GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu İncelemesi 2016


GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu

Siteyi ziyaret et

9.1


AWA Puanı

GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu

Sloganı ile "Beceri Yok mu? Zaman yok? Sorun değil?," Website Builder ve GoDaddySites.com, düğün planlamacıları, serbest fotoğrafçılar, küçük hukuk firmaları ve bir programcı kiralamak zorunda kalmadan web sitelerini yapmak isteyen herkesi hedefliyor. Aşağıdaki GoDaddy web sitesi oluşturucu incelememizi okuyun.

Artıları

 • Profesyonel tasarım temaları
 • Kullanımı çok kolay arayüz
 • Uygun fiyatlandırma ve planlar
 • Zamanında yedek yedekleme oluşturma
 • 7/24 Telefon, Sohbet ve E-posta Desteği

Eksileri

 • Giriş düzeyinde plan, mobil site ile birlikte gelir
 • e-Ticaret özellikleri size ekstra ücret ödeyecek
 • Bloglama seçeneği sağlanmadı
 • Üyelik sitesi oluşturulamıyor

genel bakış

 • İnternet sitesi: www.godaddy.com/websites/website-builder
 • Merkez: Scottsdale, AZ
 • Kuruluş Yılı: 1997
 • Çalışanlar: 4000+
 • Barındırılan Siteler: 40,000,000+
 • Kategoriler: Web Sitesi Oluşturucu, Online Mağaza
 • Hizmetler: Etki Alanları, Web Siteleri, Hosting, Web Güvenliği, Çevrimiçi Pazarlama
 • Ücretsiz deneme: Müsait değil
 • Para iade garantisi: 45 günler

“Beceri Yok mu? Zaman yok? Sorun değil mi? ”” Web Sitesi Oluşturucu ve GoDaddySites.com, düğün planlamacılarını, serbest fotoğrafçıları, küçük hukuk firmalarını ve bir programcı kiralamak zorunda kalmadan web sitelerini yapmak isteyen herkesi hedefliyor.

GoDaddy, bunu hızlı bir şekilde ayarlamak isteyen kişiler için de bir e-Ticaret alışveriş sepeti sunuyor. PayPal ve Stripe ile ortaklık kurarak, bir mağaza kurmayı o kadar kolay hale getirdiler ki, yöneticilerinden biri “Bir Facebook sayfası yapabilirseniz çevrimiçi bir mağaza yapabilirsiniz” diyor.

Burada kendi Web Sitesi Oluşturucu web sitesi oluşturucu aracının bazı ayrıntılarına bakıyoruz. Whatsapp veya Snapchat gibi bunun için aptalca veya akıllı bir isimleri yok, bu yüzden büyük harflerle uygun bir isim olarak yazılmış olsa da, “web sitesi oluşturucu” ortak adıyla çağırmalıyız: “Web Sitesi Oluşturucu”.

Web Sitesi Oluşturucu’nun ne olduğu, kime hedeflendiği, hangi sınırlamalara sahip olabileceği ve şirketin itibarı hakkında genel bir fikir vermek için, Godaddy Web Sitesi Oluşturucu’nun programlama becerileri ve küçükleri olmayan kişiler için önerildiğini söyleyerek başlayabiliriz. işletmeler.

Çoğu şirket, sanatçı, düğün ve serbest çalışanlar için şablonlar olduğu için belirli bir işe pazarlamazlar. Ancak e-ticaret şablonları normal web şablonundan ayrıdır: ikisi entegre değildir.

Bu yüzden bazı insanlar e-ticaret şablonunu tek siteleri olarak seçebilir. Bunun için pazar, bir çiçekçi veya ürünü kendileri için konuşan ve sadece bir mağaza kurmak isteyen başka bir kişi olacaktır..

Teknik sınırlamalarla ilgili olarak, Business Plus planları dahil 50 GB depolama alanı çok fazla değildir. Aşağıda daha ayrıntılı olarak açıkladığımız gibi, bant genişliği seçtiğiniz plana bağlı olarak farklı düzeylerde sınırlıdır.

Ancak sıradan müşterilerin, çok sayıda ürün grafiğine sahip bir e-Ticaret sitesi oluşturmadığı sürece bu eşikleri aşması olası değildir. Sınırlı depolama alanı ve bant genişliğinin birleşimi, görünüşe göre, gerçekten büyük bir site kurmak isteyen müşterilerin, Web Sitesi Oluşturucu aka GoDaddySites.com hesabı yerine web sitesi barındırma hesabı gibi farklı bir GoDaddy ürünü seçmesini istedikleri anlamına gelir..

