Spark Pay İnceleme 2016


Kıvılcım Ödemesi

Siteyi ziyaret et

9.3


AWA Puanı

Kıvılcım Ödemesi

Spark Pay, Capital One’dan bir ödeme işleme uygulaması olarak başladı, ancak yakında AmeriCommerce satın alıp kendi e-Ticaret platformunu oluşturarak genişletildi. Benzersiz bir üründür, çünkü Amerika’nın en büyük bankalarından biri tarafından desteklenir, ancak girişimcilerin tasarım yaratıcılığı ve vizyonuna sahiptir..

Artıları

 • Sınırsız Ürün Seçenekleri
 • Kolay Tema Editörü
 • Ücretsiz Facebook Mağazası
 • Ücretsiz Şablonlar

Eksileri

 • Uluslararası Ödeme Seçenekleri için Sınırlı Destek
 • 7/24 Telefon Desteği Yok
 • Pahalı Uzatma Ücretleri

genel bakış

 • İnternet sitesi: www.sparkpay.com
 • Merkez: McLean, Virginia
 • Kuruluş Yılı: 2005
 • Kategoriler: e-Ticaret Bulut Yazılımı
 • Hizmetler: Tüccar hizmetleri
 • Ücretsiz deneme: 14 gün

Büyük endüstri oyuncuları olmadan önce küçük girişimler olarak başlayan diğer platformların aksine, Spark Pay küresel bir bankanın desteğiyle başladı. Bu, avantajları ve dezavantajları ile birlikte gelir. Tahmin edebileceğiniz gibi, tüm platform ödemeleri işlemeye ve işletmenizin finansal ucunu yürütmeye daha fazla odaklanmıştır. Hala bir çevrimiçi iş başlatmak ve çalıştırmak için gereken tüm özellikleri sağlarken, bazıları ikincil. Programın ödeme işleme kısmına arka plan ayırıyorlar.

Kıvılcım Pay daha çok sayı gevrek olan herkes için mükemmeldir. Birden fazla mağaza açmak ve işlem ücretlerinden kaçınmak istiyorsanız, Spark Pay uygun bir seçenek sunar. Bununla birlikte, herkesin kullanabileceği kadar çok yönlüdür. İster deneyimli bir işletme sahibi olun ister yeni başlayan bir girişimci olun, Spark Pay fikirlerinizi yürütmenize ve satış yapmanıza yardımcı olabilir.

Standart özellikler

 • Birden fazla mağazayı ve siteyi tek bir yönetici kontrol panelinden yönetebilme
 • WYSIWYG editörü
 • Otomatik veri yedekleme
 • Ücretsiz paylaşılan SSL sertifikası
 • Web üzerinde barındırılan

Sınırlamalar

Bant genişliği ve depolama söz konusu olduğunda Spark Pay’ın sınırlamaları olduğunu unutmayın. Ayda ne kadar fazla ödeme yaparsanız o kadar fazla ürün ekleyebileceksiniz. Sadece en pahalı planlar sınırsız seçenek sunar. Ayrıca, API’ya erişmek istiyorsanız, 299 $ kurulum ücreti ve 39 $ aylık ücret ödemeniz gerekecektir..

Ölçeklenebilirlik

İşletmeniz büyüdükçe Spark Pay buna göre adapte olur. Web sitenizi ilk kurduğunuzda, tüm çanları ve ıslıkları kullanamayabilirsiniz. Bunlar, ilerledikçe ekleyebileceğiniz özelliklerdir. Ayrıca, fiyatlandırma planınızı istediğiniz zaman yükseltebilirsiniz.

İptal politikası

Spark Pay ile istediğiniz zaman ceza ödemeden iptal edebilirsiniz. Para iade garantisi sunmasalar da, taahhütte bulunmadan önce platformu denemek için 14 günlük ücretsiz denemeden yararlanabilirsiniz..

itibar

Bazı açılardan jüri hâlâ yok. Spark Pay çok fazla tanıtım üretmedi. 5.000’den fazla mağazayı destekliyorlar, ancak şirket henüz sektörde dalga yaratmadı. Müşteri incelemeleri bile azdır. Genel olarak, geri bildirim olumlu oldu ve Spark Pay birkaç ödül kazanmayı başardı.

