73 Mjetet kryesore të produktivitetit për blogerët dhe këdo që është i interesuar të rrisë efikasitetin

Contents

“Nuk kam kohë të mjaftueshme për ta bërë atë!”

Në një moment apo tjetër, shumica prej nesh i kemi thënë këto fjalë, ose për veten tonë ose dikë tjetër. Pyetja është: A nuk kemi vërtet kohë të mjaftueshme? Jo ne te vertete. Janë thjesht të gjitha në kokën tonë. Ky besim vetë-kufizues është ajo që na pengon të jemi vetë prodhuesit tanë.


Nuk është sikur nuk kemi kohë të mjaftueshme për të bërë Blogging tonë. Thjesht duhet të gjejmë mjetet për të bërë më shumë me kohën që kemi. Një nga mënyrat më të mira për ta bërë këtë është të përdorni mjete për blogela të dizajnuara posaçërisht për të ndihmuar në rritjen e produktivitetit.

Lexoni më tej për mjete të ndryshme të blogezimit që mund t’ju ndihmojnë të përfundoni me më shumë të arritura në më pak kohë. Pavarësisht nëse dëshironi të automatizoni detyra të lodhshme, të qëndroni të përqendruar ose të organizoni kohën tuaj më mirë, përdorimi i këtyre mjeteve mund të rezultojë i dobishëm.

Sidoqoftë, ndërsa ka disa mjete të përmendura këtu, nuk do të thotë që ju duhet t’i përdorni të gjitha. Thjesht zgjidhni një ose dy, të cilat mund të ndihmojnë në sfidën e veçantë me të cilën përballeni, dhe shihni se si shkon. Ju duhet të shmangni përdorimin e shumë mjeteve menjëherë dhe të përqendroheni në trajtimin e një problemi në të njëjtën kohë.

Mjete për të rritur produktivitetin tuaj të shkrimit

1. Xhep

xhep ju lejon të ruani përmbajtjen që dëshironi të lexoni më vonë vetëm me një klik. Duke shtuar etiketa, mund ta organizoni më mirë përmbajtjen tuaj të ruajtur. Dhe falë ndërfaqes së tij të thjeshtë, mjeti është i lehtë për t’u përdorur.

Mund të ruani përmbajtje direkt nga shfletuesi juaj i Internetit, kutia e postës elektronike ose aplikacione të ndryshme, të tilla si Twitter, Flipboard dhe Pulse. Me ndihmën e këtij mjeti, ju mund të lexoni përmbajtje në një ndërfaqe pa shpërqendrim dhe të pastër.

Mimi: Falas; 4.99 dollarë në muaj për primin.

2. ZenWriter

Një aplikacion i thjeshtë shkrimi për Windows, ZenWriter ju ndihmon të qëndroni të përqendruar në aspektin më të rëndësishëm të blogezimit: të shkruarit. ’Shtë i lirë nga çdo shpërqendrim që mund të pengojë produktivitetin tuaj.

Nëse përdorni një Mac, mund të provoni WriteRoom. Shtë alternativa e përsosur dhe siguron një mjedis të ngjashëm shkrimi si ZenWriter.

Mimi: 19,95 $ me provë falas gjithashtu në dispozicion.

3. Gramatikore

Sapo të kaloni në postimin tuaj në blog pasi të keni shkruar atë, ka të ngjarë të humbasni gabimet, përveç nëse keni një provues për blogun tuaj. Por edhe nëse nuk e bën këtë, nuk ka rëndësi pasi Grammarly mund të ju ndihmojë në mënyrë efikase dhe të shpejtë të përmirësoni shkrimin tuaj. Ky mjet korrigjimi online mund t’ju ndihmojë në strukturën e fjalive, gramatikën, stilin, drejtshkrimin dhe më shumë.

Do të mësoni gjithashtu shumë duke përdorur këtë mjet sepse do t’ju tregojë se çfarë ju duhet të ndryshoni me arsyetimin e duhur.

Mimi: Falas.

4. Aplikacioni Hemingway

Një mjet i bazuar në Web, Aplikacioni Hemingway ju mundëson të përmirësoni shkrimin tuaj dhe e lehtëson kuptimin. Duke e përdorur atë, mund të kurseni shumë redaktime të kohës, si dhe të përmirësoni aftësitë tuaja për të shkruar njëkohësisht.

Mund ta ngjitni tekstin në aplikacion ose ta shkruani atë. Për përdoruesit e PC dhe MAC, ekziston gjithashtu një redaktor desktopi, por do t’ju kushtojë.

Mimi: Falas; versioni i desktopit 9,99 $.

5. Scrivener

noter është një mjet shkrimi për Windows dhe Mac. Ju mund ta përdorni atë për të shkruar postime në blog, eBooks, dhe madje edhe krijimin e përmbajtjes për një samit të caktuar në blog. Ajo posedon gjithçka që ju kërkoni në programin e shkrimit me shpërqendrim të ulët.

Sidoqoftë, gjëja që na pëlqeu më shumë në lidhje me Scrivener është mënyra e kompozimit që përmban një faqe në një sfond të zi, gjë që e bën shkrimin aq më të lehtë!

Mimi: 40 $ me provë falas gjithashtu në dispozicion.

6. HelpMeWrite

Nuk është e lehtë të krijosh një burim të vazhdueshëm idesh për të shkruar, dhe kjo është zhgënjyese nëse je një bloger. Help Me Writ është një aplikacion në internet që ju ndihmon të vendosni se çfarë të shkruani tjetër. Krijoni një llogari duke përdorur letrat kredenciale në Twitter. Shtoni gjëra që dëshironi të shkruani në faqen tuaj të profilit. Pastaj ndani musings tuaj. Inputi nga pjesëmarrësit ju jep udhëzime dhe sugjerime të mëtejshme.

HelpMeWrite është mendja e një kompanie dizajni dixhital me qendër në Londër, e quajtur Makeshift. Lindi nga dashuria e tyre për të shkruar, dhe një dëshirë për të marrë të dhëna nga rrjetet sociale. Shkrimtarët do t’ju thonë se nuk është kënaqësi të praktikoni zanatin e tyre pa kontribut. HelpMeWrite merr një pjesë të vetmisë jashtë procesit.

Mimi: Falas

Mjetet dhe aplikacionet për t’u organizuar më shumë

7. Evernote

Evernote është një aplikacion për marrjen e shënimeve që punon në shfletuesin tuaj të Internetit, telefonin celular ose në desktopin tuaj. Kjo ju lejon të krijoni dhe shkëmbeni shënime lehtë dhe shpejt. Dhe me të gjitha shënimet tuaja nën një çati, kjo e bën shumë më të lehtë për ju të qëndroni të organizuar. Sidoqoftë, kjo nuk është se e gjitha mjeti është i aftë të bëjë.

Ju gjithashtu mund të gjurmoni gjithçka nga listat e detyrave deri te idetë e postimit në blog dhe të menaxhoni rrjetëzimin dhe emailin tuaj. Nëse mësoni të përdorni Evernote në mënyrë efektive, do të kuptoni se sa i shkëlqyeshëm është për blogerët.

Mimi: Falas; 5 dollarë në muaj për primin.

8. Teux Deux

Një aplikacion për të bërë, Teux Deux vjen me një kthesë. Për dallim nga aplikacionet e tjera për të bërë, të cilat ju lejojnë të krijoni lista në dukje të pafund, ky mjet i vendos të gjitha listat tuaja në një format të stilit kalendarik. Kjo, nga ana tjetër, i bën listat tuaja për të bërë më të menaxhueshme.

Aplikacioni është i thjeshtë dhe nuk ka fishkëllima ose kambana të panevojshme, të cilat le të përballen që përfundojnë të dëmtojnë produktivitetin tuaj. Duke e përdorur atë, do të dini saktësisht se çfarë keni për të bërë dhe kur duhet ta bëni atë. Teux Deux punon në një pajisje celulare ose në shfletuesin tuaj të internetit.

Mimi: 3 dollarë në muaj.

9. Todo

Harrimi i emrit të kësaj aplikacioni është i vështirë. Të gjithë kemi një listë “todo”. ’Shtë aty ku ne e mbajmë atë që ndryshon. Ky aplikacion mobil është bërë një i preferuar. Baza e saj e përdoruesit ka gjurmuar dhe përfunduar mbi 70 milion detyra me të.

Ju mund të mos keni kohë për të ndaluar dhe shkruar diçka. Nuk është problem për këtë Për të bërë. Thjesht flisni me aplikacionin dhe do ta kthejë atë në një detyrë. Keni nevojë për një kujtesë për të blerë diçka herën tjetër kur jeni në dyqan ushqimesh? Todo ka aftësi geotagging. Do të merrni mesazhin kur të mbërrini.

