24 z najlepších webových stránok na stiahnutie bezplatných elektronických kníh

Ak ste knihomoľ starej školy, ktorý sa stal digitálnym, je pravdepodobné, že si budete môcť užívať svoje knihy so sebou, nech ste kdekoľvek. Či už čítate na mobilnom zariadení, alebo používate čítačku elektronických kníh, napríklad Amazonku Kindle, nákup kníh, o ktoré sa zaujímate, sa stal jednoduchou.


Nebolo by však pekné, keby ste si knihu mohli bezplatne stiahnuť a vziať so sebou? Hádajte čo? Na internete existujú rôzne legálne bezplatné zdroje, kde môžete získať knihy bez toho, aby ste museli minúť desetník! Tieto stránky sú nielen 100% zadarmo, ale ponúkajú aj veľký výber kníh, z ktorých si môžete vybrať bez ohľadu na žáner, ktorý uprednostňujete.

Hľadáte ďalšie skvelé čítanie? Alebo už máte na mysli konkrétnu knihu alebo autora? V oboch prípadoch zapnite; zostavili sme zoznam 25 najlepších webových stránok (v žiadnom konkrétnom poradí), kde môžete nájsť a stiahnuť množstvo elektronických kníh úplne zadarmo..

1. Projekt Gutenberg

Väčšina ľudí už o tom počula Projekt Gutenberg pretože je to pravdepodobne jedna z najstarších dostupných digitálnych knižníc. Dobrovoľníci prevádzkujú web a ponúka viac ako 50 000 bezplatných elektronických kníh na stiahnutie. Sú k dispozícii v mnohých formátoch, od epubu po Kindle-priateľské až po prostý text. Má tiež výber zvukových kníh, ktoré obstarávajú všetky druhy čitateľov, od tých, ktoré dobrovoľníci čítajú nahlas, až po čítania z počítača..

Táto stránka sa však môže trochu zmiasť, pretože elektronické knihy sa hniezdia za viacerými vrstvami navigácie. Je to však stále jeden z najkomplexnejších bezplatných zdrojov pre elektronické knihy online.

2. Otvorte knižnicu

Otvorte knižnicu má na výber obrovský výber elektronických kníh. Na stiahnutie je k dispozícii viac ako 3 milióny bezplatných elektronických kníh. Pomocou praktického nástroja na vyhľadávanie predmetov si môžete vytvoriť vlastné zoznamy elektronických kníh, ktoré si môžu pozrieť aj iní ľudia, a ľahko ich vyhľadať. Táto stránka vám umožňuje čítať elektronické knihy online vo vašom prehliadači alebo si ich môžete stiahnuť a prečítať na akomkoľvek zariadení.

Keďže digitálna knižnica je otvorený online projekt, umožňuje používateľom prispievať pridaním elektronických kníh. Na vyhľadávacom paneli môžete tiež vyhľadávať elektronické knihy podľa predmetu, názvu a autora. Najzaujímavejšou vlastnosťou tejto stránky je však to, že vám pomôže nájsť elektronické knihy, ktoré chcete vo verejnej knižnici, takže môžete ľahko získať vytlačenú kópiu..

3. Baen bezplatná knižnica

Knižnica Baen zdarma je stránka, ktorá sa zameriava predovšetkým na písanie fantasy a sci-fi. Jeho obchod s elektronickými knihami je známy mnohými svojimi primeranými cenami a funkciami priaznivými pre spotrebiteľa, napríklad DRM neexistuje. Používatelia môžu bez akýchkoľvek obmedzení kopírovať elektronické knihy na iné zariadenia. Americký vydavateľ má obrovský výber renomovaných spisovateľov, medzi inými aj Michaela A. Stackpole, Lois McMaster a John Scalzi. Sú to však diela menej známych autorov, ktorých nájdete väčšinou na stiahnutie v bezplatnej sekcii tohto webu.

