MotoCMS İnceleme 2017


MotoCMS

Siteyi ziyaret et

8.9


AWA Puanı

MotoCMS

MotoCMS, WYSIWYG (Ne Görüyorsanız onu Al) modunda profesyonel web siteleri oluşturmanıza olanak tanıyan kullanımı kolay bir web sitesi oluşturucusudur. 2008’deki ilk lansmanından bu yana, özellikle yeni başlayanlar arasında çok sayıda hayran ve destekçiye ulaştı. Herhangi bir kodlama becerisi olmadan e-Ticaret web siteleri, profesyonel portföyler ve iş web siteleri oluşturmanıza izin verir. Profesyonel görünümlü işlevsel bir web sitesi oluşturmak için üç basit adımı izlemeniz gerekir: 2500’den fazla hazır şablondan istediğiniz tasarımı seçin; sürükle ve bırak arayüzü ile özelleştirin ve içeriğinizi ekleyin; web sitenizi başlatın. Aşağıdaki MotoCMS incelemesini okuyun.

Artıları

 • 14 günlük ücretsiz deneme sürümü
 • % 100 duyarlı tasarım
 • Sürükle ve bırak arayüzü
 • Çeşitli kategorilerde 2500 hazır şablon
 • E-ticaret işlevselliği
 • Ücretsiz ömür boyu destek
 • Geliştiriciler için Beyaz Etiket

Eksileri

 • Sizin için özel web siteleri tasarlamaz
 • Kendi hosting çözümünü sunmuyor
 • Tam özellikli blog platformu eksikliği

genel bakış

MotoCMS, pazarda neredeyse on yıllık deneyime sahip bir şirkettir. Sundukları çok çeşitli hazır şablonlar ve olağanüstü esneklik, onları herhangi bir proje için mükemmel bir çözüm haline getirir. MotoCMS yönetici paneliyle çalışmak için herhangi bir teknik bilgiye veya kodlama becerisine sahip olmanıza gerek yoktur.

Web sitesi bakımı konusunda deneyimi olmayanlara yönelik olarak tasarlanmıştır. Ancak, diğer tüm şirketler gibi MotoCMS’nin de avantajları ve dezavantajları vardır. Ve bunları aşağıda tartışacağız.

MotoCMS Kimler İçin Önerilir?

MotoCMS, küçük işletme sahipleri, hizmetlerini çevrimiçi olarak sunmanın bir yolunu arayan bireysel profesyoneller, blogcular, çevrimiçi mağaza sahipleri ve iyi görünümlü bir siteye ihtiyaç duyan herkes için hızlı ve minimum çabayla ideal bir çözüm olabilir. Hem yeni başlayanlar hem de profesyonel geliştiriciler MotoCMS’yi kullanabilir.

MotoCMS Odak Alanı / Uzmanlıklar

MotoCMS, bireysel veya kurumsal projeler için son derece işlevsel ve ilerici web siteleri üretmeye odaklanmıştır. Seçim için farklı iş niş 2500’den fazla şablon sunuyor. Temalar oldukça esnektir. Şablonu seçtikten sonra, herhangi bir tanıma ötesinde özelleştirebilir ve projenize uyarlayabilirsiniz. MotoCMS, e-Ticaret web siteleri için de çözümler sunar. Çok sayıda eklenti ve widget ile web sitenizin işlevselliğini önemli ölçüde artırabilirsiniz.

Yeterli Ölçeklenebilirlik / Büyümek İçin Oda Var mı?

MotoCMS sürekli gelişmektedir. En son sürüm 3.0, hız, kullanıcı dostu ve mobil yanıt verebilirlik için bir iyileştirme getirdi. MotoCM’lere katıldığınızda ücretsiz olarak sürekli güncellemeler alacaksınız.

MoneyBack Garanti Politikası nedir?

MotoCMS kullanım koşullarında, şirketin teslim edildikten sonra şirketin para iadesi yapılamayan geri dönüşü olmayan ürünler teklif etmediği bilgisini bulabilirsiniz..

MotoCMS’nin İtibarı Nedir?