Ödüller ve Sertifikalar

2010 CODiE Ödülü Inc.’in 2012 yılındaki en iyi şirketler listesine katıldı

Ana Özellikler

 • Kısmi Siparişler ve Bölme
 • Özel Alan Adı
 • Tam HTML ve CSS Erişimi
 • Çoklu Vitrinler
 • İş Akışı Kural Motoru
 • Nakliye Araçları
 • Direk nakliye
 • Önceden Oluşturulmuş E-posta Şablonları
 • Stok Bildirimleri
 • abone & Tekrarlanan Ürünler
 • Muhasebe Entegrasyonu
 • E-posta Otomasyonu

Endüstri Uzmanları Kıvılcım Ödemesine Dair Karar

e-Ticaret Platformu Negatiflerle başlayalım. Her şeyden önce, Spark Pay ABD’deki işletmeler için çok cana yakın, ancak uluslararası işlemleri tamamlamaya çalışırken sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Küresel bir erişime sahip olmak istiyorsanız, herhangi bir hıçkırıktan kaçınmanıza yardımcı olacak farklı bir seçenek aramak isteyebilirsiniz. Ayrıca, kullanıcıların fazlalık ücretlerinin farkında olması gerekir. Bu, e-ticaret yazılım programları arasında oldukça yaygın bir uygulama olmakla birlikte, her ay beklenmedik maliyetlere neden olabilir. İncelemeleri okursanız, birçok eleştirmenin programı yetersiz bir underdog olarak selamladığını göreceksiniz. Gerçek şu ki, program çok fazla pazarlama almıyor, ancak sektörün en iyi uzmanları tarafından şiddetle tavsiye ediliyor.

Herkes, Spark Pay’ın size taviz vermek zorunda hissetmenize neden olmayacak sağlam bir mağaza üreticisi ve yönetim aracı sunduğunu kabul ediyor. Aslında, birçok eleştirmen Spark Pay yönetici bölümlerinin herhangi bir rakipten daha sezgisel ve daha iyi tasarlandığını iddia ediyor. Çok büyük beğeni toplayarak, mükemmel bir ürün elde ettiğinizi bilerek “Spark Pay” ı seçtiğinizden emin olabilirsiniz..

 • http://ecommerce-software-review.toptenreviews.com/shopping-cart-elite-review.html
 • http://www.merchantmaverick.com/reviews/americommerce-review/
 • https://www.sparkpay.com/sellonline/features
 • http://venturebeat.com/2014/10/31/capital-one-buys-ecommerce-site-builder-tool-americommerce/
 • 20 Nisan 2016

Spark Pay Hakkında Olumlu Tüketici İncelemeleri ve Görüşleri

Yine, bu programın en son evrimi hakkında çok fazla bilgi yok, ancak tüketicilerin program hakkında neyi sevdiğini ve Spark Pay’ın nereye gittiğini hissedebilirsiniz. Spark Pay’ın göze çarpan özelliklerinden biri birden fazla vitrin önünü yönetme yeteneğidir. Bu e-ticaret yazılımında nadirdir.

Tüketiciler ayrıca yazılımın güvenilir doğasını takdir ediyor gibi görünüyor. Spark Pay, sorunsuz bir şekilde entegre edilen güncellemeleri düzenli olarak sunar. Yıllar boyunca, kesintilerle ilgili çok az rapor olmuştur. Kullanıcılar, pazarla birlikte gelişmeye devam eden tutarlı ve güvenilir bir program bekleyebilir.

Spark Pay’ı seçmenin diğer büyük yararı, büyük bir bankanın desteğine sahip olmanızdır. Ana öncelik güvenlikse, Spark Pay ile yanlış gidemezsiniz. Müşterileriniz bilgilerinin korunduğundan emin olacaklar.

Spark Pay ile İlgili Olumsuz Tüketici İncelemeleri ve Şikayetleri

AmeriCommerce, Capital One tarafından 2014 sonbaharında satın alındı ​​ve Spark Pay’a dönüştü. Bu geçişten önce, AmeriCommerce göreceli olarak başarılı olmuş ve genellikle uzmanlar tarafından alkışlanmıştır. Ancak, müşterilerin iyileştirme alanı hakkında söyleyecekleri çok şey vardı. Spark Pay’ın orijinal sürümü, özellikler, şablonlar ve güvenlik tasarlama konusunda kısa sürdü. Büyük bir banka tarafından satın alındıktan sonra, güvenlik özellikleri önemli ölçüde iyileşmiştir, ancak tasarım yetenekleri hala gecikmektedir. Bu sadece AmeriCommerce için birincil odak noktası değildi ve Spark Pay için henüz en önemli öncelik haline gelmedi.

