GoDaddy vs SiteGround: millise veebi peaksite valima?

Teie vajadustele kõige paremini vastava veebimajutusettevõtte leidmine võib olla pettumust valmistav. Üks viis hõlbustamiseks on võrrelda hostimisettevõtete võrdlust ühega. Vaatame kahte tuntud veebimajutusteenust pakkuvat ettevõtet, mis mõlemad on juba aastaid tegutsenud: GoDaddy ja SiteGround.


Nii GoDaddy kui ka SiteGround pakuvad täielikku valikut funktsioone, mis meeldivad veebimeistritele. GoDaddyl on ligi 13 miljonit klienti ja SiteGroundil on ligi 500 000 klienti. Nii GoDaddy kui ka SiteGround pakuvad jagatud hostimist, hallatud WordPressi hostimist ning VPS-i ja pühendatud serveriplaane. GoDaddy pakub kõigi plaanide jaoks Linuxi ja Windowsi võimalusi, samas kui SiteGround on ainult Linux.

GoDaddy nimetati 2012. aastal Fortune 100 “parimaks ettevõtmiseks, kelle heaks tööd teha”. GoDaddy on tuntud ka vastuoluliste reklaamikampaaniate poolest – eriti hiljutiste Super Bowlide ajal. SiteGround on tunnustatud ajakirjade ja veebiorganisatsioonide poolt ning on võitnud arvukalt parimate auhindu.

Alustades 1997. aastal konsultatsiooniettevõttena nimega Jomax Technologies, nimetati see ümber Go Daddyks 1999. aastal. 2006. aastal ühendati kaks nime ja kaubamärgiks sai GoDaddy. GoDaddy kuulub erainvesteeringute grupile, ehkki asutaja Bob Parsons jääb endiselt suurimaks üksikaktsionäriks.

SiteGround asutati 2004. aastal ja see on eraomandis olev ettevõte, mille peakontor asub Sofias, Bulgaarias – ehkki nagu arvustusest hiljem näete, on sellel kogu maailmas esindatus.

Võrrelge GoDaddy ja SiteGround toimivust

Contents

Uptime ja töökindlus

Uptime monitor

Uptime. Uptime on oluline. Kui teie veebisaiti ei saa serveri madaloleku tõttu vaadata, kaotate vaatajad.

GoDaddy garanteerib tööaja vähemalt 99,9%. Kui sait langeb 99,9% -ni ühe kuu jooksul vähemalt 1%, arvestatakse teile selle kuu hostimistasust 5%.

SiteGroundil on veelgi tugevam garantii vähemalt 99,9% tööaja kohta. Kui sait jääb vahemikku 99,9–99%, saate ühe kuu hostimise tasuta; iga alla 99% 1% kohta saate tasuta veel ühe kuu.

Etendus. GoDaddy kasutab Core i7 protsessoreid oma jagatud plaanides ning Xeons oma VPS-is ja spetsiaalsetes plaanides. SiteGroundi serverid muutuvad, kuna nad ei istu aastaid sama tehnoloogia peal. Uute meetodite või kiirema tehnoloogia kasutuselevõtul uuendab SiteGround oma andmekeskusi – ja mitte ainult uute kasutajate jaoks. Nende värskendamisel tehakse kapitaalremont. Ka jagatud hostimises on harva kuulda seda, et SiteGround kasutab kõigi oma plaanide jaoks Supercachet, mitte ainult hallatavat WordPressi hostimist nagu enamik ettevõtteid.

GoDaddy-l hostitud saidi testimine andis laadimisaja 2,91 sekundit, mis on kiirem kui 56% Pingdomiga testitud saitidest. SiteGround saidi test andis laadimisaja 1,2 s, mis on kiirem kui 87% testitud saitidest.

Töökindlus. GoDaddy omab oma peamist andmekeskust Arizonas Phoenixis ning rendib veel kahte Arizona keskust Mesas ja Scottsdale’is. GoDaddyl on muid andmekeskusi Chicagos, Los Angeleses ja Ashburnis, Virginias. Euroopa keskus asub Amsterdamis ja Aasia keskus asub Singapuris. Andmekeskused töötavad ja jahutatakse koondamise ja diislikütuse varundamisega.

SiteGroundil on ka kogu maailmas andmekeskusi, et oma rahvusvahelisi kliente paremini teenindada. Andmekeskusi on Chicagos, Londonis, Amsterdamis ja Singapuris. Andmekeskused töötavad ja jahutatakse koondamise ja diislikütuse varundamisega. 2015. aastal täiustati ühiskasutuses olevaid servereid Linuxi konteinerite kasutamiseks, mis ühendavad serverid juurdepääsu kiirendamiseks ja suurema töökindluse tagamiseks. Kõik plaanid lülitati SSD-le nii salvestuseks kui ka MySQL-i andmebaasidele.

