7 יעדי שיווק במדיה חברתית מצוינת לשאוף

הצעד הראשון בכל אסטרטגיה שיווקית, כולל שיווק במדיה חברתית, הוא להגדיר את המטרות שלך. מה אתה מצפה לצאת מהאסטרטגיה השיווקית שלך במדיה החברתית? כל עסק יהיה שונה, אך הנה כמה יעדים שחברות בדרך כלל שואפות אליו.


הערה: אתה יכול לבחור יותר ממטרה אחת למטרה שלך אסטרטגיית שיווק במדיה חברתית. המפתח הוא לזהות איזו מטרה אתה מנסה להשיג בכל קמפיין מדיה חברתית שאתה מפעיל.

יעד 1: בניית מודעות למותג בקרב לקוחותיך

המטרה הראשונה של שיווק במדיה חברתית היא פשוט לאפשר ללקוחות האידיאליים שלך לדעת שהמותג שלך קיים. במדיה החברתית יש מספר רב של דרכים בהן תוכלו לעשות זאת. להלן כמה דרכים המבוססות על רשתות חברתיות מובילות. נדון יותר בטקטיקות וברשתות חברתיות אחרות בהמשך שלב 2.

על טוויטר, אתה יכול לתקשר עם כל אחד, ללא קשר אם הוא עוקב אחריך. לכן אתה יכול למצוא את הלקוחות האידיאליים שלך ולהתחיל איתם שיחות על ידי שליחת הודעות ציבוריות אליהם באמצעות @usus שלהם. הם יכולים להיות קשורים לעסקים או פשוט פשוט מהנים. שניהם יביאו למותג שלך.

אסטרטגיית שיווק במדיה חברתית

אתה יכול גם להשתמש במודעות Twitter כדי להציג את התוכן, המוצרים והשירותים שלך מול הלקוחות האידיאליים שלך.

על פייסבוק, אתה יכול לתקשר עם הלקוחות האידיאליים שלך על ידי הפיכתך לחובב העמוד שלהם ולהגיב על הפוסטים שלהם באמצעות דף הפייסבוק שלך.

בשלב זה לא תרצי לפרסם את המוצרים והשירותים שלך, אלא פשוט תתרום לשיחות יקרות ערך. תוכל גם להשתמש בפרופילים אישיים של חברים ידועים בחברה שלך כדי להצטרף לקבוצות בהן הלקוחות האידיאליים שלך מעורבים ולהתחיל להתעסק איתם שם. לבסוף, תוכלו גם להשתמש במודעות פייסבוק כדי להציג את התוכן, המוצרים והשירותים שלכם מול הלקוחות האידיאליים שלכם.

כיצד לפרסם בלינקדאין

על לינקדאין, אתה יכול לתקשר עם הלקוחות האידיאליים שלך על ידי שימוש בפרופילים אישיים על ידי התחברות אליהם ישירות, באמצעות חשבונות Premium ו- InMails, או על ידי יצירת קשר איתם בקבוצות לינקדאין. אתה יכול גם להשתמש במודעות לינקדאין כדי לקבל את התוכן, המוצרים והשירותים שלך מול הלקוחות האידיאליים שלך.

כפי שאתה יכול לראות, בניית מודעות לגבי המותג שלך מול הלקוח האידיאלי שלך יכולה להיעשות בקלות באמצעות מדיה חברתית. ובהתחשב בכך שהלקוחות שלך הם עסקים שכבר נמצאים במדיה החברתית שמנסים לבנות לעצמם מודעות מול הלקוחות האידיאליים שלהם, לא תהיה לך בעיה למצוא אותם ולבנות מודעות לעצמך.

יעד 2: ביסוס המותג שלך כמוביל מחשבה בענף שלך

מטרה נוספת שעוברת צעד אחד מעבר לבניית מודעות למותג שלך היא ביסוס המותג שלך כמוביל מחשבה בענף שלך. נניח שתוכנת המדיה החברתית של המותג שלך. המותג שלך ירצה להכיר כמוביל מחשבה בתעשיית המדיה החברתית. לשם כך, תרצה ליצור תוכן בעל ערך במגוון פורמטים.

