17 bezpłatnych narzędzi do testowania prędkości witryny w celu poprawy wydajności witryny

Jako webmaster, być może najważniejszą statystyką, na którą się natkniesz, jest ta, która odzwierciedla niecierpliwość przeciętnego użytkownika Internetu: czas ładowania witryny. Masz tylko kilka sekund.


W rzeczywistości, jeśli załadowanie którejkolwiek ze stron zajmuje dłużej niż trzy sekundy, prawdopodobnie stracisz interes, ponieważ większość ludzi po prostu naciśnie przycisk Wstecz lub zamknie kartę.

Ponieważ powoduje to negatywne wrażenie na Twojej stronie, wielu z tych użytkowników prawdopodobnie nie będzie się przejmować powrotem.

Szybkość witryny ma również znaczący wpływ na jej pozycję w wyszukiwarkach, a Google używa czasów ładowania strony jako jednego z parametrów rankingu wyszukiwania. (Możesz przeczytać więcej na ten temat w słowach Google tutaj.)

Tak więc, jeśli ładowanie witryny trwa dłużej niż zwykle, gigant wyszukiwarek pozycjonuje strony internetowe szybciej niż Twoja witryna. I jak zapewne domyślacie się, oznacza to, że nie czerpicie korzyści z obecności online, którą tak ciężko pracowaliście, aby ustalić!

Dlatego ogólna wydajność witryny i jej zdolność do szybkiego renderowania są niezbędne nie tylko ze względu na użyteczność, ale również sukces. Pamiętając o tym, warto skorzystać z narzędzi do testowania prędkości, aby uzyskać lepszy obraz problemów z prędkością witryny.

Narzędzia testowe poinformują Cię o szybkości Twojej witryny, a także dostarczą szczegółowych danych i raportów na temat tego, jak możesz rozwiązać te problemy. Cholera, są wolne, więc dlaczego nie?

1. Google PageSpeed ​​Insights

Opracowany przez Google, PageSpeed ​​Insights to bezpłatne narzędzie, które pozwala analizować wydajność witryny na komputerach i urządzeniach mobilnych. To ocenia twoją stronę z wynikiem od 0 do 100 punktów. Wyższy wynik, najlepiej powyżej 85, oznacza, że ​​strona działa wyjątkowo dobrze.

Jednak cokolwiek niższego niż to oznacza, że ​​istnieje pole do poprawy. Chociaż PageSpeed ​​Insights tak naprawdę nie zapewnia dokładnego czasu wczytywania strony, generuje około 30 różnych sugestii dotyczących tego, jak przyspieszyć tę stronę.

2. WebPagetest

Kolejne bezpłatne narzędzie online, WebPagetest pozwala na uruchomienie prostych testów w celu ustalenia dokładnego czasu ładowania stron internetowych. Możesz także przeprowadzić bardziej spersonalizowany test, konfigurując ustawienia zaawansowane, w których można znaleźć opcje blokowania treści, blokowania wideo, transakcji wieloetapowych i innych.

Po uruchomieniu testu wybierz „Szybkość strony”, a otrzymasz ogólną ocenę, a także pełną listę kontrolną z kilkoma sugestiami dotyczącymi poprawy szybkości witryny. Kolejną cechą, o której warto wspomnieć, jest możliwość wyboru wielu lokalizacji i różnych przeglądarek przed rozpoczęciem testu.

3. GTmetrix

Z GTmetrix, możesz zapewnić odwiedzającym bardziej wydajną, szybszą i ogólnie lepszą obsługę. Bezpłatne narzędzie online pokazuje nie tylko szybkość twoich stron internetowych, ale także analizuje różne sposoby poprawy szybkości i wydajności witryny. Możesz również zobaczyć ocenę swojej witryny YSlow.

Możesz założyć bezpłatne konto, aby uzyskać dostęp do niektórych funkcji tego narzędzia, które wystarczają na większość potrzeb związanych z testowaniem prędkości. Jedną z fajnych funkcji jest możliwość śledzenia historii raportów dla maksymalnie pięciu różnych stron internetowych. Aby jednak uzyskać dostęp do zaawansowanych funkcji, musisz zapłacić. Plany płatne zaczynają się od 15 USD miesięcznie, co jest okazją, biorąc pod uwagę uzyskane wyniki.

4. Pingdom

Pingdom to świetna usługa monitorowania stron internetowych, sieci i serwerów, która pozwala użytkownikom przeprowadzać bezpłatne testy prędkości. Wyświetla czas wczytywania witryny i zapewnia liczne raporty, takie jak oceny wydajności, oparte na różnych ważnych czynnikach, oraz podział czasu trwania każdego obiektu na stronie (na przykład bibliotek JavaScript, obrazów i arkuszy stylów) do Załaduj.

