Porównanie Squarespace vs. Wix: Który kreator stron internetowych wybrać?

Coś, co możesz sobie uświadomić, wkrótce po podjęciu decyzji o założeniu pierwszej witryny, to fakt, że wybór odpowiedniego narzędzia do tworzenia witryn jest ważniejsze i stanowi wyzwanie, niż początkowo sądziłeś.


Przy tak wielu dostępnych opcjach, z których większość na pierwszy rzut oka wygląda tak samo, trudno jest wybrać jedną z nich. Nie chcesz wybierać niewłaściwego, marnować czasu na budowę witryny, a ostatecznie przekonać się, że musisz przejść do innego narzędzia do tworzenia witryn. Dlatego upewnij się, że poświęcisz trochę czasu, aby najpierw dokładnie rozważyć wszystkie opcje.

Jeśli utkniesz, próbując wybrać pomiędzy Wix a Squarespace, trafiłeś we właściwe miejsce. Wiemy, że badanie i porównywanie opcji może być dość żmudne i czasochłonne, dlatego wykonaliśmy dla Ciebie ciężką pracę.

Porównanie Squarespace i Wix

W tym poście znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć o Squarespace i Wix, aby podjąć decyzję. Zacznij od początku lub przejdź do najbardziej odpowiednich sekcji.

1. Ogólny przegląd Squarespace i Wix

Aby dać Ci wyobrażenie o tym, co każdy twórca witryny może, a czego nie może zaoferować, oto krótkie porównanie zalet i wad Squarespace i Wix:

Kreator stron internetowych Squarespace

PROSCONS
Bardzo profesjonalne, wysokiej jakości szablony

Zaawansowana platforma blogowa

Dostępne dobre plany eCommerce

Wbudowany pulpit analityczny

Elastyczne projekty do optymalizacji mobilnej

Brak dostępnej wersji darmowej

Nie tak łatwe do dostosowania, jak niektóre inne narzędzia do tworzenia witryn

Mała liczba dostępnych szablonów

Tylko jeden poziom nawigacji

Brak integracji z PayPal – tylko paski

Kreator stron Wix

PROSCONS
Łatwy, intuicyjny interfejs

Nie wymaga wiedzy technicznej ani projektowej

Duża liczba profesjonalnie zaprojektowanych szablonów do wyboru

Oddzielny widok optymalizacji mobilnej

Rozbudowany rynek aplikacji dla dodatkowej funkcjonalności

Nie można przełączyć z wybranego szablonu

Brak dostępu do kodu źródłowego

Ograniczone opcje platform blogowych

Słaba funkcjonalność eCommerce

Jaka jest najlepsza część Squarespace i Wix?

Korzystanie ze Squarespace ma wiele wspaniałych zalet, takich jak plany eCommerce i zaawansowana platforma blogowa, dlatego trudno jest wymyślić tylko jeden powód, dla którego warto z niego korzystać. Ale jeśli musisz zawęzić go do najlepszej funkcji, jest jedna, która się wyróżnia: nowoczesne szablony Squarespace.

Większość ludzi zgadza się, że wybór wysokiej jakości projektów szablonów przez Squarespace jest głównym powodem, dla którego wybrali go spośród innych twórców stron internetowych, ponieważ możesz stworzyć piękną, profesjonalną, responsywną stronę internetową nawet bez wiedzy technicznej lub projektowej.

Wzory szablonów Wix są również świetną funkcją, ale najlepsze w Wix jest to, że jest tak łatwy w użyciu. Jest to prosty kreator witryn typu „przeciągnij i upuść”, który jest łatwiejszy do dostosowania niż Squarespace i nie potrzebujesz żadnej wiedzy technicznej ani projektowej, aby z niego korzystać.

Skąd więc wiesz, które mocne strony lepiej mieć? Squarespace czy Wix? Wszystko zależy od tego, czego szukasz w kreatorze stron.

Na przykład ludzie, którzy dopiero zaczynają tworzyć witryny i chcą tylko czegoś prostego i łatwego w użyciu, wolą Wix. A osoby, które chcą, aby profesjonalna strona internetowa otworzyła mały sklep internetowy, wolą Squarespace.

Jak łatwo jest używać Squarespace i Wix?

Kreator stron internetowych Squarespace pozwala stworzyć profesjonalnie wyglądającą stronę internetową bez wiedzy technicznej, ale nie jest to najłatwiejszy w użyciu kreator witryn. Głównym problemem jest to, że nawet jeśli nie musisz wiedzieć, jak kodować, jeśli używasz samych szablonów, musisz wiedzieć, jak kodować, jeśli chcesz coś dostosować.