Ürünleriyle ilgili diğer sınırlamalar, sahip oldukları çok az şeyin ötesinde hızlı widget ekleyememe olacaktır. Web sitesine HTML kodu ve e-Ticaret sitesinde JavaScript ekleyebilmenize rağmen, tek bir tıklamayla 3. taraf widget’ları ekleyemez veya hatta en karmaşık olanlardan bazılarına sığamazsınız.

Bunun için, bir şirketin WordPress veya Joomla veya başka bir şey kullanması gerekir. Yine Web Builder, çok fazla teknik bilgiye sahip olmayan daha basit web sitelerine ve kişilere yöneliktir.

Teknoloji, ölçeklenebilirlik ve büyüme planlaması konusunda şirketin 9’u dünyanın dört bir yanında bulunan ve Phoenix’teki en büyük 320.000 metrekarelik tesisi ile veri merkezleri var. Ayrıca, ülke ve dünya çapında müşterileri olan insanlar için web sayfası yükleme sürelerini hızlandırmak için gerekli olan bir içerik dağıtım ağına sahiptir..

Şirketle ilgili olarak, GoDaddy uzun bir süredir en iyi alan adı kayıt şirketlerinden biri olarak sağlam bir üne sahiptir. 2015’te Çalışılacak En İyi Yerler olarak bir değil birkaç ödül aldılar. Müşterilerinin, satıcı çalışanlarının mutlu olması önemlidir. Bir şirket hakkında çok fazla şey söylüyor, düzenli olarak yangın çıkarmak yerine insanlarına odaklanmak için zamanları var..

Güvenlikle ilgili olarak, barındırılan sitelerinin bazıları kesinlikle saldırıya uğramış olsa da, GoDaddy’nin dahili sistemlerinin önemli bir veri ihlali olmamıştır. Başka bir deyişle, pek çok WordPress müşterisi saldırıya uğradı, şüphesiz, bunun nedeni WordPress ve WordPress eklentilerindeki güvenlik sorunlarından kaynaklanıyor. Web Sitesi Oluşturucu sitelerinden herhangi biri saldırıya uğradıysa, bu üründeki güvenlik açıklarından kaynaklanıyor olabilir. Bunların şirket tarafından söylenmediği için yamalandığını varsayıyoruz.

Onları sitenizi oluşturmak ve barındırmak isteyip istemediğiniz konusunda biraz şüpheliyseniz, kayıt olabilir ve 45 günlük para iade garantisi ile kefalet alabilirsiniz. Bunu yaptıysanız ve başka bir şirkete taşıdıysanız, çalışmanızı dışa aktarmanın ve kaydetmenin bir yolu olmazdı.

Ancak, bir şirketin, sitenin karşılamayacağı bir gereklilik bulamadığı sürece bunlardan vazgeçeceğini görmek zor. Örneğin, bir şirketin müşterilerinin e-Ticaret bölümü dışında sitelerinde oturum açmasını sağlamak için bazı premium içerikler almak mümkün olmayacaktır..

Şimdi tekliflerini daha yakından inceleyelim.

Ana Özellikler

 • 7/24/365 Müşteri Desteği
 • Özel Form Oluşturucu
 • 300’den fazla Şablon
 • Önceden Doldurulmuş İçeriğe Sahip Şablonlar
 • Dinamik Alanlar için Yer Tutucu Metne Erişim
 • Telefon, Canlı Sohbet ve E-posta ile destek
 • İstediğiniz Zaman Birden Çok Yedekleme Sürümü Oluşturun
 • Mobil Uyumluluk Arayüzünü Otomatik Olarak Oluşturur
 • E-Ticaret için donanımlı
 • Ücretsiz Alan Adı ve Barındırma
 • 1. Yıl için Ücretsiz Office 365 İş E-postası
 • Sosyal ve İş Uygulamaları Entegrasyonu

Endüstri Uzmanları GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu Kararı

Bu durumda, uzmanlar tüketicilerle hemfikir olma eğilimindedir. GoDaddy basit ve anlaşılır bir web sitesi oluşturucu sunarken, aynı zamanda birçok sınırlama ile birlikte gelir. Sadece mobil site oluşturma araçlarına erişmek için en pahalı planlardan birine yatırım yapmak zorundasınız. e-Ticaret araçları ek bir fiyat etiketi ile birlikte gelir. En kapsamlı planlarda bile, bir blog oluşturma aracı dahil değildir.

