Çevrimiçi Mağaza Nasıl Başlanır

Kendi çevrimiçi mağazanızı başlatmayı mı düşünüyorsunuz? Online satışların gerçekleşmesi bekleniyor 2018 yılına kadar 1.5 trilyon dolar. Bununla birlikte, birçok insanı geride tutan şey, bir çevrimiçi pazarın nasıl kurulacağı ve sürdürüleceğine dair belirsizliktir.


Çevrimiçi mağaza kurmak düşündüğünüzden daha ucuz ve kolaydır. Satmak istediğiniz bir ürününüz varsa, çevrimiçi bir mağaza, talebin ne olduğunu görmek için bunu ve diğer öğeleri satmayı test etmenin harika bir yoludur..

Amazon, Ebay ve Etsy gibi sitelerde ürün satabiliyor olsanız da, kendi çevrimiçi mağazanızı kurmak, markaları üzerinde tam kontrole sahip olmanıza ve bu müşterileri de bu sitelerde de rakiplerine normal müşterileri kaybetme riski yerine zamanla trafik üzerinde oluşturmanıza olanak tanır..

Başarılı bir çevrimiçi mağaza kurmak ve işletmek için öncelikle göz önünde bulundurmanız gereken birkaç nokta vardır.

Çevrimiçi Mağazaya Başlayın

Contents

KARLI BİR ÜRÜN BULMA

Hedefiniz muhtemelen para kazanabileceğinden, öncelikle satmanız için karlı olacak bir ürün bulmalısınız. Bu, hem talep edilen hem de satın alabileceğiniz / yapabileceğiniz fiyat ile pazarın taşıyacağı fiyat arasında makul bir kâr marjı olan ürünleri seçmeniz gerektiği anlamına gelir..

Çevrimiçi Mağazanız için Niş Seçme

Karşılaşacağınız en zor kararlardan biri, çevrimiçi mağazanız için istediğiniz niştir. Markanızı pazarlamanıza yardımcı olacak kadar dar, ancak ek aksesuarlara / ürünlere genişlemenize izin verecek kadar geniş bir niş seçmek önemlidir..

Sahip olduğunuz tutku veya ilgiyle ilgili bir ürün segmenti seçme

Yemek pişirmekten nefret ediyorsanız, mutfak aksesuarları satmak büyük olasılıkla çevrimiçi mağazanız için en iyi seçim değildir. Öte yandan, her şeyi pişirmeyi seviyorsanız, piyasadaki en iyi tencereleri ve tavaları satmak, pişirme aletlerine ve hatta baharat ve baharatlara genişleyebileceğiniz mükemmel bir başlangıç ​​yeri sağlar..

Değer Katabileceğiniz Bir Niş Seçmek

Çevrimiçi mağazanız için bir niş bulmanın temel bileşenlerinden biri, değer katabileceğiniz bir yer seçmektir. Andrew Youderian’ın e-Ticaret Yakıt makalesinde belirttiği gibi, fiyatlandırma konusunda Amazon ile rekabet etmeye çalışırsanız, işten çıkacaksınız..

Bunun yerine, müşteriye sunmak için Amazon’dan daha değerli bir şeye sahip olduğunuzdan emin olmalısınız. Çözüm? Müşterinin sorularını yanıtlayın ve müşteriyi mükemmel içerikle eğitin. Öncelikle müşterinizin karşılaştığı sorunu anlamalı, bu sorunu çözmek için bir yol sunmalısınız ve siparişler takip edecek.

Büyümeye Odağı Olan Bir Pazar Nişi Seçme

Sadece size yüksek kâr getirisi sağlayacak bir veya iki büyük bilet ürününe odaklanmayın. Yeni müşteri sitenizi ziyaret ettiğinde bu harika bir şey, ancak mevcut müşteri tabanınıza nasıl pazarlama yapacaksınız??

Bu takip satışlarını almak için oluşturabileceğiniz aksesuar ve eklentilere sahip bir pazar arayın. Bir örnek fotoğrafçılık ekipmanı olabilir. Üst düzey bir DSLR fotoğraf makinesinin ilk satın alınması büyük bir kameradır ve satmanız durumunda size büyük kazançlar sağlar. Bununla birlikte, kamera aksesuarları sunarak çevrimiçi satışlarınızı daha da büyütebilirsiniz. Lensler, flaş ekleri, kayışlar, çantalar, tripodlar vb. Satabilirsiniz..

Doğru Müşteri Türünü Hedefleme

Hedeflemek istediğiniz birincil müşteri türünü anlamanız önemlidir. Bunlar hayatlarına değer katabileceğiniz insanlar. Bir örnek model araba hobisi olabilir. Model araba parçalarını organize etmeye, mükemmel bir yeni boyaya, hatta hobisini geliştirmesine yardımcı olmak için kitaplara ve bilgilere para harcamak istiyor olabilir. Anahtar, niş hakkında tutkulu bir müşteri tabanı bulmaktır.

Müşteriler şunları içerebilir:

 • hobi
 • İş sahipleri
 • Uzmanları

Ayrıca, müşteri tabanının cinsiyet, harcanabilir gelir ve yaş gibi her yönünü de göz önünde bulundurmak istersiniz. Çevrimiçi mağazanızda sattıklarınıza yatırım yapmak için yeterli paraya sahipler mi??

Satılacak Doğru Ürünleri Bulma

Tutkunuzu daralttıktan sonra, hangi ürünleri satacağınızı fark etmelisiniz. Andrew Youderian değer katmanıza olanak tanıyacak bir ürün aramanızı önerir. Bununla kastedilen, insanların ihtiyaç duydukları ve onlara bir şekilde yardım edecek veya hayatlarını bir şekilde daha iyi hale getirecek bir şey olmasıdır..

4 Saatlik Çalışma Haftasında Tim Ferriss, 100-200 $ arasında bir fiyat noktasına sahip bir ürün seçmenizi önerir. Bunun ideal bir aralık olmasının nedeni, marjların doğru olması için yeterince büyük olması, ancak yine de değer vermenizdir..

Ayrıca, yukarıda belirtilen fiyat aralığında daha fazla ürün satacağınızı da düşünmeniz gerekir. Bir öğenin fiyatı ne kadar yüksek olursa, dönüşüm oranı o kadar düşük olur. Çoğu kişi 100-150 ABD doları çevrimiçi harcamaya razıdır. Buna ek olarak, Youderian, daha yüksek fiyatlı ürünlerin 1000 $ ‘lık bir mutfak aleti olduğunu, genellikle daha düşük bir kâr marjına sahip olduğunu belirtiyor.

Yani, bu 100 $ gadget’ında 30 $, 1000 $ cihazında ise yalnızca 100 $ kazanabilirsiniz. Bu, 100 TL’lik öğenin size% 30’luk bir kâr marjı sağladığı ve bunlardan daha fazla satacağınız anlamına gelir, ancak 1000 TL’lik cihaz size yalnızca% 10’luk kâr sağlar ve daha az satarsınız.

Diğer herkesin satmadığı bir ürün bulmaya çalışmak da önemlidir. Başka hiç kimsenin sunmadığı benzersiz ürünleri arayın ve en azından bir süreliğine pazarı köşeye sıkıştırın. Satılacak ürünleri keşfetmenin bir yolu, niş bölgenizdeki ticaret fuarlarına katılmaktır.

Ürünleriniz İçin Pazar Talebini Değerlendirme

Satmak istediğiniz ürünlerle ilgili nihai bir karar vermeden önce, çevrimiçi rakipler için kapsamlı bir arama yapın. Aynı veya benzer ürünleri kim satıyor? Bu şirketle etkili bir şekilde rekabet edebilir misiniz? Kolayca tanınabilir bir adsa ve arama motorlarında üst sıralara sahiplerse, çevrimiçi mağazanızı farketmek gerçek bir zorluk olabilir.

Ürün Talebini Değerlendirme

Satmak istediğiniz ürün için makul miktarda pazar talebi olup olmadığını doğrulamak için zaman ayırın.

Birkaç ürün arasında karar vermeye çalışıyorsanız, aşağıdaki görevleri tamamlayın:

 • Anahtar kelime ilgisi için ürünün adını test edin. Hangi ürünler daha fazla arama alıyor? Bir ürün adı için yapılan birçok arama çok ilgi çekici olabilir.
 • Üründe yayın olup olmadığını ve bu yayınların kaç kez beğenildiğini ve paylaşıldığını görmek için sosyal medya sitelerini kontrol edin.
 • Google Arama Trendleri’ne göz atın ve konunun yukarı veya aşağı trend olup olmadığını veya sabit kalıp kalmadığını görün.

Coğrafi Talebi Doğrulama

Artık anahtar kelime trendlerine ve doygunluğuna baktığınıza ve insanların aslında sunmak istediğiniz ürünü aradığını, biraz daha derine inmesini ve tam olarak bu kişilerin kim olduğunu anladığınızı biliyorsunuz. Bazen, bir ürün bir coğrafi bölgede diğerinden daha popüler olacaktır. Örneğin, bir ön cam kazıyıcı satıyorsanız, kışın uzun bir mevsim olduğu yerde daha iyi satış yapacak.

Ürününüz için en fazla talebin, kolayca gönderebileceğiniz bir alanda olduğundan emin olmak önemlidir. Gönderim maliyeti çok yasaksa, satışlarınızı öldürebilir.

Google trendlerini, hangi ülkelerin ürününüzle ilgili anahtar kelimeleri aradığını ve hangi şehirlerde en fazla aramaya sahip olduğunu bulmak için kullanabilirsiniz (bu, gönderim bilgileriyle yardımcı olabilir).

Sosyal Medyayı Doğrulama

Ayrıca, ürününüzün ne kadar çekiş yapabileceğini görmek için sosyal medya doğrulamasını iki kez kontrol etmek istersiniz. Yalnızca konunun ne kadar popüler olduğunu değil, aynı zamanda ürününüz hakkında bilgi paylaşan kişiler varsa, birden fazla sosyal medya platformundaki pazara ve ürün ilgisine bakmak istersiniz..

Günde kaç tweet olduğunu bulmak için Topsy gibi siteleri kullanabilirsiniz. Örneğin, vahşi yaşam fotoğrafçılarına yönelik belirli bir tür kamera lensi satacağınızı varsayalım. Trend olan şeyi görmek için “kamera”, “yaban hayatı” ve “açık hava” gibi terimleri arayabilirsiniz..

Potansiyel Rakiplerin Değerlendirilmesi

Bu ürünü satarken karşılaşacağınız farklı rekabet türlerini sıralayarak başlayın. Özel kamera merceği örneğine geri dönelim. Ayrıca, diğer fotoğrafçılık türleri için lens satan insanlarla, bazı durumlarda diğer hobilerle rekabet edeceksiniz..

