Küçük Turuncu Bir İnceleme 2016


Küçük Portakal

Siteyi ziyaret et

8.9


AWA Puanı

Küçük Portakal

On yıl önce Atlanta’da kurulan Small Orange (ASO), bireysel kullanıcılara ve küçük işletmelere çeşitli web barındırma hizmetleri sunmaktadır. Şu anda, şirketin merkezi Austin, Teksas’ta bulunmaktadır ve 80 kişilik canlı bir iş gücüne sahiptir. Aşağıdaki A Small Orange incelememizi okuyun.

Artıları

 • 90 günlük Para İade Garantisi
 • Node.js ve Ghost Blogging Platform Desteği
 • Geniş Hosting Planları
 • Hiçbir gizli ücret

Eksileri

 • Telefon Desteği Geliştirilmesi Gerekiyor

genel bakış

 • İnternet sitesi: www.asmallorange.com
 • Merkez: Atlanta, GA
 • Kuruluş Yılı: 2003
 • Kategoriler: Ağ sağlayıcısı
 • Hizmetler: Paylaşımlı, VPS, WordPress Yönetimli Hosting, Bulut Hosting
 • Para iade garantisi: 30 gün

On yıl önce Atlanta’da kurulan Small Orange (ASO), bireysel kullanıcılara ve küçük işletmelere çeşitli web barındırma hizmetleri sunmaktadır. Şu anda, şirketin merkezi Austin, Teksas’ta bulunmaktadır ve 80 kişilik canlı bir iş gücüne sahiptir..

Küçük Turuncu, küçük işletmelerin yanı sıra bireysel kullanıcılara hitap edecek birkaç uygun fiyatlı özel sunucu, sanal özel sunucu (VPS) ve paylaşılan sunucu planları sunar. Bununla birlikte, firma AWA’nın en yüksek puan alan Web barındırma hizmeti olan InMotion Hosting’te bulunan çeşitli özellik ve özelliklere sahip değil.

Olumlu bir kayda göre, firma paylaşılan barındırma sağlayıcıları arasında en hızlı sunuculardan birine sahiptir, bu nedenle müşteriler web sitenizi her ziyaret ettiğinde en iyi performansı gösterir. En küçük işletme web sitesini en hızlı büyüyen işletmelere uygun hale getirmek için ASO, çeşitli cüzdan dostu fiyatlarda planlar sunar.

Dürüst Web Sunucusu

Küçük Turuncu en saygın web orada her zaman öncelikle ne sağlayabilir satıyor gibi sağlayıcıları barındırma biridir. Başka bir deyişle, web siteniz her zaman diğer vicdansız şirketin web barındırma hizmetlerinden farklı olarak her zaman en iyi şekilde performans gösterecektir.

Bu web hosting firması, müşterilerinin sunucu kullanımı ve diğer bazı hosting firmalarının yaptığı gibi kaynaklar söz konusu olduğunda varsayımda bulunmaz. Bunun yerine, herkes onları maksimumda kullanıyor olsa bile her müşteri için yeterli kaynak bulunduğundan emin olurlar..

Yeşile Adanmış Şirket

Küçük Portakal, enerji kullanımlarının% 150’sini yenilenebilir enerji sertifikalarıyla eşleştirerek yeşile adanmıştır. Firma ayrıca çalışanlarını enerjiyi azaltacak şekilde evden çalışmaya teşvik ediyor. Tüm bu çabalar kendi web hosting planları ile ilgisiz olsa da, enerji kullanımını azaltmak ve daha yeşil bir ortamı teşvik adamış bir firma ile çalıştığını bilmek iyi bir duygu yaratır.

Sonuç olarak

Kullanımı kolay ve uygun fiyatlı A Small Orange, çok yüklü bir sunucuya ihtiyaç duymayanlar için güvenilir bir hosting firmasıdır. Yine de, Web barındırıcısı, rekabetinde bulunan bazı özelliklerden yoksundur.