Hem tüketiciler hem de uzmanlar arasında bir başka şikayet de GoDaddy’nin satış stratejileri konusunda biraz fazla agresif olabileceğidir. Bu, müşterilere bakmaktan ve insanların zaten kayıt yaptırmış olduğu özelliklerin kalitesini sağlamaktan daha fazla kâr elde etmekle ilgili oldukları izlenimini yaratabilir..

Sonunda, eleştirmenler GoDaddy kendi web sitesi oluşturma programı daha web barındırma hizmetleri için önermek için uygundur. Daha uygun fiyatlarla sadece daha iyi seçenekler var.

 • www.pcmag.com/article2/0,2817,2484215,00.asp
 • www.sitebuilderreport.com/website-builders/review/godaddy
 • 20 Nisan 2016

Olumlu Tüketici Görüşleri ve Görüşleri

Genel üründen memnun olmayan tüketiciler bile GoDaddy’nin müşteri hizmetlerine övgüde bulundu. Program problemlerle karşılaşabilse de, tüketiciler sorunlarla ilgili hızlı bir şekilde yardım alabilir ve herhangi bir soruya bilgilendirici cevaplar alabilirler..

Ayrıca, bazı müşteriler programın kullanım kolaylığından memnun kaldı. Basit bir web sitesi oluşturucu arıyorlardı ve GoDaddy teslim ediyorlardı. İşleri zorlaştırabilecek ek özelliklerle dolup taşmayan basit bir web sitesi oluşturucu arayanlar, muhtemelen GoDaddy’nin programında ihtiyaç duydukları her şeyi bulacaklar.

Tüketici incelemeleri ayrıca sürükle ve bırak düzenleyicisinden de bahsediyor. Web tasarımında tamamen yeniyseniz, mevcut standart özellikler arasında aradığınız araç budur.

GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu’da Olumsuz Tüketici İncelemeleri ve Şikayetleri

Çoğunlukla, GoDaddy’nin web sitesi oluşturucu trendini olumsuza yönelik tüketici değerlendirmeleri. Önemli sayıda inceleme, sitenizi özelleştirmenin zor olduğunu belirtiyor. Program CSS veya HTML’ye erişim sunmadığından, yapabileceğiniz değişikliklerle sınırlısınız. Mevcut şablonlar sağlam bir başlangıç ​​sağlayabilir, ancak kullanıcılar gerçekten benzersiz bir web sitesi oluşturmak için ne kadar az özgürlükleri olduğu konusunda hayal kırıklığına uğradılar..

Görünüşe göre web sitesinde bazı teknik sorunlar var. Birçok kullanıcı belirli internet tarayıcılarında sık sık aksaklıklar ve uyumluluk sorunları bildirir. Genel olarak, programın mevcut sürümü kullanım kolaylığı söz konusu olduğunda yetersiz kalmaktadır, bu da çoğu tüketici için birincil bir sorundur.