Jedna zaujímavá vec na webe je všetko, čo v jeho katalógu prechádza profesionálnymi úpravami skôr, ako bude k dispozícii na webe. Či už si vyberiete ktorúkoľvek e-knihu, buďte si istí, že písanie je v najvyššej možnej kvalite. Ak je váš žáner vojenská sci-fi, knižnica Baen Free je web, ktorý by vám rozhodne nemal chýbať!

4. Bezplatné eKnihy

Výstižne pomenovaný Zadarmo eKnihy je ďalšie skvelé miesto, kde si môžete zadarmo stiahnuť elektronické knihy. V skutočnosti sa dokonca môžete zaregistrovať a získať e-knihy zdarma na celý život! Či už máte radi drámu, romantiku, fikciu, sci-fi alebo záhadu, určite nájdete niečo zaujímavé; v knižnici sa nachádzajú tisíce elektronických kníh rôznych žánrov.

Aby sme vám veci uľahčili, web obsahuje zoznam 10 najlepších elektronických kníh v každej kategórii. Nielen to, ale môžete tiež prejsť hodnoteniami a recenziami pre každú elektronickú knihu. To všetko vám pomôže získať atraktívny pohľad na to, čo čítajú ostatní používatelia. Alebo si len môžete jedného zobrať a presvedčiť sa sami. Cesta do neznáma je vždy vzrušujúca!

5. Knihy Google

Knihy Google je užitočný na presúvanie v digitálnych časopisoch a knihách, ale vedeli ste, že služba vám tiež umožňuje sťahovať elektronické knihy? Aj keď sú k dispozícii milióny titulov, môžete si tiež prezerať a sťahovať všetko, od súčasných po klasické elektronické knihy, z webových stránok bezplatná sekcia kníh.

Funkcia náhľadu stránky je obzvlášť zaujímavá, pretože vám poskytuje prehľad o najnovších elektronických knihách na trhu. A to sa môže ukázať ako užitočné pri objavovaní vášho ďalšieho skvelého nálezu z jeho obchodov. Či už chcete nakupovať alebo sťahovať elektronické knihy, Knihy Google sú skvelým miestom pre všetkých čitateľov.

6. 2020ok

2020ok je skvelý web na nájdenie elektronických kníh, ale dizajn webových stránok je obrovskou nevýhodou. Je preplnená, takže niekedy môže trvať veľa času, kým nájdete eKnihu, ktorú chcete prečítať. Táto stránka však obsahuje elektronické knihy o rôznych predmetoch, ako sú história, právo, medicína, obchod a investície, ako aj o umení a fotografii..

Nájdete tu aj množstvo počítačových a internetových elektronických kníh. A ak si myslíte, že je to všetko, existujú tisíce elektronických kníh o náboženstve a duchovnosti. Hľadáte konkrétnu elektronickú knihu? Choďte na túto stránku; pokrýva takmer každý subjekt.

7. Feedbooks

Feedbooks je atraktívne miesto, ktoré funguje rovnako dobre na mobilných zariadeniach ako tie väčšie. To uľahčuje použitie, ak čítate na tablete alebo smartfóne, a ušetrí vám tak problémy so sťahovaním elektronických kníh do počítača. Aj keď stránka obsahuje množstvo elektronických kníh, ktoré sú k dispozícii na predaj, ponúka aj dve bezplatné sekcie.

V sekcii public domain sa nachádzajú tisíce bezplatných elektronických kníh na stiahnutie. V sekcii originálnych kníh nájdete bezplatné elektronické knihy, ktoré sú zväčša publikované samy a umožňujú objavovať nových autorov a ich diela. Zbierka na tejto stránke je organizovaná, čo je obrovské plus!

8. Veľa kníh

Veľa kníh je podporovaná projektom Gutenberg a ponúka mnoho rovnakých titulov. Rozloženie je však krajšie a funkcia vyhľadávania je relatívne jednoduchšia. Zaujímavejšie je, že na rozdiel od iných bezplatných webových stránok s elektronickými knihami si používatelia môžu stiahnuť elektronické knihy v požadovanom formáte. Patria sem možnosti ako PDF, eReader, HTML a ďalšie. Táto stránka je aktívna aj na Facebooku, kde pravidelne aktualizuje správy o najnovších elektronických knihách.

