Ücretsiz e-Kitap İndirmek İçin En İyi 24 Web Sitesi

Dijital hale gelen eski bir okul kitap kurucusuysanız, kitaplarınızın gittiğiniz her yerde yanınızda olmasının rahatlığını yaşayabilirsiniz. İster mobil cihazınızdan okuyor olun, ister Amazon’un Kindle gibi bir e-Kitap okuyucu kullanıyor olun, okumak istediğiniz kitapları satın almak basitleşti.


Ancak, kitabı ücretsiz indirip yanınıza almanız iyi olmaz mıydı? Öyleyse tahmin et? İnternette bir kuruş harcamadan kitap alabileceğiniz çeşitli yasal ücretsiz kaynaklar var! Bu siteler sadece yüzde 100 ücretsiz değil, aynı zamanda tercih ettiğiniz türden bağımsız olarak seçebileceğiniz çok sayıda kitap da sunmaktadır..

Peki, bir sonraki harika okumanızı mı arıyorsunuz? Yoksa aklınızda belirli bir kitap veya yazar var mı? Her iki durumda da, tokalayın; bir dizi e-Kitabı tamamen ücretsiz olarak bulabileceğiniz ve indirebileceğiniz en iyi 25 web sitesinin (belirli bir sırada değil) bir listesini hazırladık.

1. Gutenberg Projesi

Çoğu insan zaten duymuştu Gutenberg Projesi çünkü muhtemelen en eski dijital kütüphanelerden biri. Gönüllüler siteyi işletiyor ve indirmek için 50.000’den fazla ücretsiz e-Kitap sunuyor. Bunlar epub’dan Kindle dostu ve düz metne kadar çeşitli formatlarda mevcuttur. Ayrıca, gönüllülerin yüksek sesle okudukları bilgisayarlardan okudukları kitaplara kadar her türlü okuyucuya hitap eden bir dizi sesli kitap var.

Ancak, e-Kitaplar birden fazla gezinme katmanının arkasına yerleştirildiği için site biraz karışabilir. Ancak yine de, belki de hala çevrimiçi e-Kitaplar için en kapsamlı ücretsiz kaynaklardan biridir.

2. Açık Kütüphane

Açık Kütüphane indirmek için 3 milyondan fazla ücretsiz e-Kitap ile, seçim için çok çeşitli e-Kitap vardır. Diğer kişilerin de görüntüleyebileceği kendi e-Kitap listelerinizi oluşturabilir ve kullanışlı konu arama aracıyla ilgilendiğiniz e-Kitapları kolayca bulabilirsiniz. Site, e-Kitapları tarayıcınızda çevrimiçi olarak okumanıza izin verir veya bunları indirip herhangi bir cihazda okuyabilirsiniz.

Dijital kütüphane açık bir çevrimiçi proje olduğundan, kullanıcıların e-Kitap ekleyerek katkıda bulunmalarını sağlar. Ayrıca e-Kitapları arama çubuğunda konu, başlık ve yazara göre de arayabilirsiniz. Ancak, bu sitenin en ilginç özelliği, bir halk kütüphanesinde istediğiniz e-Kitapları bulmanıza yardımcı olmasıdır, böylece basılı bir kopyayı kolayca alabilirsiniz.

3. Baen Ücretsiz Kütüphanesi

Baen Ücretsiz Kütüphanesi öncelikle fantezi ve bilim kurgu yazımına odaklanan bir sitedir. E-kitap mağazası, makul fiyatlandırması ve tüketici dostu özellikleri ile birçok kişi tarafından biliniyor, örneğin DRM yok. Kullanıcılar e-Kitapları herhangi bir kısıtlama olmaksızın diğer cihazlara kopyalayabilir. Amerikalı yayıncı, Michael A. Stackpole, Lois McMaster ve John Scalzi de dahil olmak üzere çok çeşitli ünlü yazarlara sahiptir. Ancak, bu sitenin ücretsiz bölümünde çoğunlukla indirilebilecek bulabileceğiniz daha az ünlü yazarların eserleri.

