3dcart e-Ticaret Çözümü 2016 Çarpıcı Online Mağazanızı Oluşturmak İçin İnceleme


3dcart

Siteyi ziyaret et

9.1


AWA Puanı

3dcart

3dcart, 2001 yılında Gonzalo Gil tarafından kuruldu. Tüm harika e-Ticaret özelliklerini bir araya getirme ve tek bir platformda kullanılabilir hale getirme hedefiyle başladı. Kuruluşundan bu yana, 3dcart teknolojiye ve değişen pazarlara uyum sağlamaya devam etmiştir. Şu anda 17.000’den fazla kullanıcısı var ve büyüyor. Aşağıdaki 3dCart incelememizi okuyun.

Artıları

 • Çeşitli ödeme seçenekleri
 • Deneyimli kullanıcılar için kullanıcı dostu arayüz
 • Sınırsız depolama alanı
 • İşlem ücreti yok.
 • Yerleşik pazarlama araçları

Eksileri

 • Satış hacmi ve bant genişliği kullanımıyla ilgili sınırlamalar
 • Gösterge tablosu görsel olarak çekici değil
 • Ücretsiz şablonlar hayal kırıklığı yaratıyor
 • Kötü müşteri hizmetleri raporları
 • Tüm özelliklerin öğrenilmesi zaman alabilir

genel bakış

 • İnternet sitesi: www.3dcart.com
 • Merkez: Tamarac, FL
 • Kuruluş Yılı: 2001
 • Çalışanlar: 60+
 • Online Mağazalar Yapıldı: 20,000+
 • Kategoriler: e-Ticaret Yazılımı
 • Ücretsiz deneme: 15 gün
 • Para iade garantisi: 30 gün

3dcart, geniş bir hizmet yelpazesi sunarak rekabetçi bir pazarda alakalı kalmayı başardı. Özellikleri, haftada sadece birkaç satış gerçekleştiren girişimcilerin yanı sıra yüzlerce satışı işleyen ve düzenli olarak binlerce ziyaretçiyi ağırlayan büyük işletmelerle ilgilidir. Bu tamamen barındırılan platform, müşteri dostu bir alışveriş sepeti ve ödeme ile hızlı ve kolay bir e-ticaret mağazası oluşturmanıza olanak tanır.

Kim en iyi 3dcart?

3dcart herhangi bir ölçekte gerçek eşyaları veya dijital ürünleri satmak ve göndermek için kullanılabilir. Bu çok yönlü platform, işlerine yeni başlayanlar için en uygun platformdur. Bir pazarlama departmanına erişiminiz yoksa özellikle kullanışlıdır. Başlangıç ​​planı bile işinizi tanıtmanıza yardımcı olacak pazarlama araçları sunar. CRM hizmetlerinin ve bir Facebook mağazasının tadını çıkarın. Bir alan adı ve barındırma planı da ücretsiz olarak dahildir. Bir web sitesi başlatabilir ve kapsamlı bir pazarlama planıyla başlayabilirsiniz, hepsi tek bir platformda.

3dcart’ın en büyük avantajı nedir?

Bu platformu kullanmanın en büyük avantajı çok yönlülüktür. Hafta sonu savaşçıları ve büyük çevrimiçi mağazalar tarafından kullanılabilir. Bu aynı zamanda işinizle birlikte büyüyebileceği anlamına gelir. Müşteriler kazandıkça, envanterinizi artırdıkça ve tasarım becerilerinizi geliştirdikçe, sadece 3dcart’ı farklı şekilde kullanmayı öğreneceksiniz. Platformu büyütmek için endişelenmenize gerek kalmayacak. Ayrıca 3dcart’ın her zaman güncellenmesine ve geliştirilmesine yardımcı olur. Sevmediğiniz veya eksik olan işlevler varsa, bu değişikliği bir sonraki güncellemede görebilirsiniz.

3dcart’ın en büyük dezavantajı nedir?

3Bart’ın belki de en önemli sorunu bant genişliği kullanımında sınırlamalar olmasıdır. Bu, diğer e-Ticaret ve alışveriş sepeti programlarıyla neredeyse duyulmamıştır. Sonuçta, kullanım sınırları gitmesi gereken eski bir uygulamadır. Piyasadaki diğer birçok sınırsız seçenekle, 3dcart’ın adım adım düşmeye zorlanması sadece zaman meselesi gibi görünüyor.

