38 Ekspertë të Dizajnit të Uebit ndajnë këshillat e tyre më të mira se si të zgjidhni ndërtuesin më të mirë të internetit

Në botën që duket se është e dominuar nga WordPress, ne kemi treguar se ka shumë mundësi të tjera për të krijuar një sit mahnitës. Ndërtuesit e faqeve në internet janë një zgjidhje e shkëlqyeshme për pronarët e bizneseve që duan të kenë një prani në internet. Kjo është arsyeja pse ne vendosëm të intervistojmë 38 dizajnerë në internet për të zbuluar.


Cili është Ndërtuesi më i mirë i Uebfaqeve të Pritura për të krijuar një faqe në internet të biznesit të vogël dhe pse e rekomandoni atë?

Le të shohim cilat janë avantazhet e secilit ndërtues të faqes në internet.

João Pedro Carvalho

João Pedro Carvalho

~ João Pedro është një dizajnues brazilian në internet dhe një nga bashkëthemeluesit e Fix Up Brasil.

Nuk ka një ndërtues faqesh në internet që mund të bëjë gjithçka për ju. Nuk ka një ndërtues të faqes në internet që thjesht të vendosësh fotot dhe detyrat e tua, dhe automatikisht do të krijojë një sit të përsosur për ju. Anydo ndërtues i faqes në internet do të ketë një kurbë mësimi që mund të jetë më e madhe nga sa prisni.

Për secilën prej tyre, ata nuk janë aq SEO (optimizimi i motorit të kërkimit) miqësor siç reklamojnë ato. Duhet të dini pak për hartimin dhe si t’i menaxhoni mirë gjërat, në mënyrë që të krijoni një faqe në internet të shkëlqyeshme.

Unë mendoj se klientët duhet të zbulojnë se cili ndërtues u pëlqen më shumë – kjo është më e lehtë për ta. Secila prej tyre ka mjetet dhe veçoritë e veta. Ata janë të ndryshëm nga njëri-tjetri dhe mund të funksionojnë ndryshe.

Zgjedhja ime e krijuesit të faqes në internet është Wix.com

Unë mendoj se është më e mira për dikë që dëshiron faqen e tyre të parë për biznesin e tyre. Cheapshtë e lirë, e lehtë dhe e shpejtë. Nëse përpiqeni të punësoni një kompani për të bërë faqe interneti për ju, do të kushtojë shumë dhe ato mund të ofrojnë uebsajtin brenda disa muajsh.

Wix është në të njëjtën kohë me të gjitha tendencat dhe teknologjitë më të fundit të projektimit. Sa herë që ka diçka të re në botën e marketingut, Wix është gjithmonë në të. Gjithmonë ka veçori të reja që shtohen. Unë nuk mendoj se platformat e tjera kanë ekipin e hulumtimit dhe zhvillimit që ka Wix që shton veçori që kërkon tregu.

Përdoruesit e rinj mund të zgjedhin kategorinë e punës ose biznesit me të cilin janë përfshirë. Ekzistojnë shabllone për secilën industri. Ju shtoni atë që dëshironi. Ju zgjidhni ngjyrat, tekstin dhe imazhet. Nëse nuk jeni të kënaqur, mund të zgjidhni një model tjetër. Mund të filloni një tjetër. Ju mund të keni aq sa dëshironi. Nëse akoma nuk jeni të kënaqur, gjëja më e mirë për të bërë është të zgjidhni një Wix Pro për ta bërë atë për ju.

Ata kanë mbështetje të madhe për klientët e tyre. Shumica e pyetjeve që ju janë përgjigjur në forum. Nëse keni një pyetje jo në forum, ju duhen 10 deri në 24 orë për të marrë një përgjigje nga Wix. Ndonjëherë është një përgjigje e automatizuar. Nëse ky është rasti, ata do ta dërgojnë atë tek ekipi Wix dhe do t’ju përgjigjen si duhet.

Fatkeqësisht, Wix nuk ka një emër të mirë në tregun e projektimit në Brazil. Këtu kur thoni që një faqe në internet është ndërtuar në Wix, njerëzit janë të inatosur sepse mendojnë se nuk do të jetë një uebfaqe shumë e mirë. Sidoqoftë, njerëzit bëjnë përshtypje për gjërat që mund të bëni duke përdorur Wix.

Nëse unë tregoj disa modele dhe u them se është nga Wix, ata gjithmonë marrin përshtypje. Nuk ka të bëjë me platformën që po përdorni, por atë që mund të bëni me të. Nëse dëshironi mund të pikturoni një Mona Lisa duke përdorur Microsoft Paint (dhe disa njerëz e kanë bërë atë!)

Dikush që dëshiron një uebfaqe të plotë profesionale dhe që ka buxhetin për të ndërtuar një faqe në internet të plotë, duhet të shmangë Wix dhe krijuesit e tjerë të faqeve të internetit. Por unë kam disa klientë që do të kishin buxhetin për të paguar disa agjenci për t’i ndërtuar atyre një uebfaqe të shkëlqyeshme jashtë Wix. Por ata zgjodhën të përdorin Wix sepse nuk duan të bashkëngjiten me agjencinë. Ata duan të ndryshojnë informacionin dhe ta bëjnë vetë. Ata nuk duan të mbështeten në një kompani tjetër vetëm për të bërë ndryshime të thjeshta. Shtë më mirë që ata të përdorin Wix.

Të këqijat:

Wix bëhet më ngadalë me kalimin e kohës. Kur filloni një sit Wix, do të jetë shumë shpejt. Por nëse ka shumë faqe ose nëse përmbajtja fillon të rritet, me më shumë foto dhe video, faqja e internetit Wix fillon të bëhet shumë e ngadaltë. Fillon të bëhet e padurueshme në një pikë kur duhet të ndani faqet tuaja në dysh, në mënyrë që faqja të mos kërkojë aq shumë kohë për të ngarkuar. Ajo bëhet shumë zhgënjyese. Shtë një problem mbrapa i Wix.

Olya Zi

Olya Chernitsyna

~ Olya ka më shumë se dhjetë vjet përvojë në marketing. Ajo është një dizajnuese në internet dhe grafikë që ka krijuar pothuajse 100 faqe në internet në sektorë, gjuhë dhe stile të ndryshme.

Unë rekomandoj platformë Wix për biznesin e vogël sepse kjo ju lejon të ndërtoni një faqe interneti të shkëlqyer, moderne, profesionale në një ditë fjalë për fjalë. Më lejoni të ndajmë avantazhet Wix hap pas hapi

1. Koha

Vitalshtë thelbësore që çdo biznes të jetë në kohë në treg. Askush nuk dëshiron të kalojë javë ose muaj duke ndërtuar faqe interneti. Wix ka të bëjë me kursimin e kohës.

2. Dizajni

Modelet apo bosh? Nëse nuk e dini se çfarë dëshironi, ju ofrohen qindra modele të lezetshme të bëra nga dizajnerë profesionistë, ku merren parasysh të gjitha aspektet e marketingut dhe përdorshmërisë. Nëse e dini se çfarë dëshironi, jeni të mirëpritur të krijoni nga e para gjithçka që dëshironi. Mund të ngarkoni çdo imazh, video, çfarëdo fonti, të përdorni animacion të lezetshëm.

3. Pa kodim

Sistemi i tërheqjes dhe rënies e bën procesin aq shumë më të lehtë. Për më tepër, nuk keni nevojë të kërkoni një programues në internet, nuk do të duhet të paguani para shtesë për punën e tij, nuk do të duhet të prisni. Ashtu si nuk ka asnjë pengesë midis jush dhe uebfaqes tuaj. Ju mund të keni nevojë për një Wix Pro, megjithëse ��

4. SEO

Wix ka kaluar të gjitha mënyrat nga SEO jo miqësore në ndërtuesin miqësor të faqes SEO. Ata vërtet e kanë përmirësuar shumë këtë çështje. Absolutelyshtë absolutisht miqësore SEO tani, dhe të gjitha projektet e mia e vërtetojnë këtë

5. Më mirë çdo ditë

Duke punuar me Wix unë e di se ata pyesin dhe dëgjuan përdoruesit e tyre, ata përmirësojnë rregullisht platformën. Gjithmonë ka përmirësim të madh midis “dje Wix” dhe “nesër Wix”.

6. Më shumë sesa thjesht një ndërtues i faqes në internet.

Të kesh një uebfaqe me Wix është shumë më tepër sesa vetëm faqe në internet. Shtë një mjet shumë i fuqishëm marketingu, të gjitha në një. Ju keni listën tuaj të kontakteve me klientët, e cila është vendosur automatikisht për të gjithë vizitorët që ju shkruajtën përmes faqes tuaj të internetit, të cilët blenë smth.

Mund të krijoni e-mail të mrekullueshëm dhe t’i dërgoni në të gjitha kontaktet tuaja. Ka shumë më tepër për çdo biznes (restorante, hotele, prenotime në internet, etj. “) Ju nuk keni nevojë për ndonjë mjet të pjesës së tretë duke e bërë këtë, të gjitha sigurohen nga Wix dhe mund të përdoren falas

7. Bankë e madhe fotografish falas

Wix ka një bankë të madhe fotografish e cila është absolutisht falas. Të gjitha fotografitë janë profesionale dhe të bukura. Kjo bibliotekë fotografish gjithnjë rritet. Sidoqoftë, ju gjithashtu mund të përdorni një tjetër fotografi të famshme fotografish të ndërtuar brenda, jo falas por me një çmim special

8. Të gjitha tendencat e fundit në internet janë të disponueshme

Po, Wix dëshiron që faqet e tyre të internetit do të jenë “gjendje arti”. Parallax, sfond video, kinematografi, animacion, shkronja të ftohta … të gjitha janë këtu për t’u përdorur

9. Oferta speciale të rregullta

Do rast mund të blini një plan vjetor me 50% zbritje. Për më tepër do të merrni një kuponë pa domain dhe dhurata për Google Adwords.