Site hakkında ilginç bir şey, katalogdaki her şeyin sitede mevcut olmadan önce profesyonel düzenlemeden geçmesidir. Yani, hangi e-Kitap’ı seçerseniz seçin, yazmanın mümkün olan en yüksek kalitede olduğundan emin olabilirsiniz. Ayrıca, askeri bilim kurgu sizin tarzınızsa, Baen Ücretsiz Kütüphanesi kesinlikle kaçırmamanız gereken bir sitedir!

4. Ücretsiz e-Kitaplar

Uygun şekilde adlandırılmış Ücretsiz e-Kitaplar e-Kitapları ücretsiz olarak indirebileceğiniz başka bir harika sitedir. Aslında, ömür boyu ücretsiz e-Kitap almak için kaydolabilirsiniz! İster dram, romantizm, kurgu, bilim kurgu ya da gizemden hoşlanın, burada ilginç bir şey bulacağınızdan emin olabilirsiniz; sitenin kütüphanesinde çeşitli türlerde binlerce e-Kitap bulunur.

İşleri sizin için kolaylaştırmak amacıyla, web sitesi her kategorideki en iyi 10 e-Kitabı listeler. Sadece bu değil, aynı zamanda her bir e-Kitap için derecelendirme ve yorum da yapabilirsiniz. Tüm bunlar, diğer kullanıcıların ne okuduğuna dair çekici bir bakış açısı kazanmanıza yardımcı olacaktır. Ya da sadece birini alıp kendin görebilirsin. Bilinmeyene yolculuk her zaman heyecan vericidir!

5. Google Kitaplar

Google Kitapları dijital dergiler ve kitaplar arasında gezinmek için kullanışlıdır, ancak hizmetin e-Kitapları indirmenize de izin verdiğini biliyor muydunuz? Satın alınabilecek milyonlarca başlık olmasına rağmen, çağdaş e-kitaplardan siteye kadar her şeye göz atabilir ve indirebilirsiniz. ücretsiz kitaplar bölümü.

Sitenin önizleme özelliği özellikle ilgi çekicidir, çünkü size piyasadaki en yeni e-Kitaplara hızlı bir bakış sağlar. Ve bu, mağazalarından bir sonraki harika bulmanızı keşfetmede yararlı olabilir. İster e-Kitapların satın almasını ister ücretsiz indirmesini isteyin, Google Kitaplar her türlü okuyucu için harika bir yerdir.

6. 2020ok

2020ok e-Kitap bulmak için harika bir site, ancak web sitesi tasarımı büyük bir dezavantaj. Karmaşık olduğundan, okumak istediğiniz eKitabı bulmak bazen çok zaman alabilir. Sitede, tarih, hukuk, tıp, işletme ve yatırım, sanat ve fotoğrafçılık gibi çeşitli konularda e-Kitaplar var..

Ayrıca çok sayıda bilgisayar ve Internet e-Kitabı bulabilirsiniz. Eğer bunların hepsi olduğunu düşünüyorsanız, din ve maneviyat hakkında binlerce e-Kitap var. Belirli bir e-Kitap mı arıyorsunuz? Bu siteye gidin; neredeyse her konuyu kapsar.

7. Besleme kitapları

Feedbooks mobil cihazlarda olduğu kadar büyük cihazlarda da çalışan çekici bir sitedir. Bu, tabletinizde veya akıllı telefonunuzda okuyorsanız kullanımı kolaylaştırır ve e-Kitapları PC’nize indirme zahmetinden kurtarır. Sitede satışa sunulan bir dizi e-Kitap bulunurken, aynı zamanda iki ücretsiz bölüm sunar.

Kamusal alan bölümünde indirebileceğiniz binlerce ücretsiz e-Kitap vardır. Orijinal kitaplar bölümünde, büyük ölçüde kendi kendine yayınlanan ve yeni yazarları ve başyapıtlarını keşfetmenize izin veren ücretsiz e-Kitaplar bulacaksınız. Bu sitedeki koleksiyon organize edildi, bu da büyük bir artı!

