14 narzędzi Żaden udany freelancer nie może żyć bez

Globalna gospodarka niezależna przeżywa ogromny wzrost dzięki możliwości zapewnienia elastycznej, wygodnej, nie wspominając o lukratywnej pod względem finansowym alternatywy dla monotonna rutyna pracy od pięciu do pięciu.


Niezależny przemysł pozwala ludziom przejąć kontrolę nad własną karierą i decydować o jej charakterze i liczbie podejmowanych projektów, klientach, czasie pracy i sposobie zarabiania.

Niezależny rynek w samych Stanach Zjednoczonych zatrudnia ponad 53 miliony pracowników czyli aż 34% ogółu krajowej siły roboczej i stanowi prawie 715 miliardów dolarów dochodów w amerykańskiej gospodarce.

Oprócz wielkości rynku; praca na własny rachunek ma teraz również wyższy status zawodowy, a także około 80% osób niebędących freelancerami chętnych do podjęcia pracy projekty niezależne oprócz ich podstawowych zadań.

Narzędzia dla freelancerów

Narzędzia łączące talent z biznesem:

Gwałtowny wzrost w branży freelancerów spowodował rozwój wielu narzędzi i aplikacji, które zwiększają efektywność projektów freelancerów.

Tam, gdzie dla freelancerów świat jest ich płótnem, pełne wykorzystanie dostępnych możliwości wymaga zdyscyplinowanego podejścia, a zatem widzimy, że przejście od bycia zwykłym freelancerem do odnoszącego sukcesy freelancera wymaga użycia narzędzi specjalnie zaprojektowanych, aby poradzić sobie z niesamowitym praca nóg charakterystyczna dla projektów niezależnych. Staje się to bardziej istotne, ponieważ jako freelancer całe twoje utrzymanie zależy od tego, jak skutecznie zrealizujesz swoje projekty.

Przyjrzyjmy się więc absolutnie niezbędnym narzędziom, aby odnieść sukces jako freelancer:

1. Wunderlist

Po pierwsze, zorganizuj się za pomocą Wunderlist; wieloplatformowa i intuicyjna aplikacja do zrobienia. Interfejs jest minimalistyczny, ale wciągający, a użyteczność jest równie płynna jak pisanie na papierze. Oferuje dokładny zestaw funkcji, dzięki którym nigdy nie zapomnisz ważnego zadania.

Ma również różnorodny wybór aplikacji mobilnych i stacjonarnych oraz wspiera współpracę między dwiema lub więcej osobami. Nie oferuje jednak przypomnień opartych na lokalizacji, a język ze względu na ustawienie daty nie zawiera powtarzających się terminów.

Cena £:
Pro Plan: 4,99 USD miesięcznie
Biznesplan: 4,99 USD na użytkownika / miesięcznie

2). Fala

Jedną z rzeczy, z którą zmaga się większość freelancerów, jest profesjonalne zarządzanie sprawami pieniężnymi powodującymi niepewność, a także marnotrawstwo pieniędzy. Wave został zaprojektowany z myślą o indywidualnych freelancerach i małych firmach zatrudniających do dziewięciu pracowników.

Zapewnia kompleksowy zestaw funkcji, w tym księgowość, księgowość, generowanie i dystrybucję faktur, przyjmowanie płatności kartami kredytowymi itp. Obecnie obsługuje ponad 25 milionów użytkowników na całym świecie i nie bez powodu. Ma prosty interfejs, jest łatwy w użyciu i logicznie zorganizowany, jednak nie oferuje opcji prowadzenia rachunkowości kasowej i całościowego przeglądu sald.

Cena £:
Bezpłatnie.

3). Bidsketch

Aby odnieść sukces jako niezależny profesjonalista, ważne jest, aby wyróżniać się z tłumu, zapewniając profesjonalny klimat propozycjom dokumentów, które udostępniasz klientom. Bidsketch oferuje markowe propozycje projektów w ciągu kilku minut, które są oparte na opłacie wielokrotnego użytku, projektach i treści. Propozycje te można całkowicie dostosować i zawierają dodatkowe funkcje, takie jak sugestie dotyczące opłat i podpis elektroniczny.

Cena £:
Plan Freelancer: 29 USD miesięcznie
Plan studia: 79 USD miesięcznie
Plan agencji: 149 USD miesięcznie

4. Minterapp

Jedno z najłatwiejszych dostępnych narzędzi, Minterapp pozwala freelancerom i niezależnym firmom na efektywne śledzenie czasu i generowanie profesjonalnych faktur. Możesz dodawać zadania, które należy wykonać, i przypisywać odpowiedzialność określonym użytkownikom wraz ze stawkami godzinowymi lub wydziałowymi.