Arvamus teemal GoDaddy ja SiteGround Performance

Ehkki mõlemal on tagatud tööaeg, kurdavad paljud GoDaddy kliendid seisakuid. SiteGroundil on parem tööaja garantii ja see on teostatud testides palju kiirem koormuse ja reageerimise aja korral. Neil on tehnoloogia ees ka eelis, kuna paremate serverite väljaarendamisel tehakse täielik remont.

GoDaddy ja SiteGround omadused

Võrdle põhifunktsioone

Põhijooni võrreldud

Märge: Mitu korda näete hostimiskavas sõna “piiramatu” või “mõõtmatu”. Peate meeles pidama, et see ei tähenda “kõike, mida saate kasutada”, kuid just seda peab hostiettevõte mõistlikuks kasutamiseks.

Domeeni registreerimine. Ehkki mõlemad hostid on domeeniregistrid, on GoDaddy maailma suurim registripidaja, kelle hallatavate domeenide arv on üle 60 miljoni. GoDaddy pakub algperioodiks üheaastast tasuta domeeni registreerimist, kui selle kehtivusaeg on 12 kuud või kauem. SiteGround pakub tasuta domeeni registreerimist ka aastaks.

Veebisaitide koostaja. GoDaddyl on oma veebisaidi koostajaga lohistamisliides, mis algab soodushinnaga 1 dollar kuus. SiteGround pakub tasuta lohistamisliidese veebisaidi ehitajat ka Weebly Basicuga.

Andmebaasid. Sõltuvalt valitud plaanist pakub GoDaddy 10 kuni piiramatut MySQL andmebaasi. SiteGroundil on kõigi oma plaanide kohta piiramatu arv andmebaase.

E-posti kontod. GoDaddy pakub sõltuvalt teie plaanist 100 kuni 1000 kontot 100 MB kuni 1 GB salvestusruumiga. SiteGround pakub piiramatut e-posti kontot ja e-posti edastamist kõigi oma plaanide korral.

WordPressi majutamine. Nii GoDaddy kui ka SiteGround pakuvad hallatud WordPressi plaane. Hallatud WordPressi plaanid maksavad tavaliselt rohkem kui tavaline jagatud plaan. Varundamine ja värskendused tehakse siiski teie eest, mis võimaldab teil keskenduda olulisele asjale – teie saidi sisule.

GoDaddyGoDaddyl on neli kava. Need on Basic, mis on piiratud ühe saidiga, 25 000 külastajat kuus ja 10 GB SSD salvestusruumi. Deluxe ühe saidiga, 100 000 külastajat ja 15 GB salvestusruumi. Ultimate koos kahe saidi, 400 000 külastaja ja 30 GB SSD salvestusruumiga; ja arendaja, millel on kuni 5 saiti, 800 000 külastajat ja 50 GB SSD salvestusruumi. Aastase tähtaja tellimisel tulevad kõik plaanid tasuta domeeniga. Kahel ülemisel astmel on ka SSL-sertifikaat, mis on ühe aasta tasuta ja Ultimate-kava sisaldab tasuta SiteLocki.

SiteGround.SiteGroundil on kolm kava; Startup, mis on piiratud ühe saidi ja 10 GB salvestusruumiga, GrowBig 20 GB salvestusruumiga ja GoGeek 30 GB talletusruumiga. GrowBigi ja GoGeeki kavad pakuvad piiramatuid saite, aastaks tasuta SSL-i ja tugipiletite jaoks prioriteetset olekut. GoGeek-plaan lisab Giti ja serveri kohta on vähem kasutajaid. Kõigil kolmel plaanil on tasuta domeen, tasuta CDN, WordPerfexi tugi ja piiramatu liiklus. SiteGround ei piira külastajate arvu. Selle asemel mõõdab CPG kasutamist SiteGround ja liigse kasutamise eest antakse hoiatusi.

e-kaubanduse lahendus. Nii GoDaddy kui ka SiteGround pakuvad tasuta ostukärusid oma cPaneli paigaldajate kaudu, näiteks Magneto, ZenCart, PrestaShop ja teised. WP e-kaubanduse pistikprogrammid, näiteks WooCommerce, on WordPressi saitide jaoks saadaval mõlemast hostist.