Kaç rakip çevrimiçi? Pazar o kadar dolu mu? Kalabalığın arasından sıyrılmakta zorlanacaksınız mı? Gezinecek çok fazla müşteri var, bu nedenle kullanılabilirlik pazar talebini aşarsa, başarılı olma olasılığınız yoktur.

İşte bu eşsiz ürünler devreye giriyor. Başka kimsenin çevrimiçi olarak sunmadığını ne sunabilirsiniz? Nasıl değer katacak şekilde sunabilirsiniz??

Satılacak Ürünlerin Kaynaklarını Bulma

Çevrimiçi mağazanızda hangi ürünleri satmak istediğinize karar verdikten sonra, bu ürünleri satın almanın en iyi yolunu ayarlamanız gerekir. Birkaç seçeneğiniz var.

 • Dropshippers: Bu yöntemle, bir müşteri ürünü sipariş edene kadar bekler ve daha sonra ürünü doğrudan müşterinize gönderecek olan toptancıya sipariş verirsiniz.
 • Hafif Toplu Toptancılar: Bazı toptan satış şirketleri, ürün üzerinde iyi bir fiyat molası vermek için büyük siparişler gerektirir. Bununla birlikte, bazı toptancılar daha az miktarda ürün satın alabilmeniz (tek bir vaka diyelim) ve bir kâr için yeniden satış yapabilmeniz için hafif toplu seçenekler sunar.

Hem damla nakliyatçılar hem de hafif dökme toptancılar ile akılda tutulması gereken bir şey, kendi çevrimiçi mağazalarını kurmamaları veya doğrudan satış yaparak sunabilecekleri daha düşük fiyatlarla rekabet etmek zorunda kalacaksınız. En iyi seçeneğiniz, öncelikle ürünün üreticisini denemektir. Gemiyi mi düşürüyorlar? Hafif dökme satacaklar mı? Beğendiğiniz bir ürünün üreticisini bu şeylerden birini veya her ikisini de yapacak şekilde bulduğunuzda, çevrimiçi mağazanızda satmanız gereken ürünleri bulma yolundasınız.

BİR EĞİTİM İŞLETMESİ PLANLAMASI

E-Ticaret işinizi planlamaya başlayın

Öncelikle ayaklara atlamak cazip gelse de, “sadece” bir çevrimiçi mağaza olduğundan, aslında başarılı olmak istiyorsanız, e-Ticaret işiniz için bir plan yapmanız gerekir. Bunu fark ettiğinde “2014 yılında online alışveriş sepetlerinde 4 trilyon dolarlık ürün terk edildi,” bir eylem planına neden girmeniz gerektiğini görmek kolaydır.

E-Ticaret İş Planınızı Yazma

NOLO yasal site, bir iş planına sahip olmanın, bir binanın temel taşı olduğu için önemli olduğunu açıklar. İşletmenizin yapısal olarak sağlam olmasına yardımcı olabilir. Küçük İşletme Yönetimi (SBA) iş planı sihirbazı kendi iş planınızı hızlı bir şekilde yazmanıza yardımcı olmak için.

E-Ticaret Pazarlama Stratejisi Oluşturma

Çevrimiçi mağazanızı tanıtmak, bir tuğla ve harç mağazasını tanıtmaktan biraz farklıdır. Büyük açılışınızdan önce sağlam bir e-Ticaret pazarlama stratejisine sahip olduğunuzdan emin olmak istersiniz. Aşağıdakiler gibi bazı temel kararlar vermeniz gerekir:

 • Hedef demografiniz kim??
 • Hangi sosyal medya platformlarında en iyi varlığı istediğinizi ve oradaki hedef demografiye nasıl ulaşacağınızı?
 • Reklamcılık bütçeniz nedir ve müşterileri sitenize çekmek için bunu kullanmanın en iyi yeri neresidir??
 • Site ziyaretçilerini müşterilere nasıl dönüştüreceksiniz??

İşletmedeki temel kurallardan biri, mevcut müşterilerinize yeni bir müşteriye ulaşmaktan% 20 daha fazla satmanın çok daha kolay olmasıdır. Bu nedenle, işletmeniz büyüdükçe ve sadık bir müşteri tabanı kazandıkça karşılayabileceğiniz ek ihtiyaçları düşünün.

Potansiyel Rekabetinizi Araştırma

İnsanlar için çevrimiçi mağaza olmak istiyorsanız, sadece rekabetin kim olduğunu değil, ne yaptığını da sağlam bir şekilde kavramanız gerekir. Aşağıdaki gibi araçları kullanmalısınız:

 • SEOBook – Rakiplerinizin sayfalarını nasıl adlandırdığını, hangi meta bilgileri kullandıklarını ve benzer ifadeleri karşılaştırın.
 • Google reklamları – Belirli anahtar kelimelerin ne kadar trafik aldığını görmek için bu aracı kullanın. Anahtar kelimeler denklemin yalnızca bir parçası olsa da, bu bilgiler ziyaretçi çekmek için sitenize ne tür ürünler veya içerik eklemek istediğinize karar vermenize yardımcı olabilir..
 • SpyFu – Bu ücretli bir hizmettir, ancak elde edeceğiniz bilgiler değerlidir. Rakiplerinizin kullandığı AdWords’ü kolayca görebilirsiniz. Hangilerinin başarılı, hangilerinin başarılı olmadığını bile görebilirsiniz. Bu temelde rakiplerinizin ne yaptığını ve onlar için çalışmayanları öğrenmenin bir yoludur.

Araçları kullanmaya ek olarak, rakiplerin web sitelerinin nasıl düzenlendiğini, hangi içeriğe sahip olduklarını ve bülten veya kupon gibi ziyaretçilere sundukları özel özellikleri incelemek için zaman ayırın.

Hedef Müşterilerinizi Belirleme

Müşterilere başarılı bir şekilde pazarlama yapmanın temel bileşenlerinden biri, hedef müşterilerinizin kim olduğunu bulmaktır. Araştırmanıza başlamadan önce, hedeflenecek belirli demografik bilgileri seçmelisiniz.

Hedefe Yönelik Belirli Demografik Özellikleri Seçme

Hedef müşterinizi bilmek, yalnızca pazarlamayı özelleştirmenize değil, mağazanızda listelemeyi seçtiğiniz ürünleri özelleştirmenize de olanak tanır. Bu, kullanıcı kişi oluşturmanın gerçekten kullanışlı olabileceği yerdir.

Temel olarak, mağazanız için ideal müşterinin bir profilini oluşturursunuz. Yaş, kişinin yaşadığı yer, evliyse ilgi alanları nelerdir, çocuğu varsa ve hatta ürününüzü satın almasının nedenleri gibi soruları yanıtlayın.

Hem demografik bilgileri hem de psikolojik bilgileri tanımlamak istersiniz. Demografik bilgiler şunları içerir:

 • Cinsiyet
 • Yaş
 • yer
 • Eğitim
 • Medeni hal
 • Yıllık gelir
 • İş tanımı

Psikolojik bilgiler şunları içerir:

 • Hobiler
 • İlgi
 • Ahlak ve Değerler
 • davranış
 • Yaşam tarzı

Ayrıca, sahip olduğunuz veya beklediğiniz mevcut müşterileri ve bunların yukarıda listelenen açıklamalara nasıl düştüğünü de hesaba katmalısınız..

Müşteri Profili Oluşturma

Müşteri profiliniz veya kullanıcı personeliniz, ideal müşterinizin neye benzediğinin bir maketi. Yukarıdaki bilgileri topladıktan sonra fikir kullanıcılarınız için kısa bir biyografi yazın. Bio gibi yaz. Sahte kişinizi kişisel tutmak için bile adlandırabilirsiniz.

Kullanıcı kişiliğinizi oluşturduktan sonra, bu bilgileri çevrimiçi mağazanızı çalıştırmanın her alanında kullanmak istersiniz. Fikir kullanıcısı çalışan bir anne mi? O zaman muhtemelen akşamları veya hafta sonu sitenizi ziyaret edecek. Bu, katılmak için uygun bir zamanda özel indirimler veya etkinlikler gerçekleştirmeniz gerektiği anlamına gelir..

Belirli bir yaştaysa, içeriğinizin yazı tipi boyutunu oluştururken bunu unutmayın. Kullanıcı kişiyi alışveriş sepeti davranışlarına ve dönüşüm oranlarınızı mümkün olduğunca yükseltmeye kadar her şeye uygulayabilirsiniz. Tipik müşterinizi ne kadar iyi anlarsanız, hedeflerinizi daha iyi hale getirebilir ve başarı bulabilirsiniz.

Piyasa Nişi Tanımlama

İlk başladığınızda, hedefli nişinizi bulmak size çok zaman ve para kazandırabilir. Hedef pazarınıza uymayan kişilere reklam vererek reklam fonlarını boşa harcamazsınız.

İlk başladığınızda, hedef müşterilerinizin kim olduğunu belirlemek biraz zor olabilir. Hedef beklentileri belirlemenin bir yolu, yukarıda belirtildiği gibi rakipleri araştırmaktır. Örneğin, Turkish rakiplerinizin web sitelerini ne tür kullanıcılar ziyaret ettiğiyle ilgili bilgi almak için. Bu, hedef demografinizi belirlemek için mükemmel bir bilgidir.

Bu bilgiler mağazanızı açıp çalıştırdıktan sonra değişebilir. Webalizer ve AWStats gibi web sitesi kontrol panelinizdeki araçlar aracılığıyla müşterilerinizin anketlerini alarak ve web analizi istatistiklerini inceleyerek ek demografik veriler toplayabilirsiniz..

Bir Marka Stratejisi Oluşturma

Marka stratejiniz mağazanızı müşterilere tanımlar. Rakiplerinizi araştırdıktan ve hedef demografinizi anladıktan sonra, bu demografiyle ilgili genel bilgileri de araştırmak istersiniz. Gibi araçları kullanabilirsiniz Compete.com ve Nielsen hedef kitlenin neye en çok önem verdiğini belirlemek için.

EBusiness’ınızı Ayrı Tutmak

İşinizi, diğer benzer işlerden ayırmanız önemlidir. İşletmenizi bir bütün olarak tanımlayan bazı kelimeler nelerdir? Rakiplerinizin kullanmadığı, ancak hedef demografinizle konuşacağı kelimeleri bulmaya çalışın.

Örneğin, araştırmanızda hedef müşterinizin çalışan bir anne olduğunu tespit ederseniz, yapması gereken her şeyin üstünde kalmak için yardım arıyor olabilir. Hedef kitleyi çekmek için “yararlı” ve “zaman kazandıran” gibi kelimeler kullanabilirsiniz.

Hedef Müşterilerinizi Tanıma

Şimdiye kadar, hedef müşterilerinizin kim olduğu konusunda oldukça iyi bir fikriniz olmalı. Bu kullanıcı kişiyi daha da derinlemesine inceleyin ve çevrimiçi mağazanızı ziyaret ettiğinde bu kişinin tam olarak ne istediğini öğrenin. O ne arıyor?

