Wix İnceleme 2016


Wix

Siteyi ziyaret et

9.6


AWA Puanı

Wix

Wix, 2006 yılından bu yana web sitesi oluşturucu sahnesinde güçlü bir varlık olarak kaldı. Önde gelen platform, rakiplerin bir denizi arasında kullanılacak en basit arayüzlerden birini sunuyor. Wix, yeni başlayanlar, serbest çalışanlar ve küçük işletmeler için mükemmel bir seçim olabilir. Profesyonel görünümlü bir web sayfası yapmanın kolay bir yolunu arayanlar için mükemmeldir. Aşağıdaki Wix incelememizi okuyun.

Artıları

 • Kolay, sezgisel arayüz
 • Teknik veya tasarım bilgisi gerekmez
 • Seçim yapabileceğiniz çok sayıda profesyonel olarak tasarlanmış şablon
 • Ayrı mobil optimizasyon görünümü
 • Ek işlevsellik için geniş uygulama pazarı

Eksileri

 • Seçilen şablondan geçiş yapılamıyor
 • Kaynak koduna erişim yok
 • Sınırlı blog platformu seçenekleri
 • Kötü e-Ticaret işlevselliği

genel bakış

 • İnternet sitesi: www.wix.com
 • Merkez: Tel Aviv, İsrail
 • Kuruluş Yılı: 2006
 • Çalışanlar: 50-100
 • Kullanıcılar: 77000000+
 • Kategoriler: Web Sitesi Üreticisi
 • Hizmetler: Web Tasarım Bulut Yazılım, Web Hosting
 • Ücretsiz deneme: 14 gün
 • Para iade garantisi: 30 gün

Wix, kullanıcılara basitliği amaçlayan tam hizmetli bir web sitesi oluşturma platformu sunar. Herkesin profesyonel görünümlü bir web sitesi oluşturmasını kolaylaştırmak için tasarlanmıştır – hiçbir zaman.

Editör son derece sezgiseldir ve aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda modern şablonla birlikte gelir. Wix App Store’daki eklentilerle birlikte, kullanıcılar temiz, modern bir web sayfası ve yalnızca statik resimler ve metin olmayan bir sayfa oluşturabilir.

Wix’i kullanmanın en iyi yanı nedir?

Wix ile platformun en iyi özelliği çok kolay olması! Bunu kullanmak için herhangi bir bilgi birikimine ihtiyacınız yoktur. Wix, teknik veya tasarım deneyimi çok az olan veya hiç olmayan kullanıcılar için sağlam bir seçimdir. Binlerce dolara mal olacak gibi görünen bir şey oluşturabilir ve hepsi haftalarca harcamadan!

Wix kimler içindir?

Çevrimiçi mağaza gerektirmeyen küçük işletmeler veya çevrimiçi olmak isteyen hobiler için Wix’i öneriyoruz. Tasarımcılar, fotoğrafçılar, müzisyenler ve portföylerini web’de göstermek isteyen diğerleri için de çok yararlıdır..

Peki Wix kimin için değil? Web siteniz üzerinde daha kapsamlı bir kontrol arıyorsanız, Wix sizin için en iyi platform olmayabilir. Kod düzenleme ve sitenizi dışa aktarma gibi özellikler teknoloji kullanıcıları için mevcut değildir.

Wix web sitesi ne kadar ölçeklenebilir?

Wix web siteleri 20 GB’a kadar veri içerebilir. Bu, en fazla veri kullanan Premium Plan için kullanılabilir. Çok sayıda büyük medya dosyası veya büyük bir web sayfası barındırmıyorsanız, bu fazlasıyla yeterli. 500 MB ile başlayın ve nasıl çalıştığınızı görün!

Wix’in nasıl bir ünü var?

Çoğu kişi zaten Wix’i biliyor ya da en azından bir Wix web sitesini ziyaret etti. Günde 73 milyondan fazla kullanıcı ve 45.000 yeni kullanıcısıyla Wix çok popüler. Gözden geçirenler, kullanılabilirlik için platformu yüksek oranda derecelendirir.

