Ndërtuesit më të mirë të faqes në internet 2016


Ju nuk duhet të dini shumë kodifikim të dashur ose të investoni në mbajtjen e faqeve në internet me ndërtuesit e faqeve të sotme. Projekti juaj i faqes në internet është i rëndësishëm për ju, kështu që Shoqata Amerikane e Webmasterëve (AWA) ka krijuar rishikime të hollësishme në lidhje me disa nga ndërtuesit kryesorë të faqeve atje.

UPDATIMI I FUNDIT: 19 maj 2020

AAWebmasters.com është një shoqatë e pavarur e webmasterëve dhe opinionet, rishikimet dhe renditjet e shprehura këtu në faqe janë AWA vet. Sajti merr kompensim nga produktet dhe shërbimet e rishikuara. AAWebmasters.com teston çdo produkt ose shërbim në tërësi dhe jep renditje të lartë për ato më të mirat. AAWebmasters.com nuk publikon informacione për të gjitha platformat e mundshme të tregtisë elektronike, ndërtuesit e faqeve në internet ose hostet e internetit. Për të parë më shumë detaje klikoni këtu.

Zbulimi i reklamuesit

WIX - Ndërtuesi më i mirë i Uebfaqeve në 2016!

WixLexoni rishikimin e plotë

 • 9.6

 • Vlerësimi i Vlerësimit të Ekspertëve

 • Vlerësimi i Përdoruesve

 • Karakteristikat kryesore

  • Redaktues i thjeshtë i Drag and Drop
  • Mobile Friendly
  • Free Web Hosting
  • 500+ Modelet Profesionale
 • Vizitoni faqen e internetit Wix

Planet nga 4,90 $ / muaj
Përfitoni nga 30% zbritje në çmimin vjetor! Kliko këtu “

Weebly - një nga ndërtuesit më të mirë të faqeve të internetit në vitin 2016!

WeeblyLexoni rishikimin e plotë

 • 9.5

 • Vlerësimi i Vlerësimit të Ekspertëve

 • Vlerësimi i Përdoruesve

 • Karakteristikat kryesore

  • Redaktues Drag and Drop
  • Modelet Falas të Uebfaqeve
  • Mobile Friendly
  • Motori i Kërkimit i Optimizuar
 • Provoni Weebly Tani!

Planet nga 8,00 dollarë në muaj
Merrni Kredinë tuaj $ 100 për Reklamim në Google! Kliko këtu “

Squarespace është në tre ndërtuesit kryesorë të faqeve të internetit në vitin 2016!

SquarespaceLexoni rishikimin e plotë

 • 9.4

 • Vlerësimi i Vlerësimit të Ekspertëve

 • Vlerësimi i Përdoruesve

 • Karakteristikat kryesore

  • Menaxhimi Drag-and-Drop
  • Modelet Moderne
  • Uebfaqet e Blerura në celular
  • Redaktori i stilit / CSS me porosi
 • Shkoni Hapësirë!

Planet nga 12,00 dollarë në muaj
Merrni 8,00 dollarë në muaj të faturuar çdo vit! Kliko këtu “

cicërimëPin10Aksionet1424


WixLexoni rishikimin e plotë

 • 9.6

 • Vlerësimi i Vlerësimit të Ekspertëve

 • Vlerësimi i Përdoruesve

 • Karakteristikat kryesore

  • Redaktues i thjeshtë i Drag and Drop
  • Mobile Friendly
  • Free Web Hosting
  • 500+ Modelet Profesionale

Planet nga 8,00 dollarë në muaj.
Përfitoni nga 30% zbritje në çmimin vjetor! Kliko këtu “

Provoni ndërtuesin Wix!
cicërimëPin10Aksionet1424


WeeblyLexoni rishikimin e plotë

 • 9.5

 • Vlerësimi i Vlerësimit të Ekspertëve

 • Vlerësimi i Përdoruesve

 • Karakteristikat kryesore

  • Redaktues Drag and Drop
  • Modelet Falas të Uebfaqeve
  • Mobile Friendly
  • Motori i Kërkimit i Optimizuar

Planet nga 8,00 dollarë në muaj.
Merrni Kredinë tuaj $ 100 për Reklamim në Google! Kliko këtu “

