15 najlepších blogovacích platforiem na vytvorenie nového blogu

Napriek pretrvávajúcim výkrikom, že blogovanie pomaly vymizne z dôvodu nových komunikačných metód, ako sú sociálne médiá, stále existuje veľa ľudí, ktorí chcú založiť svoj vlastný blog alebo prepnúť na lepšiu platformu na internete..


V skutočnosti nemohol byť lepší čas na blog ako teraz! Rovnako ako dobrý starý e-mail, aj blogovanie je živé a dobré. Jeho štatút jednej z najpopulárnejších online aktivít sa nezmenil, aj keď fakty rozptýlili názor, že dni blogovania sú očíslované. Je teda bezpečné povedať, že blogovanie v nejakej alebo inej podobe už dlho nejde nikam.

Akú platformu pre blogovanie by ste však mali použiť? S mnohými službami, ktoré sú dnes k dispozícii, ktoré vám pomôžu spustiť a spravovať svoj vlastný blog, môže byť docela skľučujúce zvoliť platformu, ktorá je pre vás ideálna. Nerobte si starosti; preskúmali sme a uviedli (v žiadnom konkrétnom poradí) 15 najlepších blogovacích platforiem:

1. Duch

Ak ste minimalista, Duch je váš sen! S prehľadným a čistým rozhraním môžete jednoducho naskočiť a začať písať na akomkoľvek zariadení, ktoré používate. To však nevyhnutne neznamená, že platforma nie je výkonná. Má celý trh s veľkolepými témami pre váš blog a rad nástrojov na spoluprácu v tíme.

Zvlášť zaujímavá je funkcia syntaxe Markdown na rozdelenej obrazovke. To eliminuje potrebu skákať sem a tam nepretržite na rozdiel od mnohých iných platforiem. Ak máte vlastný server, môžete hosťovať svoj blog zadarmo. Ak nie, plány sa začínajú od 8 dolárov mesačne a až do 200 dolárov mesačne.

2. MarketPress

TypePad
Jedna z najstarších blogovacích platforiem na internete, Typepad existuje už dlhšie ako desať rokov. Ak chcete vytvoriť krásny blog bez bolesti hlavy pri manipulácii s kódovaním, hosťovaním alebo inými technickými prostriedkami, táto platforma je práve pre vás. Ale ak máte radi programovanie, môžete si prispôsobiť CSS podľa svojich predstáv.

Môžete ľahko písať príspevky na svojom mobilnom zariadení, stolnom počítači a dokonca aj prostredníctvom e-mailov! Okrem toho sa tiež môžete pripojiť k svojmu pridruženému programu alebo spustiť reklamy, aby ste speňažili svoj blog, čo väčšina ostatných blogovacích platforiem, ktoré tam ponúkajú, neponúka. Ak potrebujete na ceste nejakú pomoc, pokryli ste ju vynikajúcim tímom podpory zákazníkov. Plány začínajú na rozumných 8,95 dolárov mesačne.

3. WordPress

Nie je žiadnym tajomstvom: WordPress je dnes najpopulárnejšou platformou pre blogovanie na svete! Samotný WordPress ovláda približne 25 percent webov na webe. Viac ako 48 percent najobľúbenejších webov používa WordPress ako svoj systém na správu obsahu. Musíte uznať, že toto sú niektoré veľmi pôsobivé čísla!

Písanie, uverejňovanie a správa obsahu je s touto platformou neuveriteľne ľahké. Môžete tiež prispôsobiť svoj blog pomocou množstva upraviteľných tém a tisícov doplnkov, ktoré vám umožňujú robiť takmer čokoľvek. Máte na výber dve verzie WordPress, z ktorých každá ponúka niečo iné:

WordPress.org – je bezplatné a umožňuje vám hostiť svoj vlastný blog.
WordPress.com – Je to bezplatné na základné blogovanie, ale ak hľadáte niečo viac, prémiové plány začínajú na 99 dolárov ročne.

4. Kotva

Super-jednoduchá blogovacia platforma Anchor je tiež jednou z najrýchlejších. Ak chcete platformu začať používať, stiahnite ju a nainštalujte na svoj server. Program je ľahký, takže priestor rozhodne nie je problémom. Je ideálny pre pokročilých blogerov, pretože ako potrebujete vedieť Markdown a HTML, aby ste mohli platformu optimálne využívať.

Nájdete tu aj niekoľko funkcií presúvania myšou, ktoré sa vám hodia. Umožňuje vám pridávať informácie, najmä obrázky, bez problémov. Anchor má tiež obrovskú komunitu s otvoreným zdrojom na serveri GitHub, ktorého členovia sa aktívne delia o svoju prácu, aby pomohli ostatným. Platformu si môžete stiahnuť zadarmo, ale môžete tiež poskytnúť 5 dolárov, ak máte štedrú náladu.

