Virb İnceleme 2016


virB

Siteyi ziyaret et

8.9


AWA Puanı

virB

2007 yılından bu yana, Virb 2014 yılında GoDaddy’ye satılana kadar Medya Tapınağı’nın bir parçasıydı. Yine de, Virb site oluşturucusu kendi web barındırma, sınırsız sayfa ve içeriğe sahip bir rakip olmaya devam ediyor. Aşağıdaki Virb incelememizi okuyun.

genel bakış

 • İnternet sitesi: www.virb.com
 • Merkez: Culver City, CA
 • Kuruluş Yılı: 2008
 • Sahip olunan: GoDaddy tarafından
 • Hizmetler: Web Tasarım Bulut Yazılım, Web Hosting
 • Ücretsiz deneme: 10 gün

Virb orijinal kurucuları onu döndürmeye çalıştı ve e-ticaret, medya galerileri, bloglar ve boş sayfalar gibi kolay tema seçimi ve basit eklenti işlevselliği sağlayan bağımsız bir web sitesi oluşturucu olarak kalmaya çalıştı. Ne yazık ki, Virb’in GoDaddy tarafından sarılmış olması.

Virb, bulut barındırma ve hızlı ve güvenilir bir bağlantı sunar; Virb ile herhangi bir üçüncü taraf barındırma gerekmez veya izin verilmez. Bu, özellikle fiyatlandırma her şey dahil olduğu için acemiler için kesin bir pozitif olsa da, siteleri üzerinde daha fazla kontrolü tercih eden deneyimli web geliştiricilerinin beğenisine olmayabilir..

Yine de, bir Virb sitesine ev sahipliği yapmanın maliyeti ayda sadece 10 ABD dolarıdır ve bir site oluşturmak ve değişiklik yapmak hızlı ve etkilidir. Para iade garantisi politikası olmamakla birlikte, herhangi bir sözleşme gerekmez ve aydan aya ödeme yaparsınız..

Virb, web sitesinde “Acemi veya profesyonel, fotoğrafçı, grup, küçük işletme veya aradaki herhangi bir şey olun, Virb web sitenizi hızlı ve kolay bir şekilde oluşturmak için mükemmeldir” diyor. Kullanıcı dostu işlevselliğe sahip olduğu için bu ifadeyi tartışamayız.

Web tasarım deneyiminiz ne olursa olsun, Virb ile kolayca güzel bir site oluşturabilirsiniz. Media Temple ile çalışma süresi boyunca Virb, kullanımı kolay portföy vitrinleri nedeniyle fotoğrafçılar, tasarımcılar ve sanatçılar gibi yaratıcı türlere pazarlandı.

Virb sınırsız bant genişliği sağlar ve sınırsız sayfa ekleyebilirsiniz, böylece işletmeniz büyüdükçe ölçeklenebilir. Virb, deneyimli tasarımcılar tarafından kullanılmak üzere birçok site tasarımı, mobil duyarlılık, sosyal medya entegrasyonu, bulut barındırma ve CDN desteği ile CSS ve HTML sunar. Müşteriler bir Virb hesabıyla sınırsız bant genişliği ve disk alanı alır.

Virb, mutlak son teknolojiye ihtiyaç duymayanlar için mükemmel bir platformdur. Sanatçılar ve diğer reklamlar, diğer birçok web sitesi üreticisine kıyasla inanılmaz derecede makul bir maliyetle portföylerini oluşturmayı, depolamayı ve güzel bir web sitesinde basit e-Ticaret kurmayı basit bulacaktır. Gelişmiş ihtiyaçları olanlar için, başka bir yere bakmaktan daha iyidir.