Tüketici web sitesi FinancesOnline, 2015 Mükemmel Kullanıcı Deneyimi Ödülü ve En İyi Alışveriş Sepeti Yazılımı. Eleştirmenleri olsa da, 3dcart mükemmel bir çok yönlü araç sağlar.

Ana Özellikler

 • 100’den Fazla Tema
 • WYSIWYG Editörleri
 • Musteri degerlendirmeleri
 • 256Bit SSL Sertifikası
 • Mobil ve Sosyal Hazır
 • 7/24 İzleme
 • Güvenli Alışveriş Sepeti
 • Önceden Oluşturulmuş E-posta Şablonları
 • Yerleşik Terk Edilmiş Sepet Araçları
 • Rol Tabanlı Güvenlik
 • Özelleştirilebilir Mağaza
 • EBay ve Amazon ile senkronize etme

Endüstri Uzmanları Kararı 3dcart

eTicari Plaka Formu: Tüketiciler bazı 3d araba yetersizliklerini hızlı bir şekilde gözden geçirirken, eleştirmenler onları daha ciddi problemler olarak görme eğilimindedir. E-Ticaret dünyasında, işinizin başarısı söz konusu olduğunda web tasarımı belirleyici bir faktör olabilir. Uzmanlara göre, 3dcart bu alanda yetersiz kalıyor. Yaygın bir yorum, şablonların web tasarımı en iyi uygulamalarını yansıtacak ve rekabet edebilecek şekilde güncellenmesi gerektiğiydi. Kullanıcılar da bu noktayı gündeme getirdi, ancak uzmanlar bu kusur için daha eleştirel.

Buna ek olarak, uzmanlar yönetici bölümünü sürekli olarak daha az etkileyici ve gezinmesi biraz zor buldular. Genellikle “tıknaz” ve “dağınık” olarak tanımlanır. Arka uç, çoğu programdan farklı bir şekilde şekillendirilmiştir, bu da alışmaya biraz zaman ayırabileceği anlamına gelir..

Bu dezavantajlara rağmen, uzmanlar hala 3dcart’ı tavsiye etmekte ve genellikle 4 ila 4,5 yıldız arasında ödül kazanmaktadır. 3dcart, tamamen işlevsel ve özelleştirilebilir olduğu kadar uygun fiyatlı olduğu için de yüksek puanlar kazanıyor. Uzmanlar, canlı sohbet özelliğini içeren müşteri desteği seviyesinden de etkilendiler. Yazılımın bu olumlu yönleri, piyasadaki ilk üç platformda sürekli olarak 3dcart’ı indirmek için yeterlidir.

Olumlu Tüketici Görüşleri ve Görüşleri

3dcart tüketici incelemeleri çok olumlu. Aslında, düpedüz parlıyorlar. Kullanıcılar mağazayı kurmayı kolay bulur ve zengin özelliklere sahip tasarımı takdir ederler. 3dcart, hemen hemen her boyuttaki işletmeyi barındıracak şekilde idealdir ve üçüncü taraf programlarını entegre etmeyi kolaylaştırır. Tüketicilerin en çok hoşlandığı bazı özellikler şunlardır:

 • Hiçbir gizli ücret
 • 7/24 destek ile mükemmel müşteri hizmeti
 • Kolay kurulum ve sezgisel arka uç
 • Kod kullanmak zorunda kalmadan yüksek özelleştirilebilir

3dcart sürekli olarak 5 yıldızlı derecelendirmeler alır ve çevrimiçi perakendeciler arasında açıkça favori olur. Tüketiciler ayrıca geliştiricilerin kalbe iyileşme için herhangi bir öneri aldıklarını takdir ediyorlar. Önerilen özelliklerin standart olması uzun sürmez, bu da 3dcart’ın değişen pazarlara ayak uydurmak için sürekli genişlediği ve geliştiği anlamına gelir. Bu, birçok perakendecinin 3dcart’a geçmesinin nedenlerinden biridir..

