Як вибрати нішу електронної комерції

Є ще місце для нових маркетологів з електронної комерції. За словами Статисти, електронна комерція – це галузь на $ 1,2 трлн. Початок роботи з електронною комерцією означає вибір тієї ніші, якою ви можете захоплюватися, але яка також має можливість отримати прибуток. Важливо вибрати нішу, щоб ви знали, на кого орієнтуватися клієнти.


Є тисячі продуктів, які можна продати в Інтернеті. Новим підприємцям іноді важко знати, з чого почати процес відбору.

Виберіть правильну нішу електронної комерції

Подивіться на попит на ринку

Один із способів вибрати нішу електронної комерції – це побачити попит на цей товар на ринку. Скажімо, ви знайшли продукт, який ви вважаєте цікавим та унікальним. Є кілька способів визначити, чи може бути потреба в цьому продукті.

Ви можете продати деякі основні типи товарів. Вони, як правило, підпадають під такі категорії:

 • Електронні книги та посібники
 • Продукти, які вирішують проблему
 • Витратні товари (це речі, які люди вживають і повинні поповнювати)
 • Предмети новинки

Вибравши товар із однієї з цих категорій, ви спершу захочете переглянути, чи відповідає продукт актуальні теми в Google.

Google Trends

Погляньте, які теми мають тенденцію в Google і побачите, чи продукти, які ви розглядаєте, відповідають одній із цих тем.
Наприклад, два найпопулярніші пошукові запити в Google за 14 грудня 2015 року:

 • Кім Кардаш’ян
 • Джастін Бібер.

Чи може ваш продукт будь-яким чином поєднатися з цими знаменитостями чи музикою? Якщо ні, рухайтесь далі за тенденціями, бачачи, чи щось відповідає інтересам людей.

Тенденції соціальних медіа

За даними дослідницького центру Pew, 65% дорослих зараз користуються соціальними мережами. Слідкуючи за тенденціями на сайтах, таких як Twitter та Facebook, також можна багато розповісти про будь-які незадоволені потреби та інтереси потенційних клієнтів в Інтернеті.
Наприклад, деякі теми, які проходили у Twitter в грудні, були:

 • Патріоти
 • Різдво
 • Спортивний центр

Крім того, щоб увійти в Twitter і лише подивитися на ліву бічну панель, щоб побачити, що в тренді, ви можете використовувати такі сайти, як Тенденційна карта зруйнувати те, про що говорять люди в різних районах світу.

У Facebook розкрити актуальні теми так само просто, як увійти до свого облікового запису та подивитися в правій бічній панелі на домашній сторінці. Три основні теми відкриються, і ви можете переглянути більше, натиснувши стрілку вниз. Наприклад, ці теми були в тренді 14 грудня 2015 року:

 • Рік перегляду
 • Президентські вибори
 • Чоловіки в Instagram

Хоча теми широкі, вони можуть дати вам уявлення про те, що людей зараз цікавить, і, отже, хороше місце для початку мозкового штурму щодо продукту, який ви можете продати в Інтернеті..

Найкращі продавці

Хоча ви не хочете копіювати те, що роблять інші, ви можете отримати гарне уявлення про типи товарів, які купують люди, шукаючи списки бестселерів.

 • Amazon – одна з провідних платформ електронної комерції у всьому світі. Перейдіть на Amazon.com, натисніть Категорії та виберіть його. Тепер перейдіть до верхньої сторінки категорії і натисніть на вкладку з написом “Найкращі продавці”, щоб побачити, які найпопулярніші товари.
 • Ebay – ще одне місце для пошуку гарячих тенденційних продуктів. Просто перейдіть на Ebay.com, наведіть курсор на вкладку з написом “Сьогодні” та натисніть “Сьогоднішня колекція в тренді”. Він покаже вам предмети, які на даний момент добре працюють.
 • Якщо ви думаєте продавати вироби ручної роботи чи ремісників, Etsy – це гарне місце, щоб побачити, що добре, а що ні. Перейдіть на сторінку https://www.etsy.com/market/best_selling_items, щоб дізнатися, що сьогодні гаряче.