Ana Özellikler

 • Geniş Tema Çeşitleri
 • Dahili Mobil Tasarım
 • HTML ve CSS’ye Tam Erişim
 • Siteye ve Sayfaya Özel Şifreler
 • sınırsız bant genişliği
 • Özel alan
 • SEO Araçları ve Analizi
 • Google Analytics Entegrasyonu
 • Sosyal bütünleşme
 • Ücretsiz Dosya Depolama
 • Bulut Barındırma
 • Global İçerik Dağıtım Ağı

Sanayi Uzmanları Virb Hakkında Karar

Web Sitesi Oluşturucu 2012 yılında, Virb GoDaddy’nin ana şirketi tarafından satın alındığında, web sitesi oluşturucu hakkında çok sayıda basın ve bir sonraki aşama için yüksek umutlar vardı. Dört yıl sonra, Virb henüz beklentileri karşılamadı ve suda ölü gibi görünüyor.

Bununla birlikte, uzmanlardan bahsetmeye değer bazı olumlu geri bildirimler var. Birçoğu GoDaddy’nin desteğiyle ilgilidir. Virb aracılığıyla bir site oluşturduğunuzda, bir GoDaddy hesabıyla birlikte gelen mükemmel barındırma ve güvenlik hizmetlerine erişebilirsiniz. Bu iki özellik, web sitenizi bir çevrimiçi mağazaya dönüştürmeyi planlıyorsanız özellikle önemlidir. E-Ticaret için güvenli bir siteye sahip olmak şarttır.

Genel olarak, diğer insanların Virb hakkında nasıl hissettiklerini hissetmek zordur. İncelemelerin çoğu olumlu, ama aynı zamanda çok eski.

 • http://www.hostingadvice.com/reviews/website-builder/
 • http://www.sitebuilderreport.com/website-builders/review/virb

Virb hakkında Olumlu Tüketici İncelemeleri ve Görüşleri

Eğer piyasadaki seçeneklerin sayısı ile boğulmuş ve sadece her şeyi biraz yapabileceğinizden daha bir web sitesi oluşturucu arıyorsanız, Virb bakmak isteyebilirsiniz. Evet, bazı net dezavantajlar var, ancak özellikle özelliklerin sayısı göz önüne alındığında nispeten ucuz bir seçenektir. Kullanıcılar Virb’ı aşağıdaki nedenlerden dolayı tavsiye eder:

 • Kullanım kolaylığı. Kodlama gerekmez.
 • Güzel, modern ve sofistike şablonlar.
 • Duyarlı tasarımlar.
 • Blog özelliği
 • Yararlı ve bilgilendirici video eğiticileri
 • Temiz ve şık kullanıcı arayüzü
 • Virb’nin düzenleme araçlarına ek olarak hem HTML hem de CSS’ye erişim

Görüntü ağır olan bir portföy web sitesi oluşturmak isteyenler, özellikle Virb’den memnun kaldılar. Kendini daha fazla Görsel siteye verir.

Virb Üzerinde Olumsuz Tüketici İncelemeleri ve Şikayetler

Dürüst olmak gerekirse, internette web sitesi oluşturucu Virb hakkında çok fazla bilgi yok. Yıllar içinde, Virb 2012’de GoDaddy tarafından satın alınmadan önce başarısız bir sosyal medya platformundan bir web sitesi oluşturma aracına dönüştü. program. Sahipler ve geliştiriciler, kazanımlara o kadar odaklanmışlardı ki, rekabete ayak uydurabilecek yüksek kaliteli bir ürün sağlamaya çalışacaklarını unutmuşlardı. Şu anda, Virb suda ölü gibi görünüyor ve kullanıcılar daha güvenilir şirketlere geçiyor.

 • http://www.sitebuilderreport.com/website-builders/review/virb
 • https://en.wikipedia.org/wiki/Virb

tasarlamak & Özelleştirme

özellikgenel bakış
ŞablonlarTemalar bir web sitesinin nasıl düzenlendiğini belirler, bu yüzden hoşunuza giden birini bulana kadar oynamak Virb ile eğlenceli ve basittir. Virb, aralarından seçim yapabileceğiniz 26 farklı tema sunar ve birinden diğerine geçişi kolaylaştırır. Gördüğümüz bazı web sitesi oluşturucularının aksine, temanızı değiştirmek sizi baştan başlamak için bir kareye geri götürmez; içeriğiniz ve resimleriniz kaydedilir ve yeni biçime taşınır.