9. FreeBookSpot

Ďalšie bezplatné eBook stránky, FreeBookSpot, ktorá zahŕňa 90 kategórií, obsahuje tisíce elektronických kníh na stiahnutie. Stránka funguje skôr ako databáza; bude vás odkazovať na bezplatné elektronické knihy ponúkané na iných stránkach. Medzi rôznymi inými témami nájdete elektronické knihy súvisiace s programovaním, vedou, fikciou, umením, šachom a biológiou. Existujú zvukové knihy, ak uprednostňujete čítanie. Nájdenie konkrétnej eKnihy je tiež ľahké, a to vďaka funkcii rozšíreného vyhľadávania na tejto stránke.

10. GetFreeEbooks

GetFreeEbooks má na výber viac ako 100 kategórií, čo zaistí, že pre každého čitateľa bude niečo. Od klasickej literatúry po technické inžinierstvo až po knihy o mimozemšťanoch. Autori môžu tiež na tomto webe predkladať svoje vlastné diela a čitatelia si ich môžu bezplatne stiahnuť. Stránka je dobre navrhnutá, takže sa dá ľahko používať. Nehovoriac o ich aktívnej prítomnosti v sociálnych médiách, môžete ich sledovať aj na nich Stránka na Facebooku získať najnovšie aktualizácie.

11. Adresár elektronických kníh

Adresár elektronických kníh je bezplatná webová stránka elektronickej knihy, ktorá ponúka neustále rastúci zoznam poznámok z prednášok, elektronických kníh a dokumentov, ktoré je možné stiahnuť. V súčasnosti má stránka na výber viac ako 9 400 e-kníh, ktoré pokrývajú 666 kategórií. V 20 najlepších sekciách sú uvedené najobľúbenejšie (a zobrazené) eKnihy v rozsiahlej komunite čitateľov, zatiaľ čo v novej sekcii narazíte na najnovšie doplnky do adresára. Autori môžu tiež predkladať a propagovať svoje vlastné elektronické knihy.

12. Sto núl

Ak ste používateľom Kindle, Sto núl by sa mal na teba odvolať. Stránka obsahuje zbierku bestsellerov Kindle, ktoré si môžete zadarmo stiahnuť. Bezplatné elektronické knihy ponúkané tu pokrývajú celý rad kategórií, od umenia po fikciu po psychológiu a mnoho ďalších tém. Ak si však chcete tieto elektronické knihy stiahnuť a prečítať na svojom tablete, smartfóne alebo počítači, musíte použiť Kindle reader app. Nerobte si starosti a aplikácia je zadarmo.

13. Knihy zadarmo

Ako už názov napovedá, FreeComputerBooks ponúka obrovskú zbierku elektronických kníh zdarma súvisiacich s počítačmi. Nájdete tu tiež technické knihy, matematiku a inžinierske e-knihy, ako aj niektoré užitočné príručky a poznámky o prednáškach. Aj keď je web základný z hľadiska dizajnu, témy sú dobre kategorizované, čo používateľom uľahčuje hľadanie toho, čo chcú. Stránka obsahuje 13 hlavných kategórií a viac ako 200 podkategórií.

14. BookBoon

Hľadáte konkrétnu obchodnú knihu alebo učebnicu? Potom hľadajte ďalej BookBoon! Na stránkach je k dispozícii viac ako 1 000 bezplatných elektronických kníh, ktoré pokrývajú celý rad tém. Aj keď sú učebnice bezplatné, existujú plány na získanie prístupu k obchodným e-knihám. Môžete však získať 30-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu, počas ktorej máte prístup k väčšine z nich.

