PRAWDZIWA Scoop na temat tworzenia profesjonalnie wyglądającej strony internetowej

Masz około siedmiu sekund, aby przekonać odwiedzającego, że warto poświęcić czas na pozostanie na swojej stronie. Jeśli masz problem z odbijaniem się ruchu, czy ci się to podoba, czy nie, prawdopodobnie nadszedł czas, aby rzucić okiem na twoją stronę, ponieważ COŚ sprawia, że ​​odwiedzający udają się na wzgórza natychmiast po wylądowaniu.


Czy to twoja kopia? Czy to twoja grafika? Czy to ogólny projekt? Czy to wszystko trzy? Jest tylko jeden sposób, aby się dowiedzieć.

Cofnij się i przyjrzyj się dobrze, abyś mógł ponownie przechylić szalę na swoją korzyść. W końcu NAPRAWDĘ chcesz przegrywać z konkurencją? Jeśli nie, czytaj dalej.

Podstawy projektowania stron internetowych

Niewygodna prawda jest taka, że ​​twoja strona internetowa jest bezpośrednim odzwierciedleniem jakości firmy, usługi lub osoby, którą reprezentuje. Podstawowy projekt Twojej witryny może natychmiast poinformować użytkownika o tym, czy stworzył go amator, czy profesjonalista.

Czcionki, wygląd układu treści, a nawet schematy kolorów mogą krzyczeć, że twój szwagier, który jest biegły w tworzeniu witryn Blogspot, stworzył najnowszą witrynę. Jeśli chcesz zwiększyć swoją profesjonalną obecność w przestrzeni cyfrowej, oto kilka podstawowych najlepszych praktyk, na których chcesz się skoncentrować.

Prosty układ

Nie musisz zacinać na stronie jak największej liczby kolumn lub ramek. Wygląda niezgrabnie i nieprzyjemnie. Prosty układ ma większą szansę na uzyskanie odpowiedzi i nie wymaga od odwiedzających przewijania w bok, aby zobaczyć całą stronę. Dobrym podstawowym projektem na początek jest układ trzech kolumn. Odwiedzający mogą łatwo skanować i szybko znajdować to, czego szukają w Twojej witrynie.

Obejmuje łatwe do odczytania czcionki

Jedną z cech profesjonalnie wyglądającej witryny jest łatwość jej zrozumienia. Po określeniu dobrego koloru tekstu spójrz na swój czcionki i rozmiary czcionek. Sprawdź swoją witrynę na różnych urządzeniach. Ważne jest, aby używać czcionki, która będzie wyświetlać to samo na najczęściej używanych platformach.

Odwiedzający powinni cieszyć się przeglądaniem witryny za pomocą urządzeń mobilnych tak samo, jak na komputerze. Dobrą czcionką do użycia jest każda czcionka szeryfowa (ta z małymi znacznikami na końcach liter) dla większego tekstu, takiego jak nagłówki. Czcionki bezszeryfowe (bez małych znaczników) są jednymi z najłatwiejszych do odczytania czcionek na dowolnym ekranie.

Użyj odpowiednich rozmiarów grafiki

Chociaż ważne jest, aby używać najlepszej grafiki pasującej do treści, należy ją również utrzymywać na małym poziomie, aby zapewnić szybkie i czyste ładowanie. Pamiętaj, że im większy obraz, tym wolniejsza strona.

Skoncentruj się na spójności marki

Branding to znak rozpoznawczy profesjonalnej strony internetowej. Upewnij się, że twoje logo i slogan są wyraźnie widoczne na każdej stronie. Jest to podstawowy fundamentalny krok w zapoznaniu odwiedzających z marką i przesłaniem.

Uwzględnij jasne warunki

Upewnij się, że witryna zawiera politykę prywatności, warunki korzystania z usługi, a także wszelkie inne specjalne uwagi, które Twoim zdaniem mogą mieć znaczenie. Zachowaj jak największą przejrzystość w zakresie tego, co Twoja witryna robi z informacjami o odwiedzających, nawet jeśli w ogóle nic nie robisz.

