WixStores ile 2016’da Online Mağaza Oluşturmak için Wix eCommerce İncelemesi


Wix e-Ticaret

Siteyi ziyaret et

9.1


AWA Puanı

Wix e-Ticaret

Wix 2006 yılında üç arkadaş ve iş ortağı tarafından kuruldu. Kendi web sitelerini kurma sürecindeydiler ve ne kadar maliyetli ve zaman alıcı olabileceğini hemen anladılar. Zorlukları onlara ücretsiz olarak kullanılabilecek basit bir platform tasarlamaları için ilham verdi. Bugün 77 milyondan fazla müşteriye sahip uluslararası bir şirkettir. Aşağıdaki Wix eCommerce incelememizi okuyun.

Artıları

 • Ayrıntılı Destek Veritabanı
 • Kapsamlı Uygulama Pazarı
 • Sıfır İşlem Ücreti

Eksileri

 • Ücretsiz Sürümdeki Büyük Reklamlar
 • Başka Bir Şablona Geçmek Zor

genel bakış

 • İnternet sitesi: www.wix.com/ecommerce/
 • Merkez: Tel Aviv, İsrail
 • Kuruluş Yılı: 2006
 • Çalışanlar: 50-100
 • Barındırılan Siteler: 77000000+
 • Kategoriler: Web Sitesi Oluşturucu, Online Mağaza
 • Hizmetler: Web Tasarım Bulut Yazılım, Web Hosting
 • Ücretsiz deneme: 14 gün
 • Para iade garantisi: 30 gün

Wix benzersiz bir web sitesi ve alışveriş sepeti üreticisidir. Başlamak için tek ihtiyacınız olan bir e-posta adresidir. Doğru. Ücretsiz olarak bir web sitesi oluşturabilirsiniz. Bonus olarak, kodlamayı öğrenmenize gerek yoktur. Sürükle ve bırak düzenleyici, içerik eklemeyi kolaylaştırır. Aslında, Wix en kullanıcı dostu platform olarak ün kazandı. Bu, onu yeni başlayanlar ve küçük işletmeler için mükemmel bir seçim yapar.

Wix e-Ticaret kimler içindir??

Wix küçük işletmeler için en iyisidir. Basit, anlaşılır bir tasarım ve başlamak için ihtiyacınız olan tüm araçları sunar. Daha karmaşık yönetim özelliklerinden yoksundur. Daha büyük şirketler, büyük stokları ve diğer karmaşık süreçleri ele almak için en iyi seçenek olmadığını görebilir. Büyük işletmelerin ihtiyaçlarını karşılayan daha kapsamlı platformlar mevcuttur.

Standart özellikler şunları içerir:

 • Binlerce uygulama
 • Modern ve özelleştirilebilir şablonlar
 • Sürükle ve bırak düzenleyici
 • Mobil uyumlu özellikler
 • Ücretsiz konaklama

Wix web sitesini ziyaret ettiğinizde, size sorulması gereken ilk şey ne tür bir site oluşturmak istediğinizdir. İşletme türüne göre ayrılmış 13 ana kategori vardır. Tüm deneyiminiz baştan özelleştirildi. Bu, ekstra rehberliğe ihtiyaç duyan yeni başlayanlar için harika bir özelliktir. Hizmetlerini keşfettikçe, çeşitli tasarım seçenekleri sağlama konusunda uzmanlaştıklarını fark edeceksiniz. Yüzlerce şablon ve binlerce uygulama arasından seçim yapabilirsiniz.

Wix’in Sınırlamaları

Dikkat edilmesi gereken bir sınırlama, Wix’in dijital ürünlerin satışını desteklememesidir. Reklam ürünleri ve hizmetleri için en iyisidir. Ayrıca, tüm şablonlar tamamen mobil uyumlu değildir. Duyarlı tasarım işletmeniz için gerekliyse, şablonları iyice araştırdığınızdan emin olun..

Çoğu platformda olduğu gibi Wix ayrıca depolama ve bant genişliği sınırlamaları ile birlikte gelir.

Ölçeklenebilirlik

Kullanılabilir pek çok uygulama ile, işiniz büyüdükçe web sitenizin işlevselliğini genişletmek için bolca yer vardır. Sınırsız fiyatlandırma paketi en popüler olanıdır. Sınırsız bant genişliği de dahil olmak üzere, başlamak için bolca alan sağlar. Ek depolama alanı için istediğiniz zaman yükseltebilirsiniz.

