29 rzeczy do rozważenia przed zbudowaniem świetnej strony internetowej

Jest złożony, ale nie skomplikowany. Jak to na sposób podsumowania tego, co składa się na budowę witryny? Dzięki technologii i innowacjom techniczne aspekty tworzenia stron internetowych stały się łatwe. To planowanie wciąż jest przeszkodą.


Nowe strony internetowe często się komplikują, zanim jeszcze się uruchomią. Konstruktorzy podchodzą do tego, myśląc, że muszą być wszystkim dla wszystkich. Nie o to chodzi. Ludzie chcą mniej, nie więcej. Oto 29 rzeczy do rozważenia przed zbudowaniem strony internetowej.

Poznaj przyszłość projektowania stron internetowych od ekspertów

Contents

1. Cel Twojej witryny

Mieszanie i łączenie celów przynosi więcej szkody niż pożytku. Zwycięskie strony internetowe są budowane i sprzedawane ze szczególnym naciskiem.
Nie komplikuj. Wybierz jedną z trzech opcji strategicznych:

 • 1. Sprzedawaj produkty i usługi. Witryna eCommerce może generować przychody i zyski, ale jej utworzenie i uruchomienie wymaga często dużego budżetu.
 • 2). Generuj potencjalnych klientów. Możesz opracowywać i sprzedawać tego typu witryny za mniejsze pieniądze. Nie oszczędzaj na tym, czego potrzebujesz, aby produkować wykwalifikowanych potencjalnych klientów.
 • 3). Ustal poświadczenia. Są to najtańsze w budowie. Użyj jednego do budowania świadomości, ale pamiętaj, że nie możesz go używać do sprzedawania rzeczy ani generowania potencjalnych klientów.

2. Zdefiniowanie grupy docelowej

Jest tylko jeden sposób na stworzenie udanej strony internetowej lub bloga. Musisz być najlepszy w tym, co robisz w swojej branży.
Jeśli nie jesteś najlepszy na świecie na rynku, zastosuj wąskie podejście do jego definicji. W jakiej niszy jesteś lepszy (lub czy mógłbyś stać się lepszy) niż jakikolwiek inny konkurent?
Aby znaleźć tę niszę, zadaj następujące trzy pytania:

 • 1. Czy Twój rynek odczuwa nagły ból lub irracjonalną pasję??
 • 2. Czy istnieje dowód, że chcą rozwiązać ten ból lub namiętność?
 • 3. Czy masz do tego unikalne rozwiązanie?

Odpowiedzi twierdzące na wszystkie trzy pytania oznaczają, że tak zdefiniowałeś grupę docelową.

3. Badanie konkurencji

Zanim zaczniesz z tym wysiłkiem, upewnij się, że rozumiesz, dlaczego jest to kluczowe. Chcesz konkurencyjne badania dzięki czemu możesz robić to, czego nie robią konkurenci.
Zdefiniowałeś swój rynek docelowy w poprzednim kroku. Czas zobaczyć, jak przyciągają je inne witryny. Użyj tych narzędzi.

 • Alexa: Ta usługa pomoże ci przeanalizować ruch w sklepie eCommerce konkurencji. Alexa poda ci swoją globalną rangę ruchu i wgląd odbiorców. Zapłacisz za niektóre jego zaawansowane raporty.
 • Książka SEO: Narzędzie do porównywania podobieństw stron: użyj tej usługi, aby porównać tytuły stron, meta informacje i popularne frazy konkurencji.
 • Narzędzie propozycji słów kluczowych Google AdWords: Nie pomijaj tej usługi. Użyj go do analizy słów kluczowych i wielkości ruchu generowanego przez te słowa kluczowe. Za jego pomocą możesz oszacować, ile konkurencja płaci za kliknięcie reklam.
 • DomainTools: Whois: Wszystko czego potrzebujesz to adres URL konkurenta. Otrzymasz kompleksowy zapis tej domeny.
 • SpyFu: Ta płatna usługa pozwala zobaczyć, które AdWords i słowa kluczowe działają u konkurencji. Możesz uniknąć błędów, które popełnili. To tak, jakby wszyscy twoi konkurenci przeprowadzali dla ciebie testy rynkowe za 79 USD miesięcznie.