Elementy dobrego projektowania stron internetowych

Są to bardzo podstawowe czynniki, które mają wszystkie strony o profesjonalnym wyglądzie, i to coś więcej niż tylko czysty wygląd i dobra grafika. Dzięki zastosowaniu najlepszych praktyk projektowych powstanie witryna stworzona z myślą o użytkownikach i wyszukiwarkach.

Skoncentruj się na nawigacji

Projektując nawigację, dbaj o jej czystość i prostotę. Najważniejszą rzeczą, której użytkownicy będą chcieli z nawigacji, jest struktura, która mówi im, gdzie się znajdują i daje im łatwą opcję powrotu do strony głównej. Umieść menu nawigacji w zwykłym miejscu, na przykład u góry lub na pasku bocznym.

Udostępnij informacje kontaktowe

Im więcej sposobów pokazania użytkownikom, jak mogą się z Tobą skontaktować, tym większy komfort będą mieli w kontaktach z Twoją firmą lub organizacją online. Dodaj swój adres fizyczny, jeśli masz połączenie z witryną. Ponadto wygodnie jest wypełnić formularz kontaktowy dla odwiedzających.

Maksymalizuj informacje w stopce

Stopka to świetne miejsce do umieszczania linków i innych przydatnych informacji dla użytkowników. Możesz także użyć stopki do elementów projektu, które mogą nie mieć miejsca w układzie wyżej na stronie. Wiele firm umieszcza swoje fizyczne dane kontaktowe w części stopki.

Użyj odpowiednich stylów dla przycisków

Oczy użytkowników szybko nauczą się projektowania przycisków witryny i będą szukać ich jako elementu akcji w Twoim projekcie. Upewnij się, że wszystkie przyciski używane do nawigacji są spójne w całej witrynie.

Powiedz kim jesteś

Spraw, aby strona „Informacje” była pouczająca i wciągająca. Pokaż entuzjazm. Nie podawaj suchych faktów. To miejsce, w którym możesz powiedzieć, kim jesteś i jaka jest misja Twojej firmy lub organizacji. Obrazy zaangażowanych osób nadadzą stronie jeszcze więcej osobowości.

Obejmuj białą przestrzeń

Biała przestrzeń nie musi być biała. Jest to po prostu podstawowy „pokój do oddychania” na stronie. Jest to obszar, w którym nie ma tekstu, obrazów ani grafiki. Często można to znaleźć w profesjonalnie opracowanych witrynach o płaskiej konstrukcji.

Witryna Amazon jest dobrym przykładem tego, jak to działa. Każda strona ma ogromną ilość informacji do przekazania, ale żadna z nich nie jest przytłaczająca z powodu inteligentnego wykorzystania białych znaków.

Ułatw znalezienie informacji

Powracający użytkownicy mogą chcieć zlokalizować informacje, które widzieli wcześniej. Ułatw im to dzięki funkcji wyszukiwania. Skorzystaj z płynnego pola wyszukiwania, które pasuje do twojego projektu. Najpopularniejsza lokalizacja znajduje się w prawym górnym rogu strony.

Najlepsze praktyki w zakresie projektowania witryn dla doskonałej strony internetowej

Nie jest tajemnicą, że elementy projektu ewoluowały przez lata, ale jedno jest pewne: nie można pomylić się z projektem witryny, który jest prosty. Profesjonalne projektowanie stron internetowych to nie tylko suwaki lub cokolwiek w najnowszych dzwonkach i gwizdkach. Sprowadza się to do łatwości nawigacji i responsywności zarówno strony, jak i jej elementów.

Skoncentruj się na spójności strony

Twój układ powinien pozostać taki sam w całej witrynie. Nie ubijaj swoich użytkowników niespodziewanych układów strony. Przejście z trzech kolumn do jednej kolumny na stronach wezwania do działania jest w porządku, ale upewnij się, że nawigacja, stopki i inne elementy pozostają spójne, aby użytkownicy nigdy nie czuli się „zablokowani” na stronie.