Що таке конкуренція?

Поки ви на цих сайтах займаєтесь дослідженнями, знайдіть час, щоб вивчити свою конкуренцію. Якщо ви натиснете ім’я користувача на будь-якому з цих сайтів, ви зможете побачити повний перелік товарів, які пропонує продавець.

Наприклад, скажімо, ви помітили, що інша людина продає товар у вашому короткому списку товарів для продажу. Подивимось, що це вудка і котушка. Ви натискаєте ім’я цього користувача і бачите, що він також продає аксесуари, такі як волосінь і приманки. Можливо, він також продає коробки для снастей, орієнтуючись на ту ж групу.

Ви можете багато чого навчитися, вивчаючи, чим займається ваша конкуренція. Ви можете дізнатися, де розміщувати рекламу та навіть які додаткові товари ви могли продати.

Вивчіть свою обрану нішу

Коли ви маєте на увазі товар або два, ви можете встановити свою нішу. Скористаємося вищенаведеним прикладом і скажемо, що для своєї ніші ви вибрали рибальські товари.

Наступні кроки

Щойно ви вибрали нішу, які ваші наступні кроки?

 • Які продукти доступні? Оскільки те, що вам сподобався продукт, не означає, що ви зможете швидко знайти його, щоб замовити його та зберігати його на складі. Ви також повинні переглянути вартість, і якщо ви можете продати товар за порівнянною ціною іншим інтернет-магазинам.
 • Які продукти мають найбільшу норму прибутку? Один із способів звузити список можливих предметів для продажу – подивитися, за якою ціною ви можете придбати їх, за якою ціною вони охоче збираються в Інтернеті та яка ваша загальна норма прибутку. Чим вища норма прибутку, тим краще ваш бізнес буде робити теоретично.
 • Чи пропонує постачальник краплі варіанти доставки? Якщо товар великий, це може заощадити гроші, тому що замість того, щоб товар був відправлений до вас і потім відправлений його покупцеві, ви пропускаєте крок у процесі поштових відправлень, тим самим зменшуючи витрати.
 • Чи є знижка, якщо ви купуєте оптом? Якщо ви впевнені, ви можете продати товар, купівля оптом може знизити виробничі витрати. Зазвичай, чим більше товару ви можете придбати одночасно, тим вищу ціну ви отримаєте за цей товар.

Сезонні міркування

Це товар, який продається краще в певний час року, ніж в інші часи? Одним із прикладів є потворні різдвяні светри. Вони продаватимуться найкраще в період з листопада по січень. Решту року продажі спадатимуть.

Якщо ви плануєте продати сезонний товар, створіть резервний план того, що ви будете продавати протягом повільних місяців або про те, як ви будете наростати під час сезонних розпродажів у наступному році.

Чи можете ви відстати від цього продукту?

Перш ніж приймати остаточне рішення про продаж товару, запитайте себе, чи можна це отримати. Як ви думаєте, це додає значення життю інших людей? Якщо ні, то вам буде складно продати його, коли вам доведеться викласти продукт.

Потенціал продукту для додавання вартості

Чи вірите ви, що продукт добре зроблений і хороше співвідношення ціни і якості? Як ви вважаєте, це покращує життя ваших клієнтів кращим, навіть хоч якось невеликим чином?

Ви використовуєте продукт самостійно? Особисті відгуки є потужними. Одним із прикладів цього є представники компаній MLM, таких як ефірні олії Young Living. Вони самі використовують олії і клянуться ними. Ця пристрасть просвічує, і інші хочуть спробувати продукт. Якщо ви хочете продати товар, вам потрібно переконатися, що ви готові його використовувати самостійно, і ви зрозуміли, як він працює і чому він найкращий з потенційних продуктів там.