MotoCMS, web tasarım pazarında oldukça uzun bir geçmişe sahiptir. Bu yıllar boyunca şirket, zamana uygun olarak gelişmekte ve gelişmekte ve müşterilerine en yenilikçi çözümleri sunmaktadır. En son güncelleme olan MotoCMS 3.0, hız, kullanıcı deneyimi ve duyarlı tasarıma yaklaşımı yeni seviyeye taşıdı. Bu gerçek, müşteri odaklı olmanın yanı sıra, MotoCMS’nin modern web sitesi kurucularının üstünde kalmasına yardımcı olur. Birçok olumlu müşteri yorumu bu gerçeğin bolca kanıtı olabilir.

Neden MotoCMS’i Seçmelisiniz??

MotoCMS, çok çeşitli esnek, tamamen özelleştirilebilir şablonlar sunan bir web sitesi oluşturucusudur. Çok sayıda özellik, web sitesi tasarımı için çeşitli seçenekler ve mevcut çoklu eklentiler, onları büyük ve küçük projeler için ideal hale getirir.

Ana Özellikler

 • Özelleştirilebilir şablonlar
 • Mobil uyumlu tasarım
 • E-ticaret eklentisi
 • SEO optimizasyonu
 • Gelişmiş medya kütüphanesi
 • Sosyal Medya entegrasyonu
 • Entegre analitik ve web yöneticisi araçları
 • Widget’lar olmalı
 • Beyaz etiket
 • Ücretsiz güncellemeler
 • Bulut Barındırma

MotoCMS web sitesi oluşturucusunun en yeni özellikleri

MotoCMS Sektör Uzmanları Kararı

Web üzerinde, MotoCMS web sitesi oluşturucusunda birçok uzman yorumu bulabilirsiniz. Başka alternatifler olmasına rağmen, uzmanların çoğu, bunun herhangi bir kodlama becerisine sahip olmayan, ancak profesyonel görünümlü bir web sitesi tasarımına sahip olmak isteyenler için ideal bir seçenek olduğunu kabul ediyor. İşlevsel sürükle ve bırak editörü, yeni başlayanların web sitesini özelleştirmesini ve yönetmesini kolaylaştırır.

Tüm şablonlar güncel. MotoCMS’nin 3.0 sürümüne son güncellemesi, web sitesi binasını tamamen yeni bir seviyeye getirdi.

MotoCMS, biraz para ve enerji tasarrufu yapmak isteyenler için ekonomik ve güvenilir bir çözümdür.

MotoCMS’de Olumlu Tüketici İncelemeleri ve Görüşleri

Olumlu müşteri incelemelerinin sayısı, olumsuz olanları önemli ölçüde etkilemektedir. Müşterilerin çoğu sürükle ve bırak üreticisi ile çalışırken olumlu deneyimlerinden bahsediyor. Ayrıca desteği şirketin en güçlü noktalarından biri olarak adlandırıyorlar. Tüm sorunlar mümkün olan en kısa sürede çözüldü. Kullanıcıların yorumlarıyla ilgili olarak, MotoCMS mükemmel bir seçenek gibi görünüyor.

MotoCMS’de Olumsuz Tüketici İncelemeleri ve Şikayetleri

Web üzerinde MotoCMS üzerinde çok fazla olumsuz yorum yok. Kullanıcıların çoğu beklediklerini alır. En fazla incelemede görünen en büyük dezavantajlar arasında bloglama işlevselliğinin olmaması yer alıyor. Belki de şirket bunlardan dolayı birçok potansiyel müşteri kaybetmiştir. Ancak, müşterilerinin ihtiyaçlarına dikkat etmek MotoCMS’nin en yeni

tasarlamak & Özelleştirme

MotoCMS, yeni başlayanlar ve ileri düzey kullanıcılar için çok çeşitli tasarım ve özelleştirme fırsatları sunmaktadır. İşte bazı MotoCMS tasarım ve özelleştirme güçlü noktaları.

özellikgenel bakış
Hazır web sitesi şablonlarıMotoCMS, müşterilere çeşitli işletme türleri için 2500’den fazla tamamen mobil uyumlu çözüm sunar. Bu şablonlardan birini seçerek kullanıcının onu özelleştirme ve projesine uyarlama, 14 günlük ücretsiz deneme süresi ve bundan sonra tema için ödeme yapma imkanı vardır..
 • Şablon çeşitliliği ve kalitesi.Çeşitli kategoriler, müşterinin kendi iş nişine uyan şablonu bulmasını sağlar.
 • Önceden Seçilmiş Şablonlar ve Sıfırdan Web Sitenizi Oluşturma. MotoCMS, şablon odaklı bir web sitesi kurucusudur. Web sitenizin sıfırdan tasarlanmış olmasını istiyorsanız, başka bir çözüm aramak zorunda kalacaksınız..

