5 alternatyw WordPress, które musisz wypróbować

Niewątpliwie WordPress jest jednym z najczęściej używanych systemów zarządzania treścią na świecie. Jest popularny, wydajny i elastyczny, ale najważniejsze pytanie brzmi – czy jest to odpowiedni kreator stron internetowych dla Ciebie?


WordPress może nie być dla wszystkich. Jeśli uważasz, że WordPress nie jest twoją filiżanką herbaty, nie ma sensu z tego korzystać.

Alternatywne opcje WordPress

Jeśli czytasz ten post, domyślamy się, że szukasz alternatyw dla WordPress.

Odkryjmy więc 5 popularnych alternatyw dla WordPress. Jeśli jednak chcesz spróbować więcej, 000webhost sugeruje kilka alternatyw dla WordPress.

1. Joomla

Panel sterowania Joomla

Nie byłoby źle, jeśli powiemy, że Joomla jest jednym z największych rywali WP. Ma największy udział w rynku na platformie internetowej po WordPress. Społeczność Joomla jest dość aktywna, ponieważ istnieje ponad 8000 rozszerzeń Joomla.

Jest to darmowa platforma CMS, która została uruchomiona w 2003 roku. Jest przeznaczona przede wszystkim do tworzenia aplikacji internetowych. Joomla jest napisany w PHP i używa OOP (Object-Oriented Programming).

Jeśli mówimy o funkcjach, tworzenie blogów w Joomla jest wyjątkowo łatwe. Wystarczy skopiować i wkleić treść na platformę i nacisnąć przycisk „opublikuj”.

Mówiąc o elastyczności, nie ma ograniczeń, w jaki sposób chcesz dostosować swoją stronę w Joomla. Od integracji sieci społecznościowych po złożoną bramę płatności, wdrażanie różnych funkcji jest dość łatwe dzięki Joomla.

2). Drupal

Administracja Drupal

Drupal jest jedną z najlepszych alternatyw dla WordPress. Podobnie jak WordPress, jest to darmowy system zarządzania treścią typu open source, który pozwala łatwo stworzyć piękną, elastyczną i profesjonalną stronę internetową.

Jest dość prosty w użyciu, nowicjusz nie powinien długo czekać na zapoznanie się z funkcjonalnością tej platformy.

Jeśli jednak mówimy o bezpieczeństwie, Drupal jest o krok przed WordPress. Platforma ma wyjątkowo niesamowite osiągnięcia w zakresie bezpieczeństwa. Ma zorganizowany proces weryfikacji, badania i publikowania różnych problemów bezpieczeństwa.
Możesz łatwo utrzymać parametry wydajności i bezpieczeństwa bezpośrednio z konsoli administracyjnej.

Oprócz tego Drupal ma ogromną aktywną społeczność, w której można znaleźć ponad 16 000 bezpłatnych modułów, których można użyć do uzyskania pomocy w różnych kwestiach, takich jak tworzenie kopii zapasowych bazy danych, CRM, dodawanie określonej funkcji do witryny, integracja z mediami społecznościowymi, SEO itp..

Mówiąc o motywach i szablonach, Drupal ma ogromną społeczność projektantów i programistów, którzy tworzą responsywne, bogate w funkcje szablony. Możesz znaleźć wielu zewnętrznych dostawców oferujących responsywne motywy i wtyczki. Ponadto wszystkie jego motywy zostały zaprojektowane z uwzględnieniem różnych aspektów SEO.

Poza tym zarządzanie zawartością Joomla to bułka z masłem. Daje wiele opcji zarządzania różnymi poziomami uprawnień bez przełączania kart.

Kolejną rzeczą, która sprawia, że ​​jest najlepszą alternatywą dla WordPressa, jest jego skalowalność, możesz zacząć od 2 stron i rozwinąć się do 2000 bez dokonywania jednej zmiany.

Uważamy, że nie powinniśmy zapominać o tym, że niektóre witryny o dużym ruchu na świecie, takie jak Nascar, Grammys i White House, wybrały Drupal.

