Ağ Çözümleri İncelemesi 2016


Ağ çözümleri

Siteyi ziyaret et

8.9


AWA Puanı

Ağ çözümleri

Sektördeki en eski isimlerden biri olan Network Solutions, 1979 yılında bir danışmanlık firması olarak başladı ve 1993 yılında ilk alan adı kayıt şirketi oldu. 2005 yılında, web hosting de dahil olmak üzere diğer ürünler sunmaya başladılar. Ancak yine de kârlarının% 45’ini alan adı tescil işinden elde ediyorlar. 2011 yılında Network Solutions Web.com tarafından satın alındı ​​ancak Network Solutions adı altında çalışmaya devam ediyor.

genel bakış

Network Solutions, paylaşılan barındırma, yönetilen WordPress ve VPS planları sunar. Linux ve Windows seçenekleri paylaşılan barındırma için kullanılabilir; VPS yalnızca Linux içindir. Linux için üç paylaşılan plan, Essential, Professional ve Premium ve Windows için üç benzer plan vardır. Ağ Çözümleri’nden gelen her bir plan paketi, sitenizin güvenliği ayarlamaya ve dosya aktarmaya yardımcı olacak bir danışmanla birlikte gelir. Essential paketi bireysel veya küçük işletmeler içindir. Çoğu kullanıcı, özellikleri ve orta sınıf fiyatlandırması nedeniyle Profesyonel Hosting paketini tercih edecektir. Sınırsız bant genişliği, depolama alanı ve e-posta hesaplarıyla Premium, daha büyük işletmeler veya çok fazla trafiğe sahip olanlar için seçim olacaktır.

İki VPS paketi vardır – biri küçük veya başlangıç ​​web siteleri için uygundur ve biri iki kat daha pahalı, ancak yüksek trafikli siteler için tasarlanmıştır. Özel sunucu seçenekleri yoktur, bu nedenle kendi sunucunuza ihtiyacınız varsa, Network Solutions size göre değildir.

Network Solutions, Linux tabanlı bir yönetilen WordPress planına sahiptir. Yönetilen WordPress genellikle çoğu web barındırma şirketi ile paylaşılan barındırma maliyeti daha fazladır ve Network Solutions bir istisna değildir. Bununla birlikte, daha yüksek fiyatla ekstra güvenlik, otomatik günlük yedeklemeler, kurulum yardımı, WordPress uzman desteği ve daha hızlı yükleme ve yanıt süreleri için optimize edilmiş sunucular gelir. WordPress ve izin verilen eklentiler için gerekli tüm güncellemeleri yapacaklar ve içeriğinize odaklanmanızı sağlayacaklar. Network Solutions ayrıca ilk hizmet dönemi için ücretsiz bir SSL sertifikası sağlar.

Ağ Çözümleri web barındırma ek olarak daha birçok ürün sunuyor. Sadece e-posta barındırma, bir E-ticaret çevrimiçi mağaza seçeneği, SSL sertifikaları, pazarlama ve SEO hizmetleri, web sitesi tasarımı, premium destek ve daha fazlasını sunarlar, aylık ücretler için Network Solutions, 2008 ve 2009’daki alan uygulamaları üzerinde tartışmaların merkezinde yer aldı. Alan adı tescil şirketlerinin, sahibi onları etkin bir web sitesine yönlendirinceye kadar kendilerine kayıtlı alan adlarını park edilmiş sayfa olarak kullanmaları yaygın bir uygulama olmakla birlikte, Network Solutions 2008’de reklamları etkin olmayan alt alanlara koymaya ve reklam dolu park edilmiş sayfalara dönüştürmeye başladı. etki alanı sahibinden. 2009’un sonlarında, alan adları için yapılan aramaların günlük listelerini web sitesi alan adı arama kutusunda yayınlamaya başladılar. Ayrıca, sitelerinde aranan alanları bekletmeye başladılar ve birisinin aramada kullanılabilir olduğunu gördükten sonra başka bir yerde alan adını kaydetmesini etkili bir şekilde önlediler. Ağ Çözümleri dört gün sonra adları kaydından çıkarır kaldırmaz, hizmet için Ağ Çözümleri aboneliği olan “alan adı tadımcıları”, alan adlarını satın alıp daha yüksek bir fiyata satışa sunabilmeleri için derhal bilgilendirilir. Bu uygulamalar durmuş gibi görünse de, Network Solutions’ın alan adı transfer taleplerini nasıl ele aldığı konusunda hala birçok şikayet var.