5. Postach.io

Už ste niekedy použili Evernote? Ak máte radi to, čo digitálny pracovný priestor ponúka, pravdepodobne sa budete cítiť rovnako ako v prípade Postach.io. Táto platforma funguje bezchybne s vašim pracovným tokom v spoločnosti Evernote. Vytváranie blogových príspevkov je jednoduchšie ako kedykoľvek predtým. Stačí označiť príspevok ako „zverejnený“ a zverejní sa na vašom blogu.

Táto platforma tiež ponúka celý rad tém, z ktorých si môžete upraviť pomocou účtu GitHub. Môžete to urobiť úplne zadarmo, ale budete sa musieť prihlásiť na odber plánu (24,99 dolárov za rok alebo 49,99 dolárov za rok) pre viac možností a funkcií, ktoré vám pomôžu byť pri vašej produktívnejší..

6. Bolt

Bolt je systém na správu obsahu s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý je možné používať na komerčných aj osobných webových stránkach. Táto platforma je ideálna pre blogerov, ktorí radi pracujú s úžasným rozhraním pri hraní s back-endom stránok. Po stiahnutí aplikácie Bolt a nahraní platformy na servery môžete zmeniť takmer všetko. Naozaj vývojový sen CMS, nie je to tak?

Pokiaľ ide o písanie, platforma plne reaguje, čo je niečo, čo v súčasnosti neponúka ani najväčšia platforma blogov. Ak máte účet GitHub, môžete si bezplatne stiahnuť prácu ostatných členov komunity. Bolt tiež umožňuje editáciu jednoduchú a ľahkú pre editory!

7. Tumblr

Ak chcete vytvoriť blog, v ktorom môžete ľahko a rýchlo zdieľať videá, odkazy, obrázky alebo dokonca svoje náhodné myšlienky, je Tumblr skvelou voľbou. Táto platforma je jednoduchá na používanie, ktorá vám umožňuje jednoducho vykonávať úlohy súvisiace s blogovaním. S pomocou komponentov sociálnych médií môžete svoj obsah vystaviť masám spojením s miliónmi používateľov Tumblr..

Ak hľadáte platformu na integráciu do vášho existujúceho firemného alebo osobného webu, spoločnosť Tumblr nemusí byť najlepšou dostupnou možnosťou. Ak však chcete vytvoriť samostatný blog, táto platforma sa oplatí zastreliť. K dispozícii je celý rad prémiových šablón a najlepšie zo všetkého je, že Tumblr je úplne zadarmo.

8. Hexo

Ak chcete generovať reklamu pre svoju firmu, pravdepodobne budete potrebovať pokročilejšiu platformu pre blogovanie. Hexo je na tento účel ideálny, ale vyžaduje si dobré kódovacie schopnosti z vašej strany. Na Markdown musíte vykonať väčšinu práce a keďže platforma Node.js napája platformu, môžete využiť výhody rýchleho generovania rýchlostí, ktoré vám umožňujú vytvárať stovky súborov za pár sekúnd..

Ďalším plusom používania Hexo je jeho aktívna komunita. Členovia aktívne zdieľajú svoje doplnky a témy v službe GitHub, ktoré si môžete bezplatne stiahnuť, ak máte účet. Ak hľadáte to, čo hľadáte, prečo nevyskúšať Hexo? Okrem toho, pretože platforma je bezplatná, naozaj nemáte čo stratiť.

9. Svbtle

Platforma pre blogovanie, ktorá je pravdepodobne najmenej minimalistickou časťou hry, takmer každý môže používať program Svbtle. Jeho časť správy je vynikajúca, pretože vývojári pochopili, ako blogeri fungujú. Na pravej strane nájdete všetky príspevky, ktoré ste uverejnili, a naľavo môžete uviesť zoznam nápadov, ktoré prichádzajú, a nakoniec na nich začať pracovať..

Pokiaľ ide o písanie, rozhranie platformy je úplne prázdne, takže môžete pri písaní zaostriť. Markdown zabezpečuje formátovanie vášho obsahu! Nedostatok rozmanitosti, pokiaľ ide o témy, je však sklamaním. Napriek tomu, ak chcete jednoduchý spôsob, ako sa venovať svojim aktivitám v blogovaní, spoločnosť Svbtle stojí za vyskúšanie, pretože stojí iba 6 dolárov mesačne..

10. Štvorcový priestor

Aj keď je program Squarespace známy ako tvorca webov na jednom mieste, platforma ponúka funkcie a možnosti blogovania, ktoré môžu poskytnúť peniaze aj tým najväčším blogovacím platformám. Má pôsobivý systém tímovej spolupráce, celý rad atraktívnych tém a hosting, ako aj analytiku.

Ak budete počas cesty potrebovať pomoc, ukáže sa vám užitočný zákaznícky servis 24/7. Spoločnosť tiež ponúka bezplatnú 14-dňovú skúšobnú verziu, ktorá vám umožní používať platformu a rozhodnúť sa, či vyhovuje vašim potrebám. Môžete zostať aj spoločensky prepojení. Pomocou sady výkonných nástrojov môžete importovať, publikovať alebo synchronizovať s rôznymi sieťami sociálnych médií. Plány začínajú od 8 dolárov mesačne.