Olumsuz Tüketici İncelemeleri ve Şikayetleri

3dcart’ın olumsuz yorumları az ve çoktur. Bazı kullanıcılar, ücretsiz temaların basitliğinden hayal kırıklığına uğradılar, ancak bu sürpriz olmamalı. Özgür oldukları düşünüldüğünde, geçiş beklentileri çok yüksek olmamalıdır. İyi haber şu ki, tüketiciler bir fiyat etiketi ile gelmelerine rağmen premium temaların görünümünden memnun kaldılar.İyileştirme için yer olduğu görülen diğer alan arka ucun genel akışındadır. alışmak nispeten kolay, görüntüleri yüklemek gibi görevleri tamamlamak sıkıcı hissetmeye başlayabilir. Bu, özellikle büyük bir envanter yönetmesi gereken büyük perakendeciler için can sıkıcı olabilir.

Bu şikayetler bile genel olarak olumsuz değerlendirmelere neden olmak için yeterli değildi. 3dcart’ın olumlu yönleri, herhangi bir kusurdan daha ağır basıyor gibi görünüyor. Aslında, birçok müşteri diğer platformlardan 3dcart’a geçti.

tasarlamak & Özelleştirme

Şablonlar

3dcart’a karşı en büyük eleştirilerden biri, yeterli şablon sunmamasıdır. Sitede şu anda 100’den fazla şablon var.Şablonların büyük çoğunluğu ücretsizdir. Ancak eleştirmenler, bazı şablonların aynı genel düzeni sunan kopyalar olduğuna dikkat çekerler. Tek fark renk şemasıdır. Bununla birlikte, mevcut şablonlar mobil uyumlu ve tamamen duyarlı. Müşteriler herhangi bir cihazı kullanarak kolayca göz atabilir ve alışveriş yapabilir.

 • Premium şablon fiyatları $ 129’dan başlıyor.
 • Ayrıca şirket içi tasarım hizmetlerinden de yararlanabilirsiniz.1.500 $ ile 2.500 $ arasında değişen özel site fiyatları.Bu dik bir fiyat gibi görünse de, aslında serbest bir tasarımcıya ödeme yapmayı beklediğiniz şeyin alt ucuna doğru.

Şablonunuzu özelleştirme

Şablonların çeşitli farklı araçlar kullanılarak kolayca özelleştirilebileceğini de unutmamak gerekir. Ayarlama yapmak, hangi tasarım deneyimine sahip olabileceğinizden bağımsız olarak kolaydır. Bazıları sınırlı sayıda şablon seçeneğine işaret edebilse de, temel tasarımlarda ince ayar yapma ve özelleştirme özgürlüğüne sahipsiniz.

Tasarım araçları

Kodlama deneyimi olanlar için, yüksek düzeyde özelleştirme için HTML ve CSS kullanarak değişiklik yapabilirsiniz. Kodlama söz konusu olduğunda bu kadar gelişmiş değilseniz, endişelenmeyin. 3dcart drag-n-drop, editör endüstrideki en iyi editörlerden biridir. Herkes hızlı ve kolay bir şekilde değişiklik yapabilir. Son olarak, WYSIWYG düzenleyicisi düzeni ayarlamak ve üstbilgi ve altbilgi alanlarını özelleştirmek için kullanılabilir.

Genel olarak, tasarım arayüzü kullanıcı dostudur. Ayarlamalar yapmak için bolca kıpır kıpır boşluk sağlar. Ürünlerinizi en iyi şekilde sergileyen, kolay alışveriş ve ödeme imkanı sunan özel bir mağaza oluşturabilirsiniz. Şablonlar istenen bir şey bırakabilir, ancak bu birçok düzenleme seçeneğiyle kolayca düzeltilebilen bir sorundur.