Mimi: Falas. Një version Cloud ju lejon të ndani për të bërë detyra me të tjerët për 1.99 $ / muaj ose 19,99 $ / vit. Një version i ndërmarrjes i drejtuar nga ekipi është 3,99 $ / muaj ose 39,99 $ / vit për person.

10. Any.do

Po sikur të mund të merrnit listën tuaj “todo”, kalendarin tuaj dhe ndihmësin tuaj celular (Përshëndetje, Siri?) Dhe t’i bashkoni ato? Ky është koncepti pas Any.do. Uebsajti i tyre ju tregon se është më shumë sesa një aplikacion todo. Shtë një “menaxher jete” dhe ai më i lehtë përreth. Uebfaqja vazhdon të thotë se është kaq e lehtë për t’u përdorur që njerëzit të rrinë me të dy herë më shumë sesa aplikacionet e tjera. Wayshtë mënyra e tyre e sjellshme për të insistuar që shumica e njerëzve heqin dorë nga aplikacionet e produktivitetit.

Mund ta merrni për iPhone, iPad dhe Mac. Alsoshtë gjithashtu në dispozicion për telefona Android dhe tableta. Ekziston një zgjatje Chrome, por përndryshe, ju do të duhet ta përdorni atë nga një dritare standarde e shfletuesit. Regjistrohu për të hyrë në fillim të Asistentit Any.Do. Ai përdor AI për të rishikuar automatikisht detyrat tuaja për ato që mund të bëjë për ju. Lidheni atë me një kombinim të robotëve dhe njerëzve që mund ta kryejnë atë detyrë.

Mimi: Falas. Zhbllokoni tiparet e primit për 2,99 $ / muaj ose 26,99 $ / vit.

11. Todoist

Ndonjëherë lista juaj “todo” duhet të jetë pak më e sofistikuar. Sshtë koha për tu përmirësuar në Todoist. Aplikacione të tjera të produktivitetit paraqesin gjëra të tilla si nën detyra, etiketa dhe kujtesë. Todoist arrin t’i bëjë ata më pak frikësues.

Todoist është i disponueshëm në dhjetë platforma, kështu që nuk do të duhet të shqetësoheni për pajtueshmërinë. Orsshtë miratuar nga fillimet dhe kompanitë Fortune 100 ashtu. E veçantë për këtë aplikacion është një grafik që gjurmon produktivitetin bazuar në sa detyra që ju realizoni çdo ditë. Konsensusi është që do ta gjeni më të dobishëm nëse zhbllokoni opsionet që vijnë me një llogari premium.

Mimi: Falas. Primi për individë ose Biznesi për ekipe është 28,99 $ / vit për person.

12. Wunderlist

Konsideroni këtë aplikacion nëse jeni të interesuar për vetëm bazat. Wunderlist është mjaft e sofistikuar për t’ju lejuar të rirregulloni detyrat bazuar në ndryshimin e përparësive. I mungojnë veçoritë e përparuara si gjeotagimi, afatet e përsëritura dhe gjuha natyrore për përcaktimin e datave.

Wunderlist punon në të gjitha platformat, kështu që është e lehtë ta marrësh me vete në lëvizje. Kampionët më të mëdhenj të aplikacionit e lavdërojnë sepse, siç thonë ata, nuk është i fryrë nga opsionet. Do të duhet të rifreskoni në një llogari Pro për të zhbllokuar të gjitha tiparet. Mimi është më i lartë se aplikacionet e tjera të ngjashme. Por, nuk kufizoheni vetëm në kufizimet e madhësisë së skedarit nëse doni të bashkëngjitni një imazh ose video në një detyrë të veçantë.

Mimi: Falas. Versionet Pro dhe Business janë 4,99 $ / muaj.

Mjete për ta bërë krijimin e thjeshtë grafik

13. Stencil

me Ndani si Imazh, ju mund ta shndërroni tekstin e theksuar në një përmbajtje vizuale tërheqëse dhe tërheqëse që flet për audiencën tuaj. Vështirë se duhet një minutë (ose dy) që përmbajtja juaj vizuale të jetë e gatshme për t’u shpërndarë në profilet e mediave tuaja sociale.

Ju mund të gjeneroni tërheqje në mediat sociale me imazhe që përmbajnë citate, por problemi kryesor është koha që duhet për krijimin e tyre. Megjithatë, me këtë mjet, ju mund të krijoni imazhe të përbashkëta më shpejt se kurrë më parë. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të nënvizoni tekstin tuaj të dëshiruar dhe të zgjidhni “Share As Image” për të filluar redaktimin e figurës tuaj.

Mimi: 8 dollarë në muaj.

14. Easil

Media sociale është thelbësore për promovim. Dhe shumica e mediave sociale janë të rënda në grafikë. Farë bëni nëse nuk jeni person me grafikë? Drejtohuni në faqen e internetit Easil. Ju mund të zgjidhni një shabllon që është formuar tashmë për rrjetin e mediave sociale sipas zgjedhjes tuaj. Nga atje, është vetëm çështje e zgjedhjes së elementeve që ju dëshironi, dhe pastaj zvarritja dhe hedhja e tyre në vend.

easil ka një koleksion në rritje të mijëra shablloneve të paracaktuara profesionalisht. Do të keni qasje në imazhet e aksioneve që janë krijuar vetëm për postime sociale dhe blogje. Një mjet me përmasa ekskluzive siguron që të përfundoni me dimensionet e sakta për secilin kanal të mediave sociale. Ruani elementët e përdorur zakonisht në një skedë të preferuar, kështu që do të keni një vështrim të qëndrueshëm për markën tuaj.

Mimi: Falas për përdorim dhe vlerësim individual. 9 dollarë në muaj për hyrje në mbi 1.500 shabllone. 79 dollarë për muaj për hyrje në mbi 3,000 shabllone.

15. Skitë

Skitch nga Evernote ju lejon të kapni, modifikoni dhe ruani fotografi të ekraneve në pak minuta. Ju gjithashtu mund të shtoni skica të shpejta, forma dhe shënime për të marrë pikën tuaj duke përdorur më pak fjalë. Mjeti është i pajtueshëm me smartphone, desktop dhe tablet.

Me Skitch, kurrë nuk duhet të përdorni “ekran të shtypur” përsëri për të marrë fotografi të imazheve që hasni në Internet. Dhe pasi që ju keni një sërë opsionesh për redaktim, zvogëlon nevojën për të përdorur ndonjë softuer tjetër.

Mimi: Falas.

16. Canva

Kishte një kohë kur faqet kërkonin softuer të shtrenjtë për redaktimin e figurave për krijimin e pamjeve tërheqëse dhe tërheqëse për blogun tuaj. Sidoqoftë, tani, me mjete si Canva, pothuajse kushdo mund të krijojë me lehtësi infografikë, grafika të mediave sociale, prezantime dhe imazhe për postimet në blog. Përdorimi i mjetit është tepër i thjeshtë dhe i drejtpërdrejtë.

Në fakt, Webbys tha se ishte “më e lehtë për t’u përdorur programin e projektimit në botë”. Për më tepër, projektuesit ndërtuan ndërfaqen në një mënyrë që bën mbledhjen e imazheve të shpejtë dhe të thjeshtë.

Mimi: Falas; imazhet premium kushtojnë 1 dollarë secila.

17. Piktochart

Nuk është asnjë infografikë e fshehtë është një mënyrë e shkëlqyeshme për të paraqitur informacione para audiencës tuaj në një mënyrë të qartë dhe të shpejtë. Por ata janë të vështirë për tu bërë dhe mund të përfundojnë duke marrë orë. Piktochart është ndoshta mjeti më i lehtë që ju lejon të krijoni një infografik sa më shpejt të jetë e mundur. Ka shabllone për prezantime, infografikë, banderola, si dhe raporte.

Nëse keni përdorur Canva, vini re se ka disa ngjashmëri midis të dyve. Sidoqoftë, të dy shkëlqejnë në gjëra krejtësisht të ndryshme. Ju mund të përfitoni nga modelet dhe opsionet e ndryshme falas, por për të përfituar disa nga gjërat më të mira të saj, duhet të paguani për planet pro.

Mimi: Falas; 29 dollarë në muaj për planin pro.

18. Adobe Color CC

Marrja e skemave të shkëlqyera të ngjyrave për infografikën tuaj ose postimin në blog është ndonjëherë sfiduese. Në fund të fundit, zgjedhja juaj e ngjyrave do të ndikojë në përvojën e vizitorëve. Me mjete si Adobe Color CC, megjithatë, ju lehtë mund të krijoni skemat tuaja të personalizuara të ngjyrave. Ekzistojnë një shumëllojshmëri e cilësimeve të rregullave të ngjyrave në dispozicionin tuaj, që do të thotë që keni shumë mundësi. Gjithashtu, pasi që secila ngjyrë ka vlera HEX dhe RGB, mund të kopjoni dhe ngjitni në çdo mjet të redaktimit të imazhit pa mundim.

