19 lietas, kas jāņem vērā pirms e-komercijas platformas izvēles

Tiešsaistes pircēji sagaida ātru, personalizētu un bez piepūles pieredzi. Ja jūsu tiešsaistes veikals nepiegādājas, jūs zaudējat pārdošanas apjomus, kas tiks sasniegti Līdz 2018. gadam – 414 miljardi USD. Pārdošanas zaudēšana ir tikai slikto ziņu aisberga redzamā daļa.


Piestipriniet sevi par nelabvēlīgo atsauksmju ietekmi. Vai vēl sliktāk – sūdzības sociālajos medijos, kas kļūst vīrusu izraisītas. “Vai tas ir viss, kas vajadzīgs, lai klienti mani mīlētu?”

Tas ir galvenais iemesls, kāpēc izvēlēties e-komercijas platformu, taču arī tā jums vajadzētu patikt. Pirms izlemjat par tiešsaistes veikala veidotāju, pārliecinieties, vai tas pārsniedz pārdošanu.

Kā izvēlēties pareizo e-komercijas programmatūru

Pircēji veido iepirkumu sarakstus. Tā ir vieda pieeja arī e-komercijas platformas izvēlei. Tas, kas jums nepieciešams, ir atkarīgs no tā, ko pārdodat, taču saraksta augšgalā ir galvenās funkcijas. Pirms izvēlaties, ņemiet vērā:

1. Īpašības

Katra labākā e-komercijas platforma piedāvā plašu zvanu un svilpju klāstu. Tikai nedaudzām ir izšķiroša nozīme. Koncentrējieties uz viņiem.

 • Iepirkumu groza spraudņi un papildinājumi. E-komercijas vietne bez iepirkumu groza ir kā veikals bez kases aparātiem.
 • Maksājuma iespējas. Vai jūsu klienti var maksāt tā, kā viņi vēlas? Kā ir ar ārvalstu klientiem?
 • Veidnes un motīvi. Ne tikai daudz no tiem, bet arī labie, kas atbilst jūsu vietnes dizainam. Pircēja pirmais iespaids rada vai pārtrauc pārdošanu.
 • Vietnes drošība. Meklējiet platformas, kas pārsniedz pamatus. Vai viņi piedāvā aizsardzību pret krāpšanu un uzraudzību pret hakeriem??
 • Satura veidošana. Vāja satura pārvaldības platforma (CMS) var sagraut spēcīgu e-komercijas platformu. Google reklamē tiešsaistes veikalus ar saturu, kas palīdz cilvēkiem atrast lietas.

2. Cenu noteikšanas iespējas

Viens izmērs neder visiem. Neviena cena. Izvēlieties e-komercijas platformu, kas ļauj jums pievienot vai atņemt nepieciešamo. Bet kā viņi izdomā cenu noteikšanu? Labākās un elastīgākās platformas to veido šādi:

 • Plāns, mitināšana un rīki
 • Iepirkšanās un mārketinga iespējas
 • Back Office un drošība
 • Palīdzība un atbalsts

Pasaule darbojas ar ikmēneša norēķinu cikliem, tāpat kā vairums e-komercijas platformu.

3. Veidnes (motīvi)

Jūs varat noformēt no nulles, bet vai jūs labāk nevēlētos koncentrēties uz pārdošanu? e-komercijas programmatūras nodrošinātāji piedāvā veidnes, lai to padarītu vienkāršāku.

Veidnes izmantošanas priekšrocība ir tā, ka jūs jau zināt, ka tā darbojas ar jūsu platformu. Trūkums ir tāds, ka dažām platformām ir tikai dažas tēmas.

Iepazīstieties ar platformas tiešsaistes kopienas forumiem, lai uzzinātu, kas darbojas citu labā. Jūs atradīsit citu lietotāju radītas bezmaksas vai lētas tēmas. Apmeklējiet viņu vietnes un skatiet tēmu darbībā.

Neatkarīgi dizaineri nodrošina vēl vairāk veidņu izvēles. Viņi bieži koncentrējas uz tēmu radīšanu konkrētām platformām.