4. Badanie strategii monetyzacji

Czy przychód jest miarą sukcesu Twojej witryny? Rozważ jedną z tych trzech strategii:

 • 1. Witryna członkowska. Użytkownicy rejestrują się, aby uzyskać dostęp do treści. Kupują określone produkty lub usługi.
 • 2). Subskrypcje lub zapora. Odwiedzający wnoszą opłatę cykliczną, która zapewnia im dostęp do wszystkich treści do momentu wygaśnięcia subskrypcji.
 • 3). Sprzedawaj treści. Musi mieć wartość i być odpowiedni. Nadal możesz sprzedawać produkty w swojej witrynie, nawet jeśli nie masz własnych. Zostań partnerem dla produktów innej marki. Zarabiasz prowizję za każdą dokonaną sprzedaż. Jeśli dopiero zaczynasz zarabiać na swojej witrynie, ta opcja może być dla Ciebie odpowiednia. Łatwo jest znaleźć programy partnerskie. Uruchom wyszukiwanie z głównym tematem witryny, a następnie słowami „program partnerski”.

5. Ustawianie budżetu

Ustalenie realistycznego budżetu zaczyna się od wyobrażenia sobie, co chcesz zrobić w witrynie. Spójrz na trzy podstawowe obszary:

 • Projekt. Ile chcesz personalizacji? Czy działa standardowy motyw WordPress? Potrzebujesz od podstaw niestandardowego projektu? Kluczowym czynnikiem napędzającym budżet będą prawdopodobnie potrzeby graficzne.
 • Zadowolony. Ile unikatowych treści będziesz potrzebować? Treści są copywriting.
 • Funkcjonalność. Zadaj sobie następujące pytania, aby określić koszty związane z funkcjonowaniem witryny:

Potrzebujesz czegoś więcej niż podstawowy formularz kontaktowy??
Czy chcesz zaoferować pliki do pobrania??
Czy chcesz śledzić potencjalnych klientów z formularzy?
Czy potrzebujesz e-commerce, a jeśli tak, jakie opcje płatności?
Czy chcesz zoptymalizować swoją witrynę pod kątem wyszukiwarek (SEO)?
Czy potrzebujesz W3C lub innej zgodności??

Dodaj pozycje budżetu z tych trzech obszarów do tej dodatkowej listy podstawowych składników witryny i kosztów:

 • Nazwa domeny – 10 USD / rok
 • Hosting – od 10 do 100 USD rocznie (w zależności od ruchu i usług hostingowych)
 • Planowanie, projektowanie i tworzenie stron internetowych – 60 godzin i więcej
 • Kontynuacja konserwacji witryny – 500 USD rocznie
 • Marketing Twojej witryny online – 750 USD miesięcznie i więcej

Łącznie te koszty pozwolą Ci zorientować się, ile będzie kosztowało utworzenie i utrzymanie Twojej witryny. Będziesz miał swój budżet.

6. Rejestracja domeny

Uzyskanie nazwy domeny wymaga rejestracji nazwy w organizacji o nazwie ICANN. W tym celu korzystasz z rejestratora nazw domen. Zapłacisz im opłatę rejestracyjną za tę nazwę w wysokości od 10 do 35 USD.
Wybrany przez ciebie rejestrator jest kwestią osobistego wyboru. Zapytaj znajomych o rekomendacje. Upewnij się, że są akredytowane przez ICANN.

Rejestratorzy zarabiają, pobierając opłaty za usługi o wartości dodanej. Poświęć trochę czasu, aby zrozumieć, co jest oferowane. Renomowani rejestratorzy:

 • Nigdy nie ukrywaj opłat.
 • Zapewniają bezpośredni dostęp do danych Whois, blokad rejestratorów i kodów autoryzacyjnych.
 • Podaj całkowite ustawienia DNS, takie jak rekordy nazw hostów, wymienniki poczty i serwery nazw.
 • Oferta bezpłatnej usługi ochrony prywatności e-mail Whois.
 • Nigdy nie sprzedawaj swoich danych stronom trzecim.
 • Są dostępne przez telefon na wypadek problemów technicznych.

7. Hosting

Pomyśl o hostingu jako o transmisji swojej witryny. Jeśli Twoja usługa hostingowa nie wykonuje dobrej roboty, wrażenia te dotyczą Ciebie. Może to nawet oznaczać utratę dochodów. Kilka lat temu witryna Amazon upadła na 40 minut z powodu problemów z hostingiem. Szacuje się, że straciła na sprzedaży ponad 4,7 miliona dolarów.
Żadna firma hostingowa nie może zagwarantować 100% czasu działania, ale powinna oferować średnio co najmniej 99% czasu działania.

