כיצד להקים חנות מקוונת

האם חשבת להקים חנות מקוונת משלך? מכירות מקוונות צפויות להכות 1.5 טריליון דולר עד 2018. עם זאת, הדבר שמאריך אנשים רבים הוא חוסר הוודאות לגבי הקמה ותחזוקה של שוק מקוון.


הקמת חנות מקוונת היא פחות יקרה וקלה ממה שאפשר לחשוב. אם יש לך מוצר שברצונך למכור, חנות מקוונת היא דרך נהדרת לבדוק מכירת מוצרים ופריטים אחרים כדי לראות מה הביקוש.

למרות שאתה יכול למכור פריטים באתרים כמו אמזון, eBay ו- Etsy, הקמת חנות מקוונת משלך מאפשרת לך שליטה מלאה במיתוג ולבנות על תנועה לאורך זמן במקום להסתכן באובדן לקוחות קבועים למתחרים גם באתרים אלה..

כדי להתקין ולהפעיל חנות מקוונת מצליחה, יש כמה דברים שעליכם לקחת בחשבון קודם.

התחל עם חנות מקוונת

Contents

למצוא מוצר רווחי

מכיוון שייתכן שמטרתך להרוויח כסף, תחילה עליך למצוא מוצר שיהיה רווחי עבורך למכור. המשמעות היא שעליך לבחור מוצרים שהם גם מבוקשים ושיש להם מרווח רווח סביר בין המחיר שתוכל לרכוש / להפוך אותו למחיר אותו יישא השוק..

בחירת נישה לחנות המקוונת שלך

אחת ההחלטות הקשות שעומדות בפניכם היא איזו נישה תרצו עבור החנות המקוונת שלכם. חשוב לבחור נישה צרה מספיק שתעזור לך לשווק את המותג שלך, אך רחבה מספיק כדי לאפשר לך להתרחב לאביזרים / מוצרים נוספים.

בחירת פלח מוצר שמתייחס לתשוקה או לעניין שיש לכם

אם אתה שונא בישול, מכירת אביזרי מטבח ככל הנראה אינה הבחירה הטובה ביותר עבור החנות המקוונת שלך. מצד שני, אם אתם אוהבים כל בישול, אז מכירת הסירים והמחבתות הטובים ביותר בשוק נותנת לכם מקום התחלה מצוין ממנו תוכלו להתרחב לגאדג’טים לבישול ואפילו לתבלינים ותיבול.

בחירת נישה בה אתה יכול להוסיף ערך

אחד ממרכיבי המפתח לחישוב נישה בחנות המקוונת שלך הוא בחירה באחד מהם תוכל להוסיף ערך. כפי שמצהיר אנדרו יודריאן במאמרו בנושא דלק מסחר אלקטרוני, אם תנסה להתמודד עם אמזון בתמחור, אתה הולך לצאת מהעסק.

במקום זאת, עליכם לוודא שיש לכם משהו חשוב יותר מאמזון להציע ללקוח. הפתרון? ענה על שאלות הלקוח ולחנך את הלקוח עם תוכן מצוין. ראשית עליכם להבין את הבעיה בה מתמודד הלקוח שלכם, להציע דרך לפתור את הבעיה וההזמנות יבואו בעקבותיה.

בחירת נישה בשוק שיש לה מקום לצמוח

אל תתמקד רק בפריט אחד או שניים בכרטיסים גדולים אשר יעניקו לך החזר גבוה על הרווחים. זה נהדר כאשר הלקוח החדש מבקר באתר שלך, אך איך אתה הולך לשווק לבסיס הלקוחות הנוכחי שלך?

חפש שוק שיש בו אביזרים ותוספות שתוכל ליצור כדי להשיג את מכירות ההמשך. דוגמא אחת היא ציוד צילום. הרכישה הראשונית של מצלמת DSLR מתקדמת היא גדולה ותביא לך רווחים גדולים אם תמכור מצלמה. עם זאת, אתה יכול להגדיל את המכירות המקוונות שלך עוד יותר על ידי הצעת אביזרי מצלמה. אתה יכול למכור עדשות, מצורפי פלאש, רצועות, תיקים, חצובות וכן הלאה.

מיקוד לפי סוג הלקוחות הנכון

חשוב שתגלה את סוג הלקוח העיקרי אליו תרצה למקד. אלה האנשים שאתה יכול להוסיף ערך לחייהם. דוגמא אחת יכולה להיות חובב מכוניות דוגמניות. יתכן שהוא מוכן לבזבז כסף על ארגון חלקי המכוניות שלו, על צבע חדש ומצוין או אפילו על ספרים ומידע שיעזור לו לשפר את התחביב שלו. המפתח הוא למצוא בסיס לקוחות אשר נלהב מהנישה.

לקוחות עשויים לכלול:

 • תחביבים
 • בעלי עסקים
 • אנשי מקצוע

תרצה גם לקחת בחשבון כל היבט של בסיס לקוחות זה, כמו מין, הכנסה פנויה וגיל. האם יש להם מספיק כסף נוסף כדי להשקיע במה שאתה מוכר בחנות המקוונת שלך?

מציאת המוצרים הנכונים למכירה

ברגע שתצמצם את התשוקה שלך, אתה צריך לדעת אילו מוצרים למכור. אנדרו יודריאן מציע לחפש מוצר שיאפשר לך להוסיף ערך. הכוונה בכך היא פשוט שזה משהו שאנשים צריכים ויעזור להם בדרך כלשהי או לשפר את חייהם בדרך כלשהי.

בשבוע העבודה של ארבע שעות מאת טים ​​פריס, הוא ממליץ לבחור מוצר עם נקודת מחיר שבין 100 ל 200 דולר. הסיבה שזהו טווח אידיאלי היא שהיא מספיק גדולה כדי שהשוליים יהיו צודקים, אך כדי שתוכלו עדיין לספק ערך.

עליכם לקחת בחשבון את העובדה שתמכרו פריטים נוספים בטווח המחירים שצוין לעיל. ככל שפריט במחיר גבוה יותר, שיעור ההמרה נמוך יותר. רוב האנשים מוכנים להוציא $ 100 – $ 150 באופן מקוון. בנוסף, יודריאן מציין כי פריטים במחיר גבוה יותר אומרים כי מכשיר מטבח בסך 1000 דולר, לרוב בעל מרווח רווח נמוך יותר.

אז אתה עשוי להרוויח $ 30 בגאדג’ט של $ 100 אבל רק $ 100 במכשיר 1000 $. המשמעות היא שהמוצר בסך 100 $ מעניק לך מרווח רווח של 30%, ותמכור יותר מהם, אך מכשיר ה 1000 $ נותן לך רק 10% רווח, ותמכור פחות.

חשוב גם לנסות למצוא מוצר שכולם כבר לא מוכרים. חפש מוצרים ייחודיים שאף אחד אחר לא מציע ותוכל לפנות לשוק, לפחות לזמן מה. אחת הדרכים לגלות מוצרים למכירה היא להשתתף בתערוכות מסחר באזור הגומחה שלך.

הערכת דרישת השוק למוצריך

לפני שתקבל החלטה סופית לגבי המוצרים שתרצה למכור, חפש חיפוש מתחרה מקוון. מי מוכר מוצרים זהים או דומים? האם אתה יכול להתחרות ביעילות עם אותה חברה? אם זהו שם שניתן לזהות בקלות ויש להם דירוג מוביל במנועי החיפוש, יכול להיות אתגר אמיתי להבחין בחנות המקוונת שלך..

הערכת דרישת מוצר

קח את הזמן לאמת אם יש כמות סבירה של ביקוש בשוק למוצר שאתה רוצה למכור.

אם אתה מנסה להחליט בין כמה מוצרים, השלם את המשימות הבאות:

 • בדוק את שם המוצר לצורך עניין מילות מפתח. אילו מוצרים משיגים חיפושים נוספים? הרבה חיפושים אחר שם מוצר יכולים להעיד על עניין רב.
 • בדוק באתרי מדיה חברתית כדי לראות אם יש פוסטים במוצר וכמה פעמים הפוסטים האהובים עליהם ומשותפים.
 • בדוק את מגמות גוגל ובדוק אם הנושא נמצא במגמת מעלה או מטה או נשאר יציב.

מאמת ביקוש גיאוגרפי

כעת, לאחר שבחנתם את מגמות מילות המפתח והרוויה, ואתם יודעים שאנשים מחפשים את המוצר שאתם רוצים להציע, חפרו קצת יותר לעומק ותגלו מיהם האנשים האלה בדיוק. לעיתים מוצר יהיה פופולרי יותר בתחום גיאוגרפי אחד מזה אחר. לדוגמה, אם אתה מוכר מגרד לשמשה קדמית, הוא ימכור טוב יותר במקום בו החורף הוא עונה מורחבת.

חשוב לוודא שהביקוש ביותר למוצר שלך הוא באזור שאליו אתה יכול לשלוח בקלות. אם העלות למשלוח היא אוסרת מדי, זה יכול להרוג את המכירות שלך.

אתה יכול להשתמש בטרנדים של גוגל כדי לגלות אילו מדינות מחפשות את מילות המפתח הקשורות למוצר שלך ובאילו ערים יש את מספר החיפושים הגבוה ביותר (זה יכול לעזור במידע למשלוח).

אימות מדיה חברתית

כמו כן, תרצה לבדוק שוב את אימות המדיה החברתית כדי לראות כמה גרירה יכולה להגיע למוצר שלך לשם. אתה רוצה להסתכל על השוק ועניין המוצרים בפלטפורמות רבות של מדיה חברתית כדי לגלות לא רק כמה הנושא פופולרי, אלא אם יש אנשים שמשתפים מידע על המוצר שלך.

אתה יכול להשתמש באתרים כמו Topsy כדי לגלות כמה ציוצים יש ביום. לדוגמה, נניח שאתה הולך למכור סוג מסוים של עדשות מצלמה המיועדות לצלמי חיות הבר. אתה יכול לחפש מונחים כמו “מצלמה”, “חיות בר” ו “בחוץ” כדי לראות מה הטרנד.

הערכת מתחרים פוטנציאליים

התחל במיון בסוגים שונים של תחרות שתתמודד עם מכירת מוצר זה. נחזור לדוגמא של עדשת המצלמה המיוחדת. אתם מתכוונים להתמודד גם עם אנשים שמוכרים עדשות לצילומי צילום אחרים, תחביבים אחרים במקרים מסוימים וכן הלאה.