Sitenize bir tema eklemek veya değiştirmek kolaydır – ilk temayı eklemek için yönetim panelinizin üst kısmındaki Tasarımınızı Özelleştir’i, değiştirmek için Özelleştir Panelinin altındaki Temayı Değiştir’i tıklayın. Buradan, hemen tıklayıp değiştirmek için mevcut temaları görüntüleyebilirsiniz. Yenisini sevmiyor musunuz? Tıklayın ve geri değiştirin.

Web Sitesi OluşturucuVirb Website Builder Arayüzünün kullanımı kolaydır; bir tema seçtikten sonra, sayfalarınız ve web sitenizin farklı alanları için kullanmak istediğiniz renkleri ve yazı tiplerini de özelleştirebilirsiniz. Sitenizi kendinize ait yapmak için işletme logonuzu ve özel bir arka plan resmini de yükleyebilirsiniz..

Bu işlevlerin tümünü sol taraftaki tasarım panelinde bulmak ve kullanmak kolaydır ve sonuçları hemen sağda görürsünüz. Yaptığınız bir değişiklikten hoşlanmıyorsanız, siteniz tam olarak istediğiniz şekilde görünene kadar hızlı bir şekilde daha iyi bir değişiklik yapabilirsiniz..

Sayfa Stilini Özelleştirme`Sayfa stili özelleştirme seçenekleri Tasarım Panelinde bulunur; sayfalardaki, yazı tiplerindeki ve metin boyutlarındaki ve temalardaki renklerin herhangi birinde veya hepsinde değişiklik yapılabilir. Arka plan resimleri, tercihlerinize bağlı olarak büyük bir resim veya daha küçük döşenmiş resimler olabilir.
site navigasyonuSitede gezinme, seçilen temaya bağlı olarak farklı alanlarda bulunan sekmelerle kolayca yapılır. Belirttiğimiz bir sınırlama, birden fazla katman derinliği olan sayfalar ekleyemediği görülüyordu; örneğin, ana widget sayfasını ve ardından mavi widget’lar, kırmızı widget’lar ve yeşil widget’lar için alt sayfalar yapmak istiyorsanız.

Virb desteği bu konudaki sorguya yanıt verdi ve diğer sayfalar için bir hub kullanacağımız bir “dizin” sayfası oluşturmamızı önerdi. Bu iki hesap üzerinde bir artı oldu – biz (ve hızlı bir şekilde!) Yanıt verdi sevindim ve bu sınırlama için bir geçici çözüm var.