4. Dizaina elastība

Pareizo e-komercijas programmatūru var izveidot un palaist dažās stundās. Iespējams, ka ātra izvēršana būs upuris. Jūs, iespējams, atsakāties no dizaina elastības.

Saskaņā ar VeoPix teikto, 94% lietotāja pirmo iespaidu rodas no jūsu dizaina.

Tas ne vienmēr ir e-komercijas platformas mērķis. Viņi koncentrējas uz to, lai jums būtu ērti izveidot veikalu. Rezultāts ir iepirkšanās déjà vu klientiem, kuri sev uzdod jautājumu: “Vai es to vēl nebiju redzējis?”

Jūsu e-komercijas platformā jāspēj integrēt jūsu zīmola identitātes dizaina elementus. Lielākā daļa veidņu tam ir pietiekami elastīgas. Jautājiet, vai neesat pārliecināts.

5. Funkcionalitāte

Jūsu tiešsaistes veikals ir vissvarīgākā saikne, kas klientiem ir saistīta ar jūsu zīmolu. Slikta pirkšanas pieredze to var sabojāt.

Vai e-komercijas programmatūras risinājums var izturēt to klientu daudzumu, kuri ierodas jūsu tiešsaistes veikalā? Jauda ir būtiska funkcionalitāte.

Labāk izstrādātas e-komercijas platformas piedāvā šo pārliecību, bet ar to nepietiek. Klienti sagaida personalizētu pieredzi. Vai viņi vēlas redzēt produktus, ņemot vērā viņu ģeogrāfisko atrašanās vietu? Viņi novērtē e-pastus, pamatojoties uz iepriekšējiem pirkumiem.

Funkcionalitāte to rada.

Izaiciniet e-komercijas platformu, kuru apsverat, lai parādītu, ka tā var pielāgot klientu pieredzi.

6. Vienkārša lietošana

“E-komercijas platforma” un “iepirkumu groza programmatūra” ir divas dažādas lietas. Viņi abi palīdz vadīt savu tiešsaistes veikalu un apstrādāt maksājumus, bet viens ir otra apakškopa. Pārliecinieties, ka zināt, kurš no jums ir nepieciešams.

Ja jums ir nepieciešams viss risinājums, vēlaties e-komercijas platformu. Tas ietver mitināšanu, dizaina veidnes, maksājumu apstrādi, tirgotāju rīkus, mārketingu, drošību un daudz ko citu.

Ja jums jau ir vietne, iespējams, būs nepieciešams tikai veids, kā veikt uzņēmējdarbību ar klientiem. Pirkumu groza programmatūra ir labākā izvēle.

Ir daudz pārdevēju, kas piedāvā kādu no iespējām. Balstiet izvēli uz godīgu atbildi uz šo jautājumu. Cik viegli ir nepieciešams interfeiss, lai jūs varētu vadīt savu tiešsaistes veikalu? Tad ielieciet sevi klienta kurpēs. Vai jūsu izvēlētais risinājums būs viegls arī viņiem?

7. Produktu katalogs

Jūsu produktu katalogs ir tiešsaistes krātuve katrai jūsu pārdotajai precei. Tai ir jāreklamē priekšmeti, kurus vēlaties virzīt. Tajā pašā laikā tam jāpalīdz jūsu klientiem atrast to, ko viņi meklē.

Ieguldiet laiku, lai apskatītu datu laukus, ko nodrošina e-komercijas platforma. Vai viņi ir neelastīgi? Vai jums būs jāveic nomaiņas? Tas ir risinājums, kas darbosies pret jums, nevis jums. Pareizā izvēle atbild arī uz šiem jautājumiem:

 • Vai katalogs var attēlot produktu ar atšķirīgiem atribūtiem? Vai ir ierobežojumi??
 • Cik produktu kategoriju un apakškategoriju var atbalstīt katalogs?
 • Vai varat ievietot produktu vai apakškategoriju vairāk nekā vienā kategorijā bez datu kopēšanas?
 • Vai jūs varat saistīt piederumus un izveidot saišķus??