Web Sitesi Oluşturucu ArayüzüMotoCMS, sürükle ve bırak arayüzü ile sezgisel ve kullanıcı dostu bir yönetim paneli sunar. Kullanıcı renk düzenini düzenleyebilir, görsel öğeleri ve düzen yapısını yeniden düzenleyebilir, görüntüleri ve yazı tiplerini kod olmadan doğrudan ve doğrudan temas kurabilir. Hesap girişi güvenlidir ve sizden başka kimse giriş yapamaz. Şablonda değişiklik yaparak değişiklikleri anında görebilirsiniz.>
Sayfa Stilini ÖzelleştirmeSayfa stili özelleştirme, web sitenizi kişiselleştirmenize ve benzersiz bir karakter sunmanıza olanak tanır. MotoCMS bunun için geniş bir araç seti sunar.
 • Kişiselleştirme için tasarım seçenekleri.Sosyal medya, widget’lar ve uygulamalarla ilgili olarak kendi resimlerinizi, içeriğinizi ekleyebilir, web sitenizi kişiselleştirebilirsiniz..
 • İçeriği taşıma, yeniden boyutlandırma ve düzenleme özgürlüğüMotoCMS, içeriği yeniden boyutlandırma, düzenleme ve taşıma konusunda size tam bir özgürlük sunar. Sürükle ve bırak işlevi, hızlı ve sorunsuz bir şekilde yapılmasını sağlar. Ayrıca, çeşitli görsel öğelerin arka plan rengini ve rengini özelleştirebilirsiniz.
 • HTML / CSS koduna erişim var mı? Bu bir özellik olarak görünmüyor. MotoCMS, kullanıcılara kaynak koduna erişim sağlamıyor.
 • Görsel düzenleme kullanıcı arayüzü.MotoCMS görsel web sitesi oluşturucu kolay ve sezgisel. Etkileşimli platform, kişiselleştirme sürecini bir oyun gibi hissettiriyor.

Bir şablondan hoşlandığınızda, 14 günlük ücretsiz deneme sürümünü başlatabilir ve özelleştirme bölümüne geçebilirsiniz. Temayı ihtiyaçlarınıza ve amaçlarınıza göre ayarlayabilir, işlevselliğini deneyebilir ve ancak bundan sonra ödeme yapabilirsiniz.

site navigasyonuHer şablon, her bir iş alanı için gerekli olan bir dizi önceden tasarlanmış sayfa ile birlikte gelir. Kendi sayfalarınızı ekleme imkanı da vardır. Her sayfa ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilebilir. Gezinme çubuğu da beğeninize göre yapılandırılabilir.
İçerik yönetimiİçeriği istediğiniz zaman kolayca yönetebilirsiniz. Fazla zaman almaz ve pürüzsüz ve zahmetsizdir.
Fotoğraf ve GalerilerMedya Kütüphanesi dosya yöneticisi, istediğiniz kadar klasör oluşturarak fotoğraflarınızı, ses dosyalarınızı, videolarınızı, dokümanlarınızı ve arşivlerinizi yönetmenizi sağlar. Tüm medya verilerinizi düzenli tutmanıza yardımcı olduğundan ve ihtiyacınız olduğunda dosyalara kolay erişim sağladığından çok kullanışlıdır.
Mobil Site OluşturmaArtık bu MotoCMS oluşturucusunun yönetici panelini en popüler cihazlardan kullanabilirsiniz: PC’ler, tabletler veya akıllı telefonlar. Bu, web sitenizi büyük mobil cihazların ekran çözünürlüklerine uyarlanabilir hale getirir. Web siteniz kalitesini ve orijinal içeriğini kaybetmeyecek, böylece ziyaretçilerinizin web sitenizin mobil sürümünün tamamen duyarlı olmasının tadını çıkarabileceği şekilde.
Sosyal Paylaşım EntegrasyonuEn son eğilimlere ayak uydurma MotoCMS tam sosyal entegrasyon sağlar. Web sitenizin sosyal ağlarda beğenilmesi ve paylaşılması için gerekli widget’ların tam bir seti vardır. MotoCMS 3.0’ın piyasaya sürülmesiyle birlikte, üç widget daha entegrasyonu olasılığı ortaya çıktı. Bunlar Facebook Feed, Twitter Timeline ve Pinterest Board. Tek yapmanız gereken, gerekli widget’ı sürükleyip bırakmak ve hesap sayfasının URL’sini eklemektir.
Tasarım HizmetleriMotoCMS sizin için sıfırdan bir web sitesi tasarlamayı önermez. MotoCMS oluşturucusunun arkasındaki ana fikir, herhangi bir dış yardım almadan herkesin kendi web sitesini yaratma olanağı sağlamaktır. Bu nedenle, özel bir tasarıma ihtiyacınız varsa, başka bir web tasarım şirketini tercih etmeniz gerekecektir..

