סקופ אמיתי על יצירת אתר מקצועי למראה

יש לך בערך שבע שניות לשכנע מבקר ששווה את הזמן להישאר באתר שלך. אם אתה נתקל בבעיה בהקפצת תנועה, בין אם תרצה או לא, כנראה שהגיע הזמן להציץ באתר הקרה והקשה מאחר ש- SOMETHING גורם למבקרים שלך לצאת לגבעות מיד לאחר הנחיתה שם.


האם זה העותק שלך? האם זה הגרפיקה שלך? האם זה העיצוב הכללי? האם כל השלושה? יש רק דרך אחת לגלות.

צעד אחורה והסתכל טוב כדי שתוכל להטות את הכף לטובתך שוב. אחרי הכל, האם אתה באמת רוצה להמשיך ולהפסיד למתחרים שלך? אם לא, המשך לקרוא.

Contents

יסודות עיצוב אתרים

האמת הלא נוחה היא שהאתר שלך משקף ישירות את איכות העסק, השירות או הפרט שהוא מייצג. העיצוב הבסיסי של האתר שלך יכול להטות את המבקר מייד בשאלה האם חובבן יצר אותו או בעל מקצוע.

הגופנים, העיצוב של פריסת התוכן ואפילו ערכות צבע יכולים לצרוח שגיסך, אשר בקיא ביצירת אתרי Blogspot, יצר את האתר האחרון שלך. אם אתה רוצה להגביר את הנוכחות המקצועית שלך במרחב הדיגיטלי, הנה כמה שיטות עבודה מומלצות בסיסיות שאתה רוצה להתמקד בהן.

שמור על פריסות פשוטות

אינך צריך לרוקן כמה שיותר עמודות או מסגרות לדף. זה נראה מגושם ולא מושך. סביר יותר כי פריסה פשוטה תקבל תגובה ולא תדרוש מהמבקרים לגלול לצדדים כדי לראות את הדף כולו. עיצוב בסיסי טוב להתחיל ממנו הוא פריסת שלוש עמודות. קל למבקרים לסרוק ולמצוא במהירות את מה שהם מחפשים באתר שלך.

חיבוק גופנים קלים לקריאה

אחד מסימני ההיכר של אתר בעל מראה מקצועי הוא שקל להבין אותו. לאחר שתקבע צבע טוב לטקסט, התבונן בך גופנים וגדלי גופנים. בדוק את האתר שלך במכשירים שונים. חשוב להשתמש בגופן שיופיע זהה לפלטפורמות הנפוצות ביותר.

על המבקרים שלך ליהנות מחוויה בצפייה באתר שלך באמצעות מכשירים ניידים באותה מידה כמו בשולחן העבודה. גופן טוב לשימוש הוא כל גופן Serif (אלה עם התגים הקטנים בקצות האותיות) לטקסט גדול יותר כמו כותרות. גופני Sans serif (ללא התגים הקטנים) הם חלק מהגופנים הקלים ביותר לקריאה בכל תצוגה.

השתמש בגדלים גרפיים מתאימים

אמנם חשוב להשתמש בגרפיקה הטובה ביותר שמתאימה לתוכן שלך, אך עליך לשמור אותם קטנים לטעינה מהירה ונקייה. זכור, ככל שהתמונה גדולה יותר, כך העמוד איטי יותר.

התמקדו בעקביות המותג

מיתוג הוא סימן ההיכר של אתר מקצועי. וודא שהלוגו שלך ושורת התיוג נראים בבירור בכל עמוד. זהו הצעד היסודי הבסיסי להכרת המבקרים הן עם המותג והן עם המסר שלכם.

כלול תנאים ברורים

וודא שהאתר שלך כולל מדיניות פרטיות, תנאי שירות, וכן כל הודעה מיוחדת אחרת שאתה מרגיש שהמבקרים עשויים לדאוג להם. היה שקוף ככל האפשר עם מה שהאתר שלך עושה עם מידע על מבקרים, גם אם אתה לא עושה דבר.