בהתאם לענף הספציפי שלך ולקוחות אידיאליים, פורמטים אלה עשויים לכלול פוסטים בבלוגים, ספרים אלקטרוניים, מאמרים לבנים, קטעי וידאו, סמינרים מקוונים, פודקאסטים, כלים, תוכניות חינוך ואפילו אישורים. המטרה של כל התוכן הזה היא להפגין את הידע והמומחיות של המותג שלך בענף שלך.

משאבים לשיווק תוכן למדיה חברתית

כמובן, יצירת כל התוכן הזה היא דבר אחד. לוודא שתוכן מגיע ללקוח האידיאלי שלך הוא דבר אחר. כאן נכנסות לשחק המדיה החברתית. רשתות המדיה החברתית ממלאות תפקיד עצום בכך שתוודאו שתוכלו להגיע ללקוחות האידיאליים שלכם עם התוכן היקר שמבסס אתכם כמוביל מחשבה..

רוב אסטרטגיות להפצת תוכן ברשתות החברתיות כרוך בתערובת של שיתוף תוכן באופן אורגני עם רשת המותג וכן יצירת מודעות ממוקדות שמבטיחות כי התוכן יגיע ללקוחות האידיאליים של המותג. בהתאם לסוג התוכן, התוכן יכול לשמש גם כדרך לא רק לשפר את הסטטוס שלך כמוביל מחשבה בענף שלך, אלא גם לעזור לך ליצור לידים.

לדוגמה, אל תוותר רק על נייר לבן בחינם. הפוך את הלקוח האידיאלי שלך למסור לך את כתובת הדוא”ל שלו בתמורה לכך על ידי קישור כל מבצעים שיווקיים במדיה חברתית עבור נייר לבן זה לדף נחיתה המיועד במיוחד עבור אותו נייר לבן..

דור מוביל עבור שיווק במדיה חברתית

אם יצרת תוכן מעולה, זה win-win הן עבורך והן עבור ההובלה החדשה שלך.

יעד 3: יצירת תנועה לאתר האינטרנט שלך

לא משנה מה העסק שלך עושה, סביר להניח שאתה לא יכול לעשות את זה בלי תנועה לאתר שלך. שיווק במדיה חברתית הוא דרך נהדרת בסופו של דבר תנועה לאתר שלך. בתור התחלה, כמעט כל רשת חברתית מאפשרת לפחות מקום אחד בו תוכלו להוסיף קישור לאתר שלכם, אם לא יותר. פרופילים אישיים, דפים עסקיים – כמעט כולם מציעים לפחות שדה קישור לאתר אחד. חלקם מציעים שדות שאינם כמובן לקישורי אתרים, אך ניתן להשתמש בהם.

לאחר הקישורים בפרופילים שלך, יש לך את עדכוני הסטטוס עם קישורים לתוכן שלך או למבצעים הנוכחיים וקמפיינים של מודעות מדיה חברתית עם קישורים לתוכן שלך או למבצעים עדכניים..

ואז, אם יש לך מזל באמת, תמצא דיונים רלוונטיים שבהם אנשים שואלים שאלות שניתן לענות עליהם באמצעות קישור לאתר שלך. כמובן שלפעמים אולי אינך מקבל את הקישור, אך אם יש לך מותג שניתן לזהות אותו בקלות, אזכור מספיק טוב. או שאולי יתמזל מזלך ותקבל שיווק נהדר מפה לאוזן מהמשתמשים שלך!

מפה לאוזן בטוויטר

חשוב להיות על המשמר אחר אזכורים מסוג זה ולהגיד תודה כשניתן, כדי שאנשים ירצו להמשיך להפיץ את הבשורה על העסק שלך.

יעד 4: יצירת הפניות לצוות המכירות שלך

בהתחלה, שיווק במדיה החברתית עסק כולו בבניית קהלים ועידוד מעורבות. אבל אז עסקים שמתחילים לדבר על החזר ROI. הם רצו לראות מספרים שבהם יוכלו להשתמש בכדי לגרום לפעילות שיווקית במדיה חברתית להיות שווה ערך לדולר.