İçerik yönetimiİçerik Yönetimi nispeten basittir. Oluşturduğunuz web sayfalarına istediğiniz içeriği ekleyebilirsiniz. Giriş kutusunun üst kısmında, her sayfa için bağlantılar, biçimlendirme, görüntüler ve farklı stiller eklemenizi sağlayacak basit bir düzenleyici vardır. Bu sayfada ayrıca, yerinde veya Dropbox hesabında depolanan dosyalarınıza erişebileceğiniz bir “dosya depolama” bağlantısı da vardır.
Fotoğraf ve GalerilerFotoğraflar ve Galeriler Virb’in mükemmel olduğu bir alandır. Temalar sayesinde fotoğraf sayfaları, galeriler ve resimli listeler oluşturabilirsiniz. Dikey ve yatay galerilerden slayt gösterilerine ve hatta görüntüleri daha büyük açıp ekranın geri kalanını koyulaştıran ışık kutusu seçeneklerine kadar çeşitli ekran türleri vardır. Resim eklemek için Fotoğraflar’ı tıklayın & Videolar düğmesi ile doğrudan bilgisayarınızdan birden fazla resim yükleyebilirsiniz. Doğrudan Flickr, Vimeo ve Instagram’dan görüntü eklemek de mümkündür.
Mobil Site OluşturmaMobil Site Oluşturma, Virb ile otomatiktir; web sitenizin mobil cihazlarda doğru bir şekilde görüntülendiğinden emin olmak için yapılacak ek bir işlem yoktur.
Sosyal Paylaşım EntegrasyonuSosyal Paylaşım Entegrasyonu, Virb’de kullanıma sunulan widget’lar ile kolaydır. Hayranlarınızın sizi kolayca takip edebilmesi için en son yayınlarınızı gösteren bir Facebook “Beğen” kutusu veya bir dizi Sosyal Medya Bağlantısı ekleyebilirsiniz. Ayrıca, Last.fm veya Open Table için müzisyenler veya restoranlar için değerli olabilecek daha özelleştirilmiş widget’lar var.
Özel Tasarım HizmetleriTasarım Hizmetleri doğrudan Virb sitesinden kullanılamıyor gibi görünse de, Virb web sitenizi sizin adınıza ele almak için bir tasarım uzmanı kiralayabilirsiniz. Dürüst olmak gerekirse, acemilerin herhangi bir yardım almadan bir web sitesi oluşturmak ve başlatmakta sorun yaşamayacak kadar basit olduğunu düşünüyoruz..

Özellikleri & Araçlar

özellikgenel bakış
KurmakVirb’deki kurulum basittir. Kaydolun, bir tema seçin, beğeninize göre ayarlayın ve içerikle doldurun.
Web TasarımBir veya iki düğmeyi tıklatarak seçim yapabileceğiniz 26 farklı tema var ve aynı sayfada renkleri ve yazı tiplerini değiştirebilirsiniz. Arka plan resimlerini ve dokularını da kolayca yükleyin.
Gezinme derinliğiBu bir sınırlama gibi görünüyor, çünkü ikinci bir gezinme katmanı ekleme yeteneğinin olduğu hiçbir yerde görmüyoruz. Bunun anlamı, hiçbir alt sayfa oluşturulamaz.
Widget’lar ve UygulamalarSite, Facebook Like Box widget’ından RSS yayın widget’ına, sosyal paylaşım düğmesi widget’larına, Twitter, OpenTable, Last.fm, blog ve özel widget’lara kadar birçok widget sunuyor..
Para Kazanmaİçerikteki bağlı bağlantıların ötesinde Virb sitelerinden para kazanmanın bir yolu yok gibi görünüyor. Örneğin, reklam alanları eklemenin bir yolunu görmüyoruz.
Ziyaretçi İstatistikleriSitenize bir Google Analytics hesabı eklemek, ihtiyacınız olan istatistik bilgilerini verecektir.
Fotoğraflar, Videolar ve SesDaha önce belirtildiği gibi, bunlar Virb’nin parladığı alanlardır. Farklı yapılandırmalarda yüklenmesi ve görüntülenmesi kolaydır.
BlogSitenize basit bir blog sayfası ekleyin ve istediğiniz zaman yeni içerik ve haberler yükleyebilirsiniz..
Google HaritalarÜzerinde Google Haritalar kodu bulunan bir widget’ı kolayca ekleyebilirsiniz. İşletmenize veya müşterilerinizi yönlendirmek istediğiniz herhangi bir yere özelleştirilmiş bir harita oluşturmak için çevrimiçi olarak çok sayıda harita üreticisi bulunmaktadır.
HTML DüzenleyiciBazı kodlama deneyimi olan kullanıcılar için, site içeriğinizde bazı HTML’lerin kullanılmasına izin verir.
Sosyal Medya EntegrasyonuVirb bazı iyi sosyal medya entegrasyonuna izin verir; takipçilerin sizi bulması için sosyal bağlantılar, bir kutu gibi Facebook, son tweet’lerinizi gösteren bir Twitter widget’ı ve Instagram hesabınızdan doğrudan sitenize resim çekme yeteneği.
Depolama alanı500 MB’a kadar depolama alanı.
Bülten AracıVirb, Wufoo’yu bültenler ve posta listeleri için tercih ettikleri araç olarak sunuyor. Üç biçime kadar ücretsizdir ve bunun ötesinde ölçeklenebilir.
Forum Desteği.Bir Virb sitesine forum eklemek için herhangi bir yol görmüyoruz.
E-Ticaret / Online Mağaza.Virb siteleri, beğeninize göre özelleştirebileceğiniz basit bir mağaza çözümü sunar. Ayrıca doğrudan Etsy veya Big Cartel’den bilgi alabilir.
Ağ Geçidi EntegrasyonuVirb’de müşterileriniz için ödeme ağ geçitleri ayarlamanın bazı yolları vardır. En kolayı, tüm girişlerinizi ve Ağ Geçidi işlevselliğini çekecek olan Big Cartel veya Etsy’yi entegre etmektir. Mevcut diğer seçenekler Wazala, PayPal veya harici site bağlantılarıdır.
SEO Dostu.Virb yeteneği sunar ve kullanıcıları oluşturulan her sayfaya sayfa meta açıklamaları ve anahtar kelimeler eklemeye teşvik eder.
Site Sınırlı Erişimi (Parola Koruması)Parola koruması tüm site için ve tek tek sayfalar için de kullanılabilir.
Google® AnalyticsBir widget ile siteye kolayca entegre edilebilir.
Web Sitesi Oluşturucu GüvenlikVirb, siteniz için güvenli bulut barındırma hizmeti sunar.
Birden Fazla DilŞu anda, birden fazla dil desteklenmemektedir ve Virb’in destek bilgilerinde bu sorunu telafi etmek için Google Çeviri ekleniyor.
Mobil OptimizasyonWeb siteleri başlangıçtan itibaren otomatik olarak mobil cihazlara yanıt verir.
CDN TeknolojisiVirb, görüntüler ve CSS gibi içerik sunan CDN teknolojisini destekler.
Formlar ve Anketlerİletişim formlarının kurulumu kolaydır, diğerlerinin kod veya üçüncü taraf form oluşturucu ile yapılması gerekir.