אלמנטים של עיצוב אתרים טוב

ישנם גורמים בסיסיים מאוד שיש לכל אתרי אינטרנט בעלי מראה מקצועי, וזה הרבה יותר מסתם עיצוב נקי וגרפיקה טובה. השימוש בשיטות העיצוב הטובות ביותר יביא לאתר שנבנה לרצות את המבקרים וגם את מנועי החיפוש.

התמקדו בניווט

כשאתה מעצב ניווט, שמור על נקיון וברור. הדבר העיקרי שהמשתמשים שלך ירצו מהניווט שלך הוא מסגרת האומרת להם היכן הם ונותנת להם אפשרות קלה לחזור לדף הבית. הצב את תפריט הניווט שלך במקום נפוץ כגון קרוב לראש או סרגל הצד.

שתף פרטי קשר

ככל שתציג יותר דרכים למשתמשים ליצור קשר איתך, כך תהיה להם נוחות רבה יותר באינטראקציה עם החברה או הארגון שלך באופן מקוון. הוסף את הכתובת הפיזית שלך אם יש לך כתובת המחוברת לאתר. כמו כן, למבקרים שלך יש טופס יצירת קשר למילוי.

הגדל את המידע על כותרת התחתונה

כותרת תחתונה היא מקום נהדר להכניס קישורים ומידע מועיל אחר למשתמשים. אתה יכול גם להשתמש בכותרת התחתונה עבור אלמנטים עיצוביים שאולי אין להם מקום בפריסה העליונה למעלה. חברות רבות מציבות את פרטי הקשר הפיזיים שלהן בחלק הכותרת התחתונה.

השתמש בסגנונות מתאימים לכפתורים

עיני המשתמשים שלך ילמדו במהירות את עיצוב כפתורי האתר שלך ויחפשו את אלה כאל פריט הפעולה בעיצוב שלך. וודא כי כל הכפתורים המשמשים לניווט הם עקביים בכל האתר שלך.

תגיד מי אתה

הפוך את הדף “אודות” למידע ומרתק. להראות התלהבות. אל תספק רק את העובדות היבשות. זה המקום לומר מי אתה ומה הייעוד של החברה או הארגון שלך. תמונות של האנשים המעורבים יעניקו לדף, אפילו יותר, אישיות.

חיבוק מרחב לבן

שטח לבן לא צריך להיות לבן. זה בעצם רק “מקום לנשום” בסיסי בדף. זה אזור שאין בו טקסט, תמונות או גרפיקה. אתה מוצא זאת לעיתים קרובות באתרי עיצוב שטוחים מפותחים.

האתר של אמזון הוא דוגמה טובה לאופן בו זה עובד. לכל עמוד יש כמויות אדירות של מידע שאפשר להעביר, ובכל זאת אף אחד מהם אינו מכריע בגלל השימוש החכם במרחב הלבן.

הקל למצוא מידע

מבקרים חוזרים אולי ירצו לאתר את המידע שהם ראו לפני כן. הקלו עליהם בעזרת תכונת חיפוש. השתמש בתיבת חיפוש חלקה שמתמזגת בעיצוב שלך. המיקום הנפוץ ביותר נמצא בפינה השמאלית העליונה של האתר.

שיטות עבודה מומלצות לעיצוב אתרים עבור אתר נהדר

זה לא סוד שאלמנטים עיצוביים התפתחו במהלך השנים, אבל דבר אחד בטוח: אתה לא יכול להשתבש עם עיצוב אתרים שהוא פשוט. עיצוב אתרים מקצועי לא נוגע רק לסליידרים או לפעמונים ושריקות אחרונות. זה מורכב על מנת להקל על הניווט והתגובתיות הן של האתר והן של האלמנטים באתר.

התמקד בעקביות העמודים

הפריסה שלך צריכה להישאר זהה בכל האתר שלך. אל תעבור על פריסת הדף ההפתעה על המשתמשים שלך. זה בסדר לעבור משלוש עמודות לטור אחד בודד בדפי קריאה לפעולה אך וודא שהניווט, כותרות הכותרת התחתונה ורכיבים אחרים יישארו עקביים, כך שמשתמשים לעולם לא ירגישו “תקועים” בדף..