Oczywiście są tutoriale dla początkujących, które mogą ci pomóc, ale jeśli budowanie witryny wymaga wielu dostosowań, a jeśli nadal próbujesz korzystać z Squarespace po bezpłatnym okresie próbnym, prawdopodobnie lepiej jest przejść na coś łatwiejszego, na przykład Wix.

Kreator stron Wix jest jednym z najprostszych programów internetowych do stworzenia strony internetowej i jest niezwykle łatwy w użyciu. Nauka podstaw nie zajmuje dużo czasu, więc możesz szybko stworzyć profesjonalnie wyglądającą stronę. Nie potrzebujesz żadnej wiedzy technicznej, aby korzystać z prostego interfejsu przeciągnij i upuść.

Jeśli chcesz czegoś bardziej zaawansowanego, możesz wybrać Squarespace. Jednak pod względem łatwości użytkowania Wix jest zdecydowanie lepszą opcją.

Kto powinien korzystać ze Squarespace i Wix?

Squarespace to świetna opcja dla przedsiębiorstw komercyjnych, zarówno małych, jak i dużych prywatnych stron internetowych, oraz małych firm, które chcą sklepu internetowego. Jest to szczególnie przydatne w przypadku stron wydarzeń, restauracji i kreacji (np. Fotografów, artystów, projektantów, muzyków itp.). Platforma blogowa znana jest jako druga najlepsza po WordPress, więc jest to również świetna opcja dla blogerów. Nie jest przeznaczony dla średnich i dużych firm poszukujących platformy z możliwością dostosowania.

Wix to świetna opcja dla początkujących, freelancerów i małych firm. Jest to szczególnie przydatne dla kreacji, które chcą stworzyć portfolio online, hobbystów i małych firm, które nie potrzebują sklepu internetowego. Oczywiście nadal możesz używać Wix do tworzenia sklepu internetowego, ale nie wyciągniesz z niego tyle korzyści, co w przypadku Squarespace, który ma bardziej zaawansowane plany eCommerce.

Jak skalowalne są Squarespace i Wix?

Wszystkie plany Squarespace obejmują nieograniczoną przepustowość i przestrzeń dyskową. Jeśli chcesz sprzedawać produkty cyfrowe (np. Książki elektroniczne, pliki audio itp.), Limit rozmiaru pliku to 300 MB, z plikami audio ograniczonymi do 160 MB i przesyłaniem plików do 20 MB. Twoja witryna jest ograniczona do 20 stron w abonamencie osobistym lub 1000 stron we wszystkich innych abonamentach. Jeśli planujesz dodać dużą ilość informacji do swojej witryny, Squarespace zaleca korzystanie z bloga zamiast stron.

W przeciwieństwie do Squarespace, Wix nie obejmuje nieograniczonej przestrzeni dyskowej, ponieważ jest to największa ilość, jaką oferuje 20 GB w ramach Planu eCommerce i Planu VIP; zawiera jednak nieograniczoną liczbę stron we wszystkich planach premium. Obejmuje również nieograniczoną przepustowość, ale tylko w przypadku planu nieograniczonego i planu VIP.

Jaki rodzaj reputacji mają Squarespace i Wix?

Zarówno Squarespace, jak i Wix mają solidną reputację i przeważnie pozytywne recenzje w środowisku biznesowym i wśród użytkowników, ale są dobrze znane z różnych rzeczy. Podczas gdy Squarespace zyskał reputację dzięki swoim oszałamiającym projektom i krzywej uczenia się, której doświadczają użytkownicy na początku, Wix zyskał reputację zapewniającą bezpieczeństwo danych i łatwość użytkowania.

Do Squarespace i Wix mają gwarancję zwrotu pieniędzy?

Wypróbuj 14-dniowy bezpłatny okres próbny, zanim zdecydujesz się na plan, ponieważ Squarespace nie ma gwarancji zwrotu pieniędzy. Zakładają, że bezpłatny okres próbny da ci wystarczająco dużo czasu na przetestowanie go i zadecydowanie, czy chcesz go nadal używać, czy nie.

W przeciwieństwie do Squarespace, Wix ma gwarancję zwrotu pieniędzy na wszystkie Plany Premium. Jeśli martwisz się, że nie masz wystarczająco dużo czasu na przetestowanie go w pierwszej kolejności, Wix może być lepszą opcją, ponieważ nie ma limitu czasu w bezpłatnym abonamencie Wix. Jeśli jednak zdecydowałeś się skorzystać ze Squarespace, koniecznie skorzystaj z bezpłatnego okresu próbnego.