Planlar & Fiyatlandırma

Virb ile fiyatlandırma çok basit ve makul. Bu web sitesi oluşturucusunda 10 günlük ücretsiz deneme süresi vardır ve bu başlangıç ​​dönemine katılmak için kredi kartı kullanılmaz. Deneme süreniz bittikten sonra siteniz için ödeme yapmanız gerekir; geliştirmek istediğiniz web sitesi başına aylık maliyet 10 ABD dolarıdır.

Bir kredi kartı veya banka kartı veya PayPal ile ödeme yapabilirsiniz ve ayda bir kez otomatik olarak faturalandırılır; yıllık faturalandırma yöntemi yoktur ve istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Bu fiyata sınırsız sayfalar, yerleşik mobil stil, site özelleştirme, özel bir alan adı, paylaşmayı düşündüğünüz tüm resimler, ses ve videolar, bulut barındırma, entegre bir blog platformu ve web sitenizi yapmak için kullanılacak birçok güzel tema dahildir şık.

E-Ticaret ile ilgilenenler için Virb, sitenize trafik çekmenize yardımcı olmak için mağaza entegrasyonu, dosya depolama, arama motoru optimizasyonu ve site analizi sunar. Müşteri desteği aylık ücretinize dahildir, ancak mevcut kullanıcılardan çevrimiçi olarak (Facebook’a göz atın!) Bir sorun olduğunda yardım almak için geçen süre hakkında şikayetler olmuştur..

Müşteri desteği

Müşteri desteği, Virb web sitesinde birkaç farklı şekilde sağlanır. Destek eksikliğiyle ilgili rumlingler oldu ve site gezintisi hakkında sahip olduğumuz e-postayla gönderilen bir soruya yanıt vermenin kısa süresinden etkilendik.