Verileriniz ne kadar güvenli? Siteniz tamamen Wix’in güvenli sunucularında depolandığından web sitesi verileriniz güvende. Wix’in güvenlik uygulamaları TRUSTe sertifikasyon programına uyum için TRUSTe sertifikalıdır. Wix ayrıca AB ve ABD-İsviçre Güvenli Liman Çerçevesine de uygundur.

Genel internet güvenliği kuralları geçerlidir. Her zaman virüs koruma yazılımı kullanın. Güvenilmeyen bağlantıları tıklamayın. Şifre güvenliği düzenlemelerine uyun. Dikkatli olun ve dikkatli olun!

Wix’in para iade garantisi var mı?

Eminim yaparlar. Tüm Premium Planlar, istediğinizi yapamayacağınızı öğrenirseniz aklınıza bir fikir veren 14 günlük standart bir para iade garantisi ile gelir.

Ana Özellikler

 • Sezgisel Sürükle ve Bırak Editörü
 • Mobil Uyumlu
 • Ücretsiz konaklama
 • Özel alan
 • 500’den fazla Tasarımcı Yapımı Şablon
 • 40’tan fazla Benzersiz Galeriler
 • Paralaks 3D Efektleri
 • Sınırsız Web Sayfası
 • HTML Yerleştirme Kodu
 • Facebook Uygulamaları
 • Kişiselleştirilmiş Google Posta Kutusu
 • Özel ve Korumalı Web Sayfaları

Endüstri Uzmanları Wix Hakkında Karar

Uzmanlar Wix’i kesinlikle seviyor. Şiddetle tavsiye edilir ve belki de piyasadaki en iyi dereceli programdır. Her şeyden önce eleştirmenler sürükle ve bırak editörü hakkında yeterince iyi şeyler söyleyemezler. Bu sezgisel araç koymak yardımcı olur

Kullanım kolaylığı söz konusu olduğunda Wix kendi liginde. Herkes Wix’i çekici bir web sitesi tasarlamak için kullanabilir ve kod bilmeseniz bile yapabileceklerinizde neredeyse hiçbir sınırlama yoktur. Wix o kadar kullanıcı dostudur ki, eleştirmenler onu kullanmak için eğlenceli olarak tanımlar. Bu, yazılım söz konusu olduğunda sıkça duyduğunuz bir şey değildir. Eleştirmenlerin özellikle hoşlandığı benzersiz özelliklerden bazıları şunlardır:

 • Bağlam menülerini sağ tıklatın. Bu araç, bir resme veya metne sağ tıklayarak düzenleme yapmaya başlamanıza olanak tanır.
 • Görüntüleri yeniden boyutlandırmak ve düzenlemek için kullanışlı araç çubuğu.
 • Görüntü saklama. Görüntüleri her seferinde yüklemek zorunda kalmadan tekrar kullanabilirsiniz.
 • Mobil uyumlu siteler.
 • Üçüncü taraf entegrasyonu için kapsamlı seçenekler.

Görünüşe göre uzmanlar, Wix’e problemleri çözmek için güvendikleri için nihai bir karar vermeye devam eden yeni editörü eleştirirken.

Wix hakkında Olumlu Tüketici İncelemeleri ve Görüşleri

Güncellemeden önce, kullanıcılar Wix’e övgüde neredeyse oybirliğindeydiler. Genellikle piyasadaki en iyi sürükle ve bırak editörü olarak tanımlanır. 2006’daki kuruluşundan bu yana, Wix sadece geliştirmeye, müşteri eklemeye ve övgü kazanmaya devam etti. Kullanıcı dostu düzenleyiciye ek olarak, kullanıcılar ayrıca şunları da sever:

 • Ödeme işleme özellikleri. Güvenli hizmet sağlamak için en büyük isimlerden bazılarıyla ortak olabilirsiniz.
 • Müşteri hizmetleri ve teknik destek. Doğrudan biriyle iletişim kurmak zor olsa da, sorunları gidermenize yardımcı olacak birçok kaynak vardır.
 • Tasarım yetenekleri. Wix, ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilebilen profesyonel görünümlü bir web sitesi oluşturmayı oldukça kolaylaştırır.

Hemen hemen her olumlu tüketici incelemesi, Wix’e 5 yıldızlı bir puan verir. Birkaç ay öncesine kadar, programa mükemmel bir puan vermeyen incelemeleri bulmak zordu.