Varukoopiad. GoDaddy pakub saidi varukoopia- ja taastamiskava kuutasu eest koos oma jagatud plaanidega ning tasuta igapäevaseid varukoopiaid WordPressis, VPS-is ja spetsiaalsetes plaanides. SiteGround teeb iga päev varukoopiaid, mida hoitakse 30 päeva, ning soovitab ka kasutajatel teha ise varukoopiaid ja neid väljaspool saiti säilitada.

Turvalisus hostimisel. GoDaddy skannib ja tegutseb ennetavalt DDoS-i ohtude vastu ning pakub seda, mida ta nimetab “CageFS”. CageFS võimaldab teil sisule juurdepääsu piiramiseks seadistada kasutajaõigused. GoDaddy pakub e-posti filtreerimiseks nii SpamAssasinit kui ka BoxTrapperit.

E-posti filtreerimiseks pakub SiteGround ka SpamAssasin. SiteGroundil on kohandatud tarkvara, mis suudab isoleerida probleeme omavaid kontosid. See hoiab teie saiti kaitstud, isegi kui vale sait asub samas jagatud serveris. SiteGround jälgib ka servereid reaalajas ja selle tarkvara suudab enamikule probleemidest automaatselt reageerida ilma inimese sekkumiseta.

GoDaddy pakub oma plaanide jaoks tasuta jagatud SSL-i, parimate astmete korral saab privaatne SSL tasuta. Kõigile, välja arvatud madalaima astme plaanidele, antakse SiteGroundil aasta jooksul tasuta SSL-sertifikaat.

GoDaddy pakub kõigi oma plaanide jaoks Windowsi või Linuxi võimalusi; SiteGround on rangelt Linuxi-põhine.

Kontrollpaneel. SiteGround kasutab tööstusstandardit cPanel. GoDaddy kasutab ka cPanelit, kuid see on mõnevõrra kohandatud, mis võib muuta selle tavalistele cPaneli kasutajatele tundmatuks.

Arvamus teemal GoDaddy ja SiteGround põhifunktsioonid

Mõlemad hostiettevõtted pakuvad funktsioone, mille eest võiksite oodata palju rohkem maksmist. GoDaddy on domeenide registreerimise sait. SiteGroundil on WordPressi plaanides paremaid omadusi ning kõigi oma plaanide piiramatu ribalaius, andmebaasid ja e-posti funktsioon annab sellele eelise keskmise suurusega ja suurematele ettevõtetele ning suure liiklusega saitidega isikutele.

Võrdle GoDaddy ja SiteGround veebimajutusplaane ja hindu

Hostimiskavad & Hinnakujundus

Hinnakujunduskavasid võrreldud

Märge: Hinnad muutuvad pidevalt, kuna reklaame haldavad sageli hostiettevõtted, et konkurentsis püsida. Promohinnad on tavaliselt head ainult esimese teenistusaja jaoks, seega tähendab pikemaks tähtajaks registreerumine suuremat kokkuhoidu. Tavaliselt tähendab pikema tähtajaga registreerumine, sõltumata käimasolevatest tutvustustest, tõenäoliselt hinnapakkumist.

GoDaddy. GoDaddy pakub kolme ühist plaani nii Windowsi kui ka Linuxi suvandite korral ning funktsioonid on mõlemal sarnased. Säästlikkus võimaldab ühe saidi, piiramatu ribalaiuse ja 100 GB salvestusruumi hinnaga 3,99 dollarit. Deluxe – 4,99 dollarit kuus ja Ultimate – 7,99 dollarit kuus pakuvad piiramatuid veebisaite, piiramatut ribalaiust ja piiramatut salvestusruumi. Kõigi plaanide juurde kuulub tasuta aasta domeeni registreerimise aastaplaan. E-posti kontosid on vastavalt 100, 500 ja 1000. Ultimate plaan lisab tasuta SSL-i üheks aastaks.

SiteGround. SiteGround pakub kolme jagatud plaani. Käivitamine võimaldab ühte saiti ja 10 GB salvestusruumi. GrowBig ja GoGeek pakuvad piiramatuid veebisaite ning vastavalt 20 GB ja 30 GB salvestusruumi. Kõigi plaanide juurde kuulub tasuta domeenide registreerimise aasta, piiramatu e-posti konto, piiramatu liiklus, igapäevane varundamine ja tasuta CDN. GrowBig ja GoGeek kavad lisavad prioriteetse tehnilise toe ja tasuta SSL-i üheks aastaks. GoGeek-plaan lisab serveri kohta vähem kontosid, PCI-vastavust ja Giti. Kuigi SiteGround ei arvesta külastajaid teie ribalaiuse kasutamisega, mõõdab see siiski protsessori kasutamist ja annab hoiatuse selle kohta, mida ta peab protsessori ressursside liigseks kasutamiseks.