8. Veikala lielums

Ķieģeļu un javas veikaliem ir lieluma ierobežojumi, bet jūsu tiešsaistes veikalam nav, vai ne?

Teorētiski nē. Bet jums joprojām ir jāseko inventāram. Tas palīdz jums izdomāt nepieciešamo ietilpību. Tas ir nedaudz sarežģītāk, nekā jūs varētu domāt.

Ja jūs pārdodat piecus produktus, kas katrs ir 20 dažādās krāsās, jums jāidentificē un jāizseko 100 vienībām. Katrai precei piešķirsit burtciparu SKU (veikala vienību).

Populārākajām e-komercijas platformām ir slīdošas cenas, pamatojoties uz veikala lielumu. Piemēram, sākuma līmeņa mēneša cenu līmenis veikalā Shopify ir 14 ASV dolāru, piedāvājot 25 SKU. Tas šķiet dāsns, taču ar to nebūtu pietiekami jūsu pieciem izstrādājumiem 20 krāsās.

Pārbaudiet, vai platforma, kuru plānojat izmantot, ir mērogojama. Lielākā daļa piedāvā neierobežotu skaitu, tāpēc jums nebūs jāuztraucas par izsīkšanu.

9. Izrāde

Ātrumam ir nozīme un Aberdīnas grupa ir dati, lai to pierādītu. Kravas laika vienas sekundes aizkavēšanās nozīmē:

 • Par 11% mazāk lapu skatījumu
 • Klientu apmierinātības samazināšanās par 16%
 • 7% zaudējums reklāmguvumos

Interneta veikalos tiek izmantots daudz attēlu. Viņi paņem laiku. Sadarbojieties ar savu e-komercijas platformu, lai optimizētu šos attēlus, lai tie tiktu ielādēti ātri. Tas sākas ar jums, bet jāpalīdz arī jūsu partnerim. Vai tie palielinās veiktspēju, izmantojot tādus rīkus kā satura piegādes tīkli (CDN)?

Jūsu tiešsaistes veikala datu bāze var būt arī veiktspējas sašaurinājums. It īpaši, ja jums ir liela izvēle. Pajautājiet e-komercijas platformai, kā viņi to izmanto. Un, kamēr jums ir viņu uzmanība, jautājiet viņiem par viņu dīkstāves ātrumu. Tam vajadzētu būt kaut kam, ar ko viņi vēlas lepoties.

10. Atvērtā koda un mitināts risinājums

Open Source sauc arī par Self Hosted. Hosted Solutions tiek dēvēti arī par SAAS (Software As A Service). Tā ir jūsu izvēle, bet tieši jums piemērota?

Tas ir atkarīgs no trim galvenajiem faktoriem:

 • Jūsu budžets
 • Tavs programmēšanas talants
 • Jūsu veikala funkciju prasības

Balstoties uz šiem trim apsvērumiem, lūk, kāpēc cilvēki izvēlas mitinātu risinājumu:

 • Iestatīšanas izmaksas. Tas ir zems. Pielāgošanas izmaksas ir mērenas.
 • Prasmes. Jūs varat to palaist un uzturēt, ja vien jums ir pienācīgas prasmes lietot datoru.
 • Hostings. Tas ir iekļauts cenā.
 • Atbalsts. Palīdzība ir tālruņa zvana attālumā.
 • Jauninājumi. Nav darba pie jūsu gala. Izstrādātājs to ir izspiedis.

Lūk, kāpēc cilvēki izvēlas atvērto avotu:

 • Iespējas. Lielāka pielāgošanas elastība.
 • Trešās puses programmatūras integrācija. Jums ir pieeja saknes failiem. Jūs varat brīvi strādāt ar ikvienu, kas jums patīk.

Budžets ir noteicošais faktors lielākajai daļai. Atvērtā koda iestatīšanas izmaksas padara to dārgāku. Pievienojiet papildu izmaksas par notiekošo attīstību. Tā joprojām ir labāka izvēle pilnīgai elastībai.

