Yola İnceleme 2016


Yola

Siteyi ziyaret et

8.9


AWA Puanı

Yola

Yola – henüz onları duymamış olabilirsiniz, ancak teknoloji olmayan kişilerin web sitelerini oluşturması için işleri basitleştirmeye odaklanan kullanımı kolay bir web sitesi oluşturucusudur. Şirket, 2007 yılında Güney Afrika’nın Cape Town şehrinde doğdu ve şu anda 50 milyondan fazla web sayfasıyla yaklaşık 10 milyon kullanıcıya ev sahipliği yapıyor. Aşağıdaki Yola incelememizi okuyun.

Artıları

 • Basit ve sezgisel kullanıcı arayüzü
 • Güçlü e-Ticaret özellikleri
 • Mükemmel stil editörü
 • Widget’ların iyi seçimi

Eksileri

 • Gezinme ve tasarım sınırlamaları
 • Blog platformu yok
 • Çoğu tema eski ve sadece 8 tanesi duyarlı
 • Telefon desteği yok – yalnızca e-posta ve sohbet

genel bakış

 • İnternet sitesi: www.yola.com
 • Merkez: Cape Town, Güney Afrika
 • Kuruluş Yılı: 2007
 • Çalışanlar: 75+
 • Aktif Kullanıcılar: 10.000.000+
 • Kategoriler: Website Maker Yazılımı
 • Dil: İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Portekizce ve İspanyolca
 • Para iade garantisi: 30 gün

Yola, müşterilerine teknik bilgi sahibi olmayanların bir veya iki saat boyunca basit bir web sitesi kurmasını ve işletmesini sağlayan kolay, sezgisel, sürükle ve bırak platformu sunmaya kendini adamıştır.

Yola, sınırlı Ücretsiz planlarından Altın planlarına ve çeşitli ücretli eklentilere kadar bazı paketler sunar. Ana rekabeti, Weebly ve Squarespace gibi yeni başlayanlar için mükemmel olan kolay, sezgisel bir arayüze sahip diğer web sitesi oluşturuculardır..

Aşağıdaki tüm ayrıntılara girmeden önce Yola’nın temelleri hakkında biraz daha kontrol edelim.

Yola’nın gücü nerede yatıyor?

Daha önce de belirttiğimiz gibi, Yola’nın gücü mutlak kullanım kolaylığında yatıyor. Tasarım veya teknik deneyimi olmayanlar bile, sadece birkaç saat içinde bir şeyler çalıştırabilirler – öğrenme eğrisi oyundaki en hızlılardan biridir. Rakiplerinin çoğuna kıyasla kullanmak çok kolay.

Dün web’de basit bir şeye ihtiyacınız varsa, Yola iyi bir keşif.

Yola Kim adlı kullanıcıyı tavsiye etti?

Platformun kendisi, daha önce bir web sitesi oluşturucusuna hiç dokunmamış olanlara uygun olacaktır. Muhasebeciler, güzellik uzmanları ve kafeler gibi küçük ve mikro işletmeler düşünülerek tasarlanmıştır. Site oluşturucu ayrıca bir etkinlik sayfası veya kişisel hobi sitesi oluşturmak isteyenler için de iyi çalışır.

Yola, daha genişletilebilir bir tasarım odaklı site isteyen, perde arkasına takılmaktan hoşlananlar, büyük işletmeler veya biraz blog yapmak isteyen kişiler için iyi bir seçim olmayacak. Bu tür faaliyetler için gereken türde seçenekler sunmaz

Bir Yola sitesi ne kadar ölçeklenebilir?

En premium planında (Yola Gold), Yola sınırsız sayfa, bant genişliği ve depolama alanı, 150MB dosya boyutu ve tek bir hesap altında en fazla 25 web sitesi oluşturma seçeneği sunuyor – çok büyük.

Yelpazenin karşı ucunda, Yola Free planınız var. Ücretsiz plan, 1 GB bant genişliği, 1 GB depolama alanı, 5 MB dosya boyutu sınırları, iki web sitesi ve her site için üç web sayfası ile birlikte gelir.