איזנו את השימוש בצבע

חשוב להתאים את הצבעים במערך שלך כמו לבחור לוח צבעים משלים.

ארגן את התוכן שלך בקטגוריות

הקטגוריות נהדרות גם לבני אדם וגם למנועי חיפוש. הישאר מסודר ככל האפשר עם התוכן שלך. כדאי גם להציב אלמנט ניווט בסרגל הצד, כך שאורח שרק רוצה לראות קטגוריה מסוימת של מוצרים או מידע יכול לעשות זאת בלחיצה אחת..

ודא שהאתר שלך נגיש לכולם

הקפד לבצע אופטימיזציה של האתר שלך לכל המבקרים שלך. זה אמור לתמוך בתכונות לאנשים עם מוגבלויות, כמו גם לתכונות המציגות את התמונות האחרונות ביותר ברזולוציה גבוהה.

קפיץ לתעודת SSL

אם אתה אוסף פרטי תשלום, קבל אישור SSL לאתר שלך. זהו תהליך קצר ועוזר להגן על המבקרים שלך כאשר הם מבצעים עסקה באתר שלך. זה לא מקצועי וגם בהחלט לא בתחום של שיטות עבודה טובות לבקש ממישהו להזין את פרטי כרטיס האשראי שלו בסביבה לא מאובטחת..

מגמות לעיצוב אתרים

מכיוון שיש כל כך הרבה פלטפורמות שונות לבנות אתר, קשת העיצובים באמת נפתחה. עיצובים שטוחים וחצי שטוחים הופכים נפוצים יותר באתרים מקצועיים, כמו גם באתרים שעוברים בו אתחול, מכיוון שעיצובים מסוג זה עוזרים לענות על הביקוש ההולך וגובר לאתרים מגיבים המותאמים לכל סוג מכשיר שהאתר מציג בו..

להלן כמה דברים מרכזיים שכדאי לזכור:

עיצוב שטוח נטען הכי מהר מכולם

חברות גדולות רבות עברו לעיצובים שטוחים וחצי שטוחים מאז שהם נטענים מהר יותר. עיצוב שטוח הוא בדיוק כמו שזה נשמע כאילו הוא נראה שטוח, ללא תכונות תלת מימדיות.

סימני ההיכר האחרים של העיצוב השטוח הם קצוות פריכים עם הצללה מינימלית עד ללא צל. אתר בעל טעינה מהירה ייראה לא רק מקצועי יותר, אלא גם ישמור על המבקרים שלך בעמוד עד שהם ישלימו את הפעולה הרצויה.

וודא שהאתר שלך מגיב

זה דבר שאי אפשר להתעלם ממנו. כשקובעת היכן מדרג אתר אינטרנט, גוגל מענישה כעת אתרים שאינם ידידותיים לנייד. לכן, אם אתה רוצה לדרג טוב אתה צריך לעבור לנייד. חובה שתוודא שהעיצוב בו אתה משתמש מוצג כראוי, בהתאם למכשיר המשמש לגישה לאתר שלך.

השתמש בכרטיסים לניווט

ראיתם את פינטרסט? זה מבסס את סיכותיו על אלמנט עיצובי המכונה בדרך כלל קלפים. השימוש בכרטיסים עם תמונות באיכות גבוהה בניווט שלך יוצר דף מקצועי ונקי שמעניין את המבקרים.

זה אטרקטיבי במיוחד עבור דפי מוצר או שירות, או כאשר יש לך הרבה מאמרים או תוכן שאתה רוצה לארגן. השתמש בתמונות מרתקות, ותהיה לך מקום בכרטיס לכתוב כותרת ואולי אפילו קצת טקסט לפתות קליק.

