JustHost İnceleme 2016

JustHost şirket logosu incelendi.


JustHost

Siteyi ziyaret et

8.9


AWA Puanı

JustHost

JustHost, işlevsellik ve bütçe dengesini sağlayan özelliklerin tam listesine sahip, Linux tabanlı, rekabetçi fiyatlı bir web barındırıcısıdır. 2008 yılında kurulan JustHost, iş dünyasında güvenilirlik için en iyi kayıtlardan birine sahip olma geçmişine sahiptir. Aşağıdaki JustHost incelememizi okuyun.

Artıları

 • Sınırsız Disk Alanı
 • Sınırsız Alan Adı Barındırma
 • 30-gün para iade garantisi
 • Ücretsiz Script Kütüphanesi

Eksileri

 • Agresif Satış
 • Mevcut Önemli WordPress Blog’u Zor
 • Daha Uzun Alan Adı Kayıt Süreci

genel bakış

 • İnternet sitesi: www.justhost.com
 • Merkez: Glendale, CA
 • Kuruluş Yılı: 2008
 • Barındırılan Siteler: 50,000+
 • Kategoriler: Ağ sağlayıcısı
 • Hizmetler: Paylaşılan Web Hosting
 • Para iade garantisi: 30 gün

JustHost, küçük işletme sahibine ve bir bütçede birçok özellik arayan kişiye yöneliktir. Geçmişte, JustHost paylaşılan barındırma üzerinde yoğunlaştı, ancak yakın zamanda VPS ve özel sunucu seçenekleri ekledi.

Ancak, yeni teklifler paylaşılan barındırma planları kadar rekabetçi fiyatlandırılmaz. Ölçeklenebilirlik olsa da, bazı benzer ana bilgisayar sağlayıcılarından daha pahalıdır. Bütçe bir endişe ise bu biraz web sitenizi büyütmek için oda sınırlar.

Bununla birlikte, JustHost’un sitenize başlamak için ihtiyacınız olan her şeye sahip olduğunu göreceksiniz. Profesyonel plan ile bir adet ücretsiz alan adı kaydı, sınırsız e-posta hesabı ve sınırsız sayıda eklenti alanı ve alt alan adı barındırma olanağı elde edersiniz.

Tüm planlar sınırsız bant genişliğinin reklamını yapar, ancak durum böyle değildir. Düzenli kullanım için sınırsız olması amaçlanmıştır ve JustHost kullanımınızın aşırı olduğunu düşünüyorsanız sizi bilgilendirecektir. Just Host site oluşturucuyu kullanarak sayfalarınızı şablonlarla hızlı bir şekilde alabilirsiniz.

Kullanıcı dostu CPanel ile web sitenizi verimli bir şekilde yönetmenin bir yolu vardır. MOJO Marketplace, yüzlerce eklenti ve komut dosyasının tek tıklamayla kurulmasına erişim anlamına gelir. E-ticarete ihtiyaç duyan web yöneticileri için alışveriş sepetinizi ekleyebilir veya MOJO Marketplace’ten alışveriş sepetlerinden birini kurabilirsiniz.

Müşteri hizmetleri yüksek önceliğe sahiptir ve 7/24 destek verilmektedir. JustHost, bayi hizmetleriyle ilgilenenlere yardımcı olmak için ResellerClub ile iş ortaklığı yapar.

JustHost, her zaman para iade garantisi sunan ilk şirketlerden biriydi. İlk 30 gün içinde, tam bir geri ödeme – eklenti ürünler veya alan adı kayıtlarıyla ilişkili maliyetler hariç. Ücretsiz alan adı kaydı yalnızca Just Host’da barındırılmak içindir. Bu ücret size geri ödenmez, ancak alan adını koruyabilirsiniz.

Alan adını başka bir kayıt kuruluşuna aktarabilir veya Just Host’a kayıtlı tutabilirsiniz. 30 gün sonra, eklenti ve alan adı maliyetleri için aynı kısıtlamalar geçerlidir ve geri ödeme sürenizde kalan süre için orantılıdır.

Döneminizi erken sona erdirmek için herhangi bir ücret alınmaz. Bu garanti size Just Host’u denemenizi sağlar ve ihtiyaçlarınızı karşılamıyorsa iptal edin ve geri ödemenizi alın.