Özellikleri & Araçlar

MotoCMS’nin sunduğu özelliklerin listesi gerçekten sonsuz. Herhangi bir zorluk çekmeden profesyonel bir çok yönlü web sitesi oluşturmanıza olanak tanır.

MotoCMS widget'ları

özellikgenel bakış
Web Sitesi KurulumuMotoCMS ile sorunsuz ve kullanıcı dostu bir kurulum sürecine sahip olacaksınız. Birkaç basit aşamadan geçmeniz gerekir: kurulum, özelleştirme, içeriğinizi ekleme, web sitenizi yayınlama ve optimize etme. Tüm aşamalar, sizi kaybolmayacak ayrıntılı öğreticilerle donatılmıştır..
Web TasarımHer şeyden önce, mevcut 2500 seçenek arasından size uygun tasarımı seçmeniz gerekecektir. Daha sonra, gelecekteki web sitenizin stilini, renk düzenini ve yapısını ayarlayabileceğiniz kişisel hesabınıza geçersiniz. Web sitenizin üç sürümü ile çalışacaksınız: Akıllı telefon, tablet veya masaüstü için. Sonuç olarak, tamamen duyarlı bir tasarım elde edersiniz.
Özel Alan AdıMotoCMS, bunlar aracılığıyla bir alan adı satın alma olanağı sunmaz.
Gezinme derinliğiHer şablonda, işletmenizin ihtiyaçları için bir dizi önceden tasarlanmış sayfa elde edersiniz. Mevcut temaların geniş koleksiyonundan ihtiyacınız olan yapıyı kolayca seçebilirsiniz..
Widget’lar ve UygulamalarSayfa düzenleyicide düzinelerce kullanışlı ve işlevsel widget bulunmaktadır. Bunlar arasında galeriler / portföyler, iletişim formları, metin kutuları, videolar ve Google haritaları bulacaksınız. Ayrıca bir premium ekstra widget var. E-Ticaret işlevini web sitenize entegre etmek istiyorsanız, ek 99 $ ‘a mal olacaktır. Bununla birlikte, bir eStore şablonu satın alırsanız, bu ekstra ücreti ödemek zorunda kalmazsınız.
Ziyaretçi İstatistikleriMotoCMS, Google Analytics, Google Web Yöneticisi Araçları, Yandex.Metrica ve Yandex.Webmaster gibi minimum düzeyde analitik ve web yöneticisi araçları sağlar. Web sitenizi daha yetkin araçlarla geliştirmek istiyorsanız, bunlar için ekstra ödeme yapmanız gerekecektir.
Fotoğraf, Video ve SesMedya içeriğinin iyi düşünülmüş kullanımı, dönüşümünüzü önemli ölçüde artırabilir ve web sitenize yeni ziyaretçiler çekebilir. Bu nedenle MotoCMS, bu dosyaları sayfalarınıza sorunsuz ve zahmetsizce ekleme işlemini yapmaya özen gösterdi. Güncellenmiş Medya Kitaplığı, dosyalarınızı çeşitli klasörlerde düzenlemenize olanak tanıyarak reklamın onları bulmak için yapılandırılmasını kolaylaştırır. Dosyaları sürükleyip bırakarak sayfalarınıza ekleyin.
BlogMaalesef blog bölümünde yalnızca en yeni MotoCMS şablonları bulunuyor. Şirket, web sitelerine tanıtmaya başladı. Bu belki de en büyük dezavantajlardan biridir, ancak şablonların çoğu için blog işlevselliği sağlanmamıştır. Web sitenizde bir bloglama bölümüne ihtiyacınız varsa, ücretsiz olarak birçok 3. taraf bloglama seçeneği vardır.
Google HaritalarGoogle Haritalar entegrasyonu bir tıklamayla kullanılabilir.
HTML DüzenleyiciMotoCMS, HTML düzenleyiciyi desteklemez. Ancak, öğeleri yönetici panelinden gömebilirsiniz.
