7 doskonałych celów marketingowych w mediach społecznościowych

Pierwszym krokiem każdej strategii marketingowej, w tym marketingu w mediach społecznościowych, jest zdefiniowanie celów. Czego oczekujesz od strategii marketingowej w mediach społecznościowych? Każda firma będzie inna, ale oto niektóre cele, do których firmy często dążą.


Uwaga: możesz wybrać więcej niż jeden cel dla swojego strategia marketingowa w mediach społecznościowych. Kluczem do sukcesu jest określenie celu, który próbujesz osiągnąć za pomocą każdej rozpoczętej kampanii w mediach społecznościowych.

CEL 1: Budowanie świadomości marki wśród klientów

Pierwszym celem marketingu w mediach społecznościowych jest po prostu poinformowanie idealnych klientów o istnieniu marki. W mediach społecznościowych można to zrobić na wiele sposobów. Oto kilka sposobów opartych na najlepszych sieciach społecznościowych. W dalszej części kroku 2 omówimy więcej taktyk i innych sieci społecznościowych.

Na Świergot, możesz komunikować się z każdym, niezależnie od tego, czy cię śledzi. Dlatego możesz znaleźć swoich idealnych klientów i rozpocząć z nimi rozmowę, wysyłając im publiczne wiadomości przy użyciu ich @nazwa_użytkownika. Mogą być związane z biznesem lub po prostu zabawą. Albo zauważy Twoją markę.

Strategia marketingowa w mediach społecznościowych

Możesz także korzystać z reklam na Twitterze, aby wyświetlać treści, produkty i usługi swoim idealnym klientom.

Na Facebook, możesz komunikować się ze swoimi idealnymi klientami, stając się fanem ich strony i komentując ich posty za pomocą strony na Facebooku.

W tym momencie nie chcesz reklamować swoich produktów ani usług, ale po prostu przyczyniać się do cennych rozmów. Możesz również użyć profili osobistych znanych członków Twojej firmy, aby dołączyć do grup, w których angażują się Twoi idealni klienci i zacząć z nimi kontaktować. Wreszcie, możesz także używać reklam na Facebooku, aby wyświetlać swoje treści, produkty i usługi swoim idealnym klientom.

Jak reklamować się na LinkedIn

Na LinkedIn, możesz komunikować się ze swoimi idealnymi klientami, używając profili osobistych, łącząc się z nimi bezpośrednio, za pośrednictwem kont Premium i InMail lub angażując się z nimi w grupy LinkedIn. Możesz także korzystać z reklam LinkedIn, aby wyświetlać treści, produkty i usługi swoim idealnym klientom.

Jak widać, budowanie świadomości na temat marki przed idealnym klientem można łatwo przeprowadzić za pośrednictwem mediów społecznościowych. A biorąc pod uwagę, że Twoi klienci to firmy, które już korzystają z mediów społecznościowych i starają się budować świadomość przed swoimi idealnymi klientami, nie będziesz mieć problemów ze znalezieniem ich i budowaniem świadomości dla siebie.

CEL 2: Ustanowienie marki jako lidera w swojej branży

Kolejnym celem, który wykracza poza budowanie świadomości marki, jest umocnienie jej pozycji lidera w branży. Załóżmy, że twoje oprogramowanie społecznościowe. Twoja marka chciałaby zostać uznana za lidera w branży mediów społecznościowych. Aby to zrobić, chciałbyś stworzyć cenne treści w różnych formatach.

W zależności od konkretnej branży i idealnych klientów formaty te mogą obejmować posty na blogach, książki elektroniczne, oficjalne dokumenty, filmy wideo, seminaria internetowe, podcasty, narzędzia, programy edukacyjne, a nawet certyfikaty. Celem wszystkich tych treści byłoby wykazanie się wiedzą i doświadczeniem Twojej marki w swojej branży.

Materiały marketingowe dla mediów społecznościowych

Oczywiście, tworzenie całej tej zawartości to jedno. Kolejnym jest upewnienie się, że treść dociera do idealnego klienta. Właśnie wtedy wchodzą media społecznościowe. Sieci społecznościowe odgrywają ogromną rolę w zapewnianiu dotarcia do idealnych klientów dzięki cennym treściom, które umacniają pozycję lidera myśli.

Większość strategie dystrybucji treści w mediach społecznościowych polegają na mieszaniu organicznego udostępniania treści z siecią marki, a także tworzeniu ukierunkowanych reklam, które zapewniają dotarcie treści do idealnych klientów marki. W zależności od rodzaju treści, treść może być również wykorzystana jako sposób nie tylko na podniesienie statusu lidera w branży, ale także pomoc w generowaniu potencjalnych klientów.

Na przykład nie rozdawaj bezpłatnej białej księgi. Spraw, aby idealny klient podał Ci swój adres e-mail w zamian za to, łącząc wszelkie promocje marketingowe w mediach społecznościowych dotyczące tego białego papieru ze stroną docelową zaprojektowaną specjalnie dla tego białego papieru.

