Yeni Blogunuzu Oluşturmak İçin En İyi 15 Bloglama Platformu

Bloglamanın sosyal medya gibi yeni iletişim yöntemlerinin elinde yavaşça ölmesine rağmen devam eden çığlıklara rağmen, hala kendi bloglarını başlatmak veya internette daha iyi bir platforma geçmek isteyen insanlar var..


Nitekim, blog yazmak için bundan daha iyi bir zaman olamazdı! Tıpkı eski e-postalar gibi, bloglama da canlı ve iyidir. En popüler çevrimiçi etkinliklerden biri olarak durumu, gerçekler blog günlerinin sayılı olduğu görüşünü reddetmesine rağmen değişmedi. Dolayısıyla, bloglamanın bir şekilde veya başka bir şekilde, uzun bir süre boyunca hiçbir yere gitmediğini söylemek güvenlidir.

Ancak, hangi bloglama platformunu kullanmalısınız? Bugün kendi blogunuzu başlatmanıza ve yönetmenize yardımcı olacak birçok hizmetle, sizin için mükemmel olan platformu seçmek oldukça zor olabilir. Endişelenmeyin; en iyi blog oluşturma platformlarından 15’ini (belirli bir sırayla) aşağıda araştırdık ve listeledik:

1. Hayalet

Minimalistseniz Hayalet hayalleriniz gerçekleşir! Düzenli ve temiz bir arayüzle, sadece girip kullandığınız herhangi bir cihaza yazmaya başlayabilirsiniz. Ancak bu, platformun güçlü olmadığı anlamına gelmez. Blogunuz için muhteşem temalara ve çeşitli ekip işbirliği araçlarına sahip eksiksiz bir pazara sahiptir..

Bölünmüş ekranlı Markdown sözdizimi özelliği özellikle ilginçtir. Diğer birçok platformdan farklı olarak sürekli ileri geri atlama ihtiyacını ortadan kaldırır. Kendi sunucunuz varsa blogunuzu ücretsiz olarak barındırabilirsiniz. Ancak, değilse, planlar ayda 8 $ ‘dan başlar ve ayda 200 $’ a kadar çıkar.

2. MarketPress

Typepad
İnternetteki en eski bloglama platformlarından biri olan Typepad on yıldan uzun süredir varlığını sürdürüyor. Kodlama, barındırma veya başka herhangi bir teknik şeyle uğraşmak zorunda kalmadan güzel bir blog kurmak istiyorsanız, bu platform tam size göre. Ancak programlamayı seviyorsanız, CSS’yi istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz.

Mobil cihazınıza, masaüstünüze ve hatta e-posta yoluyla kolayca yazı yazabilirsiniz! Ayrıca, bağlı kuruluş programına katılabilir veya blogunuzdan para kazanmak için reklam yayınlayabilirsiniz. Bu, diğer birçok blog platformunun sunmadığı bir şeydir. Yol boyunca yardıma ihtiyacınız olursa, mükemmel müşteri destek ekibi sizi bekliyor. Planlar ayda makul bir 8,95 $ ‘dan başlıyor.

3. WordPress

Bu bir sır değil: WordPress bugün dünyanın en popüler blog platformu! WordPress tek başına, World Wide Web’deki sitelerin yaklaşık yüzde 25’ine güç veriyor. Ayrıca, en popüler sitelerin yüzde 48’inden fazlası İçerik Yönetim Sistemi olarak WordPress kullanıyor. İtiraf etmelisiniz ki bunlar oldukça etkileyici rakamlar!

İçeriğinizi yazmak, yayınlamak ve yönetmek bu platformla inanılmaz derecede kolaydır. Blogunuzu, hemen hemen her şeyi yapmanızı sağlayan bir dizi düzenlenebilir tema ve binlerce eklenti ile özelleştirebilirsiniz. Her biri farklı bir şey sunan iki WordPress sürümü vardır:

WordPress.org – Kullanımı ücretsizdir ve kendi blogunuzu barındırmanıza izin verir.
WordPress.com – Temel bloglama için ücretsizdir, ancak bundan daha fazlasını arıyorsanız, premium planlar yılda 99 $ ‘dan başlar.