Hallatud WordPressi hostimine

GoGaddy. GoDaddy pakub nelja plaani, millest kaks alumist on piiratud ühe saidiga, kahel ülemisel on lubatud 2 ja viis saiti. GoDaddy piirab külastajate arvu kuus teie plaani alusel ja SSD salvestusruumi suurus varieerub plaaniti.

SiteGround: SiteGroundil on oma kolmes plaanis piiramatu arv külastajaid ja piiratud salvestusruum. GoDaddy hinnad on 3,99, 4,49, 7,99 ja 13,99 dollarit, samas kui SiteGround on sama hinnaga 3,95, 7,95 ja 14,95 dollarit..

VPS ja spetsiaalne serverimajutus GoDaddy pakub rohkem VPS-plaane, viis plaani Linuxi ja viis Windowsi jaoks – Windowsi plaanid maksavad umbes 10 dollarit kuus rohkem. SiteGround pakub nelja VPS-kava, mille hinnad on kõrgemad kui GoDaddy. Mõlemad hostid pakuvad plaanide kohandatud konfigureerimist. GoDaddy plaanidel on piiramatu ribalaius, samas kui SiteGround plaanid pakuvad 5 TB ribalaiust.

SiteGround pakub vähem pühendunud plaane kui GoDaddy ja need on oluliselt kõrgema hinnaga. GoDaddy Windowsi plaanid käivad umbes 30 dollarit rohkem kui tema Linuxi plaanid. SiteGroundi spetsiaalsetes plaanides on kiiremad serverid, kuid selle plaanid võimaldavad väiksemat ribalaiust. GoDaddy plaanidel on piiramatu ribalaius.

Autorid. GoDaddy pakub olenevalt teie asukohast erinevaid turunduskrediite. SiteGroundil pole turunduskrediiti. Mõlemad müüvad domeeninimesid ning nii SiteGround kui ka GoDaddy pakuvad uute registreerumiste jaoks ühe tasuta registreerimisaasta.

Raha tagasi garantii GoDaddy ja SiteGround pakuvad küsimusteta raha tagastamise põhimõtteid. GoDaddy pakub standardset 30-päevast garantiid aastaste ja kõrgemate tingimuste jaoks. Kuuplaanide korral on GoDaddy täielik tagasimakse piiratud 48 tunniga ja seda hinnatakse pärast seda. Kõigile oma plaanidele on SiteGroundil 30-päevane raha tagasi garantii. Kui teil on GoDaddy või SiteGroundis tasuta domeeni registreerimine, hoiavad nad domeeni registreerimistasu tagasimaksetest kinni ja teie säilitate domeeninime.

Arvamus hostimiskavade hinnakujunduse kohta

Ainult hinna põhjal on GoDaddyl eelis. Selle hinnad muudavad selle sobivaks isikliku saidi või ajaveebi või väikeettevõtete jaoks. SiteGroundil on oma plaanide jaoks paremad serveri spetsifikatsioonid ja SSD-salvestusruum, kuid tal on piiratud talletusruumi jagatud plaanides, mis võib kliente suuremate saitidega eemale peletada.

Kui lihtne on GoDaddy ja SiteGround kasutada

Kasutuslihtsus

Kui lihtne liidest kasutada

Kontrollpaneel. Nii GoDaddy kui ka SiteGround kasutavad sarnaseid juhtpaneele. cPaneli kasutajasõbralik graafiline liides on tööstusstandard ja sellel on enamus funktsioone, mida on vaja teie veebisaidi haldamiseks hõlpsalt tuvastatavate ikoonide kaudu. GoDaddyl on enamik tavalise cPaneli funktsioone, kuid ta kasutab kohandatud liidest. GoDaddy kasutab Windowsi plaanide jaoks tööstusstandardit Pleski.

Ühe klõpsuga Installer. GoDaddy pakub juhtpaneeli kaudu ühe klõpsuga rakenduse installimist sadadele rakendustele. SiteGroundil on ka Softaculous’i kaudu sadu ühe klõpsuga rakendusi. Mõlemal on WordPressi installimine ühe klõpsuga.

Veebisaidil navigeerimine. Nii GoDaddy kui ka SiteGround saidid pakuvad kogu teavet, mida peate teadma erinevate plaanide kohta. Mõlemad pakuvad mugavat graafikut oma plaanide astmete võrdlemiseks. GoDaddy pakub lisaks hostimisele ka rohkem tooteid, nii et navigeerimine on pisut segadusse ajav ja selle lehtedel on palju kerimist.

Arvamus kasutuslihtsuse kohta

Ühe klõpsuga installijad on väga sarnased, mõlemad pakuvad cPaneli (kuigi GoDaddy on muudetud) ja mõlemad veebisaidid on kasutajasõbralikud. Seda saab nimetada lipsuks.