Bununla birlikte, ücretsiz planla başlamayı ve başka bir ücretli plana geçmeyi planlıyorsanız, buna karşı olmanızı öneririz. Web sitenizi değiştirmek SEO’nun azalmasına neden olur – başlamak için ücretli bir planla başlayın veya bunun yerine ücretli bir plana geçerken sitenizi yeniden başlatın.

Yola’nın nasıl bir ünü var?

Yola, çok fazla kullanıcı hesabı olmasına rağmen, çok iyi bilinen bir platform değildir. Platform da yıllar içinde gelişti – Yola sadece iki yıl önce olduğu gibi değil.

Bu itibarla, platform hakkındaki raporlar karışıktır. Bazı kullanıcılar basit bir web sitesi oluşturmakla ilgili kusursuz bir deneyimden başka bir şey rapor etmese de, daha fazla yararsız müşteri hizmeti ve kötü faturalama desteği bildiriyor.

Yola’nın para iade garantisi var mı?

Yola’nın ücretli planlarının tümü 30 günlük para iade garantisi ile desteklenir, bu nedenle siteniz işe yaramazsa, paranızı geri alabilirsiniz. Ne yazık ki, bunu yapmaya karar verirseniz yeni bir platforma aktarmak için veri dışa aktarma özelliği yoktur – tekrar başlamanız gerekir.

Ana Özellikler

 • E-posta, Telefon ve Sohbet Desteği
 • Esnek Widget’lar
 • Profesyonel Tasarımlı Geniş Tema
 • Site Stilini Özelleştirme
 • İş Uygulamaları Entegrasyonu
 • Image Online’ı düzenleyin ve HTML, JS, Sitewide CSS ekleyin
 • Yerleşik Duyarlı Özellik
 • Bir Siteye Özel Mobil Sürüm
 • SEO Taraması
 • Alışveriş kartı
 • Çeşitli Ödeme Ağ Geçidi Alternatifleri
 • Facebook Yayıncılığı

Endüstri Uzmanları Yola Silver Hakkında Karar

Uzmanlar için sorun Yola Silver’ın sağlam bir program olmaması değil. Basit gerçek şu ki, daha iyi bir değer için daha kapsamlı seçenekler mevcut. Yola Silver’ın dezavantajları o kadar göze çarpmıyor, eleştirmenler programa ortalama bir puan vermek istemiyorlar, ancak daha az para için olağanüstü seçenekler olduğunda neden ortalamaya razı oluyorlar??

Sonuçta Yola Silver, kullanıcı dostu bir arayüz ve sezgisel düzenleme araçları sunarak modern bir web sitesi oluşturucusunun beklentilerini karşılıyor. Ayrıca, modern pazarlama tekniklerinin anahtarı olan sağlam sosyal özelliklerle birlikte gelir. Ancak, blog araçları ve mobil web sitesi seçenekleri söz konusu olduğunda Yola Silver yetersiz kalıyor. Çoğu işletme için, ne kadar küçük olursa olsun, bunlar temel araçlardır. Onlarsız bir web sitesi oluşturmak sizi başlangıç ​​çizgisinin hemen arkasına koyabilir. Sonunda, uzmanlar Yola Silver’a göre diğer seçenekleri öneriyor.

 • www.pcmag.com/article2/0,2817,2468424,00.asp
 • website-builder-review.toptenreviews.com/yola-silver-review.html

Yola Silver Hakkında Olumlu Tüketici Görüşleri ve Görüşleri

Faturalandırma sorunlarının dışında, Yola Silver aleyhindeki şikayetlerin birçoğunun sınırlamalarla ilgisi vardı. Bununla birlikte, kolayca şık ve çekici bir web sitesi programı oluşturmak, özellikle bir ton özelliğe ve depolama alanına ihtiyaç duymayan veya istemeyen mikro ve küçük işletmelere yöneliktir. Bu kategoriye giren müşteri programdan çok daha memnun kaldı. Küçük tasarımı olanlar hızlı ve şık bir web sitesi oluşturur. Daha deneyimli tasarımcılar, hem CSS hem de HTML’ye diğer bir özelleştirme seviyesine erişimin tadını çıkarabilirler. Yola ayrıca işlevselliği artırmak için web sitenize eklenebilecek geniş bir widget seçenekleri sunar. Genel olarak, Yola Silver başlangıçta belirli özelliklere sahip olmasa bile kullanıcılar kullanım kolaylığından memnun kaldılar.