Twój dostawca hostingu powinien mieć możliwość skalowania w celu dostosowania do wzrostu ruchu. Możesz zacząć od serwera współdzielonego, a następnie przełączyć się na serwery dedykowane, gdy zyskasz przyczepność.

Chcesz mieć szybką reakcję i wsparcie, jeśli masz problemy techniczne. Poszukaj najlepszego dostawcy usług hostingowych, który oferuje całodobową dostępność. Wykonaj sprawdzenie w tle. Spójrz na opinie klientów. Zadawaj pytania, jeśli nie rozumiesz niczego w umowie dotyczącej poziomu usług.

Dostajesz to, za co płacisz. Najtańszy dostawca usług hostingowych może nie być najlepszym wyborem.

8. Korzystanie z otwartych systemów zarządzania treścią (CMS)

Niektóre z największych stron internetowych na świecie działają w systemach zarządzania treścią. Jest to aplikacja komputerowa, która pozwala publikować i utrzymywać zawartość z centralnego interfejsu.
Głównym celem Twojej witryny będzie określenie, czy potrzebujesz CMS. Czy zespół wniesie treść do witryny? Systemy CMS pozwalają na zarządzanie współpracą i przepływem pracy. Oto 4 najpopularniejsze według oceny Google.

 • WordPress. Prawie jedna czwarta wszystkich stron internetowych działa w tym systemie CMS. Prawie każda strona internetowa może korzystać z WordPress CMS. Motywy typu open source ułatwiają integrację innych funkcji. Istnieje wiele wtyczek do rozszerzenia funkcji.
 • Joomla. Ta platforma CMS typu open source jest oparta na języku PHP i korzysta z bazy danych MySQL do przechowywania treści. Podobnie jak WordPress, istnieją tysiące szablonów do niestandardowych zastosowań.
 • Magento. Ta platforma działa najlepiej na stronach eCommerce. Magento korzysta z baz danych PHP Zend i MySQL. Wielu twórców stron korzysta z Magento, ponieważ tworzy witryny dla urządzeń mobilnych.
 • Drupal. Ten CMS jest elastyczny i preferowany przez osoby, które chcą niestandardowych stron internetowych. Jest wystarczająco bezpieczny i niezawodny dla Białego Domu i NASA. Wadą jest to, że nie jest tak przyjazny dla użytkownika jak WordPress lub Joomla.

9. Eksplorowanie hostowanych serwisów WWW

Na rynku jest wielu producentów stron internetowych. Decyzja może być przytłaczająca. Skoncentruj swoją ocenę, która z nich najlepiej odpowiada Twoim potrzebom, na podstawie:

 • Jakiego rodzaju wyglądu, dotyku i funkcji chcesz.
 • Ile masz czasu, wysiłku i pieniędzy.
 • Niezależnie od tego, czy eksperymentujesz, czy chcesz czegoś trwałego.

Oto niektóre najlepsze typy kreatorów stron internetowych:

Udaj się do Uderzająco, jeśli chcesz stworzyć bezpłatną stronę internetową. Uderzająco tworzy piękne, proste strony. Uaktualnij do wersji płatnej, aby usunąć reklamy. Utwórz witrynę opartą na blogach za darmo w WordPress. W obu przypadkach witryna przyjmie poddomenę. To niewielka cena za stronę, która w przeciwnym razie byłaby darmowa.

Jeśli dopiero zaczynasz sprzedawać w swojej witrynie, wybierz Weebly lub SquareSpace. Weebly jest tańszy, ale szablony nie są dobrze zaprojektowane. Squarespace kosztuje więcej, ale szablony wywołują wyrafinowanie i luksus.

Jeśli poważnie myślisz o swoim sklepie internetowym, zapoznaj się z Shopify. Jest skalowalny i wspiera wzrost.

10. Niestandardowe projektowanie stron internetowych a szablony stron internetowych

Niestandardowa strona internetowa jest tworzona od podstaw. Twoje unikalne specyfikacje określają architekturę informacji, grafikę, funkcje i zaplecze administracyjne. Czy masz ugruntowane wytyczne dotyczące marki, które odzwierciedlają Twoją tożsamość jako firmy? Niestandardowe rozwiązanie jest dla Ciebie.