Provoni Weebly Tani!!
cicërimëPin10Aksionet1424


SquarespaceLexoni rishikimin e plotë

 • 9.4

 • Vlerësimi i Vlerësimit të Ekspertëve

 • Vlerësimi i Përdoruesve

 • Karakteristikat kryesore

  • Menaxhimi Drag-and-Drop
  • Modelet Moderne
  • Uebfaqet e Blerura në celular
  • Redaktori i stilit & Custom CSS

Planet nga 8,00 dollarë në muaj.
Merrni 8,00 dollarë në muaj të faturuar çdo vit! Kliko këtu “

Provoni katrorin!
cicërimëPin10Aksionet1424

Shikoni më shumë përmbledhje të ndërtuesve të faqes në internet më poshtë

AWA ka rishikuar ndërtuesit më të njohur të faqeve të internetit dhe ofroi avantazhet e tyre. Shumica e ndërtuesve të uebfaqeve ofrojnë një paketë bazë themelore me tarifë falas ose të ulur. Ju mund të azhurnoni për të fituar veçori shtesë ose për të hequr reklamat ose për të përdorur emrin e domain. Do ndërtues i faqes në internet ka veçori unike, dhe të mësuarit e përfitimeve të secilit mund t’ju ndihmojnë të zgjidhni ndërtuesin e faqes në internet që do të funksionojë më mirë për faqen tuaj të internetit. Më poshtë do të gjeni një koleksion të gjerë të ndërtuesve të ndryshëm të faqeve të internetit dhe mendimet tona për secilin.

cicërimëPin10Aksionet1424

LEXONI SHQYRTIM
PROVOJE TANI

Jimdo

Lehtë për t’u përdorur ndërtues faqesh që përdor ikona për t’ju ndihmuar të vendosni se cilat tipare të shtoni në faqen tuaj të internetit. Një gjë që është e këndshme për Jimdo është që sinkronizohet bukur me pajisjet mobile. Ju mund të ndërtoni faqen tuaj falas ose me një tarifë të vogël, por ofron disa karakteristika më pak se sa konkurrentë të ngjashëm.

LEXONI SHQYRTIM
PROVOJE TANI

Yola

Yola ka rreth gati gati dhjetë vjet. Shtë një zgjidhje gjithëpërfshirëse, do të thotë që ju mund të filloni me një ndërtues falas dhe të rriteni prej andej. Yola ofron një numër karakteristikash unike, siç është aftësia për të prenotuar takime në internet dhe një ndërtues i lehtë për t’u përdorur.

LEXONI SHQYRTIM
PROVOJE TANI

webs

Webs është shumë miqësor me aftësinë për të ngritur një faqe në internet dhe drejtimin në katër hapa të thjeshtë. Zgjidhni një nga temat e tyre për të filluar. Pastaj, shtoni faqe dhe aplikacione. Ju mund të shtoni veçori të tilla si një blog, një dyqan ecommerce ose një kalendar. Një nga avantazhet e Webs është se ju lehtë mund të ndërtoni një komunitet në internet.

LEXONI SHQYRTIM
PROVOJE TANI

WebsiteBuilder.com

Ky krijues i faqes është shumë i ngjashëm në karakteristika me ndërtuesit e uebit si Wix dhe Web.com. Sidoqoftë, një gjë që është e këndshme për këtë faqe është se nëse regjistroheni për një paketë merrni shumë mjete falas, duke përfshirë një emër falas domain, mjete SEO dhe më shumë se 10,000 shabllone.

LEXONI SHQYRTIM
PROVOJE TANI

Moonfruit

Ngjashëm me disa nga ndërtuesit e tjerë të faqeve të internetit tërheqëse dhe tërheqëse, Moonfruit gjithashtu ofron një veçori unike të një Galerie Lightbox për imazhet dhe videot tuaja. Kjo veçori vjen në dispozicion për fushatat e mediave sociale. Faqet janë miqësore me pajisje të lëvizshme. Ju mund të rregulloni përmbajtjen përtej modelit origjinal.