Yola Silver İle İlgili Olumsuz Tüketici İncelemeleri ve Şikayetleri

Yola Silver aleyhine en yaygın şikayet faturalama sorunlarıyla ilgilidir. Müşterilerin önemli bir kısmının aboneliklerini iptal etmekte sorun yaşadıkları veya beklenmedik ücretler aldığı anlaşılıyor. Ayrıca, iptal konusunda sorun yaşayanlar da sorunu çözmek için müşteri hizmetlerine başvurmada sorun yaşıyorlardı. Tüketiciler, şirketi aldatıcı faturalandırma uygulamalarıyla suçlayacak kadar ileri gittiler. Bu bağlamda gerçek bir sorun teşkil edecek kadar şikayet vardı.

Faturalandırma sorunlarının ötesinde, kullanıcılar programın önemli bir dezavantajı olarak eksiklik özelliklerine işaret ediyorlar. Gezinme araçları sınırlıdır ve üçüncü taraf entegrasyonu yoluyla blog ve bülten gibi diğer standart özelliklerin eklenmesi gerekir. Nihayetinde, mutsuz tüketiciler Yola Silver’a 5 yıldızdan sadece 2.5 yıldız verdi.

 • http://www.sitejabber.com/reviews/www.yola.com
 • http://fitsmallbusiness.com/yola-reviews/

tasarlamak & Özelleştirme

Web sitesi editörleri ile ilgili olarak, Yola şık, kullanımı kolay, gezinmesi kolay ve basit bir sürükle ve bırak arayüzü uygular. Başlarken tek sıkıntı, bir çok ilginç özelliğin bir ödeme duvarının arkasına oturacağıdır.

Yola’nın tasarım özelliklerini aşağıda bulabilirsiniz.

özellikgenel bakış
Web Sitesi ŞablonlarıYola, Duyarlı, Premium ve Ücretsiz web sitesi şablonlarına sahiptir. Görüşümüze göre, profesyonel ve modern görünen sadece 9 Duyarlı şablon, zaten başlangıçta verilen tek seçenek.

Bedava
Yola’nın Ücretsiz planında, yaklaşık 150 ücretsiz şablon arasından seçim yapabilirsiniz

Ödül
Yola ile premium plan satın aldığınızda seçim yapabileceğiniz fazladan 70 premium şablon var.

Web Sitesi Oluşturucu ArayüzüEditör, birçok web sitesi üreticisine rastladığımız en temizlerden biridir. Üst kısımda, Widget’lar, Stil, Sayfa, Ayarlar, SEO, Gezinme, Dosyalar, Mobil ve Web Sitesi’ni içeren ana gezinme çubuğuna sahipsiniz..

Bu seçeneklerden bazılarına tıkladığınızda, daha fazla ilgili seçenek sunan, ana çubuğun altında daha küçük veya iki çubuk görünür. Diğerleri için, ilgili bilgilerle bir bindirme getirir. Bazı alanlara tüm planlarda erişilemez ve yükseltme yapılması gerekir. Web siteniz aşağıda bir sürükle ve bırak arayüzü ile düzenlenmiştir.