11. Silvrback

Silvrback prináša na stôl niečo nové: Platforma bez námahy integruje predné a zadné časti blogu. To znamená, že pri výbere ľubovoľných tém používateľského rozhrania by sa to netýkalo len toho, čo vidia vaši čitatelia, ale aj toho, čo vidíte pri písaní. Aj keď zmena nie je niečo úžasné, efektívne vyvoláva pocit, že píšete pre svoj blog.

Koniec koncov, nie každý blogger môže písať najlepšie pomocou nudného programu na spracovanie textu. Ak patríte do tejto skupiny, mali by ste zvážiť túto platformu. Silvrback tiež ponúka niektoré ďalšie funkcie, ako napríklad e-mailové predplatné, ktoré automaticky odosiela vaše najnovšie príspevky, a prispôsobiteľnú biostránku autora. Plány začínajú od 29,99 dolárov ročne a dosahujú až 49,99 dolárov ročne.

12. Kvapky

Dropplets je ďalšia platforma pre blogovanie založená na Markdown. Táto platforma od ostatných v tomto zozname oddeľuje úroveň kontroly, ktorú vám poskytuje nad rôznymi aspektmi vášho blogu. Pri používaní Dropplets však budete potrebovať server. To tiež znamená, že môžete túto platformu používať zadarmo.

Tento softvér ponúka aj rad prémiových šablón, z ktorých si môžete vybrať, ktorý váš blog dá elegantný, štýlový a príťažlivý vzhľad. Šablóny je možné prispôsobiť. Ak ste vývojár alebo dizajnér, môžete pomocou Dropplets vytvoriť a používať svoje vlastné šablóny.

13. Postagon

Jednoduchá a čistá platforma, Postagon je ideálny pre blogerov, ktorí chcú ľahko a rýchlo vytvoriť blog. Je vybavený radom funkcií, ktoré poskytujú chvályhodný zážitok z písania a čítania. Táto platforma vám umožňuje uverejňovať príspevky prostredníctvom e-mailu a dokonca zvláda vašich odberateľov a komentáre.

Avšak nedostatok prispôsobenia, pokiaľ ide o témy, je možno najväčšou nevýhodou Postagonu. Máte iba predvolenú tému a žiadne možnosti na rozšírené prispôsobenie. Bezplatná skúšobná verzia vám však dáva príležitosť vyskúšať platformu a zistiť, či vyhovuje vašim potrebám.

14. Posthaven

Ďalšia jednoduchá platforma pre blogovanie, Posthaven ponúka celý rad funkcií, ako sú viacerí autori, súkromné ​​weby zabezpečené pomocou hesiel, predplatné e-mailom, automatické uverejňovanie príspevkov na Twitter / Facebook, ako aj komentovanie. Jeho najpôsobivejšou vlastnosťou je však to, že vám umožňuje uverejňovať príspevky prostredníctvom e-mailu s dokumentmi, fotografiami, videami a hudbou.

Táto platforma tiež ponúka niekoľko obrovských ponúk, vrátane automatického zverejňovania služieb ako App.net, bookmarklet a prispôsobenie CSS / HTML. Môžete použiť Posthaven za rozumných 5 dolárov mesačne a „je vyrobený tak, aby vydržal navždy“, ako sa píše na webových stránkach. Tu môžete prejsť celý svoj sľub.

15. Stredná

Medium je blogovacia platforma, ktorá kombinuje blogovanie so sociálnou žurnalistikou. Je to nielen ideálne miesto, kde môžete rýchlo priniesť svoj obsah širšiemu publiku, ale je tiež veľmi užitočný pri hľadaní relevantných informácií a nové články, ktoré iní blogeri publikujú o rôznych témach. Platforma je obzvlášť obľúbená pre svoje zameranie na neprehľadný obsah a písanie.

Nevýhodou tejto platformy je však nedostatok možností prispôsobenia. Ak to nie je problém a plánujete písať iba blogové príspevky s bohatým obsahom, mali by ste dať médiu šancu. Nehovoriac o tom, že ostatní (s podobnými záujmami) rýchlo objavia vaše blogy a komu by to vadilo? Plány začínajú na 75 dolárov za štvrťrok.

A s tým sa dostávame na koniec tohto príspevku. Jedná sa o 15 najlepších blogovacích platforiem, ktoré môžete zvážiť pri spustení blogu. Predtým, ako dosiahnete konečné rozhodnutie, nezabudnite vziať do úvahy všetky dôležité faktory, napríklad cenové plány a funkcie, aby ste dosiahli požadovaný blogový úspech..
Existujú nejaké ďalšie platformy na blogovanie, ktoré chcete používať? Dajte nám vedieť v sekcii nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map