Magento CE İncelemesi 2016


Magento

Siteyi ziyaret et

9.3


AWA Puanı

Magento

Magento büyük perakendeciler için bir Kurumsal sürüm sunarken, çoğu işletme açık kaynak topluluk sürümüyle ilgilenecektir. Bu sürüm 2007’den beri var. Bugün, Toms Shoes gibi büyük isimler de dahil olmak üzere 150.000’den fazla mağazaya ev sahipliği yapıyor. Aşağıdaki Magento CE incelememizi okuyun.

Artıları

 • Kolay Bakım ve Yükseltmeler
 • Kolay Gezinme
 • Çoklu Fiyatlandırma Seçenekleri
 • Ürün Uyarıları

Eksileri

 • Karmaşık Kurulum Süreci
 • Paylaşımlı Hosting İçin Uygun Değil
 • Maliyet Engelleyici Sürümler
 • Yetkili Geliştiricilerin Olmaması

genel bakış

Magento, özelliklerle dolu tamamen özelleştirilebilir bir platform olarak kendini faturalandırır. Bu doğru olsa da, önceden bilmeniz gereken bazı şeyler vardır. Magento’nun kullanımı kolay değildir. Bir mağaza inşa etmek ve işletmek için oldukça teknoloji meraklısı olmanız gerekecek. Aksi takdirde, şirketinizin profesyonel bir geliştirici kiralamak için kaynaklara sahip olması gerekir. Magento ücretsiz ve özelleştirilebilir olabilir, ancak yeni başlayanlar için değildir.

Teknik Özellikler ve Sınırlamalar

Muhtemelen yeterince söylenemez: Magento oldukça etkileyici kodlama becerileri gerektirir. Bu sizi tanımlamazsa, farklı bir e-Ticaret platformu aramalısınız. Buna ek olarak, Magento’da herhangi bir alışveriş platformunun parçası olan bazı önemli araçlardan yoksundur. Satın almanız gerekecek:

 • Güvenlik – PCI uyumlu ödeme yöntemi
 • Ödeme işlemcisi
 • Hosting hizmetleri
 • Alan adı

Açık kaynaklı yazılımın indirilmesi ücretsiz olmakla birlikte, bu belirli maliyetler içermediği anlamına gelmez.

Kurulum

Magento’yu indirmek için tek yapmanız gereken web sitelerini ziyaret etmek. Yazılım tamamen ücretsizdir. Ancak, bir alan adı satın almanız ve barındırma hizmeti sağlamanız gerekir. Magento aracılığıyla oluşturulan herhangi bir sitenin kendi başına durması amaçlanmaktadır. Mevcut bir web siteniz varsa ve bir alışveriş sepeti işlevi eklemek istiyorsanız, alışverişe devam edin.

Ölçeklenebilirlik

Bazı istisnalar olsa da, Magento işletmenizle birlikte büyüyebilir. Magento’yu seçen çoğu şirket zaten iyi kurulmuş ve orta ölçekli bir operasyon yürütecek. Tamamen özelleştirilebilir platform, ürün ve seçenekler ekledikçe kolayca genişleyebilir. Ayrıca, her zaman Enterprise çözümünü tercih edebilirsiniz. Bu plan gerçekten büyük ölçekli işletmeler içindir. Kurumsal hizmetler yılda 15.000 ABD dolarından başlar.

itibar

Magento, endüstri lideri olarak ün kazanmıştır. Bununla birlikte, kullanım kolaylığı için bilinmemektedir. 2011 yılında kurucular şirketi eBay’e ve X. ticaret bölümüne sattılar. O zamandan beri, platform titrek bir zeminde. Yeni yönetime sorunsuz bir geçiş olmadı ve orijinal geliştiricilerden biri tamamen ayrıldı. Bu, önümüzdeki aylarda önemli değişikliklere neden olabilir. Göz kulak olmak bir şey.

Neden Magento e-Ticaret Yazılımını Seçmelisiniz??

Bir Magento uzmanına erişiminiz varsa, benzersiz bir site tasarlayabilir ve birçok özellik sunabilirsiniz. Platform güvenilir, zengin özelliklere sahip bir temel sağlar. Oradan orta ila büyük ölçekli bir işletme çalıştırabilirsiniz.