8. ManyBooks

Birçok kitap Gutenberg Projesi’ne domuz desteklidir ve aynı başlıkların çoğunu sunar. Bununla birlikte, düzen daha güzel ve arama işlevinin kullanımı nispeten daha kolay. Daha ilginç olan, diğer ücretsiz e-Kitap sitelerinin aksine, kullanıcılar e-Kitapları istedikleri biçimde indirebilir. Bunlar arasında PDF, eOkuyucu, HTML ve diğerleri gibi seçenekler bulunur. Site ayrıca Facebook’ta da aktiftir ve en son e-Kitaplar hakkındaki haberleri düzenli olarak günceller..

9. FreeBookSpot

Başka bir ücretsiz eKitap sitesi, FreeBookSpot, 90 kategoriye yayılan, indirilecek binlerce e-Kitap var. Site daha çok veritabanı gibi davranır; sizi diğer sitelerde sunulan ücretsiz e-Kitaplara bağlayacaktır. Programlama, bilim, kurgu, sanat, satranç ve biyoloji ile ilgili e-Kitapları diğer çeşitli konuların yanı sıra bulabilirsiniz. Okumayı tercih ederseniz sesli kitaplar vardır. Belirli bir eKitabı bulmak da kolaydır, sitenin gelişmiş arama özelliği sayesinde.

10. GetFreeEbooks

GetFreeEbooks 100’den fazla kategori arasından seçim yaparak her okuyucu için bir şeyler olmasını sağlar. Klasik edebiyattan mühendisliğe ve hatta dünya dışı kitaplarla ilgili kitaplara kadar, site her şeyi kapsıyor. Yazarlar ayrıca bu sitede kendi çalışmalarını gönderebilir ve okuyucular bunları ücretsiz olarak indirebilir. Site iyi tasarlanmış, bu nedenle kullanımı kolaydır. Bahsetmemek gerekirse, aktif bir sosyal medya varlığında onları takip edebilirsiniz. Facebook Sayfası en son güncellemeleri almak için.

11. E-Kitap Dizini

E-kitap Dizini indirilebilir ders notlarının, e-Kitapların ve belgelerin sürekli büyüyen bir listesini sunan ücretsiz bir eKitap sitesidir. Şu anda, sitede 666 kategoriyi kapsayan 9.400’den fazla e-Kitap var. En üstteki 20 bölüm, geniş okuyucu topluluğu arasındaki en popüler (ve görüntülenen) e-Kitapları listelerken, yeni bölümde dizine en son eklenenlerle karşılaşacaksınız. Yazarlar ayrıca kendi e-Kitaplarını gönderebilir ve tanıtabilir.

12. Yüz Sıfır

Kindle kullanıcısıysanız, Yüz Sıfır size hitap etmeli. Site indirmek ücretsiz Kindle çok satanlar bir koleksiyona sahiptir. Burada sunulan ücretsiz e-Kitaplar, sanattan kurguya, psikolojiye ve diğer pek çok konuyu kapsar. Ancak, bu e-Kitapları tabletinize, akıllı telefonunuza veya bilgisayarınıza indirmek ve okumak için Kindle Reader Uygulaması. Endişelenmeyin ve uygulama ücretsiz.

13. ÜcretsizBilgisayar Kitapları

Adından da anlaşılacağı gibi, FreeComputerBooks bilgisayarlarla ilgili çok sayıda ücretsiz e-Kitap koleksiyonu sunar. Ayrıca teknik, matematik ve mühendislik e-Kitaplarının yanı sıra bazı kullanışlı öğreticiler ve ders notları da bulabilirsiniz. Site tasarım konusunda temel olsa da, konular iyi kategorize edilmiştir, böylece kullanıcıların istediklerini bulmasını kolaylaştırır. Site 13 ana kategori ve 200’den fazla alt kategori içeriyor.

14. BookBoon

Belirli bir işletme kitabı veya eğitim kitabı mı arıyorsunuz? Sonra, başka yere bakmayın BookBoon! Sitede, bir dizi konuyu kapsayan 1.000’den fazla ücretsiz e-Kitap indirilebilir. Ders kitapları ücretsiz olmakla birlikte, işle ilgili e-Kitaplara erişim kazanmanın premium planları vardır. Ancak, çoğuna erişebileceğiniz 30 günlük ücretsiz bir deneme alabilirsiniz.