Wygrali jakieś nagrody?

Squarespace zdobył nagrodę Innovation By Design Awards 2015 za projektowanie stron internetowych i został uznany przez wielu za jedną z najlepszych firm w Nowym Jorku w 2015 roku. Zdobył także cztery nagrody podczas 18. dorocznych nagród Webby Awards w następujących kategoriach: Usługi sieciowe & Aplikacje, najlepszy projekt wizualny – estetyczna strona internetowa, usługi sieciowe & Aplikacje (głos ludzi), najlepsza strona główna / strona powitalna (głos ludzi).

2. Dostępne projekty i szablony

Oto krótki przegląd Funkcje projektowe i szablony Squarespace:

 • Ponad 40 szablonów i ponad 20 układów stron tytułowych do wyboru
 • Elastyczne projekty do optymalizacji mobilnej
 • Możesz przełączyć się na inny szablon, kiedy chcesz i pracować nad wieloma projektami jednocześnie

Przykładowa galeria szablonów Squarespace

Szablony Squarespace są nie tylko piękne, profesjonalnie wyglądające i responsywne, ale także dostosowane do konkretnych potrzeb. Dostępne są trzy różne typy: szablony stron internetowych, szablony sklepów i układy stron tytułowych.

Szablony witryn Squarespace koncentrują się po pierwsze na prezentacji Twojej firmy lub pomysłu, a po drugie na prezentacji Twoich produktów. Szablony sklepów są specjalnie zaprojektowane dla sklepów internetowych, ale możesz także wybierać spośród szablonów witryn, jeśli korzystasz z planu handlowego. Jeśli korzystasz z planu strony tytułowej, możesz wybierać spośród ponad 20 układów zaprojektowanych specjalnie dla stron tytułowych.

Oto krótki przegląd Funkcje projektowe i szablony Wix:

 • Ponad 510 szablonów do wyboru
 • Szablony nie reagują, ale Wix ma osobną stronę do edycji mobilnej
 • Nie możesz przejść do innego szablonu po wybraniu jednego

Przykładowa galeria szablonów Wix

Wix oferuje szeroki wybór profesjonalnie wyglądających szablonów dla różnych branż, z kategoriami i podkategoriami, które pomogą Ci znaleźć odpowiedni. Na przykład, jeśli klikniesz kategorię Biznes, możesz następnie wybrać jedną z następujących podkategorii: Doradztwo & Coaching, usługi & Konserwacja, reklama & Marketing, motoryzacja & Samochody, nieruchomości, finanse & Prawo, technologia & Aplikacje i zwierzęta domowe & Zwierząt.

Który jest lepszy dla Ciebie?

Więc co jest lepsze? Projekty i szablony Squarespace lub Wix?

Porównajmy je. Po pierwsze, Wix ma o wiele więcej dostępnych szablonów niż Squarespace, więc możesz mieć większą szansę na znalezienie idealnego szablonu z Wix. Ale chociaż nie ma tak wielu opcji, oszałamiające szablony Squarespace są trudne do zignorowania. Podczas gdy Wix wygrywa pod względem ilości, Squarespace wygrywa pod względem jakości.

Po drugie, możesz mieć responsywne projekty, które są automatycznie optymalizowane pod kątem urządzeń mobilnych, jeśli korzystasz ze Squarespace, a nie możesz, jeśli używasz Wix, chociaż możesz użyć oddzielnej strony do edycji mobilnej Wix. Zadaj sobie więc następujące pytanie: czy chcesz poświęcić mniej czasu na optymalizację urządzeń mobilnych, czy też potrzebujesz zaawansowanych opcji edycji mobilnej, które dają większą kontrolę nad tym, co widzą Twoi klienci?

Po trzecie, Squarespace pozwala zmieniać szablony, dzięki czemu możesz eksperymentować, aby zobaczyć, który z nich działa najlepiej. Ale Wix na to nie pozwala. Niestety, jeśli zmienisz szablony w Wix, stracisz całą zawartość i będziesz musiał zacząć od nowa.

Zarówno Wix, jak i Squarespace mają swoje zalety, ale jeśli szukasz najlepszych wysokiej jakości funkcji i szablonów, które wyróżnią się z tłumu, powinieneś użyć Squarespace.