Generacja leadów na potrzeby marketingu w mediach społecznościowych

Jeśli stworzyłeś świetną zawartość, jest to korzystne dla Ciebie i Twojej nowej szansy.

CEL 3: Generowanie ruchu do Twojej witryny

Bez względu na to, co robi Twoja firma, prawdopodobnie nie możesz tego zrobić bez ruchu do Twojej witryny. Marketing w mediach społecznościowych to świetny sposób na to zwiększ ruch w swojej witrynie. Na początek prawie każda sieć społecznościowa umożliwia co najmniej jedno miejsce, w którym możesz dodać link do swojej witryny, jeśli nie więcej. Profile osobiste, strony firmowe – prawie wszystkie oferują przynajmniej jedno pole linku do strony. Niektóre oferują pola, które oczywiście nie są dla linków do witryn, ale można z nich korzystać.

Po linkach w profilach masz aktualizacje statusu z linkami do treści lub aktualnych promocji i kampanii reklamowych w mediach społecznościowych z linkami do treści lub aktualnych promocji.

Następnie, jeśli masz szczęście, znajdziesz odpowiednie dyskusje, w których ludzie zadają pytania, na które można odpowiedzieć poprzez link z powrotem do Twojej witryny. Oczywiście czasami możesz nie otrzymać linku, ale jeśli masz łatwo rozpoznawalną markę, wystarczy wspomnieć. Możesz też mieć szczęście i uzyskać od użytkowników świetny marketing szeptany!

Wiadomość ustna na Twitterze

Ważne jest, aby zwracać uwagę na tego rodzaju wzmianki i w miarę możliwości podziękować, aby ludzie chcieli nadal rozpowszechniać informacje o Twojej firmie.

CEL 4: Generowanie potencjalnych klientów dla zespołu sprzedaży

Początkowo marketing w mediach społecznościowych polegał na budowaniu odbiorców i zachęcaniu do zaangażowania. Ale wtedy firmy zaczynają mówić o ROI. Chcieli zobaczyć liczby, których mogliby użyć, aby działania marketingowe w mediach społecznościowych były równe wartości dolara.

Jednym ze sposobów na osiągnięcie tego jest ustalenie generowania potencjalnych klientów jako celu. Jeśli możesz wygenerować potencjalną sprzedaż z mediów społecznościowych dla swojego zespołu sprzedaży, Twój zespół sprzedaży może ostatecznie śledzić tę potencjalną sprzedaż, aby jeśli potencjalny klient zmienił się w sprzedaż, będziesz wiedział, czy marketing w mediach społecznościowych generuje zwrot z inwestycji.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, część celu, jakim jest ustanowienie Twojej marki jako myślącego lidera w swojej branży, można również połączyć w generowanie potencjalnych klientów, tworząc wartościowe treści, do których ludzie mogą uzyskać dostęp, dzieląc się z Tobą swoimi informacjami. Ale niektóre sieci społecznościowe poszły dalej, aby pomóc markom osiągnąć generację leadów.

Na przykład Facebook ma mobilny formularz generowania potencjalnych klientów, którego marki mogą używać do przechwytywania potencjalnych klientów od mobilnych użytkowników aplikacji Facebook. Użytkownik zaczyna od dotknięcia reklamy.

Reklama BMW USA na Facebooku mobile
Formularz BMW Lead Generation na Facebooku

Następnie dzielą się informacjami z marką bez opuszczania aplikacji Facebook.

Twitter ma podobną opcję reklamy, ale jest ona dostępna zarówno dla użytkowników komputerów stacjonarnych, jak i telefonów komórkowych.

Reklama na Twitterze pozwala uzyskać informacje o użytkownikach

Jedno kliknięcie przycisku wezwania do działania pozwoli użytkownikowi Twittera przesłać nazwę i adres e-mail powiązany z kontem Twitter, na którym są aktualnie zalogowani, bez konieczności opuszczania Twittera. Obie opcje z Facebooka i Twittera powinny pomóc Ci przekształcić reklamy społecznościowe w potencjalnych klientów, ponieważ masz mniejsze szanse na ich utratę między kliknięciem reklamy a stroną docelową.

CEL 5: Konwersja ruchu z mediów społecznościowych na sprzedaż w Twojej witrynie

W typowych ścieżkach większość firm spróbuje przekształcić ruch z marketingu w mediach społecznościowych w potencjalnych klientów, a następnie zamień te kontakty do sprzedaży. Ale to nie zawsze oznacza, że ​​nie można przekształcić ruchu w mediach społecznościowych bezpośrednio w sprzedaż. To tylko kwestia rodzaju ruchu w mediach społecznościowych, który próbujesz przekonwertować.