Bir WordPress siteniz varsa, JustHost, WordPress’i MOJO Marketplace üzerinden yüklemeyi kolaylaştırır. Yönetilen WordPress Barındırma yok. Ancak, WordPress siteleri için olan ve performanslarını optimize etmek için tasarlanmış WordPress için Optimize Edilmiş Barındırma vardır..

WordPress kullansanız da kullanmasanız da, JustHost güvenilir çalışma süresi sağlar. Bir garanti olmasa da,% 99,9 kesintisiz çalışma kaydı talep ediyorlar.

JustHost geçmişte müşteri hizmetleri, fiyatlandırma, güvenilirlik ve blog barındırma konusunda en iyi sağlayıcı olarak sayısız ödül kazanmıştır. Çoğu bütçe web barındırma sağlayıcısı gibi Just Host’un parlayan yorumları ve son derece olumsuz yorumları var.

Ünü, BlueHost ve HostGator gibi diğer birçok sağlayıcıya sahip olan aynı şirket olan Endurance International Group’a (EIG) satıldığı için 2010 yılından bu yana gelişti. Genel olarak, JustHost iyi bir üne sahiptir – özellikle fiyat için mevcut özellikleri göz önünde bulundurarak.

Genellikle en ucuz ev sahibi en iyi seçenek değildir. JustHost rekabetçi fiyatlar sunar, ancak size çok daha pahalı ev sahiplerinden bekleyebileceğiniz özellikler sunar. Kullanım kolaylığı, mükemmel müşteri hizmeti, CPanel kullanımı ve ücretsiz ekstralar, JustHost’u göz önünde bulundurarak bir barındırma hizmeti haline getirir – özellikle bütçeye duyarlıysanız.

Ana Özellikler

 • Ücretsiz Alan Adı
 • Ücretsiz Anında Kurulum
 • 7/24 Teknik Destek
 • Ücretsiz Site Oluşturucu
 • POP3 Güvenli E-posta Desteği
 • Güvenli Kabuk Erişimi
 • Spam Suikastçı Koruması
 • Nezaket Site Yedekleme
 • Çoklu 10 Gigabit Ethernet Bağlantısı
 • 7/24 Ağ İzleme
 • SSL Güvenli Sunucu
 • Web Dosya Yöneticisi

Hızlı Linkler

Endüstri Uzmanları JustHost’ta Karar Verdi

Web HostingAmong uzmanları arasında, fiyatlandırma söz konusu olduğunda JustHost en üst sırada yer almaktadır. Kullanıcılar ayda 3.95 $ ‘a kadar düşük bir web sitesi oluşturabilir. Bununla birlikte, hizmetleriyle ilişkili dezavantajlar göz önüne alındığında, bu mutlaka bir değer değildir. O zaman bile, uygun fiyatlandırma uzmanlardan JustHost’u 3’ten fazla yıldız kazanmak için yeterli değil.

Eleştirmenler ayrıca kesinti sorunlarını ölçmek için çeşitli testler yaptılar. Sonuçlarına göre, JustHost iyi kesintileri ve kesinti söz konusu olduğunda web hizmetleri uzun bir listenin altına doğru.Bu işletmeler için önemli bir konudur. Ziyaretçiler ve tüketiciler web sitenize erişemediğinde, kârınız doğrudan etkilenir.

Uzmanlar web sitesi oluşturucu araçlarını ve uygulama pazarını överken, bu özellikler düşük performansın üstesinden gelmek için yeterli değildir. Genel uzmanlar JusHost’a adil veya iyi bir derece verdi. Sonuçta, piyasada daha çok tavsiye edilen daha iyi seçenekler var.

 • http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2426347,00.asp

JustHost’da Olumlu Tüketici İncelemeleri ve Görüşleri

Tüketicilerin olumlu incelemelerinin çoğu yıllar öncesindendir. Daha yeni incelemeler, JustHost’un piyasadaki en güvenilir ve uygun fiyatlı seçeneklerden biri olduğu gerçeğini yorumluyor. Ne yazık ki, artık durum böyle görünmüyor. Sadece endüstri trendlerine ayak uyduramamak ve rakiplerle aynı özellikleri sunmakla kalmadılar, aynı zamanda çok fazla teknik sorun yaşıyorlar. sorunları çözmek. JustHost artık bunu yapamıyor gibi görünüyor, yani düşük fiyat etiketi bile buna değmez. Genel olarak, kullanıcılar JustHost’a 5 üzerinden ortalama 2 yıldız verdi.