3. Ceny

Oto krótki przegląd różnych planów dostępnych w Squarespace i Wix:

Przegląd planów Squarespace i Wix

Squarespace:

 • Brak wersji bezpłatnej (tylko 14-dniowy bezpłatny okres próbny)
 • Plan strony tytułowej
 • Strony internetowe – plan osobisty i biznesplan
 • Sklepy internetowe – Podstawowy plan eCommerce i Zaawansowany plan eCommerce

Wix:

 • Bezpłatny plan
 • Plany Premium – Connect Domain Domain, Combo Plan, Unlimited Plan, eCommerce Plan, VIP Plan

Ceny Squarespace

Ceny należy wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji, więc przyjrzyjmy się bliżej każdemu planowi.

Wszystkie plany.

Wszystkie plany Squarespace obejmują nieograniczoną przepustowość i przestrzeń dyskową, bezpłatną domenę niestandardową (z rocznym zakupem), zoptymalizowaną pod kątem urządzeń mobilnych stronę internetową, zaawansowane analizy witryn internetowych oraz całodobową obsługę klienta.

Plan strony tytułowej. Począwszy od 3 USD / miesiąc.

Plan strony tytułowej Squarespace jest idealny dla tych, którzy chcą tylko prostej strony głównej. Zawiera jedną stronę z konfigurowalnym układem, dwóch współautorów (w tym właściciela witryny), wbudowany projekt mobilny oraz bezpłatną domenę niestandardową na jeden rok.

Szczegóły planu strony tytułowej Squarespace

Plan osobisty. 12 USD miesięcznie lub 16 USD miesięcznie.

Osobisty plan Squarespace to świetna opcja dla tych, którzy chcą mieć małą stronę internetową i potrzebują więcej niż oferuje Plan strony tytułowej. Dzięki temu planowi możesz dodawać 20 stron, galerii i blogów. Masz dostęp zarówno do szablonów witryn, jak i układów stron tytułowych. Możesz także przyjmować darowizny i sprzedawać nieograniczoną liczbę produktów za 3% opłaty transakcyjnej.

Plan biznesowy. 18 USD miesięcznie lub 26 USD miesięcznie.

Jeśli chcesz po pierwsze skupić się na swoim pomyśle lub biznesie, a po drugie na prezentacji swoich produktów, biznesplan Squarespace jest dla Ciebie. Jest to lepsze dla firm niż osobisty plan, ale jest prostsze niż plany eCommerce. Możesz dodawać nieograniczoną liczbę stron, galerii i blogów oraz współpracowników. Możesz także sprzedawać nieograniczoną liczbę produktów z 2% opłatą za transakcję sprzedaży, a także mieć dostęp do platformy programisty, kredyt Google AdWords w wysokości 100 USD oraz bezpłatny profesjonalny e-mail od Google.

Szczegóły biznesplanu Squarespace

Podstawowy plan eCommerce. 26 USD miesięcznie lub 30 USD miesięcznie.

Podstawowy plan eCommerce firmy Squarespace obejmuje wszystko w biznesplanie, oprócz tego, zawiera zaawansowane analizy handlu, drukowanie etykiet za pośrednictwem Shipstation, zintegrowaną księgowość za pośrednictwem Xero i brak opłat transakcyjnych. Zapewnia również dostęp do zaawansowanych opcji dotyczących zapasów, zamówień, podatków i rabatów. Ten plan jest świetną opcją dla tych, którzy planują rozwój firmy.

Zaawansowany plan handlu elektronicznego. 40 USD miesięcznie lub 46 USD miesięcznie.

W przypadku większych sklepów internetowych może być konieczne uaktualnienie do tego planu. Oprócz wszystkiego w podstawowym planie eCommerce Squarespace, zaawansowany plan eCommerce obejmuje automatyczne odzyskiwanie porzuconej kasy i wysyłkę przewoźnika w czasie rzeczywistym.

Ceny Wix

Teraz przyjrzyjmy się bliżej każdemu planowi Wix.

Szczegóły planów cenowych Wix

Wszystkie plany.

Wszystkie plany Wix obejmują nieograniczoną liczbę stron i dostęp do Mobile Editor. Wszystkie plany premium Wix obejmują Google Analytics, bezpłatny hosting, wsparcie premium, połączenie z domeną, dostosowany favicon i edycję mobilną.

Bezpłatny plan.

Bezpłatny plan Wix jest świetną opcją, jeśli chcesz przetestować Wix przed kontynuowaniem lub jeśli chcesz tylko osobistą stronę internetową, ale nie tak bardzo, jeśli chcesz profesjonalnej witryny biznesowej, ponieważ Wix wyświetla reklamy marki w witrynie, a adres URL również Markowy Wix. Masz nieograniczoną liczbę stron i pełny dostęp do edytora i szablonów Wix, ale limit miejsca wynosi 500 MB, a limit przepustowości 1 GB.