כמה מתחרים מקוונים? האם השוק כל כך מלא עד שיהיה לך קשה להתבלט מהקהל? יש רק כל כך הרבה לקוחות להסתובב, כך שאם הזמינות עולה על הביקוש בשוק, סביר להניח שלא תצליח.

כאן נכנסים לשחק מוצרים אלה הייחודיים. מה אתה יכול להציע שאף אחד אחר לא מציע באינטרנט? איך אתה יכול להציע את זה בצורה שתוסיף ערך מוסף?

מציאת מקורות המוצרים למכירה

לאחר שהחלטת אילו מוצרים תרצה למכור בחנות המקוונת שלך, עליך להגדיר את הדרך הטובה ביותר לרכוש מוצרים אלה. יש לך כמה אפשרויות.

 • Dropshippers: בשיטה זו אתה ממתין עד שלקוח יזמין את המוצר ואז אתה מבצע את ההזמנה אצל הסיטונאי שישלח את הפריט ישירות ללקוח שלך..
 • סיטונאים בתפזורת קלה: חברות סיטונאיות מסוימות דורשות הזמנות אדירות בכדי לתת לך הפסקת מחירים הגונה על המוצר. עם זאת, חלק מהסיטונאים מציעים אפשרויות בתפזורת קלה, כך שתוכל לרכוש כמות קטנה יותר של מוצר (נניח מקרה בודד) ולשווק אותו מחדש ברווח.

דבר אחד שכדאי לזכור הן עבור משלוחי הסוחרים והן עם סיטונאים בתפזורת קלה הוא שהם לא צריכים להקים חנויות מקוונות משלהם, או שתאלצו להתחרות במחירים הנמוכים שהם יכולים להציע באמצעות מכירה ישירה. הדבר הטוב ביותר הוא לנסות את יצרן המוצר קודם. האם הם מורידים ספינה? האם הם ימכרו בתפזורת קלה? ברגע שתמצא את היצרן של מוצר שאתה אוהב שיעשה את אחד הדברים או את שניהם, אז אתה בדרך למצוא את המוצרים שאתה צריך למכור בחנות המקוונת שלך..

תכנון עסק אירופי

התחל לתכנן את עסק המסחר האלקטרוני שלך

אמנם זה מפתה לקפוץ ראשית מכיוון שזו “רק” חנות מקוונת, אם אתה רוצה להצליח בפועל, תצטרך להכין תוכנית לעסק המסחר האלקטרוני שלך. כשאתה מבין את זה “4 טריליון דולר בסחורה ננטשו בעגלות הקניות המקוונות בשנת 2014,” קל לראות מדוע אתה צריך להיכנס לתוכנית פעולה.

כתיבת התוכנית העסקית שלך למסחר אלקטרוני

נולו אתר משפטי מסביר שיש חשיבות לתוכנית עסקית מכיוון שהיא אבן היסוד של בניין. זה יכול לעזור לעסק שלך להיות תקין מבחינה מבנית. מנהל העסקים הקטנים (SBA) מציע א אשף התוכנית העסקית כדי לעזור לך לכתוב במהירות תוכנית עסקית משלך.

יצירת אסטרטגיית שיווק מסחר אלקטרוני

קידום החנות המקוונת שלך שונה במקצת מקידום חנות לבנים וטיט. תרצה לוודא שיש לך אסטרטגיה שיווקית מסחר אלקטרוני לפני פתיחתך הגדולה. תצטרך לקבל כמה החלטות מהותיות, כגון:

 • מיהו הדמוגרפי היעד שלך?
 • באילו פלטפורמות מדיה חברתית אתה רוצה שיהיה לך נוכחות מיטבית וכיצד תגיע למטרה דמוגרפית זו שם?
 • מה תקציב הפרסום שלך והיכן המקום הטוב ביותר להשתמש בו בכדי להעביר לקוחות לאתר שלך?
 • כיצד תוכלו להמיר מבקרים באתר ללקוחות?

כלל אצבע אחד בעסקים הוא שהרבה יותר קל למכור 20% יותר ללקוחות הנוכחיים שלך מאשר להגיע ללקוח חדש. לכן, חשוב באמצעות צרכים נוספים שתוכל לענות ככל שהעסק שלך גדל ותשיג בסיס לקוחות נאמן.

חקר התחרות הפוטנציאלית שלך

אם אתה רוצה להיות החנות המקוונת עבור אנשים, אתה צריך להבין היטב לא רק מי התחרות אלא מה הם עושים. עליך להשתמש בכלים כגון:

 • SEOB – השווה בין האופן בו המתחרים שלך שם את הדפים שלהם, באיזה מטא מידע הם משתמשים וביטויים הדומים.
 • AdWords של גוגל – השתמש בכלי זה כדי לראות כמה תנועה מקבלת מילות מפתח מסוימות. בעוד שמילות מפתח הן רק חלק מהמשוואה, מידע זה יכול לעזור לך להחליט איזה סוג של מוצרים או תוכן ברצונך להוסיף לאתר שלך כדי למשוך מבקרים.
 • SpyFu – זהו שירות בתשלום, אך המידע שתקבלו הוא יקר. אתה יכול לראות בקלות באילו AdWords אתה משתמש בתחרות שלך. אתה יכול אפילו לראות אילו היו מוצלחים ואילו לא. זו בעצם דרך ללמוד ממה שהמתחרים שלך עושים כמו שצריך וגם מה לא עובד בשבילם.

בנוסף לשימוש בכלים, הקדש את הזמן ללמוד כיצד מתווים אתרי האינטרנט של המתחרים, איזה תוכן יש להם וכל התכונות המיוחדות שהם מציעים למבקרים, כמו עלון או קופונים.

זיהוי לקוחות היעד שלך

אחד המרכיבים העיקריים בשיווק בהצלחה ללקוחות הוא להבין מיהם לקוחות היעד שלך. לפני שתתחיל במחקר, עליך לבחור דמוגרפיה ספציפית למיקוד.

בחירת דמוגרפיה ספציפית למיקוד

הכרת לקוח היעד שלך מאפשרת לך לא רק להתאים אישית שיווק, אלא אפילו להתאים את המוצרים שאתה בוחר לרשימה בחנות שלך. זה המקום בו יצירת פרסומות של משתמשים יכולה באמת להועיל.

בעיקרון, אתה יוצר פרופיל של הלקוח האידיאלי עבור החנות שלך. ענה על שאלות כמו גיל, איפה האדם גר, מה האינטרסים שלה אם היא נשואה, אם יש לה ילדים ואפילו סיבות מדוע היא הייתה קונה את המוצר שלך.

תרצה להגדיר הן מידע דמוגרפי והן מידע פסיכולוגי. מידע דמוגרפי כולל:

 • מגדר
 • גיל
 • מקום
 • חינוך
 • מצב אישי
 • הכנסה שנתית
 • תיאור משרה

מידע פסיכולוגי כולל:

 • תחביבים
 • תחומי עניין
 • מוסר וערכים
 • התנהגות
 • סגנון חיים

עליך גם לקחת בחשבון את כל הלקוחות הנוכחיים שיש לך או מצפים שיהיו להם וכיצד הם נכללים בתיאורים המפורטים לעיל.

יצירת פרופיל לקוח

פרופיל הלקוח או פרסומת המשתמש שלך מהווה מראה של איך נראית הלקוח האידיאלי שלך. לאחר שאספת את המידע לעיל, רשום ביוגרפיה קצרה למשתמש המשתמש שלך. כתוב את זה כמו ביו. אתה יכול אפילו לקרוא לאדם המדומה שלך כדי לשמור על אישיותו.

לאחר שתיצור את הפרסומת של המשתמש שלך, תרצה להשתמש במידע זה בכל היבט של ניהול החנות המקוונת שלך. האם משתמש הרעיון שלך הוא אמא עובדת? אז סביר להניח שהיא תבקר באתר שלך בערבים או בסוף השבוע. המשמעות היא שכדאי לנהל הנחות או אירועים מיוחדים בכל פעם שנוח לה להשתתף בה.

אם היא בגיל מסוים, זכור זאת בעת יצירת גודל הגופן של התוכן שלך. אתה יכול להחיל את הפרסונה של המשתמש על כל מה שנמצא למטה בהתנהגויות של עגלת הקניות ולקבל את שיעורי ההמרות שלך ככל האפשר. ככל שתבין טוב יותר את הלקוח הטיפוסי שלך, כך תוכל לשפר את היעדים שלך ולמצוא הצלחה.

הגדרת נישה בשוק

כשאתה מתחיל לצאת לראשונה, להבין את הגומחה הממוקדת שלך יכול לחסוך לך הרבה זמן וכסף. לא תבזבזו כספי פרסום בהוצאת מודעות לאנשים שאינם מתאימים לשוק היעד שלכם.

כאשר אתה מתחיל לראשונה, זה יכול להיות קצת קשה לקבוע מיהם לקוחות היעד שלך. אחת הדרכים לזהות סיכויי יעד היא באמצעות מחקר מתחרים כאמור לעיל. לדוגמה, השתמש Quantcast כדי לקבל מידע על סוגי האנשים המבקרים באתרי המתחרים שלך. זהו מידע מצוין לקביעת הדמוגרפיה של היעד שלך.

מידע זה עשוי להשתנות לאחר שתפעל את החנות שלך בפועל. אתה יכול לאסוף נתונים דמוגרפיים נוספים על ידי עריכת סקרים של לקוחותיך ולימוד נתונים סטטיסטיים על ניתוח אתרים באמצעות כלים בלוח הבקרה של האתר שלך, כגון Webalizer ו- AWStats.

בניית אסטרטגיית מיתוג

אסטרטגיית המיתוג שלך מגדירה את החנות שלך ללקוחות. לאחר שתחקרת את המתחרים שלך, והבנת את הדמוגרפיה של היעד שלך, תרצה גם לחקור מידע כללי על אותה דמוגרפיה. אתה יכול להשתמש בכלים כגון Compete.com ו נילסון כדי לקבוע בדיוק מה קהל היעד הכי אכפת לו.

הפרדת עסקאות אלקטרוניות שלך

חשוב שתבדיל את העסק שלך מכל שאר הדומים שקיימים שם. מהן כמה מילים שמתארות את העסק שלך בכללותו? נסה לאתר מילים שהמתחרים שלך לא משתמשים בהן אך ידברו לדמוגרפיה של היעד שלך.

לדוגמה, אם גילית במחקר שלך שלקוח היעד שלך הוא אמא עובדת, יתכן שהיא מחפשת עזרה להישאר על כל מה שהיא צריכה לעשות. אתה יכול להשתמש במילים כמו “מועיל” ו”חסכון בזמן “כדי למשוך את קהל היעד הזה.