JustHost’ta Olumsuz Tüketici İncelemeleri ve Şikayetleri

Tüketici incelemelerine dayanarak, JustHost’un geçen yıl içinde bazı büyük sorunlar yaşadığı ve henüz geri dönmediği anlaşılıyor. Hizmetten memnun olan ve şirkete sadık olan kullanıcılar şimdi başkalarına uzak durmalarını söylüyor. Sorunun bir kısmı, birçok müşteriyi etkileyen ve çok fazla baş ağrısına neden olan bir güvenlik ihlali ile ilgilidir. Ayrıca sunucularının son 12 ay içinde çok fazla kesinti ve yavaş yükleme süresinden daha az güvenilir ve sorumlu olduğu görülüyor..

Müşteriler sürekli sorunlar ve müşteri desteği eksikliğinden dolayı hayal kırıklığına uğrarlar. Herhangi biriyle iletişim kurma konusunda sorun yaşıyorlar ve yalnızca sorunları çözmek için hazır yanıtlar ve boş sözler alıyorlar.

 • http://www.whoishostingthis.com/hosting-reviews/justhost/
 • https://webhostinggeeks.com/user-reviews/justhost/

Güvenilirlik & uptime

Just Host garanti etmediği halde% 99,9 kesintisiz çalışma güvenilirliği olduğunu iddia ediyor. Sadece Host sunucuları aylık bakım yapar, bu da ayda 45 dakika kesinti süresi olabileceğini söylüyor.

Ağustos 2011’e kadar devam eden istatistikler,% 99’luk üst aralıkta bir çalışma süresi rekoruna işaret ediyor – bir ay için en düşük çalışma süresi% 99,51, birkaç ay% 99,99 çalışma süresi.

Çoğu müşteri çalışma süresi için olumlu yorumlar verir, ancak bazı kullanıcılar aşırı kesinti süresinden şikayetçidir. Genel olarak, Just Host için çalışma süresi ortalamanın üzerinde.

Just Host yedekli veya yansıtılmış yedeklemeler sunmaz. Müşterilerin CPanel kullanarak sitelerini yedeklemeleri ve yedeklemeleri yerel sistemlerine indirmeleri ve depolamaları önerilir. CPanel aracılığıyla otomatik yedeklemelerin boyutu 30 gigabayt ile sınırlıdır, ancak SSH kullanılarak daha büyük yedeklemeler yapılabilir.

Paylaşılan barındırma için sunucu düzeyinde artıklık olmamasına rağmen, bir UPS sistemi vardır ve Just Host’da güvenilir çalışma süresi için yedek güç için dizel jeneratörler bulunur. Birden fazla 10 Gigabit Ethernet bağlantısı hızlı, yedekli erişim sağlar.

Sunucular, sorunların üstesinden gelmek ve sorunları olabildiğince çabuk çözmek için tesis personeli tarafından 7/24 izlenir..

Özellikleri & Araçlar

JustHost’un sağladığı faydalı özelliklere ve araçlara daha yakından bakalım.