LEXONI SHQYRTIM
PROVOJE TANI

Ndërtuesi i faqes GoDaddy

GoDaddy ka ofruar shërbime për mbajtjen në internet për një kohë, por ata gjithashtu lançuan një produkt të quajtur Uebsajti Sonte. Ideja që qëndron pas softverit është që edhe dikush që nuk ka asnjë të dhënë për gjërat teknologjike, mund të krijojë një faqe në internet me lehtësi. Një avantazh i GoDaddy është që shërbimet mund të grumbullohen, përfshirë regjistrimin e emrit të domain dhe promovimet në internet.

LEXONI SHQYRTIM
PROVOJE TANI

Ndërtues i Themify

Nëse jeni të interesuar për një temë të përgjegjshme për faqen tuaj të internetit, Themify është ndoshta një mundësi e mirë për ju. Sitet e përgjegjshme duken të mira në pajisjet e ndryshme, të cilat mund të ulin normat e fryrjes suaj. Themify ofron si një larmi të gjerë temash si dhe shtojca për të shtuar funksionin në sitin tuaj.

LEXONI SHQYRTIM
PROVOJE TANI

Webydo

Webydo është një vend tjetër ku mund të ndërtoni me lehtësi një faqe interneti të përgjegjshme. Softueri merr idetë tuaja të projektimit dhe i kthen ato në kod html. Ju gjithashtu mund të krijoni “pika pushimi” në mënyrë që faqja të shfaqet saktë në lloje të ndryshme të pajisjeve dhe madhësive të ekranit. Elementoni lehtësisht elementët e faqes tuaj. Ofron mundësinë e përdorimit të një ndërfaqe të thjeshtë tërheqje dhe lëshimi.

LEXONI SHQYRTIM
PROVOJE TANI

Webflow

Rrjedha e internetit ju lejon të krijoni një uebfaqe të përgjegjshme pa e ditur se si të shkruani kod. Përveç një krijuesi të faqes në internet, do të keni akses në një sistem të menaxhimit të përmbajtjes (CMS). Kjo mund të jetë veçanërisht e dobishme nëse planifikoni të menaxhoni një ekip shkrimtarësh ose thjesht dëshironi më shumë kontroll dhe fleksibilitet mbi përmbajtjen që prodhoni. Komuniteti i përdoruesve është një burim i shkëlqyeshëm për t’ju ndihmuar për çdo pengesë në ndërtimin e faqes tuaj.

LEXONI SHQYRTIM
PROVOJE TANI

Webnode

Uebfaqja është e thjeshtë për t’u përdorur dhe kjo është e qartë nga miliona përdorues të saj. Ndërtuesi përdoret nga korporatat e mëdha, si dhe studentët dhe bizneset e vogla. Ju gjithashtu mund të integroni një dyqan në internet dhe të siguroheni që gjithçka është miqësore me celularin. Uebfaqja është e lirë për t’u përdorur dhe ato nuk vendos reklama në faqen tuaj. Ata mburren me aftësinë për të ngritur faqen tuaj në internet dhe të funksionojë në pesë minuta.

LEXONI SHQYRTIM
PROVOJE TANI

habitshme

Nëse ju duhet vetëm një faqe me faqe të vetme, atëherë Mrekullueshëm është një opsion interesant. Shtë një platformë shumë e lehtë për t’u përdorur, kështu që mund të jetë një vend i shkëlqyeshëm për të filluar shpejt dhe pa dhimbje. Ata ofrojnë tre pako të ndryshme, duke përfshirë një mundësi falas. Në thelb ju zgjidhni temën që dëshironi, shtoni disa përmbajtje themelore dhe hit botoni. Edhe pa përvojë, ju duhet të jeni në gjendje të merrni një faqe në internet dhe të funksionojë brenda rreth 15 minutash.

LEXONI SHQYRTIM
PROVOJE TANI

WebStarts

Nëse jeni duke kërkuar një platformë me shumë fleksibilitet, WebStarts është një i mirë për të dalë me të. Softueri i tyre është i thjeshtë për t’u përdorur, por ju lejon të personalizoni në çfarëdo niveli të njohurive teknike me të cilat ndjeheni më të qetë. Ndërtuesi ka teknologji drag and drop. Ato gjithashtu ju lejojnë të përdorni emrin tuaj të domain-it dhe të ofroni disa veçori promovuese nëse përmirësoheni në një llogari premium.