הכרת לקוחות היעד שלך

נכון לעכשיו, צריך להיות לך רעיון די טוב מיהם לקוחות היעד שלך. התחפר עוד יותר מעבר לפרסונה של המשתמש ההוא ותגלה בדיוק מה האדם הזה רוצה כשהיא מבקרת בחנות המקוונת שלך. מה היא מחפשת?

יתכנו מספר רמות של דברים שהלקוח הזה זקוק לו ביותר. עם הזמן, ככל שתכירו טוב יותר את בסיס הלקוחות שלכם, סביר להניח שתפתח פרסומות נוספות, כך שתדעו הכי טוב להגיע לכל סוג לקוח.

מבדיל את המותג שלך

מה האישיות שלך כבעלת חנות מקוונת? זה אמור להגיע ליחס שלך, לדפים שלך, ואפילו בכל דרך שתחזיר לעולם בכללותו. חברות מסוימות מתגאות בכך שהן ידידותיות לסביבה. מה מבדיל אותך ואת המותג שלך? איך אתה יכול להראות זאת עדיין יישאר נאמן להצהרת המשימה שלך.

תרצה לחפור עוד יותר בתוך המותג שלך. לדוגמה, אם אתה מבטיח שירות חיסכון בזמן, מה זה אומר? האם המשמעות היא שההזמנה נארזת ונשלחת תוך שעה מיום קבלתה? מה תצטרך לעשות כדי להבטיח שזה יקרה? כמה עובדים תצטרך לשכור או שתוכל להתמודד עם זה בעצמך?

זה יכול גם לעשות את ההבדל אם אתה מכניס את המשלוח לידי היצרן (dropshipping), או שאתה מטפל בזה בעצמך כדי לוודא שהמוצר יוצא מייד.

התאמה אישית של המותג שלך

דמיינו שני אימיילים שונים הנוחתים בתיבת הדואר הנכנס. בהודעת דוא”ל אחת כתוב:

“היי ג’יין. אני רק רציתי לשים לך שורה ולהודות לך על ההזמנה האחרונה שלך ב- ABC Widget. מכיוון שאהבת את ה- Widget של ABC, רציתי גם ליידע אותך כי יישומון ה- XYZ מוצע למכירה עד חצות מחר. תודה שהיית לקוח נאמן. “

בהודעת הדוא”ל האחרת כתוב:

“ווידג’טים של XYZ מוצעים למחר בחצות. בוא לקנות אחד. “

לאיזה דוא”ל אתה מתכוון להגיב טוב יותר? אתה צריך להתאים אישית את המותג שלך כדי לענות על צרכי הלקוחות שלך. זה כולל את חווית המשתמש באתר שלך, את הדוא”ל שאתה שולח ואפילו שיווק במדיה חברתית. אפילו הצהרת המשימה שלך צריכה להיות מותאמת אישית לצרכי הלקוחות שלך.

כשאתה מפתח את הצהרת המשימה שלך, קח בחשבון את קהל היעד הזה. איזו בעיה אתה פותר? איך שם המותג שלך קשור? איך אתה יכול לגרום למותג הזה להישאר במוחו של הלקוח?

פיתוח הצעה למכירה ייחודית

הצעה למכירה ייחודית (USP) יכולה לעזור לך להתבדל מהמתחרים. זה מה שמייחד את המותג שלך. כדי לפתח USP, עליכם להתמקד בצמצום הלקוחות או הלקוחות האידיאליים שלהם ומה שהם רוצים.

זה אומר שאתה עלול לאכזב אנשים אחרים. עם זאת, זה לא משנה כל עוד בחרת בקהל יעד פעיל ואתה מבין אותם היטב. תוכלו לפתח מעקב נאמן בקרב אותם לקוחות. USP חזק:

 • ממלאת צורך גבוה
 • מראה שאתה מכיר את קהל היעד שלך
 • ניתן לסכם במשפט או שניים

אם אתה רוצה להיזכר ב שוק צפוף של העולם המקוון, המותג שלך פשוט חייב להתבלט בדרך כלשהי.

תמחור המוצרים שלך לחנות המקוונת שלך

להבין כיצד לתמחר מוצרים עבור החנות המקוונת שלך, כך שאתה מרוויח תוך כדי משיכת לקוחות זה מעשה איזון. Shopify מציעה את הדברים הבאים פורמולה שתעזור לך להבין כיצד לתמחר מוצרים לחנות מקוונת:

“מחיר קמעונאי = [(עלות הפריט) ÷ (100 – אחוז סימון)] x 100”

אז רק כדי לתת לך רעיון. אם אתה רוצה להרוויח 60% על פריט שעולה לך 20.00 $ לקנות, הנוסחה תיראה כך:

מחיר קמעונאי = [(20.00 $) ÷ (100 – 60)] x 100
מחיר קמעונאי = [20.00 $ – 40)] x 100
מחיר קמעונאי = ($ .50) x 100
מחיר קמעונאי = 50.00 דולר

אז, הפריט שעולה לך 20.00 $ יימכר תמורת 50.00 דולר. תצטרך גם להבין אם אתה רק רוצה להשתמש ביצרן שהציע מחיר קמעונאי, או אם אתה צריך לבצע מהלך של מוצר על ידי היוון אותו.

המפתח הוא לוודא שאתה מרוויח גם לאחר תשלום כל תקורה, כגון דמי אירוח אתרים ועלויות עובדים.

קביעת שולי הרווח שלך

כאמור, אסור לך לנסות להתחרות במחירים באמזון. אמזון תתמחר פריטים בהפסד רק כדי להפעיל חנויות קטנות יותר מחוץ לעסקים. יש להם מימון וגודל להשיג זאת בקלות, אבל אם תנסה להמעיט במחיר של המוצרים שלך, תצא מהר מהעסק.

לכן כל כך חשוב לדעת מה השוליים שלך. חשוב שתכירו את השוליים שלכם כך שתוכלו להתמחר מספיק כדי להיות תחרותיים, אך עדיין תוודאו שתרוויחו מעט.

הכרת ה- USP שלך

USP מייצג הצעה ייחודית למכירה. מה אתה הגורם הייחודי שמאפשר ללקוחות לחזור שוב ושוב? כמה USPs כוללים:

 • שירות לקוחות טוב
 • משלוח חינם
 • פריטים שאינם זמינים במקום אחר
 • חוש צדקה

לא משנה מה ה- USP שלך, חשוב להבין כיצד תבדיל את עצמך מהתחרות.

מציעים תמריצים

סיבה נוספת לכך שחשוב כל כך להבין את השוליים שלך היא שתוכל ואז להבין אילו תמריצים להציע ללקוחות שלך.

האם הרווחים שלך יאפשרו לך לספק משלוח חינם? האם אתה צריך להציע חצי פסק זמן? אולי אפילו תרצה לספק מנהיג הפסדים. זהו פשוט מוצר שאתה מפסיד מכירתו במחיר נמוך בתקווה שגם הפריטים האחרים שלך שאמנם מפיקים רווח ימכרו.

מציע גיוון מוצרים

אם עשית את שיעורי הבית שלך והבנת היטב את הביקוש בשוק ואת לקוח היעד שלך, תוכל בקלות לגוון את המוצרים שאתה מציע למכירת פריטים נוספים. אתה יכול פשוט להציע אפשרויות נוספות עבור המוצרים שאתה כבר מוכר.

דוגמה טובה לכך תהיה חולצת טי. אולי אתה מתחיל במכירתו בקטן, בינוני, גדול ובשחור. תוכלו לגוון כאן במהירות על ידי הוספת גדלים של ילדים, פלוס גדלים ובחירות צבע שונות.

הגדרת ציר הזמן של הפרויקט

דברים רבים יכולים להשפיע על כמה זמן לוקח להפעיל את החנות המקוונת שלך. אם אתה משתמש בפלטפורמה מוכנה להפעלה, כגון Shopify, ציר הזמן עשוי לעבור מהר יותר. עם זאת, אם ברצונך להתאים אישית את החנות המקוונת שלך ואת המארח העצמי בפועל, ייקח זמן רב משמעותית עד שהאתר יוקם.

תרצה לבנות זמן ל:

 • השלם בדיקות כדי לוודא שהכל מתפקד כראוי לפני שתשיק את החנות שלך.
 • בעיות לא צפויות שאתה נתקל בהן שעלולות לעכב את ההשקה.
 • מבצעים לפני ההשקה.

עדיף לתכנן יותר זמן ממה שאתה חושב שתצטרך. עדיף הרבה יותר לשגר קצת מוקדם מאשר מאוחר.

הערכת העלויות לפתיחת עסק מסחר אלקטרוני

לפי יזם, חנות מקוונת מבוססת תבניות בסיסית יכולה לרוץ עד 250 $ לחודש, אך פיתרון של כל אחד המותאם אישית לחלוטין יכול לעלות למעלה מ 500,000 $ לשנה. ברור שיש הרבה רמות בין לבין. חלק מההוצאות שתשלם כוללות:

 • רישום שמות דומיין ודמי אירוח
 • עלויות עיצוב אתרים
 • התאמה אישית של תוכנת eCommerce
 • רכש של מוצר ראשוני
 • עלויות לנסיעות לתערוכות או להיפגש עם היצרנים
 • עלויות פרסום
 • שישה חודשי מימון לשכר עובדים וכל תקורה

אתה יכול לחסוך בכמה עמלות על ידי התחלת קטנות וצומחות ככל שהעסק שלך גדל. לדוגמה, אין צורך לשלם עבור מערכת שערים לתשלום יקרה כשתפתח לראשונה. במקום זאת תוכלו להשתמש בקלות ב- PayPal או ב- Google Pay.

ואז, ככל שהיקף המכירות שלך גדל, זה הגיוני לשלם את העמלות עבור עיבוד תשלום באמצעות כרטיס אשראי מכיוון שזה יחסוך לך דמי עיבוד, אתה יכול להוסיף את זה לתכנית העסקית שלך.

מימון עסק המסחר האלקטרוני שלך

גם אם תתחיל עם החנות המקוונת הבסיסית ביותר שניתן להעלות על הדעת, יהיו לך כמה עמלות מעורבות. ישנן כמה דרכים בהן אתה יכול לממן את העסק שלך.