Bu müşterinin en çok ihtiyaç duyduğu çok sayıda şey olabilir. Zaman içinde, müşteri tabanınızı daha iyi tanıdıkça, muhtemelen ek kişiler geliştirirsiniz, böylece her bir müşteri türüne nasıl ulaşacağınızı en iyi şekilde bilirsiniz.

Markanızı Farklılaştırma

Çevrimiçi mağaza sahibi olarak kişiliğiniz nedir? Bu, tutumunuzda, sayfalarınızda ve hatta bir bütün olarak dünyaya geri verdiğiniz herhangi bir şekilde gerçekleşmelidir. Bazı şirketler çevre dostu olmaktan gurur duyar. Sizi ve markanızı ayıran nedir? Bunun görev beyanınıza sadık kalacağını nasıl gösterebilirsiniz?.

Markanızın içinde daha da derinlere inmek istersiniz. Örneğin, zaman kazandıran hizmete söz verirseniz, bunun anlamı nedir? Siparişin alındıktan sonraki bir saat içinde paketlendiği ve sevk edildiği anlamına mı geliyor? Bunun olmasını sağlamak için ne yapmanız gerekecek? Kaç çalışan kiralamanız gerekecek veya kendiniz halledebileceksiniz?

Bu, nakliyeyi üreticinin ellerine (dropshipping) koyup koymamanızda bir fark yaratabilir veya ürünün derhal dışarı çıkmasını sağlamak için kendiniz halledebilirsiniz..

Markanızı Kişiselleştirme

Gelen kutunuza gelen iki farklı e-postayı resmedin. Bir e-postada:

“Hey, Jane. Size sadece bir satır bırakmak ve son ABC Widget siparişiniz için teşekkür etmek istedim. ABC Widget’ı sevdiğinizden, XYZ Widget’ın yarın gece yarısına kadar satışta olduğunu bildirmek istedim. Sadık bir müşteri olduğunuz için teşekkürler. ”

Diğer e-postada:

“XYZ Widget’ları yarın gece yarısına kadar satışta. Gel ve bir tane al. ”

Hangi e-postaya daha iyi yanıt vereceksiniz? Müşterilerinizin ihtiyaçlarını karşılamak için markanızı kişiselleştirmelisiniz. Bu, web sitenizdeki kullanıcı deneyimini, gönderdiğiniz e-postaları ve hatta sosyal medya pazarlamasını içerir. Görev beyanınız bile müşterilerinizin ihtiyaçlarına göre kişiselleştirilmelidir.

Görev beyanınızı geliştirirken, bu hedef kitleyi aklınızda bulundurun. Hangi problemi çözüyorsun? Marka adınız nasıl ilişkilidir? Bu markanın müşterinin zihninde nasıl yapışmasını sağlayabilirsiniz??

Benzersiz Bir Satış Teklifi Geliştirme

Benzersiz bir Satış Teklifi (USP), rekabetin dışında durmanıza yardımcı olabilir. Markanızı benzersiz kılan da budur. Bir USP geliştirmek için müşterilerinize veya ideal müşterilerinize ve istediklerine dar bir şekilde odaklanmanız gerekir.

Bu, diğer insanları hayal kırıklığına uğratabileceğiniz anlamına gelir. Ancak, etkin bir hedef kitle seçtiğiniz ve bunları iyi anladığınız sürece bu önemli değildir. Bu müşteriler arasında sadık bir takip geliştireceksiniz. Güçlü bir USP:

 • Yüksek bir ihtiyacı karşılar
 • Hedef kitlenizi tanıdığınızı gösterir
 • Bir veya iki cümleyle özetlenebilir

Eğer hatırlanmak istiyorsanız çevrimiçi dünyanın kalabalık pazar yeri, Markanız bir şekilde öne çıkmalı.

Çevrimiçi Mağazanız için Ürünlerinizi Fiyatlandırma

Çevrimiçi mağazanız için ürünleri nasıl fiyatlandıracağınızı anlamak, böylece müşterileri çekerken kar elde etmeniz dengeleyici bir eylemdir. Shopify aşağıdakileri sunar ürünleri nasıl fiyatlandıracağınızı anlamanıza yardımcı olacak formül çevrimiçi mağaza için:

“Perakende Fiyat = [(öğenin maliyeti) ÷ (100 – biçimlendirme yüzdesi)] x 100”

Size bir fikir vermek için. Satın almanız için 20,00 ABD dolarına mal olan bir üründe% 60 kar elde etmek istiyorsanız, formül şöyle görünecektir:

Perakende Satış Fiyatı = [(20,00 $) ÷ (100 – 60)] x 100
Perakende Satış Fiyatı = [20,00 ÷ 40)] x 100
Satış Fiyatı = (0,50 ABD doları) x 100
Satış Fiyatı = 50,00 USD

Yani, 20,00 dolara mal olan ürün 50,00 dolara satılacaktı. Ayrıca, üreticinin bir perakende fiyatı önerdiğini kullanmak isteyip istemediğinizi veya indirim uygulayarak bir ürün hamlesi yapmanız gerekip gerekmediğini de anlamanız gerekir..

Anahtar web barındırma ücretleri ve çalışan maliyetleri gibi herhangi bir ek yükü ödedikten sonra bile bir kar yapmak emin olmaktır.

Kâr Marjlarınızı Belirleme

Daha önce de belirtildiği gibi, Amazon’daki fiyatlarla rekabet etmeye çalışmamalısınız. Amazon, yalnızca işyerinde daha küçük mağazaların işletilmesi için eşyaları zarara uğratır. Bunu kolayca gerçekleştirmek için finansman ve büyüklükleri var, ancak ürünlerinizi alt fiyatlandırmaya çalışırsanız, hızlı bir şekilde işten çıkacaksınız.

Bu yüzden marjlarınızı bilmek çok önemlidir. Kâr marjlarınızı bilmeniz önemlidir, böylece rekabetçi olacak kadar düşük fiyat alabilirsiniz, ancak yine de biraz kar elde ettiğinizden emin olun..

USP’nizi Tanıma

USP, Benzersiz Satış Teklifi anlamına gelir. Müşterilerin tekrar tekrar gelmesini sağlayan benzersiz bir faktör nedir? Bazı USP’ler şunları içerir:

 • İyi müşteri servisi
 • Ücretsiz kargo
 • Öğeler başka yerde mevcut değil
 • Sadaka duygusu

USP’niz ne olursa olsun, kendinizi rakiplerinizden nasıl ayıracağınızı anlamak önemlidir.

Teşvikler Sunmak

Marjlarınızı anlamanızın çok önemli olmasının bir başka nedeni de, müşterilerinize hangi teşvikleri sunacağınızı anlayabilmenizdir..

Karınız ücretsiz gönderim sağlamanıza izin verecek mi? Yarısını teklif etmeli misiniz? Bir kayıp lideri bile vermek isteyebilirsiniz. Bu, kar elde eden diğer öğelerinizin de satacağı umuduyla düşük bir fiyatla para kaybettiğiniz bir üründür.

Ürün Çeşitlendirmesi Sunma

Ödevinizi yaptıysanız ve pazar talebini ve hedef müşterinizi iyice anladıysanız, ek ürün satmak için sunduğunuz ürünleri kolayca çeşitlendirebilirsiniz. Ayrıca zaten sattığınız ürünler için daha fazla seçenek sunabilirsiniz.

Buna iyi bir örnek bir tişört olacaktır. Belki de küçük, orta, büyük ve siyah olarak satarak başlıyorsunuz. Çocukların bedenlerini, artı bedenlerini ve farklı renk seçeneklerini ekleyerek burada hızla çeşitlendirebilirsiniz.

Proje Zaman Çizelgesini Ayarlama

Pek çok şey, çevrimiçi mağazanızı açıp çalıştırmanın ne kadar süreceğini etkileyebilir. Shopify gibi gitmeye hazır bir platform kullanırsanız, zaman çizelgesi daha hızlı gidebilir. Ancak, çevrimiçi mağazanızı ve self-host’unuzu gerçekten özelleştirmek istiyorsanız, sitenin kurulması çok daha uzun sürebilir.

Aşağıdakiler için zamanında oluşturmak istersiniz:

 • Mağazanızı başlatmadan önce her şeyin doğru bir şekilde çalıştığından emin olmak için testi tamamlayın.
 • Karşılaştığınız beklenmedik sorunlar, lansmanı geciktirebilir.
 • Lansman öncesi tanıtımlar.

İhtiyacınız olacağını düşündüğünüzden daha fazla zaman planlamak daha iyidir. Geç kalmaktan biraz erken başlatmak çok daha iyi.

Bir e-Ticaret İşletmesi Kurmanın Maliyetlerini Tahmin Etme

Göre Girişimci, temel bir şablon tabanlı çevrimiçi mağaza ayda 250 $ gibi az bir miktar çalışabilir, ancak tamamen özelleştirilmiş bir hepsi bir arada çözüm yılda 500.000 $ ‘a mal olabilir. Açıkçası, arasında birçok seviye var. Yapacağınız bazı masraflar şunları içerir:

 • Alan adı kaydı ve barındırma ücretleri
 • Web tasarım maliyetleri
 • E-Ticaret yazılımının özelleştirilmesi
 • İlk ürünün tedariki
 • Ticaret fuarlarına seyahat etme veya üreticilerle buluşma maliyetleri
 • Reklam masrafları
 • Çalışanlara ve genel giderlere altı aylık finansman

İşletmeniz büyüdükçe küçük başlayıp büyüyerek tasarruf edebileceğiniz bazı ücretler. Örneğin, ilk açtığınızda pahalı bir ödeme ağ geçidi sistemi için ödeme yapmanız gerekmez. Bunun yerine PayPal veya Google Pay’ı kolayca kullanabilirsiniz.

Daha sonra, satışlarınızın hacmi arttıkça, kredi kartı ile ödeme işlemi için ücret ödemeniz mantıklıdır, çünkü işlem ücretlerinden tasarruf etmenizi sağlar, bunu iş planınıza ekleyebilirsiniz.

E-Ticaret İşinize Finansman

Akla gelebilecek en temel çevrimiçi mağaza ile başlasanız bile, bazı ücretler dahil olacaktır. İşletmenize para yatırmanın bazı yolları vardır.

Geliştirdiğiniz bir ürününüz varsa, ilk ürünü geliştirmek ve mağazanızı yerleştirmek için para bulmak için Crowdfunding’i kullanabilirsiniz. Yeterli para toplamak için başka fikirler:

 • Hem çevrimiçi hem de çevrimdışı olarak çeşitli bağışçılara ev sahipliği yapın. Ürün satmak, bir GoFundMe hesabı başlatmak vb..
 • Arkadaşlarınızdan ve ailenizden gelecekteki kârların bir yüzdesi için yatırım yapmalarını isteyin. Ancak, her zaman işletmenizin çoğunluğunu kontrol altında tutun.
 • Melek yatırımcıları araştırın.
 • Küçük işletme kredisi alın.
 • Kendi kendine barındırılan platformunuzu geliştirmeyi göze alana kadar ilk e-ticaret siteniz için aylık ödeme yapın.