תוכן מנצח מלאכה

אתר מקצועי אינו טוחן תוכן. במקום זאת, כל מילה בדף נמצאת שם למטרה. אין חומר מילוי. אין מוך. ובהחלט אין מלית מילות מפתח! אתר בעל מראה מקצועי יכול להעביר רווחי מידע ללא עומס יתר על ידי המידע. קבל מלאי של כל גוש תוכן באתר שלך. וודא שזה משרת מטרה.

השתמש בתמונות גיבור במלואן

אתר בעל מראה מקצועי יספר למבקר במונחים לא ברורים על מה האתר בעצם עוסק. אחת הדרכים להשיג זאת בקלות היא באמצעות תמונות גיבור מעל הקפל עם שכבות טקסט המסבירות את עקרונות היסוד של האתר שלך.

אל תשכח את הסרטון

סרטונים הופכים במהירות לתמונת הגיבור 2.0. שימוש בסרטון מעל הקיפול בו אתה מציב באופן מסורתי תמונת כוכב הוא דרך מצוינת לתפוס מיד את תשומת ליבו של מבקר – ולשמור עליו.

על פי מחקר שפורסם ב- Psychology Today, המוח האנושי יכול לעבד מידע מסרטון מהיר פי 60,000 יותר מקריאת טקסט. הדבר העיקרי כשמשלבים סרטון בדף הבית שלך הוא לגרום לו להראות כאילו הוא חלק חלק משאר עיצוב האתר. אם אתה מחפש השפעה, כמו גם דרך מתמשכת ליצור רושם ראשוני נהדר, השתמש בווידיאו.

חיבוק העוצמה של הווידיאו

מחקר משכנע של מגזין Inc. מצא כי למעלה מ- 90 אחוז מלקוחות B2B השתמשו בוידאו מקוון לצורך קבלת החלטות רכישה. הוספת וידיאו לדפי אינטרנט ופוסטים בבלוגים פנים אודות מוצרים ושירותים היא מתודולוגיה אסטרטגית שעובדת באופן שטוח. אבל אל תפסיקו שם. הוסף את היכולת של המבקרים לשתף סרטונים אלה עם אחרים תמורת בעיטה נוספת.

טעויות נפוצות בעיצוב אתרים

יכול להיות ששילמת דולר עליון עבור איש מקצוע שיפתח את האתר שלך. למרבה הצער, כמה טעויות נפוצות בעיצוב יכולות לגרור את כל המראה של האתר שלך כלפי מטה. להלן כמה עבריינים עיקריים שצריך לזכור.

עומס על מידע בדפים

דף הבית שלך לא צריך לספר כל דבר שאתה עושה בבת אחת. למעשה, אתר עם כל סנטימטר של שטח מסך עמוס בתמונות ובטקסט הוא סימן ההיכר של חובב. אם אתה מגיש יותר מדי מידע, זה הופך להיות מכריע, והסבירות היא שהמבקר שלך יעזוב.

עצוב לומר שדפי מוצר רבים נופלים קורבן לכך. לוקח טעינה של דף מוצר ענק, והמבקרים יעזבו אם חיכו יותר מכמה שניות עד שהמידע יופיע. מחקר שפרסמה Shopify מצא כי חנויות עם טונה של מוצרים הפיקו את תשומת ליבם של מבקרים למשך תקופה ארוכה יותר, אך המכירות בפועל היו פחותות משמעותית. דפים עם טעינה מהירה המאורגנים לפי קטגוריות יעילים בהרבה כדי לאפשר למבקרים באתר למצוא את המידע שהם רוצים מאשר לדפים המלאים בתוכן..

ניווט מתסכל

האם היית אי פעם באתר בו פרטי הקשר או קישורי המדיה החברתית כמעט ולא נראו מכיוון שהם היו מוסתרים בפינה התחתונה של הדף? אתר בעל מראה מקצועי מעודד מעורבות ושקוף במדיניות הפרטיות, בתנאי השירות ובדרכי הקשר. חובה לקחת זאת בחשבון כשאתה מגדיר את התפריטים לאתר שלך.