Sayfa Stili Özelleştirme SeçenekleriEditörün üst gezinme çubuğundan Stil seçeneğini açmak tüm stil seçimlerinizi getirir. Buna Renkler, Yazı Tipleri, Başlıklar, Arka Plan, Afişler ve CSS seçenekleri dahildir. Sayfanın sol tarafında görünen Stil Tasarımcısı menüsünü açacak olan Tasarımcı seçeneği de var.
site navigasyonuSayfa navigasyonuna, sayfanın üst kısmındaki çubukta bulunan Navigasyon seçeneği üzerinden erişilir. Buradan sayfa eklemek ve düzenlemek kolaydır.
İçerik yönetimiSonuçta, oluşturduğunuz her web sitesi için yüklemelerinize bakmak için bir Dosya Yöneticisi (gezinme çubuğundaki Dosyalar seçeneğinin altında) bulunmaktadır. Her web sitesinin farklı bir Dosya Yöneticisi olacaktır.
Fotoğraf ve GalerilerHem fotoğraflar hem de galeriler ilgili widget’larına ve Dosya Yöneticisi tarafından yönetilen içeriğe eklenebilir.
Mobil Site OluşturmaMobil site oluşturma yalnızca yüksek prim planlarında kullanılabilir. Mobil site oluşturucu, masaüstü site oluşturucusundan ayrıdır ve bu nedenle onu kendiniz yapılandırmanız gerekir.
Sosyal Paylaşım EntegrasyonuWidget formunda bulunan this Bunu paylaş ’düğmesi.
Tasarım HizmetleriMüsait değil.

Özellikleri & Araçlar

Yola, diğer web sitesi üreticilerinin ana özelliklerinin çoğunu ve sadece platforma özgü birkaçını sunuyor. Aşağıdaki ana seçeneklere göz atın.

özellikgenel bakış
KurmakSeçimi bitirmeden önce bir önizleme seçeneği de dahil olmak üzere şablonlardan seçim yapmak kolaydır. Bir sonraki ekranda iletişim bilgileriniz isteniyor, ancak bunun gerçekleşmediğini görmemize rağmen sitenizde görüntülenmesi gerekiyor.
Web TasarımBiraz özelleştirilebilir – renkleri, öğeleri, düzenleri vb. Seçin.
Özel alan adıYalnızca ücretli planlarla kullanılabilir.
Gezinme DerinliğiDaha yüksek ücretli planlarla 2 seviyeye kadar navigasyon.
Widget’lar ve UygulamalarSayfanızda sürükleyip bırakmak için oldukça iyi widget seçenekleri mevcuttur. Ekstra eklentiler için HTML kodu widget’ı var.
Para KazanmaGoogle AdSense, banner, e-Ticaret vb. Ekleme yeteneği.
Ziyaretçi İstatistikleriGoogle Analytics mevcut.
Fotoğraf, Video ve SesResimler, galeri, YouTube, mp3, Flash ve Flickr gibi çok çeşitli medya widget’ları.
BlogHiçbir entegre blog platformu dahil değildir. Bir Tumblr widget’ı kullanabilir veya Blogger veya WordPress sitelerine bağlantılar oluşturabilirsiniz.
Google HaritalarGoogle Haritalar widget’ı mevcut.
HTML DüzenleyiciYalnızca HTML widget’ı mevcut.
Sosyal Medya EntegrasyonuFacebook beğen, Facebook yorumları, Google +, Beni Paylaş ve bu widget’ı kullanılabilir.
Formlar ve anketlerFormlar standart widget öğesi olarak kullanılabilir. Wufoo 3. taraf form widget’ı sitenize anket eklemek için kullanılabilir.
Depolama alanıPlana bağlı olarak 1GB ile sınırsız depolama alanı arasında değişir.
Bülten AracıYalnızca üçüncü taraf ‘Sabit Kişi’ ücretli eklentisiyle kullanılabilir.
forumYalnızca HTML widget kodu eklemek için kullanılabilir.
E-Ticaret / Online MağazaWeb sitenize ilişkili widget’ları ile ücretsiz PayPal öğeleri ve katalogları ekleyin. Aylık 10 ABD doları karşılığında satın alınabilecek uygun e-ticaret çevrimiçi mağaza seçeneği (Ecwid eklentisi). Mağazanızda 1000 öğeye kadar olan kullanıcılar için çok sayıda seçenek mevcuttur.
Ağ Geçidi EntegrasyonuÇevrimiçi mağaza eklentisinde çok sayıda ödeme ağ geçidi bulunur – bunlar arasında American Express, Bitpay, eWAY, iDEAL, PayPal, Stripe ve diğerleri bulunur.
SEO DostuMeta açıklamalar tüm planlarda düzenlenebilir. SEO amaçları için optimize edilen tek gerçek plan Yola Gold planıdır. Altın plan harika SEO izleme ve yardımcı araçlar içerir.
Site Sınırlı Erişimi (Parola Koruması)Tüm planları olan bir veya daha fazla sayfa için şifre koruması.
Google® AnalyticsAyarlar menüsünden erişilebilir.
Web Sitesi GüvenliğiTüm web siteleri Yola’nın güvenli sunucularında barındırılıyor.
Birden Fazla DilWeb sitesi oluşturucu İngilizce, İtalyanca, Fransızca, Almanca, İspanyolca ve Portekizce dillerinde mevcuttur.
Mobil OptimizasyonSınırlı ve yalnızca ücretli planlarla mevcut.
CDN TeknolojisiSağlanmadı.