אם יש לך מוצר שאתה מפתח, אתה יכול להשתמש ב- Crowdfunding כדי להשיג את הכסף לפיתוח המוצר הראשוני ולקבל את החנות שלך במקום. כמה רעיונות אחרים כדי לאסוף מספיק כסף:

 • מארחים מגוון של התרמה מקוונת ומחוצה לה. מכירת מוצרים, התחל חשבון GoFundMe וכו ‘.
 • בקש מחברים ומשפחה להשקיע באחוזים מהרווחים העתידיים. עם זאת, שמור תמיד על שליטת הרוב בעסק שלך.
 • פנו למשקיעים מלאכים.
 • לקחת הלוואה לעסקים קטנים.
 • שלם חודשי עבור אתר הסחר האלקטרוני שלך בהתחלה עד שתוכל להרשות לעצמך לפתח פלטפורמה מתארחת בעצמך.

לפעמים עדיף להתחיל קטן יותר ולאפשר מקום לצמיחה. חשוב יותר בימיו הראשונים של עסק חדש שיהיה מספיק תזרים מזומנים שהעסק שלך יכול לצמוח מכפי שהוא להתחיל בגדול.

הקמת גוף עסקי

חשוב שתגן על עצמך ועל הרכוש האישי שלך על ידי הצבת מספר דברים לפני שתפתח את החנות המקוונת שלך.

הגשת שם העסק שלך

יהיה עליך לבחור את המבנה המשפטי של העסק שלך. המפתח כאן הוא לבחור מה יהיה התאגיד שלך כך שאם מישהו תוקף אותך ברמה החוקית, אתה באופן אישי אינך אחראי לכל נזק שאתה נדרש לשלם..

אתה יכול להקים S Corp או LLC. הדבר החכם ביותר לעשות הוא לדבר עם עורך דין עסקי על המבנה הטוב ביותר לעסק שלך. הניירת להגשת תאגיד יכולה להיות מסובכת.

אמנם אתה יכול להירשם לבד עם המדינה שלך, אך ייקח לך שעות רבות להבין את הניירת ואת ניירת המעקב הנדרשת מדי שנה. יתכן וחסכוני יותר להמשיך ולשכור איש מקצוע שיטפל בעבודה זו עבורך.

תצטרך לבחור גם שם לעסק תחת, או “לעשות עסקים כמו” (DBA). בדרך כלל, כשאתה מגיש לתאגיד שלך, מזכיר המדינה יבדוק את בסיס הנתונים כדי לוודא שאין עסק אחר שכבר עושה עסק תחת שם זה..

קבלת מספר זיהוי המעסיק שלך (או “מזהה מס”)

מכיוון שאינך רוצה למסור ספק ביטוח לאומי משלך לספקים, תרצה גם להירשם למספר זיהוי מס לעסק שלך, או למספר זיהוי מעסיק (EIN). אתה יכול להירשם באינטרנט דרך שירות ההכנסות הפנימיות עבור מספר זה.

הגשת בקשה לרישיונות עסק והיתרים

אילו רישיונות והיתרים תצטרך לעסק שלך משתנים בהתאם למקום מגוריך. יהיה עליך לבדוק עם נציגי המדינה וגם המחוזות כדי לראות מה אתה צריך. כמה דברים טיפוסיים כוללים:

אישורי מזון אם מנהלים עסק בתחום המזון (יתכנו שיקולים אחרים גם למזון)
רישיון קמעונאי כדי לאפשר לך לגבות מס מכירות עבור המדינה שלך

המפתח הוא לוודא שאתה פועל לפי כל החוקים לענף שלך וגובה מיסים שהמדינה שלך דורשת ממך לגבות.

פתיחת חשבון בנק עסקי

זום משפטי ממליץ להפריד בין חשבון הבנק העסקי והחשבונות האישיים שלך. ישנן סיבות רבות לעשות זאת, אך הסיבה העיקרית היא שהיא שומרת על הכספים שלך שקופים לצורכי מס ואם יש כל ביקורת, הם יסתכלו קודם על חשבון העסק שלך במקום על חשבונך האישי. זה יכול לחסוך הרבה עוגמת נפש ואי הבנות.

חפש בנק שמציע כמה מהתכונות הספציפיות שתצטרך כעת או בעתיד לעסק המקוון שלך, כגון:

 • פיקדונות ישירים
 • תשלום חשבון אלקטרוני
 • יכולות עיבוד כרטיסי אשראי

היזהר מעמלות שכן הן יכולות להסתדר במהירות, במיוחד כשאתה רק מתחיל. קרא תמיד את האותיות הקטנות וודא שאתה מבין את מבנה העמלות של כל חשבון עסקי שאתה פותח.

פתיחת חשבון סוחר לקבלת תשלומי כרטיסי אשראי

כאמור לעיל, עליך לחפש בנק או חברה נפרדת המאפשרת לך לעבד תשלומי כרטיסי אשראי. חשבון סוחר מעניק לך יכולת זו לעסק שלך. יש כמה דרכים שאתה יכול לקבל כרטיסי אשראי באופן מקוון, כולל PayPal כשאתה רק מתחיל לחשבון סוחר מן המניין ברגע שאתה מבצע את העוצמה שתגרום לו לשלם עבור עצמו בחיסכון בתשלום.

תרצה הימנע מתשלום יתר על ידי פיקוח אחר עמלות נסתרות. השלב הראשון הוא לקרוא בעיון על דוחות חודשיים.

כמה עמלות שתרצה לשאול עליהן ולחפש אחר הצהרותיך כוללות:

 • דמי הנחה שאינם מוסמכים
 • עמלות דיפרנציאליות למחלף
 • עמלות מינימליות חודשיות (אם לא קלעת לסכום עסקה מסוים)
 • דמי הערכת PCI
 • עמלות רבעוניות
 • עמלות התקנה
 • דמי סיום מוקדמים (מעבדים רבים אורך חוזה נדרש)

בודק גמישות לעיבוד עסקאות מכירה נוספות

דבר נוסף שתרצו לשאול לפני שתבחרו בחברת עיבוד כרטיסי אשראי הוא כיצד הם יתמודדו עם זה אם המכירות שלכם ימריאו לפתע. האם יש להם יכולת לעבד עסקאות יותר בקלות? מהו מבנה העמלות? האם העמלות יורדות אם יש לך יותר מכירות?

בחירת סוחר עם מוניטין טוב

לבסוף, תרצה לבחור סוחר בעל מוניטין מצוין. קרא ביקורות באינטרנט ובדוק עם הלשכה לעסקים טובים יותר במדינה בה החברה ממוקמת. כמה דגלים אדומים שכדאי לשים לב אליהם כוללים:

 • שירות לקוחות גרוע (זה יכול גם לגרום לך להראות רע ללקוחות שלך)
 • אי תשלום או איחור בתשלומים
 • יותר מדי עמלות נסתרות
 • ציוד לקוי

שימו לב מי עוד משתמש באותה חברה לעיבוד עסקאות ואל תהססו לפנות אל אותן חברות ולשאול אם הם מרוצים מהשירות.

הקמת עסק מקוון

כעת, לאחר שהתכנון שלך במקום, הגיע הזמן לרדת לעבודת הקמת העסק שלך עם eCommerce. להלן הצעדים שתצטרך לנקוט.

רישום דומיין

לאחר שבחרת נישה ורשמת את שמך, תצטרך למצוא שם דומיין שלא נלקח אשר יאפשר ללקוחות גם לזכור את הנתיב לאתר שלך בקלות. זה לא משימה כה קלה כמו פעם. יתכן שתצטרך להוציא מעט כסף כדי לרכוש שם דומיין מובחר או לקנות אותו ממישהו שתמיד מחזיק בזכויות על אותו תחום.

צפו לשלם מינימום של כ- 15.00 $ לשנה עבור נקודה com. עם זאת, סביר להניח שאתה תצטרך לשלם הרבה יותר עבור שם פרימיום שקל לזכור אותו ויתדרג היטב במנועי חיפוש.

הבנת שמות מתחם

אתרים למעשה חיים על כתובות IP או שרתים. ה כתובת ה- IP היא מספר זה מציין היכן עמוד האינטרנט הזה נמצא. עם זאת, מספרים יהיה קשה לאנשים לזכור. במקום זאת, רושמי שמות מתחם מציעים שמות קלים יותר לזכור שמורכבים ממילים (ולעיתים מספרים). לכן, במקום שתצטרך לזכור להקליד את “54.239.25.200,” אתה פשוט צריך לזכור להקליד “amazon.com.”

ישנן הרחבות שונות שתוכלו לבחור מלבד .com, אך מכיוון שנקודה com היא ברירת המחדל, קל יותר לרוב האנשים לזכור.

חשיבות בחירת שם הדומיין הנכון

בחירת שם תחום דומה לשמות עסק של לבנים וטיט. אתה רוצה משהו שקל לזכור אותו, מציג על מה המותג שלך קשור ושאף אחד אחר לא משתמש בו. א .com הוא סוג השם הזכור ביותר, אבל בארצות הברית. ביזז הוא בחירה שניה מוצקה. במדינות אחרות, ייתכן שתרצה להשתמש בבחירה ספציפית למיקום, כגון .co.uk.

אם אתה יכול, עבור על שם תחום עם מילות מפתח פופולריות בתוכו. אז אם חקר מגמות וגילית ש”מרכך שמן ארגון “הוא חיפוש מאוד אחר המונח ותוכל לתפוס את שם הדומיין” argonoilconditioner.com “, אז זה מהלך חכם.

עם זאת, כמה מחקרים אחרונים מצביעים על כך תחומי התאמה מדויקת (EMDs) אינם יעילים כמו שהיו בעבר, אז אל תוציא כסף שלא תצטרך רק לאבטח כסף. אם אתה יכול לתפוס אחד במחיר סביר, עשה זאת. אם זה 10,000 דולר, אולי תרצו לחשוב פעמיים.

שם דומיין שקשה לזכור אותו, יותר מדי זמן, או נדיר מדי יהיה קשה למבקרים באתר שלך לזכור. אם מבקר באתר לא מצליח לסמן את האתר שלך, ייתכן שהיא לעולם לא תמצא אותו שוב מכיוון שהיא לא תוכל לזכור את השם.

אחד היתרונות העיקריים ברכישת EMD הוא שהוא עשוי לקבל תנועה רק בגלל ביטוי מילות המפתח שבשם. ערכו את המחקר ובדקו האם כדאי לרכוש את שם הדומיין הזה או לא. זכור כי כל התעבורה בעולם לא תעזור לך אם היא אינה תנועה ממוקדת.