אחת הדרכים לעשות זאת היא להגדיר את דור ההובלה כיעד. אם אתה יכול לייצר לידו מכירות ממדיה חברתית עבור צוות המכירות שלך, צוות המכירות שלך יכול בסופו של דבר לעקוב אחר ההובלה כך שאם ההובלה תהפוך למכירה, תדע אם השיווק שלך במדיה החברתית מייצר ROI..

כפי שציינו קודם, ניתן למזג חלק מהמטרה של הקמת המותג שלך כמוביל מחשבה בתעשייה שלך לדור לידים על ידי יצירת תוכן בעל ערך שאנשים יכולים להשיג באמצעות שיתוף המידע שלהם איתך. אבל רשתות מדיה חברתיות מסוימות הרחיקו לכת כדי לעזור למותגים להשיג דור לידים.

לפייסבוק, למשל, יש טופס לייצור מוביל לנייד שמותגים יכולים להשתמש בו כדי ללכוד לידים ממשתמשים ניידים באפליקציית פייסבוק. המשתמש מתחיל בהקשה על המודעה.

BMW של חברת ארה
ב.מ.וו ארה

ואז הם חולקים את המידע שלהם עם המותג מבלי לעזוב את אפליקציית הפייסבוק.

לטוויטר אפשרות מודעה דומה, אך זו זמינה למשתמשים שולחניים וניידים כאחד.

מודעת טוויטר מקבלת מידע למשתמשים

לחיצה אחת על כפתור הקריאה לפעולה תאפשר למשתמש הטוויטר להגיש את השם וכתובת הדואר האלקטרוני המשויכים לחשבון הטוויטר אליו הם מחוברים, מבלי שיצטרך לעזוב את טוויטר. שתי האפשרויות מפייסבוק וטוויטר צריכות לעזור לך להמיר מודעות חברתיות להפניות מכיוון שיש לך פחות סיכוי לאבד אותן בין הקליק מהמודעה לדף הנחיתה שלך..

יעד 5: המרת תנועה במדיה חברתית למכירות באתר האינטרנט שלך

במשפכים טיפוסיים, רוב העסקים ינסו לעשות זאת להמיר תנועה משיווק במדיה חברתית להפניות, ואז להמיר את הפניות אלה למכירות. אבל זה לא תמיד אומר שאתה לא יכול להמיר תנועה של מדיה חברתית ישירות למכירות. זה רק עניין של סוג התנועה של המדיה החברתית שאתה מנסה להמיר.

מודעת פייסבוק לרהיטים

אם המטרה שלכם היא להמיר תנועה במדיה חברתית למכירות, בהחלט תרצו להתמקד ברשתות חברתיות שמאפשרות למקד מחדש מודעות – ספציפית, פייסבוק וטוויטר. מיקוד מחדש של מודעות יאפשר לך ליצור מודעות לאנשים שכבר ביקרו בדפי המוצרים והשירותים שלך. בעיקרו של דבר, מודעות אלו יזכירו לאנשים את המוצרים והשירותים שלכם, ובתקווה תעסקו אותם מספיק כדי להפוך אותם לקונים.

האם המודעה בפייסבוק הייתה הדבר הראשון שהוביל את האדם לאתר שלך? לא. אבל האם זה הדבר שגרם להם לקנות? אם זה היה הקמפיין האחרון עליו לחצו לפני הרכישה שלהם, אז למעשה, כן.

גם מיקוד מחדש של מודעות אינו הדרך היחידה לעבור. פייסבוק מציעה לבעלי דפים בקטגוריות נבחרות גם את האפשרות להקים חנויות בדפים שלהם, כך שיוכלו למכור מוצרים פיזיים בעמוד שלהם. העלות היחידה למותג היא עמלת עיבוד כרטיסי האשראי.

הקמת חנות בעמוד הפייסבוק

אם אין לך כרטיסייה של חנות, תוכל גם לקדם את המוצרים והשירותים שלך על ידי הצמדת פוסט עליהם בקיר שלך בפייסבוק או בפרופיל בטוויטר. או הציג אותם בתמונת השער שלך. המון דרכים אפשריות להוביל מבקרים מהפרופיל החברתי שלך להתעניין בקנייה באתר שלך.