Planlar & Fiyatlandırma

Muhtemelen Yola’nın ücretsiz düzenleyicisine ve öncelikle web sitesi oluşturucunun özelliklerine göz atmak isteyeceksiniz, ancak ücretsiz sürümle ilgili evde yazacak çok şey yok. Herhangi bir işlevsel web sitesi oluşturmak için premium ücretli planlarından birine kaydolmanız gerekir.

Bir web sitesi oluşturmaya karar vermeden önce oynamak için ücretsiz planı kullanın, ancak orada istediğiniz içeriği eklememenizi öneririz. Ücretli bir plandan içeriğinizin üzerine gelmek, nihai SEO’nuzun etkinliğini azaltacaktır.

Ücretsiz Plan

Yola’nın ücretsiz planı size sınırlı sayıda şablon ve Yola editörü sunar. Her birinde toplam 3 sayfa olacak şekilde en fazla 2 web sitesi oluşturabilirsiniz. Bu, en basit sitelerden başka bir şey için yeterli olmayacak.

Ücretsiz plan her sayfada şifre koruması sunar ve size web sitesi adresi verilecektir. http://www.yoursitename.yolasite.com. 5 GB’a kadar dosya boyutlarına sahip 1 GB depolama alanınız ve 1 GB bant genişliğiniz var. Sayfalarınızın her birinin altına Yola reklamları yerleştirilecek.

Premium Planlar

Yola’nın prim planları ilk bakışta rakiplerine benziyor. Aynı fiyata sahipler ve benzer eklentiler sunuyorlar ve hepsi 30 günlük para iade garantisi ile geliyor. Bununla birlikte, premium planlarda bile satın almanız gerekebilecek başka seçenekler olduğunu fark edeceksiniz..

Çevrimiçi mağaza seçeneği, herhangi bir premium planın üzerine aylık 10 $ ek ücret alır ve Yola Mail, premium planlara yıllık 9.96 $ eklenebilir. Alan adınızı gizli hale getirmek yıllık ekstra 9,95 ABD dolarına mal olacak.

Yola Bronz
Yıllık US $ 4.17 / ay, aylık US $ 5.95

Bronz, Yola ile yükseltebileceğiniz en düşük plan. Sınırsız sayfa ve bant genişliği, 2GB depolama alanına yükseltme, ücretsiz özel kayıt içeren özel bir alan ve premium destek hizmetleri ile birlikte ücretsiz planın tüm içeriğini kapsıyorsunuz..

Sayfanızda hala Yola’nın reklamları olacak ve hiçbir gezinme derinliğiniz olmayacak veya mobil uyumlu bir site.

Yola Gümüş
Yıllık US $ 8.33 / ay, aylık $ 12.95 US $

Yola Silver size Bronz planının tüm avantajlarını sunuyor, ancak şimdi 5 GB depolama alanı ve kaldırılmış reklamlarla. Artık mobil cihazlar için optimize edilmiş site tasarımına, gelişmiş düzenlemelere, gezinme alt menülerine ve Facebook’ta yayınlama seçeneğine erişebilirsiniz.

Yola Altın
Yıllık US $ 16,66, aylık US $ 24,95

Yola Gold, şüphesiz tüm Yola’nın paketleri için en faydalı olanıdır ve SEO’nuza konsantre olmanız gerekiyorsa kullanmak istersiniz. Paket, sınırsız depolama alanı, SEO taramaları, anahtar kelime kullanımı, trafik raporları, SEO izleme ve Yola iş rehberi listesinin yanı sıra Gümüş pakete dahil olan her şeyi içerir.