Umożliwia także uruchamianie testów z wielu lokalizacji i śledzenie historii wydajności, co jest przydatne. Jeśli jednak chcesz monitorować wydajność, czas działania i szybkość witryny 24/7, musisz wykupić abonament miesięczny, zaczynając od 13,95 USD miesięcznie.

5. Pokaż powoli

Pokaż powoli, internetowa wersja aplikacji serwerowej typu open source, która nosi tę samą nazwę i monitoruje wiele wskaźników wydajności witryny w czasie. Po dodaniu adresu URL oprogramowanie monitoruje witrynę publicznie, regularnie rejestrując wyniki czterech najpopularniejszych narzędzi do testowania prędkości, w tym Dynatrace, YSlow, WebPagetest i PageSpeed ​​Insights.

Wyniki znajdują się na wykresach, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób różne zmiany w witrynie wpływają na jej wydajność. Musisz się zarejestrować, aby korzystać z tego narzędzia. Jeśli chcesz, aby strona zachowała prywatność Twoich pomiarów, musisz pobrać i zainstalować narzędzie na własnych serwerach.

6. Neustar

Podczas gdy inne narzędzia zapewniają wiele lokalizacji do wyboru przed rozpoczęciem testu, Neustar ma nieco inne podejście. Po podaniu adresu URL narzędzie sprawdza szybkość witryny w czterech różnych lokalizacjach jednocześnie. Pozwala to zobaczyć dokładny czas ładowania witryny w lokalizacjach takich jak San Francisco; Waszyngton; Dublin; i Singapur.

Odpowiednie czasy ładowania są na wykresie, więc musisz zidentyfikować pliki, które musisz zoptymalizować, aby skrócić czas ładowania witryny. Możesz także wyeksportować swoje wyniki do pliku PDF, który możesz pobrać i wyświetlić później.

7. Wpływ obciążenia

Wpływ obciążenia to bezpłatne narzędzie do testowania wydajności i testowania obciążenia online dla aplikacji mobilnych, aplikacji internetowych i stron internetowych. Dostarcza wystarczających danych o zdolności Twojej witryny do obsługi ruchu w witrynie. Może także wyświetlać różne wskaźniki, takie jak „żądanie na sekundę” i „czas ładowania typu zawartości” na wykresie.

Możesz nawet uruchamiać testy z maksymalnie 10 różnych lokalizacji jednocześnie, a na żądanie możesz dodać więcej lokalizacji. Chociaż możesz uzyskać dostęp do większości funkcji za pomocą bezpłatnego okresu próbnego, musisz subskrybować jeden z planów premium, jeśli chcesz czegoś bardziej zaawansowanego. Plany zaczynają się od 89 USD / miesiąc.

8. YSlow

Opracowany przez Yahoo, YSlow to darmowa wtyczka do przeglądarki. Jest dostępny dla różnych popularnych przeglądarek, takich jak Opera, Firefox, Chrome i Safari. Narzędzie niemal natychmiast analizuje każdą stronę internetową, którą odwiedzasz. Nie podaje dokładnych czasów ładowania strony, ale daje do 20 różnych klas wydajności w oparciu o zestaw reguł Yahoo dla witryn o wysokiej wydajności.

To jednak nie wszystko. Wyświetla również statystyki dotyczące strony, podsumowuje składniki strony, zapewnia narzędzia do analizy wydajności oraz oferuje różne sugestie i wskazówki, które pomogą Ci poprawić wydajność i szybkość witryny.

9. Analizator strony internetowej

Być może jedno z najstarszych dostępnych narzędzi do testowania prędkości (pierwsza wersja wydana w 2003 r.), Analizator strony internetowej może pomóc użytkownikom poprawić wydajność ich witryny. Po wprowadzeniu adresu URL potężne narzędzie zapewni opisową analizę witryny, obliczając i podsumowując każdy element strony internetowej.

Narzędzie uwzględnia te cechy, a następnie oferuje cenne porady, jak poprawić czas ładowania witryny. Zawiera również najlepsze techniki i praktyki optymalizacji witryny w swoich zaleceniach.

10. PageScoring

PageScoring to kolejne proste narzędzie, które ładuje wprowadzony adres URL i zapewnia szczegółowe wyświetlanie czasu ładowania każdego elementu treści. Pokaże nie tylko całkowity czas, ale także kilka innych procesów przekazywania, które występują, gdy ktoś zażąda witryny za pośrednictwem przeglądarki internetowej, w tym czas pobierania, wyszukiwanie domeny, rozmiar strony, czas połączenia i inne.