Network Solutions, Linux için% 99.99 çalışma süresi ve Windows planları için% 99.9 garanti süresi ve endüstri standardı 30 günlük para iade garantisi ile gelir. Çoğu rakipte olduğu gibi, geri ödeme herhangi bir alan adı veya üçüncü taraf ücreti içermez.

Planları ve ürün teklifleri ile Network Solution, kişisel blog yazarlarından küçük ve orta ölçekli işletmelere kadar herkes için uygun bir pakete sahiptir. Daha büyük işletmeler veya çok yüksek trafikli sitelerin, başka bir sunucu planı olmadığından başka bir yere bakması gerekecektir..

Ana Özellikler

Hızlı Linkler

Güvenilirlik & uptime

Ağ Çözümleri, Linux sunucuları için% 99,99 çalışma süresini ve Windows için% 99,9 çalışma süresini garanti eder; ancak Hizmet Şartları, bu çalışma süresinin karşılanmaması durumunda ne gibi bir tazminat olacağını göstermez. Kuzey Amerika’dakiler dışında veri merkezlerinin nerede olduğu belirsizdir. Sunucuları HP ve IBM blade’lerinden yapılmıştır ve veri merkezlerinde güç ve soğutma yedekliliği ile dizel yedeklemeleri bulunur. Ayrıca güvenilirlik ve güvenlik sağlamak için yerinde izlenirler. Ağ Çözümleri’nde barındırılan bir siteyi test etmek, ortalama bir süre verdi – küçük bir site için 3,21 sn, test edilen tüm sitelerin yalnızca% 52’sinden daha hızlı.

Özellikleri & Araçlar

Not: Network Solutions paketlerinin bir kısmında “sınırsız” özelliklere sahiptir. “Sınırsız” ın düşündüğünüz şey olmadığını fark etmelisiniz. Gerçekte, hosting şirketinin ne hissettiği “makul kullanım” anlamına gelir. Uzatma ücretlerini askıya alma, ücretlendirme veya planınızı bir sonraki aşamaya otomatik olarak güncelleme hakkını saklı tutarlar..