 • fitsmallbusiness.com/godaddy-website-builder-review/#

tasarlamak & Özelleştirme

özellikgenel bakış
Web Sitesi Şablonları50 veya 300 şablonlar hangi fiyat planını seçtiğinize bağlıdır. Müşterilerden gelen talebin yeni temalar için o kadar yüksek olduğunu söylüyorlar ki, bir kodlayıcıyı,.
BedavaHiçbir şey bedava değil. Kredi kartı girmeden test etmeye bile başlayamazsınız. Bu inceleme yazmak için ödemek zorunda kaldı. Fantezi.
ÖdülKişisel, İş ve İş Artı planları arasında çok fazla fark yoktur, yani hızlandırılmış telefon desteği veya en yüksek fiyat planına sahip ücretsiz e-Ticaret paketi gibi ekstra bir şey yoktur. Yani Premium servis diyebileceğiniz bir şeyleri yok.
Web Sitesi Oluşturucu ArayüzüEvet, sürükle ve bırak Web Sitesi Oluşturucu aracını kullanıyorlar. Ya kendileri yazdıklarını ya da giriş sayfasına gittiğinizde tamamen farklı bir sitede barındırılan markasız logoyu gösterir gibi başka bir şirketten aldıklarını görebilirsiniz: https://login.websitetonight.com/ Bu yüzden Builder’ları GoDaddy’nin kullandığı bir bulut hizmetine benziyor.
Sayfa Stilini ÖzelleştirmeStil sayfalarını sayfa düzeyinde düzenleyemezsiniz. Tüm yapabileceğiniz sayfa genişliğini ve yüksekliğini ayarlamak (sayfa kenarlığı anlamına gelir), arka plan renklerini değiştirmek ve farklı bir şablon seçmek.
site navigasyonuMenüler oluşturmak için bir widget var. Orada harici bir siteye bağlantılar ekleyebilir, menüleri yeniden düzenleyebilir ve alt menüler oluşturabilirsiniz. E-Ticaret siteleri normal web sitelerinden farklı olduğundan, bu menü seçeneklerinden biri çevrimiçi mağazanız olacaktır. Her ikisinin etki alanı aynı olabilir, ancak temalar farklı olacaktır. Tabii ki renkleri ve grafikleri, hepsi aynı şirket gibi, yani şirketiniz gibi görünmelerini sağlamak için ayarlayabilirsiniz..
İçerik yönetimiBirden fazla kişinin aynı anda veya herhangi bir sürüm kontrolünde çalışmasına izin verme özelliği yoktur. Ancak, daha karmaşık bir site oluşturmak için kullanılan bu tür bir ürün olması amaçlanmamıştır..
Fotoğraf ve GalerilerBir slayt gösterisi ve resim galerisi var.
Mobil Site OluşturmaMasaüstü temasını yayınladığınızda, tema otomatik olarak bir mobil sürüm oluşturur. Bizi nasıl değiştirebileceğimizle ilgili talimatları aradığımızda, oturum açamadığımız genel Web Sitesi Oluşturucu girişine götürdüğümüzden, alan adımızı istedi, çünkü bu noktada (site adı) olurdu. Godaddysites.com Girdiğimizde işe yaramadı. Yani yanlış yere işaret ediyor. Bu nedenle, destek sitelerinin yapabileceğinizi söylemesine rağmen mobil temanın nasıl düzenleneceği açık değildir. Bunun nasıl yapılacağına dair talimat yok.
Sosyal Paylaşım EntegrasyonuHerhangi bir sayfaya bir paylaşım simgesi ekleyebilirsiniz. Sosyal hesaplarınıza bağlamaya gelince, Sosyal Medya Yöneticileri dediklerini kullanarak buna izin verirler. GoDaddy hakkında söyleyebileceğiniz bir şey, bu özelliğin güvenlik özellikleri olarak, herkesin de sahip olduğu bir şeye eklenen süslü bir isim olmasıdır..
Tasarım HizmetleriEvet. Size yardım etmek için onları kiralayabilirsiniz.

Özellikleri & Araçlar

İşte çoğu insanın ihtiyaç duyacağı özelliklerin bir listesi ve GoDaddy’nin bunlara sahip olup olmadığı.

özellikgenel bakış
KurmakKurulum işlemleri oldukça basittir. Hangi özelliklere sahip olduğunu araştırmak için bir test çalışması yaptık.
Web TasarımYazılım bu sitede barındırıldığı için başka bir şirketten bir web tasarım aracı satın aldılar websitetonight.com GoDaddy sitesine benzeyen bir markadır. Oraya tıklamak sizi GoDaddy’ye götürür.
Özel alan adıEvet. Sonuçta, alan adı yazarı GoDaddy.

Siteyi yayınladığınızda, kendi sitenizi satın almak istemiyorsanız ücretsiz olan GoDaddySites.com alan adını da seçebilirsiniz..

Widget’lar ve UygulamalarBu widget’lara ve uygulamalara sahipler: yeni sayfa oluştur, metin kutusu, resim ekle, slayt gösterisi, fotoğraf galerisi, gezinme (güncelleme menüsü anlamına gelir), paylaş (Tweet sonrası gibi), Facebook, Twitter, Google Haritalar, RSS beslemesini görüntüle (blog yazıları) başka bir siteden, iletişim formundan, YouTube’dan, HTML’den. Uygulamaları e-posta pazarlaması, Anında Menüler ve Fiyat Listesi (bunları görüntülemek için süslü yollardır) ve bir e-Ticaret çevrimiçi mağazasıdır..
Para KazanmaÇevrimiçi bir mağazaları var ama Adsense yok. Tabii bunu basit bir HTML ile ekleyebilirsiniz.
Ziyaretçi İstatistikleriEvet. Çok basit.
Fotoğraf, Video ve SesBir resim düzenleyici var. Birçok özellik gibi, bunu kullanmak için işletme hesabına geçmeniz gerekir.