Wdrożenie rozwiązań dopasowanych do indywidualnych potrzeb wymaga miesięcy. Może to nie być wykonalne, jeśli chcesz od razu rozpocząć pracę lub masz ograniczony budżet. Witryna z szablonami może stanowić dobrą alternatywę.

Jeśli dopiero zaczynasz, niektóre części witryny mogą nie być potrzebne. Witryna wstępnie zbudowana lub oparta na szablonach to świetny wybór. W przeciwieństwie do niestandardowych odpowiedników szablony zawierają tylko podstawowe funkcje. Możliwe są pewne dostosowania.

Jeśli cenisz wpływ silnej tożsamości online, Twoja marka czerpie większe korzyści z niestandardowego projektu internetowego. Niestandardowe projekty mogą być drogie w skali. Większość szablonów można łatwo skalować.

11. Czysty design

Odważne, czyste projekty przyciągają uwagę i ułatwiają przeglądanie dla użytkowników. Pogrubienie składa oświadczenie. Zaśmiecone witryny powodują, że użytkownicy odbijają się, zanim masz szansę powiedzieć im, o co w tym wszystkim chodzi. Prosty, czysty design pomaga również wyróżnić właściwe rzeczy.

Czysty design opiera się na prostej zasadzie: mniej znaczy więcej. Unikaj używania zbyt dużej ilości informacji prezentowanych na różne sposoby. Powiedz, co masz do powiedzenia – ale powiedz to dobrze.

 • Użyj białych znaków. Skoncentruj się na kluczowych elementach i usuń resztę. Białe znaki ułatwiają użytkownikowi trawienie treści.
 • Zbierz wszystkie swoje pomysły w jedną lub dwie grafiki na stronie. Obrazy muszą mieć silny efekt wizualny, niezależnie od tego, czy dotyczą koloru, czy przesłanej wiadomości.
 • Graj z kontrastami. Pomoże ci wskazać informacje. Dodaj kontrast, jeśli używasz białych znaków dla czystego projektu.

12. Wybór schematu kolorów

Czy Twoja marka już istnieje? Masz już swój schemat kolorów. Jeśli nie, masz więcej opcji.
Kolor wpływa na psychologię. Skorzystaj z tego przewodnika, aby zdecydować, który główny kolor będzie dla Ciebie odpowiedni.

Następnie postępuj zgodnie z regułą 60-30-10. Działa dla projektantów wnętrz i mody, a także w projektowaniu stron internetowych. Wybierz trzy różne kolory i użyj ich w proporcjach odpowiednio 60%, 30% i 10%.

 • 60% będzie podstawowym kolorem twojej witryny i nada ton.
 • 30% powinno kontrastować z 60%, aby stworzyć uderzający efekt.
 • 10% to Twój akcent. Uzupełnia kolor podstawowy lub wtórny.

Ustaw 60% lub 30% na neutralny kolor. Daje to największą liczbę opcji wyboru dla pozostałych dwóch kolorów.

13. Opracowanie tożsamości marki

Myśleć o tożsamość marki jako zbiór wartości i pomysłów, które chcesz, aby ludzie kojarzyli z Twoją witryną. Projekt może pomóc Ci wyrazić te pomysły.

Jakość treści odzwierciedla Twoją markę. Zainwestuj w dobrą grafikę i fotografię. Nie oszczędzaj na dobrym pisaniu.

Czy czcionki odzwierciedlają osobowość Twojej marki? Wybierz nie więcej niż trzy style czcionek. Zostaną powiązane z Twoją marką.

Twoja tożsamość nie jest natychmiastowa. Z czasem ewoluuje. Ale nie chcesz odejść od niego, gdy będzie na swoim miejscu. Utwórz przewodnik po stylu, aby śledzić wszystkie swoje decyzje dotyczące kolorów i wzorów. Zapoznaj się z nią za każdym razem, gdy tworzysz nową zawartość.

14. Typografia sieci

Większość informacji w Internecie to tekst, dlatego ważne jest, aby zrozumieć, jak są prezentowane.
Za typografią kryje się cała nauka. Szczególnie dla stron internetowych. Czcionki zachowują się na ekranach w inny sposób niż na papierze. Przeczytaj więcej na ten temat tutaj.

Oto niektóre najlepsze praktyki typograficzne:

 • Używaj jednakowej równowagi czcionek serif i sans-serif w nagłówkach.
 • Użyj więcej czcionek bezszeryfowych w tekście.
 • Ogranicz linie tekstu do 84 znaków.
 • Użyj responsywnej typografii.