Bazen daha küçük başlamak ve büyümeye yer açmak en iyisidir. Yeni işlerin ilk günlerinde, işinizin büyüyebileceği kadar yeterli nakit akışına sahip olmak, büyük başlamaktan daha önemlidir.

İŞLETME KURULUŞU KURMAK

Çevrimiçi mağazanızı başlatmadan önce birkaç şeyi yerine koyarak kendinizi ve kişisel mülkünüzü korumanız önemlidir..

İşletme Adınızı Girme

İşletmenizin yasal yapısını seçmeniz gerekir. Buradaki anahtar, şirketinizin ne olacağını seçmektir, böylece birisi size yasal düzeyde saldırırsa, ödemeniz gereken herhangi bir zarardan şahsen sorumlu olmazsınız..

Bir S Corp veya LLC oluşturabilirsiniz. Yapılacak en akıllı şey, bir iş avukatıyla işiniz için en iyi yapı hakkında konuşmaktır. Şirket başvurusu yapmak için gereken belgeler karmaşık olabilir.

Eyaletinize potansiyel olarak kendi başınıza kayıt yaptırmanıza rağmen, her yıl gerekli olan evrak işleri ve takip evraklarını anlamanız saatler sürecektir. Devam etmek ve bu işi sizin için idare etmek için bir profesyonel kiralamak daha uygun maliyetli olabilir.

Ayrıca, altında iş yapmak için bir ad veya “şu şekilde iş yapıyor” (DBA) seçmeniz gerekir. Genellikle, şirketinize başvurduğunuzda, Dışişleri Bakanı bu isim altında iş yapan başka bir iş olmadığından emin olmak için veritabanını kontrol eder..

İşveren Kimlik Numaranızı (veya “Vergi Numarasını”) Edinme

Tedarikçilere kendi sosyal güvenlik numaranızı vermek istemediğiniz için, işletmeniz için bir vergi kimlik numarası veya bir işveren kimlik numarası (EIN) için de kaydolmak istersiniz. Yapabilirsin çevrimiçi kayıt bu numara için Dahili Gelir Hizmeti aracılığıyla.

İşletme Lisansı ve İzin Başvurusu

İşletmeniz için hangi lisanslara ve izinlere ihtiyacınız olacağı, yaşadığınız yere göre değişir. Neye ihtiyacınız olduğunu görmek için hem eyalet hem de bölge yetkililerine danışmanız gerekir. Bazı tipik şeyler şunlardır:

Bir gıda işini yürütüyorsanız, gıda izinleri (gıda için başka hususlar da olabilir)
Eyaletiniz için satış vergisi almanıza izin veren perakende satış lisansı

Anahtar, sektörünüz için herhangi bir kurala uyduğunuzdan ve eyaletinizin tahsil etmeniz gereken vergileri topladığınızdan emin olmaktır.

İşletme Bankası Hesabı Açma

Yasal Yakınlaştırma işletme banka hesabınızı ve kişisel hesaplarınızı ayrı tutmanızı önerir. Bunu yapmak için birçok neden var, ancak asıl nedeni, vergi amaçları için fonlarınızı şeffaf tutması ve her bir denetim varsa, önce kişisel hesabınız yerine işletme hesabınıza bakmalarıdır. Bu, çok fazla şiddet ve yanlış anlamadan kurtulabilir..

Çevrimiçi işletmeniz için şu anda veya gelecekte ihtiyaç duyacağınız bazı özellikleri sunan bir banka arayın, örneğin:

 • Doğrudan mevduat
 • Elektronik fatura ödemesi
 • Kredi kartı işleme özellikleri

Özellikle yeni başladığınızda, hızlı bir şekilde eklenebilecekleri için ücretlere dikkat edin. Her zaman ince baskıyı okuyun ve açtığınız herhangi bir işletme hesabının ücret yapısını anladığınızdan emin olun.

Kredi Kartı Ödemelerini Kabul Etmek için Satıcı Hesabı Açma

Yukarıda belirtildiği gibi, bir banka veya kredi kartı ödemelerini işleme koymanıza izin veren ayrı bir şirket aramalısınız. Bir satıcı hesabı size işletmeniz için bu özelliği sunar. Çevrimiçi olarak kredi kartlarını kabul etmenin bazı yolları vardır; PayPal, ücret tasarruflarında kendi başına ödeme yapmasını sağlayacak hacmi yaptıktan sonra tam teşekküllü bir satıcı hesabına başlarken.

İsteyeceksin fazla ödemekten kaçının gizli ücretlere dikkat ederek. İlk adım, aylık ifadeleri dikkatlice okumaktır.

Eklemek isteyeceğiniz ve ifadelerinize bakacağınız bazı ücretler şunları içerir:

 • Niteliksiz indirim ücretleri
 • Değişim fark ücretleri
 • Aylık minimum ücretler (belirli bir işlem tutarına ulaşmazsanız)
 • PCI değerlendirme ücretleri
 • Üç aylık ücretler
 • Kurulum ücretleri
 • Erken fesih ücretleri (birçok işlemcinin sözleşme süresi zorunludur)

Daha Fazla Satış İşlemini İşleme Esnekliğini Kontrol Etme

Bir kredi kartı işleme şirketi seçmeden önce sormak isteyeceğiniz başka bir şey, satışlarınız aniden kalktığında nasıl ele alacaklarıdır. Daha fazla işlemi kolayca işleme koyma yetenekleri var mı? Ücret yapısı nedir? Daha fazla satışınız varsa ücretler düşüyor mu??

İtibarlı Bir Satıcı Seçme

Son olarak, mükemmel bir üne sahip bir satıcı seçmek istersiniz. Çevrimiçi yorumları okuyun ve şirketin bulunduğu eyaletteki Better Business Bureau ile görüşün. Dikkat etmeniz gereken bazı kırmızı bayraklar:

 • Kötü müşteri hizmetleri (bu da müşterilerinize kötü görünmenizi sağlayabilir)
 • Ödeme yapmama veya geç ödemeler
 • Çok fazla gizli ücret
 • Arızalı ekipman

Aynı işlem işleme şirketini başka kimin kullandığını not edin ve bu şirketlere ulaşmaktan çekinmeyin ve hizmetten memnun olup olmadıklarını sorun..

İŞLETME ÇEVRİMİÇİ KURMA

Artık planlamanıza hazır olduğunuza göre, e-Ticaret işinizi kurma işine başlamanın zamanı geldi. Uygulamanız gereken adımlar aşağıda listelenmiştir.

Bir Etki Alanını Kaydetme

Bir niş seçtikten ve adınızı kaydettikten sonra, müşterilerin web sitenizin yolunu kolayca hatırlamalarını sağlayacak bir alan adı bulmanız gerekir. Bu eskisi kadar kolay bir iş değil. Premium alan adı satın almak veya her zaman bu alanın haklarına sahip olan birinden satın almak için biraz para harcamanız gerekebilir..

Bir nokta com için yılda en az yaklaşık 15,00 $ ödeme bekliyoruz. Muhtemelen, hatırlanması kolay ve arama motorlarında iyi sıralanacak bir premium ad için çok daha fazla ödeme yapmanız gerekecek..

Alan Adlarını Anlama

Web siteleri aslında IP adreslerinde veya sunucularda yaşar. IP adresi bir sayıdır web sayfasının nerede olduğunu gösterir. Ancak, rakamlar insanların hatırlaması zor olacaktır. Bunun yerine, alan adı kayıt şirketleri, kelimelerden (ve bazen de sayılardan) oluşan isimleri hatırlamayı kolaylaştırır. Bu nedenle, “54.239.25.200” yazmayı hatırlamak yerine “amazon.com” yazmayı hatırlamanız gerekir.

.Com dışında seçebileceğiniz farklı uzantılar vardır, ancak bir nokta com varsayılan olduğundan, çoğu insanın hatırlaması daha kolaydır.

Doğru Alan Adını Seçmenin Önemi

Bir alan adı seçmek, bir tuğla ve harç işini adlandırmaya benzer. Hatırlanması kolay, markanızın ne hakkında olduğunu ve kimsenin kullanmadığı bir şeyi istiyorsunuz. bir .com, en unutulmaz isim türüdür, ancak Amerika Birleşik Devletleri’nde .biz sağlam bir ikinci seçimdir. Diğer ülkelerde, .co.uk gibi konuma özgü bir seçim kullanmak isteyebilirsiniz..

Mümkünse, içinde popüler anahtar kelimeler bulunan bir alan adı seçin. Trendleri araştırdıysanız ve “argon yağı düzenleyicisinin” terim için çok aranan bir şey olduğunu keşfettiyseniz ve “argonoilconditioner.com” alan adını alabilirsiniz, o zaman bu akıllıca bir harekettir.

Ancak, bazı yeni çalışmalar tam eşleme alanları (EMD’ler) geçmişte olduğu kadar etkili değildir, bu yüzden para harcamak zorunda değilsiniz. Makul bir fiyata bir tane alabiliyorsanız, yapın. 10.000 dolar ise, iki kez düşünmek isteyebilirsiniz.

Hatırlanması zor, çok fazla zaman veya çok nadir görülen bir alan adı, site ziyaretçilerinizin hatırlaması zor olacaktır. Bir site ziyaretçisi web sitenize yer işareti koyamazsa, adını hatırlayamayacağından bir daha asla bulamayabilir.

EMD satın almanın en önemli avantajlarından biri, adın içindeki anahtar kelime öbeği nedeniyle zaten trafik alıyor olabileceğidir. Araştırmanızı yapın ve bu alan adını satın almanın maliyetine değip değmeyeceğini görün. Yine de, dünyadaki tüm trafiğin, hedeflenen trafik değilse size yardımcı olmayacağını unutmayın..

Web Hosting Hizmeti Seçme

Bir alan adınız olduğunda, Shopify veya Facebook Mağazaları gibi bir hizmet kullanmak yerine kendi mağazanızı oluşturmayı planlıyorsanız, sitenizin bulunduğu bir barındırma şirketi bulmanız gerekir. Maliyetler ve özellikler değişiklik gösterebilir. Çevrimiçi bir mağaza için, barındırma şirketinin en az aşağıdakileri sunduğundan emin olun:

 • SSL yeteneği
 • Sınırsız bant genişliği (asla tamamen sınırsız değildir, ancak başlamak için iyi bir yerdir)
 • Mükemmel müşteri hizmeti ve 7/24 teknik destek
 • Ürün ve içerik ekledikçe sitenizin büyümesi için yeterli alan

Bir barındırma hizmeti hakkında son bir karar vermeden önce, çevrimiçi incelemeleri iyice kontrol ettiğinizden emin olun. Bazıları bir yıl önceden ödeme gerektirir ve yapmak istediğiniz son şey, sadece barındırma şirketinin güvenilmez olduğunu bulmak için bir yıl barındırma ücreti ödemek. Ev sahibi ücretsiz bir deneme sunuyorsa, taahhütte bulunmadan önce bundan yararlanın.