Mimi: Falas.

Qëllimet Vendosja dhe Ndjekja e Aplikacioneve për t’ju mbajtur të motivuar

19. SynimetOnTrack

GoalsOnTrack beson se njerëzit që vendosin qëllime janë më të suksesshëm. Dhe nëse doni të shtoni atë sukses, përdorni pajisjen tuaj celular. Para se të futeni në aplikacion, ata dëshirojnë që ju të kuptoni rëndësinë e përcaktimit të qëllimit dhe si ta bëni atë në mënyrën e duhur. Do të mësoni shtatë strategji të provuara shkencërisht për arritjen e qëllimeve. Tani jeni gati për aplikacionin.

Përdorni atë për të vendosur qëllime dhe për të ndërmarrë veprime. Zonat e tjera të aplikacionit ju shtyjnë të vizualizoni qëllimet tuaja dhe të gjurmoni kohën që po shpenzoni për t’i arritur ato. Megjithatë, fusha të tjera ju ndihmojnë të gjurmoni aktivitetet e krijimit të zakonit ose të regjistroni sukseset në një ditar.

Mimi: 68 $ / vit për individët. Një tarifë bazë prej $ 68 / vit dhe më pas 8 $ / muaj për përdorues.

20. Traineri.me

Njerëzit që kanë sukses me programet e palestrës në palestër ju tregojnë se është për shkak se përdorni një trainer personal. Ju mund të merrni rezultate të ngjashme në jetën tuaj profesionale duke punuar me një trajner. Coach.me ofron një aplikacion për ndjekjen e zakonit falas që ka ndihmuar mbi një milion njerëz të formojnë zakone të reja. Përdorni pajisjen tuaj celular ose shikoni për të ndjekur aktivitetin tuaj dhe caktoni kohë që t’ju kujtohen për zakonet e reja që po përpiqeni të ndërtoni.

Një aplikacion nuk mund t’i bëjë të gjitha. Ndonjëherë keni nevojë për një njeri. Coach.me përdor aplikacionin si lidhës për mbi 700 trajnerë të cilët mund t’ju ndihmojnë të zhvilloni një zakon. Një grup tjetër i trajnerëve të lidershipit është i specializuar për t’ju ndihmuar të zgjidhni problemet e vendit të punës. Ato ofrojnë udhëzime të vlefshme në karrierë.

Mimi: Falas. Shërbimet e stërvitjes së zakonit fillojnë me 15 dollarë në javë. Stërvitja e lidershipit është 249 $ / muaj.

21. LifeTick

Shumë qëllime për të vendosur programe dhe aplikacione softuerësh përqendrohen vetëm në aspiratat profesionale. LifeTick merr një qasje holistike. Po, mund ta përdorni për të ndjekur aktivitetet sipërmarrëse. Por gjithashtu do të keni sukses nëse doni të përmirësoni notat tuaja, të kurseni para ose të humbni peshë.

Aplikacioni ju merr përsipër një proces me shumë hapa. Së pari, do të vendosni vlera thelbësore. Pastaj do të mësoni se si aplikacioni mund t’ju ndihmojë të përdorni një metodologji për të mbajtur qëllimet në rrugën e duhur. Do të zbuloni se si ju bën gazetari përpara. Do të gjurmoni sjelljet që ju ndihmojnë të zhvilloni zakonet e duhura për sukses.

Mimi: Falas deri në 4 gola. 39 dollarë / vit për përcjellje të pakufizuar. Planet për familjen, shkollat ​​dhe bizneset variojnë nga 14 $ / muaj në 199 $ / muaj.

22. Lista e zakonit

Krijoni zakone të mira dhe prishni ato jo të shëndetshme nëse doni të shkoni drejt produktivitetit. Lista e zakonit është një aplikacion që përfshin gjithçka që ju nevojitet për të arritur qëllimet tuaja. Qasja e Lista e Habiteve përfshin mbajtjen të motivuar duke shfaqur sasinë e kohës së pandërprerë që keni vazhduar sjelljen e mirë.

Ndërtimi i një zakoni kërkon përsëritje. Por ndonjëherë ju duhet të merrni kohë pushimi. Shumë aplikacione nuk e marrin parasysh këtë. Habit Lista dëshiron t’ju ndihmojë të mbani vijën tuaj të pathyer. Kjo ju lejon të pezulloni aktivitetet derisa të ktheheni me siguri në zyrë.

Mimi: 3,99 $

23. Mënyra e jetës

A është e mundur të kalosh më pak se një minutë në ditë për të thyer një zakon të keq apo për të ndërtuar një të re? Menyre jetese është një aplikacion që ju sfidon të gjurmoni identifikimin dhe ndryshimin e zakoneve tuaja – të gjitha në më pak se 60 sekonda në ditë.

Ndërsa aplikacioni mëson më shumë për ju, do të sugjerojë disa mënyra për të forcuar zakonet e shëndetshme që dëshironi të ndërtoni. Ose, do t’ju japë pasqyrë se si mund të shmangni sjelljen që krijuan zakonet tuaja të këqija në radhë të parë.

Mimi: Pa pagesë, me një tarifë blerjeje brenda $ 4,99 $ për të zhbllokuar tiparet premium.

24. irunurun

Ju keni dëgjuar njerëz që i referohen “duke ecur në këmbë, në vend që të flasin bisedat. Krijuesit e irunurun besoni se kjo filozofi funksionon mirë edhe për përcaktimin e qëllimeve. Siç e thonë ata, “Veprimet flasin më shumë sesa qëllimet.” Aplikacioni irunurun inkurajon performancën dhe përgjegjshmërinë. Ju shpërblen për sjellje të përsëritura që ndërtojnë zakone të shëndetshme.

Suksesi nuk është kurrë rezultat i një veprimi të vetëm. Pra, do të krijoni pultin e veprimeve. Eachdo përsëritje e këtij veprimi ju fiton një shenjë tjetër. Llogaritësit automatikë shfaqin përparimin. Qëllimi i aplikacionit është t’ju ndihmojë të realizoni potencialin tuaj përmes përqendrimit, konsistencës dhe përgjegjësisë.
Një version Android i aplikacioneve është në punë. Ndërkohë, mund të përdorni çdo pajisje të lëvizshme për të azhurnuar një pultë me bazë në internet.

Mimi: Falas. (Sidoqoftë, krijuesit e aplikacionit ju ftojnë të dërgoni atyre një kontroll për atë që mendoni se ia vlen përvoja, nëse jeni kaq të prirur.)

Kujtoj Aplikimet për t’ju mbajtur në rrugën e duhur

25. për shkak

Jo të gjitha detyrat për punë janë krijuar të barabarta. Në fakt, disa prej tyre thjesht do të merrnin rrugën nëse i shtoni ato në kalendarin tuaj GTD (“Merrni gjërat Bërë”). Edhe kështu, ju ende duhet një vend për t’i hequr ato në mënyrë që të mos harroni për to. Due është vendi për kujtesë dhe kohëmatës që janë mjaft të rëndësishëm për të garantuar një vend në pajisjen tuaj celular.

Por, thjesht sepse ato janë pak më të rëndësishme, nuk do të thotë që ju të dëshironi të harroni për to. Kjo aplikacion nuk do të të harrojë. Në mënyrë të përsëritur do t’ju kujtojë artikujt që janë për shkak derisa të veproni mbi to. Mund ta gjesh, por herët a vonë do të të duhet ta bësh atë, në mënyrë që të mund ta shënosh ashtu siç është bërë.

Mimi: 4,99 $

26. Kontrolli2

Libshtë çliruese për të hequr dorë nga shqetësimet derisa të jetë e nevojshme të përqendrohemi në to. Ky aplikacion ju lejon ta bëni atë. Krijoni detyra todo dhe vetëm atëherë le t’i shkoni. Do të njoftoheni për to kur të gjeni më vonë në vendin që keni zgjedhur për të shkaktuar një kujtesë.

Këtu është një shembull. Ju nuk keni mbaruar ende, por ju jeni duke u ulur në ketchup. Ju nuk duhet të mbani mend që të blini më shumë deri sa herën tjetër që të ndodheni në dyqan ushqimore. Thuaje Checkmark2 të kujtoj për ketchup herën tjetër që të tërhiqesh në parkingun e dyqanit ushqimor. Ajo funksionon më së miri për përkujtuesit e bazuar në vendndodhje, por mund ta përdorni për të planifikuar kujtime të bazuara në kalendar.