Sosyal Medya EntegrasyonuTwitter Timeline, Facebook Feed ve Pinterest Board dahil olmak üzere sosyal medya widget’larının tam desteği.
Formlar ve anketlerFormları ve anketleri HTML kod kutusu aracılığıyla gömebilirsiniz. Öğeyi gömmek için widget’ı sürükleyip bırakmanız ve öğenin HTML kodunu ilgili alana eklemeniz yeterlidir.
Hosting SeçenekleriMotoCMS kendi barındırma hizmetini sağlamaz. Ancak, size oldukça yararlı koşullarda web sitenizi barındırmak için bir fırsat verir. MotoCMS, Bluehost ve Inmotion ile işbirliği yapıyor. MotoCMS’den bir şablon satın alırsanız, Bluehost’tan büyük bir indirim alabilirsiniz – ayda 2,95 $ (ücretsiz alan adı kaydı, 50 GB web sitesi alanı, 7/24 destek vb. Dahil). Inmotion ile hiçbir ücret ödemeden alan adı kaydı, sınırsız disk alanı, sınırsız aylık transfer vb. İçin ayda 3,49 $ ödeyeceksiniz..
Birden Fazla DilMotoCMS şablonları çok dilli ve 10 dili destekliyor.
Mobil OptimizasyonTüm temalar% 100 duyarlı. Duyarlı tasarım, web sitenizi en popüler mobil cihazlara uyarlayacaktır. Hepsine değil, çoğuna. MotoCMS, belirli bir ekran çözünürlüğü için değerleri manuel olarak ayarlamanıza izin veren Boyutlar ve Değerler aracını sağlar.
E-Ticaret / Online MağazaMotoCMS ile bir çevrimiçi mağaza açmak istiyorsanız iki seçeneğiniz vardır: ya bir e-ticaret şablonu seçersiniz ya da herhangi bir MotoCMS temasına entegre edebileceğiniz premium bir e-ticaret widget’ı satın alırsınız. E-Ticaret eklentisi ürün, kategori ve marka yönetimi, müşteri yönetimi, her ürün için SEO optimizasyon seçenekleri ve sipariş yönetimi içerir. Ödeme seçenekleri özelleştirilebilir. Ancak, ödeme işleme seçenekleriniz 2Checkout ve PayPal ile sınırlıdır.
SEO DostuMotoCMS web sitesi oluşturucu, arama motoru sıralamalarınızı iyileştirmek için bir dizi temel SEO seçeneği sunar. Orijinal sayfa başlıkları, meta açıklamalar, anahtar kelimeler, resimler için ALT etiketleri yazarak web sitenizin içeriğini optimize edebilirsiniz. Google veya Yandex ile metrik kampanyalar da başlatabilirsiniz. Ayrıca, doğrudan yönetim panelinde 301 yönlendirmeleri gerçekleştirmenizi sağlayan özel bir “Yönlendirmeler” bölümü vardır.
Site Sınırlı Erişimi (Parola Koruması)Kişisel hesabınızı oluşturdunuz.
Beyaz etiketWebiste oluşturucu MotoCMS, web geliştiricileri için mükemmel bir fırsat sunar. Web sitelerini oluşturmak için uygun bir fiyat için hazır şablonlar satın alabilir veya üreticinin sınırsız olanaklarını kullanabilir ve MotoCMS hesaplarında önceden hazırlanmış öğeleri kullanarak hayallerinin web sitelerini oluşturabilirler.

Planlar & Fiyatlandırma

Belki de, MotoCMS ile ilgili en iyi şeylerden biri, satın alma işleminden önce 14 günlük deneme süresine kaydolarak şablonu deneyebilirsiniz. MotoCMS HTML şablonu size 139 dolara mal olacak. Mobil uyumlu bir MotoCMS veya e-Ticaret şablonu için 199 ABD doları ödeyeceksiniz. Biraz pahalı görünüyorsa, hissetmeyin. MotoCMS’de genellikle indirim, satış ve fırsatlar var.