Minterapp będzie stale śledzić postępy projektu i generować faktury na podstawie liczby wykorzystanych godzin. Jest oparty na chmurze, więc można uzyskać do niego dostęp w dowolnym miejscu i umożliwia otrzymywanie płatności za pośrednictwem bezpiecznych opcji płatności, takich jak PayPal, Stripe itp..

Cena £:
Prosty plan: 9,95 USD miesięcznie
Biznesplan: 29,95 USD miesięcznie
Plan Enterprise: 59,95 USD miesięcznie

5. TextExpander

Freelancerzy często są zobowiązani do żonglowania wieloma projektami jednocześnie. Zazwyczaj wiąże się to z udostępnianiem mniej więcej podobnych wiadomości e-mail klientom zajmującym dużo czasu. Tutaj odgrywa swoją rolę TextExpander. Programuje wstępnie krótkie skróty, które automatycznie wstawiają zarówno tekst, jak i obrazy, CSS po wyświetleniu monitu za pomocą prostych skrótów.
Oszczędza również czas, automatycznie poprawiając błędy pisarskie i wstawiając wymagane formularze do każdego projektu. Jednak jego jedyną wadą jest to, że oferuje interfejs dla wszystkich firm.

Cena £:
1,66 USD na miesiąc

6. OpenOffice

Dla freelancerów, którzy zarabiają na życie, OpenOffice to pełna mocy alternatywa dla pakietu Microsoft Office. Jest atrakcyjny dla freelancerów ze względu na szereg funkcji, w tym łatwy eksport dokumentów, takich jak broszury, e-książki, przewodniki itp. Do pdf.

Cena £:
Bezpłatnie.

7. Dropbox

Dropbox doskonale nadaje się do synchronizowania plików na platformie internetowej i sortowania ich pod kątem projektu, dzięki czemu nie trzeba iść tam i z powrotem w poszukiwaniu dokumentów. Oferuje on współpracę online w czasie rzeczywistym i zapewnia nieoceniony dostęp do plików usuniętych przez pomyłkę. Jedynym problemem jest jego koszt, ponieważ dla niektórych może to być za dużo. Rozwiązanie jest idealne dla freelancerów zarządzających małym zespołem własnych i małych firm.

Cena £:
9,99 USD miesięcznie

8. MindMeister

MindMeister to narzędzie do mapowania myśli idealne do kreatywnych projektów. Pozwala zarówno jednostkom, jak i zespołom na wizualne przedstawienie swoich myśli i podzielenie się nimi z członkami zespołu w celu bardziej wspólnego procesu myślowego. Tym, co odróżnia MindMeister od bezpłatnych narzędzi do mapowania myśli, jest fakt, że do działania używa zwykłej przeglądarki internetowej.

Jednak nie jest wyposażony w instrukcję obsługi, co jest dwuznaczne dla nowych użytkowników i nie pozwala na określenie typów łączy. MindMeister może być również używany jako proste narzędzie do zarządzania projektami, ponieważ użytkownicy mogą przekształcać pomysły w zadania, które można połączyć z terminem, cesjonariuszem i poziomem priorytetu. W miarę postępu projektu status zadania można łatwo monitorować.

Cena £:
Plan osobisty: 6 USD miesięcznie
Abonament profesjonalny: 10 USD miesięcznie
Biznesplan: 15 USD miesięcznie

9. Evernote

Kreatywność to chleb powszedni niezależnych profesjonalistów i można ją uruchomić w dowolnym momencie w ciągu dnia. W takim przypadku Evernote działa jako platforma do szybkiego zapisywania pomysłów, przechwytywania obrazów, plików multimedialnych itp. I natychmiastowego zabezpieczania ich na platformie internetowej, aby można je było łatwo pobrać z dowolnego miejsca.

Darmowa wersja ogranicza użytkownikom funkcjonowanie przy użyciu tylko dwóch urządzeń, podczas gdy plan średniego poziomu nie ma widocznych funkcji, a plan profesjonalny może być zbyt drogi dla indywidualnych freelancerów.