Згідно з Журнал для підприємців, відгуки працюють, тому що вони:

 • Побудувати довіру
 • Не спам
 • Допоможіть подолати сумніви

Потенціал для повторних продажів

Це товар, який люди перероблять, чи це продукт, який вони купують один раз і ніколи більше?
Продукти, які люди купують один раз:

 • Дорога скринька інструментів
 • Предмети новинки
 • Гаджети

Продукти, які люди замовляють знову і знову:

 • Продукти харчування
 • Салони краси
 • Одяг

Продукт, який вони люблять, який може бути використаний або зношений – це той, який вони, ймовірно, перероблять. Однак не обов’язково виключати інші продукти. Ви також повинні подивитися, чи є можливість людей замовити товар для інших членів сім’ї або подарунки подарунків.

Зростання та масштабованість

Якщо ви коли-небудь розмовляли з інвестором або дивилися танк акули NBC, то, напевно, ви чули слово “масштабованість”. Коротше кажучи, це просто означає, чи можна швидко збільшити продажі товару чи це продукт, який стає більшим на більших ринках.

Прикладом продукту, який не набуде масштабів, може послужити послуга паркування автомобіля, яка спрямована на місцеві ресторани високого масштабу. Це ринок, на якому ви дійсно повинні мати контакт, щоб добре поласувати ресторанами. Існує велика конкуренція. Їх легко перевезти на інші ринки, де ти можеш не мати однакових контактів. Також існує висока конкуренція на інших ринках.

Прикладом товару, який має гарну масштабованість, може бути дитяча кошик, яка економить на спині мами. Можливо, товар зараз продається в кількох місцевих бутиках. Однак при правильних зв’язках і роботі це предмет, який легко може сподобатися масам нових мам там. Його можна продавати на багатьох ринках світу та в Інтернеті.

Є предметом, на який ви дивитесь, масштабується?

 • Чи має він масову привабливість?
 • Чи добре це перекладатиметься як на Інтернет, так і на продаж з цегли та розчину?
 • Чи є у вас можливість її змінити, адаптувати, додати до неї подібні продукти?

Звичайно, існує маса додаткових факторів, які розкривають масштабованість, але це основи, які повинні допомогти вам визначитися між продуктами, які ви можете розглянути.

Пошук постачальників

Після того, як ви вирішите вирішити товар, у вас є кілька варіантів, як його отримати:

 • Зробіть виріб самостійно (це може вплинути на масштабованість пізніше)
 • Платіть комусь, щоб виготовити товар за вас
 • Знайдіть постачальника, який вже виготовляє товар і готовий продати оптом

Виставки

Одним із способів пошуку постачальників є відвідування торгових виставок у межах вашої ніші. Отже, давайте знову використаємо цей приклад риболовлі. Ви б відвідували виставкову виставку риболовних снастей. Перебуваючи на виставці, ви робите нотатки, ставите запитання та шукаєте унікальні товари для продажу.

Вам слід зібрати:

 • Контактна інформація
 • Можливість компанії виконувати великі замовлення
 • Інформація про доставку крапель

Більшість людей на виставках є сторонніми постачальниками. Коли це можливо, пропустіть постачальників та замовляйте безпосередньо у компанії, щоб зменшити витрати. Ось де продається опт.

Пошук оптовиків

Розташування оптових торговців може бути складнішим, ніж ви можете подумати. Багато оптових продавців, які з’являться у ваших пошукових запитах Google, зовсім не є оптовими торговцями. Їх ціни не на рівні, який дозволить отримати розумний прибуток.

У Shopify є хороший список як внутрішніх, так і закордонних постачальників. Це гарне місце для початку, але ви також можете придбати кілька продуктів і перевірити упаковку на інформацію про виробника. Зверніться до цих виробників безпосередньо електронною поштою, поштою для равликів або по телефону та дізнайтеся про оптові рахунки.

Які ринки для вашої ніші?