Ana Özellikler

 • Google Analytics Entegrasyonu
 • Tek Sayfalı Ödeme
 • Gelişmiş Ürün Filtreleme Sistemi
 • Envanter yönetimi
 • Çok Çeşitli Ödeme Yöntemleri
 • % 100 Arama Motoru Dostu
 • SSL Desteği
 • Vernik Tabanlı Tam Sayfa Önbellekleme
 • Temiz ve Yalın Kod Tabanı
 • Google Site Haritası
 • Sınırsız Adresli Adres Defteri
 • Hediye kaydı

Sanayi Uzmanları Magento Hakkında Karar

e-Ticaret PlateformExperts de Magento’yu güvenle tavsiye eder, ancak programın herkes için uygun olmayabileceğine de hızlıca işaret ederler. Kullanıcılar programdan kesinlikle memnun gibi görünseler de, Magneto gerçekten önemli bir envanter listelemeyi planlayan daha köklü işletmelere yöneliktir.Yeni başlamış küçük işletmeler, barındırma ve güvenlik içeren bulut tabanlı bir seçenekle devam etmek daha iyi olurdu . Eleştirmenlerin tüm Magneto’yu en uygun çözüm olarak onaylamamasının tek nedeni budur.

Hızlı büyümeye ayak uydurabilecek bir mağaza oluşturmak isteyen teknik kaynaklara sahip daha büyük işletmelere Magento seçilerek hizmet verilecektir. Program inanılmaz derecede esnek ve ölçeklenebilir. Özellikle daha kapsamlı bir paketten birini seçmezseniz, kendi başınıza çok sayıda sorun giderme işlemi yapmanız gerektiğini unutmayın..

Doğru iş için Magento harika bir çözümdür ve uzmanlardan yüksek puanlar alır. Önemli olan ihtiyaçlarınızı bilmek ve beceri seviyenize, kaynaklarınıza ve hedeflerinize uygun bir platform bulmanızdır.

Magento e-Ticaret Yazılımı Hakkında Olumlu Tüketici İncelemeleri ve Görüşleri

Bir inceleme yazmak için zaman ayıran kullanıcıların büyük çoğunluğunun Magento’yu başkalarına tavsiye etme olasılığı çok yüksekti. İşte memnun müşteriler tarafından sürekli olarak övülen birkaç özellik:

 • Kutudan çıktığı gibi sağlam özellikler. Kullanıcılar, yalnızca işlevsel bir mağaza oluşturmak için bir sürü eklenti eklemek zorunda kalmadan hemen başlayabilirler.
 • Çok sayıda ücretsiz ve uygun fiyatlı uzantı. Sitenizi genişletmek istiyorsanız, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda uygun maliyetli seçeneğiniz olacaktır.
 • Ölçeklenebilirlik. Magento, sadece birkaç ürün veya binlerce ürün satmak için kullanılabilen çok yönlü bir programdır.Her işletme kendi ihtiyaçlarını karşılamak için programı kullanabilir.
 • Yararlı topluluk forumları. Magento popüler bir programdır, bu da dünyanın dört bir yanından yararlı bir kaynak olarak hareket edebilecek çok sayıda kullanıcı olduğu anlamına gelir..

Magento CE: Olumsuz Tüketici İncelemeleri ve Şikayetleri

Magento’nun tüketici yorumları son derece olumlu. Kullanıcılar genellikle mükemmel bir puan verir.Ürünle o kadar mutlular ki, herhangi bir olumsuz yorum eleştirmenlerden daha fazla öneri gibi geliyor.Programda geniş bir geri bildirim yelpazesine baktıktan sonra, iyileştirme için odaya geldiğinde iki ortak konu vardı.

 • Hız. Yavaş yükleme süreleri ve çalışma hızı ile ilgili dikkate değer sayıda referans vardır. Bu sinir bozucu olabilir ve sonuç olarak arama motoru sıralamalarını ve dönüşüm oranlarını etkileyebilir.Bir site gecikiyorsa alışveriş yapmak hızlıdır.
 • Müşteri desteği. Daha pahalı fiyatlandırma paketleri ek destekle birlikte gelir, ancak en üst düzeydeki müşteriler bile etkileyici hizmetten daha az rapor eder. Magento temsilcilerinin yanıt vermesi çok uzun sürüyor.

Bu iki şikayetin ötesinde, programdaki zayıf noktalara gelince başka geçersiz temalar yoktu.

