15 nejlepších blogovacích platforem pro vytvoření nového blogu

I přes pokračující výkřiky, že blogování pomalu vymírá v rukou nových komunikačních metod, jako jsou sociální média, stále existuje hromada lidí, kteří chtějí založit vlastní blogy nebo přejít na lepší platformu na internetu.


Ve skutečnosti by na blog neměl být lepší čas než nyní! Stejně jako starý dobrý e-mail, blogování je živé a dobré. Její status jedné z nejpopulárnějších online aktivit se nezměnil, přestože fakta rozptýlila názor, že dny blogování jsou očíslovány. Je tedy bezpečné říci, že blogování, ať už v nějaké nebo jiné formě, už dlouho nikam nejde.

Jakou platformu pro blogování byste však měli použít? Vzhledem k tomu, že dnes máte k dispozici mnoho služeb, které vám pomohou při spuštění a správě vlastního blogu, může být docela skličující zvolit platformu, která je pro vás ideální. Nebojte se; prozkoumali jsme a uvedli níže (v žádném konkrétním pořadí) 15 nejlepších blogovacích platforem:

1. Duch

Pokud jste minimalista, Duch je tvůj sen! S přehledným a čistým rozhraním můžete jednoduše skočit a začít psát na jakémkoli zařízení, které používáte. To však nutně neznamená, že platforma není výkonná. Má celé tržiště s velkolepými tématy pro váš blog a celou řadu nástrojů pro týmovou spolupráci.

Zvláště zajímavá je funkce syntaxe Markdown na dělené obrazovce. To eliminuje nutnost nepřetržitého skákání tam a zpět na rozdíl od mnoha jiných platforem. Pokud máte svůj vlastní server, můžete svůj blog hostit zdarma. Pokud tomu tak ale není, plány začínají od 8 $ za měsíc a stoupají až k 200 $ za měsíc.

2. MarketPress

Typepad
Jedna z nejstarších blogovacích platforem na internetu, Typepad existuje již déle než deset let. Pokud chcete nastavit krásný blog, aniž byste se museli potýkat s kódováním, hostingem nebo jakýmkoli jiným technickým materiálem, je tato platforma právě pro vás. Ale pokud máte rádi programování, můžete si přizpůsobit CSS podle svých představ.

Můžete snadno psát příspěvky na svém mobilním zařízení, stolním počítači a dokonce i prostřednictvím e-mailů! Kromě toho se také můžete připojit ke svému přidruženému programu nebo spouštět reklamy a zpeněžit svůj blog, což většina ostatních blogovacích platforem tam nenabízí. Pokud budete na cestě potřebovat pomoc, pokryje vás váš skvělý tým zákaznické podpory. Plány začínají na rozumných 8,95 $ měsíčně.

3. WordPress

Není tajemstvím: WordPress je dnes nejpopulárnější platformou pro blogování! Samotný WordPress využívá přibližně 25 procent webů na webu. Více než 48 procent nejoblíbenějších webů také používá WordPress jako svůj systém pro správu obsahu. Musíte uznat, že jsou to docela působivá čísla!

S touto platformou je psaní, zveřejňování a správa obsahu neuvěřitelně snadné. Svůj blog si také můžete přizpůsobit pomocí řady upravitelných témat a tisíců pluginů, které vám umožní dělat téměř cokoli. Můžete si vybrat ze dvou verzí WordPress, z nichž každá nabízí něco jiného:

WordPress.org – je zdarma k použití a umožňuje hostit svůj vlastní blog.
WordPress.com – Je to zdarma pro základní blogování, ale pokud hledáte něco víc než to, prémiové plány začínají na 99 USD ročně.

4. Ukotvení

Super-jednoduchá blogovací platforma Anchor je také jednou z nejrychlejších. Chcete-li platformu začít používat, stáhněte ji a nainstalujte na svůj server. Program je lehký, takže prostor rozhodně není problém. Je ideální pro pokročilé blogery, protože musíte znát Markdown a HTML, abyste mohli platformu optimálně využívat.

Najdete také některé funkce drag-and-drop, které se hodí. To vám umožní přidávat informace, zejména obrázky, bez potíží. Anchor má na GitHubu také obrovskou komunitu s otevřeným zdrojovým kódem, jejíž členové aktivně sdílejí svou práci, aby pomohli ostatním. Platformu si můžete stáhnout zdarma, ale můžete také věnovat 5 $, pokud máte velkorysou náladu.