Bir e-Ticaret Platformu Seçme

Bir sonraki adımınız, çevrimiçi mağazanız için alışveriş sepetini seçmektir. Acele etmeyin ve birlikte büyüyebileceğinizi düşündüğünüz bir platform seçin. Hayaliniz bir mega mağazaya sahip olmaksa, kendi kendine barındırılan bir çözüm muhtemelen barındırılandan daha iyidir.

 • Barındırılan e-Ticaret Çözümleri – Bunlardan birkaçından daha önce bahsedildi, örneğin Shopify. Bazıları şunları içerir: Volusion ve BigCommerce. Barındırılan bir çözüm yazılım sağlayıcısının web sitesinde barındırılır ve platformlarını kullanır. Özelleştirme seçenekleri sınırlıdır, ancak çoğu biraz özelleştirilebilir.
 • Müstakil Alışveriş Sepetleri – Kendinden barındırılan bir yazılım, istediğiniz yazılımı kendi sunucunuza kurmanıza izin verir. Bu, açık kaynaklı e-Ticaret yazılımı olabilir veya çevrimiçi mağazanız için özel olarak tasarladığınız bir şey olabilir. İki seçenekten daha ucuz olanı, açık kaynak kodlu yazılımı alıp ihtiyaçlarınıza göre özelleştirmektir. Çoğu açık kaynaklı alışveriş sepetinde, kapasiteyi artıracak temalar ve eklentiler üzerinde çalışan geliştiriciler bulunur.

Ödeme Ağ Geçidi Seçme

Bir ödeme ağ geçidi seçenekleri seçmek, birçok çevrimiçi mağaza sahibinin vermesi gereken en zor kararlardan biridir. Yapılacak en iyi şey, en iyi ağ geçitlerinden bazılarına bakmak ve hangi özelliklerin mevcut olduğunu ve hangilerinin seçtiğiniz alışveriş sepetiyle en kolay entegre olduğunu görmek. İşte en popüler seçeneklerden bazıları:

 • PayPal
 • Meydan
 • Şerit

Çevrimiçi sipariş sistemi ile entegre olacak yerel ve ulusal satıcı hesapları da dahil olmak üzere birçok seçenek de mevcuttur. Anahtar, bugün yaptığınız iş hacmine göre size en iyi işlem ücretlerini sunacak olanı bulmaktır. İşletmeniz ve kredi kartı işlem maliyetleriniz için daha mantıklıysa, daha sonra istediğiniz zaman başka bir şirkete geçebilirsiniz..

Farklı e-Ticaret platformları, çeşitli ödeme ağ geçitleriyle entegre olur. Örneğin, Square’in uygulamalarıyla ilgili sınırlamalar nedeniyle, birçok yeri kolayca entegre etmez. Öte yandan, PayPal’ın birçok üçüncü taraf geliştiricisi var ve hemen hemen her ödeme ağ geçidiyle entegre olmasını sağlayan uygulamalar geliştirdi.

All-in-One Ödeme Hizmeti Sağlayıcısı dikkate alındığında

Defter tutma işleminizi ve kaç ödeme kaynağını takip etmeniz gerektiğini basitleştirmek istiyorsanız, hepsi bir arada ödeme hizmeti sağlayıcısını bulun.

Hepsi bir arada sağlayıcılar şunları yapmanızı sağlar:

 • İşlemi işle
 • Rapor çalıştırma
 • Sahtekarlık tespitini ayarla
 • İşlem iadeleri
 • Vergi bilgilerini indir

Her şeyi yapan bir sağlayıcı seçmek, işlem mağazanızı hareket ettirmeden önce satıcı hesaplarını tekrar araştırmaya gerek kalmadan çevrimiçi mağazanız büyüdükçe size biraz esneklik kazandıracaktır..

Ödeme Servis Sağlayıcı Ücretlerini Karşılaştırma

İşlem ücretleri hızlı bir şekilde karınızı yiyebilir. Bir satıcı hesabına kaydolmadan önce yapılan tüm ücretleri tam olarak anlamanız önemlidir..

 • İşlem Ücreti Başına: Bazı şirketler, işlenen her sipariş için işlem başına ücret alır. Tipik olarak, bu 1.00 $ ‘ın altında sabit bir ücrettir. Bu değişebilir, ancak.
 • Satış Yüzdesi: Çoğu satıcı hesabı şirketi, öğenin satış fiyatına göre bir ücret alır. Çok yüksek bir iş hacmi yapmazsanız, ancak satış hacminizde daha fazla düşme eğilimi gösterirseniz, bu% 2,99 civarında olabilir..
 • Hesap Ücretleri: Bazı şirketler yalnızca hesabınızı açık tutmak için yıllık, üç aylık veya aylık bir ücret almaktadır. Birkaç satış yaptığınız sürece sizden ücret almayan işletmeleri arayın.

Örneğin, Authorize.net aylık 25 $ artı% 2.9 + 0.30 $ işlem ücreti almaktadır. Bununla birlikte, 6 farklı para biriminde 5 ülkeden para alabilirsiniz ve tüm kredi kartlarını ve mobil ödemeleri kabul ederler.

Öte yandan, Beanstream aylık ücret ve% 2.25-2.65 işlem ücreti almamaktadır. Yalnızca 2 farklı para biriminde üç ülke için kullanılabilir.

Tam bir bulabilirsiniz ücret ve yüzdeleri özetleyen grafik FormStack üzerinde. İhtiyacınız olan özelliklere sahip ağ geçitlerini en düşük maliyetle bir bakışta karşılaştırabilirsiniz.

ONLINE MAĞAZA İNŞA ETMEK

Kullanmak istediğiniz yazılımı seçtikten sonra, mağazanızı mümkün olduğunca özelleştirmeye başlamanın zamanı geldi. Bu noktada karar vermekten bıkmış olsanız bile, birkaç şeyi dikkatlice değerlendirmek web sitenizin müşteriler için daha çekici ve kullanıcı dostu olmasına yardımcı olacaktır..

Çevrimiçi Mağazanız için Doğru Temayı Seçme

Göre Zaman dergisi, sayfanıza gelen site ziyaretçisinin ilgisini çekmek için yaklaşık 15 saniyeniz var. Bazıları bundan daha az zamanınız olduğunu iddia edebilir, ancak 15 saniyeniz olsa bile, harika bir ilk izlenim bırakmak için çok kısa bir pencere olduğunu unutmayın..

Harika bir ilk izlenim bırakmak için şunlara ihtiyacınız vardır:

 • Net bir seyir yapısı. Okuyucu, A noktasından B noktasına nasıl gidileceğini hızlıca görmelidir.
 • Okuyucunun ilgisini çeken şaşırtıcı içerikler yazın.
 • Gözü gitmesini istediğiniz yere çeken düzenli bir görünüm. Örneğin, site ziyaretçilerinizi gümrükleme öğelerinize yönlendirmek istiyorsanız, ana sayfanıza inerken gördükleri ilk şey nedir? Açıklık öğeleri mi yoksa onlara bağlantı mı?

Bir tema seçerken tüm bunları aklınızda bulundurun. Size aradığınız düzenli, gezinmesi kolay sayfa verecek mi??

Mağazanızın Görünümünü Özelleştirme

Mağazanız tıpkı diğer tüm mağazalara benziyorsa, markanızı oluşturmak zor olacaktır. Logonuzu ve benzersiz döndürmeyi mağazanızın genel görünümüne eklemeye ek olarak, kullandığınız renkleri ve genel marka imajınıza nasıl bağlandıklarını göz önünde bulundurmak istersiniz..

Göre KISSmetrics, renk, markanızın bilinirliğini% 80’e kadar artırır ve tüketici güvenine yol açabilir.

Ayrıca nişiniz için anlamlı özellikler eklemek istersiniz. Örneğin, kıyafet satıyorsanız, seçim boyutlandırma seçenekleri eklemeniz gerekir. Öte yandan, mutfak eşyaları satıyorsanız, renk seçenekleri ve boyutlar muhtemelen sınırlıdır, bu nedenle bu özelliğe ihtiyacınız olmayabilir.

E-Ticaret Web Sitesi Bilgi Mimarisi (IA) Tasarlama

Bilgi mimarisi biraz site gezintisi gibi görünse de, bazı temel farklılıklar vardır. İkisi birbiriyle ilişkili olsa da, bir sitenin mimarisi sitenin iskeletidir. Mimari, sitenin kemiklerini ve son kullanıcıya bilgi getirmek için tüm öğelerin birlikte nasıl çalıştığını içerir.

IA aşağıdaki gibi unsurları içerebilir:

 • İçerik envanteri
 • Standart adlandırma veya içerik stili
 • Şeyler nasıl gruplanır

IA hayati önem taşımaktadır, çünkü siteniz büyüdükçe bu temel yapıyı temel alacaksınız. İyi bir yapı, büyüme zirvelerine ulaştığınızda sizi yaratabilir veya kırabilir.

Harika Ürün Resimleri Oluşturma

Şimdiye kadarki en şaşırtıcı çevrimiçi mağazayı oluşturabilirsiniz, ancak tüketici sattığınız ürünü net bir şekilde göremezse, bunun için gösterilecek satış eksikliğiyle dolabilirsiniz..

Ürün resimleri eklemek söz konusu olduğunda birkaç temel seçeneğiniz vardır:

 • Üreticinin sağladığı görüntüleri kullanın (bunu yapma izniniz olduğu sürece). Birçok üretici, ürünlerinin güzel fotoğraflarını oluşturmak için profesyonel fotoğrafçılar işe alır. Dezavantajı, ürünü satan diğer kişilerin sitelerinde aynı resme sahip olmalarıdır.
 • Profesyonel bir fotoğrafçı işe alın. Potansiyel olarak ürünlerin fotoğraflarını çekmek için bir profesyonel kiralayabilirsiniz. Bununla birlikte, bu, özellikle ilk önce sınırlı bir bütçeniz olduğunda.
 • Fotoğrafları kendiniz çekin. Bu zor olabilir. Çoğu öğe için beyaz veya siyah bir arka plana ihtiyacınız olacaktır. Bir ışık kutusu kullanışlı olabilir. Daha küçük eşyalar için Amazon gibi sitelerde çok ucuza satın alabilirsiniz. En iyi çözünürlük için iyi bir DSLR fotoğraf makinesine yatırım yapmak da akıllı.