Ana Özellikler

 • % 99,9 Kesintisiz Çalışma Garantisi
 • Katı Hal Sürücü Sunucuları
 • Sınırsız Alan Adı
 • 7/24/365 Müşteri Desteği
 • Sınırsız E-posta Hesabı
 • Enterprise Sınıfı Sunucu Donanımı
 • Spam ve Virüs Filtreleme
 • Otomatik Cevaplama
 • WordPress Optimize Edilmiş Sunucular
 • Günlük Yedeklemeler
 • Weebly Web Sitesi Oluşturucu
 • Parola Korumalı Dizinler

Hızlı Linkler

Sanayi Uzmanları Küçük Portakal Hakkında Karar Verdi

Uzmanların yorumları, “Web sitem kapalı!” Diye bağırıyor, belki de sadece kısa bir süre için hizmeti test ettikleri ve A Small gibi uzun bir süre boyunca değil, Orange’ın müşterileri.

Peki uzmanlar A Small Orange hakkında ne seviyor??

 • Başlamanız için ucuz planlar
 • Kullanımı kolay kontrol paneli
 • İyi bir iptal iadesi politikası sunar
 • Diğer hosting şirketlerinin çoğundan farklı olarak gizli ücret yok
 • Hızlı SSD sunucuları

Ve negatifleri?

 • Aralık 2015’teki olayları (yönetim genelinde önemli kesintilerle) affedilemezdi
 • Müşteriler için telefon desteği yok
 • Canlı sohbet sınırlanabilir

Uzmanlar A Small Orange hakkında daha az korkutucu olsa da, olumsuzlukları barındırma hizmetinin müşterilerinin söylediklerine uyuyor. Ayrıca, web siteniz bozulduğunda birisini hızlı bir şekilde müşteri hizmetine alamazsanız, oldukça rahatsız olacaksınız..

Küçük Bir Portakal Üzerine Olumlu Tüketici İncelemeleri ve Görüşleri

Dürüst olmak gerekirse, web sitelerinde berbat çalışma süresiyle, müşterilerin A Small Orange’ın gerçek faydalarını kolayca benimsemeleri olası değildir. Bir sitenin en önemli kısmı sitenin kullanılabilir olmasıdır! Ancak, müşterilerin beğendiği birkaç şeyi kazdık.

 • Hızlı barındırma
  Kesintiler olmasına rağmen, A Small Orange çalıştığında, iyi ve hızlı çalışır.
 • Kullanımı kolay cPanel
  Hosting arayüzü kullanımı kolay ve temiz.

Platformla ilgili herhangi bir zorluk yaşamamış bazı müşteriler olmasına rağmen, çoğunluk onlardan şikayetçi olmak için çevrimiçi olmaya gidiyor.

Küçük Portakal Üzerindeki Olumsuz Tüketici İncelemeleri ve Şikayetleri

Küçük Portakal, son zamanlarda müşterilerden oldukça korkutucu eleştiriler aldı – genellikle çalışma süresi ve destek alanlarında.

 • Müşterilerin talep ettiği çalışma süresini sağlamak için mücadele edin
  Ne yazık ki, müşteriler (toplu olarak) kabul edilemez miktarda kesinti süresi ve bu süreyi uzattı. Görünüşe göre Facebook sayfalarındaki tüm şikayetleri sildiler – kötü müşteri hizmeti ve bilgi?
 • Telefon desteği yok
  Canlı sohbet özelliği olsa da, telefondan birini almak istiyorsanız bu artık bir seçenek değil
 • Destek, sorunları hızlı bir şekilde çözmek için teknik olarak yeterli değildir
  Destek küçük sorunları kolayca çözebilirken, daha teknik sorular için sizin için çözümü bulmaya çalışırken uzun süre bekleyebilirsiniz…
 • EIG grubunun bir parçası
  Arvixe, HostGator ve BlueHost ile birlikte, bunlar aynı şirkettir ve tüm hizmetler reddedilmiştir.