Mimi: 4,99 $

27. NëntoriMilk

Koka juaj është një vend i keq për të mbajtur një listë todo. Përpjekja për t’i kujtuar ato sjell stresin. Ky është qëllimi i kësaj aplikacioni. Hiqni gjërat që janë duke u tundur në kokën tuaj dhe vendoseni në pajisjen tuaj të besueshme celular. Atje, ndihmohet nga funksionet e smartphone-it tuaj për t’ju ndihmuar të mbani të organizuar.

Kjo aplikacion është pothuajse një krijues listash në steroid. Ju mund të bëni sa më shumë që dëshironi, dhe t’i mbani ato të organizuara me etiketa shumëngjyrësh. Merrni kokrrizë me nën-detyra. Mos u shqetëso nëse shkon në bord me bërjen e listave.

RemembertheMilk përmban një funksion të fuqishëm kërkimi. Ajo funksionon më së miri në pajisjen tuaj celular. Për shkak se është në internet, mund ta përdorni edhe në çdo kompjuter, gjithashtu.

Mimi: Falas. Azhurnoni në versionin Pro për 39,99 $ / vjet.

Softuer për ruajtjen e cloud dhe për ndarjen e skedarëve

28. Dropbox

Kur bëhet fjalë për mjetet e ruajtjes së cloud, nuk është e thënë Dropbox është një nga më të mirët në biznes. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të krijoni një llogari, të shkarkoni programin në smartphone, tabletë ose kompjuter, dhe mund të filloni të kurseni skedarët tuaj në dosjen Dropbox. Këto skedarë sinkronizohen në re në kohë reale ndërsa po e përdorni, dhe mund t’i qasesh në to nga kudo, në çdo kohë. Duhen vetëm disa klikime (ose trokitje e lehtë).

Me Dropbox, nuk është e nevojshme të shqetësoheni për humbjen e të dhënave tuaja nëse diçka ndodh me kompjuterin tuaj; ajo mbështet gjithçka!

Mimi: Falas për ruajtje 2 GB +; 9,99 dollarë në muaj për ruajtje shtesë.

29. Google Drive

Toshtë për pjesën tjetër të botës se çfarë është iCloud për përdoruesit e produkteve të Apple. Siç mund ta prisni, Google është më gjithëpërfshirës. Ju mund të ruani pothuajse çdo skedar në tuaj Google Drive. Filedo skedar që krijoni duke përdorur një aplikacion të Google nuk llogaritet në hapësirën tuaj të ruajtjes.

Google është i njohur për bujar me hapësirën e ruajtjes. Ata fillojnë me 15GB. Një avantazh tjetër është aftësia për të bashkëpunuar në kohë reale me të tjerët. Ju gjithashtu mund të ndani dokumente pa lejuar hyrje në diskun tuaj. Ekziston një dobësi në ruajtjen e bazuar në cloud të Google. Ka pak dokumentacion dhe madje edhe më pak qasje në ndihmën në internet.

Mimi: Pa pagesë për 15 GB. Prmimet për më shumë ruajtje ndryshojnë, me kufirin e sipërm në 299,99 $ / muaj për 30TB.

30. iCloud

Nëse përdorni produkte Apple, keni dëgjuar iCloud. Por edhe tifozët më të tërbuar të Apple kanë vështirësi të përshkruajnë se çfarë është iCloud. Shpjegimi më i mirë është se iCloud funksionon si hard drive tuaj personal në cloud. Ajo ruan dokumente, foto, muzikë dhe çdo skedar që pajisja juaj iO ose kompjuteri Mac mund të krijojë. Ajo që bën më mirë sesa shërbimet e tjera të ruajtjes së cloud është sinkronizimi automatik i atyre skedareve në pajisjet tuaja.

Ju mund të ruani çdo skedar në iCloud, për sa kohë që një aplikacion i regjistruar ose program softuer mund ta lexojë ose shkruajë atë. iCloud bën një punë të shkëlqyer për të shkëmbyer skedarë me produktet e markës tuaj Apple. Megjithatë, nuk bën punë të mirë me të tjerët. Do të dëshironit ta kaloni nëse ndarja ose bashkëpunimi i skedarëve është i rëndësishëm për ju.

Mimi: Falas për 5 GB ruajtje. 50 GB është 0,99 $ / muaj. 200 GB është 2.99 $ / muaj. 1TB është 9,99 $ / muaj. 2TB është 19,99 $ / muaj.

Mjete për të rritur efikasitetin tuaj të mediave sociale

31. Bufer

Një mjet i lehtë për t’u përdorur, zbutës ju ndihmon të planifikoni azhurnimet e mediave sociale me klikimin e një butoni. Ju mund të zgjidhni kur dëshironi të ndani azhurnimet brenda llogarisë tuaj Buffer. Dhe me analizat e saj të shkëlqyera, mund të gjurmoni përmbajtjen tuaj më të denjë për klikime.

Gjithashtu, nëse jeni të pakët për frymëzim, mund të përdorni mjetin për të gjetur përmbajtje të frikshme për t’u shpërndarë, siç janë imazhet, lidhjet dhe citimet. Ju lehtë mund ta bëni këtë në skedën Sugjerime.

Mimi: 30 ditë provë e pakufizuar falas; planet premium fillojnë nga 10 dollarë në muaj.

32. CoSchedule

CoSchedule është një kalendar editorial i bazuar në Web me një gamë të veçorive të dobishme të mediave sociale. Jo të gjithë blogerët dhe tregtarët kanë kohën që të mësojnë të ndajnë postimet e tyre, veçanërisht nëse del diçka e rëndësishme.

Sidoqoftë, me CoSchedule, ju mund të planifikoni dhe planifikoni aktivitetet e mediave sociale në kalendarin editorial, kështu që postimet tuaja publikohen automatikisht! Kjo ju lejon të përfitoni sa më shumë nga Facebook dhe Twitter.

Mimi: 15 dollarë në muaj me një provë falas gjithashtu në dispozicion.

33. Oomfi Social

Oomfi Social është një mjet i dobishëm që mund t’ju ndihmojë të kurseni kohë në detyra të shumta të mediave sociale. Ju mund ta përdorni atë për të gjetur njerëzit e duhur për të ndjekur, monitoruar përmendjet, publikuar drejtpërdrejt në blogje dhe për të planifikuar azhurnime, ndër të tjera.

Me pak fjalë, mjeti e bën më të lehtë ndarjen e përsëritur të përsëritura dhe automatizon detyrat tuaja që kërkojnë kohë. Rrjetet e mbështetur përfshijnë LinkedIn, Twitter dhe Facebook.

Mimi: Falas me karakteristika të kufizuara; karakteristika të plota për 17,97 dollarë çdo dy javë.

34. Miqtë + Unë

A jeni në Google+? Atëherë, thjesht do të doni Miqtë + Me. Me këtë mjet, ju mund të promovoni postimet tuaja në Google+ nga profilet dhe faqet në rrjetet e tjera të mediave sociale, të tilla si Tumblr, Twitter, LinkedIn dhe Facebook.

Pra, nëse doni të kurseni kohë në planifikimin e përmbajtjes nëpër rrjete të shumta dhe dëshironi të rritni Google+-në tuaj në vijim, Friends + Me është mjeti që ju nevojitet.

Mimi: Falas deri në tre llogari; planet e paguara fillojnë nga 9 dollarë në muaj.

35. Hootsuite

HootSuite thjeshton menaxhimin e mediave sociale duke ju lejuar të menaxhoni të gjitha rrjetet tuaja sociale nga një platformë, ashtu si Buffer. Sshtë platforma më e përdorur gjerësisht në mbarë globin me 10 milion përdorues dhe numëron.

Duke përdorur këtë mjet, ju mund të dërgoni postime tani ose t’i planifikoni ato për postim automatik në të ardhmen. A nuk është e përshtatshme të mbash gjithçka në një platformë? Ne gjithashtu mendojmë kështu!

Mimi: Falas me karakteristika të kufizuara; plan premium për 9,99 $ në muaj.

36. Post Planifikuesi

Keni nevojë për një frymëzim të marketingut social? Planifikuesi i postës është një burim në internet që ju ndihmon të gjeni përmbajtjen më të mirë për audiencën tuaj. Do t’ju ndihmojë gjithashtu të vendosni se kur dhe ku mund t’i postoni për rezultate maksimale. Post Planner pastaj gjurmon dhe analizon përgjigjen.

Platforma është mjaft fleksibël për të zgjedhur nivelin tuaj të automatizmit. Merrni pjesë sa më shumë që ju pëlqen, ose thjesht uluni dhe lëreni Post Planner të bëjë gjithçka për ju. Post Planner punon me rrjetet sociale më të preferuara aktuale. Përdorni atë për të zbuluar përmbajtje, ose thjesht postuar atë. Ka pesë plane. Secila është krijuar për t’ju ofruar vetëm ato që ju nevojiten bazuar në sasinë e profileve të mediave sociale dhe faqeve që keni.