Zrównoważyć użycie koloru

Równie ważne jest dostosowanie kolorów w układzie, jak wybranie uzupełniającej palety kolorów.

Uporządkuj swoje treści w kategorie

Kategorie są świetne zarówno dla ludzi, jak i wyszukiwarek. Zachowaj jak najbardziej uporządkowaną treść. Dobrym pomysłem jest również umieszczenie elementu nawigacyjnego na pasku bocznym, aby użytkownik, który chce zobaczyć określoną kategorię produktów lub informacji, może to zrobić za pomocą jednego kliknięcia.

Upewnij się, że Twoja strona jest dostępna dla wszystkich

Upewnij się, że zoptymalizujesz swoją witrynę dla wszystkich odwiedzających. Powinien obsługiwać funkcje dla osób niepełnosprawnych, a także zawierać funkcje wyświetlania najnowszych obrazów w wysokiej rozdzielczości.

Wiosna dla certyfikatu SSL

Jeśli zbierasz informacje o płatności, uzyskaj certyfikat SSL dla swojej witryny. Jest to krótki proces i pomaga chronić użytkowników podczas dokonywania transakcji w Twojej witrynie. Proszenie kogoś o podanie danych karty kredytowej w niezabezpieczonym środowisku jest zarówno nieprofesjonalne, jak i zdecydowanie nie mieści się w zakresie dobrych praktyk internetowych..

Trendy w projektowaniu stron internetowych

Ponieważ istnieje wiele różnych platform do budowy strony internetowej, spektrum projektów naprawdę się otworzyło. Płaskie i półpłaskie projekty stają się coraz bardziej popularne w profesjonalnych witrynach, a także w witrynach ładowanych od początku, ponieważ tego rodzaju projekty pomagają zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na responsywne witryny internetowe, które dostosowują się do dowolnego rodzaju urządzenia wyświetlanego na stronie.

Oto kilka kluczowych rzeczy, o których należy pamiętać:

Płaska konstrukcja ładuje się najszybciej ze wszystkich

Wiele dużych firm przeszło na konstrukcje płaskie i półpłaskie, ponieważ ładują się szybciej. Płaska konstrukcja wygląda dokładnie tak, jak brzmi. Wydaje się płaska, bez żadnych trójwymiarowych cech.

Inne cechy charakterystyczne płaskiej konstrukcji to wyraźne krawędzie z minimalnym lub brakiem cieniowania. Szybko ładująca się strona będzie nie tylko wyglądać bardziej profesjonalnie, ale także utrzyma odwiedzających na stronie, dopóki nie ukończą żądanej czynności.

Upewnij się, że Twoja witryna jest responsywna

Tego nie można przeoczyć. Przy ustalaniu, gdzie znajduje się witryna, Google nakłada kary na witryny, które nie są dostosowane do urządzeń mobilnych. Tak więc, jeśli chcesz dobrze rankingować, musisz przejść na komórkę. Koniecznie upewnij się, że projekt, którego używasz, wyświetla się odpowiednio, w zależności od urządzenia używanego do uzyskania dostępu do Twojej witryny.

Do nawigacji używaj kart

Czy widziałeś Pinterest? Opiera szpilki na elemencie projektu zwanym potocznie kartami. Korzystanie z kart z wysokiej jakości obrazami w nawigacji tworzy profesjonalną, czystą stronę, która przyciąga odwiedzających.

Jest to szczególnie atrakcyjne w przypadku stron produktów lub usług lub gdy masz wiele artykułów lub treści, które chcesz uporządkować. Użyj angażujących obrazów, a będziesz mieć miejsce na karcie, aby napisać tytuł, a może nawet trochę tekstu, aby zachęcić do kliknięcia.