 • https://www.trustradius.com/products/magento/reviews
 • http://www.merchantmaverick.com/reviews/magento-review/
 • http://ecommerce-platforms.com/ecommerce-reviews/the-ultimate-magento-ecommerce-review-2015
 • https://www.trustradius.com/products/magento/reviews

tasarlamak & Özelleştirme

Açık kaynaklı bir platform seçmenin en büyük avantajlarından biri sınırsız tasarım seçeneğidir. Magento, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok ücretsiz tema ile birlikte gelir. Üçüncü taraf bir geliştiriciden de tema satın alabilirsiniz. Temaların kalitesi, dünyanın her yerinden geliştiriciler tarafından oluşturulduklarından, değişebilir. İyi haber şu ki, etkileyici sayıda gerçekten çekici seçenek var. Bir temanın bile mağazanızı sonlandırmak için biraz kodlama gerektireceğini unutmayın..

özellikgenel bakış
Web Sitesi Oluşturucu ArayüzüArka uç, işlerin dağınık olmaya başladığı yerdir. Bir ton seçenek var. Teorik olarak, bu iyi bir şeydir. Ancak, kalabalık ve kafa karıştırıcı bir arayüz oluşturur. Uzman bir kodlayıcı bile birçok seçenek tarafından bunalmış hissedebilir. Bazı menülerin ve gezinme özelliklerinin bir anlamı yok gibi görünmüyor. Rastgele düzenlenmiş görünen sayfaları aramak için çok fazla zaman harcayabilirsiniz..
İçerik yönetimiBasit sayfa metni eklemek basittir. Ancak, ürün eklemek karmaşık olabilir. Ürün “özellikleri” gruplara ayrılmıştır ve kuruluş hızla kafa karıştırıcı olabilir. Deneyimli bir geliştiricinin problemleri olmayabilir. Ancak çoğu insan için dik bir öğrenme eğrisi var.
Mobil Site OluşturmaMagento, web sitenizin mobil versiyonunu entegre etmenizi sağlar. Yine, bu bir uzmana bırakılan en iyi şey, ancak yetenek orada. Bu, herhangi bir çevrimiçi işletmenin önemli bir özelliğidir.
CSS ve HTML’ye erişimMagento sadece PHP kullanıyor. Siz veya geliştiriciniz bu kodlama dilinde akıcı olmak zorunda kalacaksınız.

Özellikleri & Araçlar

Emirleri yönetmeye gelince, sınır yoktur. Magento bazı harika temel özelliklere sahiptir. Oradan kodlama yoluyla seçenekleri özelleştirebilir veya eklentiler ekleyebilirsiniz. Sitemizin her bölümü istediğiniz kadar sağlam olabilir.