5. Postach.io

Už jste někdy použili Evernote? Pokud máte rádi to, co digitální pracovní prostor nabízí, je pravděpodobné, že se budete cítit stejně jako v systému Postach.io. Platforma pracuje bezchybně s vaším pracovním postupem na Evernote. Vytváření blogových příspěvků je snadnější než kdy jindy. Jednoduše označte příspěvek jako „publikovaný“ a na vašem blogu bude zveřejněn.

Platforma také nabízí řadu témat, z nichž si můžete vybrat, které můžete upravit pomocí účtu GitHub. To vše můžete udělat zcela zdarma, ale budete se muset přihlásit k odběru plánu (24,99 $ za rok nebo 49,99 $ za rok) pro více možností a funkcí, které vám pomohou být u vás nejproduktivnější.

6. Bolt

Bolt je systém správy obsahu s otevřeným zdrojovým kódem, který lze zdarma použít jak pro komerční, tak pro osobní webové stránky. Tato platforma je ideální pro blogery, kteří rádi pracují s úžasným rozhraním, zatímco si hrají s back-endem webu. Jakmile stáhnete Bolt a nahrajete platformu na své servery, můžete změnit téměř cokoli. Opravdu vývojový sen CMS, není to tak?

Pokud jde o psaní, platforma plně reaguje, což je něco, co v současné době nenabízí ani ta největší blogovací platforma. Pokud máte účet GitHub, můžete si zdarma stáhnout práci ostatních členů komunity. Bolt také usnadňuje editaci editace!

7. Tumblr

Pokud chcete vytvořit blog, kde můžete snadno a rychle sdílet videa, odkazy, obrázky nebo dokonce své náhodné myšlenky, je Tumblr skvělá volba. Tato platforma se snadno používá, což vám umožňuje snadno provádět úkoly spojené s blogováním. S pomocí jeho součástí sociálních médií můžete svůj obsah vystavit masám spojením s miliony uživatelů Tumblr.

Pokud hledáte platformu, která by se mohla integrovat do vašeho stávajícího obchodního nebo osobního webu, nemusí být Tumblr tou nejlepší dostupnou možností. Pokud však chcete zřídit samostatný blog, stojí za to tato platforma. K dispozici je řada prémiových šablon a nejlepší ze všech je, že Tumblr je zcela zdarma.

8. Hexo

Pokud chcete pro vaši firmu generovat reklamu, je pravděpodobné, že budete potřebovat pokročilejší platformu pro blogování. Hexo je pro tento účel ideální, ale vyžaduje dobré kódovací dovednosti z vaší strany. Na Markdown musíte udělat většinu práce, a protože Node.js ovládá platformu, můžete využít vyzařování rychlých generovacích rychlostí, které vám umožní vytvořit stovky souborů během několika sekund.

Další výhodou používání Hexo je jeho aktivní komunita. Členové aktivně sdílejí své pluginy a motivy na GitHubu, které si můžete zdarma stáhnout, pokud máte účet. Pokud je to to, co hledáte, proč nezkusit Hexo vyzkoušet? Kromě toho, protože platforma je zdarma, nemáte opravdu co ztratit.

9. Svbtle

Platforma pro blogování, která je asi nej minimalističtější ze všech, téměř každý může použít Svbtle. Její správa je vynikající, protože vývojáři pochopili, jak bloggerové pracují. Na pravé straně najdete všechny příspěvky, které jste publikovali, a na levé straně můžete seznamy nápadů, které přicházejí, a nakonec na nich začít pracovat..

Pokud jde o psaní, rozhraní platformy je zcela prázdné, takže se můžete při psaní soustředit. Markdown zajišťuje formátování vašeho obsahu! Nedostatek rozmanitosti, pokud jde o témata, je však zklamáním. Přesto, pokud chcete snadný způsob, jak jít o své činnosti v oblasti blogování, Svbtle stojí za vyzkoušení, protože to stojí pouhých 6 $ měsíčně.

10. Čtvercový prostor

Přestože je program Squarespace znám jako tvůrce webových stránek na jednom místě, tato platforma nabízí funkce a možnosti blogování, které mohou i těm největším platformám blogů utéct za své peníze. Má působivý systém týmové spolupráce, řadu přitažlivých témat a hostování i analytiku.

Pokud budete na cestě potřebovat pomoc, ukáže se vám užitečný zákaznický servis 24/7. Společnost také nabízí bezplatnou 14denní zkušební verzi, která vám umožní používat platformu a rozhodnout se, zda vyhovuje vašim potřebám. Můžete zůstat také společensky propojeni. Pomocí sady výkonných nástrojů můžete importovat, publikovat nebo synchronizovat s různými sítěmi sociálních médií. Plány začínají od 8 $ měsíčně.