10. Versioni celular

Do uebfaqe ka versionin e tij celular i cili është falas dhe mund të vendoset sipas dëshirës

E dua Wix, kam bërë më shumë se 100 faqe në internet me Wix dhe nuk pendohem kurrë.

Adrian Poe

Adrian Poe

~ Pas diplomimit në Institutin e Artit në 2002, Adrianne punoi si stilist për D.R. Horton, një kompani Fortune 500 që krijon gjithçka nga revista përhapet në tabela. Në vitin 2007 ajo filloi kompaninë e saj të grafikës së dizajnit dhe formatit të madh dhe nuk u shikua kurrë më.

Rreth gjashtë vjet më parë fillova një faqe në internet për veten time në WIX. Ishte thjesht për qejf të provoja platformën pasi faqja ime e vjetër ishte në WP dhe më pëlqeu mjaft. Pasi luaja me WIX për disa ditë, më bëri përshtypje. Shpejtësia që mund të krijoja një sit ishte mjaft befasuese, kështu që transferova domenin tim, dhe ky ishte fillimi i diçkaje të shkëlqyeshme.

Pas rreth një viti që kisha portofolin tim në WIX vendosa të bëja një faqe në internet për dyqanin e zhytjeve në skuba, unë po punoja me kohë të pjesshme. Unë e bëra këtë si një freebie për të provuar një faqe tjetër në WIX. Unë krijova uebfaqen dhe për habinë time disa muaj më vonë biznesi po shpërtheu.

Ne kishim arritur në numrin 1 në Google në një kohë kaq të shkurtër dhe faqja jonë në Facebook po rritej si një barërat e këqija. Ishte sikur e godisnim atë vend të ëmbël. Kështu që vendosa të bëj edhe disa faqe në internet për ishullorët lokalë në Shën Thomas.

Të gjitha faqet kishin rezultate të ngjashme dhe pjesa më e mirë … pasi të ishte e plotë faqja, klientët e mi nuk duhej të prisnin që unë të bëja ndryshime ose të paguaja për mirëmbajtje! Për mua kjo është ari. Unë e di se disa stilistë të faqeve të internetit e kthejnë hundën poshtë në faqet WIX.

Disa qeshin dhe disa janë vërtet të brengosur se ndërtuesi i DIY mund t’i heqë ato nga biznesi. Epo, unë e shikoj si një bekim! Unë jam një projektues; E urrej kodin. Unë punoj më mirë vizualisht, dhe mendoj se WIX hap dyert për dizajnerë të mahnitshëm të uebit që mund të mos e dinë ose pëlqejnë aspektin e kodimit.

Mos më gabo; WIX nuk është zëvendësim i talentit të vërtetë. Gjithashtu, për mua, mërzitem duke bërë mirëmbajtje rutinore. Më pëlqen të mbështjell disa dizajne të ndryshme të lezetshme menjëherë dhe pastaj t’ua dorëzoj klientëve të mi me një video të shpejtë “si të”. Më çliron që të kaloj në projektin tjetër të lezetshëm dhe të jem selektiv në hartimin e vendeve që ndjej se flasin me mua.

Kam zbuluar që 99% e klientëve të mi vijnë tek unë nga platforma të tjera. WP është më popullor. Storyshtë gjithmonë e njëjta histori; “Projektuesi im i faqes në internet ka shkuar MPB, ose ata nuk do të më thërrasin, ata duan X $ për një ndryshim të thjeshtë, dhe kjo është shumë e shtrenjtë, ata morën hyrjen time dhe unë nuk mund të bëj ndryshime tani.”

Gjithmonë është që projektuesi i faqes së internetit ka dështuar në një farë mënyre ose duke ngarkuar shuma absurde për ndryshime. WIX lehtëson këtë çështje. Unë krijoj një uebfaqe të bukur, dinamike, me qindra aplikacione të disponueshme për klientët e mi shpejt dhe me efikasitet në llogarinë time WIX pro.

Pasi të jetë bërë faqja, unë transferoj faqen në llogarinë WIX të klientëve të mi, në mënyrë që ata të kenë 100% kontroll të faqes së tyre. Unë pastaj tërhiqem. Unë jam gjithmonë i disponueshëm për ndihmë dhe pyetje dhe do të bëj mirëmbajtje për një tarifë ose ndryshime por kryesore është që ata mund të bëjnë ndryshime vetë.

Unë zbuloj se të gjithë klientët e mi janë kaq të lumtur për këtë dhe ndjehen më pak të kontrolluar nga projektuesi i tyre i faqes në internet. Ata kanë liri, dhe kjo i mban ata të kthehen për projekte të tjera dhe duke më dhënë referime. Unë mendoj se 80% e biznesit tim tani është bazuar në referime dhe duke filluar nga vetëm disa site WIX.

Gjithmonë ka një anë të errët për çdo platformë. Unë mendoj se WIX ka nevojë për të rritur lojën e tyre SEO. Nëse ndiqni bazat, do të merrni rezultate të mira, por unë besoj se ata duhet të përqëndrohen në këtë pak më shumë. Aktualisht, WIX është duke përdorur mbrojtje, kështu që duket se të gjitha faqet WIX do të marrin një imazh të renditjes F jo të ngjeshur sepse mbeturinat e skedarëve që shtohen nga serverët.

Kjo e vështirëson marrjen e rezultateve të sakta të shpejtësisë së ngarkesës. Lehtësohet duke kompresuar siç duhet imazhet tuaja dhe duke ditur të mos mbingarkoni një faqe është thelbësore. Unë gjithashtu mendoj se një avantazh tjetër i WIX janë aftësitë në tregtinë elektronike. Le ta përballojmë; është goxha e shëmtuar.

Ju mund të përdorni Ecwid e cila më pëlqen shumë dhe lejon CSS porosi që është e bukur, por baza e dyqanit bazë WIX ka nevojë për disa dashuri. Doshtë në gjendje për një dyqan të vogël me nën 50 produkte në internet, por nëse është një dyqan i madh, është shumë kohë dhe thjesht nuk do të rrjedhë mirë.

Me gjithë ato që thanë – gjëja që unë L.O.V.E. rreth WIX është se ata dëgjojnë! Ata vazhdimisht po përmirësojnë platformën e tyre. Ata shtojnë aplikacione të reja që e bëjnë jetën aq më të lehtë dhe funksione të reja që i bëjnë faqet të duken të mahnitshme.

A merr WIX punë nga projektuesit e duhur të faqes në internet? Jo! Në fund të fundit është se është e vështirë të hartosh vetë … dhe ti po tund kokën po tani. Më kanë dashur vite të krijoj një sit për veten time që më pëlqen, dhe jam i sigurt që do ta ndryshoj atë brenda një viti gjithsesi.

Pronarët e bizneseve WIX gjithmonë do të kenë nevojë për stilist WIX. Unë u them të gjithë klientëve të mi që të provojnë WIX para se të më punësojnë. Mësoni platformën dhe përpiquni të ndërtoni sitin e tyre. Unë nuk kam humbur asnjë klient në këtë mënyrë, ata të gjithë e vlerësojnë me ndershmëri dhe të gjithë përfundojnë duke më punësuar mua për të bërë modelin fillestar.

Unë mendoj se WIX ka disa përmirësime që duhet të bëjnë, por çfarë platforme nuk i bën? Sshtë një vend i shkëlqyeshëm për të filluar pronarët e bizneseve të vogla dhe me të vërtetë mendoj se thjesht do të vazhdojë të përmirësohet me kalimin e kohës.

Cristian Rolland Tăbârcă

Cristian Rolland Tăbârcă

~ Cristian është themeluesi dhe CEO i SeeDesine. Ai ka më shumë se shtatë vjet përvojë në hartimin e uebit. Kompania e tij është e specializuar në faqet e internetit WIX dhe zgjidhjet e markave për çdo biznes apo produkt. Ata ndërtojnë ambiente profesionale në internet që synojnë t’ju përshtaten nevojave tuaja dhe përmirësojnë biznesin tuaj.

Që kur isha fëmijë, kam qenë i apasionuar pas gjithçkaje që do të thotë vizion i materializuar, përzierja e ngjyrave në një mënyrë që efektet të lënë hapësirë ​​për frymëzim dhe kreativitet.

Nëse zotëroni një kompani, atëherë e dini se sa e rëndësishme është të keni një faqe interneti funksionuese në mënyrë që klientët tuaj të mund t’ju gjejnë dhe gjithashtu të bëjnë blerje nga ju. Pasja e një uebfaqe do të ndihmojë në rritjen e të ardhurave tuaja dhe lejon klientët të gjejnë informacione rreth jush kur ata kanë nevojë për të.

Unë mendoj se ndërtuesi më i popullarizuar i faqes në internet është Wix. Ndërtuesi i faqes Wix është i përsosur për çdo biznes dhe do t’ju ofrojë shumë përfitime.