יעד 6: ניהול שאלות לפני מכירה ותמיכת לקוחות לאחר מכירה

לפעמים לא תמיד מדובר במכירת, אלא בביצוע החוויה. שיווק במדיה חברתית יכול לעזור למותג ליצור חוויה נהדרת עבור הלקוחות שלהם. עסקים בתחום ה- B2B בפרט ירצו להיות מוכנים לענות על שאלות לפני המכירה והעלייה ללקוחות שלהם שכן הלקוחות שלהם הם עסקים שכבר רגילים להתמודד עם תמיכת לקוחות במדיה החברתית.

לא רק זה, אלא שעסקים עתידים לצפות לתגובה כמעט מיידית. זו הסיבה ששיווק במדיה חברתית ליצירת חווית לקוח נהדרת לאורך מסע הלקוחות ומעבר לכך הוא מטרה שכל עסק צריך לשאוף להשיג..

אינטראקציה בשירות הלקוחות של טויוטה בפייסבוק

המפתח הגדול הוא להיות מודע לכך שתמיכה טרום מכירה ותמיכה לאחר מכירה עשויה להתרחש ברשתות חברתיות מרובות. שוב, הכל יהיה תלוי בענף שלך, בתעשייה של הלקוחות שלך ובפלטפורמות החברתיות בהן הם הכי נוחים להשתמש.

במקרים מסוימים ייתכן שיהיה הגיוני שהמותג שלך ייצור חשבון נפרד במיוחד לבירור תמיכה. אך ללא קשר לשאלה האם כן, חובה להיות מחפשים שאלות ותגובות בכל מקום ובכל זמן. בפייסבוק הם יכולים להיות בפוסטים של מבקרים בקיר שלך או להערות על הפוסטים האחרונים שלך. בטוויטר הם יכולים להיות בציוצים שמזכירים את שם המשתמש שלך או רק מזכירים את המוצר שלך. ברשתות אחרות, הם יכולים להיות בשרשור תגובה או בקבוצה אודות המותג או המוצר שלך. וזו הסיבה שהמטרה הבאה חשובה כל כך.

יעד 7: הקשבה לניהול מוניטין המותג

כמעט כל מותג, בין אם אתה B2B או B2C, צריך להשתמש במדיה חברתית לצורך האזנה ניהול מוניטין. זה לא שאנשים בהכרח יגידו עליכם דברים רעים כל הזמן. לאמיתו של דבר, הרבה מותגים מרוויחים מהם לקחת את הדברים הטובים שקהלי המדיה החברתית שלהם אומרים עליהם ומשתמשים בדברים האלה כהוכחה חברתית כדי למכור את המוצרים והשירותים שלהם..

על הצד האחורי, אתה יכול גם להיות בסוף הקליטה של ​​מלקות ברשתות החברתיות. כשזה קורה, ייתכן שתוזכר או תויג במפורש בפוסט או לא יתויג. אבל אם זה ציבורי, תרצו להקשיב בכדי שתוכלו להשיב לתגובה חיובית.

ניהול מוניטין של המותג בטוויטר

בדיוק כמו שנציג שירות לקוחות היה עושה עם לקוח זועם בתוך חנות, התפקיד שלך יהיה לנסות להפיץ את המצב. הכיר בבעיה, התנצל והציע לבצע את הדברים נכון. אפילו אם אינך יכול לעזור לאדם המדובר, הוכחת רק מיומנויות שירות לקוחות מעולות, וזה יכול לעבור דרך ארוכה עם לקוחות פוטנציאליים עתידיים שאולי גם עוקבים אחר המצב. או שאתה יכול להפוך את החוויה הרעה של לקוח לחוויה טובה שוב.

אם אתה יכול להשיג אפילו אחת מהיעדים הללו באמצעות שיווק המדיה החברתית שלך, אתה בטוח מרגיש את היתרונות שמדיה חברתית יכולה לספק לעסק שלך.!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map