Bir fotoğraf galerisi ve slayt gösterisi var. Görüntüleri yükleyebilir, stok görüntüleri kullanabilir veya bunları Facebook veya Instagram’dan içe aktarabilirsiniz

Bir MP3 çalar da var.

BlogHayır. Blog yayınları yapamaz, yalnızca blog yayını ekleyebilirsiniz.
Google HaritalarEvet.
HTML DüzenleyiciHTML ekleyebilirsiniz. Bunu yapmak için widget’ı bulmak zordur, çünkü aşağı kaydırma düğmesi yalnızca iki kez tıklarsanız çalışır; bu açık değildir ve simge listenin en altındadır. Bu yüzden editörlerine yakınlaştırdığımız ve simge gizlendiğinden beri oraya nasıl ulaşacağımızı anlamak biraz zaman aldı. Firefox’ta Chrome’dan daha iyi sonuç veren bulma.
Sosyal Medya EntegrasyonuEvet. Twitter için son Tweet’lerinizi gösterir. Sitenizi oluştururken çalışabilmesi için Ghostery FB ve Twitter widget’larındaki engellemeyi kapatmayı unutmayın..

GoDaddy sayfasından bir Facebook İşletme sayfası da oluşturabilirsiniz. Yani birini diğerine ihraç ediyor.

Formlar ve anketlerYalnızca iletişim formu.
Depolama alanıFiyat planına bağlı olarak 1, 10 veya 50 GB.
Bülten AracıHayır. Yalnızca e-posta pazarlaması. Böylece haber bülteninize e-posta gönderebilirsiniz.
forumHayır.
e-Ticaret / Online MağazaEvet. Ana alan adınıza ve sitenize bir URL olarak eklenir. Ancak ayrı bir teması olduğu için farklı bir site gibi görünecektir. GoDaddy, e-Ticaret sitenizi birincil web siteniz olarak kullanabileceğinizi belirtiyor. Bu bazı işletmeler için işe yarar.

Alışveriş sepeti kredi kartlarını ve PayPal’ı kabul etmenizi sağlar. GoDaddy, PayPal olabileceğini öne sürdüğü sürece tam olarak hangi alışveriş kartı bulut hizmetini kullandıklarını söylemez.

Ödeme ağ geçidi Stripe’dir. TechRepublic bunu “Shopify rakibi” olarak nitelendiriyor, ki bu aslında Shopify’ın piyasada çok daha fazla özelliği ve uzun bir liderliği olduğu için değil.

Alışveriş sepeti gerekli tüm öğelere sahiptir: bir ürün ekleyin, vergiler, kuponlar, promosyonlar ve ürün kategorileri ayarlayın. Bazı rakiplerin yapamayacağı şeylerden biri, alışveriş sepetlerinin farklı ülkeler ve para birimleriyle çalışmasıdır.

Ağ Geçidi EntegrasyonuStripe sizin ticari hesabınızdır.
SEO DostuEvet. Bunu kolaylaştırmak için ihtiyacınız olan temel açıklamayı ve anahtar kelimeleri girmenizi sağlar.
Site Sınırlı Erişimi (Parola Koruması)Hayır. Siteye giriş yapmanın bir yolu yok.
Google® AnalyticsAnalytics kodunu girmenizi sağlar.
Web Sitesi GüvenliğiBelirli bir ayrıntı verilmedi. Ürünlerini “Sitelock” olarak adlandırıyorlar, ancak hepsi aynı çekirdek güvenlik donanımını ve yazılımını kullanacaklarından diğer sitelerin sahip olacağından farklı olmayacak..

Söyleyebileceğiniz bir şey, dünyanın en büyük alan adı kayıt şirketlerinden biri olduğu göz önüne alındığında, birçok müşterinin alan adı kaydını ve ödeme ayrıntılarını korumak için büyük bir sorumluluğa sahip olduklarıdır. Böylece yüksek güvenlik GoDaddySites.com kullanıcılarına fayda sağlayacaktır..