özellik
genel bakış
Kontrol PaneliCPanel, web hosting için en yaygın kullanılan kontrol panelidir ve Just Host’un sağladığı bir paneldir. JustHost, CPanel’in bazı özelleştirmelerini yapar; bu, site daha sonraki bir tarihte aktarılırsa endişe kaynağı olabilir.
Disk alanıPlana ve barındırma türüne bağlı olarak değişir.
 • Paylaşılan: Temel 50 GB, Başlangıç ​​150 GB, Artı 150 GB, Pro Ölçülmemiş (Yönergeler dahilinde sınırsız).
 • VPS: Seçilen plana bağlı olarak 30GB ila 240GB arası.
 • Özel: Standart 500 GB (Raid 1), Gelişmiş ve Premium 1 TB (Raid 1).
Bant genişliğiPaylaşımlı barındırma için, bant genişliği ölçülmez, yani sınırsızdır (yönergeler dahilinde). Özel sunucular için bant genişliği, plana bağlı olarak ayda 5 TB, 10 TB veya 15 TB’dir. VPS barındırma, plana bağlı olarak ayda 1 TB ile 4 TB arasında değişmektedir.
Veritabanı DesteğiBloglar, Forumlar, İçerik Yönetim Sistemleri (WordPress gibi) ve birçok alışveriş sepeti MySQL veritabanları gerektirir. JustHost MySQL’i (PostgreSQL’in yanı sıra) destekler ve veritabanınızı yönetmek için phpMyAdmin sağlar – hepsine CPanel’den erişilebilir. Paylaşımlı barındırma için Basic ve Starter için veritabanı sayısı 20’dir ve Plus ve Pro sınırsızdır.
Ücretsiz Alan AdıTemel planda, planı koruduğunuz sürece tek bir ücretsiz alan adı kaydı bulunur. Plus ve Pro planları bir yıl boyunca bir adet ücretsiz alan adı kaydı sunar. VPS ve özel hosting planları ücretsiz bir alan sunuyor.
Birden Çok Alan AdıBirden çok alana izin verilir. Sayı, Temel için 20’den Profesyonel için Sınırsız’a kadar bir plana göre değişir. Tüm alan adlarınız tek bir CPanel’den yönetilebilir.
Veri YedekleriJustHost, sunucularının düzenli yedeklerini çalıştırır, ancak müşterilerin yerel olarak sakladıkları kendi yedeklerini almasını önerir. CPanel’inizdeki Site Yedekleme’nin ücretsiz sürümü ile manuel olarak yedeklemeler yapabilir veya yedeklemeleri dosya veya klasör düzeyine kadar planlayan ve otomatikleştiren Pro sürümü için aylık ücret ödeyebilirsiniz..
Tek Tıkla Uygulama YükleyiciMOJO Market’in tek tıklamayla yükleyicisini kullanarak araçları ve eklentileri hızla ekleyin. WordPress, alışveriş sepetleri, posta listeleri ve çok daha fazlası için tek tıklamayla kurulumlar mevcuttur. Komut dosyaları sitenize SimpleScript’in tek tıklamayla yükleyici aracılığıyla eklenebilir.
E-posta hesaplarıPaylaşımlı barındırma ile Basic, beş e-posta hesabına, Starter ve Plus 100 hesaba izin verir ve Pro sınırsız sayıda hesaba izin verir.
Hosting GüvenliğiJust Host, SSH ve paylaşılan bir SSL ücretsiz sağlar. Özel bir IP’niz varsa, SSL Sertifikaları Just Host’dan edinilebilir veya GeoTrust veya Comodo gibi SSL sağlayıcılarından bir tane yükleyebilirsiniz. Güvenli e-posta için POP3 Güvenli ve Güvenli IMAP desteklenir.
Web Sitesi OluşturucuJustHost’un Site Oluşturucusu’nda web sitenizi oluşturmanıza yardımcı olacak 400’den fazla şablon vardır. Sürükle ve bırak üreticisi olan Weebly’nin Temel sürümü ücretsizdir ve daha fazla özelliğe sahip Pro ve e-Ticaret sürümleri aylık ücret karşılığında kullanılabilir.
Kötü Amaçlı Yazılım ve Spam KorumasıArtı ve Profesyonel planları, posta filtrelemesi sağlayan SpamExperts’i içerir. Aylık ücret karşılığında Temel ve Başlangıç ​​planlarına ekleyebilirsiniz. SiteLock Güvenliği, alan adı başına aylık 2,50 ila 41,67 ABD doları karşılığında da kullanılabilir.
Alışveriş kartıJust Host, Agora, Cube Cart, Zen Cart ve diğer popüler alışveriş sepetlerini destekler. MOJO Market aracılığıyla bulunamayan satıcılardan alışveriş sepetlerini alabilir ve kurabilirsiniz. Ayrıca bir programcının özel bir sepet yazıp kurmasını da sağlayabilirsiniz..
Programlama Dilleri DesteğiJustHost, Linux, PHP, Perl, Python, Javascript ve Ruby dahil olmak üzere Linux üzerinde çalışan geleneksel programlama dillerini destekler.
Site İstatistikleriAWStats ve Webalizer iki yaygın izleme aracıdır ve CPanel aracılığıyla sağlanır. Google Analytics gibi diğer izleme uygulamaları JustHost sitelerine yüklenebilir.
Ek Özellikler ve AraçlarÖzel bir IP yıllık 47,88 ABD dolarıdır. Daha ileri düzey kullanıcılar için JustHost SSH’yi destekler, sunucu tarafı içerir ve .htaccess dosyalarını düzenleme yeteneği. Plus ve Pro paylaşılan barındırma planları için, ücretsiz olarak sağlanan Google AdWords ve Yahoo reklamları için ek pazarlama teklifleri vardır (Plus için 150 $, Pro için 300 $).

