudnić, istnieje nieznana ilość stron WordPress lub przewidywalny wydatek pieniędzy co miesiąc dzięki Squarespace.

Bardzo atrakcyjne strony internetowe

Zarówno Squarespace, jak i WordPress CMS mają głośnych użytkowników z profesjonalnie zaprojektowanymi stronami internetowymi i wielu użytkowników, którzy zaprojektowali własne.

Strony internetowe Squarespace

Oficjalna strona Dixie Chicks.
http://www.dixiechicks.com/

myślę, że kawa używa ich witryny jako witryny edukacyjnej i sklepu.
http://www.thinkcoffee.com/

Metal and honey to blog, który wykorzystuje piękne zdjęcia w swoich postach.
http://www.metalandhoney.com/

Strony internetowe WordPress

Ringling Bros. oraz Barnum and Bailey Circus używają szerokiej gamy różnych elementów strony.
https://www.ringling.com/

TechCrunch to blog technologiczny.
http://techcrunch.com/

Cutest Paw to strona internetowa ze zdjęciami zwierząt domowych.
http://www.cutestpaw.com/

Pomocy, gdy jej potrzebujesz

Nieuniknione jest, że bez względu na to, jak łatwe jest korzystanie z narzędzia do tworzenia witryn, czasami potrzebujesz pomocy. Istnieje pomoc zarówno w przypadku problemów WordPress.org, jak i Squarespace, gdy jest to potrzebne, ale na różne sposoby.

Squarespace ma scentralizowany zespół obsługi klienta z siedzibą w Stanach Zjednoczonych. Możesz się z nimi skontaktować za pośrednictwem e-maila 24/7 lub czatu na żywo w godzinach od 3:00 do 20:00. EST – nie ma wsparcia telefonicznego. Squarespace zobowiązuje się do udzielania odpowiedzi na pytania e-mailem w ciągu godziny od ich otrzymania.

Zespół pomocy technicznej Squarespace zebrał również obszerną bazę wiedzy na temat samouczków wideo, artykułów i zrzutów ekranu, aby Ci pomóc. Możesz także poprosić innych użytkowników Squarespace o pomoc na forum społeczności.

Dzięki witrynie WordPress obsługa klienta jest ogromną społecznością innych użytkowników WordPress.org, ponieważ sama WordPress.org nie zapewnia żadnego wsparcia.

To powiedziawszy, istnieje ogromna pula artykułów, filmów, często zadawanych pytań, forów, wskazówek itp., Które można przeszukać, aby uzyskać pomoc. To (czasochłonne) znalezienie odpowiedniego miejsca, w którym można znaleźć przydatną odpowiedź na swoje pytanie.

Istnieje również Twój dostawca hostingu w przypadku problemów z hostingiem, być może twoi programiści mają problemy z wtyczkami lub motywem, a może twoja obsługa witryny WordPress, jeśli zatrudniłeś kogoś do opieki nad twoją witryną. Wsparcie jest tam; to tylko kwestia znalezienia właściwej osoby we właściwym czasie.

Nasze ujęcie:

Czy jesteś wystarczająco pewny siebie, aby przejść sam, czy wolisz mieć obsługę klienta na końcu telefonu / e-maila / czatu na żywo?

Polecani użytkownicy

Do tej pory zrozumiałeś różnice między twórcami witryn hostowanych i hostowanych.
Obaj twórcy witryn stwierdzają, że każdy może łatwo korzystać z ich produktów.

Ale poza pytaniem o możliwości techniczne, istnieje kilka innych istotnych kwestii, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze pomiędzy Squarespace a WordPress CMS.

Szablony Squarespace są obciążone zdjęciami i grafiką. Kategorie szablonów prezentowanych przez Squarespace obejmują muzyków, restauracje i wesela, wszystkie intensywnie wizualnie.

Jeśli planujesz stworzyć witrynę opartą na tekście, ograniczony wybór szablonów Squarespace nie będzie dla ciebie najlepszym wyborem i, pamiętaj, istnieje ograniczone dostosowanie. WordPress.org ma znacznie szerszą gamę układów szablonów i projektów.

Twój wybór może sprowadzać się do tego, ile chcesz kontrolować swojej witryny. Kontrola nad projektem; kontrolować, kto go hostuje; kontroluj, jak duży się robi i co możesz w to włożyć. W takim przypadku WordPress.org jest właściwą drogą.

Jeśli wygoda stanowi dla Ciebie większy problem – szybko i łatwo zbuduj witrynę i nie martw się o nią ponownie – Squarespace jest Twoim wyborem.

Jeśli wątpisz w swoje zdolności projektowe lub, przeciwnie, wiesz, że masz o wiele za dużo pomysłów i trzeba je przerobić, struktura Squarespace będzie Ci odpowiadać.

Alternatywnie, jeśli lubisz wolność i wiesz, że możesz trzymać się swojego budżetu i nie przesadzić z wtyczkami, WordPress.org jest Twoim placem zabaw.

Kluczowe różnice

Jeśli nadal jesteś rozdarty między Squarespace a WordPress.org, oto podsumowanie podstawowych różnic, zarówno zalet, jak i wad, między dwoma twórcami stron internetowych.

Squarespace

 • Cena all-inclusive
 • Wszystko w jednym; wszystko jest pod opieką
 • Spójny i kontrolowany
 • Przeciągnij i upuść
 • Ograniczona funkcjonalność
 • Ograniczona możliwość dostosowania
 • Ograniczony wybór szablonów, skośny w kierunku projektu wizualnego
 • Nie wymaga kodowania
 • Wsparcie 24/7
 • Przewidywalne koszty

WordPress CMS

 • Oprogramowanie jest bezpłatne; hosting kosztuje pieniądze i wszystko inne za darmo lub za opłatą
 • Wtyczki typu mix-and-match; cegiełki
 • Krzywa uczenia się
 • Wiedza o kodowaniu jest poważnym atutem
 • Koszty niekoniecznie przewidywalne
 • Rozbudowana funkcjonalność dzięki wtyczkom
 • Całkowicie konfigurowalny poprzez otwarty kod źródłowy
 • Przeciągnij i upuść zależy od motywu lub wtyczki
 • Wsparcie ze strony partnerów; znalezienie trudnych odpowiedzi może być trudne

Dokonanie wyboru

Do tej pory możesz być promienny i pełen emocji z powodu wolności i kontroli, jaką daje WordPress.org w tworzeniu witryny, i jesteś gotowy wziąć na siebie wszelkie obowiązki związane z korzystaniem z WordPress.org. A może jesteś bardziej niż pewny, że wygoda i przewidywalność są dla Ciebie i kochasz wszystkie funkcje Squarespace.

A może jesteś gdzieś pośrodku. Wiesz, że nie jesteś osobą WordPress.org, ale nadal nie masz pewności co do Squarespace, w czym możemy Ci pomóc. Przeczytaj naszą recenzję porównania na temat Wix vs. Squarespace lub Wix vs. Weebly, dwóch innych bardzo popularnych hostowanych twórców stron internetowych, które oferują większość takich samych funkcji i funkcjonalności jak Squarespace, ale są nieco inne, każdy na swój sposób.

Jeśli jesteś użytkownikiem Squarespace lub WordPress CMS, chcielibyśmy poznać Twoją opinię. A może masz pytania lub przemyślenia na temat hostowanych i ogólnie hostowanych twórców stron internetowych, które chciałbyś prowadzić. Wyślij je.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map