Birden Fazla DilEvet. Hesabımızı Şili, Güney Amerika’dan oluşturduk ve arayüz İspanyolca olarak geldi ve Şili pesosu aboneliği için ödeme yapmamıza izin veriyor. Bu, uluslararası kredi kartı olmayan yabancı ülkelerdeki insanlar için önemlidir.
Mobil OptimizasyonBu, kullanıcı bir mobil cihaz kullanırken bir web sitesinin şablonu değiştirip değiştirmeyeceği anlamına gelir. Evet öyle.
CDN TeknolojisiEvet. Buna GoDaddy Web Hızlandırıcısı diyorlar. Akamai’yi kullanıyorlar mı yoksa dünyadaki fiziksel varlığı korumak için hangi şirketi kullanıyorlarsa ya da kendileri mi yapıyorlar demiyorlar. Her iki durumda da, sahip oldukları sürece bu, küresel kullanıcılara sahip web siteleri için iyidir.

Planlar & Fiyatlandırma

 • Kişiye özel. aylık $. 50 tema. 1 GB depolama alanı. Bir yıl boyunca Office 365 e-postası. Şu anda özel bir yayın var: alan adı kaydının ilk yılı ücretsiz.
 • iş. Aylık 7 $. 300 tema. 10 GB. Mobil site. Bir yıl boyunca Office 365 e-postası.
 • Business Plus. Aylık 10 $. 50 GB. Mobil site. Bir yıl boyunca Office 365 e-postası. SEO. Sosyal medya Yöneticisi.
 • Online mağaza. Aylık 30 $.

Ön ödemeler 1, 2 veya 3 yıl için geçerlidir. SSL sertifikası ekstra. Bulun (listelenen) aylık 12 $ hizmet. Bu, GoDaddy Google Arama algoritmasını kandıramadığı ve SEO yapmaya çalışan diğer insanlardan daha iyi olduğu için değeri açıkça ölçülemeyen bir hizmet için çok para demektir, bu da birçoğunun işe yaramadığını söyleyebilir.

Onların fiyatları dediklerini içerir Bant genişliği.Teknik olarak, Bant genişliği bir süre boyunca gönderilen veri miktarıdır. Faturalandırma aylık olduğu için bant genişliği ayda bir miktarla sınırlıdır. Kişisel, İş ve İş Artı planları için sırasıyla 150 GB, 500 GB ve 1.000 GB (1 Terabayt).

Bunu anlamak için bir sayfada 1MB (kabaca 1 milyon bayt) bir görüntünüz varsa ve bu sayfayı 1.000 kişi görüntülüyorsa 1 milyar tür veya 1 GB kullandığınızı düşünün. (Bir görüntü o kadar büyükse, görüntünün çok yoğun olması gerekmediği için web’de görüntülemek üzere düzgün bir şekilde düzenlemezsiniz.)

Yine de, 1000 sayfa görüntüleme, örneğin bir hukuk firması web sitesi için çok fazladır, bu nedenle GoDaddy’nin ayda 1 TB kullanmanız muhtemel olmadığından sizi kesmesi muhtemel değildir. Ancak bunu yaparsanız, sayfanızı devre dışı bıraktıktan sonra ek bant genişliği için GoDaddy’ye ödeme yapmanız gerekecektir..

Büyük bir çevrimiçi mağaza işletecekseniz, daha büyük bir e-Ticaret platformu aramalısınız: Shopify veya BigCommerce. Ancak çok fazla resminiz olmadığı sürece sınıra ulaşmanız olası değildir..

Müşteri desteği

Destek seçenekleri şunlardır:

TelefonEvet. 24 x 7, ki bu gerçekten
Destek e-postasıEvet.
SohbetEvet. Bunu test ettik. Duyarlılar.
Bilgi tabanıKB, konuya göre gruplandırılmış destek öğelerine ve arama seçeneğine sahiptir. (Aşağıdaki yoruma bakın.) Çoğu web sitesinde olduğu gibi Google aramasını da kullanabilirsiniz. Örneğin, şunları yazabilirsiniz:

site: godaddy.com “aranacak bir şey.”