בחירת שירות אירוח אתרים

ברגע שיש לך שם דומיין, אם אתה מתכוון ליצור חזית משלך במקום להשתמש בשירות כמו Shopify או Facebook חנויות, תצטרך למצוא חברת אירוח בה האתר שלך ישכון. העלויות והתכונות יכולות להשתנות. עבור חנות מקוונת, וודא שחברת האירוח מציעה מינימום של:

 • יכולת SSL
 • רוחב פס בלתי מוגבל (הוא אף פעם לא מוגבל לחלוטין, אבל זה מקום טוב להתחיל בו)
 • שירות לקוחות מעולה ותמיכה טכנית 24/7
 • מספיק מקום לגדול באתר שלך כשאתה מוסיף מוצרים ותוכן

לפני שתקבל החלטה סופית על שירות אירוח, הקפד לבדוק היטב ביקורות מקוונות. חלקם דורשים תשלום שנה מראש, והדבר האחרון שתרצו לעשות הוא לשלם דמי אירוח בשווי שנה בלבד כדי לגלות שחברת האירוח אינה אמינה. אם המארח מציע תקופת ניסיון בחינם, נצל את זה לפני שתתחייב.

בחירת פלטפורמת מסחר אלקטרוני

השלב הבא שלך הוא לבחור את עגלת הקניות של החנות המקוונת שלך. קח את הזמן שלך ובחר פלטפורמה שאתה חושב שתוכל לצמוח איתה. אם החלום שלך הוא להחזיק מגה-חנות, אז כנראה שפתרון שמתארח בעצמך טוב יותר מזה שמתארח.

 • פתרונות מסחר אלקטרוני מתארחים – כמה כאלה הוזכרו בעבר, כגון Shopify. חלק אחר כולל וולוזיה ו BigCommerce. פיתרון מתארח מתארח באתר האינטרנט של ספק התוכנה ומשתמש בפלטפורמה שלהם. אפשרויות ההתאמה האישית מוגבלות, אך לרוב ניתן להתאים אותן מעט.
 • עגלות קניות בהארחה עצמית – אירוח עצמי מאפשר לך להתקין את התוכנה לבחירתך בשרת משלך. זו עשויה להיות תוכנת eCommerce עם קוד פתוח, או שזה יכול להיות משהו שתכננת במיוחד עבור החנות המקוונת שלך. הפחות יקר מבין שתי האפשרויות הוא לקחת תוכנת קוד פתוח ולהתאים אותה אישית לצרכים שלך. ברוב עגלות הקניות של הקוד הפתוח יש מפתחים העובדים על ערכות נושא ותוספים שתרחיבו את היכולת.

בחירת שער תשלום

בחירת אפשרויות לשער תשלום היא אחת ההחלטות הקשות ביותר עבור בעלי בעלי חנויות מקוונות לקבל. הדבר הטוב ביותר לעשות הוא להסתכל בכמה מהשערים העליונים ולראות אילו תכונות זמינות ואילו תכונות הכי משתלבות עם עגלת הקניות שבחרת. להלן כמה מהאפשרויות הפופולריות ביותר:

 • PayPal
 • כיכר
 • פס

קיימות אפשרויות רבות אחרות, כולל חשבונות סוחרים מקומיים וארציים אשר ישתלבו במערכת הזמנה מקוונת. המפתח הוא להבין אילו יציעו לכם את דמי העיבוד הטובים ביותר על סמך היקף העסק שאתם מבצעים כיום. אתה תמיד יכול לעבור לחברה אחרת מאוחר יותר אם זה הגיוני יותר לעסק שלך ועלויות עיבוד כרטיסי האשראי שלך.

פלטפורמות מסחר אלקטרוני שונות משתלבות בשערי תשלומים שונים. לדוגמה, בגלל מגבלות עם האפליקציות של Square, הוא לא משתלב בקלות במקומות רבים. מצד שני, ל- PayPal יש מפתחים רבים של צד שלישי והיא פיתחה אפליקציות המאפשרות לה להשתלב כמעט בכל שער תשלום שיש שם בחוץ..

שוקל ספק שירות תשלום-על-כל אחד

אם ברצונך לפשט את הנהלת החשבונות שלך וכמה מקורות תשלום אתה צריך להתעדכן, מצא ספק שירות תשלום-על-אחד..

ספק של כל אחד יאפשר לך:

 • עיבוד עסקה
 • הפעל דוחות
 • הגדר גילוי הונאה
 • התהליך חוזר
 • הורד פרטי מס

בחירה בספק שעושה הכל תעניק לך גם גמישות ככל שהחנות המקוונת שלך גדלה מבלי שתצטרך לחקור שוב חשבונות סוחרים לפני שתעבור את עיבוד העסקאות שלך..

השוואה בין דמי נותני שירות התשלומים

דמי עיבוד יכולים במהירות לאכול ברווחים שלך. חשוב שתבינו היטב את כל העמלות הכרוכות בכך לפני שתירשמו לחשבון סוחר.

 • לכל עמלת עסקה: חברות מסוימות גובות עמלת עסקה עבור כל הזמנה שעובדת. בדרך כלל מדובר בתשלום קבוע שמתחת ל -1.00 דולר. עם זאת, זה יכול להשתנות.
 • אחוז המכירה: רוב חברות חשבון הסוחר גובות עמלה על בסיס מחיר המכירה של הפריט. זה עשוי להיות בסביבות 2.99% אם אינך מבצע היקף עסק גבוה במיוחד אך נוטה לרדת ככל שהיקף המכירות שלך גדול יותר.
 • דמי חשבון: חברות מסוימות גובות תשלום שנתי, רבעוני או חודשי רק כדי לשמור על חשבונך פתוח. חפש עסקים שאינם גובים ממך עמלה כל עוד אתה מבצע כמה מכירות.

לדוגמה, Authorize.net גובה תשלום חודשי בסביבות 25 $ בתוספת דמי עסקה של 2.9% + $ 0.30. עם זאת, אתה יכול לקחת כסף מחמש מדינות ב 6 מטבעות שונים, והם מקבלים את כל כרטיסי האשראי והתשלומים הניידים העיקריים.

מצד שני, Beanstream גובה עמלה חודשית ולא עמלת עסקה של 2.25-2.65%. זה זמין רק לשלוש מדינות בשני מטבעות שונים.

אתה יכול למצוא שלם תרשים המתאר עמלות ואחוזים ב- FormStack. אתה יכול להשוות במבט חטוף לאילו שערים יש את התכונות הדרושות לך בעלות הנמוכה ביותר.

בניית חנות מקוונת

לאחר שבחרת בתוכנה בה תרצה להשתמש, הגיע הזמן לרדת להתאים אישית את החנות שלך ככל האפשר. למרות שאתה עלול להיות עייף מקבל החלטות בשלב זה, בחשבון בזהירות של כמה דברים יעזור לאתר שלך להיות אטרקטיבי יותר וידידותי למשתמש ללקוחות..

בחירת הנושא המתאים לחנות המקוונת שלך

לפי מגזין הזמן, יש לך בערך 15 שניות לתפוס את העניין של מבקר האתר שנוחת בדף שלך. יש שיטענו שיש לך פחות זמן מזה אפילו, אבל גם אם יש לך 15 שניות מלאות, זכור שזה חלון קצר מאוד כדי ליצור רושם ראשוני נהדר.

כדי ליצור רושם ראשוני נהדר, עליך:

 • מבנה ניווט ברור. הקורא צריך לראות כיצד להגיע מנקודה A לנקודה B במהירות.
 • כתוב תוכן מדהים התופס את העניין של הקורא.
 • מבט לא מסודר שמושך את העין לאן שאתה רוצה שהוא ילך. לדוגמה, אם ברצונך לנתב את מבקרי האתר שלך לפריטי הסילוק שלך, מה הדבר הראשון שהם רואים בעת הנחיתה בדף הבית שלך? האם זה פריטי הסילוק או קישור אליהם?

זכור את כל הדברים האלה כשאתה בוחר נושא. האם זה ייתן לך את הדף הלא מסודר והקל לניווט שאתה מחפש?

התאמה אישית של מראה החנות שלך

אם החנות שלך נראית בדיוק כמו כל חנות אחרת שם בחוץ, אז זה יהיה קשה לבסס את המותג שלך. בנוסף להוסיף את הלוגו שלך ואת הספין הייחודי למראה הכללי של החנות שלך, תרצה לקחת בחשבון את הצבעים שאתה משתמש בהם ואת האופן בו הם קשורים לתמונת המותג הכללית שלך..

לפי KISSmetrics, צבע מגביר את ההכרה של המותג שלך בכ- 80% ויכול להוביל לביטחון הצרכנים.

תרצה להוסיף גם תכונות הגיוניות לגומחה שלך. לדוגמה, אם אתה מוכר בגדים, תצטרך להוסיף אפשרויות לבחירת גודל. מצד שני, אם אתה מוכר כלי מטבח, סביר להניח כי אפשרויות צבע וגדלים מוגבלים, כך שייתכן שלא תזדקק לתכונה זו.

תכנון אדריכלות מידע על אתרי מסחר אלקטרוני (IA)

בעוד שארכיטקטורת המידע עשויה להישמע קצת כמו ניווט באתר, ישנם כמה הבדלים מהותיים. בעוד שהשניים קשורים זה לזה, הארכיטקטורה של אתר היא השלד של האתר. הארכיטקטורה כוללת את עצמות האתר וכיצד כל האלמנטים פועלים יחד בכדי להביא מידע למשתמש הקצה.

רשות העתיקות יכולה לכלול אלמנטים כגון:

 • מלאי תוכן
 • סגנון שמות או עריכה סטנדרטיים
 • איך הדברים מקובצים יחד

ל- IA יש חשיבות חיונית מכיוון שתבנו על מבנה בסיסי זה ככל שהאתר שלכם יגדל. מבנה טוב יכול לגרום או לשבור אותך כשאתה פוגע בשיאי צמיחה.

יצירת תמונות מוצר מדהימות

אתה יכול ליצור את החנות המקוונת המדהימה ביותר אי פעם, אבל אם הצרכן לא יכול לראות בבירור את הפריט שאתה מוכר, אתה עלול להסתיים עם חוסר מכירות שיוכל להציג עבורו.

יש לך כמה אפשרויות בסיסיות בכל הקשור להוספת תמונות מוצר:

 • השתמש בתמונות המסופקות על ידי היצרן (כל עוד יש לך הרשאה לעשות כן). יצרנים רבים שוכרים צלמים מקצועיים כדי ליצור תמונות יפות של המוצרים שלהם. החיסרון הוא שאנשים אחרים המוכרים את המוצר ככל הנראה יהיו בעלי אותה תמונה באתרים שלהם.
 • שכור צלם מקצועי. אתה יכול לשכור איש מקצוע כדי לצלם את המוצרים. עם זאת, הדבר יכול להיות יקר, במיוחד בהתחלה כאשר יתכן ותקציב מוגבל.
 • קח את התמונות בעצמך. זה יכול להיות מאתגר. לרוב הפריטים תצטרך רקע לבן או שחור. תיבה קלה יכולה להועיל. אתה יכול לקנות מחיר זול מאוד באתרים כמו אמזון עבור פריטים קטנים יותר. זה גם חכם להשקיע במצלמת DSLR טובה לרזולוציה הטובה ביותר.