Müşteri desteği

Yola’nın kullanıcılardan teknik yardımıyla ilgili raporlar düzensizdi. Platform, tüm sorgularla maksimum 24 saatlik bir geri dönüş vaat ediyor.

 • Telefon. Telefon desteği yok.
 • Destek e-postası. E-posta desteği Yola’nın iletişim formu aracılığıyla sağlanır.
 • Sohbet. Canlı sohbet 7/24 kullanılabilir, ancak bazen uzun kuyruklar olur.
 • Bilgi tabanı. İyi arama işlevselliğine sahip sağlam bilgi tabanı.
 • Video Eğiticileri. Video eğiticileri mevcuttur.
 • Destek Forumu.& Yola’nın Q ile dolu bir topluluk destek forumu var&Müşteriler ve Yola teknoloji.
 • Ekstra seçenekler. Ayda bir kez NYC’de ekibimizle birlikte birebir atölye çalışmaları yapın – bir yer kapın!

Kullanım kolaylığı

Yola güzel, iyi düzenlenmiş bir web sitesi editörü. Bu web sitesi oluşturma süreci pratik kullanmak isteyen herkes için parkta bir yürüyüş yapar. Yeni başlayanlar buna bayılacak ve tasarım uzmanları tüm düzenlerin ne kadar iyi düşünüldüğünü takdir edecekler.
Herkes birkaç saatten daha kısa bir sürede yeni bir web sitesiyle çalışmaya başlayabilir. Düzenleyicinin sürükle ve bırak arayüzü vardır ve tüm menüler pürüzsüz ve tam olarak doğru yere yerleştirilmiş gibi hisseder. Kodlayıcıların CSS kodunu düzenleme veya istedikleri takdirde özel HTML widget’ları yazma seçeneği vardır.

Şablonlar kesinlikle o kadar ilginç veya çeşitli değil, ancak en azından duyarlı olanlar profesyonel görünüyor – sadece 10 tane olmasına rağmen! Her birini özelleştirmek kolaydır ve widget eklemek de basittir.

Bir e-Ticaret seçeneğine bakanlar için Ecwid tabanlı mağaza farklı bir düzenleyici kullanıyor, ancak aynı zamanda.

SEO’ya eklemek için iyi bir yol arıyorsanız, Altın plana kaydolmanız gerekir – diğer planlar ciddi şekilde eksiktir. Bu SEO seçeneğinin çevrimiçi mağaza gibi ekstra bir ek olmaması utanç verici.

Sonuç

Muhteşem editör, sayfa oluşturma kolaylığı ve bir e-ticaret mağazasının basit kurulumu Yola hakkında sevilecek çok şey var. Yola’nın yeterli yardım bölümünden daha fazlası olmasına rağmen, biraz zor bir şey yapmıyorsanız, muhtemelen buna ihtiyacınız olmayacak.

Küçük bir işletme veya kişisel proje için sadece temel bir web sitesine ihtiyacınız varsa ve bunu minimum stres ve zaman miktarıyla kendiniz tasarlamak istiyorsanız, Yola seçmeniz için iyi bir web sitesi editörü olabilir. E-Ticaret eklentisi 1000 öğeye kadar çevrimiçi bir mağaza için oldukça genişletilebilir ve aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda ödeme ağ geçidi sunar.

Yola ile bulduğumuz sorun, platformdan iyi miktarda modern web sitesi işlevselliği elde etmek için biraz ödemeniz gerektiğidir. Şablonlar sınırlıdır ve baktığınız her yerde site sizden bir şey için ücret ödemenizi istiyor. Bu kesin bir kapanış.

Yola’ya bakıyorsanız, kontrol etmeniz gereken başka web sitesi oluşturucular da var. Squarespace ve Weebly gibi platformlar benzer bir kuruluma sahiptir, ancak ihtiyaçlarınız için daha kesin olabilir.

Karşılaştırmak

Yola

89

Wix

96

Weebly

95

Squarespace

94

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map