Recenzia sieťových riešení 2016


Sieťové riešenia

Navštíviť webovú stránku

8.9


Skóre AWA

Sieťové riešenia

Jedno z najstarších mien v tomto odvetví, Network Solutions, sa začalo ako poradenská firma v roku 1979 av roku 1993 sa stal prvým registrátorom domén. V roku 2005 začali ponúkať ďalšie produkty vrátane webhostingu. Stále však získavajú 45% svojich ziskov z podnikania v oblasti registrácie domén. V roku 2011 spoločnosť Network Solutions získala spoločnosť Web.com, naďalej však funguje pod názvom Network Solutions.

Prehľad

Network Solutions ponúka zdieľaný hosting, spravované plány WordPress a VPS. Pre zdieľaný hosting sú k dispozícii voľby Linux a Windows; VPS je iba Linux. Existujú tri spoločné plány, Essential, Professional a Premium, pre Linux a tri podobné plány pre Windows. Každý balík programov od spoločnosti Network Solutions má prístup k poradcovi, ktorý vám pomôže pri nastavovaní zabezpečenia a prenose súborov pre vaše stránky. Balík Essential je určený pre jednotlivcov alebo malé firmy. Väčšina používateľov si pravdepodobne vyberie balík Professional Hosting kvôli svojim funkciám a cenám v strednom rozsahu. Prémium s neobmedzenou šírkou pásma, úložiskom a e-mailovými účtami by bolo voľbou pre väčšie podniky alebo podniky s veľkou prevádzkou..

Existujú dva balíčky VPS – jeden vhodný pre malé alebo štartovacie webové stránky a jeden s dvojnásobnou cenou, ale určený pre stránky s vysokou návštevnosťou. Neexistujú žiadne možnosti vyhradeného servera, takže ak potrebujete vlastný server, sieťové riešenia nie sú pre vás.

Network Solutions má jeden riadený plán WordPress, ktorý je založený na Linuxe. Spravované slovo WordPress zvyčajne stojí viac ako zdieľaný hosting s väčšinou webhostingových spoločností a sieťové riešenia nie sú výnimkou. S vyššou cenou však prichádza dodatočná bezpečnosť, automatické denné zálohovanie, pomoc pri nastavovaní, podpora odborníkov WordPress a optimalizované servery pre rýchlejšie načítanie a reakčné časy. Urobia všetky potrebné aktualizácie pre WordPress a povolené doplnky, čo vám umožní sústrediť sa na svoj obsah. Network Solutions tiež poskytuje bezplatný SSL certifikát pre prvé funkčné obdobie.

Sieťové riešenia ponúkajú okrem webhostingu oveľa viac produktov. Poskytujú iba e-mailový hosting, možnosť elektronického obchodu elektronického obchodu, certifikáty SSL, marketingové a SEO služby, dizajn webových stránok, prémiovú podporu a ďalšie, za mesačné poplatky Sieťové riešenia boli v rokoch 2008 a 2009 v centre sporu o jej doménové praktiky. Aj keď je bežnou praxou, že registrátori domén používajú domény zaregistrované u nich ako zaparkované stránky, kým ich vlastník neodkazuje na aktívny web, v roku 2008 spoločnosť Network Solutions začala umiestňovať reklamy na neaktívne subdomény a bez ich povolenia ich zmenila na zaparkované stránky naplnené reklamami. od vlastníka domény. Koncom roka 2009 začali vo svojom vyhľadávacom poli domén webových stránok uverejňovať denné zoznamy vyhľadávaní domén. Začali tiež blokovať domény vyhľadávané na svojich stránkach, čím účinne zabránili niekomu zaregistrovať doménu inde po tom, čo ju našli vo vyhľadávaní. Hneď ako sieťové riešenia zrušia registráciu mien po štyroch dňoch, „ochutnávači domén“, ktorí majú predplatné služby Network Solutions na túto službu, budú okamžite informovaní, aby si mohli kúpiť domény a ponúknuť ich na predaj za vyššiu cenu. Aj keď sa zdá, že tieto praktiky sa zastavili, stále existuje veľa sťažností na to, ako Network Solutions spracúva žiadosti o prevod domén.