כשאתה מוסיף תמונות של המוצרים שלך, נסה להסתכל על הפריט כאילו אתה הלקוח. מה תרצה לדעת על המוצר? מאילו זוויות תרצה לראות את הפריט? אילו פרטים חשובים לצרכן?

כתיבת תיאור מוצר משכנע

המטרה שלך עם מוצר צריכה להיות לתפוס את העניין של הלקוח תוך כדי לספק לה מספיק פרטים כדי לדעת אם היא רוצה לקנות את המוצר או לא. אם אתה יכול ליצור קול ייחודי לתיאורים שלך, סביר להניח שתראה עלייה בהמרות מכירות.

לדוגמה, נניח שאתה מוכר מגבות מטבח. אתה יכול פשוט לתאר את הסיבים, את הגודל, את הצבע ואת זמן הייבוש המהיר של הצד המיקרופייבר כמו כל אתר אחר שיש שם.

או שתוכלו ליצור סיפור על טבח ביתי שמשתמש במגבות כיוון שהיא אוהבת את מגוון הצבעים, זה חוסך לה זמן בגלל המיקרופייבר מתייבש מהר יותר, וכן הלאה. האם אתה רואה כיצד האחד יותר משכנע ואישי מהאחר?

אמנם אינך צריך ליצור סיפור בדיוני לכל פריט, אך עליך לתאר אותו באופן בו הקורא יכול לדמיין את עצמה באמצעות פריט זה. נסה לעורר את דמיונו של מבקר האתר.

מיטוב ניווט אתרים של מסחר אלקטרוני

כשמדובר בניווט באתר, אין די במבנה ובלחצנים שקל למצוא אותם. עליכם לקחת בחשבון גם כיצד משתמשים מנווטים למוצרים ספציפיים שהם רוצים למצוא. זה הופך להיות חשוב עוד יותר ככל שיש לך יותר מוצרים באתר שלך.

לפי מגזין ניפוץ, המפתח הוא לוודא שלקוחות יוכלו למצוא את המוצרים שהם רוצים לקנות. לכן, עליכם לקחת בחשבון את הכל, החל מארגון קטגוריות ועד הדרך הטובה ביותר לגרום ללקוחות לחפש ומה תוצאות החיפוש באתר שלכם יחזרו אליהם..

פירוש הדבר שתצטרך להיות בקטגוריות הורות חזקות. עליך להוסיף פילטרים המאפשרים למשתמש לצמצם את החיפוש על ידי דברים כמו “מה חדש,” הכי פופולרי “ו-” המחיר הנמוך ביותר. “

תכנון זרימת קופה של מסחר אלקטרוני

ה שיעור הנטישה של עגלת הקניות הממוצע הוא 68.95%. אם אתה רוצה לשפר את זה ולהמיר מבקרי אתרים ללקוחות שמבצעים הזמנה, תרצה לחשוב על זרימת עגלת הקניות שלך.

הלקוח צריך להיות מסוגל לראות בבירור כיצד לבצע את הקופה מרגע הוספת הפריט הראשון לעגלת הקניות עד לביצוע ההזמנה..

 • שים את כפתורי הביקורת והעגלה של עגלת הקניות במיקום ברור.
 • הפוך את ההמחאה לקלה – אל תאלץ את המשתמשים להירשם לקופה. ספק גם אפשרות לקופת אורחים.
 • התקן תוכנה ששולחת הצעת הזדמנות שנייה אם המשתמש נוטש את עגלת הקניות.

ככל שתוכלו להקל על זרימת הקופה, שיעור ההמרות שלכם יהיה גבוה יותר.

בניית דפי פרטי מוצר

פרטי המוצר יעזרו למשתמשים להבין לחלוטין מה הם רוכשים וצריכים להפחית את שיעור ההחזר שלכם. תרצה לכלול מידע כגון:

 • אחריות
 • גדלים
 • חומר המשמש לייצור המוצר
 • מפרט טכני

ככל שתוכל להיות מפורט יותר, כך יהיה לכם קל יותר לקבוע אם הפריטים הם מה שהם מחפשים. עם זאת, בדרך כלל עדיף לא לסגור עמודים עם פריטים. במקום זאת, ספק קישור בו הלקוח יכול ללחוץ, ומידע נוסף יופיע. לחלופין, הניחו את המידע תחת התמונות ופרטי התיאור.

גורם ללקוחות לסמוך על חנות המסחר האלקטרוני שלך

יש סיבה שרוב הצרכנים קונים ממותגים שהם מכירים. הסיבה לכך היא שמותגים אלו בנו מוניטין והלקוח יודע שהוא יכול לסמוך על המותג הזה שיספק מוצר איכותי ויספק את מה שמובטח.

אם עדיין אין לך זיהוי שם זה, עליך לספק מידע נוסף מאשר אתר שיש בו. תרצה לכלול מידע כגון מספר הזמנות שכבר מילאת, מידע ליצירת קשר ברור וסמלים המראים שאתה משווק או קמעונאי מאומת עבור מותגים ספציפיים המוכרים.

הכללת פרטי חברות עבור כל ארגונים אליהם אתם משתייכים היא גם דרך לבנות אמון ונאמנות.

הגדרת תצורת אבטחת אתרים של מסחר אלקטרוני

הלקוחות שלך סומכים עליך עם מידע אישי. הדרך המהירה ביותר להרוג את האמון שהם מציבים בך היא להשאיר את אתר ה- eCommerce שלך ​​פתוח להאקרים. חיוני שתשקיע באבטחה ותישאר מעודכן באיומי אבטחה חדשים לאורך חיי החנות שלך.

 • הדבר הראשון שעליך לעשות הוא להתחיל עם תצורת שרת אינטרנט מאובטחת. SSL, למשל, יצפין מידע רגיש ויוסיף שכבת הגנה נוספת.
 • הוסף חומת אש לשרת שלך או וודא שהשרת שלך התקין חומת אש להגנה. ברוב עגלות הקניות יש תוספי חומת אש שתוכלו להתקין.
 • תרצה גם להתקין תוכנה הסורקת איומים, וירוסים וניסיונות פריצה.

תרצה לנתח את אבטחת האתר שלך באמצעות א מנתח אבטחה בסיסי – כמו זה של מיקרוסופט. אם אינך בטוח כיצד לאבטח את האתר שלך, עליך להשקיע באבטחה על ידי שכירת מומחה אבטחה מקוון.

עמידה בתקני אבטחת מידע של PCI

ה מועצת תקני האבטחה של PCI קבעה תקני אבטחה לאתרי מסחר אלקטרוני כדי לעזור לבעלי חנויות להבין את הדרך הטובה ביותר לשמור על מידע רגיש.

האתר מציע כלים שיעזרו לך להבטיח לך לשמור על בטיחות האתר שלך ומידע על לקוחות, כולל מסמכים המסבירים כיצד לאבטח את האתר שלך וכלים שיעזרו לך להעריך את האבטחה של האתר שלך ולגלות דרכים לפתור כל חולשות אבטחה..

לקראת הכנת חנות אינטרנט

לאחר שתקבע את הכל, יש כמה בדיקות מקדימות ומשימות שתרצה לבצע לפני שתשיק את החנות שלך בפועל. על ידי דאגה לדברים אלה מראש, תוכל למקד את מלוא תשומת ליבך בשירות לקוחות מעולה ובמילוי הזמנות במהירות.

הגדרת ניטור אתרים

ניטור אתרים יודיע לך אם השרת שלך יירד או שיש בעיות אחרות באתר שלך. הדבר האחרון שאתה רוצה הוא לבזבז את הכסף שהרווחת קשה שלך על פרסום, להעביר תנועה לאתר שלך, רק כדי שהמבקר יבין שהאתר לא עובד.

תרצה גם להגדיר ניתוחים כך שתוכל לעקוב אחר הביצועים של האתר שלך באופן כללי, מאיפה התנועה מגיעה ואילו מילות מפתח משיגות את הביצועים הטובים ביותר.

הקמת עלון

לא כל מי שמגיע לאתר שלך הולך לקנות משהו באותו ביקור ראשון. עם זאת, אם אתה יכול לפתות אותם להירשם לניוזלטר שלך, פתאום יש לך דרך לשמור על קווי תקשורת פתוחים. אתה יכול גם לשכנע אותם לחזור לאתר שלך על ידי הצגת פריטים חדשים, מה מוצע או הנחה.

התחל להתקין במדיה החברתית

46% מהצרכנים המקוונים פונים למדיה חברתית לפני ביצוע רכישה. חשוב שתקבע נוכחות במדיה החברתית ותשיג את הבאז לפני שתשיק אי פעם חנות מקוונת. לפחות אתה צריך להיות נוכח בשני השחקנים הגדולים בטוויטר ובפייסבוק.

עם זאת, עליך להסתכל גם בדמוגרפיה היעד שלך ואילו פלטפורמות מדיה חברתית אחרות עשויות להתאים לך. לדוגמה, אם אתה רוצה לשווק לצעירים, נסה את Instagram. אם אתה רוצה למשוך נשים לאתר שלך, בדוק את Pinterest.

פיתוח תוכנית גיבוי אתרים

לא משנה כמה אמצעי אבטחה אתה מציב או כמה אתה מכין, לפעמים קורה הבלתי נתפס והאתר שלך נופל או שהאקרים משתלטים עליו. ודא שיש לך תוכנית שמגבה אוטומטית את קבצי מסד הנתונים החשובים שלך.

זה גם חכם שיש גיבויים מרובים. רוב חברות אירוח אתרים מייצרות גיבוי מלא לאתר שיאפשר לכם להריץ את האתר לתאריך קודם שבוע או שבועיים בעבר. תרצה גם לשמור קבצי גיבוי של האתר המלא שלך בכונן קשיח חיצוני.

לבסוף קדימה להתקין תוכנה שיוצרת עבורך גיבויים על בסיס קבוע. מרבית פלטפורמות התוכן כוללות תוספים שתוכלו להתקין שיעשו לכם עבודה זו ברקע. אתה מגדיר רק את הגיבוי לתדירות הרצויה להשלים.