Mimi: Planet shkojnë nga 9 $ / muaj deri në 199 $ / muaj. Ato faturohen çdo vit.

Mjetet për të përmirësuar fokusin tuaj

37. FokusWriter

Asgjë kundër Microsoft Word, por ka më shumë veçori nga sa u duhen shumica e njerëzve. Paketa Microsoft Office tani është me bazë cloud dhe tarifon një tarifë të ulët mujore. Edhe kështu, çmimi është më shumë sesa mund të lejojnë disa. FocusWriter godet përsëri në të dyja këto kritika. Ajo ofron një procesor të zhveshur poshtë dhe relaksues të fjalëve. Më e mira nga të gjitha, është falas.

Vendosni FocusWriter në modalitetin në ekran të plotë dhe nuk ka as shirita mjetesh për t’ju tërhequr vëmendjen. FocusWriter ju jep vetëm më themeloret e përpunimit të fjalëve. Allshtë e nevojshme për të gjithë shkrimtarët. Kalojeni këtë nëse keni nevojë
një kontrollues i drejtshkrimit, ose nëse planifikoni të shtoni formatimin kompleks. Ju nuk do të mund të shtoni imazhe ose tabela, ose. FocusWriter ka të bëjë vetëm me një gjë: fjalë.

Mimi: Falas.

38. Psh

E.ggTimer është një kohëmatës i thjeshtë numërimi që është i lehtë për t’u përdorur dhe i arritshëm nga shfletuesi juaj i Internetit. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të vendosni kohëmatësin duke specifikuar kohën e dëshiruar, klikoni “shkoni”, dhe mjeti do të fillojë një numërim. Ju merrni një njoftim në shfletuesin tuaj pasi skadon koha.

Mimi: Falas.

39. Përqendrimi i fokusit

Nëse qëndrimi i përqendruar është diçka me të cilën luftoni, Fokus përforcuesi është një aplikacion që mund të ndihmojë. Ashtu si E.ggTimer, ajo përdor teknikën Pomodoro që herë pushon kur punoni në një detyrë të veçantë për 25 minuta në mënyrë që të mund të bëni një pushim të shkurtër. Mund të duket e parëndësishme në fillim, por shumë blogerë e kanë provuar aplikacionin dhe shumica kanë përfunduar të arrijnë rezultate pozitive!

Mimi: Provë falas për 15 ditë; 2.99 dollarë në muaj për karakteristikat e përcjelljes së kohës dhe raportimit.

40. Teknika Pomodoro

Në fund të viteve 1980, studenti i universitetit Francesco Cirillo u përpoq të përmirësojë fokusin e tij duke përdorur një kohëmatës për të ndjekur intervalet e studimit. Ai i ndau këto feta 25-minutëshe me pushime të shkurtra në kohë. Të dy u monitoruan duke përdorur një kohëmatës në formë si domate që ai gjeti në kuzhinë.

Ne e dimë qasjen e Cirillo për t’u përqëndruar sot me emrin e Pomodoro sepse ai e quajti teknikën pas fjalës italiane për domate. Edukoni veten për teknikën Pomodoro para se të investoni në një nga shumë aplikacione dhe programe softuerësh që veprojnë si kohëmatës. Cirillo beson se rrjedha dhe përqendrimi përmirësohen nga përdorimi i teknologjisë së ulët të një kohëmatës mekanike. Të gjesh një formë si domate varet nga ju.

Mimi: Falas

41. Përqendrohu @ do

Muzika ka hijeshi për të zbutur gjoksin e egër. Dhe tani, shkenca ka vërtetuar që muzika mund t’ju ndihmojë të përqendroheni gjithashtu. Kjo është ideja që qëndron pas kësaj në internet Focus @ vullneti shërbimit. Zgjidhni nga mbi 50 kanale muzikore që përmbajnë mijëra orë muzikë origjinale. Do kanal ka një efekt të veçantë në aftësinë tuaj për t’u përqëndruar. Bazohet në hulumtimet e provuara të shkencës së neuroshkencës.

Muzika zvogëlon shpërqendrimet, në mënyrë që të përqendroheni në produktivitet. Studimet tregojnë se të dëgjuarit e muzikës mund të rrisë sasinë e kohës që ju mbani fokusin me 200% në 400%. Studime të tjera kanë treguar që ju mund të përqendroheni për një maksimum prej rreth 100 minutash.

Mimi: Falas për një provë 15-ditore. Mimet e ekipit fillojnë me 9,95 $ / muaj për deri në 5 përdorues dhe shkojnë deri në 6.95 $ / muaj për deri në 100 përdorues.

42. Aplikacioni pyjor

eMarketer projekte që ne kalojmë më shumë se 3 orë në ditë në telefonat inteligjentë dhe tabletët. Aplikimet zhurmojnë për vëmendjen tonë dhe ndërpresin përqendrimin. Një studim i Universitetit të Kalifornisë Irvine zbuloi se duhen mesatarisht 23 minuta për t’u rikthyer në detyrë.

Krijuesit e pyll janë duke luftuar zjarr me zjarr. Ata krijuan një aplikacion që përqendroi gamified. Përdorni aplikacionin për të mbjellë një pemë virtuale kur doni të përqendroheni në një detyrë. Do të rritet nga fidani në pjekuri gjatë 30 minutave të ardhshme. Nëse e lini aplikacionin, do të vrisni pemën. Merrni Forest edhe për shfletuesin tuaj.

Mimi: 1.99 dollarë.

Mjetet e menaxhimit të projektit për të ndjekur punën tuaj dhe për të marrë rezultate

43. Asana

asana është një mjet i menaxhimit të projektit që ju lejon të ndani detyra të mëdha në hapa të vegjël, të bashkëpunoni në projekte me blogerët e tjerë, madje dhe të krijoni disa pika nga kutia juaj e postës elektronike. Gjithashtu ju lejon të planifikoni tërë orarin tuaj të punës.

Nëse vendosni të lëvizni poshtë duke menduar se nuk keni ndonjë nevojë për menaxhimin e projektit, mendoni përsëri! Po në lidhje me vlerat e ndryshme që nuk ju duket kurrë se përfundoni? Apo miliona pjesë e një projekti të blogjeve që thjesht nuk mund t’i mbash gjurmët? Po, Asana mund të ndihmojë me gjithë këtë!

Mimi: Falas.

44. Trello

Një mjet tjetër i menaxhimit të projektit, Trello ju ndihmon të krijoni borde për të gjitha projektet tuaja. Duhet të krijoni lista në të gjithë bordin tuaj dhe të shtoni kartela në secilën listë. Brenda këtyre kartave, ju mund të bashkëngjitni skedarë, të specifikoni një datë të caktuar, si dhe të shtoni etiketa, përshkrime dhe lista kontrolli. Kjo e bën më të lehtë për ju të menaxhoni detyrat për projekte me detaje të shumta.

Për të mos përmendur që meqenëse krenohet me një ndërfaqe të thjeshtë dhe miqësore për bashkëpunimin, menaxhimi i projektit është shumë më i shpejtë me Trello!

Mimi: Falas; 5 dollarë në muaj për primin.

45. Basecamp

Shumë aplikacione të produktivitetit funksionojnë mirë për individët. Basecamp është e dobishme për ekipet. Kompanitë thonë se punonjësit e tyre marrin më shumë punë më shpejt, dhe me më pak gabime. Përgjegjësia shkon lart, ndërsa afatet e humbura zbresin. Basecamp nxit bashkëpunimin. Ai bëhet lokacioni i vetëm për të gjitha mesazhet, skedarët, detyrat e punëve dhe afatet kohore.

Basecamp është një pretendent i fortë nëse mendoni se posta elektronike ka kapërcyer produktivitetin. Duhet vetëm një kohë e shkurtër që ekipet të zbulojnë avantazhet e një vendi të vetëm për komunikim dhe rrjedhën e punës. Më e mira nga të gjitha, shpëton nga justifikimi “Unë kurrë nuk e mora emailin” që lundron nëpër shumicën e zyrave.

Mimi: Gjyq i lirë 30-ditor për të gjithë. Mbetet falas për mësuesit dhe studentët. 99 $ / muaj ose 1.000 $ / vit për bizneset, pa kufij të përdoruesit. 50% zbritje për jofitimprurësit dhe bamirësit.