özellikgenel bakış
Kontrol PaneliNetwork Solutions tescilli bir kontrol paneli kullanır. Endüstri standardı cPanel’den daha az güçlüdür, ancak nasıl çalıştığına alıştıktan sonra işi yapacaktır. Onlar özellikleri üzerinden yürümek için kendi Web sitesinde öğreticiler sağlar. Gezinme sinir bozucu olabilir, çünkü cPanel’in tek tıklamayla sağladığı aynı sonuçları elde etmek çok daha fazla tıklama alır.
Birden Çok Alan AdıPaylaşılan planlar en fazla 100 alana izin verir.
Ücretsiz Alan AdıNetwork Solutions bir etki alanı kaydedicisidir. Yıllık plan ile ilk yıl için ücretsiz alan adı kaydı sağlayacaktır. Bununla birlikte, Network Solutions’daki bir .com alan adı için yenileme fiyatı 34,99 ABD dolarıdır – alan adı kayıt şirketlerinin büyük çoğunluğunun yaklaşık üç katı. Alan adını 100 yıl boyunca satın aldıysanız bunu 9,99 dolara düşürebilirsiniz – ancak daha önce iptal edilirse iade edilmez. Ayrıca, kendileri aracılığıyla kaydedilen her alan adıyla birlikte 9,99 ABD doları alan süresi sona erme koruma planı gerektirirler.
Ücretsiz Alan AdıSite5, alan adları satın almak için onlarla bir barındırma hesabınızın olması gerektiğinden alışılmadık bir alan adı kayıt kuruluşudur. Büyük TLD’lerin çoğunu kapsarlar ve ödeme sırasında Site5’ten bir alan adı arayabilir ve satın alabilirsiniz. Site5, paylaşılan planlar için ücretsiz bir alan adı kaydı sunar ve web sitenizi başka bir ana bilgisayardan ücretsiz olarak taşıyacaktır..
Veritabanı DesteğiAğ Çözümleri, katmana bağlı olarak Linux planları için 25’ten sınırsız sayıda MySQL veritabanını destekler. Windows planları 2 ila 5 MS SQL veritabanına sahiptir. Veritabanı yönetimi, planlarda sağlanan phpMyAdmin aracılığıyla yapılır.
Disk alanıAğ Çözümlerindeki disk alanı seçilen plana ve katmana göre değişir. Paylaşılan barındırma için sınırlamalar vardır: Essential 300 GB, Professional 500 GB ve Premium’sis sınırsızdır. WordPress planında sınırsız depolama alanı vardır ve iki VPS planında her biri 10 GB ve 50 GB.
Bant genişliğiBant genişliği yine plana ve katmana bağlıdır. VPS planları ayda 500 GB ve 2 TB bant genişliğine izin verir, yönetilen WordPress’in sınırsız bant genişliği vardır ve üç paylaşılan planın tümü de sınırsızdır.
Veri YedekleriYönetilen WordPress hesapları her gün Network Solutions tarafından desteklenir. Paylaşılan barındırma siteleri günlük olarak yedeklenir ve 7 gün boyunca saklanır. Yedeklere Hesap Yöneticisi üzerinden erişebilir ve orada manuel olarak da yedeklemeler oluşturabilirsiniz.
Tek Tıkla Uygulama Yükleyici Network Solutions, “Açık Kaynak” adlı yaklaşık otuz uygulama için WordPress, bloglar, forumlar ve wiki’ler gibi uygulamaları yüklemenizi sağlayan tek tıklamayla bir yükleyiciye sahiptir. Ancak, tek tıklamayla yükleyiciye ulaşmak için Hesap Yöneticisi aracılığıyla yedi veya sekiz tıklama gerekebilir.
E-posta hesaplarıNetwork Solutions, Essential paylaşılan planına 1.000 ve Professional’a 2.500 e-posta hesabı sınırlaması koyar. Premium planın sınırsız sayıda e-posta hesabı olabilir, ancak e-posta depolama alanı her üç katman için de 1 GB ile sınırlıdır. Her üçünün de sınırsız e-posta yönlendirme özelliği vardır.
Hosting GüvenliğiPaylaşılan planlar için Ağ Çözümleri için SSL sertifikaları satın alınabilir. Yönetilen WordPress sitesi, ilk hizmet dönemi için bir SSL sertifikası içerir. Yönetilen WordPress planında DDoS saldırılarını önlemek için ekstra güvenlik vardır ve kötü amaçlı yazılım taramaları sağlar ve otomatik olarak kaldırır.
Web Sitesi OluşturucuNetworks Solutions sınırlı bir şablon tabanlı, sürükle ve bırak özelliği sunar
paylaşılan planları ile ücretsiz arayüz oluşturucu. Ek bir ücret karşılığında, daha fazla özellik ve şablon içeren bir sürüm mevcuttur.
Kötü Amaçlı Yazılım ve Spam KorumasıTüm planlarda Symantec Brightmail Anti-Spam tarafından sağlanan Spam ve anti-virüs koruması vardır. Ek koruma için SiteLock aylık bir ücret karşılığında kullanılabilir.
Alışveriş kartıNetwork Solutions, aylık bir ücret karşılığında özelleştirilebilir bir mağaza, stok kontrolü, ürün kataloğu, ödeme işleme ve daha fazlasına sahip bir E-ticaret planı sunar. Ayrıca, bir kerelik bir ücret karşılığında destek personelinin sitenizi kurup çalıştıracağı, ödeme seçeneklerini yapılandıracağı ve her eyalet için gönderim ve vergiler belirleyeceği “Hızlı Başlangıç” olarak adlandırdıkları bir hizmet sunarlar. 25 ürünle sınırlıdır, ancak site dolduktan sonra kendiniz daha fazla ekleyebilirsiniz. Magento ve WordPress için tek tıklamayla kurulum var.
Programlama Dilleri DesteğiAğ Çözümleri, CGI, PHP, Ruby on Rails, Perl, Python ve SSI dahil olmak üzere Linux’ta çalışan çoğu programlama dilini destekler. Windows sunucuları ASP’yi destekler.
Site İstatistikleriSite istatistiklerine AWStats ile Hesap Yöneticisi aracılığıyla erişilebilir. WordPress siteleri istatistik eklentilerini de kullanabilir.
Ek Özellikler ve AraçlarSpaceManager, her barındırma planıyla birlikte gelen 2 GB çevrimiçi depolama ve dosya paylaşım özelliğidir. Network Solutions’ın pazarlama hizmetleri için 50 ABD doları tutarında bir kredi sağlanır ve e-posta pazarlama programının ücretsiz 60 günlük deneme sürümü vardır. Müzakere edilen bir ücret karşılığında Network Solutions, planlamadan çevrimiçi olana kadar özel tasarım yapar. Ek bir aylık ücret karşılığında, mobil web siteleri oluşturmanız için goMobi kullanılabilir – ancak bir aylık ücretsiz deneme var.
Satış Ortağı ve Bayi ProgramıBir bayi programına ek olarak, Network Solutions müşterilere bir ortaklık programı sunar. Satış ortağı programı, Ağ Çözümlerinde bulunan ürünlerin çoğunu kapsar.