4. Çapa

Süper basit bir blog platformu Anchor, aynı zamanda en hızlılarından biridir. Platformu kullanmaya başlamak için sunucunuza indirin ve yükleyin. Program hafiftir, bu nedenle alan kesinlikle bir sorun değildir. Platformdan en iyi şekilde yararlanmak için Markdown ve HTML’yi bilmeniz gerektiğinden, gelişmiş blogcular için idealdir.

Ayrıca kullanışlı olacak bazı sürükle ve bırak işlevlerini de bulabilirsiniz. Sorunsuz bir şekilde bilgi, özellikle resimler eklemenize izin verir. Anchor ayrıca GitHub’da üyeleri başkalarına yardım etmek için çalışmalarını aktif olarak paylaşan muazzam bir açık kaynak topluluğuna sahiptir. Platformu ücretsiz olarak indirebilirsiniz, ancak cömert bir ruh halinde iseniz 5 $ bağışta bulunabilirsiniz.

5. Postach.io

Hiç Evernote kullandınız mı? Dijital çalışma alanının neler sunabileceğini seviyorsanız, Postach.io hakkında da aynı şekilde hissedeceksiniz. Platform, Evernote’taki iş akışınızla kusursuz bir şekilde çalışır. Blog gönderileri oluşturmak hiç olmadığı kadar kolay. Yayını “yayınlandı” olarak etiketlediğinizde blogunuzda yayınlanır.

Platform ayrıca bir GitHub hesabı kullanarak düzenleyebileceğiniz çeşitli temalar sunar. Tüm bunları tamamen ücretsiz yapabilirsiniz, ancak en üretken olmanıza yardımcı olacak daha fazla seçenek ve özellik için bir plana (yıllık 24,99 $ veya yıllık 49,99 $) abone olmanız gerekir..

6. Cıvata

Bolt, hem ticari hem de kişisel web siteleri için ücretsiz olarak kullanılabilen açık kaynaklı bir içerik yönetim sistemidir. Platform, sitenin arka ucuyla oynarken harika bir arayüze sahip olmak isteyen blogcular için idealdir. Bolt’u indirip platformu sunucularınıza yükledikten sonra hemen hemen her şeyi değiştirebilirsiniz. Gerçekten bir geliştiricinin rüyası CMS değil mi??

Yazma cephesinde, platform tamamen duyarlı, bu da şu anda en büyük blog platformlarının bile sunmadığı bir şey. GitHub hesabınız varsa, diğer topluluk üyelerinin çalışmalarını ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Bolt ayrıca editörler için düzenlemeyi kolay ve kolay hale getirir!

7. Tumblr

Videoları, bağlantıları, resimleri ve hatta rastgele düşüncelerinizi kolayca ve hızlı bir şekilde paylaşabileceğiniz bir blog oluşturmak istiyorsanız, Tumblr harika bir seçenektir. Platformun kullanımı kolaydır, bu da bloglama görevlerinizi kolaylıkla gerçekleştirmenizi sağlar. Sosyal medya bileşenlerinin yardımıyla milyonlarca Tumblr kullanıcısıyla bağlantı kurarak içeriğinizi kitlelere sunabilirsiniz.

Mevcut işletmenize veya kişisel sitenize entegre olacak bir platform arıyorsanız, Tumblr mevcut en iyi seçenek olmayabilir. Ancak, bağımsız bir blog oluşturmak istiyorsanız, bu platform denemeye değer. Bir dizi premium şablon var ve en iyisi, Tumblr tamamen ücretsiz.