15. eBookLobby

eBookLobby má veľkú zbierku elektronických kníh zdarma, od vzdelávania, podnikania, výpočtovej techniky a umenia. Aj keď táto zbierka nie je taká veľká, ako by ste očakávali, na stránkach sa vyskytuje deficit podľa kvality elektronických kníh, ktoré sú k dispozícii na stiahnutie. Na webe nájdete všetky kategórie, s najvyšším počtom bodov podľa kategórie počítačov a internetu. Stránka obsahuje aj zoznam 10 najsledovanejších elektronických kníh, čo vám dáva lepšiu predstavu o tom, čo čítajú ostatní používatelia.

16. eBook3000

No, to je zaujímavé meno, nie je to tak? eBook3000 je ďalšia stránka, ktorá ponúka tisíce bezplatných elektronických kníh na stiahnutie. Existujú elektronické knihy z rôznych kategórií, ktoré zaisťujú, že pre každého niečo existuje. Od architektúry cez šport až po hry má stránka všetko. Možnosti vyhľadávania sú chvályhodné; poskytujú presné výsledky relevantné pre zadané kľúčové slová. Aby sa veci uľahčili, na stránkach sa tiež uvádzajú najobľúbenejšie eKnihy.

17. KnowFree

KnowFree je webový portál, ktorý umožňuje používateľom vymieňať si videá, správy, časopisy, biele knihy a elektronické knihy na účely vlastnej praxe a vzdelávacie účely. Tieto materiály sú bezplatné pre odborníkov, ktorí sa kvalifikujú. K dispozícii sú elektronické knihy pre rôzne kategórie, ako sú podnikanie, multimédiá, strojárstvo, vzdelávanie, technológia, vývoj webových aplikácií a ďalšie. Stránka sa aktualizuje každý deň stovkami bezplatných elektronických kníh, takže buďte si istí, že nájdete to, čo hľadáte!

18. Scribd

Najväčšia digitálna knižnica na svete, Scribd umožňuje čitateľom objavovať nové elektronické knihy, komiksy, zvukové knihy a ďalšie. Táto stránka je domovom pre viac ako 1 milión elektronických kníh! Aj keď musíte získať predplatný poplatok, aby ste získali prístup, môžete využiť 14-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu vo svoj prospech.

19. Internetový archív

Nezisková knižnica, Internetový archív je domovom miliónov bezplatného softvéru, hudby, videa a filmov, ako aj elektronických kníh. Na tejto stránke nájdete elektronické knihy v rôznych formátoch a jazykoch. V skutočnosti je to jeden z najlepších zdrojov pre akademické a historické elektronické knihy.
Mali by ste skúsiť ďalšie bezplatné webové stránky elektronickej knihy!

20. Kniha-bot

Book-bot má viac ako 14 000 bezplatných elektronických kníh. Patria sem niektoré z najslávnejších, ako aj diela menej známych autorov.

21. eBook Junkie

eBook Junkie ponúka čitateľom na stiahnutie množstvo bezplatných elektronických kníh, ktoré pokrývajú celý rad kategórií.

22. Planet eBook

Domov pre elektronické knihy súvisiace s klasickou literatúrou, Planet eBook má k dispozícii viac ako 80 stálezelených klasík.

23. Centrum bezplatných kníh

Centrum bezplatných kníh je web, ktorý ponúka tisíce odkazov na elektronické knihy súvisiace s počítačmi vrátane tém, ako sú programovanie, vytváranie sietí a ďalšie.

24. Adresár elektronických kníh

Hľadáte kvalitné elektronické knihy? Adresár elektronických kníh je to miesto! Používatelia majú prístup k tisícom elektronických kníh prehliadaním rôznych kategórií alebo pomocou vyhľadávacieho poľa.

A s tým, ľudia, náš zoznam končí. Dúfame, že vám tento zoznam umožnil objaviť skvelé webové stránky na stiahnutie bezplatných elektronických kníh. Existujú nejaké ďalšie stránky, ktoré používate? Dajte nám vedieť do poľa nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me