Pasi të jeni regjistruar në sit, mund të kërkoni nëpër mbi 250 shabllonë për faqen tuaj të re. Ju mund të zgjidhni cilindo nga modelet që dëshironi të përdorni. Ato janë dizajne të bëra paraprakisht që do të thotë që kurrë nuk duhet të shqetësoheni për kodimin ose HTML që hyn në to.

Shpesh ndërtuesit e faqeve në internet mund të jenë të vështira për të lundruar përreth dhe t’ju shkaktojnë dhimbje koke. Wix ofron një ndërfaqe shumë miqësore për përdoruesit e cila përbëhet nga një ndërfaqe zvarritëse. Kjo ndërfaqe zvarritëse është shumë e dobishme për njerëzit që nuk kanë përvojë në krijimin e faqeve të internetit, dhe kjo e bën krijimin e faqes tuaj të internetit një fllad.

Ju mund t’i poziciononi të gjithë tekstin, imazhet dhe videot tuaja kudo që dëshironi që ata të shkojnë duke i rrëshqitur vetëm rreth tyre dhe duke i vendosur aty ku ju duket e përshtatshme.

Së fundmi, Wix ofron mjete të dobishme për t’i përdorur nëse ndonjëherë mbeteni të mbërthyer në ndonjë pikë gjatë përvojës suaj të ndërtimit të faqes në internet. Ka shumë butona të ndryshëm për të klikuar për të marrë ndihmë menjëherë në faqe, dhe madje mund të kontaktoni mbështetjen e klientit nëse ju duhet.

Kjo është e dobishme sepse nuk e dini kur mund të dilni në një problem dhe përgjigjet e pyetjeve tuaja do t’ju ndihmojnë të vazhdoni udhëtimin tuaj për ndërtimin e faqes në internet.

Ndërtuesi i faqes në internet në Wix.com është shumë i lehtë për t’u përdorur, dhe ofron shumë mjete të ndryshme për t’ju ndihmuar të ndërtoni faqen tuaj nga e para.

Klientët tuaj tashmë po ju kërkojnë në internet, dhe nëse nuk keni një faqe në internet, atëherë po i humbni ato në konkurrencën tuaj. Ndaloni t’ua dorëzoni klientët tuaj të tjerëve sepse keni frikë të hidheni në botën e internetit.

Ndërtuesi i faqes Wix është një vend i shkëlqyeshëm për të filluar, dhe do t’ju ofrojë një uebfaqe funksionale dhe në kërkim profesional me një kohë të shkurtër.

Studio Punch

Sarah J.K

~ Sarah është një dizajnuese grafike Wix Pro që nga viti 2009. Ajo është gjithashtu një superhero e mediave sociale.

Pasi kam përdorur çdo ndërtues të vetëm të sajte atje, kam arritur në përfundimin se Wix.com i tejkaloi të gjitha pritjet. Wix ka bërë hapa siç nuk mund të besoj, dhe unë i kam përdorur shërbimet e tyre që nga viti 2009 kur fillova për herë të parë biznesin tim të vogël.

Përveç faktit që redaktori Wix po zhvillohet gjithnjë, duke sjellë karakteristika të reja dhe të përmirësuara që ju ndihmojnë të futni në maksimum potencialin tuaj, me lehtësi; komuniteti Wix është një i ngrohtë, ku punonjësit e Wix dhe projektuesit Wix bashkëveprojnë dhe mbështesin njëri-tjetrin. Konkurrenca e shëndetshme, mundësitë thjesht nuk mbarojnë.

Shpesh e shpjegoj Wix.com si Photoshop të Web Design, për shkak të lirisë që ju jep vetëm për të krijuar. Qindra mjete të shkëlqyera në dispozicionin tuaj që u përshtaten të rinjve dhe profesionistëve, është gjithçka që mund të kërkoni për të krijuar gjithçka që mund të imagjinonit. Likeshtë si magji, kliko bërë!

Kur fillova së pari, unë pata përvojë ose fonde absolutisht zero në krijimin e faqes në internet për të punësuar një projektues në internet, kështu që fillova të eksploroj opsionet e mia. Kjo është kur unë u përpoqa me Wix.com pasi braktisja me irritim opsionet e tjera që më detyruan të ndjek një plan urbanistik ose format.

Wix kundërshtoi të gjitha rregullat; më dha një kanavacë bosh që thjesht të luaj me përmbajtjen e zemrës time dhe atë lloj lirie, unë u dashurova me të. Pjesa e shkëlqyeshme për Wix është se nëse keni 5 minuta ose 5 ditë për të kaluar në një faqe në internet, ka diçka për të gjithë.

Modele të mrekullueshëm të paracaktuar në dispozicionin tuaj, një kanavacë të zbrazët për ju për të krijuar diçka plotësisht nga vizualizimet tuaja personale (dhe mjetet për ta mbështetur atë) dhe fakti që ajo ka hapur një botë krejt të re të projektimit për Wix Pro dhe klientët njëlloj.

David Attard

David Attard

~ David është një projektues në internet, një shkrimtar i njohur në shumë faqe interneti për krijimin e faqeve dhe themelues i DART Creations, një faqe në internet për njerëzit që punojnë me faqet e internetit.

Në ditën dhe moshën e një siti si pjesë e tillë e domosdoshme e biznesit, është mirë që njerëzit që nuk kanë qasje në një projektues në internet (për çfarëdo arsye) të kenë alternativa të shkëlqyera.

Duhet ta shohësh këtë nga këndvështrimi i shumë bizneseve të vogla që duan të dalin në internet, por nuk kanë të dhëna nga të fillojnë.

WIX është një zgjedhje e shkëlqyeshme. Designshtë Inteligjenca e Dizajnit Artificial e bën një fllad për të krijuar një faqe në internet të shkëlqyeshme në pak ose aspak kohë.

Duke qenë një magjistar kaq i thjeshtë, hap pas hapi, i cili kërkon gjëra të tilla si konteksti i faqes (dyqan online, veshje, bebe?), Atëherë pyet adresën, telefonin, detajet e rrjetit social dhe krijon të gjitha faqet nga e para. Sigurisht, atëherë mund të ndryshohet dhe rafinohet si është e nevojshme, por bazat janë vendosur.

Në thelb, është një sistem shumë i thjeshtuar i menaxhimit të përmbajtjes, me një përqendrim të vazhdueshëm në krijimin e një përvoje të thjeshtë të përdoruesit për njerëzit që duhet të krijojnë një faqe në internet (por nuk e di si).

Ai nuk dëshiron të jetë WordPress dhe nuk mund të jetë kurrë aq fleksibël si ai, por është mjeti i duhur për biznesin e vogël, i cili thjesht kërkon një dorë ndihmëse për të krijuar një faqe në internet për një tarifë relativisht të ulët.

Angelique

Angelique

~ Angelique është themeluesi i Fresh Pixel, një agjenci për krijimin e uebit, i cili ofron shërbime profesionale të bazuara në ueb, përfshirë uebfaqe për fillimin e biznesit të vogël, zgjidhje të tregtisë elektronike, dhe zhvillim të faqeve me porosi të shërbimit të plotë, si dhe markë, SEO dhe shërbime të marketingut në internet.

Sa i përket Ndërtuesve të Uebfaqeve të Pritura, preferenca ime personale është Wix kryesisht për aftësinë për të pasur një sit dhe duke funksionuar relativisht shpejt me temat e tyre. Ndërsa krijuesit e faqeve të internetit nuk janë për të gjithë, ata janë veçanërisht të dobishëm për bizneset e vogla që fillojnë.

Të gjithë krijuesit e faqeve të internetit kanë pro dhe konstatime, dhe ne bëjmë kujdes që të gjithë klientët të bëjnë matematikë dhe të marrin në konsideratë koston e tarifave vjetore të ndërtuesve të faqeve të internetit dhe peshojnë atë me kujdes me platformat më tradicionale të faqeve të internetit.

Zgjidhjet e tregtisë elektronike janë mjaft të kufizuara, dhe unë nuk do t’i rekomandoja nëse një klient ka nevojë për një sit të tregtisë elektronike ose një uebfaqe më komplekse, siç është një zonë anëtarësie ose aftësi hyrje. Në ato raste, WordPress, i cili gjithashtu siguron aftësi redaktori drag / drop është një mundësi më e mirë që lejon ndërtime më të fuqishme në uebfaqe dhe është më e lirë se tarifat vjetore të krijuesve të faqeve të internetit..

Unë kam krijuar një faqe interneti për mbi dhjetë vjet dhe kam përfunduar mbi 200 faqe në internet duke filluar nga faqet e vogla të portofolit deri tek ndërtimet e mëdha me porosi, për mua – dizajni / marketing dhe markë shkojnë paralelisht dhe gjithçka ka të bëjë me krijimin e një lidhje emocionale me audiencën e klientit.

Romi Brayer

Romi Brayer

~ Romi është një dizajnues në internet dhe partner i kompanisë Media Sociale Quick Sites International. Romi dhe partneri i saj Maya themeluan biznesin e tyre dy vjet më parë, dhe ata arritën të krijojnë dhjetëra faqe në internet (dhe duke numëruar).

Nga përvoja jonë duke krijuar dhjetëra faqe në internet, Wix.com është platforma më e lehtë DIY për bizneset e vogla.

Një biznes i vogël ka burime të kufizuara për imazhin e tij dixhital dhe nuk ka kohë për të mësuar platforma më të sofistikuara siç është WordPress. Wix ofron një shumëllojshmëri të temave të bukura për klientët e saj, duke i mundësuar që të modifikojnë shpejt dhe me intuitë pa nevojë për kodim dhe ka me qindra aplikacione që mund të përdoren si në planet Freemium ashtu edhe në Premium.