Aplikacionet e mira për menaxhimin e kohës janë thelbësore për suksesin tuaj

46. ​​Toggl

Një mjet i dobishëm dhe i dobishëm, Toggl ju ndihmon të ndiqni kohën tuaj më mirë. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të shkruani ato që po punoni, fillimin e goditjes dhe më pas ndalimin e kohëmatësit. Mjeti jo vetëm që do të ruajë detyrën tuaj, por edhe kohën që keni shpenzuar në të. Kjo ju lejon të kaloni kohën tuaj me kujdes në një detyrë të veçantë.

Për më tepër, mjeti gjithashtu funksionon mirë nëse doni të monitoroni produktivitetin e ekipit tuaj.

Mimi: Falas me karakteristika themelore; karakteristika të plota për 49 dollarë në muaj.

47. Koha e shpëtimit

Menaxhimi i kohës nuk është thjesht të dijë se çfarë duhet të bëni. Shtë po aq e rëndësishme të dini se sa kohë keni shpenzuar për ta bërë atë. Ideja prapa RescueTime është e thjeshtë Kjo ju ndihmon të rritni produktivitetin tuaj duke monitoruar përdorimin e kompjuterit tuaj. Atëherë ju tregon se kur dhe si po e humbni produktivitetin.

Pasi ta instaloni, RescueTime shkon mirë në sfond në kompjuterin tuaj dhe pajisjet e lëvizshme. Ajo gjurmon kohën që kalon në aplikacione dhe faqe interneti. Më pas, ai mund t’ju japë raporte të hollësishme mbi aktivitetin tuaj. Koha e shpëtimit është më shumë se një kartë raporti. Mund të jetë gjithashtu aktiv, gjithashtu. Përdorni kohën e shpëtimit për të bllokuar faqet e internetit të hutuar. Mund t’ju paralajmërojë gjithashtu kur keni kaluar një kohë të caktuar për një aktivitet.

Mimi: Falas për të ndjekur kohën duke përdorur faqet e internetit dhe aplikacionet. $ 9 / mo. 72 dollarë / vit për një llogari premium që gjurmon kohën larg nga kompjuteri, bllokon faqet e internetit, krijon alarme për qëllime dhe regjistron arritjet.

48. fanurio

Ju duhet të jeni në gjendje të gjurmoni kohën nëse tarifoni për orë për shërbimet tuaja. Sidomos nëse jeni i pavarur. fanurio do ta bëjë këtë për ju, dhe më shumë. Softueri funksionon me teknologjinë Java, kështu që është i pajtueshëm me pothuajse çdo sistem operativ. Do të gjurmojë gjithçka që një freelancer do të duhet të faturojë mbi bazën e projektit.

fanurio ka një gjurmues manual të kohës, dhe integrohet me të dyja desktopet me Windows dhe OS X. Por keni nevojë për më shumë sesa ndjekja e kohës, kështu që fanurio gjithashtu planifikon dhe menaxhon detyra. Gjithashtu gjurmon tarifat, shpenzimet, madje edhe udhëtimet. Ky informacion përdoret për të krijuar fatura në një shumëllojshmëri të formateve të skedarëve të dokumenteve, si dhe HTML.

Mimi: 59 dollarë.

49. ATracker

A jeni për të gjitha gjërat iPhone? Ky aplikacion iOS mund të jetë vetëm gjëja për ju. Ai ndjek filozofinë dhe estetikën UI të Apple, duke ofruar një përcjellës të thjeshtë por elegant të detyrave të bazuara në detyra. Ka një konfigurim minimal. Filloni dhe ndaloni një detyrë me vetëm një prekje. Përdorni kalendarët ekzistues të iCal për të kthyer një ngjarje ekzistuese në diçka që mund të gjurmoni. Krahasoni planifikuar një aktivitet me aktivitetin aktual.

Raportet e pakomplikuara shfaqen në formatet e shiritave ose format e shiritave, dhe ju mund t’i ndani ato përmes postës elektronike ose rrjeteve sociale.

ATracker është në përputhje me produktet e Apple Watch dhe ju mund të përdorni përcjellësin e kohës pa pasur nevojë të zhbllokoni orën tuaj.

Mimi: Falas (versioni Lite). Versioni i plotë, i cili ofron më shumë raporte dhe ndjekje të pakufizuar të detyrave, është 4,99 $.

50. KohaDoktor

Këtu është një ndryshim freskues. Kjo aplikacion dëshiron që së pari t’i përgjigjeni tre pyetjeve. Doktori i kohës dëshiron të sigurohet se është në rregull për ju përpara se faqja e internetit të ju tregojë veçori dhe përfitime.

Në fakt, vetëm kështu duket. Nëse nuk dëshironi të luani së bashku, thjesht klikoni në butonin e lundrimit të vogël “Më trego më shumë”. Shtë në fund të ekranit. Do të merrni më shumë informacione rreth gjurmuesit të kohës.

Një përmbledhje e shpejtë mund të krijojë përshtypjen se TimeDoctor nuk ofron një propozim me vlera unike. Por duhet të ketë diçka të veçantë për të. Pse tjetër do të shihni logot e emrave të mëdhenj të korporatave të listuara si përdorues? TimeDoctor përmban integrime me 32 produkte të tjerë softuerësh. Ky është një zgjatje mbresëlënëse e funksionalitetit.

Mimi: Pa pagesë (karakteristika të kufizuara). $ 5 / muaj për përdoruesit individualë. 9,99 $ / muaj për organizatat. Do të merrni një çmim të veçantë privat mjaft për më shumë se 50 përdorues.

51. TaniPastaj

KISS. Shtë akronim për Keep It Simple (Stupid). Kjo aplikacion zbaton parimin KISS në kohën e përcjelljes. Kjo është gjithçka që bën, por e bën mirë. Ju mund ta keni mend atë me emrin. Aplikacioni iOS ka dy mënyra. Tani Pamja regjistron ato që jeni duke bërë aktualisht. Takoni për të filluar ose ndaluar detyrat. Pamja Pastaj ju jep raporte se si e keni kaluar kohën tuaj.

Epo, në rregull … ka një pamje të 3-të. Shtë një ndryshim i pamjes Pastaj. Kjo ju tregon grafikët në mënyrë që të mund të krahasoni kohën e kaluar në detyra. Problemi me një aplikacion si kjo është që ju mund të harroni ta tregoni atë për të filluar ndjekjen. NowThen ka një zgjidhje. Do t’ju kujtojë në një interval të rregullt se ose po ndiqni një detyrë ose nuk po regjistroni asgjë.

Mimi: Falas. Versioni Pro shton aftësinë e eksportit të të dhënave, kështu që mund ta përdorni për kohën e përcjelljes që dëshironi të ngarkoni tek klientët. Kushton 2,99 dollarë dhe është në dispozicion në Apple App Store.

Mjetet për të automatizuar detyrat e lodhura

52. IFTTT

me IFTTT, ju lehtë mund të krijoni lidhje, të quajtura kanale, midis shërbimeve të shumta në internet, asgjë nga Evernote në Facebook. Mjeti më pas lidh kanalet së bashku për të kryer shumë detyra të lodhshme, të cilat përballen nëse do të të merrnin më shumë kohë.
Këtu janë disa shembuj për t’ju ndihmuar të kuptoni më mirë këtë:

 • Fotografitë e publikuara në Instagram do të postojnë automatikisht në llogaritë e tjera të mediave sociale.
 • Pasuesit e rinj në Facebook automatikisht do të marrin një ftesë për t’u lidhur me llogarinë tuaj të LinkedIn.
 • Postimet e botuara së fundmi në blog automatikisht do të hyjnë në llogarinë tuaj të Xhepit.

Mimi: Falas.

53. Zapier

Zapier punon në mënyrë të ngjashme me IFTTT. Sidoqoftë, ekzistojnë disa dallime të dukshme. Ka më shumë aplikacione në dispozicion për të zgjedhur, dhe numri i llogarive falas është i kufizuar. Pavarësisht, Zapier ka një potencial të jashtëzakonshëm. Ju mund të automatizoni detyra të ndryshme për të cilat kurrë nuk keni menduar se ishin madje të mundshme, plus është gjithashtu e shpejtë!

Mimi: Falas me karakteristika të kufizuara; ose karakteristika të plota për 20 dollarë në muaj.

54. Infusionsoft

Fillimi juaj i vogël duket dhe vepron si një markë e madhe kur përdorni programin e automatizimit të marketingut. Ajo gjeneron udhëheq dhe ndërton marrëdhënie me klientët. Ju mund të përqëndroheni në ndërtimin e biznesit tuaj.

Infusionsoft do t’ju ndihmojë të shfrytëzoni sa më shumë listën tuaj të kontakteve dhe të rritni shitjet. Do të shihni që referimet të rriten, ndërsa në të njëjtën kohë do të shpenzoni më pak kohë në faturim dhe duke ndjekur çështjet e klientit. Infusionsoft i besohet më shumë se 125,000 klientëve. Shumica janë biznese të vogla që nuk mendojnë se mund të konkurrojnë me kompani më të mëdha dhe të financuara më mirë.