Ürünlerinizin resimlerini ekledikçe, müşteriymişsiniz gibi öğeye bakmaya çalışın. Ürün hakkında ne bilmek istersiniz? Öğeyi hangi açılardan görmek istersiniz? Tüketici için hangi ayrıntılar önemlidir??

Yazma Zorlayıcı Ürün Açıklaması

Bir ürünle hedefiniz, ürünü satın almak isteyip istemediğini bilmesine yetecek kadar ayrıntı sağlarken, müşterinin ilgisini çekmek olmalıdır. Açıklamalarınız için benzersiz bir ses oluşturabilirseniz, satış dönüşümlerinde bir artış göreceksiniz.

Örneğin, mutfak havlusu sattığınızı varsayalım. Mikrofiber tarafın liflerini, boyutunu, rengini ve hızlı kuruma süresini, diğer tüm bölgeler gibi tarif edebilirsiniz..

Ya da renk çeşitliliğini sevdiği için havluları kullanan bir ev aşçı hakkında bir hikaye yaratabilirsiniz, mikrofiber daha hızlı kuruma nedeniyle zamandan kazandırır vb. Birinin diğerinden nasıl daha çekici ve kişisel olduğunu görüyor musunuz??

Her bir öğe için kurgusal bir hikaye oluşturmak zorunda olmasanız da, okuyucuyu bu öğeyi kullanarak kendini resimleyebileceği şekilde tanımlamanız gerekir. Site ziyaretçisinin hayal gücünü harekete geçirmeye çalışın.

E-Ticaret Sitesinde Gezinmeyi Optimize Etme

Site gezintisi söz konusu olduğunda, sadece bulunması kolay bir yapıya ve düğmelere sahip olmak yeterli değildir. Ayrıca, kullanıcıların bulmak istedikleri belirli ürünlere nasıl gittiklerini de göz önünde bulundurmalısınız. Bu, sitenizde ne kadar çok ürün varsa daha da önemli hale gelir.

Göre Smashing Dergisi, anahtar, müşterilerin satın almak istedikleri ürünleri bulabilmelerini sağlamaktır. Bu nedenle, kategorileri nasıl organize edeceğinizden müşterilerin arama yapmasını sağlamanın ve sitenizdeki bu arama sonuçlarının bunlara ne döndüreceğini en iyi şekilde değerlendirmeniz gerekir..

Bu, güçlü üst kategorilere sahip olmanız gerektiği anlamına gelir. Ayrıca, kullanıcının aramayı “yeni”, en popüler “ve” en düşük fiyat “gibi şeylerle daraltmasına izin veren filtreler de eklemelisiniz.

Bir e-Ticaret Ödeme Akışı Tasarlama

ortalama alışveriş sepetini terk etme oranı% 68,95’tir.. Bunu iyileştirmek ve site ziyaretçilerini sipariş veren müşterilere dönüştürmek istiyorsanız, alışveriş sepetinizin akışını düşünmek istersiniz.

Müşteri, siparişin tamamlanmasına kadar ilk öğeyi alışveriş sepetine eklediği andan itibaren nasıl ödeme yapılacağını açıkça görebilmelidir..

 • Alışveriş sepetini inceleme ve ödeme düğmelerini açık konumlara yerleştirin.
 • Check-out işlemini kolaylaştırın – kullanıcıları ödeme için kaydolmaya zorlamayın. Konuk ödeme seçeneği de sağlayın.
 • Kullanıcı alışveriş sepetini terk ederse ikinci bir şans teklifi gönderen yazılım yükleyin.

Ödeme akışını ne kadar kolay yaparsanız, dönüşüm oranınız o kadar yüksek olur.

Bina Ürün Detay Sayfaları

Ürün ayrıntıları, kullanıcıların ne satın aldıklarını tam olarak anlamalarına yardımcı olur ve iade oranınızı düşürmelidir. Aşağıdakiler gibi bilgileri dahil etmek istersiniz:

 • Garantiler
 • Boyutları
 • Ürün yapımında kullanılan malzeme
 • Teknik özellikler

Ne kadar ayrıntılı olursanız, müşterilerinizin aradıkları şey olup olmadığını belirlemek daha kolay olacaktır. Bununla birlikte, öğe sayfalarını ayrıntılarla karıştırmamak genellikle en iyisidir. Bunun yerine, müşterinin tıklayabileceği bir bağlantı sağlayın; daha fazla bilgi açılır. Veya bilgileri resimlerin ve açıklama bilgilerinin altına yerleştirin.

Müşterilerin e-Ticaret Mağazanıza Güvenmesini Sağlama

Çoğu tüketicinin tanıdıkları markalardan alışveriş yapmasının bir nedeni vardır. Bunun nedeni, bu markaların bir itibar oluşturması ve müşterinin, kaliteli bir ürün sunmak ve vaat edilenleri sunmak için bu markaya güvenebileceğini bilmesidir..

Henüz bu ad tanıma özelliğine sahip değilseniz, sahip olduğu bir siteden biraz daha fazla bilgi sağlamanız gerekir. Zaten kaç siparişi yerine getirdiğiniz, iletişim bilgilerini netleştirdiğiniz ve tanınan belirli markalar için size doğrulanmış bir satıcı veya perakendeci olduğunuzu gösteren amblemler gibi bilgileri dahil etmek istersiniz..

Ait olduğunuz herhangi bir kuruluş için üyelik bilgisi eklemek de güven ve bağlılık oluşturmanın bir yoludur.

E-Ticaret Sitesi Güvenliğini Yapılandırma

Müşterileriniz kişisel bilgileriniz konusunda size güvenir. Size verdikleri güveni öldürmenin en hızlı yolu, e-Ticaret sitenizi bilgisayar korsanlarına açık bırakmaktır. Güvenliğinize yatırım yapmanız ve mağazanızın ömrü boyunca yeni güvenlik tehditlerini takip etmeniz çok önemlidir.

 • Yapmanız gereken ilk şey, güvenli bir web sunucusu yapılandırmasıyla başlamaktır. Örneğin SSL, hassas bilgileri şifreleyerek başka bir koruma katmanı ekler.
 • Sunucunuza bir güvenlik duvarı ekleyin veya sunucunuzun koruma için bir güvenlik duvarı yüklediğinden emin olun. Alışveriş sepetlerinin çoğunda yükleyebileceğiniz güvenlik duvarı eklentileri vardır.
 • Ayrıca tehdit, virüs ve bilgisayar korsanlığı girişimlerini tarayan bir yazılım yüklemek isteyeceksiniz..

Web sitenizin güvenliğini bir temel güvenlik analizörü Microsoft’unki gibi. Sitenizi nasıl güvende tutacağınızdan emin değilseniz, bir çevrimiçi güvenlik uzmanı kiralayarak güvenliğe yatırım yapmanız gerekir.

PCI Veri Güvenliği Standartlarına Uyma

PCI Güvenlik Standartları Konseyi mağaza sahiplerinin hassas bilgileri güvende tutmanın en iyi yolunu anlamalarına yardımcı olmak için e-Ticaret siteleri için bazı güvenlik standartları belirlemiştir.

Site, sitenizi nasıl güvenli hale getireceğinizi açıklayan belgeler ve sitenizin güvenliğini değerlendirmenize ve güvenlik zayıflıklarını çözmenin yollarını bulmanıza yardımcı olacak araçlar da dahil olmak üzere sitenizi güvenli ve müşteri bilgilerinizi güvende tutmanıza yardımcı olacak araçlar sunar..

WEB MAĞAZA BAŞLATMAYA HAZIRLIK

Her şeyi ayarladıktan sonra, mağazanızı gerçekten başlatmadan önce tamamlamak isteyeceğiniz bazı ön kontroller ve görevler vardır. Bunlara önceden dikkat ederek, tüm dikkatinizi mükemmel müşteri hizmetine ve siparişleri hızlı bir şekilde yerine getirmeye odaklayabileceksiniz..

Site İzlemeyi Kurma

Site izleme, sunucunuz kapanırsa veya sitenizle ilgili başka sorunlar olursa sizi bilgilendirir. İstediğiniz son şey, kazanılan paranızı reklamlara harcamak, sitenize trafik çekmek, yalnızca ziyaretçinin sitenin çalışmadığını fark etmesini sağlamaktır.

Ayrıca, sitenizin genel olarak nasıl performans gösterdiğini, trafiğin nereden geldiğini ve hangi anahtar kelimelerin en iyi performansı gösterdiğini takip edebilmeniz için analizler oluşturmak istersiniz..

Haber Bülteni Oluşturma

Web sitenize gelen herkes bu ilk ziyarette bir şey satın almayacaktır. Ancak, haber bülteninize kaydolmaya ikna edebiliyorsanız, aniden iletişim hatlarını açık tutmanın bir yolu vardır. Ayrıca, yeni öğeler, satışta olanları göstererek veya indirim sunarak sitenize geri dönmeleri için ikna edebilirsiniz..

Sosyal Medyada Kurulum Alma

Tüketicilerin% 46’sı çevrimiçi olan kişiler satın almadan önce sosyal medyaya yönelir. Bir sosyal medya varlığı oluşturmanız ve çevrimiçi bir mağaza açmadan önce vızıltıyı harekete geçirmeniz önemlidir. En azından Twitter ve Facebook’un en büyük iki oyuncusunda bulunmanız gerekir.

Bununla birlikte, hedef demografinize ve diğer sosyal medya platformlarının sizin için uygun olabileceğine de bakmalısınız. Örneğin, gençlere pazarlamak istiyorsanız Instagram’ı deneyin. Sitenize kadın çekmek istiyorsanız Pinterest’e göz atın.

Site Yedekleme Planı Geliştirme

Kaç güvenlik önlemi uygularsanız veya ne kadar iyi hazırlarsanız sürün, bazen düşünülemez olur ve siteniz kapanır veya bilgisayar korsanları bunu ele geçirir. Önemli veritabanı dosyalarınızı otomatik olarak yedekleyen bir planınız olduğundan emin olun.

Birden çok yedeklemenin olması da akıllıdır. Çoğu web barındırma şirketleri, sitenizi geçmişte bir veya iki hafta önceki bir tarihe geri sarmanıza olanak tanıyan tam bir site yedeklemesi oluşturur. Ayrıca, tüm sitenizin yedek dosyalarını harici bir sabit sürücüde tutmak istersiniz.

Son olarak, düzenli olarak yedeklemeler oluşturan yazılımlar yükleyin. Çoğu içerik platformunda, bu işi arka planda sizin için yapacak eklentiler bulunur. Yedeklemeyi yalnızca ne sıklıkta tamamlamak istediğinize göre ayarlarsınız.