Unë rekomandoj shumë Wix.com për një biznes që po planifikon faqen e saj të parë pa përvojë, ose ka burime të kufizuara. Kjo është veçanërisht e dobishme nëse ndërmarrja ka nevojë për një Uebfaqe Portofoli ose një uebfaqe të thjeshtë të E-Commerce.

Platforma Wix është azhurnuar çdo ditë me karakteristikat më të fundit të projektimit dhe menaxhimit që mundësojnë gjithnjë e më shumë mundësi për stilistin dhe biznesin vetë..

Roshain Senarathne

Roshain Senarathne

Firm Firma e Roshain është dhënë në statusin “Bronze” si “Wix Pro Web Designer” nga “ArenaWix” USA, në 08 Nëntor 2010 dhe Mars 2014. Ai u bë ‘Wix Pro Designer’ i parë në rajonin e Azisë Jugore.

Ndërtuesi më i mirë i faqeve në internet për të krijuar një sit të biznesit të vogël është Wix.

Unë e rekomandoj sepse është një platformë shumë e lehtë për të krijuar një faqe në internet dhe gjithashtu ka shumë aplikacione për t’u përdorur.

Ne mund të bëjmë uebfaqe të bukura në Wix, dhe nuk ka reklama të mëdha në lidhje me Wix për përdoruesit falas. Wix gjithashtu ofron mbajtjen e jetës për përdoruesit falas gjithashtu.

Kathy Powell

Kathy Powell

~ Kathy është Menaxher Marketingu në Tie National, LLC.Kathy ka përdorur talentin e saj për të ndërtuar dhe menaxhuar departamente të reja nga terreni për të siguruar rritjen e kompanisë dhe kënaqësinë e klientit.

Unë kam përdorur Wix disa herë në të kaluarën për bizneset e vogla dhe ridizajnimin tonë të fundit të faqes. Për dizajnerët e rinj, WIX ofron modele të shkëlqyera fillestar për të rregulluar ndërsa mban faqen shumë profesionale.

Për ata që kanë më shumë përvojë në dizajn, modelet WIX mund të jenë një burim i shkëlqyeshëm frymëzimi për të dalë nga trampolina, por gjithashtu ju lejon të krijoni një faqe në internet nga një kanavacë e zbrazët gjithashtu. Të gjithë elementët janë atje për bloge, imazhe, animacion dhe më e rëndësishmja për SEO.

Unë nuk merrem me të gjitha zhvilluesit e kodimit, por me WIX kjo njohuri nuk më mban mbrapa, dhe dizajni im dhe sensi i lundrimit lejohet të bëj skenën qendrore. Edhe më mirë, unë mund të bëj ndryshime në mizë pa pasur nevojë të punësoj një zhvillues për të azhurnuar kodimin.

Jim Chadoulas

Jim Chadoulas

~ Jim u diplomua në Art & Dizenjoni shkollën AKTO (1996-1999) si stilograf grafik. Më parë ai ka punuar si një ilustrues i pavarur për revista. Ai aktualisht është duke krijuar faqe interneti biznese të vogla që kanë nevojë për një faqe të re të re.

Wix ka ndërtuesin / redaktorin më të lehtë të internetit që lejon përdoruesit e thjeshtë të paraqesin punën e tyre. Aktivitetet e biznesit, shërbimet, e-shop dhe shumë të tjera. Wix ndjek teknologjinë e fundit me shumë mjete të shkëlqyera që ndihmon për të hartuar një faqe interneti shumë moderne dhe miqësore. Qindra aplikacione shtesë mund të kontribuojnë në përfundimin e projekteve unike.

WIX gjithashtu siguron marketing, reklamim, gazeta, SEO, analitikë, imazhe të aksioneve dhe video. Ka paketën e plotë për ndërtimin e një faqe në internet për biznesin e vogël sesa ndërtuesit e tjerë të faqeve në treg.

Xhesika Palotas

Xhesika Palotas

~ Jessica është një Designer e talentuar e Internetit dhe Profesionist i Marketingut Social me aftësi të jashtëzakonshme në zhvillimin e uebit.

Ne besojmë se Wix është Ndërtuesi më i mirë i Uebfaqeve përreth. Ne kemi përdorur shumë platforma të tjera, pothuajse të gjitha ato që janë atje.

Wix është shumë më e lehtë për t’u përdorur, si dhe ju lejon të jeni krijues me hartimin dhe idetë tuaja dhe akoma të sigurojë një uebfaqe të mahnitshme HTML që është e lehtë për t’u përdorur dhe shikuar pa përdorur pak ose aspak kodim HTML.

Sapo të krijoj një faqe në internet të klientëve të mi, zakonisht mund të ofroj një lidhje DIY për t’i ndihmuar ata të bëjnë azhurnimet e tyre. Ai u jep atyre fuqi dhe besim dhe komoditet të vazhdojnë në faqen e tyre të internetit. Nëse kanë ndonjë problem, ata gjithmonë mund të më kontaktojnë, ose të kontaktojnë ndihmë Wix pa pyetje!

E dua Wix dhe kam ndërtuar me të për pesë vjet. Unë kam hartuar qindra, dhe qindra faqe në internet nga një biznes me cupcake, në banka, deri te mjekët!

Joshua Moran

Joshua Moran

Si Designer Grafik, WiX do të ishte zgjidhja ime midis Ndërtuesve të tjerë të Uebfaqeve.

Arsyeja kryesore do të ishte aftësia e tij për të punuar me një kanavacë të zbrazët, jo të provuar dhe plotësisht të personalizueshme.

Përshtatja e plotë është ajo që e bën tërheqës qasjen në faqen e internetit HTML. Megjithatë, rënia është se kërkon më shumë kohë për të koduar.

Me WiX, unë mund të përqendrohem në Dizajn dhe ta bëj atë të duket estetikisht i këndshëm, ndërsa kursej vetveten shumë orë kodim. Afatet më të shkurtra do të thotë klientë më të lumtur.

Tracy Costopoulos

Tracy Costopoulos

~ Tracy është Bashkëthemelues dhe Drejtor Menaxhues i Brown Owl Creative, një kompani disiplinore e dizajnit në Mbretërinë e Bashkuar, me fokus në Branding, Design dhe Development Web. Brown Owl Creative kombinojnë modelimin dhe teknologjinë për të nxjerrë markat dhe për të ndihmuar bizneset të rriten, si në vend ashtu edhe në mbarë botën.

Në Brown Owl Creative ne përdorim teknologjitë HTML5, CSS3 dhe JavaScript për të krijuar përvoja tërheqëse dhe inovative në celular, tabletë dhe desktop për zgjidhjet në internet të klientëve tanë. Ne punojmë në disa platforma përfshirë WordPress, Wix, SquareSpace, Webflow dhe Magento.

Asnjë ndërtues i faqes në internet nuk është perfekt për mendimin tim se ata të gjithë kanë të mirat dhe të këqijat e tyre. Për mua personalisht, Wix është tani zvarritja më inovative & lëshoj ndërtuesin e internetit në mesin e konkurrentëve të tyre.

Ju mund të arrini një nivel të lartë të dizajnit të përparuar pa pasur nevojë të dini se si të kodoni dhe ato gjithmonë prezantojnë tipare të reja dhe inovative, që për mendimin tim, i vendos ata përpara konkurrencës së tyre në këtë drejtim.

Ky është një konsideratë e rëndësishme nëse po kërkoni të ndërtoni faqen tuaj në një platformë që mund të rritet me faqen tuaj pasi kërkesat tuaja ndryshojnë.

Aftësia për të ndërtuar një uebfaqe miqësore me desktop dhe celular pa kodim dhe zhvillim e bën atë një mundësi jashtëzakonisht konkurruese për bizneset e vogla dhe fillestarët që kërkojnë të krijojnë një prani në internet, shpejt, me efikasitet dhe brenda buxhetit.

Unë besoj se rritja e Wix (88 milion përdorues të regjistruar që nga korriku 2016) është kryesisht për shkak të qasjes së tyre inovative për zhvillimin e veçorive të reja, dhe duke e bërë atë miqësore për bizneset e vogla të menaxhojnë dhe azhurnojnë faqet e tyre të internetit pa pasur nevojë të punësojnë një zhvilluesi për të bërë azhurnime të vogla në internet në emër të tyre.

Ato gjithashtu kanë një nga infrastrukturat më të forta mbështetëse të disponueshme në mesin e të gjithë krijuesve të faqeve të internetit, dhe mbeten të përgjegjshëm përmes telefonit dhe postës elektronike në mbështetje. Kjo shoqëruar me fleksibilitetin e platformës së tyre dhe lehtësinë e përdorimit i bën ata drejtues të tregut në atë që është një treg shumë konkurrues sot.

Sarah A. Sherman

Sarah Një Sherman

~ Sarah është Themeluese e illustrateddomain.com, ajo është një fituese e çmimeve Wix Certified Design Pro dhe ka krijuar faqe që nga viti 2010. Ekspertiza e saj e mëparshme si një konsulent biznesi dhe ekspert i marketingut ndihmon klientët e saj të përcaktojnë strategjitë e tyre në internet.

Sipas mendimit tim, Wix është zgjidhja më e mirë absolute për një platformë biznesi të vogël.