Cena £:
Plan podstawowy: bezpłatny
Plan Plus: 34,99 rocznie
Abonament Premium: 69,99 rocznie

10. Hootsuite

Branża niezależna jest rozwijającą się i wysoce konkurencyjną branżą, w której liczba pozyskanych projektów jest wprost proporcjonalna do widoczności, jaką cieszysz się przed klientami. A gdzie lepiej promować swoje umiejętności i prezentować swoje portfolio niż za pośrednictwem platform mediów społecznościowych, które są zdecydowanie najbardziej wydajnymi kanałami marketingowymi naszych czasów.

Hootsuite to najczęściej używane narzędzie do zarządzania mediami społecznościowymi, które obecnie obsługuje ponad 10 milionów użytkowników na całym świecie i oferuje jeden łatwy w użyciu pulpit nawigacyjny, który może jednocześnie monitorować kampanie w mediach społecznościowych w wielu sieciach.

Cena £:
Plan podstawowy: bezpłatny
Pro Plan: 8,99 USD miesięcznie
Biznes Plan: niestandardowe stawki

11. Luźny

Rynek freelancerów poszerza Twój zasięg w najdalsze zakątki świata, umożliwiając freelancerom pracę z członkami zespołu, a także klientami z całego świata. Aby zapewnić łatwy i niezawodny nośnik komunikacji, Slack oferuje innowacyjną aplikację do komunikacji grupowej, która umożliwia użytkownikom tworzenie dedykowanych przestrzeni, za pomocą których freelancerzy mogą komunikować się z międzynarodowymi zespołami, a także z klientami.

Chociaż brakuje w nim użytecznych funkcji, takich jak kalendarze, zarządzanie zadaniami i przepisy dotyczące współpracy, jest jedną z najpopularniejszych aplikacji komunikacyjnych, które mają swoją użyteczność i zasady udostępniania plików, a także angażują się w dyskusje grupowe.

Cena £:
Plan podstawowy: bezpłatny
Abonament standardowy: 8 USD miesięcznie
Plan Plus: 15 USD miesięcznie

12. Mozy

Freelancerzy zajmują się wieloma klientami i projektami, dlatego muszą pracować nad wieloma dokumentami jednocześnie. Jedną rzeczą, na którą absolutnie nie mogą sobie pozwolić, jest utrata dokumentu, ponieważ prowadziłoby to do marnowania przydatnych godzin ciężkiej pracy.

Mozy to kompleksowe rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych w chmurze, odpowiednie zarówno dla osób prywatnych, jak i firm. Umożliwia freelancerom pracę na wielu urządzeniach, a wszystkie informacje są automatycznie archiwizowane w chmurze. Jest to trochę kosztowne i brakuje opcji udostępniania plików.

Cena £:
Abonament miesięczny: zaczyna się od 13 USD miesięcznie
Abonament roczny: zaczyna się od 158 USD rocznie
Plan 2-letni: zaczyna się od 293 USD rocznie

13. Adobe Sign

Prostym, ale zasadniczym wymogiem freelancerów jest Adobe Sign, który pozwala im podpisywać elektronicznie i udostępniać dokumenty klientom bez konieczności wykonywania konwencjonalnego drukowania i skanowania. Dzięki szybkiej funkcjonalności Adobe Sign zwiększa efektywność procesu podpisywania nawet o 80%.

Cena £:
Pakiet indywidualny: 9,99 USD miesięcznie
Pakiet biznesowy: zaczyna się od 30 USD miesięcznie
Pakiet Enterprise: niestandardowe stawki

14. Dashlane

Co więcej, zarządzanie wieloma aplikacjami i logowaniami może być trudne i wymagać czasu na przypomnienie hasła za każdym razem, gdy trzeba użyć aplikacji, może być zarówno wyczerpujące, jak i czasochłonne.
Dashline oferuje funkcje zarządzania hasłami, portfela elektronicznego i automatycznego uzupełniania, więc jedynym hasłem, które musisz zapamiętać, jest hasło główne używane do uzyskania dostępu do Dashline. Jednak domyślne ustawienie generowania hasła powinno być bardziej bezpieczne.

Cena £:
Pakiet podstawowy: bezpłatny
Pakiet premium: 39,99 USD rocznie

Zacznij jak profesjonalista!

Wiele osób zaczyna freelancing z niewielkim wsparciem technologicznym lub bez takiego wsparcia, aby później odtworzyć swoje kroki i ponownie wymyślić swój proces pracy za pomocą narzędzi. Ponieważ istnieje wiele bezpłatnych aplikacji wysokiej jakości, wskazane jest, aby freelancerzy rozpoczęli działalność, korzystając z tych przydatnych narzędzi, które zwiększą ich wydajność i profesjonalizm, torując drogę do sukcesu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map