Twórz zwycięskie treści

Profesjonalna witryna nie rozdrabnia treści. Zamiast tego każde słowo na stronie ma swój cel. Nie ma wypełniacza. Nie ma puchu. I na pewno NIE ma upychania słów kluczowych! Profesjonalnie wyglądająca strona może przenosić ryz informacji bez przeciążania informacji. Zanotuj każdy blok treści w swojej witrynie. Upewnij się, że służy to celowi.

Wykorzystaj w pełni obrazy bohaterów

Witryna o profesjonalnym wyglądzie poinformuje odwiedzającego bez żadnych wątpliwości, o czym tak naprawdę jest. Jednym ze sposobów łatwego osiągnięcia tego jest użycie obrazów bohatera nad zakładką z nakładkami tekstowymi, które wyjaśniają bardzo podstawowe informacje na temat Twojej witryny.

Nie zapomnij wideo

Filmy szybko stają się bohaterem obrazu 2.0. Wykorzystanie filmu nad zakładką, w którym tradycyjnie umieszczasz zdjęcie gwiazdy, to doskonały sposób na natychmiastowe przyciągnięcie uwagi użytkownika i zachowanie go.

Według badania przeprowadzonego przez Psychology Today, ludzki mózg może przetwarzać informacje z wideo 60 000 razy szybciej niż czytanie tekstu. Najważniejsze przy umieszczaniu filmu na stronie głównej jest sprawienie, aby wyglądał, jakby był płynną częścią reszty projektu witryny. Jeśli szukasz efektu, a także trwałego sposobu na wspaniałe pierwsze wrażenie, skorzystaj z wideo.

Wykorzystaj moc wideo

Niezwykłe badanie przeprowadzone przez magazyn Inc. wykazało, że ponad 90 procent klientów B2B korzysta z wideo online do podejmowania decyzji zakupowych. Dodawanie wideo do wewnętrznych stron internetowych i postów na blogach o produktach i usługach jest strategiczną metodologią, która działa całkowicie. Ale nie poprzestawaj na tym. Dodaj możliwość dzielenia się tymi filmami z innymi osobami w celu dodatkowego kopnięcia.

Typowe błędy w projektowaniu stron internetowych

Być może zapłaciłeś najwyższego dolara za profesjonalistę za rozwój witryny. Niestety kilka typowych błędów w projekcie może przeciągnąć cały wygląd Twojej witryny w dół. Oto kilka głównych przestępców, o których należy pamiętać.

Przeciążenie informacji na stronach

Twoja strona główna nie musi mówić wszystkiego, co robisz naraz. W rzeczywistości strona z każdym calem miejsca wypełnionego obrazami i tekstem jest znakiem rozpoznawczym amatora. Jeśli podasz zbyt wiele informacji, staje się to przytłaczające i istnieje prawdopodobieństwo, że Twój gość odejdzie.

Smutno jest powiedzieć, że wiele stron produktów jest tego ofiarą. Załadowanie ogromnej strony produktu trwa wieki, a odwiedzający odejdą, jeśli zaczekają dłużej niż kilka sekund na pojawienie się informacji. Badanie opublikowane przez Shopify wykazało, że sklepy z mnóstwem produktów przyciągały uwagę odwiedzających przez dłuższy czas, ale faktyczna sprzedaż była znacznie mniejsza. Szybko ładujące się strony uporządkowane według kategorii są znacznie bardziej przydatne, aby umożliwić odwiedzającym Twoją witrynę znalezienie potrzebnych informacji niż strony wypełnione po brzegi treścią.

Frustrująca nawigacja

Czy byłeś kiedyś w witrynie, w której informacje kontaktowe lub linki w mediach społecznościowych były prawie niewidoczne, ponieważ były ukryte w dolnym rogu strony? Profesjonalnie wyglądająca strona zachęca do zaangażowania i jest przejrzysta w polityce prywatności, warunkach świadczenia usług i metodach kontaktowych. Koniecznie weź to pod uwagę podczas konfigurowania menu swojej witryny.