Përdoruesit mund të krijojnë uebfaqe të mrekullueshëm për një pjesë të çmimit që ata do të paguanin me platformat e tjera. Ajo ka një teknologji tërheqëse dhe tërheqëse që ndihmon përdoruesit me pak përvojë në internet që të jenë në gjendje të krijojnë një faqe interneti të shkëlqyeshme. Nëse një profesionist ndërton faqen tuaj Wix, është e lehtë për ju të mësoni se si të menaxhoni faqen tuaj.

Për bizneset e vogla, tiparet Wend backend janë një dyqan me një ndalesë ku gjithçka është në majë të gishtave për të krijuar jo vetëm një uebfaqe, por edhe për të menaxhuar angazhimin e klientit dhe klientit tuaj në një vend.

Karakteristikat Wix përfshijnë:

 • Pastroni Design të Bukur të Uebfaqeve
 • Lehtësinë e përdorimit
 • SEO e lehtë, efektive (pa ajax)
 • Fotogaleria Pro
 • Wix Backend – Për të Menaxhuar Klientët tuaj, Kontaktin dhe Konsumatorët
 • Dizajn paralel dhe i përgjegjshëm (Kolonat Wix)
 • Menaxhimi i marketingut me email (Wix Shout Out)

Antonio Calabrese

Antonio Calabrese

~ Antonio është Drejtori Ekzekutiv i Unraveled Media, një agjenci dixhitale që ofron dizajnimin e internetit me porosi dhe shërbime SEO. Ai është gjithashtu Themeluesi i Boonle.com, një treg i dizajnit grafik.

Edhe pse unë ndërtoj faqe interneti nëpër platforma të shumta, Wix.com ka tendencë të funksionojë më mirë kur bëhet fjalë për faqet e internetit të biznesit të vogël. Unë rekomandoj Wix për pronarët e bizneseve të vogla mjaft shpesh për arsyet e mëposhtme:

përballueshmërinë

Kostoja për të ngritur një sit Wix të krijuar me porosi përkundrejt një faqe WordPress të krijuar me porosi është zakonisht shumë më pak. Kjo zakonisht është për shkak të kohës që ju duhet për të ngritur një faqe Wix në krahasim me një sit të WordPress.

Vendosja e shpejtë & lehtësinë e përdorimit

Për shkak të redaktorit shumë të personalizueshëm tërheqës dhe lëshues, krijimi i një uebsajti të shkëlqyeshëm shpesh mund të bëhet në një periudhë të shkurtër pasi të njiheni me platformën.

mirëmbajtje

Trajnimi i klientëve se si të menaxhojnë dhe modifikojnë faqet e tyre të internetit Wix është shumë më e lehtë se sa faqet e WordPress. Klientët zakonisht kuptojnë konceptin e ndërtuesit tërheqës dhe tërheqje shpejt dhe janë mirënjohës që mund të bëjnë vetë redaktimet themelore, siç janë shtimi i fotove ose ndryshimi i tekstit. Dokumentacioni mbështetës është gjithashtu vetëm një klik larg.

Beatriz E. Caraballo

Beatriz E. Caraballo

~ Beatriz është një projektues në internet dhe një bloger i përqendruar në ndihmën e njerëzve për të filluar blogun e tyre nga e para. Ajo ofron mësime hap pas hapi dhe këshilla të veprueshme, ndërsa gjithashtu ofron shërbimet e saj të kodimit për të rregulluar shabllonet e Squarespace.

Kur mendoj për faqet e internetit në kërkim profesional për bizneset e vogla, menjëherë mendoj për Squarespace. Unë besoj se është krijuesi i faqeve më të mira të pritura atje, dhe jo për shkak të popullaritetit të tij. Për mua, Squarespace është deri tani zgjidhja më e mirë për krijimin e një siti biznesi të qëndrueshëm më vete, kryesisht për shkak të këtyre tre aspekteve themelore:

1. Modelet e përgjegjshme: Unë jam një avokat i madh për përgjegjshmërinë e faqes në internet, jo vetëm sepse lejon audiencën tuaj të shfletojë përmes faqes tuaj në mënyrë efikase kur ata janë në lëvizje, por edhe sepse i lejon ata të dinë se jeni serioz për biznesin tuaj dhe ju kushtoni vëmendje detaje që janë shumë shpesh anashkalohen.

Të gjitha modelet e Sheshit të hapësirës janë plotësisht të përgjegjshme, dhe madje nëse shtoni ndonjë element nga një burim i palës së tretë që janë jo të përgjegjshëm , ju lehtë mund t’i shkulni ato duke injektuar disa linja CSS në redaktues

2. Përshtatje: nëse doni që faqja juaj të jetë e paharrueshme dhe plotësisht e përshtatur për markën tuaj, duhet të vendosni punën në të. Kjo do të thotë që ju duhet të jeni në gjendje të modifikoni, zgjidhni ngjyrat dhe të zgjidhni fonte për çdo element të vetëm në faqen tuaj të internetit.

Me redaktorin e stilit të Squarespace mund të ndryshoni pothuajse çdo aspekt të faqes tuaj duke përfshirë butonat, ngjyrat ndarëse, shkronjat, ngjyrën e tekstit, mbushjen, etj, duke ju lejuar të krijoni një sit plotësisht të personalizuar pa ndonjë aftësi kodimi. Për më tepër, nëse keni njohuri për HTML dhe CSS, ju keni mundësinë e përshtatjes së faqes tuaj edhe më tej falë shumë zonave të injektimit të kodit në dispozicion në të gjitha modelet..

3. Prmimi: kur filloni një biznes me një buxhet, mund të jetë joshëse për të kërkuar opsionet më të lira të disponueshme, por kur bëhet fjalë për platformat e faqes në internet, unë nuk pajtohem fort. Një ndërtues i besueshëm që ju jep të gjithë funksionalitetin që ju nevojitet, dhe për më tepër, shpesh vjen me një etiketë çmimesh. Për fat të mirë, planet e Squarespace janë shumë të përballueshme, dhe gjithmonë mund të zgjidhni të azhurnoni ndërsa biznesi juaj rritet.

Gjëja për ndërtuesit e faqeve të pritura të internetit është që edhe kur të gjithë mund të ofrojnë një ndërfaqe miqësore për përdoruesin, një gamë të gjerë modelesh dhe madje edhe llogari falas, duhet të shkoni me atë që do t’ju ndihmojë të krijoni një i duhur prania në internet. Kjo është arsyeja pse unë rekomandoj Squarespace për këdo që kërkon të krijojë një biznes afatgjatë në internet

Jeff Miller

Jeff Miller

~ Jeff është pronari dhe artisti konceptual mbrapa HellothisisJeff Design, një markë e pavarur dhe dyqan i dizajnit në internet i përshtatur posaçërisht për jo-fitime, kisha dhe biznese të vogla.

Do projekt në internet ka kërkesa të ndryshme për t’u marrë në konsideratë dhe qëllimet për të arritur, kështu që për fat të keq, askush nuk punon platformë perfekte për çdo klient. Sidoqoftë, përdorimi i Squarespace si një zgjidhje e plotë e vetë-pritur në internet shpesh bën kuptimin për shumë prej bizneseve të vogla, jofitimprurëse dhe kisha me të cilat unë punoj.

Në mënyrë krijuese, Squarespace ofron modele të pastra bukur të cilat janë perfekte për të komunikuar histori bindëse të markës. Aftësia e lejuar për të sjellë personalizimet tona përmes CSS, si dhe për t’u thelluar me Platformën e Zhvilluesve, me të vërtetë e ndan Squarespace si një manual të vërtetë të një projektuesi. Ka shumë pak që nuk mund të realizohen brenda kornizës së tyre.

Karakteristikat më të mëdha, megjithatë, qëndrojnë në anën e klientit përsa i përket menaxhimit intuitiv të përmbajtjes dhe mirëmbajtjes së sitit. Klientët e mi e duan sa e lehtë është të krijosh faqosje dinamike të faqeve të reja me redaktorin drag and drop, dhe të kenë kontroll të plotë mbi hierarkinë e tyre të faqes.

Squarespace gjithashtu ofron shumë përfitime prapa skenave, si siguria SSL, mjetet e tregtisë elektronike, integrimet e ndryshme thelbësore dhe shërbimi i shkëlqyeshëm ndaj klientit.

Për t’i përmbledhur të gjitha, më pëlqen të përdor Squarespace sepse është e shpejtë dhe e lehtë ndërsa jep zgjidhje të dizajnit të lartë dhe përmbajtje që më ndihmojnë të tregoj tregimet e klientëve të mi në mënyra shumë praktike.

Josiah Nelson

Josiah Nelson

~ Josiah ka fituar 5 çmime për hartimin e uebit në 5 vitet e fundit. Ai aktualisht bën vetëm dizajnim në internet për klientë privatë dhe drejton kompaninë e tij, ReadySettle, me kohë të plotë. Ai krijoi faqen e kompanisë së tij brenda një fundjave.

Nga të gjithë pretendentët, Squarespace është ai që do të zgjidhja përfundimisht. Ato përmbajnë mjete shumë të thjeshta, intuitive, ndërsa lejojnë një dizajn dhe stil të pastër. Unë kam pasur shumë pronarë të afarizmave të vegjël dhe miq të sipërmarrësit përdorin Squarespace dhe gjëja e bukur për ta është se ata e bëjnë kodin e tyre për të punuar së bashku shumë mirë.

Mjetet e faqes në internet që përdorin ndërfaqet grafike duhet të krijojnë kontejnerë si copa misteri në mënyrë që të tërhiqen dhe të bien në punë. Në shumicën e rasteve, kjo ngutet duke qenë një mashtrim i rëndë i elementeve të dizajnit të papërshtatshëm dhe ngjyrave jo-vendosëse.