Wix’te Olumsuz Tüketici İncelemeleri ve Şikayetleri

Yıllar boyunca Wix, e-Ticarette saygın bir lider olmuştur. Yakın zamana kadar Wix’e karşı tek şikayetler hem nadir hem de rastgele görünüyordu. Eğilimi bile oluşturacak herhangi bir tekrarlanan sorun yoktu. Ne yazık ki, son güncelleme ile tüm bunlar değişmiş gibi görünüyor.

Kullanıcılar yeni editörden duydukları memnuniyetsizlik konusunda çok açık sözlü. Yavaş, tıknaz ve düpedüz acı verici olarak tanımlanmıştır. Yeni editör, şirket için birçok sorun yaratmayı başardı. Servis biletleri artık müşteri hizmetleri departmanını bunalmış gibi görünen şikayet ve problemlerle doludur..

Editör ile sorun yaşayanlar da yardım masasına başvurma ile ilgili sorunları bildirmektedir. Bazı durumlarda, sadece bir insanla konuşmak için iki hafta beklemek gerekir. Wix, kırılmamış ve büyük bir baş ağrısı yaratmayı başaran bir şeyi düzeltmeye çalışmış gibi görünüyor.

tasarlamak & Özelleştirme

Wix ile bir hesaba kaydolduğunuz andan itibaren, tüm tasarım seçenekleri açık ve anlaşılır. Başlangıçta, profesyonel olarak tasarlanmış 510’dan fazla ücretsiz web sitesi şablonundan bir düzen seçersiniz. Bu şablonlar, uygun bir şeyler bulmanıza yardımcı olmak için kategorilere ve alt kategorilere ayrılmış olarak görünür. Örneğin İşletme kategorisini ele alalım. Üst düzey kategori daha sonra Danışmanlık içerir & Koçluk ve Hizmetler & Bakım alt kategorileri.

Wix’te boş şablonlar kullanmayı da seçebilirsiniz. Neden bu kadar şık, hazır şablonlar seçesiniz ki ?! Her hazır şablon tamamen özelleştirilebilir – hiçbir öğe yerine kilitlenmemiş.

Şablonunuzu seçtikten sonra Wix düzenleyicisi açılır. Tüm tasarım öğeleri sayfada tamamen sürükle ve bırak biçiminde oturur. Bir öğeye tıkladığınızda, öğeyi yeniden boyutlandırabilir veya yeni bir konuma sürükleyebilirsiniz. Düzenlemek ve biçimlendirmek için çift tıklarsınız. Sağ tıklatma, kopyalama ve yapıştırma, geri alma ve düzenleme gibi seçeneklerin bulunduğu başka bir menü sunar.

Bu üç gezinme çubuğu, mevcut şablonunuzu değiştirmek için ihtiyacınız olan her şeyi sağlar. Menüler, sayfayı gizleyen bazılarının aksine sinir bozucu değildir. Ayrıca daha önce kullandığınız bir şey gibi tanıdık geliyorlar.

Bilgisayarınızdan veya Facebook, Instagram, Google Drive, Flickr ve Picasa’dan hızlı bir şekilde medya ekleyebilirsiniz. Media Manager, tüm yüklemelerinizi çevrimiçi bir depoda saklayarak öğelerin tekrar tekrar kullanılabilmesini sağlar. Ayrıca, güçlü bir dahili görüntü düzenleyiciye sahip olduğu için Wix ile fotoğraf düzenlemenizi yapma seçeneği de vardır. Wix, resim başına 250 MB boyutunda resim ve video başına 1 GB boyutunda videolar yükler. Platform, siteniz yayınlandığında görüntüleri hızlı görüntüleme için otomatik olarak optimize eder.

Wix editörünün yeni sürümü modern şeritler özelliğini de kullanabilir. Şeritler zaten aşina olabileceğiniz yatay bir düzendir. Paralaks kaydırma efekti seçilebilir, bu da sitenize 3D aktif bir his verir.

Ne yazık ki, platform web sitesi HTML veya CSS kodunu düzenleme seçeneğinden yoksundur. Ancak, yüklenebilir HTML uygulamasıyla küçük özel HTML öğeleri oluşturabilir ve ekleyebilirsiniz.

