24 z nejlepších webových stránek ke stažení zdarma eKnihy

Pokud jste knihomol ze staré školy, který se stal digitálním, je pravděpodobné, že si užijete pohodlí, když budete mít své knihy s sebou, ať jste kdekoli. Ať už čtete na svém mobilním zařízení nebo používáte čtečku elektronických knih, jako je Amazon’s Kindle, nákup knih, které si chcete přečíst, se stal jednoduchou.


Nebylo by však hezké, kdybyste knihu mohli stáhnout zdarma a vzít ji s sebou? Hádej co? Na internetu existují různé legální bezplatné zdroje, kde můžete získat knihy, aniž byste utratili desetník! Nejen, že tyto stránky jsou 100 procent zdarma, ale také nabízejí velký výběr knih, ze kterých si můžete vybrat, bez ohledu na žánr, který preferujete.

Hledáte tedy další skvělé čtení? Nebo už máte na mysli konkrétní knihu nebo autora? Ať tak či onak, zapněte se; Sestavili jsme seznam 25 nejlepších webů (v žádném konkrétním pořadí), kde můžete najít a stáhnout spoustu elektronických knih zcela zdarma..

1. Projekt Gutenberg

Většina lidí už o tom slyšela Projekt Gutenberg protože je to pravděpodobně jedna z nejstarších dostupných digitálních knihoven. Dobrovolníci provozují web a nabízí více než 50 000 bezplatných elektronických knih ke stažení. Jsou k dispozici v mnoha formátech, od epubu až po Kindle a prostý text. Má také výběr zvukových knih, které obstarávají všechny druhy čtenářů, od těch, které dobrovolníci čtou nahlas, až po ty, které čte počítač.

Tato stránka se však může trochu zmást, protože e-knihy se hnízdí za několika vrstvami navigace. Ale přesto je to pravděpodobně stále jeden z nejkomplexnějších bezplatných zdrojů pro elektronické knihy online.

2. Otevřete knihovnu

Otevřete knihovnu má obrovský výběr e-knih, z nichž si můžete vybrat, s více než 3 miliony e-knih zdarma k dispozici ke stažení. Pomocí praktického nástroje pro vyhledávání předmětů si můžete vytvořit své vlastní seznamy elektronických knih, které si mohou prohlížet i ostatní lidé, a snadno najít e-knihy na téma, které vás zajímá. Tato stránka umožňuje číst elektronické knihy online v prohlížeči, nebo si je můžete stáhnout a přečíst na jakémkoli zařízení.

Protože digitální knihovna je otevřený online projekt, umožňuje uživatelům přispívat přidáním elektronických knih. Na vyhledávacím panelu můžete také hledat elektronické knihy podle předmětu, názvu a autora. Nejzajímavější funkcí tohoto webu je však to, že vám pomůže najít elektronické knihy, které chcete, ve veřejné knihovně, takže můžete snadno získat tištěnou kopii..

3. Knihovna Baen Free

Knihovna zdarma Baen je web, který se primárně zaměřuje na psaní fantasy a sci-fi. Jeho obchod s e-knihami je známý mnoha svými rozumnými cenami a funkcemi, které jsou přátelské pro spotřebitele, například DRM neexistuje. Uživatelé mohou kopírovat elektronické knihy na jiná zařízení bez jakýchkoli omezení. Americký vydavatel má mimo jiné obrovský výběr renomovaných spisovatelů, mezi něž patří Michael A. Stackpole, Lois McMaster a John Scalzi. Jedná se však o díla méně slavných spisovatelů, která najdete většinou ke stažení v sekci zdarma na tomto webu.

Jednou zajímavou věcí na webu je vše, co v jeho katalogu prochází profesionální úpravou, než bude na webu k dispozici. Ať už si vyberete kteroukoli eKnihu, ujistěte se, že psaní je v nejvyšší možné kvalitě. Pokud je navíc váš žánr vojenskou sci-fi, knihovna Baen Free je web, který byste si určitě neměli nechat ujít!

4. eKnihy zdarma

Výstižně pojmenovaný EKnihy zdarma je další skvělý web, kde si můžete zdarma stáhnout elektronické knihy. Ve skutečnosti se můžete dokonce zaregistrovat a získat zdarma eKnihy na celý život! Ať už máte rádi drama, romantiku, fikci, sci-fi nebo tajemství, určitě najdete něco zajímavého; v knihovně tohoto webu jsou umístěny tisíce elektronických knih různých žánrů.

Abychom vám usnadnili práci, web obsahuje seznam 10 nejlepších elektronických knih v každé kategorii. Nejen to, ale také můžete procházet hodnocení a recenze pro každou eKnihu. To vše vám pomůže získat atraktivní pohled na to, co čtou ostatní uživatelé. Nebo si jen můžete jeden zvednout a vidět sami. Cesta do neznáma je vždy vzrušující!

