Hiçbir Başarılı Freelancer Olmadan Yaşayamayacağı 14 Araçlar

Küresel serbest ekonomi yaşıyor muazzam büyüme dokuz ila beş monoton bir çalışma rutinine finansal olarak kazançlı bir alternatiften bahsetmemek için esnek, kullanışlı bir özellik sağlama kabiliyeti nedeniyle.


Serbest sektör, insanların üstlendikleri projelerin doğası ve sayısı, müşterileri, ne zaman çalışacakları ve nasıl ödeme yapacaklarına karar verirken kendi kariyerlerini yönetmelerine ve yönlendirmelerine olanak tanır..

Yalnızca ABD’deki serbest piyasa, 53 milyon işçi yani toplam ulusal işgücünün şaşırtıcı bir% 34’ünü oluşturuyor ve ABD ekonomisine yaklaşık 715 milyar USD kazanç sağlıyor.

Pazar büyüklüğüne ek olarak; serbest çalışma şimdi de yüksek bir profesyonel statüye sahip ve aynı zamanda almak isteyen istekli olmayan% 80 ile itiraz ediyor serbest projeler birincil işlerine ek olarak.

Serbest Çalışanlar için Araçlar

Yeteneği İşle Birleştiren Araçlar:

Serbest sektördeki üstel büyüme, serbest projelerin verimliliğini artıran çok sayıda araç ve uygulamanın geliştirilmesine neden olmuştur..

Serbest çalışanlar için dünya tuvalleri olduğunda, mevcut fırsatlardan tam olarak yararlanmak disiplinli bir yaklaşım gerektirir ve bu nedenle düzenli bir serbest meslek sahibi olmaktan başarılı bir serbest profesyonel olmak için atılım yapmanın muazzam bir şekilde ele alınması için özel olarak tasarlanmış araçların kullanılmasını gerektirdiğini görüyoruz. serbest projelerin karakteristiği olan ayak işi. Bu daha da önemli hale gelir, çünkü serbest çalışan olarak tüm geçim kaynağınız projelerinizi ne kadar verimli tamamladığınıza bağlıdır..

Başarılı bir serbest çalışan olmak için mutlaka sahip olunması gereken araçlara bir göz atalım:

1. Wunderlist

İlk önce Wunderlist ile organize olun; platformlar arası ve sezgisel yapılacaklar listesi uygulaması. Arayüz minimalist ancak büyüleyici ve kullanılabilirlik kağıt üzerine yazmak kadar sorunsuz. Önemli bir görevi asla unutmamanızı sağlayan kapsamlı özellikler sunar.

Ayrıca, çeşitli mobil ve masaüstü uygulamaları yelpazesine sahiptir ve iki veya daha fazla kişi arasındaki işbirliğini destekler. Ancak, konuma dayalı hatırlatıcılar sunmaz ve tarih ayarından dolayı dil tekrarlanan son tarihleri ​​içermez.

Fiyat:
Uzman Planı: Aylık 4,99 ABD doları
İş Planı: kullanıcı başına / aylık 4,99 ABD doları

2. Dalga

Serbest çalışanların çoğunun uğraştığı şeylerden biri de para israfının yanı sıra belirsizlik yaratan para konularının profesyonel yönetimi. Wave, bağımsız çalışanlara ve dokuz veya daha az çalışana sahip küçük işletmelere hitap etmek için tasarlanmıştır.

Defter tutma, muhasebe, faturaların oluşturulması ve dağıtımı, ödemelerin kredi kartları yoluyla alınması vb. Gibi kapsamlı bir dizi özellik sunmaktadır. Şu anda dünya genelinde 25 milyondan fazla kullanıcıya ve iyi bir nedenle hizmet vermektedir. Basit bir arayüze sahiptir, kullanımı kolaydır ve mantıklı bir şekilde düzenlenmiştir, ancak nakit tabanlı muhasebe yapma ve bakiyelerin bütünsel bir görünümünü sunma seçeneği sunmaz..

Fiyat:
Ücretsiz.

3. Bidsketch

Serbest çalışan bir profesyonel olarak başarılı olmak için, müşterilerle paylaştığınız teklif belgelerine profesyonel bir his vererek kalabalığın arasından sıyrılmak önemlidir. Bidsketch, yeniden kullanılabilir bir ücrete, tasarımlara ve içeriğe dayanan birkaç dakika içinde markalı proje önerileri sunar. Bu teklifler tamamen özelleştirilebilir ve ücret önerileri ve elektronik imza gibi ek özellikler içerir.