AmeriCommerce, müşteri hizmetleri söz konusu olduğunda da oldukça olumsuz işaretler aldı. Müşterileri destek ekibinden memnun olarak tanımlamak yetersizdir. Çevrimiçi incelemelere bakıldığında, Spark Pay’ın bunu ters çevirip çeviremeyeceği henüz belirlenmedi.

 • http://ecommerce-platforms.com/ecommerce-reviews/the-ultimate-americommerce-ecommerce-review
 • http://www.merchantmaverick.com/reviews/americommerce-review/
 • http://andrewbleakley.com/americommerce-review/
 • http://www.cpcstrategy.com/blog/2014/03/americommerce-review/

tasarlamak & Özelleştirme

Tasarım Spark Pay’ın en büyük gücü olmayabilir, ancak tamamen işlevsel bir web sitesi kolayca oluşturabilirsiniz. Temalar flaş ve işi bitirme konusunda daha az. Şu anda var 51 ücretsiz tema ndan şeçmek. Bir web sitesinden daha çok bir blog gibi görünme eğilimindedirler, ancak her temayı kolayca özelleştirebilirsiniz.

Premium Temalar

Daha zarif görünen bir tema ile başlamak istiyorsanız, premium bir seçenek satın almayı düşünün. Seçeneklerin çoğu nispeten ucuz ve maliyeti yaklaşık 95 $.

Tasarım Arayüzü

Temalar en iyisi olmasa da, tasarım arayüzü kesinlikle etkileyici. Canlı görüntü, değişiklikleri gerçek zamanlı olarak görmenizi sağlar. Kolayca değişiklik yapmak için sürükle ve bırak düzenleyicisini de kullanabilirsiniz. Değişiklikleri kendiniz kodlamayı mı tercih ediyorsunuz? Belirli düzenlemeleri programlamak için hem HTML hem de CSS’ye erişin. Yeni başlayan biriyseniz, tasarım seçeneklerini kolayca deneyebilir ve programı hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Sitenizde gezinmek, ürün eklemek ve aramaları filtrelemek daha kolay olamazdı. Bir Facebook işletme sayfasını yönetebiliyorsanız, Spark Pay kontrol panelinde hızlı bir şekilde bulabilirsiniz.

Mobil Tasarım

Tüm temalar duyarlı ve mobil cihazlarda görüntülenmeye hazır. Müşterileriniz her yerden alışveriş yapabilir ve yine de çekici bir mağazanın keyfini çıkarabilir. Web sitenizin yönetici bölümünü herhangi bir tablette veya mobil cihazda da görebilirsiniz. Bu, hareket halindeyken mağazanızı yönetmenizi kolaylaştırır.

İçerik yönetimi

Çeşitli düzenleme araçları içerik eklemeyi kolaylaştırır. Bir şirket blogunu başlatın, sayfaları güncelleyin ve yalnızca birkaç tıklamayla değişiklik yapın.

Sosyal medya

Tüm Spark Pay hesapları bir Facebook uygulamasıyla birlikte gelir. Ürünleri tweetleyebilir ve tam sosyal medya entegrasyonunun tadını çıkarabilirsiniz. Bu, müşterilerle bağlantı kurmak ve onlarla etkileşim kurmak için mükemmel bir yoldur

Tasarım Hizmetleri

Mevcut bir temayı özelleştirme konusunda yardım istiyorsanız, Spark Pay’ın Tema Özelleştirme Hizmetinden yararlanabilirsiniz. Temel plan 750 $ ‘dan başlıyor ve fiyatlar 2.999 $’ dan başlıyor. Tam saha tasarım hizmetleri de mevcuttur. 4,999 $ karşılığında sıfırdan duyarlı bir tasarım oluşturmak için bir web tasarımcısıyla birlikte çalışın. En kapsamlı tasarım paketinin fiyatı 8,999 dolar.