5. Knihy Google

Knihy Google je užitečný pro skimming prostřednictvím digitálních časopisů a knih, ale věděli jste, že služba vám také umožňuje stahovat elektronické knihy? I když jsou k dispozici miliony titulů, můžete si také prohlížet a stahovat vše, od současných k klasickým elektronickým knihám, z webových stránek bezplatná sekce knih.

Funkce náhledu stránek je obzvláště zajímavá, protože vám umožňuje nahlédnout do nejnovějších elektronických knih na trhu. A to může být užitečné při objevování vašeho dalšího skvělého nálezu z jeho obchodů. Ať už chcete e-knihy koupit nebo stáhnout zdarma, Knihy Google jsou skvělým místem pro všechny čtenáře.

6. 2020ok

2020ok je skvělý web pro hledání elektronických knih, ale design webových stránek je obrovskou nevýhodou. Je to nepřehledné, takže někdy může trvat hodně času, než najdete e-knihu, kterou chcete přečíst. Tato stránka má eKnihy o celé řadě témat, jako je historie, právo, medicína, podnikání a investice, jakož i umění a fotografie..

Najdete zde také mnoho počítačových a internetových elektronických knih. A pokud si myslíte, že je to všechno, existují tisíce elektronických knih o náboženství a duchovnosti. Hledáte konkrétní eKnihu? Přejděte na tento web; pokrývá téměř každý subjekt.

7. Feedbooks

Feedbooks je atraktivní web, který funguje stejně dobře na mobilních zařízeních jako na těch větších. To usnadňuje použití, pokud čtete na tabletu nebo smartphonu, a ušetří vám to potíže se stahováním elektronických knih do počítače. I když stránka obsahuje řadu elektronických knih k prodeji, nabízí také dvě bezplatné sekce.

Sekce public domain obsahuje tisíce bezplatných elektronických knih ke stažení. A v sekci originální knihy najdete bezplatné elektronické knihy, které jsou do značné míry publikovány samy, což vám umožní objevovat nové autory a jejich mistrovská díla. Sbírka na této stránce je organizována, což je obrovské plus!

8. ManyBooks

Hodně knih je prasátko podporováno Project Gutenberg a nabízí mnoho stejných titulů. Rozvržení je však hezčí a funkce vyhledávání je relativně jednodušší. Zajímavější je, že uživatelé si na rozdíl od jiných bezplatných webů elektronických knih mohou stáhnout elektronické knihy v požadovaném formátu. Patří k nim možnosti jako PDF, eReader, HTML a další. Tato stránka je aktivní také na Facebooku, kde pravidelně aktualizuje zprávy o nejnovějších eKnihách.

9. FreeBookSpot

Další bezplatný eBook web, FreeBookSpot, který zahrnuje více než 90 kategorií, obsahuje tisíce elektronických knih ke stažení. Web funguje spíše jako databáze; bude vás odkazovat na bezplatné elektronické knihy nabízené na jiných stránkách. Mezi různými jinými tématy můžete najít elektronické knihy týkající se programování, vědy, beletrie, umění, šachů a biologie. Existují zvukové knihy, pokud dáváte přednost poslechu před čtením. Nalezení konkrétní eKnihy je také snadné, a to díky funkci pokročilého vyhledávání na webu.

10. GetFreeEbooks

GetFreeEbooks má na výběr více než 100 kategorií, což zajišťuje, že pro každého čtenáře bude něco. Od klasické literatury přes strojírenství až po knihy o mimozemšťanech. Autoři mohou také předkládat svá vlastní díla na tomto webu a čtenáři si je mohou zdarma stáhnout. Stránky jsou dobře navrženy, takže se snadno používají. Nemluvě o tom, že je jejich aktivní přítomnost v sociálních médiích, můžete na nich sledovat facebooková stránka získat nejnovější aktualizace.

11. Adresář elektronických knih

Adresář elektronických knih je bezplatný web eBook, který nabízí stále rostoucí seznam stahovatelných přednáškových poznámek, elektronických knih a dokumentů. V současné době má na webu více než 9 400 elektronických knih, z nichž 666 zahrnuje. 20 nejlepších sekcí uvádí nejoblíbenější (a prohlížené) elektronické knihy mezi širokou komunitou čtenářů, zatímco v nové sekci narazíte na nejnovější přírůstky do adresáře. Autoři mohou také odesílat a propagovat své vlastní elektronické knihy.

12. Sto nul

Pokud jste uživatelem Kindle, Sto nul by se vám měl líbit. Tato stránka obsahuje kolekci bestsellerů Kindle, které si můžete zdarma stáhnout. Zde nabízené bezplatné elektronické knihy pokrývají celou řadu kategorií, od umění po beletrii až po psychologii a mnoho dalších témat. Chcete-li však tyto e-knihy stáhnout a přečíst na svém tabletu, smartphonu nebo počítači, musíte použít Aplikace Kindle Reader. Nedělejte si starosti a aplikace je zdarma.