Network Solutions prichádza so zárukou 99,99% dostupnosti v systéme Linux a 99,9% v prípade plánov Windows a štandardnou 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí. Ako u väčšiny konkurentov, vrátenie dane nezahŕňa poplatky za doménu ani poplatky tretích strán.

Sieťou svojich plánov a ponúk produktov má sieťové riešenie balík vhodný pre každého, od individuálneho osobného bloggera až po malé a stredné podniky. Väčšie podniky alebo stránky s vysokou návštevnosťou sa budú musieť pozrieť inde, pretože neexistuje žiadny vyhradený serverový plán.

Kľúčové vlastnosti

Rýchle odkazy

Spoľahlivosť & uptime

Network Solutions zaručuje 99,99% dostupnosti v prípade serverov so systémom Linux a 99,9% dostupnosti v prípade systému Windows. Podmienky poskytovania služby však neuvádzajú, aké kompenzácie by v prípade nedodržania týchto uptime mali existovať kompenzácie. Nie je jasné, kde sa nachádzajú ich dátové strediská, iné ako v Severnej Amerike. Ich servery sú vyrobené z blade serverov HP a IBM a dátové centrá majú redundanciu napájania a chladenia a zálohovanie nafty. Monitorujú sa aj na mieste, aby sa zabezpečila spoľahlivosť a bezpečnosť. Testovanie lokality hostenej v sieťových riešeniach prinieslo priemerné časy – 3,21 s pre malé stránky, iba rýchlejšie ako 52% všetkých testovaných stránok..

Vlastnosti & náradie

Poznámka: Network Solutions má niektoré „neobmedzené“ funkcie v niekoľkých svojich balíkoch. Musíte si uvedomiť, že „neobmedzené“ nie je to, čo by ste si mohli myslieť. V skutočnosti to znamená, že to, čo sa hostiteľská spoločnosť cíti, je „rozumné použitie“. Vyhradzujú si právo pozastaviť, účtovať poplatky za prekročenie ceny alebo automaticky aktualizovať váš plán na ďalšiu úroveň.