הגנה על פרטי הלקוח

אם אתה רוצה לפתח אמון מול הלקוחות שלך, עליך להציב אבטחה ומדיניות כדי להגן על המידע הפרטי שהלקוחות שלך חולקים איתך. עליכם לפרסם מדיניות זו על מנת שהלקוחות שלכם יוכלו לראות מה אתם עושים במידע שלהם ואת הצעדים שנקטתם על מנת להוסיף אבטחה לאתרכם..

בחירת אסטרטגיית משלוח

זה יכול להיות קשה לדעת מה פיתרון המשלוח הטוב ביותר לעסק שלך. עליכם להבין את משקל המוצרים שאתם מעבירים, איפה רוב הלקוחות שלכם נמצאים, כיצד לטפל בהזמנות מה יהיו העלויות.

תוכלו למצוא מחירים עבור כמה מחברות הספנות הגדולות ברשת, כולל USPS, FedEx ו- UPS. אם אתה רק מתחיל, ייתכן שתרצה לבצע קניות השוואה כדי לראות איזה ספק שילוח יציע את המחיר הטוב ביותר. אתה יכול להשתמש באתר כגון iShip.com כדי להבין איזו דרך תהיה המהירה, הזולה ביותר או הטובה ביותר לשלוח את ההזמנות שלך.

החלטה על מדדי ביצועי החנות שלך (KPI)

בחירת מדדי הביצועים הנכונים (KPIs) המתאימים לחנות שלך היא דבר שעליך להיות במקום לפני שאתה משיק. עם זאת, KPIs שלך צריכים להיות גם נוזלים מכיוון שהם עשויים להשתנות עם הזמן. מכיוון שכבר קבעת כמה יעדים ומשימה לעסק שלך, אלה צריכים להיות קשורים ל- KPIs.

כך, למשל, אם המטרה שלך היא להגדיל את המכירות, היית מסתכל על שיעורי המרות יומיים, מספרי מכירות יומיים ונתוני תנועה.

סיים את קידום האסטרטגיה וההשקה שלך

לפני שתתכונן להשקה, תרצה גם לקיים פגישה עם צוות השיווק שלך. איך אתה הולך להפיץ את הבשורה על הפתיחה הגדולה שלך? זה זמן בו אתה אמור להיות מסוגל לנהוג הרבה תנועה לאתר שלך, לבנות את רשימת התפוצה שלך ובתקווה להשיג כמה לקוחות נאמנים..

קידומי ההשקה צריכים לכלול לפחות:

 • הודעות לעיתונות לתקשורת מקוונת ומקומית
 • מסיבה בה אתה מזמין משפיעים עיקריים (ניתן לערוך אותה באופן מקוון)
 • מתנות או הנחות מיוחדות ביום האירוע
 • צ’אטים מקוונים שבהם מומחים נכנסים ומשוחחים עם הלקוחות שלך, ובכך מביא תנועה לאתר שלך באמצעות פלטפורמת צ’אט. לדוגמה, אם אתה מוכר ציוד גולף, יתכן שנגן גולף מקצועי ידבר על כיצד לשפר את המעקב שלך.

נסה לחשוב מחוץ לקופסה כשאתה מתכנן את אסטרטגיית ההשקה שלך. כל דבר שתוכלו לעשות שיגרום לכם להתבלט מהתחרות זה דבר טוב.

נסיעה בסחר לחנות המקוונת החדשה שלך

אפילו החנות המקוונת הכי יפה לא מועילה מאוד אם הלקוחות שלך לא יודעים איפה אתה נמצא. אם אתה רוצה להצליח, עליך לנהוג כמה שיותר תנועה לחנות שלך.

פונה לבלוגרים ולעיתונות

מיהם המשפיעים העיקריים בתחום הנישה שלך? BuzzSumo הוא כלי פנטסטי שיעזור לך לזהות את הבלוגרים המדוברים ביותר בתוך מילת מפתח או ביטוי. פשוט הקלד את הנושא ובדוק מה עולה. הבלוגרים המשפיעים ביותר הם אלה שאיתם תרצו להתחבר.

שחרר להם שורה ושאל אם הם היו מעוניינים בראיון, מאמר או לשתף קריאות קריאה אחת לשנייה.

מפרסם את החנות שלך ל- Reddit

Reddit היא פלטפורמה בה אנשים משתמשים כדי למצוא תוכן שמעניין אותם. אחד מ הנחיות האתר מציע הוא לא רק לקדם את עצמך באופן בוטה. זה המקום בו בלוג שקשור לחנות שלך יכול להועיל. כתוב רק נושא שקשור איכשהו לחנות המקוונת שלך, מקשר בחזרה למוצר או שניים הגיוניים במסגרת המאמר ואז פרסם את המידע השימושי של המאמר לרדיט כדי לקדם את התוכן, בתקווה, בתורו, לנהוג קצת תנועה לחנות המקוונת שלך.

יצירת לוח בפינטרסט

שני שלישים מהנרשמים לפינטרסט הם נשים. אם הדמוגרפיה היעד שלך היא נשים או אפילו נשים באופן חלקי, זה חכם ליצור לוח בפינטרסט. עם זאת, עליכם להבין את הדינמיקה של פינטרסט כדי להבין באמת כיצד לשווק שם.

לרוב המסיבות, מי שמבקר בפינטרסט הוא חבורה ערמומית. אם אתה רוצה להגיע אליהם ולעודד אותם לשתף את הסיכות שלך, תרצה לחזור לתוכן שלך באתר שלך. מוכרים כלי בישול? תציע מתכון. לבוש? צרו סיכה המציגה את התלבושת המושלמת ללילה בעיר.

מינוף מנועי הקניות בהשוואה

מנועי קניות להשוואה (CSE) הפכו פופולריים יותר ויותר בקרב צרכנים המשתמשים בהם כדי למצוא את המחיר הטוב ביותר עבור פריט מסוים. הם גם דרך שתוכל להשיג יותר מכירות עבור החנות המקוונת שלך.

בעיקרון, אתה נרשם ומשלם עבור כל קליק כשמישהו מגיע לחנות שלך באמצעות CSE. עם זאת, מדובר בפרסום ממוקד ביותר. האדם שלוחץ על קישור זה כבר חיפש את המוצר שאתה מוכר ומחפש מקום שיש לו מחיר טוב בו תוכל לרכוש אותו. שיעורי השיחה עשויים להיות גבוהים בהרבה מאשר מהתנועה הכללית ממנועי חיפוש.

הפעלת בלוג

כאמור, בלוג יכול לעזור לספק תוכן שתוכלו לשתף באתרים כמו Reddit, StumbleUpon, ואפילו שבלוגרים אחרים יקשרו אליו. אתה יכול גם להשתמש במאמרים בבלוג שלך כדי להוסיף ערך ללקוחות הקבועים שלך בזמן שאתה מחנך אותם למגוון רחב של נושאים הקשורים למוצרים ולנישה שלך..

באופן אידיאלי, הבלוג צריך להיות חלק מאתר האינטרנט שלך, כך שכשאנשים באים לקרוא מאמר הם כבר נמצאים באתר שלך ויכולים בקלות להקליק לעבור לקניות או לקנות פריטים ספציפיים.

פונה למשתמשי כוח באינסטגרם

נכון לספטמבר 2015, לאינסטגרם היו בערך 400 מיליון משתמשים חודשיים פעילים. מבין אותם משתמשים, חלקם ידועים כ”משתמשים בכוח. ” אלה המשתמשים שיש לעקוב אחרי מסיביות ומפרסמים תמונות באופן קבוע. המפתח לחיבור עם משתמש כוח הוא לפרסם תמונה שמתייחסת אליהם בדרך כלשהי ומזכירה אותם בתגובות. אמנם טכניקה זו לא תמיד תצליח להצלחה, אך כדאי להשקיע בה זמן. אם רק משתמש כוח אחד מזכיר את החנות שלך, זה יכול להגדיל את החשיפה שלך.

כמו רוב רשתות המדיה החברתית, המפתח הוא להוסיף משהו בעל ערך וזה יגרום לעניין של העוקבים של משתמש הכוח.

ציוץ בטוויטר

יש יותר מ -1.3 מיליארד משתמשים רשומים בטוויטר. לפחות חלק מאותם משתמשים יתעניין במה שיש לך להציע. כשמדובר בשיווק בטוויטר, תחזיר את מה שתכניס אליו. אם אתה רוצה שאנשים ילכו אחריך, ימשיכו אותך מחדש וישתפו את התוכן שלך, תצטרך להחזיר את החסד. כמו כן, וודא שאתה ציוץ דברים שראויים לשתף ושאתה לא רק מקדם את עצמך כל הזמן.

עוקבים עוקבים בפייסבוק

לפייסבוק יש סביב מיליארד משתמשים פעילים מדי יום. אחד הדברים הייחודיים בפייסבוק הוא שתוכלו ליצור דף נפרד לעסק שלכם מבלי שתצטרכו ליצור חשבון נפרד. פייסבוק מציעה גם פרסום ממוקד מאוד בו תוכלו לציין הכל, החל מסוגי האינטרסים שאנשים שרואים את המודעה שלכם צריכים להיות לטווח גילאים.

להביא חברים ומשפחה לחלוק

אם עוד לא הבנתם, יש לכם צוות רחוב שיווקי די חזק כבר במעגל הפנימי שלכם. קרוב לוודאי שמשפחתך וחבריך רוצים לראות אותך מצליח בחנות המקוונת שלך. אל תהססו לבקש מהם לשתף מידע על החנות שלך עם אלה שהם מכירים.

הפעל סופית את החנות המקוונת שלך

ביליתם חודשים בהכנות להשקת החנות המקוונת שלכם, קידמתם אותה לכל מי שאתם מכירים, ומביאים מפה לאוזן. לאחר תאריך ההשקה יגיע, עדיין תצטרך לעבוד על כמה משימות נוספות כדי לשמור על החנות בצורה חלקה.

ניהול מלאי

אחד היתרונות העיקריים של חנות מקוונת הוא שמעקב אחר מלאי הוא אוטומטי. במבט אחד תוכלו לראות באילו פריטים יש מלאי קטן ולמה יש לכם יותר מדי. עם זאת, חשוב להבין גם כמה זמן לוקח לקבל פריט נתון מספקים. לדוגמה, אם אתה מזמין פריטים מחו”ל, זה יכול לקחת שבועות רבים לקבל אותם.

עם הזמן, אתה אמור להיות מסוגל לראות כמה דפוסי מכירות ולדעת שכשמגיעים למספר מסוים של מוצר אתה צריך לבצע הזמנה חדשה.