özellikgenel bakış
Uygulama EntegrasyonuMagento pazarı, web sitenize kolayca entegre edilebilen binlerce uygulama sunar. Arama araçları, ihtiyacınız olan araçları bulmanızı kolaylaştırır. Ayrıca, fiyatlar açıkça görüntülenir ve beş yıldızlı bir derecelendirme sistemi uygulamanın kalitesine hızlı bir bakış sağlar.
eBay ve Amazon EntegrasyonuMagento eBay’e ait olduğu için entegrasyon sorunsuz. Ürünlerinizi satmanıza yardımcı olacak kapsamlı bir eBay uzantıları listesine erişebilirsiniz. Platform Amazon ile de entegre edilebilir. Bu uzantılar bir fiyat etiketi ile birlikte gelir. Amazon ile ortak olmak için birkaç yüz dolar harcamaya hazır olun.
Dil desteğiUluslararası satış yapmak istiyorsanız, bunun için bir uygulama var. Farklı dil paketleri, çeviri ve dil araçları sağlamanıza olanak tanır. Çeşitli ücretsiz ve ücretli seçenekler arasından seçim yapın.
Barındırma, Güvenlik ve PCI uyumluluğuMagento ile hosting ve güvenlik sağlamaktan sorumlusunuz. Çoğu Magento işletmesi, sunucularını sağlayacak kadar büyüktür. Aksi takdirde, bir barındırma hizmetiyle ortak olmanız gerekir. Belki de en önemlisi, site güvenliğini artırmak için adımlar atmanız gerekecektir. Aksi takdirde, müşteriler hassas bilgilerini sağlamakta kendilerini rahat hissetmezler. Magento pazarında modüller satın alabilirsiniz. PCI uyumlu ödeme işlemcilerini aradığınızdan emin olun.
Bant Genişliği ve DepolamaYine, bu sizin kişisel kurulumunuza bağlıdır. Her sunucu ve barındırma sağlayıcısı farklı sınırlamalarla birlikte gelir. Magento tamamen ölçeklenebilir. Mağazanıza uygun en iyi seçenekleri seçmek size kalmış.
Odeme yapiliyorMagento hemen hemen her ödeme ağ geçidine entegre edilebilir. PayPal, authorize.net ve 2Checkout arasından seçim yapın. Güvenilir ve güvenilir ödeme hizmetleri sunmak için endüstri liderleriyle iş ortaklığı yapabilirsiniz.
Alışveriş Sepeti Eklentileri ve EklentileriAçık kaynaklı yazılımın en önemli yanı, sürekli olarak geliştirilmesidir. Geliştiriciler her zaman sorunları çözmek için yeni eklentiler oluşturuyor. Karşılaşabileceğiniz herhangi bir sorunu ele alan bir eklenti bulmanız neredeyse garantilidir.
Sipariş yönetimiYönetici paneli tüm önemli sipariş bilgilerinizi görüntüler. Ne yazık ki, gösteri tam olarak görsel olarak çekici değil. Bu gezinmeyi zorlaştırır. Hızlı bir şekilde belirli bilgilere erişmek istiyorsanız, zor olabilir.
Envanter yönetimiMagento’nun envanter yönetimi araçları oldukça faydalıdır. Vergi oranlarını özelleştirebilir ve en çok satan ürünleri vurgulayabilirsiniz. Her şey ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde kalıplanabilir.
Terk Edilmiş ArabalarMagento pazarında birçok terk edilmiş sepet eklentisi bulunur. İhtiyaçlarınıza uygun ücretsiz bir sürümü kolayca bulabilirsiniz. Bu, alışveriş sepetlerini terk eden müşterilere e-posta göndermenize ve dönüşüm oranlarınızı artırmanıza olanak tanır.
Güvenlik özellikleriBu, doğru eklentileri eklemeye özen göstermeniz gereken bir alandır. Kutudan çıkar çıkmaz, Magento herhangi bir koruma sunmuyor. Güvenliği sağlamak için uygun önlemleri aldığınızdan emin olmanız gerekir..
Ödeme Kartı Endüstrisi (PCI) SertifikasıMagento PCI sertifikalı olmasa da, neredeyse her ödeme işlemcisi. Bu sadece sizin ve müşterileriniz için en uygun olan işlemciyi entegre etme meselesidir. Herhangi bir Magento sitesi büyük isim işlemcileriyle entegre edilebilir.
Hediye Çekleri, Fırsatlar ve KuponlarMaalesef Magento CE hediye çeki veya mağaza kredisi sunmuyor. Bu özellikler İşletme planına özeldir. Ancak, müşterilerinize kolayca kupon sunabilirsiniz. Bazı durumlarda, bu başka bir eklenti satın almayı gerektirebilir.
Vergi ve Nakliye HesaplayıcılarıTüm vergi ve gönderim ayarlarınız tamamen özelleştirilebilir. En büyük zorluk, bu değişikliklerin tam olarak nerede yapılacağını bulmak. İstediklerinizi bulmadan önce seçenekleri aramak için biraz zaman harcamanız gerekebilir.
Gönderi TakibiHem siz hem de müşterileriniz siparişleri ve paketleri kolayca takip edebilirsiniz. Büyük nakliye şirketleri ile ortak ve müşteriler benzersiz bir takip numarası alacak. İşletmenizin diğer yönlerine odaklanabilmeniz için tüm süreç otomatikleştirilecektir.
PazarlamaPazarlama araçları Magento için gerçek bir güç. Yapabilirsin
 • Bülten gönder
 • Meta etiketler oluşturma
 • URL’leri özelleştirin
 • Blog ekle
 • Tüm sosyal medya hesaplarınızı entegre edin
 • Sitenizi kolayca tanıtın
RaporlamaMagento ayrıca web sitenizin performansını izlemek için birçok raporlama aracıyla birlikte gelir. En iyi performans gösteren ürünleri izleyebilirsiniz. Bu tanıtım çabalarına yardımcı olacaktır. Ayrıca, müşterilerin sitenize nasıl gittiğini tam olarak görüntüleyebilir ve popüler arama terimlerini araştırabilirsiniz. Bu yeterli değilse, Google Analytics’i entegre etmek bir kod pasajı yapıştırmak kadar kolaydır. İsteyebileceğiniz tüm pazarlama araçları parmaklarınızın ucunda.