11. Silvrback

Silvrback přináší do stolu něco nového: Platforma bez námahy integruje přední a zadní části blogu. To znamená, že při výběru některého z jeho témat uživatelského rozhraní by to platilo nejen pro to, co vaši čtenáři vidí, ale také pro to, co vidíte při psaní. Ačkoli změna není něco úžasného, ​​efektivně navozuje pocit, že píšete pro svůj blog.

Koneckonců ne každý blogger dokáže psát co nejlépe pomocí nudného programu pro zpracování textu. Pokud patříte do této skupiny, měli byste zvážit tuto platformu. Silvrback také nabízí některé další funkce, například předplatné e-mailem, které automaticky odesílá vaše nejnovější příspěvky, a přizpůsobitelnou bio stránku autora. Plány začínají od 29,99 $ za rok a stoupají až na 49,99 $ za rok.

12. Kvapky

Dropplets je další blogovací platforma založená na Markdown. To, co odděluje tuto platformu od ostatních na tomto seznamu, je úroveň kontroly nad různými aspekty vašeho blogu. Při používání Dropplets však budete potřebovat server. To také znamená, že můžete tuto platformu používat zdarma.

Software také nabízí řadu prémiových šablon, z nichž můžete vybrat, aby váš blog měl elegantní, stylový a přitažlivý vzhled. Ve skutečnosti můžete šablony přizpůsobit. Pokud jste vývojář nebo návrhář, můžete pomocí Dropplets vytvářet a používat své vlastní šablony.

13. Postagon

Jednoduchá a čistá platforma, Postagon je ideální pro blogery, kteří chtějí blog snadno a rychle nastavit. Je vybaven řadou funkcí, které poskytují chvályhodné psaní a čtení. Tato platforma umožňuje zveřejňovat příspěvky prostřednictvím e-mailu a zpracovává i vaše odběratele e-mailů a komentování.

Avšak nedostatek přizpůsobení, pokud jde o témata, je možná největší nevýhodou Postagonu. Máte pouze výchozí motiv a žádné možnosti pro pokročilé přizpůsobení. Bezplatná zkušební verze vám však dává příležitost vyzkoušet platformu a zjistit, zda vyhovuje vašim potřebám.

14. Posthaven

Další jednoduchá platforma pro blogování, Posthaven nabízí řadu funkcí, jako jsou více autorů, soukromé weby zabezpečené pomocí hesel, e-mailové předplatné, automatické publikování na Twitter / Facebook, jakož i komentáře. Nicméně, možná jeho nejpůsobivější funkce je, že vám umožní posílat e-mailem s dokumenty, fotografie, videa a hudbu.

Tato platforma také nabízí několik obrovských nabídek, včetně automatického zveřejňování služeb jako App.net, bookmarklet a přizpůsobení CSS / HTML. Můžete použít Posthaven za rozumných 5 $ měsíčně a „je vyroben tak, aby vydržel navždy,“ jak se uvádí na webových stránkách. Zde můžete projít celý jejich slib.

15. Střední

Medium je platforma pro blogování, která kombinuje blogování se sociální žurnalistikou. Je to nejen ideální místo, kde můžete svůj obsah rychle přiblížit širšímu publiku, ale je také velmi užitečný při hledání relevantních informací a nové články, které jiní bloggerové publikují na různá témata. Platforma je obzvláště oblíbená pro své zaměření na nepořádek bez obsahu a psaní.

Nevýhodou této platformy je však nedostatek možností přizpůsobení. Pokud to není problém a plánujete pouze psaní blogů bohatých na obsah, měli byste dát střední šanci. Nemluvě o tom, že ostatní (s podobnými zájmy) rychle objevují vaše blogy a komu by to vadilo? Plány začínají na 75 USD za čtvrtletí.

A s tím se dostáváme na konec tohoto příspěvku. Jedná se o 15 z nejlepších platforem pro blogování, které můžete zvážit při spuštění blogu. Než dosáhnete konečného rozhodnutí, nezapomeňte vzít v úvahu všechny důležité faktory, jako jsou cenové plány a funkce, abyste mohli dosáhnout blogovacího úspěchu, který si přejete.
Existují nějaké další platformy pro blogování, které chcete použít? Dejte nám vědět v sekci komentářů níže!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map