Müşteri Bilgilerini Koruma

Müşterilerinizle güven geliştirmek istiyorsanız, müşterilerinizin sizinle paylaştığı gizli bilgileri korumak için güvenlik ve politikalar koymalısınız. Müşterilerinizin bilgileriyle ne yaptığınızı ve sitenize güvenlik eklemek için attığınız adımları görebilmeleri için bu politikaları da yayınlamanız gerekir..

Bir Nakliye Stratejisi Seçme

İşletmeniz için en iyi nakliye çözümünü bilmek zor olabilir. Gönderdiğiniz ürünlerin ağırlığını, müşterilerinizin çoğunun bulunduğu yeri, acele siparişlerinin nasıl ele alınacağını ve maliyetlerin ne olacağını bulmalısınız..

USPS, FedEx ve UPS de dahil olmak üzere bazı büyük nakliye şirketleri için fiyatları çevrimiçi olarak bulabilirsiniz. Daha yeni başlıyorsanız, hangi gönderim sağlayıcısının en iyi fiyatı sunacağını görmek için karşılaştırma alışverişi yapmak isteyebilirsiniz. Gibi bir site kullanabilirsiniz iShip.com siparişlerinizi göndermenin en hızlı, en ucuz veya en iyi yolunu bulmak için.

Mağaza Kilit Performans Göstergelerine (KPI’lar) Karar Verme

Mağazanız için doğru anahtar performans göstergelerini (KPI’lar) seçmek, lansmandan önce sahip olmanız gereken bir şeydir. Bununla birlikte, KPI’larınız da zaman içinde değişebileceğinden akışkan olmalıdır. İşletmeniz için zaten bazı hedefler ve görevler belirlediğinizden, bunlar KPI’larınıza bağlanmalıdır.

Örneğin, hedefiniz satışları artırmaksa günlük dönüşüm oranlarına, günlük satış numaralarına ve trafik istatistiklerine bakarsınız.

Lansman Tanıtım ve Stratejinizi Tamamlama

Lansmana hazır olmadan önce pazarlama ekibinizle bir toplantı yapmak istersiniz. Büyük açılışınız hakkında nasıl bir fikir edineceksiniz? Bu, sitenize çok fazla trafik çekebileceğiniz, posta listenizi oluşturabileceğiniz ve umarım sadık müşteriler kazanabileceğiniz bir zamandır..

Lansmanınız için yapılan tanıtımlar en azından şunları içermelidir:

 • Çevrimiçi ve yerel medyaya basın bültenleri
 • Önemli faktörleri davet ettiğiniz bir taraf (çevrimiçi yapılabilir)
 • Etkinlik günü hediye veya özel indirimler
 • Uzmanların geldiği ve müşterilerinizle konuştuğu çevrimiçi sohbetler, böylece bir sohbet platformu aracılığıyla sitenize trafik çeker. Örneğin, golf ekipmanı satıyorsanız, takipçinizi nasıl geliştireceğiniz konusunda profesyonel bir golf oyuncunuz olabilir..

Lansman stratejinizi planlarken kutunun dışında düşünmeye çalışın. Yapabileceğiniz her şey sizi rakiplerinizden öne çıkaracak iyi bir şey.

YENİ ONLINE MAĞAZANIZA TRAFİK SÜRÜŞÜ

Müşterileriniz sizi nerede bulacağınızı bilmiyorlarsa, en güzel çevrimiçi mağaza bile pek işe yaramaz. Başarılı olmak istiyorsanız, mağazanıza mümkün olduğunca çok trafik çekmelisiniz.

Bloggerlara ve Basına Ulaşmak

Niş bölgenizdeki kilit faktörler kimlerdir?? BuzzSumo bir anahtar kelime veya kelime öbeğindeki blogcular hakkında en çok konuşulanları belirlemenize yardımcı olacak harika bir araçtır. Sadece konuyu yazın ve ne olduğunu görün. En etkili blogcular, bağlanmak istediğiniz blog yazarlarıdır..

Onlara bir satır bırakın ve birbirleriyle röportaj, makale veya paylaşım paylaşımlarıyla ilgilenip ilgilenmediklerini sorun.

Mağazanızı Reddit’e Gönderme

Reddit, kullanıcıların ilgilerini çeken içerikleri bulmak için kullandıkları bir platformdur. Biri kılavuzlar site sadece kendini açıkça tanıtmak değildir sunuyor. Mağazanızla ilgili bir blogun kullanışlı olabileceği yer burasıdır. Sadece çevrimiçi mağazanızla bir şekilde ilgili bir konu yazın, makalenin kapsamı içinde mantıklı olan bir veya iki ürüne geri bağlanın ve ardından içeriği tanıtmak ve umarım sürücü kullanmak için makalenin yararlı bilgilerini Reddit’e gönderin. çevrimiçi mağazanıza biraz trafik.

Pinterest’te Yönetim Kurulu Oluşturma

Pinterest’e kaydolanların üçte ikisi kadın. Hedef demografiniz kadınlar veya hatta kısmen kadınlarsa, Pinterest’te bir tahta oluşturmak akıllıca olur. Bununla birlikte, orada pazarlamayı gerçekten anlamak için Pinterest’in dinamiğini de anlamalısınız.

Çoğu parti için Pinterest’i ziyaret edenler kurnaz bir grup. Onlara ulaşmak ve pinlerinizi paylaşmaya teşvik etmek istiyorsanız, sitenizdeki içeriğe geri dönmek istersiniz. Tencere mi satıyorsunuz? Bir tarif sunun. Giyim? Şehirde bir gece için mükemmel kıyafeti sergileyen bir iğne oluşturun.

Karşılaştırmalı Alışveriş Motorlarından Yararlanma

Karşılaştırmalı alışveriş motorları (CSE’ler), belirli bir ürün için en iyi fiyatı bulmak için kullanan tüketiciler arasında giderek daha popüler hale geldi. Ayrıca çevrimiçi mağazanız için daha fazla satış elde etmenin bir yoludur.

Temel olarak, birisi ÖAM yoluyla mağazanıza geldiğinde kaydolur ve tıklama başına ödeme yaparsınız. Ancak, bu son derece hedefli reklamcılıktır. Bu bağlantıyı tıklayan kişi zaten satmakta olduğunuz ürünü aradı ve satın alabileceği fiyatın iyi olduğu bir yer arıyor. Konuşma oranları, arama motorlarından gelen genel trafikten çok daha yüksek olacaktır..

Blog Başlatma

Daha önce de belirtildiği gibi, bir blog Reddit, StumbleUpon gibi sitelerde paylaşabileceğiniz ve hatta diğer blogcuların bağlantı vereceği içeriklerin sağlanmasına yardımcı olabilir. Blogunuzdaki makaleleri, normal müşterilerinize ürünleriniz ve nişinizle ilgili çok çeşitli konularda eğitirken değer katmak için de kullanabilirsiniz..

İdeal olarak, blog web sitenizin bir parçası olmalıdır, böylece insanlar bir makaleyi okumaya geldiğinde zaten sitenizde olurlar ve alışveriş yapmak veya belirli öğeleri satın almak için kolayca tıklayabilirler.

Instagram Uzman Kullanıcılarına Erişim

Eylül 2015 itibariyle Instagram hakkında 400 milyon aktif aylık kullanıcı. Bu kullanıcılardan bazıları “uzman kullanıcılar” olarak bilinir. Bunlar, düzenli olarak büyük bir takip ve fotoğraf paylaşan kullanıcılardır. Yetkili bir kullanıcıyla bağlantı kurmanın anahtarı, kendileriyle ilgili bir fotoğraf yayınlamak ve yorumlarda bahsetmektir. Bu teknik her zaman başarı bulamazken, zaman yatırımına değer. Yalnızca bir yetkili kullanıcı mağazanızdan bahsederse, maruziyetinizi artırabilir.

Çoğu sosyal medya ağı gibi, anahtar da değerli bir şey eklemektir ve bu da güçlü kullanıcının takipçilerinin ilgisini çekecektir.

Twitter’da Tweetleme

Var Twitter’da 1,3 milyardan fazla kayıtlı kullanıcı. Bu kullanıcıların en azından bir kısmı, sunduğunuz ürün veya hizmetlerle ilgilenecek. Twitter pazarlaması söz konusu olduğunda, içine koyduğunuz şeyi geri alırsınız. İnsanların sizi takip etmesini, sizi tekrar tweetlemesini ve içeriğinizi paylaşmasını istiyorsanız, iyiliğinizi iade etmeniz gerekir. Ayrıca, paylaşmaya değer olan ve her zaman yalnızca kendi kendini tanımadığınız şeyleri tweetlediğinizden emin olun.

Facebook Takipçilerini Etkilemek

Facebook etrafında Günlük 1 milyar aktif kullanıcı. Facebook ile ilgili benzersiz şeylerden biri, ayrı bir hesap oluşturmak zorunda kalmadan işletmeniz için ayrı bir sayfa oluşturabilmenizdir. Facebook ayrıca, reklamınızı göreceklerin ilgi alanlarından bir yaş aralığına kadar her şeyi belirtebileceğiniz, iyi hedeflenmiş reklamlar sunar.

Arkadaşlarınızı ve Ailenizi Paylaşma

Henüz fark etmediyseniz, iç çevrenizde oldukça güçlü bir pazarlama sokak ekibiniz var. Aileniz ve arkadaşlarınız büyük olasılıkla çevrimiçi mağazanızda başarılı olduğunuzu görmek istiyor. Onlardan mağazanızla ilgili bilgileri bildikleri kişilerle paylaşmalarını istemekten çekinmeyin..

ÇEVRİMİÇİ MAĞAZANIZI SONSUZA ÇALIŞIYOR

Çevrimiçi mağazanızın lansmanına hazırlanmak, tanıdığınız herkese tanıtmak ve ağızdan ağıza geçiş yapmak için aylar harcadınız. Lansman tarihi geldiğinde, mağazanın sorunsuz çalışmasını sağlamak için yine de bazı ek görevler üzerinde çalışmanız gerekir..

Envanteri Yönetme

Çevrimiçi bir mağazanın en önemli avantajlarından biri stok takibinin otomatik olmasıdır. Bir bakışta, hangi ürünlerin küçük bir stoğa sahip olduğunu ve nelerin çok fazla olduğunu görebilirsiniz. Bununla birlikte, belirli bir ürünü tedarikçiden almanın ne kadar sürdüğünü anlamak da önemlidir. Örneğin, yurtdışından bazı ürünler sipariş ederseniz, bunları almak birkaç hafta sürebilir.

Zamanla, bazı satış modellerini görebilmeniz ve belirli bir ürüne indiğinizde yeni bir sipariş vermeniz gerektiğini bilmeniz gerekir..

Gemiyi düşüren şirketler kullanıyorsanız, son verdikleri veya sonlarında stokta bulunmayan ürünleri satmadığınızdan emin olmak için sistemleriyle koordine etmeniz gerekir. Bir çevrimiçi mağaza sahibi olarak itibarınızı başlatmanın en kötü yolu, müşterileri siparişlerini bekletmektir..