3). Umbraco

Umbraco

Umbraco to kolejna popularna platforma CMS, która została uruchomiona w 2004 roku. W krótkim czasie stała się popularnym wyborem dla tysięcy użytkowników na całym świecie. Obecnie ma ponad 85 000 instalacji.

Platforma jest oparta na technologii Microsofts.Net i jest preferowana głównie przez duże organizacje.

Umbraco szczyci się tym, że jest wyjątkowo przyjazny dla użytkownika i szybki. Nawet użytkownicy niebędący programistami i użytkownicy niebędący projektantami mogą z niego korzystać w celu stworzenia profesjonalnej strony internetowej bez pomocy.

Poza tym jest to platforma przyjazna SEO, co oznacza, że ​​możesz łatwo wdrożyć różne narzędzia na swojej stronie, aby zwiększyć SEO i poprawić swoje pozycje w wyszukiwarkach.

Podobnie jak wiele popularnych platform CMS, Umbraco ma aktywną społeczność programistów, którzy są zawsze dostępni, aby odpowiedzieć na różne pytania początkujących.

Poza tym Umbraco ma również rozbudowany system wsparcia. Posiada bibliotekę ponad 100 samouczków wideo, które można obejrzeć, aby znaleźć szybkie rozwiązania różnych problemów.

Jeśli chcesz wydać trochę dolców, Umbraco również wypłaciło wsparcie premium.

Niektórzy z popularnych użytkowników Umbraco to asp.net i wired.co.uk.

4. Textpattern

textpattern admin

Textpattern to popularna platforma blogowa wydana w 2003 roku. Obsługuje szybką, ale standardową procedurę instalacji. Podobnie jak inne platformy CMS, zostaniesz poproszony o podanie szczegółów poświadczeń bazy danych, utworzenie pliku konfiguracyjnego i dodanie danych użytkownika. I jesteś gotowy do użycia.

Textpattern jest wyposażony w najnowocześniejszy edytor, który znacznie ułatwia edycję różnych funkcji. Użytkownicy mogą edytować tekst, obrazy artykułów, kategorie za pomocą jednego kliknięcia.

Ponadto ma również kilka świetnych funkcji, w tym opcję włączania / wyłączania przełączania komentarzy, statusu postu itp.

Jeśli jednak mówimy o instalacji wtyczek, jest to zupełnie inne niż WordPress. Podobnie jak WordPress, tutaj nie ma opcji instalacji wtyczki z menu. Aby zainstalować wtyczkę, musisz skopiować i wkleić kod wtyczki do Textpattern.

Chociaż dla początkujących może być to trochę trudne, mogą jednocześnie dowiedzieć się więcej.

5. Średni

Średni zrzut ekranu

Chociaż różni się od WordPressa, ponieważ nie jest kompletną platformą CMS, jest popularną platformą publikowania online dla milionów amatorskich i profesjonalnych blogerów na całym świecie.

Pierwotnie wprowadzono Medium, aby łączyć ludzi z ważnymi dla nich pomysłami. Jednak z biegiem czasu stała się przyjazną dla użytkownika platformą do pisania dla wydawców.

Medium to w pełni responsywna platforma, co oznacza, że ​​Twój blog będzie wyglądał pięknie na wszystkich ekranach i urządzeniach. Podobnie jak WordPress, tutaj nie musisz się martwić wtyczkami i motywami, ponieważ ich nie ma.

Najlepszą częścią Medium jest to, że pozwala użytkownikom korzystać z niestandardowej domeny dla wydawcy, co oznacza, że ​​możesz bez trudu tworzyć własną nazwę domeny na nośniku.
Zamiast komentarzy Medium ma wbudowane notatki i odpowiedzi.

Podsumowanie

Chociaż WP jest najbardziej rozpowszechnioną platformą CMS, wciąż wiele osób chce poznać jej alternatywy. Mam nadzieję, że ten artykuł oferuje coś ekscytującego i przydatnego.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map