8. Hexo

İşletmeniz için reklam oluşturmak istiyorsanız, büyük olasılıkla daha gelişmiş bir blog platformuna ihtiyacınız vardır. Hexo bu amaç için idealdir, ancak sizin için iyi kodlama becerileri gerektirir. Markdown’daki işlerin çoğunu yapmanız gerekiyor ve Node.js platforma güç verdiği için, saniyeler içinde yüzlerce dosya oluşturmanıza izin veren çarpıcı hızlı oluşturma hızlarından yararlanabilirsiniz..

Hexo kullanmanın bir diğer artısı aktif topluluğudur. Üyeler, hesabınız varsa ücretsiz olarak indirebileceğiniz GitHub’da eklentilerini ve temalarını aktif olarak paylaşır. Aradığınız şey buysa, neden Hexo’yu denemiyorsunuz? Ayrıca, platform ücretsiz olduğu için kaybedecek bir şeyiniz yok.

9. Svbtle

Belki de en çok minimalist olan bir blog platformu, hemen hemen herkes Svbtle’ı kullanabilir. Yönetim bölümü mükemmel çünkü geliştiriciler blog yazarlarının nasıl çalıştığını anladılar. Sağ tarafta, yayınladığınız tüm yayınları bulacaksınız ve solda fikirleri geldikçe listeleyebilir ve sonunda bunlar üzerinde çalışmaya başlayabilirsiniz.

Yazmaya gelince, platformun arayüzü tamamen boştur, böylece yazarken odaklanabilirsiniz. Markdown içeriğinizin biçimlendirmesini yönetir! Bununla birlikte, temalar söz konusu olduğunda çeşitlilik eksikliği hayal kırıklığı yaratıyor. Yine de, blog aktivitelerinize gitmek için kolay bir yol istiyorsanız, Svbtle ayda 6 dolara mal olduğu için denemeye değer.

10. Kareler

Squarespace daha iyi bir one-stop shop web sitesi üreticisi olarak bilinmesine rağmen, platform en büyük blog platformlarına bile paraları için bir çalışma sunabilecek bloglama işlevleri ve yetenekleri sunar. Etkileyici bir ekip işbirliği sistemine, bir dizi çekici temaya ve barındırma hizmetine ve analitiğe sahiptir..

Yol boyunca yardıma ihtiyacınız olursa, 7/24 müşteri hizmetleri faydalı olur. Şirket ayrıca, platformu kullanmanıza ve ihtiyaçlarınıza uygun olup olmadığına karar vermenize olanak tanıyan 14 günlük ücretsiz bir deneme sunuyor. Sosyal olarak bağlı kalabilirsiniz. Bir dizi güçlü araçla, çeşitli sosyal medya ağlarından içe aktarabilir, yayınlayabilir veya senkronize edebilirsiniz. Aylık 8 ABD dolarından başlayan planlar.

11. Silvrback

Silvrback masaya yeni bir şey getirir: Platform bir blogun ön ve arka uçlarını zahmetsizce bütünleştirir. Bu, kullanıcı arayüzü temalarından herhangi birini seçerken, yalnızca okuyucularınızın gördükleri için değil, yazarken gördükleriniz için de geçerli olacağı anlamına gelir. Değişiklik inanılmaz bir şey olmasa da, blogunuz için yazdığınız hissini etkili bir şekilde tetikliyor.

Sonuçta, her blogcu donuk bir kelime işlemci programı kullanarak ellerinden gelenin en iyisini yazamaz. Bu grup arasındaysanız, bu platformu düşünmelisiniz. Silvrback ayrıca, en son yayınlarınızı otomatik olarak gönderen bir e-posta aboneliği ve özelleştirilebilir bir yazar biyo sayfası gibi başka özellikler de sunar. Planlar yılda 29.99 dolardan başlıyor ve yılda 49.99 dolara kadar çıkıyor.