Planlar & Fiyatlandırma

JustHost düzenli olarak promosyonlar yürütür, bu nedenle planlar için fiyatlandırma esnektir. Daha uzun vadede bir fiyat indirimi var ve en iyi değer 36 aylık dönem.

JustHost para iade garantisi sağlar, bu nedenle plan ihtiyaçlarınızı karşılamıyorsa kilitli kalma konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Aşağıdaki fiyatlar, promosyonlar da dahil olmak üzere Just Host’un bu inceleme sırasında sunduklarını yansıtmaktadır.

Dört paylaşılan barındırma planı vardır – Basic, Starter, Plus ve Pro.

Başlangıç ​​planı, Basic’in 50 GB’ına karşılık 150 GB depolama alanına sahip olması ve Başlangıç ​​planı’nın Basic’in beş hesabına 100 e-posta hesabına izin vermesi dışında Temel ve Başlangıç ​​planları çok benzerdir. Başlangıç ​​planı Temel’de ücretsiz bir alan adı kaydı ile birlikte gelmez. Her ikisinin de sınırsız bant genişliği, 25 alt etki alanı, 20 MySQL veritabanı, Site Yedeklemenin Temel sürümü ve standart sunucu performansı vardır.

Plus ve Pro planları, daha fazla depolama alanı (Pro için sınırsız), sınırsız MySQL veritabanları, sınırsız bant genişliği ve bir alan için bir yıllık ücretsiz kayıt dahil paketlerinde daha fazlasını sunar. Pro ayrıca bir adet ücretsiz özel IP adresi, ücretsiz bir SSL Sertifikası ve Site Backup Pro sağlar. Uzman planı ayrıca sunucu başına% 80 daha az hesaba sahiptir. Daha fazla hız ve güce sahip yüksek performanslı sunucular sunar.

Normal fiyatlandırma aylık olarak veya 12, 24 veya 36 aylık dönemlere göre yapılır. Seçilen sürenin tamamı için ödeme, hizmet başlangıcında ödenir. Temel için, temel ücret aydan aya $ 9.99 ve bir yıllık dönem için ayda 8.99 $, iki yıl için ayda 8.49 $ ve üç yıl için ayda 7.99 $ ‘a düşüyor.

Başlangıç ​​planı sırasıyla 7.99 $, 7.49 $, 6.99 $ ve 5.99 $ ‘dır. Artı planlar $ 14.99, $ 11.99, $ 11.49 ve $ 10.99. Profesyonel plan 29,99 $, 25,99 $, 24,99 $ ve 23,99 $.

Ayrıca, bir aylık planlar için 20 ABD doları tutarında bir kurulum ücreti vardır. Başlangıç ​​planı, Just Host veya başka bir kayıt şirketi ile alan adı kaydı ek maliyetine sahip olacaktır. Para iade garantisi kapsamında Temel, Artı veya Profesyonel planlarını iptal ederseniz, sağlanan alan adı kaydının bedelini ödemek için geri ödemeden 15,99 ABD doları tutarında ödeme yapılmaz ve alan adını yılın geri kalanında tutarsanız – veya alan adını kaydetmeye devam ediyorsun.

Başka bir barındırıcıya sahip bir web siteniz varsa ve aktarımın sizin için yapılmasını istiyorsanız, JustHost bunu bir kerelik 149,99 ABD doları tutarında bir ücret karşılığında ayarlayacaktır..

Standart oranda, Temel plan yeni başlayanlar için en iyisi olacaktır – iyi bir özellik ve bütçe dengesi. Ancak, bu inceleme sırasında, JustHost ayda 2,95 $ için Temel, aylık 4,95 $ için Artı ve aylık 9,95 $ için Pro’ya sahiptir..