Planlar & Fiyatlandırma

Barındırma şirketleri sürekli değişen fiyatlar ve sektördeki yoğun rekabet nedeniyle yükselme promosyonları olduğundan fiyatlandırma hareketli bir hedeftir. Network Solutions, bulunduğunuz sayfaya bağlı olarak farklı fiyatlandırma sağlayan kafa karıştırıcı web sitesinde yardımcı olmuyor. Burada listelenen fiyatlar bu incelemenin yapıldığı zamana kadar geçerlidir ve aksi belirtilmedikçe aylık planlar içindir. Daha iyi fiyatlar genellikle daha uzun hizmet şartlarıyla elde edilebilir. Aslında, bir plan sipariş ederken, Network Solutions alışveriş sepeti varsayılan olarak bir yıllık hizmet süresine ve sonraki fiyatlandırmaya ayarlanacaktır..

Paylaşılan üç plan, Essential Hosting ile aylık 9.96 $ ‘lık promosyon, Profesyonel
13.29 $ ‘lık Hosting ve aylık 29.13 $’ a Profesyonel Hosting katmanı. Promosyon fiyatlandırmasından sonra yenileme, şu anda sırasıyla 15,95 dolar, 23,95 dolar ve 41,95 dolar olan normal fiyatlandırmadadır. Premium katman, sınırsız bant genişliği, depolama alanı, veritabanları, e-posta ve FTP hesapları olduğu için daha büyük siteler için en uygunudur. Essential, küçük siteler veya kişisel bloglar için uygundur. 500 GB depolama alanı, 50 FTP hesabı, 2.500 e-posta hesabı ve sınırsız bant genişliği ile profesyonel, küçük ve orta ölçekli işletmeler için çok uygundur. Üçü de bir yıl boyunca ücretsiz omain kaydı gelir. Her üç plan da akış ve otomatik veritabanı yedeklemelerini destekler.

İki VPS planı aylık 40 dolar ve 80 dolarlık promosyon fiyatı üzerinden sunulmaktadır. Yine, promosyondan sonra, mevcut fiyatlandırma 55 $ ve 95 $ ‘dır. Daha küçük VPS Essential katmanı 10 GB depolama alanı, 10 alan adı, 50 e-posta kutusu ve 500 GB bant genişliği sağlar. VPS Professional, 50 GB depolama alanına, 100 alan adına, 200 e-posta hesabına ve 2 TB bant genişliğine izin verir. Her iki VPS planı da özel bir IP, Plesk kontrol paneli, bir yıllık ücretsiz alan kaydı ve Linux tabanlı.

Network Solutions zaman zaman daha da düşük promosyon fiyatları sunarken, düzenli fiyatlandırma premium ana bilgisayar fiyatlandırmasına bütçe ana bilgisayar fiyatlandırmasından daha yakındır. Diğer çok ürünlü hosting şirketleri gibi, Network Solutions eklentileri ve satışları her fırsatta zorlamaya çalışacaktır.

Network Solutions’ın özellikle çok sayıda şikayet alan iki ücret politikası vardır. Barındırma veya alan adı kaydınızı varsayılan olarak otomatik olarak yenileyecek ve ödemeyi üç ay öncesinden alacaktır. Ancak, alan adınızı otomatik olarak yenilemezseniz ve süresi dolarsa, Network Solutions alanı sizin için yenilemek için 299 ABD doları tutarında bir geri ödeme ücreti alabilir. Diğer ücret para iade garantisi ile ilgilidir. 2015 yılında FTC, Network Solutions’ın, yapılacak herhangi bir yeri belirtmeksizin herhangi bir geri ödeme tutarının% 30’unu iptal ücreti olarak stopaj ederek müşterileri yanlış yönlendirdiğini iddia etmiştir. Network Solutions, FTC ile anlaştı ve müşteri faturalandırma bilgilerini almadan önce bu bilgilerin bilinmesini sağladı. Bu inceleme sırasında yürürlükte olan iptal ücretleri vardır.