12. Dropplet’ler

Dropplets, Markdown’a dayanan başka bir blog platformudur. Bu platformu bu listedeki diğerlerinden ayıran şey, blogunuzun farklı yönleri üzerinde size sağladığı kontrol düzeyidir. Yine de Dropplet’leri kullanırken blogunuzu barındırmak için bir sunucuya ihtiyacınız olacak. Bu aynı zamanda bu platformu ücretsiz kullanabileceğiniz anlamına gelir.

Yazılım ayrıca blogunuza şık, şık ve çekici bir görünüm vermek için kullanabileceğiniz çeşitli premium şablonlar sunar. Aslında, şablonları özelleştirebilirsiniz. Bir geliştirici veya tasarımcıysanız, Dropplets ile kendi şablonlarınızı oluşturabilir ve kullanabilirsiniz.

13. Postagon

Basit ve temiz bir platform olan Postagon, kolay ve hızlı bir şekilde blog oluşturmak isteyen blogcular için idealdir. Övgüye değer bir yazma ve okuma deneyimi sağlayan bir dizi özellik ile donatılmıştır. Platform, e-posta yoluyla yayın göndermenize olanak tanır ve hatta e-posta abonelerinizi ve yorumlarınızı yönetir.

Bununla birlikte, tema söz konusu olduğunda kişiselleştirme eksikliği, Postagon’un belki de en büyük dezavantajıdır. Yalnızca varsayılan bir temanız var ve gelişmiş özelleştirme için hiçbir seçeneğiniz yok. Ücretsiz deneme, platformu ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamadığını görmek için platformu test etme fırsatı veriyor.

14. Posthaven

Başka bir basit blog platformu olan Posthaven, birden fazla yazar, şifrelerle korunan özel siteler, e-posta abonelikleri, Twitter / Facebook’a otomatik olarak gönderme ve yorum yapma gibi bir dizi özellik sunuyor. Bununla birlikte, belki de en etkileyici özelliği, belgeler, fotoğraflar, videolar ve müzik içeren e-posta yoluyla yayın göndermenize izin vermesidir..

Platform ayrıca, App.net, bir yer işareti ve CSS / HTML özelleştirme gibi hizmetlere otomatik yayınlama da dahil olmak üzere boru hattında bazı büyük tekliflere sahiptir. Posthaven’i ayda makul bir 5 $ karşılığında kullanabilirsiniz ve web sitesinde söylediği gibi “sonsuza kadar dayanır”. Tüm rehinlerini buradan geçirebilirsiniz..

15. Orta

Medium, bloglamayı sosyal gazetecilikle birleştiren bir blog platformudur. İçeriğinizi hızlı bir şekilde daha geniş bir kitleye ulaştırmak için ideal bir yer değil, aynı zamanda alakalı bulmanıza yardımcı olmak için son derece yararlı ve diğer blogcuların çeşitli konularda yayınladığı yeni makaleler. Platform özellikle dağınık olmayan içeriğe ve yazmaya odaklandığı için seviliyor.

Bununla birlikte, özelleştirme seçeneklerinin eksikliği, bu platformu kullanmanın bir dezavantajıdır. Bu bir sorun değilse ve yalnızca içerik açısından zengin blog yayınları yazmayı planlıyorsanız, Medium’u denemelisiniz. Bahsetmemek gerekirse, diğerleri (benzer ilgi alanlarına sahip) bloglarınızı hızlı bir şekilde keşfedecek ve yeryüzünde kimler düşünebilir? Planlar çeyrek başına 75 $ ‘dan başlıyor.

Ve bununla birlikte, bu yazının sonuna geldik. Bunlar, blogunuzu başlatmak için kullanmayı düşünebileceğiniz en iyi blog platformlarından 15’i. Nihai bir karara varmadan önce fiyatlandırma planları ve özellikler gibi tüm önemli faktörleri dikkate aldığınızdan emin olun, böylece istediğiniz bloglama başarısını elde edebilirsiniz..
Kullanmak istediğiniz başka blog oluşturma platformları var mı? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map