Bununla birlikte, ölçeklenebilirlik söz konusu olduğunda bazı sınırlamalar vardır. Büyüme potansiyeli olsa da, platformun üstesinden gelmek mümkündür. Wix e-Ticaret küçük işletmeler için en uygun yöntemdir. Yüksek hacimli mağazalarla uğraşmak için tasarlanmamıştır. Binlerce sadık müşteriyle zaten kurulmuş bir mağazanız varsa, daha geniş bir e-Ticaret platformu seçmeyi düşünebilirsiniz..

Wix e-Ticaret Hesabınızı İptal Etme

Wix’i 14 gün boyunca ücretsiz deneyebilirsiniz. En başından itibaren taahhütte bulunmaya gerek yoktur. Bir hesap açar ve iptal etmeye karar verirseniz, kullanılmamış herhangi bir abonelik süresi için geri ödeme alırsınız. Hem aylık hem de yıllık abonelikler mevcuttur.

itibar

Wix, türünün en yenilikçi ve kullanıcı dostu platformu olarak ün kazanmıştır. Son zamanlarda büyük bir güncelleme geçti ve eleştirmenler memnun. Yeni başlayanlar hızlı bir şekilde mükemmel bir web sitesi oluşturabilir. Wix’in sürekli olarak yeni özellikler eklemesine yardımcı olur. Müşteriler ihtiyaçları ile büyüyen bir platform bekleyebilirler.

Ödüller

Wix, herhangi bir büyük tasarım ödülü almamıştır. Gerçi DreamWorks gibi büyük endüstri liderleriyle ortaklık kuruyorlar, bu da büyük şeyler anlamına geliyor. Görünüşe göre Wix, web sitesi tasarımında devrim yaratmaya geliyor.

Neden Wix e-Ticaret Çözümünü Seçmelisiniz??

Küçük bir işletme kuruyorsanız veya işletiyorsanız, Wix’i seçmemenizin pek çok nedeni yoktur. Bulut tabanlı bir e-Ticaret programı ve az sayıda rakibi olan web sitesi oluşturucu sağlar. Özel bir web sitesi tasarlamak ve oluşturmak için daha kolay bir yol yoktur. Sıfır kodlama deneyimine sahipseniz ve güzel bir site istiyorsanız Wix mükemmel bir seçimdir.

Ana Özellikler

 • 500’den Fazla Şablon
 • Sürükle ve Bırak Web Sitesi Oluşturucu
 • Ürün Galerileri
 • 7 Ödeme İşlemcileri
 • Otomatik E-posta Bildirimleri
 • Vergi ve Nakliye Hesaplamaları
 • Optimize Edilmiş Mobil Mağaza
 • Bülten Araçları
 • İndirim Kodu Oluşturucu
 • Güvenli Alışveriş Sepeti
 • Sipariş izleme
 • Özel Teşekkür Mesajı

tasarlamak & Özelleştirme

Wix e-Ticaret burada parlıyor. Seçim yapabilirsiniz 501 (ve sayıyor) farklı şablon. En iyi kısım? Onlar özgür! Anahtar, seçeneklerinizi aramak ve e-Ticaret yeteneklerine sahip birini seçtiğinizden emin olmaktır. Ne tür bir işletme yapacağınızı seçerek seçimlerinizi daraltmaya başlayabilirsiniz..

Şablonları sektörlere göre kategorilere ayırabilirsiniz. Örneğin, fotoğrafçılığı sergilemek için özel olarak oluşturulmuş şablon seçeneklerini görüntüleyebilirsiniz. Bu, mükemmel şablonu aldığınızdan emin olacak yararlı bir araçtır.

Cesur hissediyorsanız, boş bir şablonla başlayabilir ve sitenizi sıfırdan oluşturabilirsiniz. Aksi takdirde, her şablon tamamen özelleştirilebilir.

Dikkat: sitenizin CSS koduna erişemezsiniz. Doğrudan kodla uğraşmak isteyenler için bu sinir bozucu olabilir. İyi haber şu ki, sürükle ve bırak editörü ile hemen hemen her şeyi değiştirebilirsiniz. Ayrıca, seslerinden, CSS erişimi çalışmalarda.