אחת הדרכים לשלב ניווט נקי כשיש לכם הרבה אפשרויות בתפריט היא להשתמש בתפריט המבורגר. סוג זה של תפריט נערם עד לחיצה עליו ואז הוא נפתח כדי לחשוף את אפשרויות הניווט. זה נקי, טעינה מהירה וקל לשימוש למבקרים במגוון מכשירים שונים, כולל מחשבים שולחניים, טאבלטים וטלפונים ניידים..

יותר מדי צבע – או מעט מדי – צבע

זוכר את הימים הראשונים של עיצוב אתרים כשהיה מקובל לרוץ באתר אינטרנט שהשתמש בכל צבע קוד המשושה שהיה? ברגע שזו התפוגגה, ערכות הצבעים הפכו לנורמה להתייחס אליה, וחלקם לא היו מחשבים במיוחד. לדוגמה, במשך זמן מה היה אופנתי לעצב דפים עם טקסט אפור בהיר על רקע לבן.

ואז התברר שלא מדובר בעיצוב טוב מכיוון שקשה היה לקרוא קריאה על גבי צג שולחן העבודה ואף גרוע מכך על מסך נייד. השתמש בלוח צבעים מוגבל של משושים והשתמש בשילובים מנוגדים אחד עד שלושה לקבלת מראה פריך, קלאסי ולא זבל..

תמונות באיכות נמוכה

דבר ששווה בין כל אתרי האינטרנט למראה המקצועי הוא שהם משתמשים בתמונות באיכות גבוהה. חשוב שהתמונות שלך יישארו חדות ולא יהפכו לפיקסלים. רקעים בצבעים מלאים ולבנים נוטים להציג את רוב המוצרים באורם הטוב ביותר. אם תבחר להשתמש בתמונות גיבור, וודא שאתה משתמש בתמונה ברזולוציה גבוהה יותר המתאימה לשטח שהתמונה תמלא.

בלוג רפאים

אתר מקצועי מעודכן. אם החלטת לקיים בלוג, עליך לעדכן אותו באופן קבוע. התוכן צריך להתמקד במוצרים שלך ובדברים המשפיעים על הענף שלך. תוכלו גם לקדם את רשימת התפוצה וההצעות המיוחדות שלכם כאן.

אם אתה מגלה שלקח את הזמן לעדכן את הבלוג שלך באופן קבוע זה אתגר, השתמש בכישרון בחברה שלך או למקד את המשימה. בלוג שמשתתק פתאום נראה לא מקצועי.

חלונות קופצים

הימנע מקופצים, אם אתה יכול. רוב האנשים לא אוהבים אותם. למעשה, רבים מוצאים אותם מעצבן לחלוטין. עדיף לתת למבקרים בחירה ללחוץ על מודעה או להצטרף לרשימת דוא”ל באלמנט עיצוב בסרגל הצד במקום להדביק תיבה מוקפצת מול הפנים שלהם בעומס העמוד..

מודעות באנר

אם באתר שלך יש מודעות באנר, הגיע הזמן להרחיק אותן. מחקר שנערך על ידי Solve Media מצא כי סביר יותר שגולשי רשת ישרדו את התרסקות המטוס או יזכו בפרס בהגרלת מגה מיליונים מאשר ללחוץ על מודעת באנר. ככל שיש לאתר יותר מודעות באנר, כך האתר נראה פחות מקצועי.

זכרו, האתר שלכם הוא הדרך הראשונה בה אנשים רבים “יפגשו” אתכם, ויכירו את המותג שלכם וסמכו עליו. וודא שהאתר שלך משתמש בשיטות העבודה המומלצות: ניווט קל, מודעות וסרטונים חלקים, תמונות באיכות גבוהה ותוכן ייחודי.

השאר את האתר שלך מעודכן ואל תקשור יותר מדי לרעיון עיצובי יחיד. כאשר הטכנולוגיה מתקדמת לאלמנטים של עיצוב אתרים, המשך איתה כדי להקדים את העקומה כך שהאתר שלך הוא זה המשמש כדוגמה ליישום נכון של עיצוב אתרים.

מה האלמנט הכי לא מקצועי שראית באתר?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map