GoDaddy ja SiteGround tugi

Tehniline ja klienditugi

Kasutajatuge võrreldi

Klientide arvustuste põhjal peetakse GoDaddy keskmisest paremaks. Ka klientide arvustuste põhjal on SiteGround suurepärane tugi. SiteGroundi osariikide ooteaeg tugipiletitel on vaid 10 minutit. Mõlemal on tugipersonal, keda peetakse sõbralikuks ja asjatundlikuks.

Nii GoDaddy kui ka SiteGround omavad telefoni, e-posti ja reaalajas vestlust ööpäevaringselt. Mõlemal on lai teadmistebaas õppematerjalide ja videotega ning mõlemal on ajaveeb. GoDaddy pakub lisaks oma ajaveebile informatiivseid artikleid ka „GoDaddy garaažis”.

Arvamus kasutajatugi kohta

Nii GoDaddy kui ka SiteGround pakuvad mitut kontaktmeetodit, seega on abi saamine lihtne. Enamik kommenteerinud kliente hindab GoDaddy tuge keskmiseks või madalamaks, samas kui SiteGroundi ülevaated räägivad suurepärasest toest.

Kasutajate arvustused GoDaddy ja SiteGround kohta

Kasutajate arvustused

Kasutajate ülevaateid võrreldi

Märge: Ärge kunagi kasutage klientide arvustusi ainsa või peamise allikana, et otsustada, millise hostiga minna. Kui aga klientide arvustuste käigus ilmneb pidevalt midagi, võib see olla midagi, mida tuleks kaaluda. Üldiselt postitavad arvustusi kirglikud inimesed, nii et enamikul arvustusi postitavatel klientidel on tugev negatiivne või tugev positiivne hoiak.

GoDaddy ja SiteGround negatiivsed ülevaated

GoDaddy. Kõige negatiivsemad GoDaddy ülevaated kurdavad klienditoe, mõnele plaanile seatud rangete piirangute ja seisakuid.

SiteGround. Kõige negatiivsemad saidi SiteGround ülevaated kurdavad automaatse uuendamise eeskirju ja hoiatuse puudumist enne saidi sulgemist protsessori kasutamise ülekülluste osas.

GoDaddy ja SiteGround positiivsed ülevaated

GoDaddy.. GoDaddy klientide positiivsed arvustused kommenteerivad selle domeeni registreerimisteenuseid ja selle hindu.

SiteGround. SiteGroundi klientide positiivsed arvustused kiidavad toe kiirust ja abivalmidust ning usaldusväärsust.

Arvamus kasutajate arvustuste kohta

Ülevaated näitavad, et GoDaddy näib keskenduvat domeenide registripidajaks ja hostimine on järelmõte. Üldiselt on SiteGroundi klientidelt rohkem positiivseid ülevaateid.

Järeldus GoDaddy ja SiteGround võrdluse kohta

Milline hostimine sobib teile kõige paremini?

Parima platvormi valimine

Mõlemal hostimisettevõttel on oma head küljed ja puudused.

GoDaddy kohal SiteGroundi valimise põhjused:

  • Turvalisus
  • Kõik plaanid kasutavad vahemällu salvestamist
  • Tasuta CDN

Põhjused, miks valida GoDaddy saidi SiteGround üle:

  • Madalamad hinnad
  • Müüb lisaks hostimisele ka mitmeid veebitooteid
  • Linuxi ja Windowsi valikud kõigi plaanide jaoks

GoDaddy võiks kõige paremini sobida algajatele, kuna kõike veebipõhist alates domeeninimest kuni SSL-i, turunduse ja SEO-teenuste ning veebipõhise raamatupidamiseni saab ühelt saidilt. Kogenumatele veebimeistritele võib GoDaddy olla liiga piirav.

Samuti piirab SiteGround oma plaanides talletamist üsna vähe, mis võib olla probleem, kuid see sobib hästi väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete jaoks, eriti hallatavate WordPressi plaanide korral.

Alternatiiv, mida veebimajutaja ostmisel kaaluda, on InMotion Hosting, selle hallatavad WordPressi plaanid on odavamad ja kiiremad kui GoDaddy või SiteGround plaanid. InMotion pakub 90-päevast raha tagasi garantii, võrreldes GoDaddy ja SiteGroundi 30-päevase garantiiga.

Kas teil on küsimusi GoDaddy või SiteGroundi kohta? Millised on olnud teie kogemused veebimajutuse osas? Jäta oma kommentaarid ja anna meile teada.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me