אם אתה משתמש בחברות שיורדות ספינה, תצטרך לתאם עם המערכות שלהם כדי לוודא שאתה לא מוכר פריטים שהפסיקו או שאינם מלאי בסוף. הדרך הגרועה ביותר להתחיל את המוניטין שלך כבעל חנות מקוונת היא לגרום ללקוחות לחכות בהזמנות שלהם.

טיפול בהגשמה ומשלוח

בנוסף לכך שהמערכת המקוונת פועלת בצורה חלקה, תרצה להיות בטוח שיש לך תהליכים למלא במהירות את ההזמנות ולשלוח אותן..

 • אם אתה סוחב פריטים שאתה מאחסן במחסן (או אפילו סתם בחדר פנוי בבית לעת עתה), תרצה להיות בטוח שתיצור מערכת קטלוג שמאפשרת לך למצוא את הפריט הזה בקלות. חשבו על האופן בו הספרים מסודרים בספרייה ובדקו איזה סוג של מערכת מספרים או אותיות תוכלו ליצור שתעבוד עבור המוצרים שאתם מציעים. הקפד לכלול את המספר הזה במערכת עגלת הקניות וכן למיקום מאובטח.
 • נכון לעכשיו, החלטת כנראה באילו שירותי משלוח תשתמש בחנות המקוונת שלך. כמו כן, זכור כי תצטרך להחזיק אספקה ​​על הידיים כמו קופסאות, חבילות, סרט אריזה וניילון בועות.
 • בדוק תמיד כי ההזמנה מולאה כראוי והכל נמצא במשלוח שהוזמן.
 • תרצה לכלול חשבונית עם כל הזמנה כדי שהלקוח יוכל לראות במבט חטוף שכל הפריטים נשלחו.

התמודדות עם בעיות לקוחות

פרסום מפה לאוזן הוא כוח רב עוצמה. אנשים יפיצו גם את הטוב וגם הרע סביבכם. לקוח אומלל אחד עשוי לספר לעשרה אחרים, או במקרה של מדיה חברתית, אלפי אחרים. כאשר לקוח אינו מרוצה:

 • השב מייד עם קבלת התלונה.
 • תקן את הבעיה. החלף פריטים פגומים או שאינם עובדים, ספק דמי החזרה או הצע החלפה.
 • זכור את המשימה של האתר שלך. האם המשימה שלך היא רק להרוויח כסף? אמנם כסף חשוב, סביר להניח שתרצה להיכנס לעסק משלך מסיבות רבות אחרות. כיצד שירות הלקוחות שלך נמדד ליעדים שלך?

אם אתה יכול לפתור בעיה, אתה עשוי להשיג לקוח נאמן לכל החיים.

טיפול בבורסות והחזרות של מוצרים

אם פריט יגיע ללקוח שנפגע במהלך תהליך השליחה החוצה, יהיה עליכם להגיש תלונה מטעמם לסיטונאי שסיפק את שירות משלוח ההובלה. לחלופין, אם הפריט פשוט לא עובד או שהוא פגום בדרך כלשהי, היצרן צריך להיות שמח להחליף אותו ללא תשלום. המשמעות היא שמשלוח ההחזר של המוצר הפגום מטופל ולא עולה ללקוח דבר.

מצד שני, אם הפריט נפגע במשלוח, כל ביטוח שהיה לך על הפריט אמור לכסות את העלויות שלך בהחלפת פריט זה. תצטרך להגיש תביעה, כמובן, כדי לקבל החזר ותיתכן עיכוב לפני שתקבל את התשלום. עם זאת, אסור לגרום ללקוח לחכות לפני שתחליף את הפריט.

אופטימיזציה של eStore להגדלת המרות

לאחר שתשיק את החנות שלך, אתה אמור לראות בבירור כמה דפוסים. אתה רוצה לבצע בדיקות מפוצלות של A / B כדי לראות אם דפי נחיתה מסוימים משפכים תנועה יעילה יותר דרך עגלת הקניות ולמכירה שהושלמה..

אתה יכול לבדוק כל מה שניתן לדמיין על ידי מעקב אחר ניתוחים וביצוע בדיקות A / B. בדוק כפתורי צבע שונים, משלוח חינם או משלוח מופחת ואפילו תיאורים שונים או תכונות אחרות.

כמה דברים אחרים שאתה יכול לעשות כדי לייעל את eStore שלך ​​הוא:

 • מתבונן באתר שלך כלקוח. מה מושך את העין שלך? מה מסובך או מבלבל?
 • ודא שהמחירים מסומנים בבירור.
 • הוסף ביקורות והמלצות כדי ליצור תחושת אמון.
 • מינוף הצעות מיוחדות לקטעי משתמשים רשומים

על ידי שימוש ב- Google Analytics ונתוני האתר שלך, אתה יכול ללמוד הרבה על מה שלא עובד כדי להמיר מבקרים ללקוחות ולבצע שינויים בהתאם.

שיווק אתרים בתחום ההפעלה בהשוואה לאינטרנט

לאחר שתשיק את החנות המקוונת שלך, תצטרך להמשיך במאמצי השיווק שלך על בסיס קבוע, או שתסתכן לאט לאט תאוצה. חלק מהדברים שתרצו לעשות על בסיס קבוע כוללים:

הקצאת תקציב שיווקי

בין אם היו לך משקיעים, לקחת הלוואה או חסכון משומש, תקציב השיווק הראשוני שלך יתחיל להתרגל במהירות. חשוב להקצות אחוז מהרווחים שלך לשיווק אם ברצונך להמשיך להגיע ללקוחות חדשים.

כלל אצבע טוב הוא לבזבז עד 20% מהרווחים שלך מפרסום.

תצטרך גם להחליט מה המטרות שלך. לדוגמה, האם ההתמקדות שלך ביצירת לידים או בהגדלת מכירות ללקוחות הנוכחיים? לאחר מכן, בדוק אילו ערוצי פרסום היו היעילים ביותר לעמוד ביעדים אלה ולהקצות יותר מימון לאותם מקומות מאשר לאחרים.

פתיחת קמפיין פרסום

כמו ברוב חלקי ניהול חנות מקוונת, הצעד הראשון שלך הוא להבין מה המטרה שלך במסע הפרסום. מה אתה רוצה להשיג?

בשלב הבא, תרצה לחשוב על הדמוגרפיה היעד שאליה ברצונך להגיע עם הקמפיין. זה יגיד לך היכן כדאי לך להפעיל את קמפיין המודעות ואילו פלטפורמות מדיה חברתית יעבדו הכי טוב כדי לעמוד ביעדים שלך.

לבסוף, תוכלו לבנות את הקמפיין בפלטפורמות שבחרתם ועליכם לבדוק את יעילות המודעה. יתכן שתרצה לבצע התאמות כדי להפיק את המינוף המרבי מתקציב הפרסום שלך.

עובד על קידום אתרים עם מסחר אלקטרוני

כעת, לאחר שהשקת את האתר שלך, המטרה הבאה שלך צריכה להיות דירוג גבוה יותר ממה שמתחרות שלך עושה במנועי חיפוש. Optify ביצעה כמה מחקרים שהראו כי אתר הדירוג מספר אחת עבור מילת מפתח נתונה היה שיעור קליקים כפול מהמקום השני.

עליך להמשיך לעשות מחקר מילות מפתח וניתוח מתחרים כאמור בראש מדריך זה. כשאתה לא מדירג טוב כמו מתחרה, חקור את הדף שלהם וגלה מדוע. לעיתים קרובות, מדובר במי שיש לו את התוכן הטוב יותר בימים אלה, כך שהבלוג שלך יכול לעזור בזה, כמו גם עד כמה תיאורי המוצרים שלך מפורטים..

תקן בעיות כלשהן, כגון שגיאות הקלדה או שגיאות דקדוק. בקיצור, הפוך את הדף שלך להיות הטוב ביותר שהוא יכול להיות.

המשך בשיווק מדיה חברתית

בעזרת שיווק במדיה החברתית אתה מפתח מערכת יחסים עם העוקבים שלך. פיתוח קול וסגנון חשוב. תרצה גם לשתף אחוז מהדברים רק בשביל הכיף ולא מתוך כוונה לבצע מכירה. העוקבים מעריכים חוש הומור או מידע שימושי וישתפו זאת עם אחרים.

הגדרת שיווק בדואר אלקטרוני

החליטו על לוח זמנים לשיווק בדוא”ל. באיזו תדירות אתה רוצה לשלוח מנויים עלון? מה עם קופונים ומבצעים מיוחדים? איך אתה יכול להגיע עם אלה מבלי לגרום לזה להיראות כאילו אתה פשוט מוכר להם?

שקול לכתוב ספר אלקטרוני או מדריך ולהציע אותו בתמורה להירשם לניוזלטר שלך. זה יכול לתת למבקרים באתר תמריץ להירשם.

הגדרת תוכנית שותפים

האם אתה רוצה להציע תוכנית שותפים לאחרים? זו יכולה להיות דרך מצוינת להשיג מוצר ייחודי במספר אתרים.

 • ודא שיש לך מספיק מלאי כדי למלא הזמנות.
 • בחר מבנה פיצוי המאפשר לך להרוויח עדיין רווח בכדי לעמוד בעלויות תקורה.

אם אתה משתמש באתר כגון Shopify, אתה יכול לשלב בקלות תוכנית שותפים. אם אתה מארח את עצמך, תצטרך לבדוק אפשרויות המאפשרות לך ליישם מזהי מעקב של שותפים עצמאיים כדי שתוכל לזקוף נכון את השותף ששלח לך את ההפניה.

בניית תוכנית נאמנות

האם אתה רוצה לעודד לקוחות להזמין ממך פעם אחר פעם? הטמיע תוכנית נאמנות המתגמלת את הלקוחות על הזמנת כמות מסוימת של מוצר או מספר מסוים של אירועים. אתה יכול לתגמל אותם במזומן לבזבוז, בהנחה או אפילו במתנות קטנות מהן יוכלו לבחור. אתרים מסוימים שעושים זאת יעילים כוללים Sephora, Kohl’s Cash (Kohl’s Cash) ו- Old Navy.

חשוב על אילו תגמולים ישאירו את בסיס הלקוחות היעד שלך לחזור שוב ושוב.

סיכום

הפעלת חנות מקוונת משלך מעניקה לך את ההזדמנות להיות בעל עסק בלי להשקיע מזומנים רבים ככל שתצטרך לחנות לבנים וטיט. אם אתה מתכנן כראוי ולהישאר מעודכן על מגמות ושיווק, אתה אמור להיות מסוגל לבנות עסק מסחר אלקטרוני מצליח ביותר.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map