Özellikleri & Araçlar

özellikgenel bakış
KurmakSitenizi hızlı ve kolay bir şekilde oluşturun. Sihirbaz tüm adımlarda size yol gösterecektir. Tüm süreç bir saatin altında tamamlanabilir.
Ağ Geçidi Entegrasyonu3dcart 100’den fazla ödeme yöntemiyle uyumludur. Çeşitli ödeme ağ geçitlerini entegre etmek hızlı ve kolaydır. Hem siz hem de müşterileriniz için en iyi seçenekleri belirleyebilirsiniz.
Müşteri Ödülleri ve İstek ListeleriMüşteriler mağazanızdan istek listesine alışveriş yapabilir ve ürün ekleyebilir. Bu özellik gelecekteki satışların dönüştürülmesine yardımcı olur. Bir ödül programı ayarlamak için 3dcart’ı da kullanabilirsiniz. Bir sonraki satın alma işlemlerinde puan biriktirmek için tüm sık kullanılan müşterilere kullanabilirsiniz. Bu özellikler müşterilerinizle güçlü ilişkiler kurmanıza yardımcı olur.
Sipariş yönetimi3dcart siparişleri yönetmeyi kolaylaştırır. Ayrıntılı raporlar, belirli ürünlerin tam olarak nasıl performans gösterdiğini gösterir. Defter tutma sürecini de akıcı hale getirebilirsiniz. Program kolay veri girişi için yinelenen içeriği ortadan kaldırır. Tüm bunlar doğrudan web sitenizin yönetici bölümünde yapılabilir.
Uluslararası Satış Optimizasyonu3dcart’ın standart sürümü uluslararası satışlar için optimize edilmemiştir. Küresel bir kitleye pazarlama yapmanıza yardımcı olacak uygulamalar satın alabilirsiniz. Bazı uygulamalar aylık ücret karşılığında çeviri hizmetleri ve diğer pazarlama araçları sunar.
CDN TeknolojisiNe yazık ki, 3dcart CDN teknolojisi ile gelmiyor. Bu, yavaş sayfa yükleme süreleri oluşturabilir. Kullanıcılar CDN programlarını entegre edebilir veya eklenti için uygulama mağazasından alışveriş yapabilir.
Eklentiler ve eklentiler3dcart zaten piyasadaki en zengin özellikli platformlardan biri. Uygulama ekleyerek sitenizin işlevselliğini daha da artırabilirsiniz. Bu uygulamaların çoğu ücretsiz olarak kullanılabilir. Diğer uygulamalar için fiyatlandırma değişiklik gösterir ve bir kerelik ücret veya aylık veya yıllık abonelik gerektirebilir. Tüm uygulamaların mevcut sitenize entegre edilmesi ve ilk günden itibaren kullanmaya başlaması kolaydır.
Envanter yönetimi3dcart ile sitenize yeni ürünler eklemek emek yoğun olabilir. Ürünler sayfası farklı zorunlu alanlarla doludur. Mevcut tüm seçeneklerde yolunuzu bulmak biraz ürkütücü olabilir. Neyse ki, bir CSV şablonu kullanarak işlemi hızlandırabilirsiniz. 3dcart’ın sunduğu örnek CSV içe aktarma dosyasından yararlanın. 3dcart ayrıca, envanteriniz küçük olduğunda sizi uyarmak için bir e-posta gönderecektir.
Gönderi TakibiGerçek zamanlı gönderi takibinin ve gönderi maliyeti hesap makinesinin avantajlarından yararlanın. Bir öğeyi göndermenin ve bir takip numarası üretmenin maliyetinin ne olacağını anında belirleyebilirsiniz. Kullanıcılar paketinizin ülke veya dünya genelinde ilerlemesini izleyebilir.
CRM Özellikleriİşletmeler hızlı bir şekilde posta listeleri oluşturabilir ve müşteri davranışlarını izleyebilir. Hatta sepetlerini terk eden müşterilere hatırlatma e-postaları gönderebilirsiniz. CRM sistemi, müşterilerin bilet oluşturmalarına olanak tanır ve tüm etkileşimlerin kaydını tutar. Hem müşteriler hem de çalışanlar daha iyi müşteri hizmeti için bilet durumunu kolayca takip edebilir.