Teslimat ve Nakliye İşlemleri

Çevrimiçi sistemin sorunsuz bir şekilde çalışmasına ek olarak, siparişleri hızlı bir şekilde yerine getirmek ve onları göndermek için süreçleriniz olduğundan emin olmak istersiniz..

 • Bir depoda sakladığınız eşyaları (veya şimdilik evinizde sadece boş bir odayı) taşıyorsanız, o eşyayı kolayca bulmanızı sağlayan bir kataloglama sistemi oluşturduğunuzdan emin olmak istersiniz. Kitapların bir kütüphanede nasıl düzenlendiğini düşünün ve sunduğunuz ürünler için ne tür bir sayı veya harf sistemi oluşturabileceğinizi görün. Güvenli numara için bu numarayı alışveriş sepeti sistemine eklediğinizden emin olun.
 • Şimdiye kadar, muhtemelen çevrimiçi mağazanız için hangi gönderim hizmetlerini kullanacağınıza karar verdiniz. Ayrıca, kutular, paketler, ambalaj bandı ve kabarcık sarma gibi malzemelerin elinizde olması gerektiğini unutmayın..
 • Her zaman siparişin doğru bir şekilde doldurulduğunu ve sipariş edilen her şeyin siparişte olduğunu kontrol edin.
 • Müşterinin tüm öğelerin gönderildiğini bir bakışta görebilmesi için her siparişe bir fatura eklemek istersiniz.

Müşteri Sorunlarıyla Başa Çıkma

Ağızdan ağza reklam güçlü bir güçtür. İnsanlar hakkınızda hem iyi hem de kötü yayılırlar. Mutsuz bir müşteri on kişiye veya sosyal medyada binlerce kişiye söyleyebilir. Bir müşteri mutsuz olduğunda:

 • Şikayet aldıktan hemen sonra yanıt verin.
 • Sorunu giderin. Hasarlı veya çalışmayan eşyaları değiştirin, iade posta ücreti verin veya bir değişim teklif edin.
 • Sitenizin misyonunu hatırlayın. Göreviniz sadece para kazanmak mı? Para önemli olsa da, muhtemelen başka birçok nedenden dolayı kendi işinize girmek istersiniz. Müşteri hizmetleriniz hedeflerinizi nasıl ölçer??

Bir sorunu çözebilirseniz, ömür boyu sadık bir müşteri kazanabilirsiniz.

Ürün Alışverişi ve İadelerini İşleme

Bir öğe, gönderim işlemi sırasında hasar gören müşteriye ulaşırsa, gönderim hizmeti veren toptancıya kendi adına bir şikayette bulunmanız gerekir. Veya, ürün işe yaramazsa veya bir şekilde kusurluysa, üretici ücretsiz olarak değiştirmekten mutlu olmalıdır. Bu, hasarlı ürün için iade posta ücretinin halledildiği ve müşteriye hiçbir maliyeti olmadığı anlamına gelir..

Öte yandan, öğe nakliye sırasında hasar gördüyse, öğe üzerinde sahip olduğunuz herhangi bir sigorta, bu öğeyi değiştirme maliyetlerinizi karşılamalıdır. Elbette geri ödeme almak için bir talepte bulunmanız gerekir ve ödeme almadan önce bir gecikme olabilir. Ancak, öğeyi değiştirmeden önce müşteriyi bekletmemelisiniz.

EStore’u Dönüşümleri Artırmaya Optimize Etme

Mağazanızı başlattıktan sonra, bazı modelleri açıkça görebilmeniz gerekir. Belirli açılış sayfalarının alışveriş sepeti aracılığıyla ve tamamlanmış bir satışla trafiği daha verimli bir şekilde dönüşümlü hale getirip getirmediğini görmek için bazı A / B ayrık testleri yapmak istersiniz..

Analitiği izleyerek ve A / B testi yaparak akla gelebilecek her şeyi test edebilirsiniz. Farklı renk düğmelerini, ücretsiz nakliyeyi veya indirimli nakliyeyi ve hatta farklı açıklamaları veya diğer özellikleri test edin.

EStore’unuzu optimize etmek için yapabileceğiniz diğer bazı şeyler:

 • Sitenize müşteri olarak bakmak. Gözünüzü çeken nedir? Karmaşık veya kafa karıştırıcı olan nedir?
 • Fiyatların açıkça işaretlendiğinden emin olmak için kontrol edin.
 • Güven duygusu yaratmak için yorum ve referanslar ekleyin.
 • Kayıtlı kullanıcıların segmentlerine özel tekliflerden yararlanın

Google Analytics’i ve site istatistiklerinizi kullanarak, ziyaretçileri müşterilere dönüştürmek ve buna göre değişiklik yapmak için neyin işe yaramadığı hakkında çok şey öğrenebilirsiniz.

LANSMAN SONRASI BAŞARI PAZARLAMASI

Çevrimiçi mağazanızı başlattıktan sonra, pazarlama çalışmalarınıza düzenli olarak devam etmeniz veya yavaş yavaş ivme kaybetme riskiniz olacaktır. Düzenli olarak yapmak isteyeceğiniz şeylerden bazıları şunlardır:

Pazarlama Bütçesi Atama

Yatırımcılarınız olsun, kredi kullandıysanız veya tasarruf kullansanız da, ilk lansman pazarlama bütçeniz hızla tükenecektir. Yeni müşterilere ulaşmaya devam etmek istiyorsanız, kârınızın bir yüzdesini pazarlamaya ayırmak önemlidir.

İyi bir kural, Reklamcılıktaki kârınızın% 20’si.

Ayrıca hedeflerinizin ne olduğuna karar vermeniz gerekir. Örneğin, olası satış yaratmaya mı yoksa mevcut müşterilere satışları artırmaya mı odaklanıyorsunuz? Ardından, hangi reklam kanallarının bu hedeflere ulaşmak için en etkili olduğuna ve bu mekanlara diğerlerinden daha fazla kaynak ayırdığına bakın.

Reklam Kampanyası Başlatma

Çevrimiçi mağaza işletmenin çoğu bölümünde olduğu gibi, ilk adımınız reklam kampanyası için hedefinizin ne olduğunu bulmaktır. Ne başarmak istiyorsun?

Ardından, kampanyayla ulaşmak istediğiniz hedef demografiyi düşünmek istersiniz. Bu, reklam kampanyasını nerede başlatmanız gerektiğini ve hedeflerinize ulaşmak için hangi sosyal medya platformlarının en iyi şekilde çalışacağını size söyleyecektir.

Son olarak, kampanyayı seçtiğiniz platformlarda oluşturacaksınız ve reklamın etkinliğini test etmelisiniz. Reklamcılık bütçenizden en iyi şekilde yararlanmak için ayarlamalar yapmak isteyebilirsiniz.

E-Ticaret SEO üzerinde çalışma

Artık sitenizi başlattığınıza göre, bir sonraki hedefiniz rakiplerinizin arama motorlarında gösterdiklerinden daha üst sıralarda yer almalıdır. Optify, belirli bir anahtar kelime için bir numaralı sıralama web sitesinin ikinci sıradaki tıklama oranının iki katı olduğunu gösteren bazı araştırmalar gerçekleştirdi.

Bu kılavuzun üst kısmında belirtildiği gibi, hem anahtar kelime araştırması hem de rakip analizi yapmaya devam etmeniz gerekir. Bir rakip kadar iyi sıralama yapmadığınızda, sayfalarını inceleyin ve nedenini anlayın. Çoğu zaman, bu günlerde kimin daha iyi içeriğe sahip olduğu meselesidir, bu nedenle blogunuz bu konuda ve ürün açıklamalarınızın ne kadar ayrıntılı olduğu konusunda yardımcı olabilir.

Yazım hataları veya dilbilgisi hataları gibi sorunları giderin. Kısacası, sayfanızı olabileceği en iyi şekilde yapın.

Devam Sosyal Medya Pazarlaması

Sosyal medya pazarlaması ile takipçilerinizle bir ilişki geliştirirsiniz. Bir ses ve stil geliştirmek önemlidir. Ayrıca, satış yapmak niyetiyle değil, yalnızca eğlenmek için bir yüzdeyi paylaşmak istersiniz. İzleyiciler mizah anlayışını veya faydalı bilgileri takdir ediyor ve bunu başkalarıyla paylaşacak.

E-Posta Pazarlamasını Kurma

E-posta pazarlaması için bir zamanlamaya karar verin. Abonelere ne sıklıkla bülten göndermek istiyorsunuz? Kuponlar ve özel teklifler ne olacak? Sadece onlara satıyormuş gibi görünmeden bunlarla nasıl iletişime geçebilirsin??

Bir e-kitap veya rehber yazmayı ve bülteninize abone olmanız karşılığında sunmayı düşünün. Bu, site ziyaretçilerine kaydolmak için bir teşvik verebilir.

Satış Ortaklığı Programını Kurma

Başkalarına bir ortaklık programı sunmak ister misiniz? Bu, birden fazla web sitesinde benzersiz bir ürün elde etmenin mükemmel bir yolu olabilir.

 • Siparişleri yerine getirmek için yeterli envanterinizin olduğundan emin olun.
 • Genel masrafları karşılamak için hala yeterince kar elde etmenizi sağlayan bir tazminat yapısı seçin.

Shopify gibi bir site kullanıyorsanız, bir satış ortağı programını kolayca entegre edebilirsiniz. Kendi kendinize barındırma hizmeti alıyorsanız, size yönlendirme gönderen satış ortağını uygun şekilde kredilendirebilmeniz için satış ortağı izleme kimliklerini uygulamanıza olanak tanıyan seçeneklere bakmanız gerekir..

Sadakat Programı Oluşturma

Müşterileri sizden tekrar tekrar sipariş vermeye teşvik etmek ister misiniz? Müşterileri belirli bir miktarda ürün veya belirli sayıda sipariş için ödüllendiren bir sadakat programı uygulayın. Onları harcayacakları nakit, indirim ve hatta seçebilecekleri küçük hediyelerle ödüllendirebilirsiniz. Bunu etkili bir şekilde yapan bazı siteler arasında Sephora, Kohl’un (Kohl’un Nakit) ve Eski Donanma sayılabilir..

Hangi ödüllerin hedef müşteri tabanınızın tekrar tekrar geri gelmesini sağlayacağını düşünün.

Sonuç

Kendi çevrimiçi mağazanızı işletmek, bir tuğla ve harç mağazasına ihtiyacınız olduğu kadar nakit yatırımı yapmadan bir işletme sahibi olma şansı verir. Düzgün bir plan yapar ve trendlerin ve pazarlamanın zirvesinde kalırsanız, çok başarılı bir e-Ticaret işi kurabilmelisiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map