Çoğu kullanıcı için Plus, en iyi değeri ve çoğu özelliği promosyon fiyatıyla sunar. Daha büyük siteler, e-Ticaret siteleri ve bir plana dahil edilen en fazla özelliği isteyenler için, Pro planının promosyon fiyatı diğer barındırma şirketleri ile rekabet edebilir.

Promosyon fiyatları ilk dönem sonunda standart fiyatlandırmaya geri döner, bu nedenle daha uzun vadede paranızın karşılığını en iyi şekilde almak mantıklıdır.

Özel sunuculara ihtiyaç duyanlar için, standart için aylık 149,99 $ ile Premium plan için 249,99 $ arasında değişen üç plan sunulmaktadır. Her üç plan da sunucunuzu yönetmek için kök erişimine sahip CPanel ve WHM ile birlikte gelir.

JustHost planlarıyla sözleşme yapmıyorsunuz. Faturalandırma Departmanına bir çağrı yaparak planınızı yükseltebilir veya eski sürüme geçirebilir veya dönem uzunluklarını değiştirebilirsiniz..

Müşteri desteği

Just Host, müşteri hizmetleri için sürekli olarak yüksek notlar alır. Telefon, e-posta ve canlı sohbet hizmetleri günde 24 saat, haftada yedi gün mevcuttur. Çoğu müşteri yorumu, alınan hizmetin samimi ve bilgili olduğunu ve destek sorularının hızla çözüldüğünü söylüyor.

Yine, herhangi bir hizmette olduğu gibi, işler her zaman düzgün gitmez ve tüm incelemeler pembe değildir. Ancak JustHost’u seçmek ve kalmak için iyi bir müşteri hizmeti verilir..

Destek personelinin İngilizce konuşmasına rağmen, desteğin fiziksel olarak nerede olduğu belirsizdir. Just Host’un Birleşik Krallık, Avustralya ve ABD’de ofisleri bulunmaktadır Veri merkezi Chicago, Illinois’de bulunmaktadır.

Just Host ile 888-755-7585 aracılığıyla irtibat kurabilirsiniz..

Destek ve faturalandırmanın yanı sıra canlı sohbet e-postası Just Host’da bulunur iletişim sayfası.

Ayrıca kullanabilirsiniz [email protected].

JustHost’un web sitesinde, bilgi tabanı 812’den fazla giriş ile sorularınızın çoğunu yanıtlayacak ve neredeyse 40 video eğiticileri.

Ayrıca bir Blog, ancak 2014 ortasından beri herhangi bir giriş yapılmadı.

Kullanım kolaylığı

JustHost, web sitesi deneyimini müşteri için mümkün olduğunca kolay hale getirmek için yola çıktı. CPanel, web sitenizi yönetmek için mevcut en yaygın kullanılan, kullanıcı dostu arka uçlardan biridir.

MOJO Marketplace ve SimpleScript, ekleme araçları ve eklentileri tek tıklatmayla gerçekleştirir. Joomla, WordPress, OSCommerce ve daha fazlası tek tıklamayla basit yüklemelerdir.

Mevcut bir WordPress sitesini JustHost’a taşımak biraz daha karmaşıktır, ancak JustHost sitelerinde size rehberlik etmesi için bir eğitim sunar.

Sonuç

Müşteri incelemelerine göre bir barındırma şirketini sıralamak veya önermek zordur. Birçok olumsuz yorum rakiplerin işe aldığı kişilerden ve olumlu yorumların çoğu sitenin popülaritesini artırmaya çalışan bağlı kuruluşlardan.

Yine de, çok olumsuz ve aşırı derecede parlayan olumlu değerlendirmeleri göz ardı ederseniz, müşteri memnuniyeti Just Host için ortalamanın üzerinde görünüyor.

Barınma hizmetleri için bütçe piyasasında rekabet şiddetlidir. Just Host’u farklı kılan, kullanım kolaylığı ve çok sayıda sunulan hizmet – diğer birçok yüksek fiyatlı alternatiften daha fazlası.

Küçük işletme sahibi veya bütçe düşünen kişiler için mükemmel bir seçimdir.

Tek tıklamayla kurulum gibi sunulan hizmetler ve özellikler nedeniyle, özellikle barındırmada büyük bir masraf olmadan başlayabildikleri için yeni başlayanlar için iyi bir seçimdir..

Karşılaştırmak

JustHost

89

InMotion Barındırma

96

SiteGround

95

iPage

94

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map