vlastnosťPrehľad
Ovládací panelSieťové riešenia používajú proprietárny ovládací panel. Je menej výkonný ako štandardný cPanel, ale svoju prácu vykoná, keď si zvyknete, ako funguje. Na svojich webových stránkach poskytujú návody, ktoré vás prevedú funkciami. Navigácia môže byť frustrujúca, pretože dosiahnutie rovnakých výsledkov vyžaduje omnoho viac kliknutí, ktoré cPanel poskytuje jedným kliknutím.
Viac doménZdieľané plány umožňujú až 100 domén.
Doména zadarmoNetwork Solutions je registrátorom domény. Poskytnú bezplatnú registráciu domén na prvý rok s ročným plánom. Cena za obnovenie domény .com v Network Solutions je však 34,99 dolárov – čo je takmer trojnásobok ceny účtovanej drvivou väčšinou registrátorov domén. Ak ste si doménu kúpili po dobu 100 rokov, môžete ju znížiť na 9,99 dolárov. Ak sa však predtým zrušila, nedá sa jej vrátiť. Vyžadujú tiež plán ochrany pred vypršaním platnosti domény 9,99 dolárov, pričom každá doména je prostredníctvom nich zaregistrovaná.
Doména zadarmoSite5 je nezvyčajný registrátor domén, pretože na nákup domén musíte mať hostingový účet. Pokrývajú väčšinu hlavných TLD a môžete vyhľadať a kúpiť doménu z lokality Site5 pri pokladni. Site5 ponúka bezplatný rok registrácie domény pre zdieľané plány a oni bezplatne migrujú vaše webové stránky z iného hostiteľa.
Podpora databázyNetwork Solutions podporuje od 25 do neobmedzeného počtu databáz MySQL pre plány Linuxu, v závislosti od úrovne. Plány Windows majú od 2 do 5 databáz SQL SQL. Správa databázy sa vykonáva prostredníctvom phpMyAdmin, ktorý je uvedený v plánoch.
Miesto na diskuMiesto na disku v sieťových riešeniach sa bude líšiť v závislosti od zvoleného plánu a úrovne. Pre zdieľaný hosting existujú obmedzenia: Essential má 300 GB, Professional umožňuje 500 GB a Premium je neobmedzené. Program WordPress má neobmedzené úložisko a dva plány VPS majú každý 10 GB a 50 GB.
BandwidthŠírka pásma opäť závisí od plánu a úrovne. Plány VPS umožňujú šírku pásma 500 GB a 2 TB mesačne, spravovaný WordPress má neobmedzenú šírku pásma a všetky tri zdieľané plány sú tiež neobmedzené.
Zálohovanie dátSpravované účty WordPress sú denne zálohované sieťovými riešeniami. Zdieľané webové stránky sa zálohujú každý deň a uchovávajú sa 7 dní. K zálohám môžete pristupovať prostredníctvom nástroja Account Manager a tiež tu môžete vytvárať manuálne zálohy.
Inštalátor aplikácií jedným kliknutím Network Solutions má inštalačný program na jedno kliknutie pre asi tridsať aplikácií s názvom „Open Source“, ktorý vám umožňuje inštalovať aplikácie ako WordPress, blogy, fóra a wiki. Inštalačnému technikovi na jedno kliknutie sa však môže stať, že prostredníctvom správcu účtu môže trvať sedem alebo osem kliknutí.
E-mailové účtyNetwork Solutions kladie limity pre 1 000 e-mailových účtov na zdieľaný plán Essential a 2 500 na profesionál. Program Premium môže mať neobmedzený počet e-mailových účtov, hoci ukladanie e-mailov je pre všetky tri úrovne obmedzené na 1 GB. Všetky tri majú neobmedzené posielanie e-mailov.
Zabezpečenie hostinguCertifikáty SSL je možné zakúpiť pre sieťové riešenia pre zdieľané plány. Spravovaná stránka WordPress obsahuje jeden certifikát SSL pre prvé obdobie služby. Spravovaný plán WordPress má zvýšenú bezpečnosť, aby sa predišlo útokom DDoS. Poskytuje kontroly škodlivého softvéru a automaticky ho odstraňuje..
Tvorca webových stránokNetworks Solutions poskytuje obmedzené šablóny, drag-and-drop
tvorca webových stránok s rozhraniami zdarma prepojený so zdieľanými plánmi. Za príplatok je k dispozícii verzia s viacerými funkciami a šablónami.
Ochrana pred škodlivým softvérom a spamomVšetky plány poskytujú ochranu pred spamom a antivírusom od spoločnosti Symantec Brightmail Anti-Spam. Pre dodatočnú ochranu je služba SiteLock k dispozícii za mesačný poplatok.
Nákupné vozíkyNetwork Solutions ponúka plán elektronického obchodu, ktorý má prispôsobiteľný výklad, kontrolu zásob, katalóg produktov, spracovanie platieb a ďalšie za mesačný poplatok. Poskytujú tiež službu, ktorú nazývajú „Jumpstart“, v ktorej pracovníci technickej podpory za jednorazový poplatok uvedú a spustia vaše webové stránky, nakonfigurujú možnosti platby a zavedú poštovné a dane pre každý štát. Je obmedzený na 25 produktov, po pridaní stránky si však môžete pridať viac sami. Inštalácia pre Magento a WordPress prebieha jedným kliknutím.
Podpora programovacích jazykovNetwork Solutions podporuje väčšinu programovacích jazykov, ktoré bežia na Linuxe, vrátane CGI, PHP, Ruby on Rails, Perl, Python a SSI. Servery Windows podporujú ASP.
Štatistika stránokŠtatistika stránok je k dispozícii prostredníctvom nástroja Account Manager with AWStats. Webové stránky WordPress môžu tiež používať štatistické doplnky.
Ďalšie funkcie a nástrojeSpaceManager je funkcia ukladania a zdieľania súborov online s kapacitou 2 GB, ktorá je súčasťou každého plánu hosťovania. Na marketingové služby Network Solutions sa poskytuje kredit vo výške 50 USD a pre e-mailový marketing je k dispozícii bezplatná 60-dňová skúšobná verzia. Sieťové riešenia za dohodnutý poplatok navrhujú vlastné návrhy, ktoré siahajú od plánovania po online. GoMobi je vám k dispozícii za extra mesačný poplatok na vytváranie mobilných webových stránok – aj keď existuje mesačná bezplatná skúšobná verzia.
Partnerský a predajný programNetwork Solutions ponúka okrem predajného programu zákazníkom aj pridružený program. Affiliate program pokrýva väčšinu produktov dostupných na sieťových riešeniach.