emplates ve TemalarYukarıda belirtildiği gibi, 3dcart genellikle daha fazla şablon seçeneğine sahip olmadığı için eleştirilir. Ancak, bu adil bir değerlendirme olmayabilir.Şu anda yaklaşık 100 kullanılabilir şablon var.Bu sayı giderek artıyor. Ayrıca, kullanıcılar çeşitli araçları kullanarak herhangi bir şablonu kolayca özelleştirebilir. Benzersiz bir e-Ticaret sitesi oluşturma konusunda sınırsız seçenek vardır.
Entegrasyonlar ve Eklentiler3dcart uzun bir özellik listesi ile standart olarak gelir. Piyasadaki diğer ürünlerin aksine, tamamen işlevsel ve çok yönlü bir alışveriş deneyimi sağlamak için eklentiler gerektirmez. Ancak, mevcut herhangi bir web sitesine entegre edilebilecek eklentiler vardır.
Mobil OptimizasyonKullanıcılar, mobil cihazlar için tamamen optimize edilmiş bir web sitesinin keyfini çıkaracaklar. Hangi şablonu veya fiyatlandırma planını seçerseniz seçin, bu doğrudur.
Ağ sağlayıcısı3dcart ücretsiz hosting ve alan adları sunmaktadır. 3dcart ile tüm sitenizi sıfırdan oluşturabilirsiniz.
SEO ve Pazarlama3dcart, rekabeti geride bırakmanıza yardımcı olmak için en son uygulamalarda kullanılan en iyi şekilde optimize edilmiş bir platform sunar. 3dcart arama motoru dostu URL’ler ve meta etiketler oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca, yayınları hızlı bir şekilde yayınlamanızı sağlayan blog oluşturma platformundan yararlanarak sıralamalarınızı ve çevrimiçi varlığınızı artırmaya da katkıda bulunabilirsiniz..
Haber bültenleriKullanıcılar 3dcart’tan düzenli olarak e-posta alacaktır. Çevrimiçi bir topluluğa ve çok çeşitli konularda video eğiticileri sunan bir üniversiteye de erişebilirsiniz..
Site Güvenliğiİstediğiniz son şey, müşterilerinizin özel bilgilerini saldırılara açık tutmaktır. 3dcart, ücretsiz paylaşılan SSL biçiminde mevcut olan en iyi güvenlik korumasından bazılarını sunar. Korumayı güçlendirmek için diğer beş güvenlik planı arasından da seçim yapabilirsiniz. Bu ek hizmet için fiyatlar 79 $ ‘dan başlayıp 995 $’ a gidin.
PCI Sertifikası3dcart 2009 başından beri PCI sertifikasına sahiptir.
İçerik yaratımıWYSIWYG editörü hızlı bir şekilde sayfa oluşturmanıza olanak tanır ve içerik ekler. Web sitenizin yönetici bölümünden bir işletme blogu bile başlatabilir ve bakımını yapabilirsiniz.
Hediye sertifikaları3dcart ile, bir ürün kalemi olarak hediye çekleri oluşturabilir ve satabilirsiniz. Bir müşteri hediye sertifikası satın aldığında, daha sonra dolar tutarı için kullanılabilecek benzersiz bir kod oluşturulur.
Ödeme seçenekleri3dcart, kredi kartlarından ve PayPal’dan Dwolla’ya ve aradaki her şeye kadar 100’den fazla ödeme işlemcisine erişim sağlar. Ödemeleri işleme koymada temel olarak sınırsız seçenekleriniz vardır. Hatta 19,99 dolardan başlayan 3dcart Merchant’ı da tercih edebilirsiniz. Alıcı dikkat: bu hizmet eğilimi birikmiş gizli maliyetleri. Sonuçta, reklamı yapılan etiket fiyatından çok daha fazla ödeme yapabilirsiniz..
Vergi ve Nakliye HesaplayıcılarıHem vergiler hem de gönderim, müşterinin bulunduğu yere göre ödeme sırasında otomatik olarak hesaplanır.
RaporlarAyrıntılı raporlama araçları müşterileriniz ve ürünleriniz hakkında bilgi toplamanızı sağlar. Hızlı bir şekilde şunları yapabilirsiniz:
 • En iyi alıcılarınızın kim olduğunu belirleyin.
 • Hangi ürünlerin en hızlı hareket ettiğini görün.
 • Yılın hangi günlerinde en verimli olduğunuzu belirleyin.