Połącz abonament. 4 USD miesięcznie przez 2 lata, 4,50 USD miesięcznie lub 7 USD miesięcznie.

Plan domeny Connect jest najbardziej podstawowym planem premium Wix. Różnica między tym planem a bezpłatnym planem polega na tym, że umożliwia przeniesienie bieżącej domeny do Wix.

Plan kombinowany. 8 USD / miesiąc przez 2 lata, 8,50 USD / miesiąc rocznie lub 12 USD miesięcznie.

Wix zaleca Plan Combo do osobistych projektów, a nie do firm. Obejmuje wszystko w planie domeny Connect, a także przepustowość 2 GB, 3 GB przestrzeni dyskowej i bezpłatną domenę na jeden rok. Usuwa również reklamy Wix.

Nieograniczony abonament. 11,50 USD miesięcznie przez 2 lata, 12,50 USD miesięcznie lub 16 USD miesięcznie.

Według Wix plan Unlimited jest idealny dla przedsiębiorców i freelancerów, którzy nie potrzebują sklepu internetowego. Oprócz wszystkiego w planie Combo, obejmuje 10 GB przestrzeni dyskowej i nieograniczoną przepustowość. Zawiera także dwie świetne aplikacje biznesowe: aplikację Form Builder (wartość 48 USD) i aplikację Site Booster (wartość 60 USD).

Plan eCommerce. 15 USD miesięcznie przez 2 lata, 16,50 USD miesięcznie lub 20 USD miesięcznie.

Plan eCommerce Wix obejmuje wszystko w planie Unlimited, a także przepustowość 10 GB, 20 GB przestrzeni dyskowej i sklep internetowy. To najlepszy plan dla małych firm.

Plan VIP. 23 USD miesięcznie przez 2 lata, 24,50 USD miesięcznie lub 30 USD miesięcznie.

To jest ostateczny plan. Plan VIP Wix obejmuje wszystko w planie eCommerce, a także nieograniczoną przepustowość, 20 kampanii e-mail miesięcznie i profesjonalną ocenę witryny.

Który jest lepszy dla Ciebie?

Który z nich oferuje lepsze plany? Squarespace lub Wix?

Odpowiedź na to pytanie będzie się różnić w zależności od tego, co konkretnie chcesz zrobić ze swoją witryną. Ale porównajmy najważniejsze punkty.

Po pierwsze, oczywistą różnicą jest to, że Wix ma bezpłatny plan, a Squarespace nie; nie oznacza to jednak, że Wix jest lepszą opcją. O ile Twoja witryna nie jest przeznaczona wyłącznie do użytku osobistego, bezpłatny plan Wix nie jest doskonałym wyborem, ponieważ reklamy jej marki będą szkodzić Twojej profesjonalnej stronie biznesowej. Natomiast Squarespace nie zawiera reklam.

Po drugie, istnieje faktyczna różnica cen. Jeśli szukasz najtańszej opcji, Wix może wydawać się najlepszą opcją. Ale nawet jeśli Squarespace kosztuje więcej, oferuje doskonałe funkcje, które są warte dodatkowych kosztów.

Na przykład, jeśli porównamy Biznesplan Squarespace (18 USD / miesięcznie rocznie) z Planem VIP Wix (24,50 USD / miesięcznie rocznie), plan Squarespace jest w rzeczywistości tańszy i zawiera również więcej zalet.

Po trzecie, Squarespace oferuje większą przepustowość i pamięć niż Wix. Podczas gdy wszystkie plany Squarespace obejmują nieograniczoną przepustowość i przestrzeń dyskową, Wix oferuje tylko nieograniczoną przepustowość i tylko w planie Unlimited i planie VIP. To może nie być najlepsza opcja, jeśli planujesz rozwijać swoją działalność.

Opierając się na tych punktach, Squarespace wydaje się lepszą opcją, jeśli chcesz profesjonalnej witryny biznesowej z potencjałem rozwoju. Ale znowu wszystko zależy od tego, czego potrzebujesz. Na przykład możesz preferować Wix, jeśli potrzebujesz prostego planu dla osobistego projektu i nie potrzebujesz nieograniczonej przepustowości i przestrzeni dyskowej.

Niezależnie od tego, czy wybierzesz Wix, czy Squarespace, lepiej wcześniej dowiedzieć się, czy chcesz się do tego zobowiązać, czy nie, a następnie trzymaj się tego. W ten sposób jest bardziej opłacalny.