Özellikleri & Araçlar

özellik
genel bakış
Çevrimiçi Mağaza KurulumuBaşlamak kolaydır. Kaydolduktan sonra size iki bağlantı gönderilir. Biri sizi hesap kontrol panelinize götürür. Diğeri sizi mağazaya yönlendirir. Çekici bir mağaza oluşturmak için adım adım kılavuz için kurulum sihirbazını kullanın. Kurulum hakkında daha fazla ipucu için yararlı video eğitimlerini de izleyebilirsiniz
Bant Genişliği ve DepolamaHem bant genişliği hem de depolama alanında kapaklar vardır. Miktar her pakete göre değişir. Başlatılan “Steel” paketi, aylık 24,95 $ karşılığında 100 ürün, 2 GB bant genişliği ve 250 MB depolama alanı ile geliyor. Planınızın sınırlarını aşmak için sizden fazlalık ücretleri alınır. Ancak, ücretler açıkça bildirilmez. Planınızı sonuçlandırmadan önce bir temsilci ile konuştuğunuzdan ve bu sorunu açıkladığınızdan emin olun.
Alışveriş Sepeti Eklentileri ve EklentileriAlışveriş sepetinize entegre edebileceğiniz birkaç ücretsiz eklenti vardır. Aksi takdirde, bir kerelik veya aylık bir ücret ödemeniz gerekir. Kullanılabilir bazı popüler eklentiler arasında Quickbooks, Wufoo, MailChimp ve Avalara bulunur
Sipariş yönetimiKullanışlı arama ve filtre seçenekleri, hızlı bir şekilde bulmanıza ve siparişleri yönetmenize olanak tanır. Siparişleri mobil cihazlarda bile görüntüleyebilir ve işleyebilirsiniz. Müşteriler ayrıca sipariş durumları hakkında bilgi sağlayan otomatik e-posta güncellemelerini takdir edeceklerdir
Envanter yönetimiYönetici arayüzünde gezinmek kolaydır ve otomatik uyarıları ayarlayabilirsiniz. Müşteriler, ürünler tekrar stokta olduğunda bildirim almayı bile seçebilir
Gönderi TakibiSpark Pay ile, ürünleri göndermek için birden fazla depo kullanabilirsiniz. Otomatik e-postalar, sipariş verildiğinde, gönderildiğinde ve yerine getirildiğinde müşterileri bilgilendirir
CRM ÖzellikleriBu, Spark Pay’ın eksik olduğu başka bir alandır. Müşteriler bilet gönderebilir ve sorunları izleyebilirsiniz, ancak CRM araçları en iyi ihtimalle minimum düzeydedir. En iyi müşteri hizmetini sunmanıza yardımcı olmak için çok az çaba harcandığı açıktır. Bu alandaki yeteneklerinizi artırmak için bir eklenti yüklemeyi düşünebilirsiniz
Şablonlar ve Temalar51 ücretsiz tema arasından seçim yapın veya premium bir tema için yaklaşık 100 $ ödeyin. Özel tasarım hizmetleri de mevcuttur. Genel olarak, tema seçenekleri oldukça basit. Sitenizi özelleştirmek için biraz zaman ayırmaya istekli iseniz, şeyleri canlandırabilirsiniz
Entegrasyonlar ve EklentilerSpark Pay, piyasadaki en popüler iş ve içerik yönetimi programlarından bazılarıyla uyumludur. Web sitenize kolayca işlev ekleyebilirsiniz
Mobil e-TicaretMevcut tüm temalar mobil uyumlu ve tamamen duyarlı. Mağazanızı telefonunuzdan veya tabletinizden bile yönetebilirsiniz. Ancak, özel tasarım hizmetlerini tercih ederseniz, duyarlı bir çevrimiçi mağazaya sahip olmak için yaklaşık 1.000 ABD Doları daha ödersiniz.
Ağ sağlayıcısıSpark Pay, barındırma sitelerine yardımcı olmak için Rackspace’i kullanır. Bu programlar birlikte, verilerinizi koruyacak tamamen barındırılan bir site sağlamak için çalışır
Uygulama mağazasıSpark Pay uygulama mağazası, mağazanıza kolayca entegre edilebilen seçeneklerle doludur. Sektör lideri programlar arasından seçim yapın ve ücretsiz seçenekleri mutlaka kontrol edin.
BlogYalnızca bir şirket blogunu başlatmakla kalmaz, aynı zamanda istediğiniz kadar blog da çalıştırabilirsiniz
SEO ve PazarlamaRekabetçi bir alışveriş sepeti platformundan bekleyebileceğiniz tüm standart pazarlama araçlarının keyfini çıkarın. Meta etiketler ve açıklamalar oluşturun, URL’leri otomatik oluşturun ve sayfa yönlendirmelerini hızla uygulayın
Haber bültenleriOtomatik olarak e-posta ve bülten gönderme söz konusu olduğunda, Spark Pay kapsamlı bir seçenek listesi sunar. Envanter göndermek veya güncellemeler sipariş etmek veya yeni ürünlerin reklamını yapmak istiyorsanız, müşterilerle bağlantı kurmak kolaydır. Constant Contact veya Mail Chimp gibi üçüncü taraf programları bile entegre edebilirsiniz
Güvenlik özellikleriCapital One tarafından sunulan bir platformdan beklediğiniz gibi, güvenlik Spark Pay ile en üst düzeydedir. Platform etkileyici güvenlik duvarları, 128 bit SSL şifrelemesi ve güçlü barındırma sunucuları sunar
PCI SertifikasıSpark Pay PCI Sertifikalı
İçerik yaratımıİstediğiniz kadar blog oluşturun ve düzenlemeleri gerçek zamanlı olarak görüntüleyin
Hediye sertifikalarıSpark Pay, hediye sertifikaları satmanıza, kupon kodları sunmanıza ve özel indirimler oluşturmanıza olanak tanır
Ödeme seçenekleriSpark Pay 50’den fazla ödeme ağ geçidini destekler. Spark Pay Merchant Services’a bile kaydolabilir ve tüm hizmetlerinizi aynı şirket altında toplayabilirsiniz
Vergi ve Nakliye HesaplayıcılarıVergi ve gönderim, yere göre otomatik olarak hesaplanacaktır
RaporlarÇeşitli güçlü ve anlaşılır raporlama araçlarının keyfini çıkarın. Spark Pay, kapsamlı bir raporlama panosu içerir. Satış numaralarını görüntüleyebilir, en iyi ürünleri izleyebilir ve belirli trafik ayrıntılarını araştırabilirsiniz
Site İstatistikleriGoogle Analytics, site performansını izlemenin kolay bir yoludur ve karşılaştırma grafikleri oluşturur. Ancak, daha fazla hedeflenmiş bilgi görüntülemek istiyorsanız diğer programları da entegre edebilirsiniz. Ne kadar veri toplamak istediğiniz size kalmış. Spark Pay tercihlerinizi destekleyecek