Wix şablonlarını tanımlamak için belki de en iyi sıfat basittir. Tüm şablonlar temiz ve moderndir, ancak yinelenen bir eleştiri çok basit olmalarıdır. Bu yeni başlayanlar veya küçük işletmeler için yeterince iyi olabilir, ancak daha büyük mağazalar daha sofistike bir şey isteyebilir.

Tasarım Hizmetleri

Wix, bir freelancerla eşleşmenize yardımcı olacak olsa da herhangi bir premium tasarım hizmeti sunmaz. Yardımcı olabilecek Wix tasarım uzmanlarıyla bağlantı kurmak için Wix Arena’yı ziyaret edebilirsiniz..

İçerik yönetimi

Commonsense araçları ve sezgisel bir arayüz, içerik eklemeyi ve yönetmeyi kolaylaştırır. Arka uçta yolunuzu öğrenmek uzun sürmeyecek. Düzenlemek istediğiniz alanı tıklayın ve resim, metin veya başka bir özellik ekleyin. Ayrıca sitenizi doğru uygulamayla bir blog da ekleyebilirsiniz.

Resimler ve Videolar

Fotoğrafları hızla çevrimiçi klasörlere yükler ve kaydedersiniz. Önceden kullandığınız görüntüleri yeniden yüklemenize gerek yoktur. Bu büyük bir zaman tasarrufu olabilir. Ayrıca, Facebook gibi diğer hesaplarınızdan da fotoğraf çekebilirsiniz. Wix, video eklemeyi de kolaylaştırır. Temanızdaki herhangi bir görüntü alanı bir videoyu barındırmak için kullanılabilir. Tüm arka planınızı tek bir video bile yapabilirsiniz.

Ayrıca Wix, Bigstock Photos ile entegre edilebilir. Fotoğraflarınızı yüklemek yerine, çok çeşitli profesyonel fotoğraflara göz atabilirsiniz. Bu ortaklık, görsel olarak çekici bir web sitesi oluşturmak için uygun fiyatlı ve kullanışlı bir yol sağlar.

Sosyal paylaşım

Sitenize sosyal medya düğmeleri eklemek sadece birkaç tıklama alır. Tüm hesaplarınızı tam olarak entegre edebilir ve müşterilerle bağlantı kurmak ve işletmenizi tanıtmak için sosyal medyayı kullanabilirsiniz. Aslında, çoğu şablon zaten görüntülenen sosyal medya düğmeleriyle birlikte gelir.

Mobil Site Oluşturma

Bu belki de Wix’in çalışması gereken son aksaklıktır. Web siteleri, tarayıcınızın boyutuna uyacak şekilde ayarlama yapacaklarından yanıt vermemektedir. Ancak, mobil uyumludur. Çoğu şablon, “Sitenizi mobil cihazlara uygun hale getirin” kutusuyla birlikte gelir. Ek değişiklikler yapmak için mobil düzenleme görünümüne de geçebilirsiniz.