MotoCMS web sitesi oluşturucu fiyatları

Özel bir anlaşma satın alabilirsiniz. Örneğin, MotoCMS 3 şablonu + kurulum + barındırma size 297 dolara mal olacak. Ve MotoCMS 3 Template + kurulumu sadece 248 $. E-Ticaret eklentisi gibi bazı eklentilere ihtiyacınız varsa, size ekstra paraya mal olacak.

Fiyatlar oldukça rekabetçi. Birçok müşteri ve uzman, kalite / fiyat oranı açısından oldukça adil olduklarını belirtiyor.

Müşteri desteği

Neredeyse 10 yıldır faaliyette olan MotoCMS, destek hizmetlerini mükemmelleştirdi. MotoCMS’ye katılarak 7/24 ücretsiz ömür boyu desteğe erişebilirsiniz. Herhangi bir müşteri veya hatta bir demo kullanıcısı, 24 saat boyunca destek ekibiyle iletişim kurabilir. Telefonda işlerinizi yapmayı tercih ediyorsanız, bilet gönderebilir, canlı sohbet veya Beni Ara işlevini kullanabilirsiniz. Ayrıca, ayrıntılı SSS sayfasında bir cevap arayabilir ve MotoCMS blogundaki tüm yenilikleri takip edebilirsiniz..

MotoCMS destek seçenekleri

Kullanım kolaylığı

Başlangıç ​​süreci biraz zaman alabilir. Başlamak için birkaç aşamadan geçmeniz gerekecek. Her şeyden önce, iş nişinizi seçmeniz gerekir. Bundan sonra şablonunuzu seçebilirsiniz. Ardından, deneme süresini başlatmak için açılır pencereye veri girmeniz gerekir. İşiniz bittiğinde, bağlantıyı içeren bir onay e-postası alırsınız ve üzerine tıklayarak nihayet başlayabilirsiniz. Bu adımlar uzun zaman alır ve kullanıcının ilk izlenimini bozabilir.

Bununla birlikte, sürecin geri kalanı pürüzsüz ve sezgiseldir. Arayüzün kullanıcı dostu olması en üst seviyededir. Adım adım eğitimler ve açılan pencereler, tüm özelleştirme süreci boyunca size yol gösterecektir.

Bir web sitesi oluşturucu olmanın yanı sıra MotoCMS, dosyalarınızı yüklemenizi ve birkaç dakika içinde kendiniz barındırmalarınıza yüklemenizi sağlayan bir içerik yönetim sistemidir. Ayrıca ihtiyacınız olduğunda web sitesini başka bir barındırma işlemine de aktarabilirsiniz.

Sonuç

MotoCMS, küçük ve orta ölçekli işletmeler için iyi bir seçimdir. Ayrıca, fonları ve çabaları ile ihtiyatlı, ancak profesyonel web stüdyoları tarafından oluşturulanlara kıyasla tasarım ve işlevselliğe sahip bir web sitesinin tadını çıkarmak isteyen kullanıcılar için de uygundur. Şablonun seçimi, işletme sahiplerinin projeleri için mükemmel bir eşleşme bulmalarına harika bir fırsat sağlar.

MotoCMS’nin kendi barındırma hizmeti sağlamamasına rağmen, Bluehost ve Inmotion barındırma hizmetleri için fırsatlar sunuyorlar. MotoCMS, web geliştiricileri için Beyaz etiket sunuyor.

Tasarımı tamamen özelleştirebilir ve ihtiyacınız olan eklentileri karıştırabilirsiniz. ECommerce işlevselliği de mevcuttur. İşlevsel bloglama platformunun eksikliği bir sorun olabilir. Ancak, 3. taraf eklentileri günü kurtarabilir. Para iade garantisi yoktur. Ancak şablonu satın almadan önce 14 günlük ücretsiz deneme süresine sahip olabilirsiniz. Genel olarak, MotoCMS makul bir fiyata iyi hizmetler sunar.

Karşılaştırmak

MotoCMS

89

Wix

96

Weebly

95

Squarespace

94

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map