13. FreeComputerBooks

Jak název napovídá, FreeComputerBooks nabízí obrovskou sbírku elektronických knih zdarma souvisejících s počítači. Najdete zde také technické, matematické a inženýrské eKnihy a také několik užitečných konzultací a přednášek. Ačkoli je web z hlediska designu základní, témata jsou dobře rozdělena do kategorií, což uživatelům usnadňuje nalezení toho, co chtějí. Stránka obsahuje 13 hlavních kategorií a více než 200 podkategorií.

14. BookBoon

Hledáte konkrétní obchodní knihu nebo vzdělávací učebnici? Pak už nehledejte BookBoon! Na webu je k dispozici ke stažení více než 1 000 elektronických knih, které pokrývají celou řadu témat. Zatímco učebnice jsou zdarma, existují plány na získání přístupu k obchodním e-knihám. Můžete však získat 30denní bezplatnou zkušební verzi, během které máte přístup k většině z nich.

15. eBookLobby

eBookLobby má velkou sbírku elektronických knih zdarma, od školství, obchodu, práce s počítačem a umění. I když kolekce není tak obrovská, jak byste očekávali, na stránkách se vyskytuje deficit díky kvalitě elektronických knih, které jsou k dispozici ke stažení. Najdete všechny kategorie uvedené na webových stránkách, s nejvyššími čísly zaznamenanými podle kategorií počítačů a internetu. Stránka obsahuje také seznam 10 nejoblíbenějších eKnih, což vám dává lepší přehled o tom, co čtou ostatní uživatelé.

16. eBook3000

No, to je zajímavé jméno, že?? eBook3000 je další stránka, která nabízí tisíce elektronických knih zdarma ke stažení. Existují e-knihy z celé řady kategorií, což zajišťuje, že pro každého bude něco. Od architektury přes sport až po hry má tato stránka všechno. Možnosti vyhledávání jsou chvályhodné; poskytují přesné výsledky relevantní pro zadaná klíčová slova. Také, aby se věci usnadnily, na tomto místě jsou uvedeny seznamy nejpopulárnějších elektronických knih.

17. KnowFree

KnowFree je webový portál, který umožňuje uživatelům vyměňovat videa, zprávy, časopisy, bílé knihy a elektronické knihy pro účely vlastní praxe a vzdělávací účely. Tyto materiály jsou zdarma pro profesionály, kteří se kvalifikují. K dispozici jsou elektronické knihy pro celou řadu kategorií, jako jsou podnikání, multimédia, strojírenství, vzdělávání, technologie, vývoj webových stránek a další. Stránky se denně aktualizují stovkami bezplatných elektronických knih, takže si můžete být jisti, že najdete to, co hledáte!

18. Scribd

Největší digitální knihovna na světě, Scribd umožňuje čtenářům objevovat nové elektronické knihy, komiksy, zvukové knihy a další. Tato stránka je domovem pro více než 1 milion eKnih! I když musíte získat přístupový poplatek, abyste získali přístup, můžete využít 14denní bezplatnou zkušební verzi ve svůj prospěch.

19. Internetový archiv

Nezisková knihovna, Internetový archiv je domovem milionů svobodného softwaru, hudby, videa a filmů a elektronických knih. Na tomto webu najdete elektronické knihy v různých formátech a jazycích. Ve skutečnosti je to jeden z nejlepších zdrojů pro akademické a historické elektronické knihy.
Další bezplatné webové stránky eBook, které byste měli vyzkoušet!

20. Kniha-bot

Book-bot má více než 14 000 e-knih zdarma. Mezi ně patří některá z nejslavnějších, stejně jako práce méně známých spisovatelů.

21. eBook Junkie

eBook Junkie nabízí čtenářům ke stažení řadu bezplatných elektronických knih, které pokrývají celou řadu kategorií.

22. Planet eBook

Domov elektronických knih souvisejících s klasickou literaturou, Planet eBook má k dispozici více než 80 stálezelených klasiků.

23. Centrum bezplatných knih

Centrum bezplatných knih je web, který nabízí tisíce odkazů pro elektronické knihy související s počítači, včetně témat, jako je programování, vytváření sítí a další.

24. Adresář elektronických knih

Hledáte vysoce kvalitní e-knihy? Adresář elektronických knih je to místo! Uživatelé mají přístup k tisícům elektronických knih procházením různých kategorií nebo pomocí vyhledávacího pole.

A s tím, lidi, náš seznam končí. Doufáme, že vám tento seznam umožní objevit některé skvělé weby ke stažení bezplatných elektronických knih. Jsou tedy nějaké další stránky, které používáte? Dejte nám vědět do pole pro komentář níže!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map