4. Popularność

Aby określić popularność Wix i Squarespace, spójrzmy na liczby:

Przegląd stron Squarespace i Wix

Squarespace:

 • Squarespace została założona w 2003 roku
 • Obsługuje ponad 500 000 witryn
 • Ma ponad 1 milion płacących klientów

Wix:

 • Wix został założony w 2006 roku
 • Ma ponad 87 milionów użytkowników
 • Ma 2,12 mln płacących klientów

Ważne jest również, aby zastanowić się, co użytkownicy myślą o Wix i Squarespace, dlatego oto przegląd najczęściej zgłaszanych przez nich kwestii:

Recenzje Squarespace i Wix

Squarespace:

 • Korzystając z potężnego edytora Squarespace do tworzenia atrakcyjnych i złożonych stron internetowych
 • Doceniono, w jaki sposób przesyłane obrazy są natychmiast skalowane do rozmiaru oraz w jaki sposób programiści mają dostęp do CSS i HTML
 • Okazało się, że jest łatwiejszy w użyciu z wcześniejszymi doświadczeniami, ale nie jest przyjazny dla początkujących
 • Dał głównie pozytywne recenzje, ale nie doskonałe z powodu złej obsługi klienta i zbyt wielu błędów
 • Poleciłbym innym głównie ze względu na te funkcje: potężne narzędzia e-commerce, nie potrzebują żadnej wiedzy na temat kodowania, piękny design i szablony, elastyczny i skalowalny – dla każdego rodzaju działalności

Wix:

 • Bardzo podobał mi się niezwykle łatwy w użyciu edytor przeciągnij i upuść
 • Z przyjemnością tworzyłem atrakcyjne strony internetowe bez znajomości programowania
 • Cieszył się doskonałą obsługą klienta, możliwościami projektowania i funkcjami przetwarzania płatności
 • Krytycy uznali go za tak przyjazny dla użytkownika, że ​​opisali go jako przyjemny w użyciu
 • Skargi były rzadkie, aż do zmiany na nowy edytor, który jest powolny i frustrujący w użyciu

Który jest lepszy dla Ciebie?

Popularność niekoniecznie oznacza, że ​​coś jest lepsze, ale może pomóc w podjęciu decyzji. Pamiętaj tylko, że liczby mogą nie być dokładne, ponieważ zawsze się zmieniają. Pamiętaj też, że do ogromnych 87 milionów użytkowników Wix należą ci, którzy zapisali się na bezpłatny plan i ci, którzy go nie używają.

Zarówno Wix, jak i Squarespace zyskały sporą popularność i pozytywne opinie od samego początku. Chociaż skargi są rzadkie, ważne jest, aby wziąć pod uwagę negatywne opinie, ponieważ mogą wystąpić takie same problemy, jakie mają inni.

Główne problemy, które ludzie mieli z Squarespace, to to, że nie jest on przyjazny dla początkujących, a obsługa klienta nie jest najlepsza. Te dwa problemy razem nie budzą większego zaufania u początkujących, ponieważ mogą mieć trudności z używaniem Squarespace i nie mogą znaleźć potrzebnej pomocy, gdy jej potrzebują.

Główne problemy, które ludzie mieli z Wix, dotyczą zmiany w nowym edytorze, który użytkownicy opisali jako powolny i frustrujący w użyciu, w przeciwieństwie do starego edytora. Ale mimo że eksperci byli wobec tego krytyczni, wierzą, że Wix rozwiąże te problemy.

Na podstawie tych punktów, a także pozytywnych opinii użytkowników, Squarespace wydaje się być bardziej popularny wśród tych, którzy mają już pewne doświadczenie techniczne i nie potrzebują dużej pomocy, podczas gdy Wix wydaje się być bardziej popularny wśród tych, którzy chcą prostszego i łatwiejsza platforma.

Jeśli więc dopiero zaczynasz, najprawdopodobniej wolisz Wix z łatwym w użyciu interfejsem. A jeśli masz wiedzę na temat kodowania lub inne doświadczenie w tworzeniu stron internetowych, najprawdopodobniej wolisz Squarespace z jego bardziej zaawansowanymi opcjami.