Planlar & Fiyatlandırma

Fiyatlandırma ve karşılanabilirlik söz konusu olduğunda, Spark Pay rakipleriyle aynı çizgide. Temel giriş seviyesi planları aylık 24,95 $ ‘dır ve bir iş kurmak için yeterli depolama ve trafik sağlar. Satın almadan önce denemek istiyorsanız, ücretsiz denemeye kaydolun. Bazı bilgiler vermeniz gerekecek, ancak kredi kartı gerekmiyor.

Platformu keşfetmek ve sizin için doğru olup olmadığına karar vermek için 14 ücretsiz gününüz olacak.

Spark Pay’a göre, en popüler paketleri aylık 99 $ ‘lık “Gümüş” plan. O içerir:

 • 5.000 ürün
 • 15 BG trafik
 • 1 GB depolama alanı
 • Ücretsiz paylaşılan SSL
 • İşlem ücreti yok.

Diğer alışveriş sepeti platformlarıyla, fiyatlandırma paketlerini yükseltirken üst düzey özelliklere daha fazla erişim elde edersiniz. Spark Pay için durum böyle değil. Hangi paketi satın alırsanız alın aynı özelliklerin tadını çıkaracaksınız. Asıl belirleyici faktör, işletmenizin büyüklüğü ve her ay ne kadar hacim elde edeceğinizdir. Bir paketi büyütürseniz, istediğiniz zaman kolayca yükseltebilirsiniz. Program tamamen ölçeklenebilir.