Özellikleri & Araçlar

özellikgenel bakış
Çevrimiçi Mağaza KurulumuDaha kolay olamazdı! Bir fiyatlandırma paketine kaydolun veya ücretsiz deneme sürümünüzü başlatın. Buradan şablonlara göz atmaya başlayabilir ve mağaza kurulumunuzu hemen yapabilirsiniz.
Bant Genişliği ve DepolamaBu özellikler fiyatlandırma planına göre değişir. E-Ticaret planı küçük işletmeler için tasarlanmıştır. 20 GB depolama alanı ve 10 GB bant genişliği ile birlikte gelir.
Alışveriş Sepeti Eklentileri ve EklentileriSitenize ekleyebileceğiniz binlerce uygulama var. Çoğu plan, başlamanız için iki ücretsiz premium uygulama ile birlikte gelir. Çok sayıda mevcut uygulamaya rağmen, hepsi mutlaka e-Ticaret odaklı değildir. Bu sınırlamalar mağazanın hızlı büyümesini zorlaştırıyor.
Sipariş yönetimiMağazanızı yönetmek son derece basittir. Tüm siparişleri görüntüleyebilir ve gerektiğinde değişiklik yapabilirsiniz.
Envanter yönetimiHerhangi bir düzenleme yapmak için bir ürünü tıklamanız yeterlidir. Koleksiyonlar oluşturabilir, bilgileri düzenleyebilir ve resim ekleyebilirsiniz. Hatta hangi ürünlerin stokta olduğunu ve sitede görünür olduğunu gösterir. Bu temel özellikler küçük işletmeler için yeterlidir, ancak yüzlerce ürüne sahip mağazalar ek bilgi kaydetmek isteyebilir. Diğer platformların çoğu, ürün eklemek için daha fazla alan gerektirir ve bu da paha biçilmez bir organizasyon aracı olabilir.
Gönderi TakibiTüm dünyadaki büyük nakliye şirketleriyle ortak olun ve paketleri takip edin.
CRM ÖzellikleriCRM özelliklerini istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Müşteriler sizi doğrudan arayabilir veya e-postayla gönderebilir veya bir bilet sistemi kullanabilirsiniz.
Şablonlar ve TemalarYüzlerce ücretsiz tema arasından seçim yapın. Çok sayıda şık seçenek var ve her birini özelleştirebilirsiniz.
Entegrasyonlar ve EklentilerWix, bir web sitesinde istediğiniz entegrasyonların çoğuyla birlikte gelir. Temalar sosyal medyaya hazırdır ve ödeme seçeneklerini ayarlamak kolaydır. Uygulama mağazasını ziyaret ederek diğer tüm işlevler eklenebilir. Wix, birkaç dakika içinde eklentileri entegre etmeyi son derece kolaylaştırır.
Mobil e-TicaretWeb siteleri duyarlı olmasa da mobil uyumlu tasarımlarla birlikte gelirler. Siteler, tarayıcı boyutunuzu değiştirdikçe ayarlanmaz. Ancak, alışveriş yapanlar mağazanızı herhangi bir cihazda görüntüleyebilir. Bu ideal değil, ancak yine de büyük bir mobil pazara pazarlamanıza izin veriyor.
Ağ sağlayıcısıÜcretsiz bulut tabanlı web barındırma. Tüm verileriniz güvenle saklanır ve güçlü sunucularına güvenebilirsiniz.
Uygulama mağazasıWix App mağazası çok etkileyici. Binlerce ücretsiz ve premium uygulama arasında arama yapabilirsiniz. Kimse Wix gibi uygulamalar yapmaz. En iyi araçların tümü parmaklarınızın ucunda.
BlogWeb sitenize bir blog eklemek sadece birkaç tıklama alır. Blog düzenleyicisinden yayınları kolayca yazabilir, düzenleyebilir ve yayınlayabilirsiniz. Hatta birkaç yazı yazıp yayınlanmak üzere zamanlayabilirsiniz. Editör ayrıca video ve resim eklemenize izin verir. Blogunuz harika görünecek ve okuyucuları ve müşterileri çekmeye yardımcı olacak.
SEO ve PazarlamaWix ihtiyacınız olan tüm SEO ve pazarlama araçlarını sunar. Gösterge tablosundan sayfa açıklamalarını, başlıkları ve etiketleri kontrol edebilirsiniz. Ücretsiz SEO uygulaması ayrıca anahtar kelimeler konusunda size yardımcı olacak bir sihirbaz sağlar. Arama motoru sıralamalarını nasıl geliştireceğinizden emin değilseniz, etkileşimli eğiticilerden yararlanın. Bu araçlar şaşırtıcı derecede kapsamlı.
Haber bültenleriÇoğu şablon bülten kayıt formlarıyla birlikte gelir. Hızlıca bir e-posta listesi oluşturmaya ve kolayca promosyon bültenleri göndermeye başlayabilirsiniz.
Güvenlik özellikleriWix güvenlik kurulumunda bazı küçük dezavantajlar vardır. Wix’in SSL sertifikası yoktur. Bu, müşterilerin ödeme yaptıklarında güvenli bir sayfaya yönlendirildikleri anlamına gelir. İstediğiniz zaman alışveriş yapan kullanıcılar sitenizden uzağa yönlendirilir; satış kaybetme şansı artar. Müşteriler, bilgilerinin güvenli olduğuna ve saklanmadığına güvenmeyebilir. Ödeme tamamen güvenli olsa da, bazı müşterileri kapatabilir.
PCI SertifikasıWix, PCI uyumludur.
İçerik yaratımıÜrün eklemek ve yeni içerik oluşturmak çok kolaydır. Sürükle ve bırak editörü en iyilerden biridir. Birden çok sayfa için şablon çoğaltmak zor olabilir. Aksi takdirde, tasarım süreci yeni başlayanlar için tamamen sezgisel ve mükemmeldir.
Hediye sertifikalarıWix ile hediye çekleri satabilir, kuponlar ve indirim kodları oluşturabilirsiniz. Ürünleri veya özel satışları tanıtmak sadece birkaç tıklama alır.
Ödeme seçenekleriKullanılabilir üçüncü taraf ödeme işlemcilerinin listesi nispeten kısadır. İyi haber, Wix’in bazı endüstri liderlerini desteklemesi. PayPal, Skrill, Authorize.net ve diğer bazı büyük isimleri kullanabilirsiniz. Ek ödeme seçenekleri için, uygulama mağazasında biraz arama yapmanız gerekir.
Vergi ve Nakliye HesaplayıcılarıBu ücretler ödeme sırasında otomatik olarak hesaplanır. Her satış için bu bilgileri oluşturmak zorunda olmanız konusunda endişelenmenize gerek yok.
RaporlarPerformansı görselleştirmeye ve verileri paylaşmaya yardımcı olacak raporlar oluşturun.
Site İstatistikleriWix, web sitenizin performansını izlemek için Google Analytics’i kullanır. Bu, en saygın ve saygın analiz araçlarından biridir. İzleyebileceğiniz şeylerden sadece birkaçı:
 • Herhangi bir süre için sitenizi kaç kişi ziyaret etti
 • Bir ziyaretçinin sitede ne kadar süre kalması
 • Dönüş ziyaretçileri ise
 • Konumları
 • Hangi sayfaları ziyaret ettiler
 • Sitenize nasıl ulaştılar