Reklama na Facebooku mebli

Jeśli Twoim celem jest przekształcenie ruchu w mediach społecznościowych w sprzedaż, na pewno będziesz chciał skupić się na sieciach społecznościowych, które umożliwiają reklamy z ponownym kierowaniem – w szczególności na Facebooku i Twitterze. Reklamy retargetingowe pozwolą Ci tworzyć reklamy dla osób, które już odwiedziły Twoje strony produktów i usług. Zasadniczo reklamy te przypominają ludziom o twoich produktach i usługach i miejmy nadzieję, że ponownie zaangażują ich na tyle, aby zmienić ich w kupujących.

Czy ta reklama na Facebooku była pierwszą rzeczą, która doprowadziła tę osobę do Twojej witryny? Nie. Ale czy to właśnie sprawiło, że kupili? Jeśli była to ostatnia kampania, którą kliknęli przed zakupem, to faktycznie tak.

Reklamy przekierowujące nie są jedynym sposobem, aby przejść. Facebook oferuje również właścicielom stron w wybranych kategoriach opcję zakładania sklepów na ich stronach, aby mogli sprzedawać fizyczne produkty na swojej stronie. Jedynym kosztem dla marki jest opłata za przetwarzanie karty kredytowej.

Zakładanie sklepu na stronie na Facebooku

Jeśli nie masz karty Sklep, możesz również promować swoje produkty i usługi, przypinając post o nich na górze ściany na Facebooku lub profilu na Twitterze. Lub umieść je na zdjęciu na okładce. Wiele możliwych sposobów, aby zachęcić odwiedzających z Twojego profilu społecznościowego do zainteresowania zakupem w Twojej witrynie.

CEL 6: Zarządzanie pytaniami przedsprzedażowymi i obsługa klienta po sprzedaży

Czasami nie zawsze chodzi o sprzedaż, ale raczej o doświadczenie. Marketing w mediach społecznościowych może pomóc w tworzeniu marki wspaniałe doświadczenie dla swoich klientów. W szczególności firmy B2B będą chciały odpowiedzieć na pytania przed i po sprzedaży dla swoich klientów, ponieważ ich klienci są już przyzwyczajeni do obsługi klienta w mediach społecznościowych.

Co więcej, firmy będą oczekiwać niemal natychmiastowej reakcji. Dlatego wykorzystanie marketingu w mediach społecznościowych w celu zapewnienia doskonałej obsługi klienta podczas podróży klienta i poza nią jest celem, który każda firma powinna dążyć do osiągnięcia.

Interakcja obsługi klienta Toyota na Facebooku

Kluczem jest świadomość, że w wielu sieciach społecznościowych może zaistnieć potrzeba wsparcia przedsprzedażnego i posprzedażnego. Ponownie wszystko będzie zależeć od branży, branży klientów i platform społecznościowych, z których są najwygodniej korzystać.

W niektórych przypadkach może być sensowne, aby Twoja marka utworzyła osobne konto specjalnie dla zapytań wsparcia. Ale bez względu na to, czy robisz to, uważaj na pytania i komentarze w dowolnym miejscu i czasie. Na Facebooku mogą być w postach gości na twojej ścianie lub w komentarzach do twoich najnowszych postów. Na Twitterze mogą znajdować się w tweetach o Twojej nazwie użytkownika lub po prostu o Twoim produkcie. W innych sieciach mogą znajdować się w wątku komentarza lub grupie dotyczącej Twojej marki lub produktu. Dlatego kolejny cel jest tak ważny.

CEL 7: Słuchanie za zarządzanie reputacją marki

Prawie każda marka, niezależnie od tego, czy jesteś B2B czy B2C, powinna korzystać z mediów społecznościowych do słuchania i zarządzanie reputacją. Nie chodzi o to, że ludzie muszą przez cały czas mówić o tobie złe rzeczy. W rzeczywistości wiele marek korzysta z dobrych rzeczy, które mówią o nich odbiorcy w mediach społecznościowych, i wykorzystuje je jako dowód społeczny do sprzedaży swoich produktów i usług..

Z drugiej strony, możesz być także na odbiorze chłosty w mediach społecznościowych. Gdy tak się stanie, możesz, ale nie musi, być specjalnie wymieniony lub oznaczony w poście. Ale jeśli jest to publiczne, będziesz chciał słuchać, aby móc pozytywnie odpowiedzieć.

Zarządzanie reputacją marki na Twitterze

Podobnie jak przedstawiciel obsługi klienta z gniewnym klientem w sklepie, Twoim zadaniem będzie próba rozproszenia sytuacji. Uznaj problem, przeproś i zaoferuj, że wszystko będzie dobrze. Nawet jeśli nie możesz pomóc osobie, o której mowa, właśnie wykazałeś się doskonałymi umiejętnościami obsługi klienta, co może znacznie pomóc potencjalnym przyszłym klientom, którzy mogą również monitorować sytuację. Lub możesz ponownie zmienić złe doświadczenia klienta w dobre.

Jeśli uda Ci się osiągnąć choć jeden z tych celów dzięki marketingowi w mediach społecznościowych, na pewno poczujesz korzyści, jakie media społecznościowe mogą zapewnić Twojej firmie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map