Güvenilirlik & uptime

Small Orange, çalıştığımız tüm web sunucularının en iyi çalışma süresi ve en hızlı sunucu yanıt sürelerinden birine sahiptir. Paylaşılan sunucunun (ve blogunuzun) çalışma süresi, çalışma süresi olarak adlandırılır, yanıt süresi ise blogunuzu ziyaret ettiğinde sunucunun içeriği yüklemenin ne kadar hızlı olduğudır..

Çalışma süresi ve yanıt süresi istatistikleri genellikle Cloud Spectator tarafından izlenir ve sunucularının hızı ve kararlılığı için ASO’yu alkışlar. ASO, sınırsız depolama alanı ve bant genişliğini garanti etmediği için büyük beğeni topluyor. Ancak, web sitenizin gerçekten ne harcadığına bağlı olarak bir web hosting paketi seçmenizi sağlar.

Arvixe ve GoDaddy gibi ASO da% 99,9 kesintisiz çalışma garantisi sunar, yani ekstra kesinti süreleri için size ödeme yaparlar.

Çalışma Süresi / Tepki Süreleri:% 99.9 çalışma süresi ve 549 ms tepki süresi. Bu orada tanınmış web hosting sağlayıcıları ile birlikte.

Yüksek kaliteli hizmet vermek için, bu saygın web hosting firması Michigan, Dearborn, Texas ve Dallas’ta iki farklı ABD tabanlı sunucuya sahiptir. Her iki veri merkezi de yüksek performanslı, taşıyıcı nötr ağlara sahiptir.

Veri merkezleri, biyometrik erişim ve anahtar kart erişimi, fiziksel kimlik kontrolleri; dosyaya dijital kayıt ile desteklenen tam CCTV gözetimi; ve 24 saat yerinde destek teknisyenleri.

Her iki veri merkezi de Arbor Networks Peak Flow DDoS algılamasını kullanır ve çok bağlantılı, taşıyıcıdan bağımsız yüksek performanslı IP yönetimli kaliteli ağlara sahiptir.

Özellikleri & Araçlar

ASO bazı mükemmel özellikler sunar ve barındırma paketleri otomatik komut dosyası yüklemesi, SSD tabanlı bir barındırma ortamı ve günlük yedeklemeler, sınırsız POP3, MySQL, Alt Alan Adları, E-posta İleticileri, Posta Listeleri ve FTP Hesapları ile birlikte gelir. birçok barındırma sitesi var.

özellikgenel bakış
Bant Genişliği ve Disk AlanıKüçük Turuncu sınırlı bant genişliği ve disk alanı sunar ve çeşitli barındırma planlarına göre değişir. Ancak, çeşitli barındırma web sitelerinin tüm barındırma paketleriyle sınırsız bant genişliği ve disk alanı sunduğu için bu birçok kişiye sürpriz olarak geliyor.

Kullanılabilir bir dizi barındırma paketi arasından seçim yapabilmenize rağmen, disk alanı sınırınızı aşarsanız birkaç kişiye oldukça sinir bozucu olabilecek bir VPS veya özel barındırma planına yükseltmeniz gerekir..