11. Trešo pušu integrācija

Iespējams, ka jūsu izvēlētais e-komercijas programmatūras risinājums nepiedāvā visas nepieciešamās funkcijas vai funkcijas. Ja tā nav, jums tas būs jāpievieno risinājumam, ko piedāvā kāds cits. Trešo pušu risinājumi papildina vai paplašina šīs funkcijas:

 • Satura vadības sistēmas. Pārvaldiet klientu pieredzi.
 • Uzņēmējdarbības vadība. Pārvaldiet briesmoņu datus.
 • Maksājumu sniedzēji. Pārvaldiet veidu, kā klienti maksā jums.
 • Analītika un testēšana. Pārvaldiet, kā jūs tirgojat klientus.
 • Ģeogrāfiskā atrašanās vieta. Pārvaldiet klientu pieredzi, pamatojoties uz atrašanās vietu.
 • Piegāde un adreses apstiprināšana. Pārvaldiet izpildes loģistiku.
 • Nodokļa aprēķins. Pārvaldiet savu vietējo vai globālo nodokļu atbilstību.
 • Sociālā kopīgošana un atsauksmes. Pārvaldiet, kā klienti izplata vārdu un novērtē jūs.
 • Meklēt. Pārvaldiet, kā cilvēki atrod lietas jūsu tiešsaistes veikalā.
 • E-pasta mārketings. Pārvaldiet, kā sazināties ar klientiem.

Ne vienmēr ir perfekta spēle. Varat to padarīt nevainojamu, ja vien zināt, ka jūsu izvēlētā e-komercijas platforma labi darbojas ar citiem.

12. Mārketings

E-komercija vairs nav tikai pārdošana. Veiksmīgi tiešsaistes veikali veido personalizētas attiecības ar klientiem. Jūsu e-komercijas platformai jāpalīdz jums piedāvāt pircējiem lielāku vērtību. Tam jānotiek pirms viņu tiešsaistes iepirkšanās pieredzes, tās laikā un pēc tam.

Lai to izdarītu, jums būs nepieciešami īstie rīki. Vai jūsu e-komercijas platforma var piesaistīt lielāku vietnes trafiku? Vai tas var arī pārveidot apmeklētājus par klientiem un palielināt atkārtotu pirkumu skaitu? Un vai tas var analizēt, kā mārketinga dolāri veicina sākotnējo rezultātu?

Koncentrējieties uz šīm trim jomām, lai droši zināt:

 • Klientu konversija. Deviņi no 10 apmeklētājiem savā pirmajā vizītē neko neiegādājas. Vai jūsu risinājums var optimizēt produktu lapas vai sūtīt e-pastus, lai iegūtu pārliecinošu atgriešanās pieredzi?
 • Personalizēts atkārtots mārketings. Vai tā var izmantot vietnes uzvedību un atsevišķu lietotāju datus? Jūs vēlaties, lai šī informācija personalizētu e-pasta kampaņas. Tas arī palīdz jums apkarot pamesti ratiņus.
 • Ieņēmumu izsekošana un attiecināšana. Vai tas var savienot punktus starp mārketinga centieniem un faktiskajiem iztērētajiem dolāriem?

13. Maksājumu vārtejas

Šis ir pakalpojums, kas automatizē maksājuma darījumu starp jums un jūsu pircējiem. Izvēle ir piemērota, ja esat pārliecināts par atbildēm uz šiem jautājumiem:

Kā jūs plānojat lūgt klientus ievadīt maksājuma informāciju jūsu vietnē?

Jums ir trīs iespējas.