Fiyat:
Freelancer Planı: Ayda 29 $
Stüdyo Planı: aylık 79 $
Ajans Planı: Aylık 149 $

4. Minterapp

Mevcut en kullanışlı araçlardan biri olan Minterapp, serbest çalışanların yanı sıra serbest çalışanların zamanı verimli bir şekilde izlemelerine ve profesyonel faturalar üretmelerine olanak tanır. Tamamlanması gereken görevleri ekleyebilir ve saatlik veya departman ödeme oranlarıyla birlikte belirli kullanıcılara sorumluluk atayabilirsiniz.

Minterapp, projenin ilerlemesini sürekli olarak takip edecek ve kullanılan saat sayısına göre faturalar oluşturacaktır. Bulut tabanlıdır, bu nedenle her yerden erişilebilir ve PayPal, Stripe vb.Gibi güvenli ödeme seçenekleriyle ödemelerin alınmasına izin verir..

Fiyat:
Basit Plan: aylık 9,95 $
İş Planı: $ 29.95 aylık
Kurumsal Plan: aylık 59,95 $

5. TextExpander

Serbest çalışanların genellikle birden fazla projeyi aynı anda dengelemesi gerekir. Bu genellikle az ya da çok benzer e-postaların çok fazla zaman alan müşterilerle paylaşılmasını içerir. Burada TextExpander rolünü oynar. Kolay kısayollar istendiğinde otomatik olarak metin ve resim, CSS ekleyen kısa kısaltmaları önceden programlar.
Ayrıca, yazım hatalarını otomatik olarak düzelterek ve her proje için gerekli formları ekleyerek zaman kazandırır. Bununla birlikte, tek dezavantajı, tüm iş arayüzünü sunmasıdır.

Fiyat:
Aylık 1,66 ABD doları

6. Açık ofis

Yaşamak için yazan serbest çalışanlar için OpenOffice, Microsoft Office’e güç dolu bir alternatiftir. Broşürler, e-kitaplar, rehberler vb. Belgelerin pdf’ye kolayca aktarılması da dahil olmak üzere bir dizi özellik sayesinde serbest çalışanlar için cazibesini bulur..

Fiyat:
Ücretsiz.

7. Dropbox

Dropbox, dosyaları bir web platformuyla senkronize etmek ve proje yönünden sıralamak için mükemmeldir, böylece dokümanları ileri geri aramanıza gerek kalmaz. Gerçek zamanlı çevrimiçi belge işbirliği sunar ve yanlışlıkla sildiğiniz dosyalara paha biçilmez erişim sağlar. Bazıları için çok fazla olabileceğinden maliyeti tek endişe konusudur. Çözüm, kendi ve küçük işletmelerinden oluşan küçük bir ekibi yöneten serbest çalışanlar için mükemmeldir..

Fiyat:
Aylık 9,99 ABD doları

8. MindMeister

MindMeister yaratıcı projeler için ideal bir zihin haritalama aracıdır. Bireylerin ve ekiplerin düşüncelerini görsel bir şekilde sunmalarını ve daha işbirlikçi bir düşünce süreci için ekip üyeleriyle paylaşmalarını sağlar. MindMeister’ı özgür zihin haritalama araçlarından ayıran şey, çalışmak için sadece bir web tarayıcısı kullanmasıdır..

Ancak, bir kullanıcı el kitabı ile donatılmış değildir, yeni kullanıcılar için belirsizdir ve bağlantı türlerinin belirtilmesine izin vermez. MindMeister aynı zamanda basit bir proje yönetimi aracı olarak da kullanılabilir, çünkü kullanıcılar fikirleri bir son teslim tarihi, bir vekil ve bir öncelik seviyesi ile birleştirilebilecek görevlere dönüştürebilir. Proje ilerledikçe, görevin durumu kolayca izlenebilir.

Fiyat:
Kişisel Plan: 6 $ aylık
Profesyonel Plan: aylık 10 $
İş Planı: Aylık 15 $

9. Evernote

Yaratıcılık, serbest çalışan profesyonellerin ekmeği ve tereyağıdır ve gün boyunca her zaman tetikleyebilir. Böyle bir durumda, Evernote fikirleri hızlı bir şekilde not almak, görüntüleri, medya dosyalarını vb. Yakalamak ve anında web tabanlı bir platforma sabitlemek için bir platform görevi görür ve böylece herhangi bir yerden kolayca alınabilir.

Ücretsiz sürüm, kullanıcıların yalnızca iki cihaz kullanarak işlev görmesini kısıtlarken, orta seviye planın belirgin özellikleri yoktur ve profesyonel plan, bağımsız serbest çalışanlar için çok pahalı olabilir.