Tüm çevrimiçi web sitesi üreticileri gibi, çalışmanızı sık sık kaydettiğinizden emin olun! Bu, internet bağlantılarının kesintiye uğraması nedeniyle herhangi bir değişikliği kaybetmemenizi sağlar.

Özellikleri & Araçlar

Hangi özellikler Wix’i kalabalıktan ayırıyor? Wix evreninin bazı yararlı ve çok yararlı olmayan kısımlarını topladık.

özellikgenel bakış
UygulamalarHepimizin daha fazla uygulamaya ihtiyacı var! Wix App market, web sitenize eklemek için 260’tan fazla uygulama içeriyor. Bu uygulamalar hem ücretli hem de ücretsizdir ve sosyal yayınlar için YouTube, Canlı Sohbet ve Ton gibi içerikleri içerir. Bu uygulamalar Wix’in özelleştirilmesini çok daha kişisel hale getiriyor.
Ağ sağlayıcısıWix, tüm web sitesi içeriğini yalnızca sunucularında barındırır. Bu, siteniz için harici bir barındırma hizmeti kullanma konusunda endişelenmenize gerek olmadığı anlamına gelir. Bu da aslında sitenizi barındırma tarafında optimize edemeyeceğiniz anlamına gelir..
Mobil TasarımWix, masaüstü sitenizi mobil düzende yer için otomatik olarak optimize etmez. Yine de, kendiniz düzeltmek için masaüstü ve mobil düzenlere geçmek kolaydır. Mobil sitenin altına bir mobil işlem çubuğu ekleyebilirsiniz. Bu mobil çubuk, kullanıcıların e-postaya hızlı bir şekilde erişmesini veya işletmenizi aramasını veya bir harita üzerinde bulmasını sağlar. Mobil cihazlarda sitenin yalnızca mobil sürümünün bulunduğunu unutmayın. Masaüstü sürümüne erişim yok.
Şifre korumasıWix, sitenizin her sayfasını bir şifre ile ayrı ayrı koruma olanağı sunar. temiz!
Liste OluşturucuWix’in Liste Oluşturucu, verileri depolamak için kullanabileceğiniz basit bir veritabanı yapısıdır. Etkinlikler veya tarifler gibi tekrarlanan içeriği kaydetmek için kullanın.
SEOSEO optimizasyonu, sayfa başlıkları ve meta açıklamalar gibi içerikler için kullanılabilir. Yine de SEO optimizasyonu Wix bloglarında sınırlıdır.
e-Ticaret ÇözümüWix’teki e-Ticaret paketi harika değil. Aslında, çevrimiçi satış yapmayı planlıyorsanız, tamamen farklı bir web sitesi oluşturucu kullanmanızı öneririz. Shopify veya Bigcommerce gibi seçenekler çevrimiçi mağazanızı oluşturmak için çok daha iyidir.
Wix çevrimiçi mağazalarıyla ilgili ana şikayet, yalnızca tek bir sabit gönderim bedeli seçeneğinin olmasıdır. Sadece bir tane! Bu, ister bir kanepe ister ahşap bir kase gönderiyorsanız, gönderim maliyetinizin aynı olması gerektiği anlamına gelir! Wix kullanarak e-Ticaret yapmak istiyorsanız, işlevselliği artırmak için Ecwid gibi bir eklenti uygulamasını deneyin.
Web Sitesi GüvenliğiWix’in güvenli sunucularında depolanan web siteleri. Giriş ve şifre bilgilerinin güvenli aktarımı. TRUSTe sertifikalı.
BlogSEO dostu değil, yalnızca basit blog platformu.
Ağ Geçidi EntegrasyonuPayPal, WebMoney, Skrill, Authorize.Net, PayU Latam (yalnızca Latin Amerika) veya Çevrimdışı Ödeme seçeneği.
Mobil OptimizasyonÖzel mobil düzenleme sayfası.
Özel Alan AdıYalnızca Premium planlarla kullanılabilir.
Wisitor İstatistikleriGoogle Analytics ücretli planlarda veya ücretsiz planda Web İstatistikleri uygulamasıyla kullanılabilir.
Sosyal Medya EntegrasyonuSosyal çubuk ve çeşitli uygulamalar.
Birden Fazla DilEditör 15 dilde kullanılabilir. Web sitesi metni tüm UTF8 uyumlu dillerde girilebilir.