Bir sorun, genel GoDaddy yardımını değil, yardım için tıkladığınızda Web Sitesi Oluşturucu Yardım simgesini tıkladığınızdan emin olmanızdır. İkincisi tüm GoDaddy ürünlerini arar. GoDaddy de WordPress barındırma hizmeti sağladığından, örneğin, “e-Ticaret” araması, bunu yapmak için WordPress’e nasıl eklenti ekleneceğine dair talimatlar verdi. Bu, başlangıç ​​seviyesi kullanıcıyı iyice karıştırır. Ayrıca, e-ticaret motorunu sitemize nasıl ekleyeceğimiz konusunda bizi avladı.

Video EğiticileriKurulumda, sürece yalnızca bir genel bakış sunulmaktadır. Çevrimiçi mağazayı kurmak için de bir genel bakış videosu var. Çevrimiçi bir mağaza kurmak için YouTube’da 1 saatlik bir video ve 1 saatlik video için site oluşturmak Web Sitesi Oluşturucu ile.
Destek ForumuHayır.
Ekstra seçeneklerBir yedekleme ve geri yükleme seçeneği var.

Çevrimiçi mağaza JavaScript’e izin veriyor.

SSS.Evet, ayrıca bilgi tabanı konulara göre gruplandırılmıştır. Çevrimiçi mağaza için de bir SSS var.

Kullanım kolaylığı

İlk kez oturum açtıktan sonra, arabirim, yalnızca GoDaddy etki alanının yalnızca müşterilerinin kullandığı arabirimin normal etki alanı yönetimi türüne geçerken, ikinci kez oturum açtığınız zaman biraz kafa karıştırıcıdır. İkinci ziyaretimizde nereye gideceğimizi bulmaya çalışmak için “Başlayın” ı tıkladık ve alışveriş sepetimize bunun için tekrar ödeme yapmak istiyormuş gibi yeni bir site ekledik.

Bir sayfa oluşturmak için gerekli adımlar:

 1. Bir fiyat planı seçin ve kredi kartı bilgilerini girin. Burada ücretsiz bir şey yok.
 2. Bir tema seç. Burada, sayfadaki telif hakkı bildiriminin eski, 2013 tarihli olduğunu fark ettik, bu yüzden bunu mevcut yıla değiştirdik.
 3. Burada açılan bir videoya genel bakış izleyin. YouTube’da kapsamlı talimatlar var.
 4. Birkaç sayfa oluşturun ve her sayfaya öğe ekleyin.
 5. Basın Ön izleme sayfayı görmek için Yayınla gitmeye hazır olduğunuzda. Yayınladığınızda bir alan adı satın alabilir veya godaddysites.com adresinde barındırabilirsiniz..

Editör çalışmanızı kaydeder, böylece editörden ayrılır ve daha sonra geri gelirseniz hiçbir şey kaybetmezsiniz. Sayfanızda çalıştığınızı unuttuğunuzda tarayıcı penceresini sık sık kapatırsanız iyi olur.

Web sayfası düzenleyicisi, ihtiyacınız olan widget’ların çoğunu sağlarken, daha iyi bir arayüze sahip olabilir. Çalışma şekli, bir widget’ı ekrana sürükleyip ayarlamak için Ayarlar’a basmanızdır. Daha çok rehberli bir widget gibi çalışırsa daha doğal ve sezgisel olurdu.

Sonuç

Şirketin yılların tecrübesi göz önüne alındığında, GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu çoğu insan için iyi çalışır. Ürünlerini başka bir alanda barındırmış olmaları gerekir, çünkü bazen Web Sitesi Oluşturucu alanını, yani GoDaddySites.com’u veya GoDaddy alan adı kayıt sayfasını kullanıp kullanmadığınızı karıştırırlar..

Çevrimiçi mağazalarında da bazı sorunlar var ve ana sorun bağımsız bir ürün olması gerektiği. Bir eklemenize izin vermez Şimdi al düğmesini tıklayın, ancak ayrı bir varlık olarak işlev görür. Birincil odak noktası e-Ticaret olan biri, muhtemelen farklı bankalar ve kart işlemcileri (yani ödeme ağ geçitleri) ile daha iyi terimler bulabildikleri için Shopify’ı veya bu pazardaki diğer büyük oyuncuları kullanmalıdır.

Karşılaştırmak

GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu

91

Wix

96

Weebly

95

Squarespace

94

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me