Fiyat:
Temel Plan: Ücretsiz
Artı Planı: yılda 34.99
Premium Plan: yılda 69,99

10. Hootsuite

Serbest sektör, edinilen proje sayısının, müşterinizin önünde gördüğünüz görünürlükle doğru orantılı olduğu, büyüyen ve rekabet gücü yüksek bir sektördür. Yeteneklerinizi pazarlamak ve portföyünüzü sunmak, çağımızın açık ara en etkili pazarlama kanalları olan sosyal medya platformlarından daha iyi.

Hootsuite, şu anda dünya çapında 10 milyondan fazla kullanıcıya hizmet veren ve birden fazla ağdaki sosyal medya kampanyalarını aynı anda izleyebilen tek bir kullanımı kolay kontrol paneli sunan en yaygın kullanılan sosyal medya yönetim aracıdır.

Fiyat:
Temel Plan: Ücretsiz
Uzman Planı: aylık 8,99 $
İş Planı: Özelleştirilmiş fiyatlar

11. Gevşek

Serbest piyasa, dünyanın en uzak köşelerine olan erişiminizi genişleterek, serbest çalışanların ekip üyeleriyle ve dünyanın dört bir yanındaki müşterilerle çalışmasını sağlar. Kolay ve güvenilir bir iletişim ortamı sağlamak için Slack, kullanıcıların serbest çalışanların uluslararası ekiplerle ve müşterilerle iletişim kurabileceği özel alanlar yaratmasını sağlayan yenilikçi bir grup mesajlaşma uygulaması sunar..

Takvimler, görev yönetimi ve işbirlikçi hükümler gibi kullanışlı özelliklere sahip olmamasına rağmen, kullanılabilirliği ve dosya paylaşma kurallarına sahip olmanın yanı sıra grup tartışmalarına katılmanın en popüler iletişim uygulamaları arasındadır..

Fiyat:
Temel Plan: Ücretsiz
Standart Plan: 8 $ aylık
Artı Planı: aylık 15 $

12. Mozy

Serbest çalışanlar, birden fazla müşteri ve proje ile ilgilenir ve bu nedenle bir seferde birden fazla belge üzerinde çalışması gerekir. Kesinlikle karşılayamayacakları bir şey, bir belgeyi kaybetmektir, çünkü yararlı saatler süren sıkı çalışmanın boşa gitmesine.

Mozy, işletmeler ve bireyler için uygun, bulut tabanlı kapsamlı bir yedekleme çözümüdür. Serbest çalışanların birden fazla cihazda çalışmasına izin verir ve tüm bilgiler otomatik olarak bir bulutta yedeklenir. Biraz pahalı tarafında ve dosya paylaşım seçeneklerinden yoksun.

Fiyat:
Aylık Plan: Aylık 13 $ ‘dan başlar
1 Yıllık Plan: Yıllık 158 $ ‘dan başlar
2 Yıllık Plan: Yıllık 293 $ ‘dan başlar

13. Adobe Sign

Serbest çalışanların basit ama temel bir gereksinimi, geleneksel baskı işareti tarama alıştırması yapmak zorunda kalmadan belgeleri elektronik olarak imzalamalarını ve müşterilerle paylaşmalarını sağlayan Adobe Sign’dır. Hızlı işlevsellik sayesinde Adobe Sign imza işleminin verimliliğini% 80’e kadar artırır.

Fiyat:
Bireysel Paket: $ 9.99 aylık
Business Package: Aylık 30 $ ‘dan başlar
Kurumsal Paket: Özelleştirilmiş fiyatlar

14. Dashlane

Son fakat kesinlikle en az değil, birden fazla uygulama ve oturum açma yönetimi zor olabilir ve bir uygulamayı her kullanışınızda parolanızı hatırlamak zaman alabilir, hem yorucu hem de zaman alıcı olabilir.
Dashline şifre yönetimi, e-cüzdan ve otomatik doldurma işlevleri sunar, bu nedenle hatırlamanız gereken tek şifre Dashline’a erişmek için kullanılan ana şifredir. Ancak, varsayılan şifre oluşturma provizyonu daha güvenli hale getirilmelidir.

Fiyat:
Temel Paket: Ücretsiz
Premium Paket: Yıllık 39,99 $

Profesyonel Gibi Başlayın!

Birçok insan, daha sonra adımlarını geri çekmek ve çalışma süreçlerini araçları kullanarak yeniden icat etmek için çok az veya hiç teknolojik destek olmadan serbest çalışmaya başlar. Ücretsiz olan çok sayıda yüksek kaliteli uygulama olduğu için, serbest çalışanların verimliliklerini ve profesyonelliklerini artıracak, başarıya giden yolu açacak bu yararlı araçlardan yararlanarak kuruluşlarına başlaması tavsiye edilir..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map