5. Główne cechy i obsługa klienta

Oto ogólny przegląd różnic między głównymi funkcjami Squarespace i Wix:

Główne funkcje Kreatorów stron internetowych

SQUARESPACEWIX
 • Nowoczesne szablony
 • Edytor stylów
 • Wbudowane mobilne strony internetowe
 • Przełączanie szablonów
 • Konfigurowalne układy treści
 • Menedżer Obrazów
 • CDN w zestawie
 • Responsive Image Loader
 • Integracja Getty Images
 • Image SEO
 • Bloki galerii
 • Wideo w galeriach
 • Kolekcje audio
 • Społecznie połączony
 • Łatwy import
 • Niestandardowy edytor WYSIWYG
 • Projekty automatycznie reagujące
 • Edycja pełnoekranowa
 • Zbieranie danych użytkownika
 • Kontrola witryny
 • Intuicyjny edytor przeciągnij i upuść
 • Przyjazny dla urządzeń mobilnych
 • Darmowy hosting
 • Domena niestandardowa
 • Ponad 500 szablonów zaprojektowanych przez projektantów
 • Ponad 40 unikalnych galerii
 • Efekty 3D Parallax
 • Nieograniczone strony internetowe
 • Kod HTML HTML
 • Aplikacje na Facebooku
 • Spersonalizowana skrzynka pocztowa Google
 • Prywatne i chronione strony internetowe

Porównanie funkcji Wix i Squarespace oraz obsługi klienta

SQUARESPACEWIX
Konfiguracja – uzyskanie strony internetowej Squarespace jest proste. Musisz tylko podać swoje imię i adres e-mail.Konfiguracja – uzyskanie strony internetowej Wix jest również proste. Możesz użyć swojego adresu e-mail lub konta społecznościowego (Facebook lub Google).
Niestandardowa nazwa domeny – wszystkie plany zawierają bezpłatną domenę niestandardową na pierwszy rok.Niestandardowa nazwa domeny – dostępna tylko z abonamentami premium.
Bezpieczeństwo witryny – zgodne z PCI i włączone SSL. Wszystkie dane są przechowywane na bezpiecznych serwerach Squarespace.Bezpieczeństwo witryny – zgodne z PCI i włączone SSL. Strony internetowe są przechowywane na bezpiecznych serwerach Wix. Certyfikat TRUSTe. Zgodny z unijnymi i amerykańsko-szwajcarskimi ramami Safe Harbor.
Optymalizacja mobilna – szablony automatycznie reagują i działają na dowolnym urządzeniu mobilnym.Optymalizacja mobilna – nie optymalizuje się automatycznie pod kątem urządzeń mobilnych, ale ma dedykowaną stronę do edycji mobilnej.
SEO – przyjazny dla SEO. Dostępne tagowanie i XHTML. Możesz dostosować adres URL każdej strony.SEO – ograniczone SEO. Możesz zoptymalizować tytuły stron, opisy meta i tagi alt.
Integracja z bramą – tylko brama płatności Stripe.Integracja z bramą – PayPal, WebMoney, Skrill, Authorize.Net, PayU Latam (tylko Ameryka Łacińska) lub opcja płatności offline.
Integracja z mediami społecznościowymi – integruje się z szeroką gamą opcji mediów społecznościowych.Integracja z mediami społecznościowymi – ma pasek społecznościowy i różne aplikacje.
eCommerce – wszystkie plany obejmują sklep internetowy i pozwalają sprzedawać nieograniczoną liczbę produktów. Plany witryn internetowych zawierają opłaty za transakcje sprzedaży, ale plany eCommerce ich nie mają.eCommerce – plan eCommerce obejmuje sklep internetowy; jednak nie zalecamy używania Wix, jeśli chcesz sprzedawać online. Głównym problemem jest to, że istnieje tylko jedna zryczałtowana stawka za wysyłkę. Jeśli nadal chcesz korzystać z Wix, wypróbuj dodatkową aplikację, taką jak Ecwid, aby zwiększyć funkcjonalność.
Blog – platforma blogowa jest dość kompleksowa. Możesz planować posty i importować zawartość bloga z Bloggera, Tumblra, Squarespace 5 i WordPress.Blog – platforma blogowa jest podstawowa i nie jest przyjazna dla SEO. Możesz planować posty, ale nie możesz importować treści blogu.
Hosting – wszystkie plany obejmują w pełni zarządzany hosting w chmurze.Hosting – Wix hostuje również na swoich serwerach.
Aplikacje i widżety – Przydatne bloki do takich rzeczy jak OpenTable i BandsInTown. W przypadku wszystkich innych elementów, które nie są uwzględnione, możesz dodać swój kod. Możesz także użyć funkcji dodatkowych, takich jak widżety galerii i widżety mediów społecznościowych.Aplikacje i widżety – rynek aplikacji Wix zawiera ponad 260 aplikacji i widżetów.
Głębokość nawigacji – tylko jeden poziom głębokości.Głębokość nawigacji – maksymalnie dwa poziomy.
Zarabianie – dodaj Google AdSense, AdWords, uwerturę lub banery reklamowe.Zarabianie – dodaj Google AdSense, banery reklamowe lub linki partnerskie.
Narzędzie do biuletynów – Musisz połączyć się z kontem MailChimp.Narzędzie do biuletynów – możesz korzystać z ShoutOut firmy Wix.
Formularz kontaktowy – dostępny konfigurator formularzy kontaktowych dostępny.Formularz kontaktowy – dostępny prosty kreator formularzy kontaktowych.
Forum – Możesz dodać forum Muut poprzez kod HTML.Forum – możesz korzystać z aplikacji.
Edytor HTML – dostępny blok edytora kodu HTML.Edytor HTML – możesz użyć aplikacji.
Ochrona hasłem – Możesz zabezpieczyć każdą stronę za pomocą indywidualnego hasła.Ochrona hasłem – Możesz także zabezpieczyć każdą stronę za pomocą indywidualnego hasła.
Miejsce do przechowywania – nieograniczone dla wszystkich planów.Miejsce do przechowywania – od 500 MB do 20 GB, w zależności od planu, z którego korzystasz.
Statystyki odwiedzin – użyj aplikacji Squarespace Analytics lub skonfiguruj Google Analytics.Statystyki odwiedzin – aplikacja Web-Stats jest dostępna w abonamencie darmowym. Google Analytics jest dostępny w abonamentach premium.
Wiele języków – Możesz wprowadzić wszystkie języki do edytora, ale interfejs jest tylko w języku angielskim.Wiele języków – Tekst strony internetowej można wprowadzać we wszystkich językach zgodnych z UTF8. Edytor jest dostępny w 15 językach.
Obsługa klienta – brak wsparcia telefonicznego. Wsparcie przez e-mail jest dostępne z godzinnym zwrotem. Czat na żywo jest dostępny 24/7, ale czasami są długie kolejki. Obszerna baza wiedzy, instrukcje, samouczki wideo i pytanie&Część jest również dostępna. Raz w miesiącu odbywają się warsztaty jeden na jednego z zespołem w Nowym Jorku.Obsługa klienta – brak obsługi czatu na żywo. Dostępna jest obszerna baza wiedzy, instrukcje, samouczki wideo, fora oraz centrum pomocy 24/7. Pomoc telefoniczna jest dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:00 do 17:00 czasu pacyficznego. Plan VIP daje dostęp do zespołu VIP, który odbierze Twoje połączenia.