Тепер, коли ви вибрали товар і знайшли поставку цього продукту, перш ніж витрачати гроші на замовлення товарних запасів, вам слід переконатися, що існують різні ринки вашої ніші.

Проаналізуйте, де ви можете просувати і продавати свій товар

Коли ви вивчали продукт та вашу конкуренцію, ви, ймовірно, вже склали список місць, у яких змагання продавались, і знаєте, що ви можете піти на ноги зі своєю конкуренцією на цьому ринку.

Тепер, якщо ви хочете вийти за межі змагань, ви повинні знайти додаткові. Подумайте про електронну комерцію як про діяльність на багатьох форумах:

 • Створіть на своєму веб-сайті систему кошика для покупок.
 • Присутність у соціальних медіа.
 • Поговоріть з іншими власниками електронної комерції про те, щоб пропонувати спеціальні пропозиції своїм клієнтам у бюлетені.
 • Надіслати електронною поштою користувачам покинуті кошики для покупок. Кісметрія оцінює це 54% покупців хто відмовиться від кошика для покупок, але їм пропонують знижку, завершить продаж. Ця форма спостереження та роботи з громадськістю – це те, що ви можете легко автоматизувати та зробити трохи краще, ніж ваша конкуренція.

Яку проблему вирішує виріб?

Одне, що ви повинні з’ясувати, якщо ви ще цього не зробили, – яку проблему вирішує продукт для людей. Що стосується вудки та котушки, скажімо, що той, який ви вирішили продати зараз, дозволяє басовому рибалкові подавати далі та точніше, ніж будь-який інший на ринку.

Тепер ви не тільки знаєте, кому сприяти (басові рибалки), але ви також знаєте, яку користь пропонує стрижень та котушка, тож ви знаєте, як просуватися до цієї демографічної групи.

Як клієнти знайдуть вас?

Ви можете створити найкрасивіший веб-сайт, який хто-небудь бачив, пропонувати знижки та робити все правильно, але якщо клієнти не знають, як вас знайти, ви витратили свої зусилля..

Окрім веб-сайту, вам потрібно переконатися, що ваш веб-сайт:

 • Добре займає рейтинг у пошукових системах
 • Є мобільним для мобільних пристроїв. Ремаркети оцінює, що більше 70% клієнтів зробити покупку на смартфоні в якийсь момент. Ваші електронні листи та веб-сайт мають бути зручними для мобільних пристроїв.
 • Має вхідні посилання. Це досягається, коли ви залучаєтесь до інтернет-спільноти для своєї ніші.
 • Стань лідером думки. Отже, ви б приєдналися до форумів для рибалок на басах. Однак будьте обережні, щоб не бути спамом. Не просто рекламуйте свій продукт на форумах, а пропонуйте поради, які мають сенс створити себе як авторитет.
 • Додайте цінний вміст. Хостинг блогу на вашому веб-сайті – це чудова ідея. Це дозволяє додавати корисні теми, на які можна вказати людей як на додаткову цінність (якщо форум дозволяє посилання).

Вам також потрібно використовувати розумну рекламу в соціальних мережах, у розсилках, орієнтованих на вашу демографічну ситуацію на ринку, і навіть роздаючи візитні картки, що перелічують адресу вашого веб-сайту, коли ви особисто зустрічаєтесь з місцевим рибалкою..

Заповнення отворів на обраному вами ринку

Тепер, коли ви вибрали свою нішу і почали продавати продукт, ви, мабуть, зрозуміли обрану нішу набагато краще.

Подивіться на питання, які задають ваші цільові користувачі на форумах або у вашому блозі. Що їм потрібно, щоб їх не зустріли? Чи можете ви знайти або зробити вирішити цю проблему?

Пошук ніші, якою ви захоплені, означає, що ви почнете все більше розуміти потреби клієнтів, які потрібно вирішити. Вибір правильної ніші означає, що ваш бізнес буде рости з часом, коли ви додасте більше продуктів і відкриєте нові способи просування цих продуктів.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map