Tüm bu bilgiler pazarlama çabalarına odaklanmak için kullanılabilir. Google hayranı değilseniz, diğer programlar için uygulama mağazasından alışveriş yapabilirsiniz. Seçim senin. İstediğiniz kadar çok veya az veri görüntüleyin ve işinizi geliştirmek için kullanın.

Planlar & Fiyatlandırma

Wix uygun fiyatlı ve açık fiyatlandırma planları sunar. Gizli ücretler konusunda asla endişelenmenize gerek yok. Başlamak, 14 günlük ücretsiz deneme sürümüne kaydolun. Tek ihtiyacınız olan bir e-posta adresidir. Kredi kartı gerekmez. Bu, editör ve yönetici kontrol panelini tanımanıza olanak tanır. Ayrıca temalara ve uygulama mağazasına daha yakından bakabilirsiniz.

Fiyatlandırma Paketleri

Ayda sadece 4,08 ABD dolarına başlayabilirsiniz. Bu temel plan, bir alan adı barındırmanıza ve mükemmel bir site oluşturmanıza olanak tanır. En büyük dezavantaj, sitenizin Wix marka reklamları ve logoları göstermesidir. Bu marka işaretleyicilerini kaldırmak istiyorsanız, birleşik paket için aylık 9,25 ABD doları ödeyebilirsiniz.

Çevrimiçi mağazalar e-Ticaret paketini seçmek isteyecektir. Aylık 16,17 ABD dolarıdır ve aşağıdaki özelliklerle birlikte gelir:

 • Bir yıllık ücretsiz alan adı barındırma
 • 300 $ değerinde reklam kuponu
 • İki ücretsiz premium uygulama
 • 20 GB depolama alanı
 • 10 GB bant genişliği
 • Google Analytics

Bu, işletmelerin çoğunluğu için bol olmalıdır. Ancak, VIP planına aylık 24,92 $ karşılığında yükseltebilirsiniz. Sınırsız bant genişliğine ek olarak, bu plan öncelikli destekle birlikte gelir. Bu üst seviye plan bile çoğu platformun orta sınıf paketlerinin altında fiyatlandırılır. Wix son derece uygun fiyatlı ve rekabetçi fiyatlıdır.

Aboneliğiniz için her ay ödeme yapın veya peşin olarak tam bir yıl satın alarak tasarruf edin. Tasarruf plan başına değişir ancak% 30-45 arasında değişir.