6. Wnioski i zalecenia

Jeśli czytasz ten post od początku do końca, prawdopodobnie już bardziej skłaniasz się ku Wix lub Squarespace, ale oto nasze końcowe rekomendacje:

Polecamy Squarespace osobom, które chcą tworzyć wspaniałe witryny, które nie wymagają dużych dostosowań, szczególnie dla portfeli, stron wydarzeń, artystów, projektantów i małych firm. Plany eCommerce są dość drogie, ale jeśli potrzebujesz prostej, niedrogiej, profesjonalnie wyglądającej witryny, to Plan strony tytułowej lub Plan osobisty jest świetną opcją.

Polecamy Wix osobom, które chcą stworzyć swoją pierwszą stronę internetową, ale nie mają wiedzy technicznej ani projektowej. Wybierz Wix, jeśli chcesz, aby kreator stron internetowych był tak łatwy w użyciu, aby był bardziej zabawny niż frustrujący. Jeśli szukasz czegoś bardziej zaawansowanego lub z większą liczbą narzędzi eCommerce, wypróbuj Squarespace lub sprawdź inne opcje.

Ale, jak powtarzamy, wybór narzędzia do tworzenia witryn jest ważną decyzją i wszystko zależy od konkretnych potrzeb. Użyj tego postu jako przewodnika, ale nie wierz nam na słowo. Być może zainteresuje Cię nasze porównanie konstruktora stron Squarespace i oprogramowania WordPress.

Zdecydowanie zalecamy wypróbowanie bezpłatnego okresu próbnego Squarespace i bezpłatnego planu Wix przed podjęciem jakichkolwiek decyzji. Badaj, eksperymentuj i dowiedz się, który jest odpowiedni dla Ciebie.

Mamy nadzieję, że ten post był dla Ciebie pomocny i życzę powodzenia w tworzeniu witryny!

Wolisz Wix czy Squarespace? Czy masz jakieś inne powody, aby wybierać między sobą? Bardzo chcielibyśmy je usłyszeć, dlatego podziel się nimi w komentarzach poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map