Planlar & Fiyatlandırma

Magento Topluluk Sürümü Ücretsiz! (bir çeşit). Evet, yazılımı indirmek ücretsizdir. Oradan giderler hızla toplanır. Bir alan adı satın almak süper uygun maliyetlidir. Barındırma hizmetleri bile oldukça ucuza satın alınabilir. Gerçek maliyet, sitenize işlevsellik eklemekle birlikte gelir. Bir ödeme işlemcisi bir fiyat etiketi ile birlikte gelir. Diğer çoğu eklenti gibi. Bir geliştiriciyi personel üzerinde tutmak için ödeme ücretini de dikkate almanız gerekir. Magento destekli bir siteyi sürdürmenin maliyeti önemli olabilir. Bu yüzden orta ve büyük ölçekli şirketler için en uygunudur. Magento’yu kullanmak için belirli bir düzeyde kaynağa ihtiyacınız olacak.

Müşteri desteği

Açık kaynaklı platformlar söz konusu olduğunda, destek sınırlandırılabilir. Bu özellikle Magento için geçerlidir. Sorun giderme sorunları söz konusu olduğunda kendi başınıza olacaksınız. Bu, deneyimli bir geliştiriciyle çalışmayı daha da önemli hale getirir. Topluluk forumlarının dışındaki kodlayıcılar için çok fazla kaynak yoktur. Ancak, bunlar sadece sınırlı yardım sunar. Diğer açık kaynak platformlarının aksine, Magento’nun özellikle aktif bir topluluğu yok.

Web sitelerinde biraz arama yaparsanız, 800 numara ve genel e-posta adresi bulabilirsiniz. Yine de bunlar satış amaçlıdır. Doğrudan teknik destek alamazsınız. Tipik olarak, platformlar en azından kapsamlı bir bilgi tabanı veya video öğretici kütüphanesi sağlayacaktır. Yine, Magento için durum böyle değil. Dışarıdan yardım almadan sorun çözme konusunda hazırlıklı olun.

Kullanım kolaylığı

Mağaza Kurulumu
Yazılımı indirmek ve bir tema seçmek kolaydır. Ancak, tamamen işlevsel bir mağaza oluşturmak için yapmanız gereken birkaç şey daha var. Bir alan adı satın almanız ve bir barındırma hizmeti seçmeniz gerekir. Güvenlik eklemek ek bir endişe ve maliyet olacaktır. Kolay bir kurulum sağlamanın en iyi yolu Magento deneyimi olan bir geliştirici kiralamaktır.

Ürün Yönetimi
Magento kapsamlı bir özellik listesi ile birlikte gelir. Deneyimli bir geliştirici bu standart özellikleri tamamen yeni bir seviyeye taşıyabilir. Uygun kodlama, ilginç ürün sayfaları ve ekranlar oluşturabilir. Tek dezavantajı, arka ucun gezinmesi zor olmasıdır. Seçenekler her zaman güzeldir, ancak bu durumda Magento ezici hissedebilecek kadar çok şey sunar.

Sonuç

Magento CE Online Mağazanızı Oluşturmak İçin Doğru Seçim mi?
Olabilir. Magento güçlü bir üne sahip olsa ve yüzlerce veya binlerce işletme tarafından kullanılıyor olsa da, herkes için değil. Binlerce ürün satan büyük bir işletmeniz varsa, Magento esnek ve ölçeklenebilir bir seçenek sunar. Sizinle büyüyebilir ve tamamen özelleştirilebilir. Yerleşik işletmeler için maliyete değebilir. Sadece profesyonel bir geliştirici gerektireceğini unutmayın. Magento parayla çalışan bir bütçeyle yeni başlayan işletmeler için değil.

Rakipler Üzerinde Magento’yu Tercih Etmenizin Nedenleri
Zengin özelliklere sahip, ölçeklenebilir ve tamamen özelleştirilebilir. Müşterilerinize en iyi şekilde hizmet eden ve ürünlerinizi öne çıkaran benzersiz bir mağaza oluşturma özgürlüğüne sahip olacaksınız. Sınırlamalar konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Magento, sitenizi ve işletmenizi istediğiniz yere götürmenize izin verecektir.

Karşılaştırmak

Magento

93

Shopify

96

BigCommerce

95

Volusion

94

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map