15. Funkcje i funkcjonalność

Możesz zmienić to w listę 10 najlepszych. Upewnij się, że Twoja witryna wykonuje następujące czynności:

 • 1. Responsive. Wyświetlacz musi kompensować rozmiar ekranu.
 • 2. Łatwy w użyciu. Nie bądź sprytny z nawigacją. Uczyń to prostym i oczywistym.
 • 3. Regularnie aktualizuj zawartość. Jednym łatwym sposobem na to jest blog.
 • 4. Zachowaj najważniejsze elementy każdej strony powyżej zwoju.
 • 5. Użyj magnesów ołowiowych. Potrzebujesz adresu e-mail, więc daj odwiedzającym coś do tego.
 • 6. Zoptymalizuj prędkość. Użytkownicy nie będą czekać na załadowanie wolnych stron. Google będzie również karać cię niższym rankingiem.
 • 7. Użyj CMS, aby zaoszczędzić czas i szybciej budować zawartość.
 • 8. Skorzystaj z analityki. Korzystanie z danych o witrynie jest jedynym sposobem na jej ulepszenie.
 • 9. Poprowadź odwiedzających. Nie zakładaj, że wiedzą, co robić. Jeśli chcesz, aby klikali lub przewijali, daj im znać.
 • 10. Zintegruj media społecznościowe. Te strony są tak potężne jak Google. Nie możesz sobie pozwolić na nieuwzględnianie ich w swojej witrynie.

16. Struktura strony

The struktura twojej strony pomaga odwiedzającym podjąć kroki w celu zakupu oferowanych produktów lub usług. Ułatw im to. Robisz to, tworząc przejrzystą strukturę witryny, która jest łatwa w nawigacji. Podąża za hierarchią treści i jest dla użytkowników naturalny i intuicyjny.

Oto kilka najlepszych praktyk, o których należy pamiętać:

 • Im bliżej jesteś strony głównej, tym bardziej ogólne powinny być tematy. Główne sekcje witryny powinny pomalować szeroki obraz. Użyj ich, aby rozpocząć rozmowę i przyciągnąć gości.
 • Sekcje główne powinny odpowiadać głównym ofertom, produktom i usługom.
 • Zacznij od oznaczenia sekcji. Pracuj nad udoskonaleniem ich podczas ewolucji witryny. Przetestuj i zmień, aby zachęcić do naturalnego przepływu. Przeprowadź badania słów kluczowych w celu uzyskania optymalnych etykiet.
 • Skorzystaj z danych analitycznych z wyszukiwania w witrynie, aby zobaczyć, czego szukają ludzie. Udostępnij te elementy, aby użytkownicy nie musieli ich wyszukiwać.
 • Nie nakładaj się na treść. Nadmiarowość szkodzi wrażeniom użytkownika. Wyszukiwarki również będą za to karać.
 • Nazwy sekcji i przepływ strony powinny być jasne i mieć sens dla wszystkich. Nie tylko Ty.

17. Nawigacja i użyteczność

To jest krytyczne. The projekt nawigacji strony internetowej ma duży wpływ na sukces lub porażkę. Wpływa na ruch w sieci i rankingi wyszukiwarek. Wpływa na konwersje i łatwość obsługi.

 • Użyj standardowej nawigacji pionowej lub poziomej. Jest już znany widzom. Nie chcesz ich mylić.
 • Nie zwariuj na punkcie menu rozwijanych. Najlepiej pomagają użytkownikom wybierać z dużej listy.
 • Nie przeciążaj nawigacji strony głównej. Jest to mylące dla odwiedzających i szkodzi Twojemu SEO.
 • Używaj łączy tekstowych zamiast przycisków. Są bardziej przyjazne dla wyszukiwania i ładują się szybciej.

18. Elastyczne projektowanie stron internetowych

Jest to jedna z najważniejszych rzeczy, które musisz uwzględnić w swojej witrynie.

Elastyczne projektowanie stron internetowych umożliwia zmianę układu strony dla używanego ekranu. Szeroki ekran komputera wyświetla wiele kolumn. Nie w przypadku urządzenia mobilnego. Elastyczny projekt to naprawi.

Elastyczne projektowanie jest dobre dla twoich odwiedzających i jest dobre dla ciebie. To sprawia, że ​​Google też cię lubi. Google przyznaje wyższą rangę witrynom zbudowanym pod kątem obsługi wielu urządzeń.