Kontrol PaneliASO, tüm müşterilerine en popüler kontrol paneli olan Linux için cPanel (ve varsa WHM) sağlar. Ancak, kaydolmadan önce bir lisansın maliyetini iki kez kontrol etmeniz gerekir, çünkü bu daha sağlam planlardan tamamen arınmış değildir. ASO, Windows’u desteklemez. Kontrol paneli, web sitenizle ilgili çeşitli yönleri tek bir yerden yönetmenize olanak tanır. Örneğin, WordPress veya Joomla gibi uygulamaları yükleyebilir, ne kadar bant genişliği ve depolama alanı kullandığınızı izleyebilir ve web sitenize yeni dosyalar koyabilirsiniz. ASO, cPanel gibi R1Soft yedekleme erişimi, SiteLock güvenliği, Cloudflare tek tıklamayla yükleme, Sayfa Hızı Optimize Edici, PHP seçici ve Ghost Installer (Softaculous aracılığıyla) için birkaç ekstra ekstra özelliğe sahiptir. Faturalandırma ve destek için oldukça aktif bir Müşteri alanı ile ASO, geniş bilgi tabanlarına ve video eğitimlerine erişmenizi sağlar.
Web Sitesi OluşturucuKüçük işletme sahiplerine, ASO’nun yerleşik küçük işletme web sitesi oluşturucusunun yardımıyla Weebly adıyla web sitesi oluşturma işleminden web sitesi barındırma işlemine sorunsuz bir geçiş yapılır. Yerleşik aracı kullanarak ücretsiz olarak bir web sitesi oluşturabilir ve ayrıca istediğiniz kadar web sayfası oluşturabilirsiniz. Weebly, çok sayıda şablon ve hızlı bir şekilde profesyonel görünümlü bir web sitesi oluşturmanıza izin veren bir sürükle ve bırak aracına sahiptir. ASO’daki yerleşik aracı kullanarak paradan tasarruf edebilirsiniz, çünkü Weebly ayrı olarak kullandıysanız, alan adınız varsa hizmetleri için ücret alırlar. ASO, bir profesyonelin web sitelerini tasarlamasını isteyenler için web sitenizin karmaşıklığına uygun olarak 800 $ veya 1100 $ bir kerelik maliyetle tasarım hizmetleri sunar. Siteyi oluşturmak için WordPress veya başka bir içerik yönetim sistemi kullanacaklar.
WordPress Web SiteleriMantıksal olarak, WordPress de desteklenir. CPanel içinden Softalicious uygulaması bölümünden içerik yönetim sistemini (CMS) yükleyebilirsiniz. Yüklendikten sonra slayt gösterileri, sayfalar, yayınlar ve diğer içerikler oluşturmak için WordPress’i kullanabilirsiniz. WordPress, tüm web’in% 24’ünden fazlasını güçlendirir, bu nedenle birçok barındırma web sitesinin optimize yönetilen WordPress barındırma planları sağlaması şaşırtıcı değildir. Ne yazık ki, A Small Orange yönetilen WP hosting sunmuyor. Küçük işletmenizin yoğun trafik alan ve işin merkezinde bulunan bir WordPress sitesi varsa, yönetilen WP barındırma özelliğini kullanmanızı öneririz. Yönetilen WP ana bilgisayarları, WordPress’in teknik arka ucunu sizin için halleder. Örneğin, ana bilgisayar sizin için WP yazılım güncellemeleri gerçekleştirir, sitenizi WP için optimize edilmiş sunucularda çalıştırır, WP sitenizdeki değişiklikleri test etmek için bir platform verir ve günlük yedeklemeler yapar. Yönetilen WP hosting için en iyi seçimimiz WP Engine’dir.
Web uygulamalarıKüçük Turuncu, web sitenizi özelleştirecek rakipsiz bir web uygulamaları yelpazesi sunar. Bir blog başlatmak istiyorsanız, WordPress’i veya diğer kullanılabilir blog uygulamalarından birini seçin ve bir düğmeyi tıklayarak yükleyin. Bazı CMS yazılımları almakla ilgileniyorsanız, sitenizde bir takvim veya bir forum istiyorsanız veya bazı çevrimiçi oyunları barındırmayı düşünüyorsanız, ASO sizi kapsamaktadır. Ayrıca e-ticaret web siteleri ve eğitim siteleri için tasarlanmış diğerleri için tasarlanmış çeşitli araçlar da vardır. Wiki ve anket araçları oluşturabilirsiniz – seçenekler sınırsızdır. Ne tür bir site başlatmak istediğinizi düşünün, ASO’nun siteyi önemli ölçüde artırabilecek birkaç uygulamadan fazlasını sağladığı oldukça açık..
E-ticaret ÇözümüÜrün veya hizmet sunmayı planlıyorsanız, A Small Orange sizi kapsamaktadır. Bu barındırma şirketi, ücretsiz güvenli soket katmanı (SSL sertifikası), Ödeme Kartı Endüstrisi (PCI) ve işlemleri korumak için özel IP adresi uyumluluğu içeren Linux tabanlı İşletme barındırma planları (Başlangıç, Küçük İşletme ve Kurumsal) sağlar.
Güvenlik özellikleriBarındırma planları birkaç güvenlik özelliği ile birlikte gelir. En temel planla bile, şifre korumalı dizinler, hotlink / sülük koruması ve IP engelleme dahil olduğundan emin olabilirsiniz. Daha da fazla güvenlik için SiteLock’u seçmelisiniz (yılda 20 ABD doları). SiteLock, seçilen barındırma paketine bağlı olarak genellikle günlük kötü amaçlı yazılım taramaları, otomatik kötü amaçlı yazılım kaldırma, dosya değişikliği izleme ve daha fazlasını gerçekleştirir.
Sınırsız E-posta AdresiKüçük Turuncu, web sitesi sahiplerinin barındırdıkları her alan adıyla ilişkili sınırsız sayıda e-posta adresi oluşturmalarına olanak tanır. Her personele kişisel e-postaları verilebildiğinden, bu özellikle iş için değerli bir özelliktir. Bu barındırma firması, alan adınızdaki e-posta adresinde bulunmayan biri varsa değerli olan normal bir e-postaya sahip olmanıza da izin verir. Web sitenize gönderilen tüm mesajları aldığınızdan emin olmanıza yardımcı olur.
90 Gün Para İade GarantisiHizmete göz atmak için yeterli zaman tanıyarak sektördeki en uzunlar arasındadır. Alan adlarının bu teklife dahil edilmediğini, bu nedenle ücretsiz alan adından yararlandıktan sonra geri ödeme yaparsanız standart alan adı maliyetinin düşüleceğini unutmayın. Sektördeki birçok kişi bunu yapıyor.
Tamamen Ölçeklendirilebilirİstediğiniz gibi yükseltin ve düşürün.
İki Ay ÜcretsizEğer bir yıl peşin ödeme yaparsanız ücretsiz bir alan yanı sıra iki ay ücretsiz hosting olsun
Sınırsız Her ŞeySınırsız FTP Hesabı, Alt Etki Alanları, Posta listeleri, E-postalar, E-posta İleticileri ve Veritabanları standart olarak gelir
Günlük YedeklemelerOtomatik günlük yedeklemeler alınmış olsa bile tesis dışı yedeklemelerinizi gerçekleştirmeniz önemle tavsiye edilir
raylar üzerinde yakutRuby için cPanel eklentisi kullanan birçok barındırma web sitesinin aksine, Ruby için Passenger kullanıyorlar, bu nedenle her zaman en yeni Gem’in yüklü olmasıyla güncel
Hayalet Blog BarındırmaOnlar Node.js yüklü birkaç paylaşılan barındırma sağlayıcılarından biridir. Böylece yeni Ghost Blogging Platformu kurulabilir..