 • A
  Maksājuma forma jūsu vietnē ar detalizētu informāciju uz jūsu servera. Tā ir vienmērīgākā klientu izrakstīšanās pieredze, bet tajā ir veikti nepieciešamie drošības pasākumi. Tas ir tāpēc, ka tas nav drošs.
 • B
  iFrame vai novirzīt. Tā ir droša forma, kas ierāmēta jūsu vietnes lapā, vai arī tā novirza klientus uz mitinātu maksājumu lapu. Šī ir visdrošākā iespēja.
 • C
  Maksājuma forma, kas mitināta attālā vietnē. Maksājuma informācija, kas no pārlūka tiek nosūtīta uz drošu maksājumu vārteju (nevis caur jūsu serveri).

Vai jums ir nepieciešams maksājumu pakalpojumu sniedzējs vai tikai maksājumu vārteja un tirgotāja konts?

Konta iegūšanai pie pilna pakalpojumu sniedzēja ir divas priekšrocības. Tas ir vienkāršāk nekā iegūt tirgotāja kontu. Ir arī mazāk iestatīšanas un ikmēneša maksu. Maksas par darījumu parasti ir augstākas. Dodieties līdzi, ja esat mazs tirgotājs.

Ja esat lielāks pārdevējs, iespējams, jums jau ir tirgotāja konts. Jums nepieciešama tehnoloģija, kas atrodas starp jūsu tiešsaistes veikalu un norēķinu tīkliem. Vienkārši dodieties uz vārtejas iespēju.

Vai jūs saprotat nodevas?

Maksājumu vārtejām un tirgotāju kontiem ir noteikta maksa par pakalpojumu. Ne visi ir acīmredzami. Vaicājiet pilnu grafiku, tāpēc neesat pārsteigts.

Vai norēķinu vārteja dara to, kas jums nepieciešams?

Pieņemsim, ka jūs pārdodat kaut ko tādu, kas prasa atkārtotus maksājumus no klientiem. Daži norēķinu vārti jums to nevar palīdzēt. Pārliecinieties, ka jūsu apsvērtā norāde palīdz jums palīdzēt klientiem.

14. Mērogojamība

Ne visiem ir nepieciešama e-komercijas platforma, kas atbalsta tūkstošiem SKU. Varbūt jūs nesūtāt aktivizētus e-pastus, pamatojoties uz darbībām ar grozu. Vismaz ne šodien. Vajadzības mainās. Pārliecinieties, ka jūsu e-komercijas platforma var jums palīdzēt augt, jo tā ir pielāgojama.

Tas ne vienmēr attiecas uz izaugsmi. Ja jūs pārdodat sezonas produktus, vai varat pazemināties un maksāt mazāk? Mērogojamībai jādarbojas abos virzienos.

15. Pārskatu sagatavošana un analīze

Bez ieskata nevar pieņemt apzinātus lēmumus. Jums ir nepieciešams pārskats par to, kas notiek jūsu vietnē. Dati ir tavs draugs. Jūs vēlaties e-komercijas platformu, kas ir bagātīga ar pārskatiem un analīzes rīkiem. Viņiem vajadzētu sniegt jums ieskatu par:

Pasūtījumu pārskati

 • Maksājums
 • Atkārtojiet pirkumus
 • Pārdošanas tendences
 • Lielākie klienti

Produktu pārskati

 • Visvairāk skatīts
 • Produktivitāte
 • Populārākās kategorijas

Satiksmes ziņojumi

 • Sīki
 • Atslēgvārdu analīze
 • Lapu skatījumi
 • Avots

16. Drošības atbilstība

Šis ir svarīgs. Kredītkaršu datu drošība ir nopietna problēma. Jūs vēlaties pieņemt maksājumu šādā veidā, un jums jāievēro stingri atbilstības noteikumi. Ja PCI ievērošana jums ir svešs jēdziens, uzziniet vairāk šeit.

Jums arī jāzina viss SSL sertifikāti. Tie ir mazi datu faili, kas ļauj pārlūkprogrammām apstrādāt sensitīvus darījumus, piemēram, pirkumus tiešsaistē.

Uzņemtā e-komercijas platforma rūpējas par PCI ievērošanu jūsu vietā. Tas arī parūpēsies par jūsu SSL sertifikāta drošību. Abas kļūst par jūsu atbildību, ja dodaties atvērtā koda maršrutā.