15. eBookLobi

eBookLobby eğitim, iş, bilgi işlem ve sanattan oluşan harika bir ücretsiz e-Kitap koleksiyonuna sahiptir. Koleksiyon beklediğiniz kadar büyük olmasa da, site indirilebilecek e-Kitapların kalitesiyle açığı telafi ediyor. Web sitesinde listelenen tüm kategorileri, bilgisayarlar ve Internet kategorisi tarafından en yüksek puanlarla bulabilirsiniz. Sitede ayrıca, diğer kullanıcıların ne okuduğuna dair daha iyi bir bakış açısı sağlayan en çok görüntülenen 10 e-Kitabın bir listesi de bulunmaktadır..

16. eBook3000

Bu ilginç bir isim, değil mi? eBook3000 indirmek için binlerce ücretsiz e-Kitap sunan başka bir sitedir. Herkes için bir şeyler olmasını sağlayan bir dizi kategoriden e-Kitaplar var. Mimariden spora, oyunlara kadar sitede her şey var. Arama özellikleri övgüye değer; girdiğiniz anahtar kelimelerle alakalı doğru sonuçlar sağlarlar. Ayrıca, işleri kolaylaştırmak için site en popüler e-Kitapları belirgin bir şekilde listeler.

17. Ücretsiz

KnowFree kullanıcıların kendi kendine pratik ve eğitim amaçlı videolar, raporlar, dergiler, teknik incelemeler ve e-Kitaplar alışverişi yapmalarını sağlayan bir Web portalıdır. Bu materyaller kalifiye profesyoneller için ücretsizdir. İşletme, multimedya, mühendislik, eğitim, teknoloji, Web geliştirme ve daha fazlası gibi çeşitli kategoriler için e-Kitaplar mevcuttur. Site her gün yüzlerce ücretsiz e-Kitap ile güncellenir, bu nedenle aradığınızı bulabileceğinizden emin olabilirsiniz!

18. Scribd

Dünyanın en büyük dijital kütüphanesi, Scribd okuyucuların yeni e-Kitaplar, çizgi romanlar, sesli kitaplar ve daha fazlasını keşfetmesini sağlar. Site 1 milyondan fazla e-Kitaba ev sahipliği yapıyor! Erişim elde etmek için bir abonelik ücreti ödemeniz gerekirken, 14 günlük ücretsiz denemeyi avantajınıza kullanabilirsiniz.

19. İnternet Arşivi

Kâr amacı gütmeyen bir kütüphane, İnternet Arşivi milyonlarca ücretsiz yazılım, müzik, video ve filmin yanı sıra e-Kitaplara ev sahipliği yapmaktadır. E-Kitapları bu sitede çeşitli biçimlerde ve dillerde bulabilirsiniz. Aslında, akademik ve tarihi e-Kitaplar için en iyi kaynaklardan biri.
Denemeniz gereken diğer ücretsiz eKitap web siteleri!

20. Kitap botu

Kitap-bot 14.000’den fazla ücretsiz e-Kitabı var. Bunlar, daha ünlü yazarların bazılarının yanı sıra daha az bilinen yazarların eserlerini içerir.

21. eKitap Junkie

eKitap Junkie okuyucular indirmek için bir dizi kategoriye yayılan bir dizi ücretsiz e-Kitap sunuyor.

22. Planet eKitap

Klasik edebiyatla ilgili e-Kitaplar, Planet eKitap indirilebilir 80’den fazla dökmeyen klasiği var.

23. Ücretsiz Kitap Merkezi

Ücretsiz Kitap Merkezi programlama, ağ oluşturma ve daha fazlası dahil olmak üzere bilgisayarlarla ilgili binlerce e-Kitap bağlantısı sunan bir sitedir..

24. e-Kitap Dizini

Yüksek kaliteli e-Kitaplar mı arıyorsunuz?? E-Kitap Dizini yer! Kullanıcılar binlerce kategoriye göz atarak veya arama kutusunu kullanarak binlerce e-Kitaba erişebilir.

Ve bununla millet, listemiz sona eriyor. Bu listenin, ücretsiz e-Kitap indirmek için bazı harika web siteleri keşfetmenize izin verdiğini umarız. Kullandığınız başka siteler var mı? Aşağıdaki yorum kutusunda bize bildirin!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map