Squarespace, megjithatë, e bën këtë bukur duke përdorur një teknikë të ndryshme që jo shumë lojtarë të tjerë e përdorin. Veryshtë shumë e qartë me sa shpejt janë koha e ngarkesës së faqeve, sa i përgjegjshëm është faqja, dhe thjesht ndjenja e përgjithshme e origjinalitetit dhe cilësisë që thjesht nuk mund të marrësh nga shumica e platformave të tërheqjes dhe rënies.

Në përgjithësi, Squarespace është zgjedhja ime numër një si një webmaster. Jo shumë platforma mund të përputhen me koston dhe lehtësinë e përdorimit kur krahasohen me rezultatin përfundimtar, që është një uebsajt me përgjegjësi të një cilësie të lartë, i cili komunikon në mënyrë efektive mesazhin e uebfaqes dhe e bën atë në një mënyrë që është shumë e këndshme për syrin.

Dylan Seeger

Dylan Seeger

~ Dylan është themeluesi i Lovably Inc. një studio krijuese me bazë në New York, e përqendruar në përhapjen e ideve afatgjata nga e gjithë bota, duke përdorur një dizajn të menduar, të drejtuar nga qëllimi. E themeluar në vitin 2014 me qëllimin për t’i bërë shërbimet e dizajnit të nivelit të lartë më të arritshëm, ne kemi ndihmuar në kthimin e dhjetëra ideve të shkëlqyera në realitete të bukura.

Squarespace është krijuesi më i mirë i faqeve në internet për bizneset e vogla sepse lejon personalizim të gjerë, kreativ, ndërsa vazhdon të ruajë një thjeshtësi dhe elegancë që shumica e shërbimeve as nuk afrohen për të arritur.

Squarespace ua lehtëson klientëve tanë të shtojnë dhe modifikojnë përmbajtje në faqet e tyre të internetit dhe marrin barrën e menaxhimit të një konfigurimi kompleks të uebit nga shpatullat e tyre.

Më në fund, mbështetja 24/7 e klientëve të Squarespace është e nivelit të lartë dhe gjithmonë e gatshme për të ndihmuar. Ju nuk mund ta mposhtni atë.

Meghan Hartman

Meghan Hartman

~ Meghan është një Dizajnuese UX dhe themeluese e Crafting Creative, ku ajo punon me sipërmarrës kreativë për të krijuar artikujt në internet që janë të lehtë për t’u përdorur, që ndërtojnë besueshmërinë e tyre, dhe që sjellin më shumë klientë në pragun e tyre dixhital. Mund ta gjeni në Twitter ose Instagram @MeghanCreative.

Ndërtuesi më i mirë, i pritur i faqes në internet dhe ai që unë të dy përdor vetë dhe për klientët e mi është Squarespace. Sheshi hapësinor është një zgjidhje gjithëpërfshirëse: ata kujdesen për pritjen, emri i domain mund të vendoset përmes tyre dhe ata integrohen lehtësisht me Google Apps. Ata gjithashtu kohët e fundit filluan të ofrojnë çertifikata falas SSL, që (paralajmërim) do të thotë që URL-ja e faqes suaj të internetit do të ketë një https: // në fillim, duke njoftuar përdoruesit tuaj se është një sit i sigurt për t’u përdorur.

Tani, pse ka rëndësi kjo? Sepse duke filluar në vitin 2017 Google po shkatërrohet në faqet jo të sigurta dhe e juaja mund të jetë e flamuruar si e pasigurt nëse nuk e keni marrë atë magji SSL. Lajmi i mirë është, me Squarespace, madje nuk duhet të shqetësoheni për këtë.

Përveç të gjitha tipareve të nerdy SEO që ka Squarespace, unë e dua atë për atë se sa miqësor dhe i përshtatshëm është. Me temat e tyre të bukura dhe redaktorin tërheqës, është një nga më të lehtat për të përdorur platforma në internet. Jo vetëm kaq, por ata në fakt e bëjnë relativisht pa dhimbje të personalizohen duke ju dhënë mundësinë e shtimit të vet CSS, HTML dhe JavaScript.

Kam përdorur WordPress, Weebly, Wix, Webflow dhe kam një faqe të internetit të koduar me porosi nga e para. Nga e gjithë ajo përvojë, kam gjetur Squarespace të jetë më i miri, ndërtuesi i faqeve të internetit të pritur për pronarët e biznesit të vogël. Shtë e lehtë për t’u përdorur, ka një grup të madh karakteristikash të integruar dhe kjo ju lejon të krijoni një blog për të drejtuar më shumë trafik në internet në biznesin tuaj.

Zoran Bosancic

Zoran Bosancic

~ Zoran bashkë-themeloi POINT OUT, një agjenci e marketingut dixhital, ku ai është duke punuar me marka të tilla si Aquafresh, BMW, Cisco, GlaxoSmithKline, Peugeot, Sensodyne dhe STIHL. Ai e ka bërë atë misionin e tij personal për të ndihmuar çdo individ që dëshiron atje të fillojë një biznes që do ta ndërtojë.

Squarespace nuk do t’ju ofrojë fleksibilitetin e WordPress. Por kjo është e vërtetë për çdo ndërtues tjetër siti atje.

Ai gjithashtu nuk ka ndërtuesin super të lehtë që Weebly ka. Dhe mund të mos ketë një koleksion kaq të madh të modeleve si Wix.

Megjithatë, krijuesi më i mirë i faqeve në internet është Squarespace. Duart poshtë.

Përse? ’Shtë e drejtë atje në krye në çdo kategori të vetme. Për më tepër, shkëlqehet kur bëhet fjalë për ato vendimtare, siç janë dizajni, ndarja, dhe gatishmëria e SEO. Të gjitha modelet janë të përgjegjshme. Ata punojnë po aq të shkëlqyeshëm në desktopin tuaj, si në telefonin tuaj. Kjo është veçanërisht e rëndësishme si kohët e fundit përdorimi i internetit celular tejkaloi desktopin për herë të parë në të gjithë botën.

Squarespace bëri kombinimin e përsosur të lehtësisë së përdorimit, fleksibilitetit të projektimit dhe ndjekjes së praktikave më të mira UI / UX.

Si një biznes i vogël, ju nuk duhet të shpenzoni shumë kohë për të menaxhuar faqen tuaj, por në të vërtetë në ndërtimin e biznesit tuaj. Faqja juaj duhet t’ju ndihmojë të përfitoni nga çdo mundësi e biznesit në internet që mund të shfaqet, ndërsa nuk duhet të konsumojë kohën dhe energjinë tuaj të vlefshme.

Dhe kjo është pikërisht ajo që ju merrni me Squarespace.

Në fakt, ju do të jeni në mendje nga gjërat që mund të bëni. Modelet si psh i qetë do t’ju lejojë të hartoni faqen tuaj për ta bërë atë të ndjeheni sikur ishte bërë me porosi. Mund të keni të gjitha pajisjet shtesë, blloqet e zgjedhjes dhe butonat CTA që ju nevojiten. Ai gjithashtu integrohet me Udhëzimet, ConvertKit dhe aplikacionet e tjera të njohura.

Në thelb, Squarespace ofron gjithçka që ju nevojitet si një biznes i vogël. Dhe ata e ofrojnë atë për një çmim të arsyeshëm.

Diogenes Brito

Diogenes Brito

~ Diogenes ka mbi 9 vjet përvojë në hartimin dhe zhvillimin e faqeve të internetit, si dhe një përvojë të pasur në IT dhe dizajnimin e produktit fizik.

Unë rekomandoj Squarespace si ndërtuesin më të mirë të faqes në internet. Hapësira katrore ka:

1. 24/7 mbështetje,

2. Një komunitet i madh specialistësh,

3. Modelet më të mira të dizajnuara, plotësisht të përgjegjshme, dhe

4. Një sistem i menaxhimit të përmbajtjes është jashtëzakonisht fleksibël.

Alyssa Hopkins

Alyssa Hopkins

~ Alyssa po ndihmon bizneset e vogla të rritin audiencën e tyre përmes modeleve të goditjes dhe fotografisë.

Unë preferoj Squarespace për disa arsye:

1. Squarespace ofron faqe të dizajnuara bukur që ju lejojnë të ndryshoni shabllone në çdo kohë pa humbur përmbajtje. Nëse doni të ndryshoni modelin tuaj në Wix, duhet të filloni përsëri dhe të humbni përmbajtjen tuaj që është një dhimbje!

2. Hapësira e Sheshit është e përgjegjshme. Wix do t’ju lejojë të fshehni disa gjëra në celular, por për shumicën e klientelës sime, ata nuk duan të dizajnojnë një sit celular, veçmas, ata duan të jenë në gjendje të hartojnë një faqe dhe ta bëjnë kodin të bëjë pjesën tjetër.

3. Squarespace ka mbështetje fantastike 24/7. Gjetja e dikujt për të folur në Wix është një PAIN. Ata kanë një forum të madh hep, por ndonjëherë ju duhet të flisni ose të dërgoni me email një person në vend që të shpenzoni orë duke kërkuar nëpër forume për zgjidhjen tuaj. Unë kam qenë atje, dhe nuk është kënaqësi.