Web sitesi bir bilgi tabanı Virb’de bir web sitesi oluşturmak veya yönetmekle ilgili en sık sorulan soruların yanıtlarını bulmak için arama yapabilirsiniz. Ayrıca, yeni kullanıcıların platforma alışmaları için temelleri aşan bir video eğitimi de vardır..

Virb sitesinde sunulan herhangi bir telefon veya sohbet desteği bulamadık. Ayrıca, bir zamanlar insanların sorunları tartışabileceği ve diğer kullanıcılardan yardım alabileceği bir topluluk forumu bölümü vardı; engelli gibi görünüyor.

Bahsettiğimiz gibi, Virb destek e-postamız sadece birkaç saat içinde cevaplandı. E-posta desteği Pazartesi-Cuma 09: 00-18: 00 (EST) saatleri arasında sunulmaktadır.

Bizim soru sabah erken gönderdi ve öğle vakti bir yanıt vardı. Fena değil! Daha da iyisi, e-posta tonu hem samimi hem de profesyonel ve biz uğraşan sorunu hakkında iyi tavsiyeler sundu. Genel olarak, bu e-posta bize Virb’in ölümünden tamamen erken gibi hissettirdi.

Kullanım kolaylığı

Virb kullanımı son derece kolaydır; bir tema seçin ve web sitenizin olması gereken sayfaları ve bölümleri eklemek için tıklamaya başlayın. İsterseniz arka plan resimleri, logolar ve diğer görselleri ve ses ve video kayıtlarını yükleyebilirsiniz.

Virb’de eksik olan önemli bir şey sürükle bırak işlevselliğidir; en kolay sistem türü olduğu bilinmektedir. Buna rağmen, bu, yeni başlayanların herhangi bir kodlama becerisi veya programlama bilgisi olmadan kendilerini tamamen profesyonel görünmelerini sağlamak için kullanabileceği web sitesi oluşturucusudur..

Arayüz basittir ve anlaşılması çok kolaydır. Temalar güzel görünüyor ve çerez kesici stilleri değiller. Her biri farklı görünür ve temaları kolayca değiştirmeyi kolaylaştıran mantıksal kısıtlamalar içinde kalırken kullanıcıya benzersiz bir görünüm sunmak için özelleştirilebilir.

Acemi kullanıcılar bir web sitesini bir araya getirme kolaylığını beğeneceklerdir; deneyimli kullanıcılar süreç üzerinde tam kontrol eksikliğinden nefret edecek.

Sayfalar daha önce de belirtildiği gibi hızla eklenir. İçerik, Microsoft Word sayfasına çok benzeyen bir düzenleyici tarafından sayfalara eklenir, bu nedenle çoğu insanın içinde nasıl manevra yapacağını anlaması kolay olacaktır. Bu nedenle içerik eklemek veya değiştirmek çok kolay.

Sonuç

Genel olarak, Virb acemi bir kullanıcı ve hatta daha deneyimli olanlar için oldukça iyi bir web sitesi kurucusudur..

Yeni ve alakalı kalmak için web sitesi oluşturma platformlarının sürekli olarak geliştirilmesi ve güncellenmesi gerekir; Virb’in siber uzaya doğru kaydığını görebiliriz. Zaten, sosyal medyadaki yayınlar hiç zayıf değil ve sorular ve yorumlar cevapsız kalıyor.

GoDaddy’nin mevcut kullanıcılardan ödülleri almaya devam etmeye istekli olduğu çok açık, ancak ürünü pazarlamak veya abone tabanına eklemek istemiyorlar. Bu nedenle, potansiyel kullanıcıların bu platforma başlamadan önce uzun ve çok düşünmelerini öneriyoruz.

Karşılaştırmak

virB

90

Wix

96

Weebly

95

Squarespace

94

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map