plány & stanovenie ceny

Stanovenie cien je pohyblivým cieľom, pretože hostingové spoločnosti neustále menia ceny a propagujú akcie kvôli silnej konkurencii v tomto odvetví. Sieťové riešenia nepomáhajú s jeho mätúcim webom, ktorý zdanlivo poskytuje odlišné ceny v závislosti od stránky, na ktorej sa nachádzate. Ceny uvedené v tomto dokumente sú aktuálne v čase tohto preskúmania a pokiaľ nie je uvedené inak, platia pre mesačné plány. Lepšie sadzby možno vo všeobecnosti získať pri dlhších podmienkach služby. Pri objednávaní plánu sa nákupný košík Network Solutions predvolene nastaví na jednoročné obdobie služby a následné ocenenie.

Tri spoločné plány sú propagované cenou Essential Hosting za 9,96 dolárov mesačne, profesionál
Hosting za 13,29 dolárov a úroveň profesionálneho hostenia za 29,13 dolárov mesačne. Obnovenie po promo cenách je za bežné ceny, ktoré sú v súčasnosti 15,95 USD, 23,95 USD a 41,95 USD. Úroveň Premium sa najlepšie hodí pre väčšie weby, pretože má neobmedzenú šírku pásma, úložisko, databázy a e-mailové a FTP účty. Essential je vhodný pre malé weby alebo osobné blogy. Profesionál s 500 GB úložného priestoru, 50 FTP účtami, 2 500 e-mailových účtov a neobmedzenou šírkou pásma je vhodný pre malé a stredné podniky. Všetci traja prichádzajú bezplatnú registráciu na jeden rok. Všetky tri plány tiež podporujú streamovanie a automatické zálohovanie databázy.

Dva plány VPS sa ponúkajú za propagačnú cenu 40 dolárov a 80 dolárov mesačne. Po promo akcii je aktuálna cena 55 dolárov a 95 dolárov. Menšia vrstva VPS Essential umožňuje 10 GB úložného priestoru, 10 domén, 50 e-mailových schránok a 500 GB šírky pásma. VPS Professional umožňuje 50 GB úložného priestoru, 100 domén, 200 e-mailových účtov a 2 TB šírky pásma. Oba plány VPS sa dodávajú s vyhradenou adresou IP, ovládacím panelom Plesk, jednoročnou bezplatnou registráciou domén a sú založené na systéme Linux.

Aj keď sieťové riešenia niekedy ponúkajú dokonca nižšie propagačné ceny, bežné ceny sú bližšie k prémiovým cenám hostiteľov ako k cenám hostiteľských rozpočtov. Rovnako ako iné spoločnosti zaoberajúce sa hostingom viacerých produktov, aj sieťové riešenia sa budú snažiť tlačiť doplnky a rozšírenia pri každej možnej príležitosti.

Sieťové riešenia majú dve zásady týkajúce sa poplatkov, ktoré dostávajú početné sťažnosti. V predvolenom nastavení automaticky obnovia hosťovanie alebo registráciu vašej domény a platbu prevezmú už tri mesiace vopred. Ak však svoju doménu neobnovíte automaticky a jej platnosť vyprší, sieťové riešenia vám môžu za obnovenie domény účtovať poplatok za spätné vyplatenie vo výške 299 USD. Druhý poplatok sa týka záruky vrátenia peňazí. V roku 2015 FTC tvrdila, že Network Solutions uviedla do omylu zákazníkov tým, že zadržala až 30% z akejkoľvek refundácie ako storno poplatky – bez uvedenia toho, čo by sa stalo. Sieťové riešenia sa dohodli s FTC a dohodli sa, že tieto informácie oznámia pred získaním fakturačných informácií pre zákazníkov. V čase tejto kontroly sú stanovené storno poplatky.