4. Squarespace ofron një bandë të pakufizuar, për dallim nga Wix. Kjo është shumë e madhe nëse prisni të keni një numër të madh vizitorësh në faqen tuaj dhe nëse keni shumë përmbajtje në faqen tuaj që duhet të ngarkoni shpejt. Wix ka shumë kufizime në brez.

5. Sheshi hapësinor u ndërtua nga projektuesit. Të gjitha modelet e tyre duken fund të lartë. Ka një zvarritje më të strukturuar & rënie krahasuar me Wix. Kurba e të mësuarit mund të jetë më e lehtë në Wix sesa është Squarespace, por pasi të keni kuptuar bazat e ndërtimit të një siti atje, është shumë e lehtë të bëni pjesën tjetër.

David Kreu

David Kreu

~ David ka qenë një Specialist i hapësirës Squares për 3 vjet dhe ai personalisht ka ndërtuar rreth 100 site Squarespace. Ai është themeluesi i DesignLive që është si Uber për një projektues të Squarespace.

Unë kam për të zgjedhur Squarespace. Arsyeja origjinale që fillova të hartoj në platformë ishte se isha duke u përpjekur të mësoja se si të krijoja uebfaqen e parë të biznesit tim.

Provova çdo platformë tjetër (Shopify, Wix, Weebly, WordPress, etj) dhe asgjë nuk ishte aq e sofistikuar sa Squarespace.

Ata kanë menduar më shumë për të hequr të gjitha pengesat që DIYers mund të drejtojnë. Ta themi thjesht, është mënyra më e garantuar që një person mesatar të krijojë një faqe në internet të bukur.

John Tindel

John Tindel

~ Gjoni është një forcë krijuese transformuese, duke siguruar një fluks idesh, kulture dhe udhëheqjeje. Me mbi 15 vjet përvojë, ai inkurajon punën në ekip, siguron një udhëheqje të qëndrueshme krijuese & zhvillim i produktit.

Së pari, mendoj se i kam përdorur të gjitha. Nga zgjidhjet e pritura deri tek ato të vetë-pritura, unë kam klientë që duan zgjidhjen e tyre specifike dhe duhet të jem në gjendje të punoj me ato që kanë. Kohët e fundit, unë kam përdorur zgjidhjen e tregtisë së Squarespace.

Unë e dua thjeshtësinë e faqeve të tyre, dhe zgjidhja e tyre në tregti elektronike është mjaft e lehtë për tu vendosur dhe për të filluar përdorimin. Si stilist, unë kam tendencë të hartoj faqen time, dhe asnjëherë nuk shtoj përmbajtje. Sheshi hapësinor krijon faqe kaq të thjeshta minimale, saqë i rezistoj ridizajnimit dhe filloj të shtoj përmbajtje në sit.

Një përfitim është çmimi, me të vërtetë i përballueshëm për të shitur në internet dhe për të lidhur korrespodencën e klientit tuaj (Mailchimp, email) për të krijuar një përvojë të shkëlqyeshme të përdoruesit kur bleni në internet. Për nën 30 dollarë mund të filloni një biznes në internet që duket i shkëlqyeshëm dhe funksionon si një shitës me pakicë i plotë në internet.

Ata nuk marrin zvogëlime nga shitjet tuaja si Shopify dhe të tjerët. E vetmja rënie që kam me faqet e tregtisë Squarespace, është se ju keni vetëm një mundësi për përpunimin e pagesave. Në përgjithësi, nuk mendoj se do të zhgënjeheni në platformën dhe mbështetjen e tyre.

Marta Tucci

Marta Tucci

~ Marta është themeluesi dhe projektuesi i Naya Traveler. Ajo u votua si një nga vendet më të mira të Squarespace në botë.

Unë besoj se Squarespace është platforma më e mirë e vetë-pritur e faqes në internet. Ata kanë integrime të shkëlqyera të palëve të treta si Adobe Typekit, Getty Images dhe Stripe, të cilat drejtojnë rrjedhën e përditshme të punës dhe ndihmojnë faqen të duket profesionale..

Modelet e tyre janë me cilësi të lartë të dizajnit dhe gjithashtu janë të lehta për tu përshtatur me kod.

Në fund të fundit, Squarespace ka një bashkësi të madhe mbështetëse e cila është e dobishme për përdoruesit me pak njohuri CSS / HTML të cilët dëshirojnë të personalizojnë faqet e tyre me copa të thjeshta të kodit.

Brandon Brown

Brandon Brown

~ Brandon është një projektues i bazuar në Atlanta, GA i cili specializohet në markë dhe dizajnim në internet. Brandon gjithashtu punon me artistë dhe muzikantë përmes zhvillimit të artistëve dhe këshillimit të markave.

Unë jetoj dhe marr frymë Squarespace kur bëhet fjalë për të punuar me bizneset e vogla. Squarespace është një ndeshje e shkëlqyeshme për bizneset e vogla që janë të dizajnuara dhe duan të marrin një rol aktiv në hartimin e estetikës së faqes suaj të internetit.

Më pëlqen të përdor Squarespace për bizneset që sapo fillojnë dhe interesohen për një dizajn të pastër, të përgjegjshëm. Pronarët e afarizmave të vegjël janë në gjendje të bëjnë shumë ndryshime të dizajnit pa prekur kurrë kodin. Përdoruesit mund të provojnë gjithashtu një ndërfaqe të e-tregtisë miqësore me përdoruesit, duke i lejuar ata të drejtojnë dyqanet rrjedhshëm nga faqja e internetit e tyre Squarespace.

Nëse bizneset e vogla janë duke kërkuar për një model modern, të orientuar nga imazhi, patjetër që merrni parasysh Squarespace.

Nicola Bernardi

Nicola Bernardi

~ Nicola është një fotograf profesionist. Ai projektoi faqen e tij, që u votua si një nga vendet më të mira të Squarespace në botë

Sipas mendimit tim, Squarespace është ndërtuesi i faqeve më të mira të pritura në internet atje në ndërthurjet.

Gjëja që e veçon është thjeshtësia e saj: gjithçka krijohet me përvojë nga përdoruesi në mendje dhe ka për qëllim të gjithë njerëzit që nuk kanë domosdoshmërisht ndonjë sfond në hartimin ose programimin në internet.

E cila nuk është asgjë më pak për të çliruar, sepse si pronar i një biznesi të vogël, me siguri që po jeton në një stuhi të vazhdueshme idesh dhe eksitimesh për të treguar / promovuar çfarëdo që të bësh dhe nuk ke kohë as interesant për të mësuar se si të punosh me kodim ose dizajnim fare.

Squarespace ofron modele të bukura të përgjegjshme, një sistem qesharak i thjeshtë për t’u përdorur për tërheqje dhe përmbajtje për përmbajtjen, dhe mbi të gjitha, mbështetja më e mirë ndaj klientit që kam përjetuar ndonjëherë.

Si fotograf, kjo më lejon të kaloj më pak kohë para një ekrani duke kuptuar se si të bëj gjëra për faqen time, dhe më shumë kohë jashtë duke qëlluar dhe bërë punën time.

Brendan Kennedy

Brendan Kennedy

Squarespace, për mendimin tim, është Ndërtuesi më i mirë i Uebfaqeve të Pritura për të krijuar një faqe interneti të biznesit të vogël. Unë besoj se është një platformë që balancon dizajnin e shkëlqyeshëm dhe të jetë miqësor ndaj përdoruesit.

Një pronar i biznesit të vogël mund të hartojë një faqe të bukur të internetit shumë shpejt, dhe do t’ju kursejë atyre shumë para ndërsa shkallëzohen.

Gjithashtu, nga përvoja ime, ata kanë shërbimin më të mirë ndaj klientit dhe punojnë vërtet mirë me pronarët e bizneseve të vogla.

Sampath S

Sampath S

~ Sampath është një zhvillues profesionist i faqes në internet për gati 9 vjet tani. Në këtë kohë, ai ndërtoi 100+ faqe në internet, gypa & faqet e uljes. Ai ndërton faqe interneti që përputhen me qëllimet e biznesit tuaj dhe shndërrohen mirë.

Kam punuar me 7-10 ndërtues të faqeve të internetit, dhe Squarespace është njëri prej tyre. Unë e përdor atë kryesisht për të krijuar faqe interneti për klientët e mi, kryesisht portofol personal dhe bizneset e vogla.

Ato kanë blloqe përmbajtjesh për lloje të ndryshme të përmbajtjes (Teksti, Imazhe, Audio, Galeritë e Fotove, harta, etj.) Gjë që e bën punën më të lehtë.

Edhe pse unë jam një zhvillues profesional i faqes në internet në shumë CMS, nëse do të më kërkohej të tregoja një ndërtues të faqes në internet, do të jetë SquareSpace çdo ditë të caktuar.

Ja pse.
* Ju mund të shtoni me porosi HTML & Kodi CSS për të zbukuruar sitin.
* Ju mund të integroni pothuajse çdo aplikim në faqen tuaj të internetit Squarespace (për fat të keq, jo ende Zapier) i cili është një shenjë e madhe lehtësimi. Ju nuk mund ta bëni këtë me shumicën e ndërtuesve të tjerë të faqeve të internetit atje.