PageScoring jest jednym z najskuteczniejszych narzędzi do mierzenia wydajności witryny w czasie rzeczywistym, ponieważ zapewnia użytkownikom łatwy i łatwy do zrozumienia raport skuteczności o minimalistycznym wyglądzie.

11. DareBoost

DareBoost jest stosunkowo nowym narzędziem i oferuje ponad 100 różnych punktów kontrolnych podczas analizy prędkości witryny. Następnie ocenia witrynę z wynikiem od 0 do 100. Możesz użyć narzędzia do testowania wydajności witryny zarówno na komputerze, jak i telefonie komórkowym, a także wykryć problemy z jakością i czasem ładowania z maksymalnie 10 różnych lokalizacji (w zależności od lokalizacji ty wybierasz).

Wyniki znajdują się w raporcie, który podzielą wyznaczone priorytety. Możesz nawet wyeksportować raport do pliku PDF i porównać wydajność witryny z innymi. Oprócz dostarczania zaleceń dotyczących poprawy szybkości witryny, narzędzie oferuje również jakość kodu, dostępność i porady SEO.

12. Varvy Pagespeed Optimization

Opracowane i utrzymywane przez Patrick Sexton, Varvy Pagespeed Optimization umożliwia użytkownikom testowanie stron internetowych pod kątem typowych problemów z prędkością. Raporty o podanym adresie URL dzielą się na pięć odrębnych sekcji, w tym „używane usługi”, „diagram zasobów”, „wykryte problemy z prędkością strony”, a także „użycie JavaScript”.

To narzędzie wyjaśnia, co można naprawić w witrynie za pomocą bardziej graficznego podejścia, ale zawiera również dokumentację dotyczącą optymalizacji witryny z pouczającymi samouczkami na temat korzystania z buforowania przeglądarki, odraczania krytycznej ścieżki renderowania i innych.

13. OctaGate SiteTimer

To proste, ale przydatne narzędzie, które pozwala indywidualnym użytkownikom lub właścicielom witryn monitorować czas potrzebny użytkownikom na pobranie jednej (lub więcej) stron witryny. Po podaniu adresu URL, który chcesz przetestować, przedstawia wyniki na wykresie słupkowym, który zawiera wszystkie elementy na stronie i zawiera cenne informacje, takie jak godziny rozpoczęcia pobierania i czas ich trwania.

Jeśli chcesz odkryć wolno ładujące się obiekty stron, OctaGate SiteTimer może pomóc w ich łatwej identyfikacji. Następnie możesz z kolei zoptymalizować te konkretne obiekty, aby poprawić szybkość witryny.

14. KeyCDN

KeyCDN to lekkie i niewiarygodnie szybkie narzędzie do testowania prędkości, które dostarcza szczegółowych informacji o wydajności Twojej witryny. Możesz wybierać spośród 10 różnych lokalizacji na całym świecie, a także zdecydować, aby wyniki były publiczne lub prywatne. Narzędzie zapewnia również wizualny podgląd strony i podział wodospadu, pozwalając szybko zobaczyć czasy ładowania, żądania PPTP, a także pełny rozmiar strony.

15. Monitor Dotcom

Z monitor dotcom, masz siedem różnych przeglądarek internetowych i 23 różne lokalizacje do wyboru przed rozpoczęciem testu prędkości. Unikalne w tym narzędziu jest to, że pozwala na jednoczesne uruchamianie wszystkich testów geograficznych. To z kolei oszczędza czas, ponieważ większość innych narzędzi pozwala uruchamiać test indywidualnie dla każdej lokalizacji.

Wyniki testu znajdują się w raporcie, który strona dzieli na pięć różnych sekcji, w tym „wydajność”, „błędy”, „podsumowanie”, „host” i „wykres wodospadu”.

16. WebToolHub

Jedno z bardziej podstawowych narzędzi do testowania prędkości, WebToolHub pozwala sprawdzić witrynę pod kątem problemów z ładowaniem i zapewnia cenne informacje, takie jak średnia prędkość, rozmiar strony, prędkość pobierania i czas ładowania w formacie tabelarycznym.

17. Zoomph

Z Zoomph, możesz przeanalizować swoją witrynę pod kątem ponad 400 typowych przyczyn wolnego czasu ładowania. Będzie skanować twoją stronę internetową i prezentować dane związane z jej wydajnością. Aby jednak uzyskać dostęp do innych funkcji, takich jak monitorowanie i raportowanie, musisz zarejestrować konto próbne.

Do Ciebie

Jak widać, istnieje cała gama narzędzi do testowania prędkości online, z których każde ma swój własny zestaw funkcji. Regularne testowanie witryny może znacznie pomóc w rozwiązaniu problemów z prędkością, z którymi możesz się spotkać. Musisz jednak upewnić się, że zawsze używasz odpowiednich narzędzi!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map