Zákaznícka podpora

Recenzie by sa nemali používať ako hlavný rozhodujúci faktor pri výbere hostiteľa, ale samotný počet komentárov k tejto konkrétnej téme pre sieťové riešenia vyvoláva obavy. Je ťažké nájsť web hostiteľa, ktorý má viac negatívnych recenzií týkajúcich sa podpory zákazníkov ako Network Solutions. Čakacie doby a pomalé odpovede na žiadosti sú časté sťažnosti. Mnoho zákazníkov tvrdí, že pracovníci podpory sú priateľskí a sympatickí, ale v oblasti služieb, ktoré môžu poskytovať, sú príliš obmedzení. Zákazníci skončia prevody z človeka na človeka, aby sa vyriešili problémy. Mnoho sťažností zákazníkov týkajúcich sa zákazníckeho servisu a podpory sa začalo v čase nákupu webových stránok a pravdepodobne súvisí s veľkým počtom prepúšťaní a značným znížením počtu webových stránok, ktoré bolo zavedené. Sieťové riešenia ponúkajú možnosť prémiovej podpory za ďalších 15,99 dolárov mesačne. Ponúka šesťdesiatminútové stretnutia 1 na 1, prístup k odborníkom na úrovni odborníkov, vzdialené prihlásenie a riešenie problémov, konzultácie a nastavenie účtu..

Sieťové riešenia majú uvedené telefónne čísla pre väčšinu služieb a produktov, ktoré poskytujú, a väčšina z nich je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Sieťové riešenia blog smeruje na materskú spoločnosť, web.com. Existuje a FAQ, alebo vedomostnej základne, ktorá tiež smeruje na web.com. Na ich webových stránkach je stránka s názvom „labs“, Ktorá poskytuje niektoré všeobecné webové nástroje a widgety, ktoré sú bezplatné. Žiaľ, v sieťových riešeniach neexistuje živý rozhovor.

Jednoduchosť použitia

Webové stránky Network Solutions “obsahujú všetky informácie na svojom webe, ktoré potrebujete, aby ste sa mohli rozhodnúť, ale navigácia môže byť mätúca. Stanovenie ceny plánu je ťažké. Je prekvapujúce, že webová stránka tiež vyprší časový limit – aj keď k žiadnemu prihláseniu nedošlo. To by mohlo niekoho presvedčiť, či má Network Solutions problémy so šírkou pásma. Network Solutions má vlastný ovládací panel Account Manager. Môže to urobiť prácu, ktorú musí urobiť, jednoducho to nie je také pohodlné alebo ľahké navigovať ako štandardný cPanel. Ak sa nebudete zakladať na cPanel, mohlo by to sťažiť prenos vašich stránok, ak by ste sa neskôr rozhodli zmeniť hostiteľov.

záver

Sieťové riešenia je najlepšie opísať ako priemerná webhostingová spoločnosť. Rozhodne to nie je najvyššia cena a nemá ani niekde blízko cenotvorných cien. Podobne ako reputácia iného významného registrátora domén, všeobecný pocit je, že Network Solutions sa viac zameriava na registráciu domén ako na hosting. Reakčné a zaťažovacie časy pre testované stránky sú mierne nadpriemerné. V minulosti mala určité pochybné praktiky a získala väčšinu negatívnych hodnotení podpory zákazníkov. Napriek tomu, pretože ponúka množstvo produktov okrem hosťovania a pretože Network Solutions má vlastné služby v oblasti navrhovania a budovania stránok, môže to byť web, ktorý by mohol vyskúšať začiatočník alebo malý a stredný podnik. Ak pre svoje stránky potrebujete ASP, Network Solutions je tiež jednou z mála hostiteľských spoločností, ktoré ponúkajú plány Windows na zdieľanom hostovaní.

porovnať

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map