Gizli ücretler

Çoğunlukla, Spark Pay fiyatlandırmaları hakkında oldukça açık. Aylık faturanızda ne bekleyeceğinizi bilmelisiniz. Bir gri alan fazlalık ücretleri. Depolama veya bant genişliği sınırlamalarını aşarsanız ne kadar ücretlendirileceğiniz açık değildir. Herhangi bir sürprizden kaçınmak için bir arama yapmak ve bunu temizlemek iyi bir fikirdir. Görünüşe göre, bu pazarlık oranıdır, bu yüzden bazı taleplerde bulunmaktan ve ne dediklerini görmekten korkmayın.

Müşteri desteği

Ne yazık ki, Spark Pay’ın müşteri destek hizmetleri hakkında söylenecek çok fazla parlak şey yok. Yardıma ihtiyacınız varsa, iletişime geçmenin birkaç yolu vardır:

 • Canlı müşteri desteği (09:00 – 17:00 CT)
 • Telefon
 • Bilgi tabanı
 • Giriş gerektiren Bilgi Merkezi
 • E-posta
 • Bilet gönderebileceğiniz Destek Portalı

Sorun, destekle iletişime geçmenin pek çok yolu olmaması değil. Sorun, yanıt süresinin çok uzun olması ve aldığınız bilgilerin o kadar yararlı olmamasıdır. Çoğu şirkette, canlı sohbet muhtemelen hızlı yanıt almanın en iyi yoludur. Spark Pay, sadece sınırlı bir pencere sağlar. Bu, farklı zaman dilimlerindeki müşteriler, özellikle uluslararası müşteriler için zorlaştırır.

Müşteri desteğinin öncelikleri olmadığı açıktır. Kendi başınıza çözerek çok fazla sorun yapmayı bekleyin. Danışmak için çok sayıda eğitim, makale ve bilgi merkezi vardır, ancak kalifiye bir uzmanla konuşmak çok daha zor olabilir.

Kullanım kolaylığı

Büyük bir bankaya bağlı bir platformun kullanım kolaylığı söz konusu olduğunda bazı gerçek boşluklara sahip olmasını bekleyebilirsiniz, ancak Spark Pay şaşırtıcı derecede kullanıcı dostudur. Kurulumu kolaydır. Tek yapmanız gereken, gelen kutunuza gelen birkaç bağlantıyı tıklayıp kurulum sihirbazını takip etmektir. Acemiler için bu, platformun organizasyonunu tanımak ve yerden kurtulmak için yardım almak için mükemmel bir yoldur.

Yönetici panosu, kullanım kolaylığı açısından da iyi bir konumdadır. Spark Pay’ın başlangıçta girişimciler ve geliştiriciler tarafından tasarlanan bir e-ticaret sitesi olduğunu unutmayın. Gösterge paneli bu hassasiyeti yansıtır ve kullanımı çok kolaydır. Çok dağınık olmaktan kaçınır ve sık kullanılan araçlara alışmanıza izin verir.

Kod ve WYSIWYG editörüne erişimin yanı sıra Spark Pay, canlı bir düzenleme özelliği de sunar. Doğrudan mağazanızda değişiklik yapabilir ve bunları gerçek zamanlı olarak görebilirsiniz. Tasarım ve düzenleme bundan daha kolay olamaz.

Basit tasarım ve birçok özelliğin birleşimi, Spark Pay’ı hem acemiler hem de uzmanlar için mükemmel hale getirir. Web sitenizin tam kontrolünün keyfini çıkarın ve tam olarak nasıl düzenleme yapacağınızı seçin. Sadece piyasadaki en iyi kullanıcı deneyimini sunarlar.

Sonuç

Mağazanızın tasarım öğelerini almaktan korkuyorsanız, ancak profesyonel bir tasarımcı için parayı temizlemek istemiyorsanız, Spark Pay mükemmel bir seçimdir. Ücretsiz şablonlar temel düzenlere yönelirken, ayaklarınızı ıslatmak ve konfor seviyenizi yükseltmek için ihtiyacınız olan şey bu olabilir.

Yeni başlayanlar bile, ürün satmaya ve gelir elde etmeye başlamalarına yardımcı olacak çekici bir mağaza oluşturabilir. Fiyat doğru. Tüm özellikler burada. Müşteri hizmetleri söz konusu olduğunda beklentilerinizi düşük tutun, hayal kırıklığına uğramayacaksınız.

Karşılaştırmak

Kıvılcım Ödemesi

93

Shopify

96

BigCommerce

95

Volusion

94

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map