19. Wezwanie do działania

ZA wezwanie do działania (CTA) to przycisk lub link na twojej stronie. Skłania potencjalnych klientów do zostania potencjalnymi klientami. Zabiera ludzi do treści, które chcą zobaczyć.
CTA powinny być:

 • Wizualny. Przekonująca oferta wykorzystuje grafikę.
 • Krótki. Zachowaj nie więcej niż pięć słów.
 • Zorientowany na działanie. Zacznij od czasownika.
 • W kontrastowym kolorze. Wyróżnij się.
 • Wystarczająco duży, aby zobaczyć z daleka. Musi zwrócić uwagę.
 • Łatwy do zrozumienia i wyczyszczenia. Co otrzyma użytkownik, jeśli kliknie Twoją wezwanie do działania?

20. Wydajność i szybkość

Duża prędkość ładowania strony zwiększa zaangażowanie odwiedzających. Zwiększa retencję i zwiększa sprzedaż. Natychmiastowa odpowiedź strony internetowej prowadzi do wyższych współczynników konwersji. Jednosekundowe opóźnienie w ładowaniu strony zmniejsza zadowolenie klienta o 16%.
Oto rzeczy, które możesz zrobić, aby zoptymalizować wydajność i zwiększyć prędkość:

 • wszystkie obrazy z odpowiednim formatem, rozmiarem i kompresją.
 • Zoptymalizuj kod CSS. Mniej wierszy kodu oznacza mniej cykli przetwarzania. Zwiększa efektywne dostarczanie plików witryn do żądających przeglądarek.
 • Użyj jak najmniejszej liczby wtyczek. Zmniejszają wydajność.
 • Zoptymalizuj bazy danych.
 • Skorzystaj z buforowania internetowego za pomocą oprogramowania, jeśli Twój dostawca nie oferuje buforowania po stronie serwera.
 • Użyj sieci dostarczania treści (CDN). Zwiększy to twoją wydajność i pozycję strony.

21. Blog na stronie

Blog przyciąga więcej odwiedzających do Twojej witryny. Każdy post na blogu to kolejna zaindeksowana strona w Twojej witrynie. To kolejna okazja, aby pokazać się w wyszukiwarkach.

Blogi są ulubioną rzeczą, którą można udostępniać w mediach społecznościowych. To dla ciebie więcej ekspozycji.
Twój blog pomaga ustanowić Ciebie lub Twoją firmę jako organ. Pomocne treści przyciągają więcej klientów.

22. Oryginalna treść

Tworzenie oryginalnej treści jest czasochłonne i drogie. Przyzwyczaj się do narzekania na to, ale nigdy nie przestawaj. Dlatego.

Wyszukiwarki oceniają Twoją witrynę według trafności treści umieszczonych w witrynie. Dlatego tak ważne jest, aby umieszczać oryginalne treści na swoich stronach internetowych. Jeśli nie zaktualizujesz treści, użytkownicy stracą zainteresowanie Twoją witryną. Regularnie zmieniaj lub ulepszaj swoje treści. Pająki wyszukiwarek będą częściej indeksować treści. Twoje wyniki wyszukiwania poprawią się.

23. Optymalizacja wyszukiwarek (SEO)

Google i inne wyszukiwarki nie publikują swoich algorytmów. Nie można dokładnie wiedzieć jak zoptymalizować swoją stronę dla nich. Mimo to oto rzeczy, które możesz zrobić, aby zwiększyć widoczność.

 • Używaj unikalnych, wysokiej jakości i odpowiednich treści w swojej witrynie.
 • Sprawdź swoje metadane. Upewnij się, że koreluje ze słowami kluczowymi.
 • Uwzględnij słowa kluczowe w adresach URL strony.
 • Unikaj powielania treści. Google obniży twój ranking.
 • Nigdy nie przestawaj dodawać nowych treści.

24. Integracja z mediami społecznościowymi

Media społecznościowe i Twoja strona internetowa powinny współpracować w celu promowania Twojej marki online.

Udostępnij swoje treści za pomocą przycisków udostępniania społecznościowego. Pomagają zwiększyć świadomość na temat treści. Poprawia również komfort użytkowania. Odwiedzający chcą się dzielić.

Dodaj tylko te sieci społecznościowe, które są dla Ciebie ważne. Zwiększysz prawdopodobieństwo udostępniania treści. Umieść przyciski udostępniania społecznościowego u góry, u dołu lub z boku stron.