Planlar & Fiyatlandırma

Küçük Portakal’ın Paylaşılan barındırma planları, bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uygun bir seçenek bulmanızı kolaylaştırır. Dahası, bu sizi hiçbir şeyden fazla satmayan, ancak gerçek sınırsız hosting sağlayan saygın bir hosting firmasıdır..

Küçük Portakal, hostingini beş çeşit plana ayırır: Hibrit / özel, bulut VPS, işletme, satıcı ve paylaşılan. Bu firma sadece Linux tabanlı hosting sunuyor.

Küçük Portakal müşterilerin ne istediğini anlar. Ön sayfalarında daha düşük, yıllık plan fiyatları görüntülemek yerine aylık paket fiyatlandırması konusunda dürüstler. Aylık maliyetlerini size bildirdikten sonra, bir yıl boyunca abone olursanız iki ay ücretsiz ve ücretsiz bir alan adı sunarlar.

Fikir aynı olsa da (daha az ödeme yapmak için bir sözleşme imzalayın), ev sahibi başlamak için fiyatlandırması hakkında ön plana çıktığında azap gibi daha az hissediyor.

Müşteri desteği

Müşteri desteği, Küçük Portakal’ı hayal kırıklığına uğratan bir alandır. Zamanlarının çoğunu, sürekli müşteri desteğini dahil etme şansına sahip olmadıkları için, işletmenin diğer tüm yönleri üzerinde çalışarak geçiriyorlar..