Planlar & Fiyatlandırma

Wix Free Plan, mevcut web sitenizin durumu veya iş motivasyonunuz ne olursa olsun, başlamak için iyi bir yerdir. Premium Plan satın alıp almayacağınıza karar vermeden önce sitenizi Ücretsiz Plan’ı kullanarak oluşturun. Bir pakete kaydolmak ve ardından platformun amaçlarınıza uymadığını anlamak bir çaylak hatasıdır!

Ücretsiz Plan

Wix’in Serbest Planı, tüm Wix özelleştirilebilir şablonlarını ve eksiksiz Wix düzenleyicisini sunar. Bunların her ikisi de sonsuza dek tamamen ücretsiz olarak sunulmaktadır.!

Bu ayrıcalık için Wix, sayfanıza reklam koyar. Web sitenizin adresi de http://username.wix.com/sitename gibi görünen Wix markalıdır. Ücretsiz Plan, kullanıcılarınızın multimedya ortamınıza erişmesi için size 500 MB depolama alanı ve 500 MB bant genişliği sunar.

Profesyonel bir site için Ücretsiz plan seçeneğini kullanmamalısınız; Wix reklamları sitenizin görünümünü ucuzlaştırır. Ücretsiz Plan sadece kişisel projeler veya Wix’in sizin için doğru platform olup olmadığını görmek için olmalıdır.

Premium Planlar

Wix’in Premium Planları, Weebly ve Squarespace gibi benzer platformlara rekabetçi fiyatlandırma sunar.

Tüm Wix’in Premium Planları 14 günlük para iade garantisi ile desteklenir ve ödeme seçenekleri Visa, MasterCard, American Express veya Discover kartları ile yapılır.

Alan Adı Planına Bağlan

4 $ / ay (aydan aya)

Wix’in Premium Planlarının en temel seçeneği olan Connect Domain planı çok değerlidir. Bu plan daha yüksek bant genişliği (1 GB), Google Analytics ve premium desteği içerir. Ayrıca mevcut alan adınızı Wix’e aktarma olanağı da sunar. Connect Domain planı hala Wix reklamlarını gösterecek.

Birleşik Plan

8,25 $ / ay (yıllık) 12,42 $ / ay (aydan aya)

Wix, Wix hesaplarını kişisel kullanım için kullanan insanlar için Combo planını önerir – belki de bir hobi projesi veya aile defteri? Bir Birleşik planla, Alan Adını Bağla planındaki her şeyi otomatik olarak alırsınız. Ayrıca alan adınızı, 75 TL’ye kadar Google AdWords kredisini ve özelleştirilmiş bir favori simgesi alırsınız. Hepsinden iyisi, tüm Wix sitedeki tüm reklamları kaldırır. Combo planında 3 GB depolama alanı ve 2 MB bant genişliği bağlantısı var.

Sınırsız Plan

$ 12.42 / ay (yıllık) $ 22.90 / ay (aydan aya)

Wix’in Sınırsız planı, e-ticarete ihtiyaç duymayan serbest çalışanlar veya işletmeler için mükemmeldir. Plan, iki akıllı iş uygulamasıyla birlikte Combo planındaki her şeyi içerir. Bu uygulamalar Form Builder Uygulaması ve Site Booster uygulamasıdır. Geniş bir 10GB depolama alanı ve sınırsız bant genişliği ile birlikte gelir,.

e-Ticaret Planı

16,17 $ / ay (yıllık) 24,90 $ / ay (aydan aya)

E-Ticaret planı, e-ticaret sitelerini barındırmak için Wix’i kullanmak isteyen kişiler için tek seçenektir. Plan, Sınırsız planın tüm özelliklerini içerir ve bir çevrimiçi mağaza ekler. Wix, 20GB’de e-ticaret planı depolamasını ve 10GB’da bant genişliğini sınırlar.

Not: Ücretsiz ve ücretli uygulamaları herhangi bir plana ekleyebilirsiniz.