Müşteri desteği

En pahalı fiyatlandırma paketi öncelikli destekle birlikte gelirken, kullanıcılar herhangi bir paket düzeyinde iyi müşteri hizmeti bekleyebilirler. En büyük sorun, canlı sohbet özelliği veya e-posta sistemi sunmamalarıdır. 800’lü bir numarayı arayabilirsiniz, ancak en iyi seçeneğiniz bir geri arama planlamaktır. Bu, beklemeye zaman kaybetmenizi önler.

Neyse ki, yardım için başvurabileceğiniz çeşitli başka yerler var. Wix destek sayfasını ziyaret ederek başlayın. Burada SSS ve sık sorulan soruların bir listesini bulabilirsiniz. Ayrıca yardımcı olacak bir topluluk forumu ve video eğiticileri de vardır. Sorunları ve endişeleri sosyal medya sayfalarına da gönderebilirsiniz.

Destekle iletişim kurmanın birkaç farklı yoluna sahip olmak güzel olsa da, sistem Wix ve müşterileri için çalışıyor gibi görünüyor. Platform, son derece olumlu müşteri desteği incelemelerine sahiptir. Yanıtlar nispeten hızlıdır ve temsilciler bilgili ve saygılıdır. Wix’in kullanımı o kadar kolaydır ki, destek çoğunlukla az ve çok olması gereken teknik konular için kullanılır.

Bir diğer zarif özellik Wix Lounge’a erişimdir. Burası New York’ta bir ortak çalışma alanı. Seyahat ediyorsanız, salonu işletmek ve diğer Wix kullanıcılarıyla bağlantı kurmak için kullanabilirsiniz. Özel etkinlikler için yer bile ayırabilirsiniz. Hepsi ücretsiz.

Kullanım kolaylığı

Wix, kullanım kolaylığı söz konusu olduğunda paketi yönetir. Sadece bir sürükle ve bırak editörü sunmakla kalmaz, aynı zamanda en kullanıcı dostu ve sezgisel editörlerden birini sunar. İhtiyacınız olan tüm araçlar belirgin bir şekilde görüntülenir ve ekranlar arasında gezinmek kolaydır.

Herhangi bir kodlamayı bilmek için kesinlikle hiçbir neden yoktur. Yeni başlayanlar bile gelişmiş ve profesyonel e-Ticaret web siteleri oluşturabilir ve uzman tasarımcılar arayüzü takdir edecektir. Yardıma ihtiyacınız olursa, düzenleyiciden ayrılmadan yardıma hızlı bir şekilde erişebilirsiniz. Kullanıcı deneyimi söz konusu olduğunda, Wix tartışmasız en iyisidir.

Sonuç

Çevrimiçi Mağazanızı Oluşturmak için Wix e-Ticaret Yazılımını Seçmelisiniz?

Küçük bir işletme yürütmeyi planlıyorsanız ve tasarım söz konusu olduğunda acemi iseniz, evet. Kesinlikle evet. Öte yandan, Wix’in büyük ölçekli bir işi destekleme görevine bağlı olmadığı alanlar da var. Bu tasarım gereğidir. Sadelik, bunu harika bir platform yapan şeyin kalbinde yer alır, bu da daha karmaşık işlemler ve süreçler için en iyisi olmayabileceği anlamına gelir..

Geliştirilmesi gereken bazı alanlar olsa da, Wix mevcut en kullanıcı dostu ve kapsamlı e-ticaret platformlarından biridir. Ayrıca, iyileştirmeler yapmak ve sizden maliyet için özellikleri feda etmenizi istemeyen ekonomik bir ürün sunmak için gerçekten yatırım yapmış bir şirket görmek de ferahlatıcı..

İster uzman bir tasarımcı, isterse tamamen yeni başlayan bir kişi olun, sürükle ve bırak editörünün keyfini çıkaracağınızdan emin olabilirsiniz. Bunu şık şablonlarla birleştirin ve profesyonel bir web sitesini bir araya getirmek hiç bu kadar kolay olmamıştı. Wix, küçük işletmeler için mükemmel bir seçimdir ve daha da iyiye gitmeye söz veriyor.

Karşılaştırmak

Wix e-Ticaret

91

Shopify

96

BigCommerce

95

Volusion

94

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map