Planlar & Fiyatlandırma

 • İlgilenen müşteriler 15 günlük ücretsiz deneme sürümüyle 3dcart’ı keşfedebilir.
 • Fiyatlandırma planları 19.99 $ ‘dan başlıyor ve 200 ürüne kadar çıkıyor.
 • Ayda 129,99 ABD doları karşılığında, sınırsız sayıda ürün ve ayda 90.000’e kadar ziyaret sunan en kapsamlı “Güç Planı” na kaydolabilirsiniz..
 • Bant genişliği kullanımını sınırlayın veya her GB fazlası için 5 ABD doları ödeyin.
 • Tüm yıl boyunca ön ödeme yaparak% 15 tasarruf edin.

Planlar rekabetçi bir şekilde fiyatlandırılır ve bazı avantajlar içerir. Bing reklam kredileri, bir Facebook mağazası ve alan adı kaydı standarttır. Sadece bant genişliği sınırları olduğunu unutmayın. Kullanımınıza dikkat etmeniz veya GB başına 5 ABD doları ödemeye hazır olmanız gerekir..

Müşteri desteği

Sorunla karşılaşırsanız, müşteri desteği istemek için birçok yol vardır..

 • Temsilciler 7/24 telefonla ulaşabilir.
 • Çevrimiçi sohbet 7/24 açıktır.
 • Zaman duyarlı olmayan sorunlar için e-posta desteği.
 • Kapsamlı çevrimiçi forumlar.
 • Sorunları gidermenize yardımcı olacak geniş bilgi tabanı.
 • Başlamanıza yardımcı olacak eğitim ve öğretici videolar.

Yanıt süreleri değişiklik gösterir, ancak şirket telefonda ortalama 5 dakika ve çevrimiçi olarak 30 dakikaya kadar ortalama bekleme süresi.Bu ideal olmasa da, hala makul bir alandadır. Bu, özellikle 17.000’den fazla müşterisinden ele almaları gereken soruların hacmi göz önüne alındığında geçerlidir. Genel olarak, 3dcart’ın müşteri hizmetleri incelemeleri olumsuza yöneliyor. Müşteriler, şikayetlerin çoğunun faturalandırma sorunlarıyla ilgili olmasına rağmen tatmin edici olmayan bir deneyim yaşadıklarını bildiriyor.

Kullanım kolaylığı

3dcart, çok çeşitli yetenek seviyelerine hitap eden çok yönlü bir platform sunar. Yeni başlayanlar sıfırdan başlayıp hızlı bir şekilde site oluşturabilir. Kaydolduktan sonra ayrıntılı bir eğitim e-postası alırsınız. Site, kurulum işlemi boyunca size adım adım yol gösterecek bir sihirbaz içeriyor.

Kullanıcı arayüzü / Yönetici Paneli

3dcart sıkıcı bir arayüze sahip olduğu için eleştirildi. Bununla birlikte, işlevsel bir bakış açısından, son derece sezgisel ve gezinmesi kolaydır. Arayüz tasarımı en görsel olarak çekici değil, ancak oldukça yararlı. Ekranda standart sonrası araçları imzalamak için öne çıkan düğmeler ve anlaşılması kolay bir mantıksal organizasyon bulunuyor. Herhangi bir sorunuz varsa, yardım alabilirsiniz. Canlı sohbeti kullanarak soru sorabilir, müşteri desteğini arayabilir veya bazı video eğitimlerini izleyebilirsiniz. Sürükleyip bırakılan düzenleyici WordPress’e benzer. Web sitenizi oluşturmak ve güncellemek için basit ve anlaşılır bir yol sunar.

Biraz daha tasarım deneyimine sahip olanların birkaç seçeneği var. Web sitenizi özelleştirmek için HTML, CSS veya WYSIWYG düzenleyicisini kullanabilirsiniz. 3dcart’ı yeni başlayanlardan uzmanlara herkes için kullanıcı dostu ve mükemmel hale getiren birçok düzenleme seçeneği vardır..

Sonuç

Sezgisel bir arayüz ve kapsamlı bir müşteri destek sisteminin kombinasyonu, 3dcart’ı son derece erişilebilir bir seçenek haline getirir. Rekabetçi fiyatlandırma, tamamen barındırılan bir sistem ve özelliklerle dolu bir platformla, 3dcart’ın neden cazip olduğunu görmek kolaydır.

Genel olarak, kullanıcılar 3dcart ile çok olumlu bir deneyim yaşadıklarını bildiriyorlar. Program, yeni başlayanların birkaç dakika içinde bir e-ticaret mağazası açmasına izin verir. Kalabalık arayüz bir öğrenme eğrisi içerebilir, ancak video eğiticileri bu boşluğu kapatmaya yardımcı olabilir.

Başka bir şey yoksa, 15 günlük ücretsiz denemeyi deneyin ve yargıç olun.

Karşılaştırmak

3dCart

91

Shopify

96

BigCommerce

95

Volusion

94

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map