Müşteri desteği

İncelemeler, bir ana makine seçiminde ana karar faktörü olarak kullanılmamalıdır, ancak Ağ Çözümleri için bu konu hakkındaki yorumların sayısı endişeleri artırmaktadır. Ağ Çözümleri daha müşteri desteği ile ilgili daha olumsuz yorumlar bir web barındırma bulmak zordur. Bekleme süreleri ve isteklere yavaş yanıtlar yaygın şikayetlerdir. Birçok müşteri, destek personelinin güler yüzlü ve sempatik olduğunu söylüyor, ancak verebilecekleri hizmette çok sınırlı. Müşteriler sorunları çözmek için kişiden kişiye aktarılıyor. Müşteri hizmetleri ve desteği ile ilgili müşteri şikayetlerinin çoğu, web.com’un satın alınması sırasında başladı ve muhtemelen çok sayıda işten çıkarılma ve önemli ölçüde küçülme web.com’un devreye sokulmasıyla ilgilidir. Network Solutions, ayda 15,99 $ ek bir premium destek seçeneği sunuyor. Altmış dakika bire bir randevu, uzman seviyedeki personele erişim, uzaktan giriş ve sorun giderme, danışmanlık ve hesap kurulumu sunar.

Ağ Çözümleri listelenen telefon numaraları sundukları hizmetlerin ve ürünlerin çoğu için ve çoğu 7/24 kullanılabilir. Ağ çözümleri’ Blog ana şirket olan web.com’a yönlendirir. Var SSS, veya web.com’a yönlendiren bilgi tabanı. Web sitelerinde “Labs”, Bazı genel web araçlarını ve widget’ları ücretsiz olarak sağlar. Ne yazık ki Network Solutions’da canlı sohbet yok.

Kullanım kolaylığı

Network Solutions’ın web sitesinde, seçim yapmak için web sitesinde ihtiyacınız olan tüm bilgiler bulunur, ancak gezinmek kafa karıştırıcı olabilir. Plan fiyatlandırmasının deşifre edilmesi zordur. Şaşırtıcı bir şekilde, herhangi bir giriş yapılmamasına rağmen web sitesi de zaman aşımına uğrayacaktır. Bu, birinin Network Solutions’ın bant genişliği ile ilgili sorunları olup olmadığını merak etmesine neden olabilir. Network Solutions’ın kendi özel kontrol paneli olan Hesap Yöneticisi vardır. Yapması gereken işi yapabilir, endüstri standardı cPanel kadar kolay veya gezinmek kadar kolay değildir. CPanel tabanlı olmamak, daha sonra ana bilgisayarları değiştirmeye karar verirseniz sitenizin aktarılmasını zorlaştırabilir.

Sonuç

Network Solutions en iyi ortalama bir web hosting şirketi olarak tanımlanır. Kesinlikle en yüksek fiyatlı değil, aynı zamanda bütçe barındırma fiyatlarına yakın herhangi bir yere sahip değil. Başka bir büyük alan adı kayıt kuruluşunun itibarına benzer şekilde, genel bir fikir Network Solutions’ın alan adı kaydına barındırmadan daha fazla odaklandığıdır. Test edilen siteler için yanıt ve yükleme süreleri ortalamanın biraz üzerindedir. Geçmişinde bazı şüpheli uygulamaları vardı ve müşteri desteği için olumsuz eleştirilerin çoğunu alıyor. Buna rağmen, barındırma işlemine ek olarak bir dizi ürün sunduğundan ve Network Solutions’ın özel tasarım ve site oluşturma hizmetlerine sahip olması nedeniyle, bir acemi veya küçük-orta ölçekli bir işletme kontrol edebileceği bir site olabilir. Siteniz için ASP’ye ihtiyacınız varsa, Network Solutions aynı zamanda paylaşılan barındırma konusunda Windows planları sunan birkaç barındırma şirketinden biridir.

Karşılaştırmak

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me