LEXONI SHQYRTIM
PROVOJE TANI

SiteBuilder.com

Ky ndërtues i faqes në internet është një tjetër redaktues i zvarritjes. Prettyshtë shumë e thjeshtë për t’u përdorur nëse keni përdorur ndonjëherë ndonjë gjë të tillë si WordPress ose Microsoft Word. SiteBuilder gjithashtu ofron një domen falas, email falas dhe 1000 shabllone nga të cilët mund të zgjidhni. Ky gjithashtu ka një proces tre-hapësh për t’i mbajtur gjërat të thjeshta dhe t’ju ​​çojë shpejt e shpejt.

LEXONI SHQYRTIM
PROVOJE TANI

Web.com

Web.com është një mundësi tjetër që kërkon aftësi teknike shumë themelore. Ju mund të ndërtoni ndonjë gjë nga një faqe interneti e biznesit të vogël në një shpërndarës të e-commerce. Shtë e shpejtë për të ngritur faqen tuaj te internetit, sepse Web.com e ka prishur procesin në tre hapa të thjeshtë. Nëse dëshironi pak më shumë personalizim ose nuk keni ide se si të filloni, ato gjithashtu ofrojnë shërbime të projektuesit në internet dhe do të ndërtojnë faqen tuaj për ju.

LEXONI SHQYRTIM
PROVOJE TANI

fermë-shtëpi

Ndërtuesi i faqes në internet është jashtëzakonisht i lehtë për t’u përdorur për ata pa shumë njohuri teknike. Ky ndërtues është i pasur me karakteristika, të tilla si aftësia për të shtuar emrin e domain dhe adresën e emailit specifik të domenit. Ju mund të provoni ndonjë nga paketat e tyre falas dhe të zgjidhni nga 100 të shablloneve të internetit, të krijoni nga e para dhe të përdorni bibliotekën e tyre me mbi një milion imazhe pa mbretër.

LEXONI SHQYRTIM
PROVOJE TANI

Krijuesi IM

Krijuesi IM është pak më ndryshe sesa krijuesit e faqeve të internetit zvarriten dhe lëshojnë. Sajti përdor ato që ata i quajnë “shirita dhe polidome” për t’ju ndihmuar të rezervoni një faqe që është plotësisht e përgjegjshme. Ata përshkruajnë përdorimin e softuerit të tyre për ndërtimin në internet si të ngjashëm me grumbullimin e blloqeve Lego. Ju mund të shtoni ecommerce dhe një blog lehtë.

LEXONI SHQYRTIM
PROVOJE TANI

Virb

Ndërtuesi i faqeve të internetit Virb e ka bërë platformën e tyre sa më të thjeshtë që të jetë e mundur, kështu që ju mund të merrni faqen tuaj dhe të drejtuar shpejt. Disa nga veçoritë përfshijnë një veçori të integruar për të stiluar faqen tuaj për pajisjet celulare, fushat me porosi, faqet private, hapësirën e pakufizuar të ruajtjes dhe mjetet e SEO. Sajti juaj do të jetë i integruar me Google Tools, që do të thotë se mund të merrni lehtësisht informacion mbi analitikën tuaj.

LEXONI SHQYRTIM
PROVOJE TANI

uCoz

uCoz ofron pako që janë perfekte si për faqet e internetit personale ashtu edhe për bizneset e vogla. Ata ofrojnë një paketë falas, por nëse doni një dyqan ecommerce, më shumë veçori ose ruajtje shtesë, do t’ju duhet të rifreskoni në një nga llogaritë e tyre të paguara. Një tipar unik në uCoz është aftësia për të krijuar një faqe të profilit. Në thelb, kjo është si një kartë biznesi në internet që mund të tregoni miq, familje, kolegë pune dhe klientë për të.

LEXONI SHQYRTIM
PROVOJE TANI

SimpleSite

Kjo faqe ka rreth 13 vjet. Nëse dëshironi të argëtoheni, qasja e tyre me zemër të lehtë me një bletë miqësore që thotë se është aq “e lehtë sa 1-2-3” për ta ngritur faqen tuaj dhe të funksionojë. Ato kanë më pak karakteristika sesa disa prej krijuesve të tjerë të softuerëve, por faqja është gjithashtu shumë e lehtë për t’u përdorur.

cicërimëPin10Aksionet1424

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map