Müşteri desteği

Wix’in birçok özel yerleşik desteği var. Premium Plan satın alan kişiler Wix ekibinden de ekstra aşk alır.

Wix yardımıyla ilgili en iyi şeyin, editördeki öğelerin çoğunda görünen soru işareti simgesi olduğunu düşünüyoruz. Buradan, tam bir video eğitimi ile birlikte özellik yardım sayfasına erişebilirsiniz. Ve hepsi editörden ayrılmadan.

Ücretsiz plan müşterilerinin Yardım Merkezi’ndeki her şeyle birlikte buna erişimi vardır. Yardım Merkezi’nde izlenecek yollar, video eğitimleri ve çeşitli konularda makaleler bulunmaktadır. Ayrıca Wix sorunları için kullanışlı bir forum da var. Wix platformu için çevrimiçi destek kapsamlıdır.

Wix’in kullanışlı bir telefon destek hattı da var. Wix telefon destek hattı Pasifik Standart Saati ile 06: 00-17: 00 saatleri arasında sunulmaktadır. Ayrıca bir arama zamanlama veya bilet alma seçeneğiniz de vardır. Wix telefon personeli% 95 müşteri memnuniyeti notuna sahiptir ve ortalama bekleme süresi sadece 3 dakikadır. Premium Üyeler için, çağrılarınızı cevaplayabilecek bir VIP ekibi bulunmaktadır.

Kullanım kolaylığı

Wix editörü, orada en basit web sitesi üreticileri arasındadır. Kullanıcıların sıfır teknik deneyime sahip profesyonel görünümlü bir web sitesi oluşturmalarına olanak tanır.

Kullanıcı arayüzü sezgiseldir ve kullanımı son derece kolaydır. Ortalama bir kullanıcı temel konularda uzmanlaşmak için sadece 20-30 dakika sürer – öğrenme eğrisi süper hızlıdır. Bu, herkesin birkaç kısa saat içinde temel bir web sitesini alabileceği anlamına gelir. Daha önce de belirtildiği gibi, Wix editöründeki tüm özelliklerde görüntülenen Soru İşareti simgesi çok yardımcı olur.

Basit sürükle ve bırak arayüzü işleri kolaylaştırır. Bu, daha önce web sitesi oluşturmayı denememiş kişiler için büyük bir fark yaratır. İstediğiniz yerde öğeleri düzenleyebilmek, yeni başlayanlar için işleri çok basit hale getirir.

Ancak, platform tamamen kişiselleştirme ile sınırlıdır. İleri düzey kullanıcılar platform kurulumunu kısıtlayıcı bulacaktır. Wix basit olacak şekilde tasarlanmıştır, aşırı genişletilebilir olmayacak şekilde tasarlanmıştır.

Şeylerin site yönetimi tarafına gelince? Wix, web sitesi performansını izlemek için Google Analytics gibi eklentiler sağlar.

Wix, SEO optimizasyonunda nasıl bir performans sergiliyor? Ortalama, en iyi. Platform, sitelerine çok fazla trafik çekmek isteyenler için yeterince sağlam değil.

Sonuç

Wix’in kullanımı çok kolaydır; büyükannen onu asabilirdi. Tamamen özelleştirilebilir çok çeşitli hızlı ve profesyonel şablonlar sunar. Uygulama mağazası daha sonra sitenizin kullanılabilirliğini artırır.

Bu kolaylık, teknik özelleştirme seçeneğini zorladı. Wix kullanıcıları maalesef sitelerindeki arka uçları değiştiremezler. Bu nedenle, ileri düzey kullanıcılara farklı bir web sitesi oluşturucu düşünmeleri önerilir.

Wix’i ilk kez web siteleri, temel çevrimiçi portföyler oluşturanlar ve web sitelerini herhangi bir teknik veya tasarım bilgisi olmadan oluşturmak isteyen kişiler için öneriyoruz. Başkaları için, hangi web sitesi oluşturucuyu seçeceğinize karar vermeden önce diğer seçeneklere göz atmak isteyebilirsiniz.

Wix: Şık, basit ve yeni başlayanlar için tasarladığı işi yapıyor.

Karşılaştırmak

Wix

96

Weebly

95

Squarespace

94

Jimdo

93

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map