17. SEO draudzīga arhitektūra

Jūs jau zināt, ka meklētājprogrammu vaicājumi ir tie, kā klienti atrod jūsu produktus. Meklētājprogrammu optimizācijas (SEO) funkcijas atšķiras ar e-komercijas platformu risinājumiem. Tas svārstās no neviena līdz visam, kas jums nepieciešams, un jums, iespējams, būs jāmaksā papildus.

Google tiešsaistes veikalus vērtē augstāk, ja atslēgvārdi pircējiem palīdz atrast produktus. Jūsu platformai vajadzētu būt ērtai šī satura izveidošanai un pievienošanai jaunām vai esošām lapām. Nepietiek ar vispārēju SEO atbalstu. Meklējiet šīs īpašās funkcijas:

 • Neatkarīgi lapu vietrāži URL
 • Neatkarīgas navigācijas saites
 • Neatkarīgi lapu nosaukumi
 • Neatkarīgi Meta apraksti
 • Neatkarīgi attēla ALT tagi
 • Neatkarīgas H1 pozīcijas

Lielākā daļa labāko platformu to piedāvā, bet ne visas.

18. Mobilam draudzīgs

Google mīl mobilos tālruņus. Tā meklēšanas algoritmā tagad kā ranga koeficients iekļauts mobilajām ierīcēm draudzīgs. Vai jūsu e-komercijas platforma palīdzēs uzņemt mobilo ierīču un planšetdatoru pircējus?

Programmētāji izveidoja e-komerciju datoru tīmekļa pārlūkprogrammām. Šī struktūra ir pārāk bagāta mobilajām pārlūkprogrammām. Atbilde ir atsaucīgs dizains. Tas optimizē visu, sākot no informācijas arhitektūras līdz izrakstīšanās procesam.

Lielākās e-komercijas platformas tagad piedāvā šīs veidnes. Lai saglabātu konkurētspēju, viņiem tas ir jādara. Pārskatot šīs veidnes, atrodiet šīs adaptīvās dizaina iezīmes:

 • Lielas pogas
 • Vienkārša navigācija
 • Racionalizēta datu ievade
 • Intuitīva mobilās funkcionalitātes izmantošana

19. Atbalsts

Jūsu tiešsaistes veikals ir atvērts visu diennakti. Ja kaut kas nav kārtībā, jūs neveicat pārdošanu, kamēr problēma nav novērsta. Cik ātri jūs varat saņemt palīdzību?

Tas, ka pakalpojumu sniedzējs saka, ka viņiem ir atbalsts visu diennakti, nenozīmē, ka tas ir pieejams tiešsaistē. Un tas arī nenozīmē, ka tas ir tiešais atbalsts pa tālruni. Pēc darba laika tas var nozīmēt tikai tērzēšanas atbalstu.

Jūs nevarat pārspēt tūlītēju cilvēka atbalstu, taču tas nav vienīgais resurss. Apskatiet platformas zināšanu bāzes. Tas ir bieži aizmirsts resurss. Tāpat kā emuāri, forumi un bieži uzdotie jautājumi. Forumos var atrast arī sūdzības un neapmierinātību. Liela platība, kas veltīta problēmu atbalstam, varētu būt sarkanais karogs.

Atbalsts ir viena no tām lietām, par kuru jūs, iespējams, nedomājat, kamēr jums tā nav nepieciešama. Nav īstais laiks atklāt, ka tas nav pieejams pēc pulksten 10:00. vai brīvdienās.

Ārpus cenas

Tiešsaistes pircēji vairs ne tikai meklē cenu un produktu. Viņi sagaida pilns serviss. Tas ir iemesls, kas jums jāatspoguļo, izvēloties e-komercijas platformu. Jūs sniegsit pircējiem gandarījumu, un tas ir tas, kas rada pārdošanu.

Kopīgojiet saiti ar mums, kad jūsu tiešsaistes veikals tiek atvērts uzņēmējdarbībai!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map