Jednym ze sposobów włączenia czystej nawigacji, gdy masz wiele opcji w menu, jest skorzystanie z menu hamburgera. Tego typu menu układa się aż do kliknięcia, a następnie otwiera się, aby wyświetlić opcje nawigacji. Jest wyjątkowo czysty, szybko się ładuje i jest łatwy w użyciu dla odwiedzających na różnych urządzeniach, w tym komputerach stacjonarnych, tabletach i telefonach komórkowych.

Za dużo – lub za mało – koloru

Pamiętasz początki projektowania stron internetowych, kiedy często działało się w witrynie, która używała każdego koloru kodu szesnastkowego? Kiedy ta moda zniknęła, schematy kolorów stały się normą, a niektóre z nich nie były zbyt dobrze przemyślane. Na przykład przez pewien czas modne było projektowanie stron z jasnoszarym tekstem na białym tle.

Potem stało się oczywiste, że nie był to dobry projekt, ponieważ był niemożliwie trudny do odczytania na monitorze stacjonarnym, a jeszcze gorzej na ekranie mobilnym. Używaj ograniczonej palety kolorów szesnastkowych i stosuj od jednej do trzech kontrastujących kombinacji, aby uzyskać wyrazisty wygląd, który jest elegancki, a nie tandetny.

Obrazy niskiej jakości

Jedną rzeczą, która jest równa we wszystkich profesjonalnie wyglądających witrynach, jest to, że używają obrazów wysokiej jakości. Ważne jest, aby zdjęcia były ostre i nie ulegały pikselizacji. Jednokolorowe i białe tło prezentują większość produktów w najlepszym świetle. Jeśli zdecydujesz się użyć obrazów bohatera, upewnij się, że używasz obrazu o wyższej rozdzielczości, odpowiedniego dla miejsca, które wypełnia.

Blog o duchach

Profesjonalna strona jest aktualna. Jeśli zdecydujesz się na blog, musisz go regularnie aktualizować. Treść powinna koncentrować się na twoich produktach i rzeczach, które wpływają na twoją branżę. Tutaj możesz również promować swoją listę mailingową i oferty specjalne.

Jeśli okaże się, że poświęcenie czasu na regularne aktualizowanie bloga jest wyzwaniem, skorzystaj z talentów w swojej firmie lub powierz zadanie. Blog, który nagle milczy, wygląda bardzo nieprofesjonalnie.

Pop-upy

Unikaj wyskakujących okienek, jeśli możesz. Większość ludzi ich nie lubi. W rzeczywistości wielu uważa je za denerwujące. Lepiej dać odwiedzającym możliwość kliknięcia reklamy lub dołączenia do listy e-mail w elemencie projektu na pasku bocznym zamiast blokowania okna wyskakującego przed twarzami podczas ładowania strony.

Reklamy na banerach

Jeśli Twoja witryna zawiera banery reklamowe, czas je odłożyć. Badanie przeprowadzone przez Solve Media wykazało, że internauci częściej przeżyli katastrofę lotniczą lub wygrali nagrodę w loterii Mega Millions niż kliknęli reklamę banerową. Im więcej banerów reklamowych ma Twoja witryna, tym mniej profesjonalnie wygląda.

Pamiętaj, że twoja strona internetowa to pierwszy sposób, w jaki wiele osób może cię „poznać”, poznać i zaufać Twojej marce. Upewnij się, że Twoja witryna korzysta z najlepszych praktyk: łatwej nawigacji, bezproblemowych reklam i filmów, obrazów wysokiej jakości i unikalnych treści.

Aktualizuj swoją witrynę i nie przywiązuj się do jednego pomysłu na projekt. Wraz z postępem technologicznym w zakresie elementów projektowania stron internetowych, posuwaj się wraz z nim, aby wyprzedzać wszelkie zakręty, dzięki czemu Twoja strona internetowa zostanie wykorzystana jako przykład prawidłowego projektowania stron internetowych.

Jaki najbardziej nieprofesjonalny element widziałeś na stronie?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map