Neredeyse tüm personeli evden çalıştığı için A Small Orange’ın teknik destek ekibinin büyüklüğü konusunda net değil. Bu barındırma firmasının, diğer barındırma şirketleri gibi sunucularına kol erişimi dahilinde çalışan kurum içi personeli yoktur.

Birkaç müşteri öne çıktı ve en teknik sorguların bazıları için yeterli tavsiye veya cevap almadığını iddia etti.

Destek tüm yıl boyunca 7/24 bilet ve e-posta yoluyla sağlanmaktadır. Telefon desteği olmasa da, canlı sohbet desteği sağlanır ancak yalnızca hafta içi verilir. Sonra tekrar, bu mümkündür çünkü diğer sağlayıcılar gibi şirket içi personele sahip değillerdir.

Bir müşteri desteği olmasına rağmen, ASO, insanların teknik destek almak için bu destek aracını kullanmalarını engelliyor.

Kullanım kolaylığı

Web sitesi harika bir şekilde tasarlanmış olsa da, ana sayfadan her şeye kolayca erişebileceğiniz için kullanımı kolaydır. Paketleri seçebilir veya sunulan tüm paketleri listeleyen ‘mükemmel planınızı bulabilirsiniz’. Web sitesi basit ve inanılmaz ve bu nedenle, karmaşık ve gereksiz içerik ve resimler yok.

Farklı bir web barındırıcısından taşınıyorsanız, A Small Orange muhtemelen tanıdık bir arayüz sağlar. Birçok hosting firması gibi, hosting süreci söz konusu olduğunda işleri kolaylaştıran grafiksel bir arayüz olan cPanel kullanıyorlar. Ayrıca, bir web barındırıcısından gördüğümüz en eksiksiz ve iyi yazılmış sözlüklere ve eğiticilere de sahiptirler..

Çoğu plan CPanel ile birlikte gelse de, satın almadan önce bazı planlar cPanel içermiyormuş gibi göründüğü için bunu iki kez kontrol etmeniz gerekir. CPanel, yeni başlayanlar ve deneyimli kullanıcılar için mükemmel bir kontrol paneli aracıdır ve sadece sitenizi yönetmeyi ve barındırmayı stressiz hale getirir.

Sonuç

Web sitenizin hızı birincil endişeniz ise A Small Orange’ı seveceksiniz. En hızlı çalışma süresi ve sunucu yanıt sürelerine sahiptir. ASO sınırsız kaynağı garanti etmez, bu nedenle aşırı yüklenmeyi önlemek için sitenizin bant genişliği ve disk alanı sınırlıdır. Bu yüzden web sitelerine hızlı bir şekilde erişilebilir. ASO, isteklerinize ve finansal planınıza uyacak çeşitli fiyatlara sahip bir dizi hosting planına sahiptir.

Tek başarısızlığı, diğer ana bilgisayarların sağladığı aynı güvenlik özelliklerine sahip olmaması ve 24/4/365 çağrı desteği sunmamasıdır. Telefon desteğine sürekli erişim sağlamak veya bir e-ticaret işletmesi yürütmek istiyorsanız Arvixe veya GoDaddy gibi bir ana bilgisayarla daha iyi durumda olursunuz.

Küçük Turuncu, kişisel veya küçük işletme kullanımına uygun bir web sitesi oluşturmayı kolaylaştırır ve ayrıca makul fiyatlı. Bununla birlikte, Web barındırıcısında Dreamhost, Arvixe ve Liquid Web (Enterprise düzeyinde barındırma için Editörlerin Seçimi) tarafından sağlanan özellikler (yönetilen WordPress, Windows tabanlı sunucular gibi) bulunmuyor.

Gerçek üst düzey web sitesi hedefleriniz varsa, bunlar temel olarak kullanılacak hizmetlerdir. Küçük Portakal daha mütevazı ihtiyaçları olanlar içindir.

Karşılaştırmak

Küçük Portakal

89

InMotion Barındırma

96

SiteGround

95

iPage

94

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map