Mimi: Paketat fillojnë me 199 $ / muaj. Ato bazohen në kontaktet tuaja dhe numrin e postave elektronike që ju dërgoni përdoruesve tuaj.

55. dlvr.it

Duhet shumë punë për të mbajtur në krye të mediave sociale. A keni kohë për të gjetur ose kuruar përmbajtjen, pastaj rregulloje dhe kategorizoni rëndësinë e saj? dlvr.it është një asistent i sofistikuar i automatizuar që skanon burimet tuaja dhe përgatit një përmbajtje të përbashkët.

Zgjidhni nivelin e personalizimit që dëshironi dhe zgjidhni një orar të dorëzimit. Lëreni dlvr.it t’i bëjë të gjitha, ose shtoni prekje personale për secilin post. Provojeni falas dhe ndajeni deri në 5 burime me tre faqe të rrjetit social.

Një nivel i paguar me premium shton pako me 10 faqe të rrjetit social dhe 50 burime. Bleni një paketë tjetër kur është koha për t’u rritur. Një plan agjencie siguron ndarjen e 1.500 burimeve në 250 faqe të rrjetit social. Një angazhim vjetor ofron një kursim prej 17%.

Mimi: Shërbim themelor falas. 9,99 $ / muaj për pro. 149,99 $ / muaj për një agjensi.

56. Google Alerts

A ekziston një mënyrë e thjeshtë për të vazhduar me ato që botohen në internet për ju? Si mbani gjurmët e asaj që thuhet në lidhje me konkurrencën tuaj? Nuk është si të kesh kohë të rrish gjithë ditën dhe të përdorësh Google për të gjetur këto gjëra.

Ju nuk keni kohë, por Alertet e Google bën. Automatizoni procesin me këtë mjet të fuqishëm por të anashkaluar Google. Vendosni sa më shumë njoftime siç dëshironi. Zgjidhni rëndësinë e burimit, vendndodhjen gjeografike, shpeshtësinë dhe sa njoftime që dëshironi të merrni. Google nuk indekson shumicën e rrjeteve të mediave sociale. Google Alerts nuk është një zgjedhje e mirë për të monitoruar mediat sociale.

Mimi: Falas.

57. Ontraport

Shmangni “Qasjen Frankenstein” për të ndërtuar biznesin tuaj dhe filloni me një zgjidhje gjithëpërfshirëse që do të rritet së bashku me ju. Kjo është ideja pas Ontraport. Ura dhe automatizon katër fusha kryesore të biznesit:

 • Ndërtimi dhe mirëmbajtja e faqes në internet
 • Komunikimet e marketingut
 • eCommerce
 • CRM

Do të shpenzoni më pak kohë duke provuar se si të integroni mjetet e biznesit dhe më shumë kohë në ndërtimin e biznesit tuaj. Tre nivele janë me çmim bazuar në numrin e klientit tuaj. Shkalla e nivelit të hyrjes nuk ofron përfitime të plota të platformës.

Mimi: 79 $ / muaj themelor. 297 $ / muaj për pro. 597 dollarë në muaj për skuadrat.

Mjetet e krijimit të përmbajtjes

58. Crawlytics Sociale

Idetë e shkëlqyera të përmbajtjes vijnë nga të ditur se çfarë po bëjnë konkurrentët tuaj. Crawlytics Sociale skanon mbi 436 milion URL për përmbajtjen që ndahen për konkurrencën tuaj. Shërbimi gjithashtu identifikon ndikuesit kryesorë, kështu që ju mund t’i bëni ata të flasin edhe për ju.

Matni dhe gjurmoni informacionin nga një pult intuitiv. Crawlytics Sociale është falas, por përdorimi është i kufizuar në burimet e bilancit. Regjistrohuni me llogarinë tuaj në Twitter dhe paguani me Tweets ose bëni një donacion me PayPal për të marrë më shumë kredi.

Mimi: Falas.

59. Explorer i përmbajtjes

Cili është sekreti për të gjeneruar përmbajtje të fortë? Shkruaj më shumë për ato që kërkojnë njerëzit. Explorer i përmbajtjes është një mjet i krijuar nga ahrefs që skanojnë linja të pasakta, trafik organik dhe aksione sociale për të zbuluar se çfarë është e njohur. Kërkoni një fjalë kyçe ose URL.

Explorer i përmbajtjes krijon një listë të artikujve më të njohur në bazë të aksioneve sociale dhe backlinks. Stërvitni në një pjesë specifike të përmbajtjes për të gjetur të dhëna edhe më të popullaritetit. Ka një provë falas 14-ditore. Opsionet e çmimeve vjetore për planet premium ju kursejnë 20%. Grupet e çmimeve bazohen në përdoruesit, fushatat dhe fjalët kyçe të ndjekura.

Mimi: 99 $ / muaj për lite. 179 $ / muaj për standardin. 399 $ / muaj për avancuar. 999 dollarë në muaj për një agjenci.

60. Buzzsumo

Disa nga markat më të njohura në botë përdorin Buzzsumo. Të gjitha nevojat e platformës janë një temë fjalen ose URL. Buzzsumo ju tregon atë që ju duhet të dini se si përmbajtja performon për konkursin tuaj.

Përdorni informacionin për të vendosur se si përmbajtja e ngjashme mund të performojë për ju. Uebfaqja gjithashtu është një depo e informacionit mbi praktikat më të mira. Provojeni së pari me një provë falas 14-ditore. Kurseni 20% me opsionet vjetore të paketave. Struktura komplekse tre pako premium të paguar.

Pricemimi 99 $ / muaj për pro. 299 dollarë në muaj për një agjenci. 399 dollarë në muaj për një ndërmarrje.

61. Scoop.it

A mund ta matni kthimin e investimit tuaj (ROI) për përmbajtjen që krijoni apo kurzoni? Scoop.it shkon përtej krijimit të përmbajtjes. Platforma kontrollon atë që sugjeron të gjenerojë njohuri parashikuese. Përmbajtja pasuese përfiton nga ato që janë mësuar.

Scoop.it ka më shumë se 2.5 milion klientë, duke filluar nga Universiteti i San Franciskos deri te Microsoft. Shtë falas për përdorim personal. Kurseni 20% me opsionet vjetore të paketave. Paketat e primit të paguara janë përshtatur për një markë profesionale, ose për trafik në internet.

Mimi: Falas për përdorim personal. 11 dollarë në muaj për një markë profesionale. 67 dollarë në muaj për trafik në internet

62. Convert2CleanHTML

Shtë e përshtatshme të përdorni një përpunues teksti si Microsoft Word për të hartuar tekstin që do të përdorni në faqet e internetit. Problemi është se nuk mund ta shkurtoni dhe ngjisni atë tekst në dokumentet tuaja HTML. Ka shumë kod dhe formatim të bezdisshëm të padukshëm që do të shkaktojnë probleme në faqen tuaj të internetit.

Convert2CleanHTML ju lejon:

 • Hiq paragrafët bosh
 • Convert ,
 • Zëvendësoni jo-ASCII me entitetet HTML
 • Zëvendësoni kuotat e zgjuara me ekuivalentët ASCII
 • Shënim me skedat, jo me hapësira
 • Zëvendësoni hapësirat pa thyer me hapësirat e zakonshme

Mimi: Falas.

63. Prodhuesi i temave në blog

Bota e blogjeve i detyrohet një borxh mirënjohjeje HubSpot. Ajo krijoi një internet gjenerator i temave në blog që është i lirë për t’u përdorur. Zgjidh tre terma dhe kliko në butonin. Algoritmi i uebfaqes do të bëjë pjesën tjetër, duke ju shpërblyer me tituj në blog një vlerë të një jave.

Ky mjet falas është një kursimtar i mahnitshëm i kohës. Mund të zvogëlojë hulumtimin e vlerës së orës në minuta. Ju në të vërtetë mund ta keni të vështirë të besoni se ky mjet është falas. Sshtë një shembull tjetër i ndritshëm i angazhimit të HubSpot për të përmirësuar industrinë me produktet e marketingut.

Mjetet e menaxhimit të postës elektronike

64. SaneBox

SaneBox mund t’ju ndihmojnë të rimarrni mendjelehtësinë me email. Platforma përdor algoritme për të filtruar emailin e parëndësishëm nga kutia e postës suaj. Ajo që mbetet është ajo që ka rëndësi. Ajo funksionon me çdo llogari të postës elektronike në çdo pajisje. Nuk është softuer ose një aplikacion. Thjesht shton një dosje në emailin tuaj ekzistues.