Większość użytkowników woli logować się na stronie z logowaniem społecznościowym. Zwiększysz liczbę konwersji i przechowywania rejestracji w witrynie. Skraca proces rejestracji. Zwiększa to tempo rozmów.

25. Skuteczne bezpieczeństwo witryny

Złodzieje elektroniczni są niewidoczni i szybcy. Potrzebują danych klienta i danych karty kredytowej. Masz prawny obowiązek chronić te dane przed kradzieżą. Musisz zgłosić naruszenia bezpieczeństwa witryny.

 • Bądź na bieżąco z zagrożeniami hakerskimi.
 • Kontroluj dostęp i bezpieczeństwo sieci tak ściśle, jak to możliwe.
 • Zainstaluj zaporę sieciową i ukryj strony administracyjne przed wyszukiwarkami.
 • Użyj zaszyfrowanego protokołu SSL, aby przesłać dane osobowe użytkowników.

26. Śledzenie i analiza

Jak odwiedzający korzystają z Twojej witryny? Jedynym sposobem, aby się dowiedzieć, jest ich śledzenie i analiza danych.

Google Analytics jest standardem w narzędziach do analityki internetowej dla firm dowolnej wielkości. Co najważniejsze, jest bezpłatny. Google Analytics jest jednym z najsolidniejszych i najmocniejszych dostępnych narzędzi analitycznych. Pomoże Ci zrozumieć, co robią Twoi użytkownicy w Twojej witrynie.

Inne płatne narzędzia, takie jak CrazyEgg, oferują więcej informacji. To, czego używasz poza Google Analytics, będzie zależeć od twojego budżetu.

27. Kompleksowa mapa witryny

To nie jest dla twoich widzów. Ale kompleksowa mapa witryny jest dla kogoś równie ważna.
Mapy witryn dostarczają cennych informacji wyszukiwarkom. To nie pomaga w rankingu, ale daje wyszukiwarkom wiedzę, co należy uszeregować w pierwszej kolejności.

Twoja strona musi mieć Mapa strony XML jeśli Twoja witryna jest nowa i chcesz, aby wyszukiwarki Cię odkryły.

28. Przekonujące obrazy

Używanie niewłaściwych obrazów może zmniejszyć czytelnictwo. Oto jak obrazy i tekst działają w ramach partnerstwa:

 • Umieść obraz nad nagłówkiem. Może zwiększyć czytelnictwo artykułu nawet o 10%.
 • Ludzie czytają podpisy pod obrazami średnio o 300% więcej niż sama kopia.
 • Obrazy bez wyraźnego znaczenia są stratą miejsca. Upewnij się, że jest atrakcyjny dla Twojej grupy docelowej. Obrazy muszą podkreślać najważniejszy aspekt Twojego tematu.
 • Oczywiste zdjęcia stockowe stanowią duże zniechęcenie dla odwiedzających witrynę.
 • Badania pokazują, że osoby przeglądające strony internetowe nie lubią zdjęć z tłumu. Nie lubią też twarzy powiększonych ponad rzeczywisty rozmiar.

29. Utrzymanie strony internetowej

Otrzymujesz regularną konserwację swojego samochodu. Twoja strona też tego potrzebuje. Czas na zaplanowanie konserwacji jest jeszcze zanim zaczniesz. Utwórz listę kontrolną, która obejmuje:

 • Regularne kopie zapasowe.
 • Aktualizacje oprogramowania, szczególnie jeśli korzystasz z rozwiązania CMS.
 • Sprawdź, czy nie ma uszkodzonych linków.
 • Napraw formularze, aby działały tak, jak powinny.
 • Przejrzyj i rozwiąż problemy z wiadomościami e-mail wysyłanymi z serwera internetowego.
 • Usuń konta spamowe i komentarze.
 • Sprawdź prędkość ładowania strony.
 • Sprawdź widoczność wyszukiwania.

Poświęć czas, aby zrobić to dobrze

Oczywiście chcesz, aby Twoja strona była jak najszybciej uruchomiona! Całe to planowanie wydaje się spowolnić. To prawda. Każda z tych 29 rzeczy do rozważenia reprezentuje tygodnie, a nawet miesiące planowania.

Czas dobrze spędzony. Uważaj to za bazę Twojej witryny. Wielkie rzeczy są zbudowane na solidnym fundamencie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map