Nëse jeni kurioz të dini se çfarë e bën atë të dallohet nga ndërtuesit e tjerë të faqeve të internetit, këtu është një listë e shpejtë e profesionistëve.
rekuizitë

 • Një grup i shkëlqyeshëm modelesh të përgjegjshme
 • Certifikatë falas SSL
 • Ndërtuar dyqan ecommerce
 • Faqet e pakufizuara & Widgets
 • Hapësirë ​​e pakufizuar e ruajtjes
 • Fjalëkalimi mbron çdo numër faqesh

Sidoqoftë, si çdo produkt tjetër SquareSpace gjithashtu vjen me grupin e vet të Kundërvajtjeve.
Cons

 • Asnjë plan falas
 • Shpejtësia e faqes është shqetësuese, ndonjëherë
 • Procesori i pagesave është i kufizuar në Stripe (vetëm)
 • Asnjë krijues i anëtarësisë (jo bllokues)

Unë nuk kam folur për SEO askund sepse pa një uebfaqe me porosi, gjithmonë do të duhet të shkosh në Optimization.

Nëse po kërkoni një ndërtues të faqes në internet që të filloni menjëherë dhe nuk dëshironi reklama të çrregullt në të gjithë faqen e internetit të biznesit tuaj, shkoni me të.

Për çmimin e më pak se 3 kafeve ju merrni një uebfaqe të sigurt dhe të përgjegjshme SSL (mujore) për të vendosur praninë e biznesit tuaj në internet me Squarespace.

Jared Gibbons

Jared Gibbons

~ Jared është bashkëthemeluesi i Pocket Knife, një grup krijues që harton dhe zhvillon faqet e internetit të personalizuara të Squarespace.

Unë mendoj se Squarespace është një zgjidhje e shkëlqyeshme për ata që kërkojnë të ndërtojnë një faqe në internet të biznesit të vogël.

Jo vetëm që ata kanë modele të bukura për t’u përdorur si një pikënisje, por bizneset mund të menaxhojnë me lehtësi përmbajtjen e tyre në internet në të ardhmen me CMS intuitive të Squarespace.

Edward Wisniewski

Edward Wisniewski

~ Edward ka kaluar më shumë se një dekadë duke krijuar përvoja dixhitale gjithëpërfshirëse dhe interaktive. Ai aktualisht është drejtori teknik i Radish Lab dhe punon për të menaxhuar ekipin e teknologjisë dhe zbatimin e zgjidhjeve inovative të teknologjisë për sfidat komplekse me të cilat përballen organizatat e ndikimit shoqëror.

Ne ju rekomandojmë Squarespace. Shtë e lirë, e lehtë për t’u përdorur dhe përmban një ndërfaqe drop-drop që e bën pa dhimbje krijimin e faqeve të internetit të dizajnuara bukur brenda disa minutash.

Squarespace ofron modele me cilësi të lartë dhe të bukura që vendosin UX dhe dizajn në ballë, përveç ofrimit të integrimeve të drejtuara, opsioneve elektronike të tregtisë jashtë dhe nga mjetet e shkëlqyera të zhvilluesve që shkojnë sipër dhe përtej atyre të faqeve të tjera tradicionale të pritura platformat.

Christel Laura Voss

Christel Laura Voss

Sheshi i hapësirës është vendi ku do të dëshironi të rritni markën tuaj. Kjo platformë nuk qëndron kurrë dhe fleksibiliteti është thelbësor në ditët e sotme.

Unë projektoj ekskluzivisht në Squarespace sepse është një platformë ku krijimtaria mund të shpaloset. Dhe asnjëherë nuk duhet të shqetësoheni për shtojcat e sigurisë apo të metave.

Qëllimi im është të sfidoj vazhdimisht kufizimin tim dhe gjithmonë të ofroj punë të jashtëzakonshme. Sheshi i hapësirës më lejon të bëj vetëm atë!

Amit Kumar

Amit Kumar

~ Amit është një Marketer Digital i etur me një përvojë të mirë në përvojën e marketingut të Filialeve, Marketingu në Median Sociale dhe Marketingu i Videove. Ai është bashkëthemelues i RankMeUp Services, një agjenci e marketingut dixhital i specializuar në rritjen e trafikut të faqeve në internet dhe shitjeve në internet.

Moonfruit do të fitojë atë për mua çdo ditë për aftësinë e saj për të ofruar një gamë të gjerë të funksionaliteteve të ndërtuara dhe të lehtë për tu kuptuar dhe operuar pulti i përdoruesit. Ajo ka një buqetë të bukur të temave freskuese për të zgjedhur.

Ju mund të publikoni përmbajtjen tuaj dhe të jeni të sigurt se është në përputhje me kompjuterët, skedat dhe smartphone, automatikisht kujdeset për SEO në një farë mase. Ju madje mund të ndani automatikisht përmbajtjen tuaj në Media të ndryshme Sociale gjithashtu.

Një arsye tjetër e mirë pse po bëhet kaq e njohur është që madje mund të krijoni një dyqan të tregtisë elektronike në vetëm 3 hapa të thjeshtë. Ajo funksionon drejtpërdrejt në metodën e drag and drop dhe është shumë miqësore për përdoruesit. Për të arritur të gjitha, ju gjithashtu gjeni Google Analytics dhe Google Webmaster Tools të integruar në ndërfaqen e përdoruesit të tij duke e bërë atë më tërheqës për SEO.

Në përgjithësi, Moonfruit është, nga të gjitha standardet, një nga pronat më të dobishme dhe SEO për të krijuar për përmbajtjen tuaj.

Max Robinson

Max Robinson

~ Max Robinson është një projektues në internet për AIMS Web Design.

Ne vetëm përdorim ndonjëherë MoonFruit për klientët, megjithë ndërfaqen e përdoruesit relativisht të vjetër që duket se largon kaq shumë njerëz.

Unë e dua sasinë e personalizimit që keni me secilën faqe në internet, dhe sa lehtë mund të shtohen widget dhe blogje.

Ne kemi pasur ndonjëherë reagime pozitive në lidhje me faqet që kemi ndërtuar duke përdorur MoonFruit, dhe kemi arritur gjithmonë t’i tregojmë klientit tonë se si ta përdorin ndërtuesin në mënyrë që ata të bëjnë vetë ndryshime.

Shyam Bhardwaj

Shyam Bhardwaj

~ Shyam drejton një kompani të shërbimit të zhvillimit të markave dixhitale dhe zhvillimit të faqes në internet.

Sipas mendimit tim, Weebly është një nga mjetet e thjeshtë por efektive për krijimin e faqeve të internetit për webmasterët. Ata nuk kanë nevojë të kenë aftësi programimi, thjesht duhet të tërhiqni dhe hedhin pronat e faqes në një faqe në internet, kështu që nëse më duhet të përdor një mjet ndërtues për zhvillimin e një faqe në internet për firmat e biznesit të vogël, unë do të zgjedh Weebly.

Elementë të ndryshëm të cilët mund të shtoni në faqet në internet përfshijnë tekstin, imazhet, videot, butonat, hartat e Google dhe format e kontaktit. Një nga avantazhet e tij kryesore është se ndërsa po ndërtoni faqen tuaj të internetit, mund të shihni njëkohësisht reflektimet në faqe dhe tërhiqni elementet nga një shirit mjetesh në zonën tuaj të faqes së internetit..

Weebly gjithashtu përfshin hostimin – Cloud hosting që është një sistem shumë i shpejtë dhe i sigurt. Koha e ngarkesës ndikon në renditjen tuaj në rezultatet e kërkimit, kështu që do të ketë përfitime të SEO gjithashtu. Për më tepër, kjo ju lejon gjithashtu të bëni Blogging i cili është i vetë i ndërtuar në CMS. Për webmasterët të gatshëm të zgjedhin funksionalitetin e e-commerce, ai ofron një zgjidhje të shkëlqyeshme të internetit për eCommerce.

Të gjitha opsionet janë të mira për aq sa kërkesat e faqes suaj të internetit përputhen me specifikimin e faqes suaj të takohen me lehtësitë e kornizës ose mjetit të krijuesit të faqes.

Të gjitha faqet e internetit të mira

Kurdoherë që këshillohem me firmat e biznesit të vogël, dëgjoj nga shumica e pronarëve se ata thjesht kanë nevojë për uebfaqe të vogla deri në 10 faqe që kanë tekst, imazhe dhe video të ngulitura në YouTube. Për kërkesa të tilla të vogla, Squarespace, Weebly apo edhe WIX do të funksionojë mirë. Tool Builder nga Godaddy do të jetë gjithashtu një zgjidhje e thjeshtë për një faqe të vogël të internetit. Thjesht duhet një gjë tërheqëse dhe përmbajtje e përmbajtjes, imazheve, rrëshqitjeve, videove ose formës së kontaktit.

Disa nga aplikacionet si Weebly, Squarespace ose WIX gjithashtu shtuan funksione të tregtisë elektronike, kështu që për nevojat e e-commerce për disa produkte, këto janë të gatshme të shkojnë mjete për të ndërtuar dyqanin tuaj në internet.

Kjo nuk kërkon njohuri të programimit HTML për CMS komplekse si Magento, Prestashop ose WordPress. Shpejtësia gjithashtu do të jetë e mirë për këto platforma, kështu që është një faktor tjetër miqësor i SEO.

Faleminderit shumë për të gjithë ekspertët që morën pjesë në këtë përmbledhje të ekspertëve! Nëse keni ndonjë pyetje, ju lutemi postojini ato më poshtë, dhe ne do të sigurohemi t’i përgjigjemi. Nëse do të filloni një sit të ri, më njoftoni se cilën platformë keni ndërmend të përdorni.

Gjithashtu, mos harroni se ndarja është e kujdesshme. Na ndihmoni ta përhapim këtë postim duke e ndarë atë me miqtë dhe ndjekësit tuaj.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map