Ju merrni më shumë sesa duke filtruar. SaneBox ofron një grup mjetesh për t’ju ndihmuar të përmirësoni efektivitetin e mesazheve me postë elektronike. Provojeni falas. Kurseni deri në 40% me një plan vjetor. Ekzistojnë tre pako premium të paguara. Mimi bazohet në karakteristika shtesë që zgjerojnë filtrimin dhe funksionalitetin.

Mimi: 7 $ / muaj për nivelin e hyrjes (rostiçeri). 11 dollarë në muaj për nivelin e mesëm (dreka). 36 dollarë në muaj për nivelin e lartë (darkë).

65. Unroll.Me

Ju mund të befasoheni se sa pakësoni kutia juaj nëse hiqni abonimet tuaja. Ky është roli i Unroll.Me. Ajo merr të gjitha pajtimet tuaja dhe i kombinon ato në një email të përditshëm të quajtur tretës. Ju merrni për të zgjedhur kur ju doni që tretja dorëzohet.

Të gjitha emailet e pajtimit janë identifikuar gjatë procesit të konfigurimit. Whereshtë vendi ku mund të filloni pastrimin. Heqni pajtimin nga ato që nuk dëshironi. Unroll.Me i heq ato nga kutia jote.

Mimi: falas.

66. NdiqniPastaj

A e përdorni kutinë tuaj të postës elektronike si një listë për të bërë? Duket si një ide e mirë për të mbajtur në mendje email të rëndësishëm duke i lënë ato ku mund t’i shihni. Sidoqoftë, gjithçka që duhet për shumicën prej nesh është një ditë e vetme për postë elektronike të reja për t’i shtyrë ato të rëndësishme nga sytë. Atëherë ata nuk janë nga mendja.

FollowUpThen është një shërbim që ju dërgon kujtesë për email, kështu që ju mund t’i arkivoni ato derisa të jenë të nevojshme. Provojeni me një provë 30-ditore falas (do t’ju duhet një kartë krediti). Paketat e primit të paguara janë me çmim kryesisht bazuar në numrin e ndjekjeve mujore. Kurseni deri në 20% me një plan vjetor.

Mimi: Falas për përdorim të kufizuar. 2 dollarë në muaj për produktivitetin personal. 5 dollarë në muaj për produktivitet profesional. 9 dollarë në muaj për çdo përdorues për kompanitë.

67. Të renditura

Gmail i Google përdoret nga miliona, por jo i dashur nga ata. Ndërfaqja është e ngathët. Jo të gjithë janë një adhurues i sistemit të skedave. Sortd ofron një ndërfaqe vizuale të ndryshme që krijon një seri listash anësore. Kutia hyrëse nuk ka për qëllim të jetë një listë për të bërë, por kjo është një mënyrë intuitive për ta përdorur atë në qoftë se insistoni.

Renditja nuk e ndryshon konfigurimin tuaj të Gmail. Justshtë thjesht një “lëkurë e zgjuar” që ndryshon pamjen. Zvarrit dhe lësho për të dhënë përparësi listave që krijon. Ju madje mund të riemërtoni linjat e subjekteve të postës elektronike, kështu që ato kanë më shumë kuptim. Renditja është falas për të gjithë përdoruesit ndërsa është në beta.

Mimi: falas.

68. Bumerang

Shkruajeni tani. Dërgojeni më vonë. Pothuajse 400,000 biznese përdorin bumerang për të shtuar këtë lehtësi në llogaritë e tyre Gmail. Përdorni atë të planifikoni email për shpërndarje. Boomerang gjithashtu mund t’ju kujtojë të ndiqni një mesazh nëse nuk merrni një përgjigje.

Ajo merr presionin në kohë reale nga komunikimi me email. Plani themelor është falas. Regjistrohu për planin premium dhe përdore falas për një muaj. Nëse vendosni që nuk ju pëlqen, vazhdoni të përdorni versionin bazë falas.

Mimi: Falas për përdorim të kufizuar. 4,99 $ / muaj për produktivitetin personal dhe mesazhet e pakufizuara. 14,99 $ / muaj për produktivitet profesional dhe mesazhe të pakufizuara. 49,99 $ / muaj për shërbimin premium që përfshin integrimin CRM.

69. Hiver

Ne kemi shumë teknika dhe mjete për të punuar në faktorin tonë të produktivitetit individual, por çfarë lidhje me produktivitetin dhe bashkëpunimin e ekipit? mirë, Hiver është një mjet që zgjidh këtë problem. Ai integrohet me kutinë tuaj dhe e shndërron atë në një mjet të fuqishëm bashkëpunimi.

Karakteristikat e shumta të Hiver-it si Etiketa të Ndara, Shënime të Ndara, Vërejtje me Email, Kuti postare të përbashkët, etj ju lejojnë të delegoni detyra, të monitoroni statusin e tyre, të menaxhoni emailin tuaj, të komunikoni me ekipin tuaj dhe shumë më tepër.

Mimi: Falas deri në 3 persona; fillon me 6 dollarë në muaj përtej kësaj.

Mjetet e kurimit të përmbajtjes

70. Times me Tweet

Ju duhet përmbajtje për të tërhequr klientët. Do t’ju duhet më shumë përmbajtje për t’i rikthyer ato. Përmbajtja origjinale është më e efektshmja, por është gjithashtu më shumë kohë. Alternativa më e mirë është kurimi i përmbajtjes që përputhet me produktin ose shërbimin tuaj.

Times Tweeted është një motor kurimi i përmbajtjes që ju ndihmon të gjeni përmbajtje që tërheq për audiencën tuaj. Pastaj ajo ndan dhe boton këtë audiencë të rëndësishme me audiencën tuaj. Uebfaqja e tyre përmban shembuj të përmbajtjes që kuron për klientët. Provoni shërbimin falas. Ju do të duhet versioni i paguar për të markuar dhe rregulluar.

Mimi: Shërbim themelor falas. 15 dollarë në muaj për premium.

71. Me kthjelltësi

A nuk do të ishte mirë sikur të kishit dikë që mblodhi përmbajtje të re, në mënyrë që ta lexosh si një tretje? Kjo është ideja pas Feedly, një shërbim që grumbullon burimet e përmbajtjes. Zgjidhni metodën tuaj të organizimit dhe ndajeni atë që zbuloni në rrjetet sociale. Ndërfaqja heq largimin duke i dhënë të njëjtën pamje të gjitha burimeve të përmbajtjes.

Qasja në përmbajtjen tënde Feedly nga çdo pajisje. Shërbimi falas ofron deri në 100 burime. Dy nivele me pagesë të paguar shtojnë burime të pakufizuara, kërkim dhe bashkëpunim të ekipit.

Mimi: Shërbim themelor falas. $ 5,41 / muaj për primin. 18 dollarë në muaj për çdo përdorues për ekipet.

72. PërmbajtjaGems

Grumbullimi i burimeve të përmbajtjes mund të mos jetë i mjaftueshëm. Ju gjithashtu mund të dëshironi ndihmë për të vendosur se çfarë është e rëndësishme dhe në kohë. konsideroj ContentGems për këtë nivel të rritur të ndihmës. ContentGems shkon përtej agregimit duke lidhur ato që gjen me mjetet botuese për mediat sociale, buletinet e postës elektronike dhe botimin automatik në faqen tuaj të internetit.

Regjistrohu për një llogari falas për të monitoruar një temë të vetme dhe deri në 10 fjalë kyçe. Nivelet e primit të paguar për bizneset dhe agjensitë shtojnë më shumë mbulim të temave dhe fjalëve, si dhe integrim për botimin automatik. Ekziston një opsion zbritje nëse zgjidhni një plan vjetor.

Mimi: Shërbim themelor falas. 99 dollarë në muaj për bizneset. 199 dollarë në muaj për agjencitë.

73. Storifikoni

Tani për tani, dikush po përdor mediat sociale për të folur për markën tuaj. Burimet e autorizimit po publikojnë përmbajtje të rëndësishme për industrinë tuaj. Do ta shihni? Klientët tanë “të lidhur gjithmonë” kërkojnë informacione siç publikohen. Lajmet e djeshme janë tepër vonë.

Storify ju jep mjetet për të gjetur dhe publikuar lajme që prishen. Një version falas është i përshtatshëm për blogerët amatorë. Ekziston një version ndërmarrjeje për markat e krijuara që kanë ekipe të mëdha që kontribuojnë në gjenerimin e përmbajtjes.
Mimi: Shërbim themelor falas. Mimi i ndërmarrjes varet nga nevojat tuaja.

Kjo është në lidhje me të!

Cilat mjete të produktivitetit i përdorni për të qëndruar produktiv dhe pse? Na tregoni në seksionin e komenteve më poshtë.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me